Hoge score Go Ahead zonder vervolg Bolivia sterk in ijle lucht )VOG tevreden ondanks ft erlies tegen De Baronie Sport Verlies Heerenveen, zege jroningen in Intertoto Rangers ziet af van Moens Adilton Martins wordt nieuwe Braziliaanse ster BAANDAG 23 JUN11997 Transfer Echteld definitief rond heerenveen De transfer van Leroy Echteld naar AS Cannes is de finitief rond. Er waren de afgelopen dagen problemen gerezen over het vertrek van de aanvaller uit Heerenveen, omdat zowel hij als de Franse club niets aan de Friezen had gemeld. Echteld, die vaak in conflict lag met trainer Foppe de Haan, mocht voor een gelimiteerde transfersom van 200.000 gulden vertrekken als hij voor 16 juni een andere club zou vinden. Pas donderdag kwam hij rond met de Franse club. Zaterdag werden echter alle plooien gladgestreken. Veiling beeld Weah trekt 20.000 man monrovia Meer dan twintigduizend Liberianen hebben in de hoofdstad Monrovia de veiling van een vier meter hoog beeld van stervoetballer George Weah bijgewoond. De aanvaller van AC Milan zei ontroerd te zijn door de grote belangstelling. Weah is onlangs benoemd tot ambassadeur van UNICEF. De voetbal ler heeft zelf voor de taak gekozen om anderen bewust te maken van de dramatische gevolgen van de ziekte AIDS en van kinder slachtoffertjes in oorlogen. Zijn eigen land Liberia herstelt van zeven jaar burgeroorlog. Busquets aangeklaagd na mishandeling Barcelona Carlos Busquets, tweede doelman bij FC Barcelona, is aangeklaagd wegens mishandeling. Op 14 juni heeft de 29-ja- rige voetballer, volgens het proces-verbaal van de politie, in de discotheek 'Jet Set', een 19-jarige man met vuistslagen en trap pen zo zwaar verwond dat hij in het ziekenhuis terecht kwam. Het slachtoffer zou de keeper hebben geprovoceerd met de woorden: ,,Jij bent een augurk." Scala twee jaar naar Dortmund dortmund Nevio Scala is definitief benoemd tot coach van Borussia Dortmund. Zijn huidige club, Perugia, heeft de Italiaan lip. ondanks een doorlopend contract toestemming gegeven naar de winnaar van de Champions League te vertrekken. Hij tekende voor twee jaar. Scala heeft vooral naam gemaakt bij Parma. Hij leidde de club van de tweede divisie naar de Europese top. Hij in zijn loopbaan twee Europese bekers met Parma. In 1993 die van de bekerwinnaars, in 1995 de UEFA-Cup. Scala kwam in beeld bij Dortmund. nadat de huidige trainer Ottmar Hitzfeld besloot een functie als sportdirecteur aan te nemen. Scala is de 15(i tweede Italiaanse trainer in de Duitse top, naTrapattoni bij Bayern München. Scala heeft een Duitse vrouw. UEFA-leden melden zich voor EK 2000 nyon Alle 51 aangesloten leden van de Europese Voetbalbond UEFA hebben zich aangemeld voor het EK 2000. In dat jaar is de organisatie van de eindronde in handen van Nederland en Bel gië. die automatisch geplaatst zijn. De loting voor het kwalifica tietoernooi van het EK vindt op 18 januari 1998 plaats in Gent. Indeling West 3 1iden Zaterdag. 1B: Beursbengels. Devjo. DOTO. DSVP. Excelsior P. Heer- jansdam. kennemerland. KRV. Rozenburg. RWH. WOR. Zwaluwen. 2a: Delta Wi Sport, 's Gravenzande. Honselersdijk. HYO. KMD, Lyra. Monster. RCL. Soccer Boys. Vitesse D. Voorschoten. Xerxes. 3A: Alphia. DSO. Hazerswoudse B. Ka- ja, Leiden, Lugdunum, Oegstgeest. SEV. Sleutels, TAW. UVS, Valken. ZON- >AG. IB: Blauw Zwart, Lugdunum. Xieuwenhoorn, Nijenrodes, Osdorp, Pa endrecht. Quick. SMC. Unitas, VELO, VIOS, Wilhelmus. 