Leidse atletei zijn hardleer Z0NZ0EKERS REGELEN HUN EIGEN VAKANTIEGELD Alphians wisselvallig Miquel van Kessel klaar voor NK Sport Christie sluit loopbaan waardig af Ajax: na regen komt zonneschijn MAANDAG 23 JUN11997 Drie steden kandidaat voor EK atletiek munchen Behalve Amsterdam zijn München en Lausanne twee belangrijke kandidaten voor de organisatie van de EK atletiek in 2002. Op 9 oktober maakt de Europese Atletiek Associatie (EAA) bekend welke plaats het evenement mag organiseren. Amster dam wil de EK houden in het te verbouwen Olympisch Stadion. Cooman heeft haar eigen wedstrijd stadskanaal Stadskanaal eert Nelli Cooman vanaf volgend jaar met naar haar genoemde atletiekwedstrijden. De voormalige sprintster was gisteren in de provincie Groningen aanwezig tij dens de open Oost-Groninger atletiekkampioenschappen van de club Jahn II om te praten over de Nelli Cooman Games. Mo gelijk maakt de wedstrijd straks deel uit van het dit jaar gestarte nationale baancircuit. Pecos wint regionaal toernooi leiden Tafeltennisvereniging Pecos uit Oegstgeest is het afgelo pen weekeinde winnaar geworden van het eerste Groot Rijn- lands Regio toernooi. Het Leidse Scylla werd tweede en Docos j derde. Het tafeltennisevenement, dat in totaal zes avonden in beslag nam. werd georganiseerd door Docos. Rijnsoever en Pe cos. Maar liefst 58 teams, in totaal 177 tafeltennissers, uit de re- gio Holland West hadden zich ingeschreven voor dit toernooi. Het toernooi zal een jaarlijks terugkerend evenement worden. Docos-voorzitter Fer Veijgen:Tussen de voorjaars- en najaars competitie ligt een groot gat. dat we nu met zes weken tafelten nis aardig opgevuld hebben. Bovendien blijkt dat de contacten tussen de clubs hiermee beter worden. Volgend seizoen willen we zelfs naar 96 teams. honkbal pieter van der vliet De honkballers van Alphians hadden zaterdag tegen Buca- neers niets in te brengen tegen de Amsterdamse werper Didi Gregorius (17-0-5-0) en gingen roemloos met 12-1 ten onder. Alphians speelt dit seizoen te wisselvallig om potten te bre ken. Aanvallend wil de ploeg van coach Dick Lenderink nog wel eens voor slaggeweld zor gen. maar verdedigend is het soms net een gatenkaas. Tegen Bucaneers. de reserves van voormalig hoofdklasser Pi rates. kreeg Alphians er nog een tegenstander bij. Pitcher Grego rius maakte, met acht jaar hoofdklasse-ervaring. gehakt van de Alphenaren. Maar liefst 17 keer stuurde Gregorius een Alphians-slagman met drie slag terug naar de dug-out, terwijl hij zich verzekerd wist van een foutloos spelend veld. Alphians moest ervaren dat het veld weer te veel fouten maakte op het werpen van Donald Kok (9-6- 12-6). De tweede ontmoeting, de volgende dag in Alphen. verliep anders. Gregorius, die maar één wedstrijd per weekend speelt, moest met lede ogen toezien hoe Bucaneers niet kon overtui gen. Erik Lindeman (2-4-3-3) startte voor Alphians op de heu vel. totdat Jeroen Hollander (5- 3-4-3) in de vijfde inning het werpen overnam. Toch liet de veldverdediging haar pitchers met zes fouten weer in de steek. Het scoreverloop tussen beide kemphanen bleef daardoor ge lijk opgaan: 8-7. Naar mate de wedstrijd vorderde, ging de kaars bij de Amsterdammers uit. Alphians liep uit naar 20-8. Robert Blaas was met .600 de productiefste speler aan Al- phians-kant. De vTOUwen van Alphians wa ren dit weekeinde drie keer suc cesvol. In Amersfoort won het team tweemaal van Quick: 3-0 en 2-5. Gisteren moest Run '71 in Oldenzaal er in de inhaal wedstrijd aan geloven: 5-4. Nieuw succes Van den Burgh leiden wilmar kortleever Casper van den Burgh heeft de smaak te pakken. Na een knap nationaal kampioenschap vori ge week in Roermond pakte de Leidenaar gisteren in Den Haag het afdelingskampioenschap mee. Triatleten uit de Leidse re gio