'Parkeerplek truckers aan Papeweg' rijd om achterstallig onderhoud aan familie in te lopen' Peddels, draken en stortbuien wemvierdaagse in 4WA-bad Koudekerk Leiden Regio Warmond maakt zich op voor 'droge' Kaag week Extra haltes voor lijntaxi Leiderdorp MBBKai Flexibel reserveren!! IANDAG23 JUNI 1997 aan den run maa «kerk da ïrn de 22ste keer wordt vol- ji Ie week de nationale zwem- bbt laagse gehouden in het lekerkse PWA-zwembad. deelnemers mogen hun tjes trekken op vier avon- tussen 30 juni en 4 juli, Is van 18.00 tot 20.00 uur. >ns de zwemvierdaagse is er weer de mogelijkheid mee jen aan het sponsorzwem- De opbrengst daarvan el21 ten goede aan speelattri- n. •1 )eel-o-theek Leiderdorp is euwe krachten alweer kwijt 21ÏÏ tDORP JUDY NIHOF 9 van Beek van de Leider- speel-o-theek De Grab- in is weer helemaal terug af. De twee enthousiaste je vrouwen die zich aan- Idden als haar opvolger, rda iben afgehaakt. Van Beek wil vanwege familie-om- 'gel idigheden al een tijdje lat jpen met het runnen van lijk uitleen van speelgoed in De vvi zenhof. Ze heeft dit vrijwil- rswerk veertien jaar ge il. Het vinden van een op- 1 ;er was echter steeds een T ut probleem. Het was zelfs rga iraag of De Grabbelton kon ie p ren bestaan. dat ot Van Beeks vreugde •a Idden zich begin dit jaar )p e vrijwilligers aan, die het wilden overnemen. De vrijwilligster haakte echter •rdi lirect af. de andere is on- iid( ;s gestopt. „De eerste vrij- 'mo igster zag het toch niet zit- Ze woonde in Leiden en een klein kind. De andere is wel enthousiast begonnen. Ze heeft het systeem veran derd en dat heeft ze heel goed gedaan. Maar ze is opgestapt na onenigheid over het weg gooien van oud speelgoed." Van Beek, die De Grab belton niet in de steek wil la ten, heeft haar werk maar weer opgepakt. Ze hoopt dat zich alsnog nieuwe vrijwilli gers aanmelden. In afwachting daarvan overweegt de Leider- dorpse om de openingstijden van de speel-o-theek te veran deren. „Met ingang van okto ber of november wil ik niet meer wekelijks, maar eens in de veertien dagen draaien. An ders zie ik het echt niet meer zitten. Bovendien krijg je mis schien eerder vrijwilligers wanneer je minder vaak open bent." Vrijwilligers voor het draai end houden van De Grab belton kunnen zich aanmel den bij Thea van Beek 589 32 38. x-man maakt aniok 3tgeestEen 35-jarige Katwijker is zaterdagavond aangehou- I n omdat hij amok maakte bij de woning van zijn ex-vrouw in •gstgeest. De man gooide een ruit in, omdat hij 'nog geld van •vrouw tegoed had en zij hem niet binnen wilde laten'. De a| mieier is na verhoor op het politiebureau weer vrijgelaten. Jedingdieven in Oegstgeest stgeest Inbrekers zijn er vandoor gegaan met enkele rekken Jëtkleding. De dieven hadden een glazen toegangsdeur gefor- |erd om bij de kledingzaak aan de Irislaan binnen te komen. Jronken automobilist aangehouden [hen aan den rijn» Niet alleen te veel gedronken, maar ook nog E openstaande rekening bij de politie. Tijdens een controle in lihen aan den Rijn, afgelopen zaterdag, sloeg de politie twee ■gen in een klap. De blaastest wees uit dat een 32-jarige be- lurder uit Alphen flink gedronken had en na een blik in de leken bleek dat hij nog een boete moest betalen. De man heeft volgens aan zijn schulden voldaan. jibreker gepakt iscHOTENHij had zijn inbrekersgereedschap nog bij zich, de [jarige man die vannacht door surveillerende agenten na een Ite achtervolging werd aangehouden op Welterdreef in Voor- hoten. De man was gezien toen hij inbrak in een woning in die aat waar hij een attachékoffer wegnam. Die koffer is in een in teruggevonden. lek- en armletsel erö' eterwoude Met een slok op is een 66-jarige automobilist uit larden zaterdagavond tegen een betonnen rand aan de