2C: wordt later Ufe- end gemaakt 3A: Alkmania. Altior, Docos, DOSR, DVVO. HBS, HW, Rooden- burg. v'oorschoten'97, Voorburg. VUC. 4B: Alphen. ASC, Lisse. Kickers. LFC. MMO. ROAC. SIC. UDO. UDWS. Warmunda. W d wsk anp -at C Heerenveen heeft in Minsk e pl t eerste wedstrijd in de Inter- •te ito tegen Dynamo'93 met 0-1 erloren De Friezen begonnen oeid aan het duel in Wit- d b usland. De ploeg maakte vrij- ijdi ig een reis van negen uur. De thuisploeg was daardoor het voordeel en was dan ook oortdurend beter. Dit had vol- ïns coach De Haan nog een ta Drzaak. ,,De voetballers van ynamo '93 zijn als team op el- aar ingespeeld. De competitie Wit-Rusland is nog in volle ang. Wij zijn nog maar net met p* en nieuwe ploeg begonnen." Toch kreeg Heerenveen doel- jpe kansen. Van Nistelrooy, rgenomen van Den Bosch, opte kort na rust op de paal. IQ ovendien verzuimden de spit- rn Pahlplatz en Khattabi muit een riante positie te sco rn. in de 52ste minuut scoorden n q aWitrussen door Akoelitsj: 1-0. na! a ^et en'8e doelpunt was er coc o'gens De Haan geen niveau- M< pi IV w uit m\l Pn irderwuk gpd teel et geschenk van De Baronie ^lc,ond eigenlijk symbool voor *eei et eerste duel om de algehele an< nateurtitel. De 'contente ,r lens', een bronzen beeldje van 'sn tevreden Brabander. Want vreden was iedereen. Voor de en' edstrijd. tijdens de wedstrijd l'i na de wedstrijd. „Hier doe je Et allemaal voor", zei WOG'er Ett Hoeve nadat hij met zijn oeg een 3-2 nederlaag had ge- eeffden. Zelfs aanvoerder Danny Mar- us, die meteen na rust een gen trafschop over het doel en zelfs «i |r het grote hek daarachter w? geschoten, zat niet met een m'x itterig gevoel. ,,Ze zijn die bal og aan het zoeken", zei hij met 6'111 in glimlach. Want die ene trap as een schoonheidsfout in een rachtige voorstelling. Een ver- e?e ssing die snel werd wegge zetst, want in de 55ste minuut as het een steekpass van Mar- is die Marijn Zegers alle vrij- "o fld gaf De spits liet de eer aan ede-aanvaller Marcel de aan, die opnieuw een doel- Uit koppelde aan een spran- lende wedstrijd. VVOG kreeg toen waar het al im een half uur naar zocht. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob onderwater. 071-5356463 RKC wint ook laatste wedstrijd na spectaculair scoreverloop Go Ahead Eagles joeg za terdag op een hoge score. VW werkte redelijk mee, maar de 5-1 was onvol doende om via de nacom- petitie terug te keren in de eredivisie. Deventer moet ook volgend seizoen ge noegen nemen met de eer ste divisie. „Omdat we één keer een mindere dag heb ben gehad. Uit tegen NEC", verklaarde Toine Rorije, de spits die in Gro ningen na de zomer wel in de hoogste klasse zijn op wachting mag maken. deventer «anp Go Ahead Eagles voerde lange tijd in groep B de jacht aan op het fel begeerde eredivisieplek je. Woensdag ging de ploeg ech ter flink in de fout in Nijmegen. NEC dichtte het gat met de De- ventenaren voor eigen publiek via een ruime 3-0 zege. De vette buit tegen VW (6-0) gaf de Nij meegse ploeg direct het voor deel van een veel beter doelsal do. „Die wedstrijd is uiteindelijk bepalend geweest voor het ver loop in deze groep", vond trai ner Van Staa van Go Ahead. Go Ahead moest daardoor za terdag scoren, liefst veel, en ho pen dat Cambuur nog één keer de fut had om een tegenstander (NEC) voor