waren achter Van den Burgh dominant aanwezig. Stadsgeno te Gonnie Wensveen veroverde het afdelingskampioenschap bij de vrouwen. Van den Burgh. die volgende week aan het EK in Polen deel neemt. heeft zijn draai gevon den op de kwarttriatlon. Gefrus treerd door de resultaten van vorig jaar koos de psychologie student in 1997 voor de lange afstand, maar bevrijd van de druk rijgt de Leidenaar de suc cessen aaneen op de korte af stand. De Haagse wedstrijd was er één naar zijn hart: hard weg zwemmen, de voorsprong uit bouwen en hopen dat de con currentie bij het hardlopen op voldoende afstand is gezet. In het winderige en regenachtige Den Haag zwom hij een minuut weg van Carlo van den Berg uit Rotterdam, de belangrijkste te genstander. „Met het fietsen heb ik rustig aan gedaan", aldus Van den Burgh. „Klaar daardoor liep ik wel nog een minuut uit met het lopen." Achter Van den Burgh (1.53.59) finishten alleen Van den Berg en Richard de Groot uit Schiedam binnen vijf minu ten. Net naast het erepodium eindigden Rinse van den Ou- weelen (Leiden), Royce Korte- kaas (Lisserbroek), Willy Bogers (Valkenburg) en Wiebe Heide- ma (Leiden). Met Rijnsburger Harco Schaafsma kwam precies de helft van de eerste twaalf tri atleten uit de directe omgeving van Leiden. Wensveen comple teerde dit succes, want namens De Zijl/LGB tekende de Leidse voor het afdelingskampioen schap. Over 1,5 kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilometer lopen moest ze weliswaar de Giessen- se Van Dalen en de Finse Kelja voor laten gaan. maar zij bleek wel de eerste triatlete uit afde ling West 2 (2.18.30, zeven mi nuten achter Van Dalen). wielrennen marc van derjagt medewerker Miquel van Kessel heeft in de buurt van het Duitse Aken voor een stunt gezorgd. De 21-jarige wielrenner uit Ter Aar won de 130 kilometer lange Rundum Jülich, een koers voor neo-ama- teurs. Van Kessel. die uitkomt voor de Giant/Löwik-formatie van Han Vaanhold. toonde zich in de slotfase oppermachtig. Hij achterhaalde op de laatste klim in zijn eentje vier vluchters. „Er op en erover was het", aldus de winnaar. „Nu zien of ik mijn goede prestatielijn komend weekeinde tijdens het NK kan voortzetten." De competitieploeg van LWV Swift verscheen aan de start van de 14de Omloop van de Alblas- serwaard. Minimale inzet: be houd van de zesde stek in de tussenstand van de clubcompe titie. Geen van de leden speelde tijdens de 154 kilometer lange koers een rol van betekenis. Dat deden zaterdag negen concur renten, die in de slotfase om de volle winst streden. In het eerste groepje achter de vluchters fi nishte Jan-Hendrik Lagerweij op anderhalve minuut van win naar Coné Castein (GRC Jan van Arckel) als 11de. De Swift - renner uit Woubrugge zorgde daarmee voor felbegeerde com- petitiepunten. Marion Borst steekt één week voor het NK in Meerssen in goe de vorm. De Leiderdorpse uit de Libertas-formatie toonde zich gisteren sterk tijdens de Wage- ningse Wielermuur. Het vrou wenpeloton, dat 60 kilometer voor de kiezen kreeg, liet Debby Mansveld (nationale selectie) uit haar greep ontsnappen. Achter de zegevierende soliste won Leontien Zijlaard-Van Moorsel (VKS) de spurt van de grote groep. Daarmee bleef de Rotterdamse ploeggenote Nico le Vermast, Edith Mep (nationa le selectie) en Borst op 'De Wa- geningse Berg' voor. Hester- Marieke Kroes van de Ter Aarse Hartol-ploeg drukte als 11de haar wiel over de meet. De Noordwijkse veteraan Ton van Duijvenbode schreef de Ronde van Rozenburg op zijn naam. Leiderdorper Hans Eg berts greep met de vierde stek net naast de podiumplaatsen. Jan van der Tang uit Voorhout werd zesde. chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater, 071.; De tweede competitiewedstrijd van de landelijke e divisie is in poule 4 tumultueus geëindigd voor