West- idseweg in Zoeterwoude gereden. Een 62-jarige passagiere ikte gewond aan arm en nek. Zij werd overgebracht naar het sabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. warmond «marieta kroft Warmond maakt zich weer op voor de 77ste 'droge' Kaag- week. De Vereniging tot Viering van Warmondse Feesten (VWF) heeft weer een spette rend programma in petto. Het programmaboekje met illustra ties van de Warmondse tekena- res Nicolien Heemskerk is in middels huis-aan-huis bezorgd in het dorp. Burgemeester G. van der Wel opent vrijdagavond 27 juni de Kaagweek met de uitreiking van de jaarlijkse Sloepie wissel- prijs en de Warmondse sport- prijs in het gemeentehuis. Ter gelegenheid van die opening wordt om elf uur in het park Groot Leerust een vuurwerk af geschoten. Tot en met woensdag 2 juli blijft het feest irl het dorp aan de Leede. Het programma lijkt veel op dat van het afgelopen jaar. „Vorig jaar hadden we veel nieuws", zegt woordvoer der Jaap Spies. „Het enige nieuwe nu is het optreden van het Viswijvenkoor voor de 65- plussers. Vorig jaar was dat een rondvaart." Spies meldt dat het bestuur van VWF heeft overwo gen om het ringrijden met paard en wagen niet door te la ten gaan. „Het trekt niet zoveel publiek", legt hij uit. „We kij ken het nog een jaar aan. Het publiek proberen we er nu meer bij te betrekken door ze een ronde mee te laten rijden." Op het programma staan verder onder meer de kermis op de Baan, het tobbetje ste ken, de roeiwedstrijd op de Leede, de bosloop door het bos van Krantz, eieren gooien, de fietspuzzeltocht, beachvolley- bal. het touwtrekken in Afri kaanse stijl, de wielerronde en de skeelerrace. Elke avond is er volop vertier in de tent in het park met bands of een disco. Na het succes van vorig jaar staat ook nu weer het zondag- ochtendontbijt op de rol. Tus sen negen uur en half elf kun nen de bezoekers aanschuiven in de feesttent in park Groot Leerust. Woensdag 2 juli wordt de Kaagweek afgesloten met een muzikale accordeonrondgang van Ilma Heemskerk door ver pleeghuis Mariënhaven. De Warmonders kunnen zich dan weer voorbereiden op de 'nat te' Kaagweek: de jaarlijkse zeil- week van 12 tot en met 16 juli Voor kinderen tot en met twaalf jaar is er een kleurwed- strijd, maandag strijden vier sportverenigingen tegen elkaar tijdens een estafette-sprint. An dere onderdelen van het pro gramma rond de vierdaagse zijn een onderlinge waterpolowed- strijd van de heren van Z PC (dinsdag), een kindervrijmarkt en een pupillen-waterpolowed- strijd(woensdag), donderdag is er een dames-polowedstrijd en vrijdag wordt de week afgeslo ten met dubbeltjesduiken en een barbecue. regio ewout van der pussen vervolg van voorpagina Peddelwedstrijden, drakenboot- races. schotslopen. Braassem- bakken-race, kanoën. Het ging zaterdag allemaal gewoon door Ook toen de regen af en toe met bakken naar beneden viel. Het stoorde wel maar verstoofde niet. „En het was niet koud", al dus Gemma Verheul, een van de organisatoren van de Open Dag Waterrecreatie in Wou- brugge. Aan de drakenboot-races de den veertien ploegen mee. De spapnende finale, met draken- kop-aan-drakenkop, werd ge wonnen door de Halm Dragons uit Warmond. Ze verdedigden daarmee met succes hun titel van vorig jaar. Als professionele peddelaars finishte het team net voor de ploeg van de brand weer. „We hebben geoefend in Bergschenhoek". bekende trommelslager Jacqueline de Kort na afloop het geheim van het gelijke ritme. Het schotslopen over de We tering trok ruim 70 deelnemers en een veelvoud aan toeschou wers. Harm Wijsman 'huppel de' als snelste. Volgens 'omroe per' Piet Kroon deden anderen het als 'koorddanser' of 'krui pers' niet zo best, maar altijd nog vlugger dan degenen die halverwege in de