de voeten te lopen. Dat lukte de Friezen niet, terwijl Go Ahead in een volgepakt sta dion bleef proberen te scoren. De eerste helft lukte dat moei zaam en had de ploeg de hulp van doelman Kooiman nodig om op voorsprong te komen. Dat gebeurde op een ludieke manier. Kooiman trapte de bal via het achterwerk van een mid denvelder in zijn eigen doel. verschil meer tussen beide teams. De Haan zette drie nieuwe spelers in: Radomski, Van Nis telrooy en Damman. De basis spelers Hansma, Nygaard, To- biassen. Pastoor en Meinseth reisden niet naar Minsk. Zij vierden vakantie. FC Groningen maakte wel een goede start. De ploeg, net een week onder de nieuwe trai ner Wim Rijsbergen, won het eerste duel in groep 10 met 1-0 van Cukaricki uit Joegoslavië. Hoewel de gasten een aantal goede kansen kregen, had Gro ningen de hele wedstrijd het beste van het spel. In de 60ste minuut zette Bombarda het overwicht om in een doelpunt. De ploeg uit het noorden speel de zonder Erwin Koeman. De routinier was nog op vakantie. De andere wedstrijd in de poule leverde een zege op voor Montpellier. De Fransen ver sloegen het Roemeense Gloria Bistrita met 1-2. Montpellier en Groningen gaan nu samen aan de leiding in de groep. De gelijkmaker. De Baronie was via Arne Koeman in de 23ste minuut op voorsprong geko men. Daarna werd alleen nog voetbalreclame gemaakt. Aan voerder Marcus herstelde zich prachtig na de gemiste straf schop en. de veerkracht van de Harderwijkers toonde zich op nieuw toen een van richting veranderd schot van Van Galen voor de tweede keer een achter stand betekende. In de 74ste minuut sneed een steekpass van Van Dieren dwars door de defensie van De Baro nie en omspeelde Jaap van de Zee doelman Mark Swinkels: 2- 2. Maar het ervaren De Baronie, met tal van oud-profs, profiteer de van de vermoeidheid bij WOG. Koeman kreeg vier mi nuten voor tijd te veel ruimte, Baardemans schatte het gaatje op waarde en bediende hem op maat: 2-3. 62. Martijn van Galen 1-2. 74. Jaap van de Zee 2-2, 86. Arne Koeman 2-3 Toe schouwers 5000. WOG: Jacob Mulder; Koen Kuiken, Danny Marcus, Dirko van Essen (69. Albert WeSthuis) en Sieds Severein; Bert Hoeve (85 Sander Ekharti. Edwin van Dieren, Jaap van de Zee en Henk van Steeg; Marijn Zegers en Marcel de Haan. Ongeïnspireerd Real sluit af met nederlaag madrid «anp Een beroemde Almendrale- jo-ham heeft de spelers van Real Madrid gisteren niet kunnen inspireren. De voorzitter van Extremadura had deze lekkernij in het vooruitzicht gesteld als de kersverse kampioen zou winnen van degradatiecon- current Celta de Vigo. De missie mislukte. De Koninklijke verloor met 4-0. Extremadura ging met 1-0 onderuit bij Deportivo la Coruna en degradeert uit de Primera Division. Alleen de strijd om degra datie bracht nog enige spanning in de laatste com petitieronde. De andere be slissingen waren in een eer der stadium al gevallen. Re- al Madrid deed geen enkele moeite het seizoen in stijl af ■te sluiten. De ploeg van de naar AC Milan vertrekkende Capello maakte een slappe indruk. Celta de Vigo profi teerde dankbaar van deze instelling en stelde voor vol gend seizoen een plaats in de hoogste divisie veilig. Gudelj was de gevierde man aan de kant van de thuis ploeg. Hij scoorde drie keer. Barcelona voldeed in zijn laatste wedstrijd wel aan zijn plicht. De formatie van Robson won met 2-1 van Rayo