U Atletiek. De 4x100 meter-estafetteploeg produceerdi termiddag op de baan van het Amersfoortse Altis foutieve wissel. In de herkansing constateerden at van het Alphense AAV '36 en Phoenix (Utrecht) opn i onjuistheden. De ploegleiders van beide clubs tekei protest aan tegen de beslissing van de wedstrijdlei l die in het voordeel van de Leidse afvaardiging oord( j Leiden Atletiek staat evenals AAV in de tussenstau l een veilige plaats, maar wordt bij diskwalificatie ach1 alsnog naar de degradatiepoule verwezen. amersfoort marc van der jagt medewerker Terwijl zwarte wolken zich sa mentrekken, wachten ploegen van Leiden Atletiek en het Haagse AV Sparta op het verlos sende startschot van de 4x100 meter (herkansing). Krap twaalf seconden later gaat er een golf van ongeloof door een groep toeschouwers ter hoogte van het eerste wisselvak. Leiden zet zijn wissel in vlak voor de twee de haak. die de toegestane ruimte afgrenst. Maar de ach terste loper laat het half doorge geven stokje pas na datzelfde punt los. ,.Ze waren erover heen meldt het jurylid, dat op dezelfde hoogte stond. „Ik heb het niet kunnen zien", ant woordt zijn verkeerd opgestelde collega. Hij steekt daarop ter goedkeuring de witte vlag om hoog. Luttele tellen later geven atleten van concurrerende ver enigingen blijk van hun tegen gestelde waarnemingen. Aan het eind van de competi tiedag stelt de wedstrijdleider het ploegleidersduo Bram Was senaar/Han Kulker in eerste in stantie gerust. De 1401 punten (op een eindtotaal van 17.358) blijven in de uitslag. AAV en Phoenix tekenen daarop protest aan. Dick van Beest, coach van AAV: „Ik wil Leiden Atletiek he lemaal geen oor aannaaien. Maar er moet naar aanleiding van de reglementen worden ge handeld." Wassenaar liet meer zijn hart spreken. „Het gaat no ta bene om een ploeg uit dezelf de regio. Bedankt hoor. Het scheelde maar zo n klein stuk je" Ook Kulker gelooft niet dat de beslissing nog wordt terugge draaid. De gelegenheidscoach moest eerder op de dag al even slikken toen zijn hinkstapsprin- ger de afstand naar de zandbak niet overbrugde. 'Eén keer nul punten overleven we wel, twee keer niet', moet de voormalig- topatleet hebben gedacht. „De invulling bij het hinkstapsprin- gen was een gok. We hebben er nog wel aan gedacht om ie mand uit de tweede ploeg te halen, maar ook daar stond ie dereen op meerdere num mers", aldus trainer Wassenaar. Eerder op de dag vloog het Al phense sprinttalent Martijn Un- gerer met een meewind van 3.3 meter per seconde naar een rappe 10,59 seconden over 100 meter. Zijn Leidse cono Andoly Rathling liet in d gende race 10,88 klokken op de 200 meter was Ui i (19) overtuigd van een on mentaire wind. De nation niorenkampioen snelde met 1.1 meter per second laatbare) rugwind naai nieuwe persoonlijke i (21.48). Roelof Flierman en Jan kaas wonnen voor Leid 1500 en de 5000 meter 1 Ramses Bekkenk, Eric en Schelto Scheltens liet hun onderdeel - respecti 3000 meter steeple chase, 1 springen en kogelslingert beste prestatie noteren. B 1 dat op het laatste momei blessures van samens veranderde, tekenden Lei der Meyden (800 en 150 ter) en Ruud van Mauri en 400 meter horden) vo merkelijke dubbeloptr l Bob Dongelmans woi speerwerpen. Bij de vrouwen han<ü( Leiden Atletiek zich metjj c Als nummer acht van g ploegen hoeven de Leids tes in september te strijd promotie noch degradat i den was traditionaal sterl 1 langere loopnummers, van de Bilt won de 3000 solo. Tweede plaatsen w s voor Miranda Boonstra0 meter) en Bianca Vermot I meter). De 4x400 meter v hoog niveau (4.06,78). Eit de directe tegenstand® b Yvonne van Dorp, die haar oude vereniging a - namens Haag Atletiek. D se won het verspringen. De mannen van De uit Lisse hadden al zien men dat de degradan. moeilijk te ontlopen zi „We misten vijf vaste k door blessuresaldus pl der Vincent van Stijn, dl zichzelf opstelde. „Er wa vervangers, maar die war C sterk genoeg om onze pl t behouden." Aan Pete il Noort lag het niet, want ei gelslingeraar zorgde wa :i honderden punten, al b u mint vier meter verwijde a zijn Nederlandse veterc I cord van twee weken g i (60,24). Bemoedigend verder de speerworp va a van der Poel en de te d van marathonloper Erik Iji op de 3000 meter steeple ai Sprinkhuizen maakt een prima indruk zwemmen Robin Sprinkhuizen van Rapido uit Haarlem heeft op de Nederlandse kam pioenschappen zwemmen in Amersfoort een prima indruk achtergelaten. De Rijnsburger kwam op zes onderdelen aan de start en bereikte maar liefst vier keer de A-finale. Een opmerkelijke presta tie leverde hij op de 400 meter vrije slag. Met een nieuw persoonlijk record van 4.11.28 reikte hij tot de vijfde plaats. Sprinkhuizen deed ook van zich spreken op de 200 vlinderslag. Een zesde plaats in 2.10.57. Ze vende werd hij op de 200 vrij en 100 vlinder in res pectievelijk 1.57.83. en 58.70. In de series zwom hij op de 100 vlinder 58.09 (pr). Op de 50 vrij bereikte hij de A-finale niet maar zijn tijd was wel goed: 25.08. De 100 meter vrije slag legde hij af in 54.77. Jorien Kleywegt van De Zijl/LGB werd 25ste op de 50 meter rugslag (33.50). Louis van Schaarenburg van de Leidse zwemvereni ging LZ 1886 viel net buiten de prijzen. Op de 1500 vrije slag kwam hij tot een vier de plaats. Hij verbeterde zijn persoonlijke record tot 18.13.01. Paula Heemskerk kwam tot een goede tijd op de 800 meter vrije slag. Zij werd achtste in 10.21.14. Clubgenote Ester Nijgh bleef op haar achter. Zij werd met 10.43.19 elfde. munchen rtr Olga Koezenkova en Linford Christie zorgden het afgelopen weekeinde tijdens de Europa Cup in de superdivisie voor hoogtepunten. Beiden maakten in München deel uit van het winnende team. Bij de vrouwen won Rusland, bij de mannen Groot-Brittannië. In Duitsland slingerde de Russische Koezenkova de kogel 73,10 meter weg. Een verbete ring van het wereldrecord, even daarvoor door haar zelf gegooid met 71,22 meter. Voor Christie was het de laatste wedstrijd uit zijn carrière. Zaterdag liep hij de 100 meter in 10,04. de 200 m eindigde de 37-jarige Brit in 20,56. Hij moest de zege delen met de Griek Panayiotopoulos. De prestatie van Koezenkova zat er aan te komen. Ze was in vorm, rijp voor het wereldre cord. Maar dat het in München zou gebeuren, was een verras sing. In de Zuid-Duitse stad re gende het immers de hele dag. Niet bepaald ideale omstandig heden. „Sommige mannen ge ven vaak het weer de schuld als een voorgenomen wereldre cordpoging is mislukt, maar VTOuwen hebben gewoonweg meer inhoud. Met haar uitspraak zal ze Jo nathan Edwards niet hebben bedoeld, want de Brit was in vorm. De hinkstapspringer zorgde met 17,74 meter voor de beste wereldseizoenprestatie. Hij hield het bij één poging, omdat hij in het koude weer geen risico's op blessures wilde lopen. De polsstokspringers zochten zelfs de hal op, vanwe ge het weer. De Rus Tarasov kwam tot 5,95, zo hoog had het afgelopen jaar nog niemand in de hal gesprongen. Christine Arron uit Frankrijk toonde zich een waardige ver vangster van Marie-José Perec, die vrijdag afzegde met een kuitbeenblessure. Ze raffelde de 200 meter af in 22,89 seconden en won afgetekend. Stella Jongmans is zaterdag bij internationale atletiekwed strijden in Bern als vierde ge ëindigd op de 1500 meter. De Nederlandse liep de afstand in 4 minuten en 19,60 seconden. De winst op deze afstand ging naar de Zwitserse Anita Weyermann in 4.11,32. Rick Verhaar heeft geen moeite met een van de regenpauzes gisteren in het duel van Ajax (L) tegen Asian. De Leidse cricketer neemt er zijn gemak van. foto loek zuyderduin medewerker De cricketers van Ajax (L) hebben gisteren hun eerste overwinning van het seizoen geboekt. Te gen het Haags-Pakistaanse Asian dreigde de re gen roet in het eten te gooien, maar in een extra korte 'resultaatwedstrijd' bleken de Leidenaars het sterkst. 