Wetering gele den. Het publiek was daar wel dankbaar voor. De ploeg van Hans Bakker uit Roelofarends- veen nam de eerste prijs met de Braassem-bakken-race mee naar huis. Hans Bakker glun derde „Wij hebben die Wou- bruggenaren een lesje geleerd." Ook al speelde het weer een belangrijke rol, volhouden de den ze het ook zo'n tien kilome ter verderop in Nieuw Wetering. „Van de acht jaar hebben we nu zes keer regen gehad", vertelde Rien Spring in 't Veld, voorzitter van de Oranjevereniging Eens gezind. Dit jaar was er een rom melmarkt en een peddelwed strijd met hindernissen. „Om wat evenementen in het dorp te krijgen." Sleepboot Canow onderhield zaterdag een pendeldienst tus sen Woubrugge en Hoogmade naar jachthaven en kanocen trum De Noord Aa. De nieuwe eigenaars van de jachthaven N. Wagenaar en J. Oosting willen er wat meer activiteiten. „In sa menwerking met de Groene Hart Commissie hebben we molen- en merentochten uitge CHEF HANS JACOBS. 071 -5356414. PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5356436 Chauffeurs komen met oplossing Een eigen parkeerplek op het braakliggend terrein bij de volkstuintjes aan de Papeweg. Dat is de oplossing die de Zoeterwoudse vrachtwagenchauffeurs voor ogen staat voor het parkeerprobleem binnen hun gemeente. Een as- faltlaag en een hek rondom het gebied tegen inbraak, completeert hun verlanglijstje. Wethouder J. Stuyt heeft echter al bij voorbaat een streep door de plannen gezet. zoeterwoude marcel smeets „Het terrein bij de volkstuintjes ligt er maar te liggen", zegt A. van der Krogt namens de Zoe terwoudse vrachtrijders. „Inves teer er wat gemeenschapsgeld in en je hebt een parkeergele genheid." Het ruim een hectare metende braakliggend terrein is groot genoeg voor alle vracht auto's. „Dat zou tevens een de finitieve oplossing zijn voor het voortdurende parkeerpro bleem", zegt Van der Krogt. „Wat de gemeente telkens voor stelt is geen oplossing." De gemeente houdt vast aan het principe dat vrachtwagens in eerste instantie moeten wor den geparkeerd op het eigen bedrijfsterrein. Indien dat niet voorhanden is, kunnen een paar wagens terecht op de Mie- ning of op de Loethe. 'Wildpar- keerders', vrachtauto's die bui ten de aangegeven gebieden staan, worden sinds kort hard aangepakt. „Het is geen taak van een gemeente om te voor zien in parkeerruimte voor vrachtauto's", aldus een stellige Stuyt. In zijn ogen moeten chauffeurs die geen legaal plek je kunnen vinden maar uitwij ken naar het industriegebied aan de Rijndijk. Volgens Van der Krogt is de Miening te klein voor de wa gens van de ongeveer twintig Zoeterwoudse chauffeurs. Zeker acht auto's moeten uitwijken. Het industrieterrein is in haar ogen geen alternatief, omdat de wagens daar niet beschermd staan en het bovendien te ver weg is voor de vrachtrijders. De gemeente wijst het nieuwe alternatief van de chauffeurs resoluut van de hand, maar over de achterliggende reden van de afwijzing doet zij ge heimzinnig. „Het is nu te veel om te zeggen waarom de Pape weg niet kan", aldus Stuyt. „In augustus of september komen wij daar in de commissie op te rug." De consternatie was zaterdag groot toen een Amerikaanse toerist zijn gehuurde boot niet onder controle kreeg en bijna een van de drakenboten in de Woudwetering ramde. FOTO HIELCO KUIPERS zet", vertelde Wagenaar. De speciale en nieuwe folder die Wagenaar liet zien, vermeldt ook een twaalf kilometer lange kroegentocht. „Over het water van kroegie naar kroegie." Waarbij het volgens de folder wel de bedoeling is dat iedereen de eindstreep haalt. „Deze pres tatie kunt u vieren in onze eigen drijvende kroeg in de jachtha ven". aldus de wervende folder die voor ongeoefende kano vaarders een oefentocht van vijf kilometer