Vallecano. Stoitsjkov en Roger verzorgden de productie. Vallqcano moet nu met tweededivisionist Mallorca strijden om een plaats in de Spaanse com petitie. Komende zondag treedt Barcelona in de finale van de Spaanse beker aan tegen Betis Sevilla. Onder leiding van coach Lorenzo Serra Ferrer, die na een menings verschil met het bestuur toch bij club mocht blijven, won het team met 2-0 van Valladolid. Het tweede doelpunt kwam op naam van ex-ajacied Finidi. Espanyol speelde tegen Valencia (3-2) zijn laatste officiële duel in het Estadio Sarria. Volgend seizoen ver huist de ploeg naar het Olympisch Stadion van Montjuich. Het afscheid leidde na afloop tot een chaotische jacht op souve nirs. Supporters bestorm den het veld om graszoden, netten en cornervlaggen te bemachtigen. De politie probeerde met rake klap pen de boel onder controle te houden. Er vielen veer tien gewonden. De Spaanse competitie wordt vandaag afgesloten met de wedstrijd Atletico Madrid - Tenerife. Erik Tammer (Go Ahead) in actie tegen twee spelers van WV. In de tweede helft ging het snel. De spelers van Go Ahead, op de hoogte van de situatie in Leeuwarden waar NEC op voor sprong stond, vonden snel het doel van de tegenstander. Tam mer (strafschop), Klestsjenko en Tammer opnieuw uit een straf schop zorgden voor 4-0. Een blunder van de afscheidnemen de Hulshoff betekende nog wel 4-1, maar Rorije bepaalde de eindstand op 5-1. Trainer Van Staa wist dat zijn ploeg voor een moeilijke op dracht stond, maar complimen teerde zijn team met de getoon de beleving. ,,De jongens bleven jagen op doelpunten, ondanks dat ze de stand van NEC in Leeuwarden wisten. Ik kan nie mand iets verwijten. De nacom- petitie is voor ons fantastisch verlopen. Dan is het jammer dat we promotie missen op doelsal do. De klap zal pas over enkele dagen komen. Dan zullen we ons realiseren welke kans we hebben laten lopen. In elk geval was dit een afscheid in stijl." nodig vijf minuten voor het ein de de wedstrijd te verstoren. Een groepje betrad het veld en er waren enkele rake klappen voor nodig om de 'idioten' weer te verwijderen. Scheidsrechter Uilenberg, die ook al zijn grens rechters van helft liet wisselen nadat er voortdurend met bier werd gegooid van de tribune, legde het duel tien minuten stil. Speelkameraadje Emmen was gisteren een gewil lig speelkameraadje van RKC. Maar zich te laten afslachten door de Brabanders, daar had den de Drenten geen zin in. Met de 4-5 nederlaag leek het ten minste nog op een duel, of schoon van strijd geen moment sprake was. RKC was veel te sterk en handhaafde zich in de eredivisie. De ploeg van Jacobs mocht zelfs verliezen van Emmen. Het doelsaldo ten opzichte van FC Zwolle, dat 1-1 speelde tegen ADO Den Haag, sprak ruim schoots in het voordeel van de Waalwijkers. Maar RKC nam het zekere voor het onzekere en speelde de tegenstander in ei gen huis van de mat. Door Dick Schreuder, Van Diemen en Van Arum stond het bij rust al 0-3. RKC leek de hoogste score van het seizoen te behalen. Trainer Griever van Emmen zag het slappe spel van zijn ploeg met schaamte aan en smeekte in de rust dat er toch echt sprake moest zijn van een wedstrijd. De spelers begrepen de hint. Drie minuten na 'rust maakte Van Oostrum 1-3. Mul ler mocht 1-4 maken, waarna Sion (twee keer) en Van Oostrum de stand naar 4-4 til den. Invaller Lammers besliste het duel