's Ochtends waren beide ploegen begonnen aan de reguliere wedstrijd, die echter na diverse langdurige regenpauzes door de umpires werd afgelast. Ajax was dat duel aan bat sterk begon nen. maar op 99/7 toch in de problemen geko men. Door het slechte weer leek het een com pleet verloren dag te worden. Het reglement schrijft echter voor, dat - indien mogelijk - 's- middags een 20 overs-wedstrijd gespeeld moet worden om tot een resultaat te komen. In die wedstrijd bleken de Leidenaars over genoeg veer kracht te beschikken om de eerste punten binnen te halen. Door sterk fielden en strak bowlen hield Ajax de score van de Haagse ploeg laag. De Pakistaan se Nederlanders, bekend om hun altijd aanval lende stijl van batten, sloegen met regelmaat de bal hoog de lucht in, klaar om gevangen te wor den. Die kansen werden met beide handen aan gegrepen door het gretig spelende Ajax. Asian kwam tot 109 all out, een haalbaar totaal voor de Leidse ploeg. Anton Jacobs mocht drie wickets op zijn naam schrijven, Verhaar en Fernando elk twee. Op jacht naar het winnende totaal verloren de Leidenaars slechts twee wickets. Mark Verbeek (35 runs) en Lantra Fernando (43 not out) hielden het scoringstempo hoog. Negen ballen voor het einde sloeg Aat van de Polder de winnende ..run. 'Walk over voor vrouv De Spartaa leiden wilmar kortleever marc van der jagt De vrouwenploeg van D 1 taan heeft in de regional! klasse van de atletiekcor goede zaken gedaan. M« - punten scoorde de pk Lisse gisteren in Beven beter dan in de eerste roi aüetes van AAV '36 uit aan den Rijn corrigeei Lelystad de misser uit d ronde en blijken on« nog kansrijk voor de pn v finales in september. De Spartaan profiteet [e de terugkeer van Niet 0 Grieken en Nancy Beet e) ploeg. In Noord-Hollaniij, den beide atletes voor 0 !e dubbeloptreden: Van (EI op de 400 en 800 metev om 2.18,64), de ervaren! e de 100 meter horden (II j het hinkstapspringeen „We konden de finale iE, mislopen", zei ploegleid 0 van der Zwet, die meen j eigenlijk voor spek en b i opgetreden. „Er zijn irn K trict maar tien ploegen R een gaat dus door naatff biedsfinale en pas twee J( daarna op 21 septembtjt heteropaan." u Van deze ontwikkelin !r teerde ook AAV, dat a maand onvolledig maar ook mét een beze K ieder nummer weinig maakte. Rina van der ai scoorde in de Noord-( K der de meeste punten r ej speerworp van 37,88 e Ook de dubbel van 1 ai Verhorst (13,1 op de 10 u en een persoonlijk beste 60,1 op de 400 meter) wi Ja, ik word vakantiebezorg(st)er tot Geboortedatum (min. 15 jr.): Je wilt deze zomer van alles, maar geld: hó maar Daar is dus een oplossing voor: vakantiebezorger! Dat tikt lekker aan: je verdient meteen al méér dan het minimumloon, pakt een vergoeding voor je fiets en als je minimaal drie weken loopt, vang je ook nog 'vakantiegeld mét': 25 piek extra premie. En dat allemaal vooreen uurtje fietsen per dag' Van 1 juni tot 1 september kun je net zo lang of zo kort een wijk (vlakbij je eigen buurt) lopen als je zelf wilt. Dat we rekening hou den met je eigen vakantieplannen, spreekt voor zich. Wil je ook een volle vakantie-knip en ben je 15 jaar of ouder? Stuur dan de bon in, of bel even 023 - 5150110 (maandag/ vrijdag 9-5 uur: zaterdag 8-12 uur). In envelop (zonder postzegel) sturen naar: Dagbladuitgeverij Damiateb.v., afdeling Oplage-Logistiek-Binnendienst. antwoordnummer 416,2000 VC Haarlem. I Ik kan de krant bezorgen in de periode van: Naam Adres Postcode/Plaats:' Telefoonnummer:

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14