aanbeveelt. De jachthaven blijkt nog niet erg bekend te zijn; slechts drie mensen waren aan het kanoën. Maar de pendeldienst bracht nieuwe belangstellenden. De belangstelling nam uiteindelijk wel toe, waardoor de pendel dienst met twee boten moest worden uitgebreid. der werd afgesproken dat de lijntaxi het ziekenhuis, het ge meentehuis en de Winkelhof aandoet. De lijntaxi gaat zes maal per dag rijden, waarvan vier keer alleen als zich mensen telefonisch hebben aangemeld. Een 'lijntaxi' is een buslijn die wordt gereden door een taxi. een kleine of een grote bus, af hankelijk van het aantal passa giers. De Leiderdorpse lijntaxi is niet de enige: ook Oegstgeest en Leiden gaan experimenteren met het 'vraag-afhankelijke ver voer'. In Noordwijkerhout rij den er sinds het begin van deze maand lijntaxi's. MAARTEN KEULEMANS De 'lijntaxi' die vanaf september op proef in Leiderdorp gaat rij den krijgt ook haltes bij de ou- derencomplexen Dillenburg, Brittenstein en Louise de Colig- nystraat. in de Kerkwijk en bij de bibliotheek en de Muzenhof. Dat is vervoersmaatschappij ZWN overeengekomen met Lei derdorp. Het idee om meer haltes in te bouwen in de route van het ou de naar het nieuwe gedeelte van de gemeente komt van de ge- handicapten- en ouderenorga- nisaties van Leiderdorp. Al eer Als u 's ochtends ineens besluit uw familie met een bezoek te verrassen, kunt 's middags instappen en wegwezen. Dat is pas Huur op Maat! 'ecteur Duivenvoorden van Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp met VUT brug, dat het weiland open wil houden, hier voor uiteindelijk begrip toont. Ook weet hij zeker dat de afkeer van bebouwing verdwijnt, zodra er huizen staan. „Kijk maar hoe enorm de mensen te hoop liepen tegen het plan om flats neer te zetten op de Vijf Meilaan in Lei den. Nu de flats er staan, vindt iedereen ze toch wel aardig. Zo zal het ook gaan op de Ruigekade. Het is een gebied dat je leuk kan invullen." Volgens Duivenvoorden is op de Ruigekade plek voor 110 a 130 huizen. Hij ontkent dat het gehamer op bebouwing van de Ruigekade te maken heeft met beloftes aan de eigenaar van het terrein (de Aannemings Combinatie Leiderdorp). Deze heeft tot dusver niets kun nen uitrichten met haar eigendom.„Daar heeft het niets mee te maken. De Ruigekade heeft in het streekplan de bestemming reser- ve-bouwlokatie. Je kunt het heel lang ophou den, maar er wordt een keer gebouwd. Door de mensen er te huisvesten die uit hun wo ningen in de Resedastraat en de B.G. Cortslaan moeten, dien je een heel concreet doel." De gedupeerden van de snelwegverbreding onderbrengen in bestaande huurwoningen van de AWL is volgens hem geen optie. De AWL kan het zich niet permitteren om 74 goedkope huurwoningen verloren te laten gaan. Daar moet iets tegenover staan. De lijst woningzoekenden bij de AWL mag dan aan het inkrimpen zijn, het aantal schommelt nog altijd rond de 1100, voert Duivenvoorden aan. „Daar komt bij dat uit de contacten met de huurders blijkt, dat de meesten het liefst in het oude dorp willen blijven." Een opvallende rol speelde de AWL het af gelopen jaar in haar aanhoudende verzet te gen de invoering van het zogeheten bonnen systeem in de hele Leidse regio. Daarbij moe ten woningzoekenden reageren op adverten ties waarin huizen worden aangeboden. Een duur en klantonvriendelijk systeem, vindt Duivenvoorden. Het is hem een raadsel waar om de andere gemeenten in de regio dit sys teem bepleiten. Het geld dat de invoering er van kost - volgens de AWL een ton - moet uit eindelijk door de huurders worden opgehoest. „Voor de woningzoekenden word ik daar niet \Tolijk van." De woningcorporaties in de regio zijn er nog niet uit. Duivenvoorden hoopt vu rig dat er een 'mix' uit de bus komt, waarbij het