twee minuten voor het einde: 4-5. RKC heeft drieëneenhalve week de tijd zich te versterken voor een nieuw jaar in de eredi visie. Met het verlies van Brands, die zijn laatste wed strijd speelde, Alfred Schreuder (NAC) en Wijnhard (Willem II) verliest de club drie spelers uit de as van het elftal. Jacobs kan opnieuw beginnen aan het bou wen van een team. glasgow gpd Italië en Spanje, 'krankzinnige eisen' op tafel hebben gelegd. „We hebben nog nooit zo n bij zonder en complex eisenpakket voor onze neus gekregen. Het was onmogelijk voor ons om daarop in te gaan", aldus de zegsman. Het blijft onduidelijk of Moens komend seizoen nog on der de lat staat bij AZ. Voorzitter Dirk Scheringa zou geen be zwaar hebben tegen de verkoop van de speler omdat hij anders de duurste speler in de geschie denis van de eerste divisie on der contract heeft. Het salaris van Moens zou in geen verhou ding meer staan tot de begro ting van AZ. Glasgow Rangers rekent niet meer op de komst van AZ-doel- man Oscar Moens. De Schotse kampioen contracteerde dit weekeinde al een andere kee per. De Fin Anti Neimi werd voor vier seizoenen vastgelegd. Een woordvoerder van Glas gow Rangers zegt dat de club een nare smaak heeft overge houden aan de onderhandelin gen met de keeper uit Maassluis en zijn Italiaanse zaakwaarne mer. Volgens de Schotten zou Mino Raiola, die Moens in het buitenland bij een grote club probeert te brengen en nu schermt met belangstelling uit kuching «anp evenement in Azië, waar de scouts van Europese clubs on getwijfeld massaal aanwezig zijn. Hij scoorde twee keer met het hoofd en zevenmaal met het linkerbeen, waarvan twee keer uit een strafschop. Brazilië - Zuid-Korea was zoals voetbal eigenlijk bedoeld is; aanvallend, mooi om te zien, gelardeerd met jeugdige onbe vangenheid. Zo kon het gebeu ren dat verdediger Vinicius van Brazilië in de slotfase de rode kaart kreeg, omdat hij een door gebroken tegenstander neerleg de. Dat gebeurde op een ietwat onnodig moment: bij de stand 10-2 voor Brazilië. Ronaldo is pas twintig jaar, maar Brazilië levert alweer nieuwe sterren. Adilton Martins, een paar maanden jonger dan de vroegere PSV'er, scoorde in de derde speelronde van het WK voor voetballers tot twintig jaar zes keer tegen Korea. Het duel eindigde in 10-3. Adilson, die als nummer elf vooral een sterk linkerbeen heeft en die zwerft door de frontlinie, bracht zijn totaal in drie wedstrijden (tegen Frank rijk, Zuid-Afrika en Zuid-Korea) op negen. Logischerwijs is hij daarmee topschutter van het la paz rtr/anp Op 3600 meter boven zeeniveau bereikt Bolivia voor zijn doen eenzame hoogte. Het doorgaans matige voetballand profiteert optimaal van de vertrouwde omstandigheden en plaatste zich in La Paz voor de halve finales van de Copa Ameri ca, door Colombia terug te wijzen met 2-1 Ook Peru haalde de laatste vier door met de zelfde cijfers te winnen van Argentinië, dat zich zelf zoals wel vaker verloor. In de geest van bondscoach Passarella, in zijn hoogtijdagen een onverschrokken verdediger, toonden de Argentij nen zich een stel straatvechters. Drie van hen kregen in de slotfase de rode kaart. Het organiserende land van het Zuid-Ameri kaanse landenkampioenschap reikt meestal ver. Al jarenlang krijgt de FIFA protestbrieven onder ogen over de hoogte in La Paz die de tegenstan ders naar adem doen happen. In de ijle lucht van de Andes is 'normaal' voetbal nauwelijks moge lijk, zeker voor wie dat niet is gewend. Hoogtepunt van het duel was een actie van Baldivieso, halverwege de tweede helft. Hij zag dat Colombia's doelman Mondragon ver voor zijn doel stond en schoot bijna vanaf de midden lijn. De bal raakte de lat. De doelpunten van het gastland waren van de in Europa bekendste spe lers. Etcheverry scoorde al na drie minuten uit een vrije trap. Èrwin Sanchez maakte van afstand 2-0. Na rust scoorde Gaviria tegen. In het duel met Peru in Sucre vielen twee van de drie rode kaarten voor Argentinië vlak na de treffer van Gallardo. die met nog ruim twintig mi nuten op de klok de achterstand uit een straf schop terugbracht tot 2-1. Daarop ontspon zich het bekende spelletje: Gallardo wilde snel de bal uit het net vissen en doelman Miranda, de uit blinker van de avond, trachtte dat te verhinderen. Dat leidde tot een massale vechtpartij, met Gallardo eiH Berizzo als uitverkoren zondebokken. In de 83ste minuut volgde nog de vroegtijdige af tocht voor Zapata, na diens tweede gele kaart. Cambuur overweegt proefproces Leeuwarden anp bond gaat zo'n proces niet zo maar aan. Dat gebeurt pas na overleg met de clubs en we zul len zeker niet de eisende partij zijn. Een club moet de KNVB dagen." Cambuur-voorzitter Sleijfer, in het dagelijks leven advocaat, ziet daarin een rol voor Cam buur. „We denken na over een proefproces tegen de KNVB. Als de rechten bij de KNVB komen te liggen, wordt in wezen het fundament onder de eredivisie nv weggetrokken, omdat die voor een belangrijk gedeelte drijft op televisiegelden." De eredivisie nv onderhandelt met Canal Plus over de televi sierechten van de rechtstreekse wedstrijden. De samenvattin gen zijn al voor twee jaar ver kocht aan de NOS. In de toe komst moet de verkoop van de beelden van voetbalwedstrijden een belangrijke bron van in komsten worden voor de eredi visie nv. In het buitenland wor den al miljoenencontracten af gesloten. Maar ook daar, bij voorbeeld in Duitsland, spelen op het moment een paar zaken bij de rechter die ons meer hel derheid kunnen verschaffen, al dus Rozie. Cambuur overweegt een proef proces tegen de KNVB aan te spannen over de televisierech ten. Beide partijen willen een principiële uitspraak van de rechter over de vraag aan wie die toebehoren, aan de club of aan de KNVB. In november vorig jaar be paalde president mr. J. Willems van het gerechtshof in Amster-, dam dat de tv- rechten in begin sel toekomen aan de thuisspe- lende ploeg. Maar een princi piële uitspraak deed hij niet. Voor Feyenoord, de eisende partij destijds, was het echter voldoende om de juridische stappen te staken. De clubs en de KNVB kwamen daarna tot een akkoord over de uitzend rechten. Toch bleef het onderwerp le ven bij de clubs en de KNVB. Op diverse vergaderingen kwam aan de orde dat er, in overleg met alle partijen, een proefpro ces moest komen om voor eens en voor altijd uitsluitsel te ver krijgen. „Daarbij zou elke club onze 'tegenstander' kunnen zijn", aldus Harm Rozie, woord voerder van de KNVB. „Maar de Martin Conde (Peru) en Jorge Martinez (Argentinië, rechts) strijden om de bal in de zaterdag gespeelde wed strijd om de Copa America. Peru won met 2-1 en kwalificeerde zich voor de halve finale van het toernooi. FOTO REUTERS

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15