Leiderdorpse inschrijvingssysteem ('we zijn nog geen beter systeem tegen gekomen dan het onze') kan blijven bestaan naast het advertentie-systeem. De afgelopen twee jaar waren voor de AWL behoorlijk hectisch. Het ene nieuwbouwpro ject volgde op het andere: Leyhof, Beuken schans, Doesplant, Splinterlaan. Aan privé-za- ken kwam Duivenvoorden vaak niet toe. Na 1 juli moet daarin verandering komen. „Ik heb nogal wat achterstallig onderhoud aan fami lie, vrienden en huis. Dat moet ingelopen worden." Hij wil de komende tijd vaker wan delen, en meer lezen. „En fietsen met mijn kleinzoon." Hij zal het werk best missen. „Maar ik kijk met tevredenheid terug. Er zijn geen grote problemen bij de AWL. We zijn een gezond bedrijf. Alles staat goed op de rit. En het is heel plezierig dat er een goede opvolger is." Tweede Stripdag in Leiderdorp Liefhebbers van stripverhalen kunnen zondag 29 juni hun ver zameling aanvullen tijdens de tweede Leiderdorpse Stripdag in Sjelter aan de Heemraadlaan. De stripdag duurt van 10.30 tot 16.00 uur en de toegang is gra tis. Er wordt een veiling gehou den en er is een beurs, waar ou de en nieuwe boeken te koop zijn. Ook worden zeefdrukken en curiosa met afbeeldingen van stripfiguren te koop aange boden. Molenviergang krijgt twee ton AARLANDERVEEN De molenviergang in Aarlander- veen krijgt van het Anjerfonds een subsidie van twee ton. Hier door kunnen de noodzakelijke onderhouds- en restauratie plannen meteen beginnen. „En is het voortbestaan van onze uniek werkende molenviergang voor de komende jaren weer verzekerd", laat een opgetogen Stichting Molenviergang Aar- landerveen weten. Volgens de Stichting Molenviergang heeft ook de plaatselijke Stichting Rijnkade 11 besloten subsidie te verstrekken. Gijs Duivenvoorden bij de AWL-woningen aan de Beukenschans, die een complete metamorfose heb ben ondergaan. - FOTO »LOEK ZUYDERDUIN functies in de sociale huursfeer lonken al. Over een mijlpaal in zijn loopbaan hoeft Dui venvoorden niet lang na te denken. Dat is het besluit van de gemeente Leiderdorp om het weiland aan de Ruigekade aan te wijzen voor het bouwen van vervangende huizen voor ge dupeerden van de verbreding van de A4. Dui venvoorden verwacht dat het Comité Does- grote afscheidsreceptie wil hij niet. Dat stulmaar rieken naar zelfverheerlijking. „Ik niet zo nodig in het middelpunt van de igstelling te staan." zegt Gijs Duivenvoor de vertrekkende directeur van de Alge- esvWoningbouwvereniging Leiderdorp ikJa Tegen een afscheids-interview heeft ~on ïmer bedachtzame Duivenvoorden geen laai aar- er maar niet steeds 'ik' in staat." rlai)1'e AWL heeft bereikt, is niet zijn verdien den naar van zijn hele team. Laat dat duide nd jn. „We hebben het met elkaar gedaan." ivenvoorden (60) vertrekt op 1 juli bij de ngcorporatie. waar hij sinds 1983 direc- is. Hij gaat met VUT. Het is zijn eigen Ie, maar de directeur heeft er erg lang te- an gehikt. „Ik heb het bij de AWL fantas- naar mijn zin gehad. Maar ik dacht ook: b alles bij elkaar 45 jaar gewerkt. Het is om het stokje over te dragen." ivenvoorden was technisch hoofdambte bij de gemeente Leiderdorp, toen het be- van de AWL hem vroeg directeur te wor- Hij waagde de overstap en heeft daarvan dag spijt' gehad. De volkshuisvester in i gien nieren, zoals hij zichzelf typeert, voel- ch bij de AWL zeer op zijn plek. Hij be- iwt het als 'iets moois' dat de woning- eld vereniging soms iets kan betekenen voor p d >en die in de problemen zitten. Volks- i h esting is een soort verslaving, waarvan n f envoorden ook na 1 juli niet zal afkicken, de ledenvergadering daarmee akkoord bljft Duivenvoorden aan de AWL ver- oH len als bestuurslid. Ook andere bestuurs-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11