oek van Wely laat niet zich met sollen Vilma van Hofwegen: lachen en rammen Sport KNSB wil 'affaire' wereld uit hebben Van den Doel is de jongste deelneemster Meer spelers van buiten EU in Serie A A SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 :haker mijdt NK door verstoorde relatie met bond ii voor kort ging 'iedereen' er vanuit dat Loek van Wely J u meedoen aan het Nederlands kampioenschap scha- n, dat vrijdag wordt geopend en een dag later zijn Rot- damse première beleeft in het Maasgebouw van het idion Feijenoord. Zelfs in het net verschenen nummer n Schaak Magazine, het officiële orgaan van de KNSB, ind zijn naam nog 'gewoon' bij de twaalf deelnemers. iar Neerlands nummer één - huidige rating 2645 - is lemaal niet van de partij en wat hemzelf betreft is daar fs nooit sprake van geweest. De grap dat hij als recht- aard PSV-supporter natuurlijk angst heeft om in deze ïgeving af te gaan kan de 24-jarige Tilburgse groot jester wel waarderen. ,,Ach, ik ben niet zo bang uitge raken. Het zou voor mij als fan van PSV juist een extra tI itivatie betekenen uitgerekend in de Kuip te winnen." aar dat is dus niet aan de orde. ,,Hij heeft geen zin in NK," verklaarde kort geleden Joop Piket, voorzitter nde Commissie Topschaak binnen de KNSB. Dat klopt een zwerende vinger. Maar naar het waarom van zijn ierkelijke standpunt was het lang gissen. Maar nu >ri4et Loek van Wely zelf zijn zegje. uil' urg hans reismannin die mate dat een verzoening i-verslaggever verder weg lijkt dan ooit. Er blijkt sprake te zijn van een verstandhouding tussen hoop oud zeer naar aanleiding otmeester Loek van Wely en van 'de affaire' rond het vorige Koninklijke Nederlandse NK, een jaar geleden in de Am- laakbond is verstoord en wel sterdamse Balie. Het conflict is ITTERDAM GPD ir de 'affaire' Loek van Wely het laatste woord nog niet iproken. Dat is maar goed )k, want de controverse tus- n Neerlands sterkste schaker in dit moment en de Konink- Nederlandse Schaak 3nd kan alleen uit de wereld orden geholpen als de partij- bereid zijn elkaar eens goed de ogen te kijken. KNSB- bezitter Herman Hamers re- iseert zich dat als geen ander als het aan hem ligt schuift liever nog vandaag dan lorgen aan voor een 'verhel- rend'gesprek. Hamers zit een beetje met 'zaak' in z'n maag. Hij er- int dat hij de gevoelens van Tilburgse grootmeester ;eft onderschat. .Als ik de diepte en de strekking ervan eerder had geweten had ik ze ker eerder actie ondernomen. Maar de bezwaren die Loek nu naar buiten brengt zijn nooit in die mate ter tafel geko men.". Hamers is tot de slotsom ge komen dat de onvrede van Van Wely 'in tie eerste plaats een gevoelskwestie is. „En die onvrede-moet worden wegge nomen. Het is zeker niet zo dat ik de zaak wil bagatellise ren. Verre van dat. Er ligt een serieus probleem, dat opgelost dient te worden. Ik ben het niet eens met de bewering dat een oplossing verder weg lijkt dan ooit. We komen er wel uit. Ik zie het in ieder geval als een pluspunt dat er inhoudelijk geen verschillen in de stand puntenzijn." blijven sluimeren, de nare smaak die Van Wely er aan overhield, heeft niemand kun nen wegnemen. ,,Het is geen kwestie van een trauma hoor." haast de man in kwestie duidelijk te maken. „Het is alleen zo dat ik een ne gatief gevoel heb over het spe len van een NK. Ik heb er geen zin in, de lust is me ontnomen." We schrijven juni 1996. Het NK, dat Jan Timman maanden later na een beslissingsmatch met Ivan Sokolov voor de ne gende keer op zijn naam zou schrijven, kende een rumoerige aanloop. Loek van Wely zou aanvankelijk meedoen, maar hij zag daar vanaf toen hij van de Amerikaan Gata Kamski de eer volle uitnodiging kreeg hem te seconderen in zijn match tegen Anatoli Karpov om de wereldti tel. Het uitstapje naar Elista, de hoofdstad van de voormalige Sovjet-republiek Kalmukkie, liet de Tilburger zich niet ontgaan. „Voor mijn ontwikkeling was het natuurlijk de kans van mijn leven." De poppetjes waren meteen aan het dansen. De KNSB nam Van Wely de late afzegging kwa lijk en beschuldigde zijn para depaardje van contractbreuk. „Maar ik heb nooit een contract getekend," verweert Van Wely zich. „Ik ben wel, schriftelijk, akkoord gegaan met de finan ciële voorwaarden, die verge zeld gingen van de uitnodiging. Ik was op dat moment al bena derd door Kamski, maar het stond lange tijd niet vast waar en wanneer die tweekamp met Karpov gehouden zou worden. De bond wist dat dat speelde. Achteraf is me verweten dat ik een clausule in de verklaring had moeten laten opnemen. Misschien had ik dat inderdaad moeten doen. Maar het is dom weg niet ter sprake gekomen. De KNSB heeft het ook niet voorgesteld." Een maand voor de start van het NK hakte Van Wely de knoop door. „Dat viel niet echt in goede aarde," zegt hij met een spottende ondertoon. „Ik vond Kamski belangrijker dan het NK, ik dacht dat zij daar wel begrip voor zouden kunnen op brengen, maar dat bleek niet zo te zijn." Tegendeel Het tegendeel was eerder het Loek van Wely: „Ik heb een negatief gevoel over het spelen van een NK. Ik heb er geen zin in, de lust is me ontnomen.' geval, aldus Van Wely. „In een gesprek met Joop Piket kreeg ik te horen dat ik op een zwarte lijst zou komen, dat ik geen uit nodigingen meer voor toernooi en in Nederland zou krijgen en dat het mijn reputatie in ernsti ge mate zou schaden. Er werd zelfs met de rechter gedreigd. 'Ze dwingen me dus toch mee te doen,' dacht ik en ik ben zo waar gaan twijfelen. Maar ver volgens realiseerde ik me dat ze me niks konden maken en heb ik met een laatste telefoontje aan alle onzekerheid een einde gemaakt. Terug in Nederland en een maal om de tafel met Joop Piket (de vader van grootmeester Jeroen) en KNSB-voorzitter Herman Hamers leek de lucht op te klaren. Van Wely was»be- reid een bedrag van 4500 gul den uit eigen zak te betalen als een soort 'genoegdoening.' Van een schuldverklaring wil hij niet spreken. „Ik heb geen enkel schuldgevoel." „Een deel van het bedrag was bestemd voor het jeugdfonds. Ja. noem het een boete. Een an der deel, 2000 gulden, was als compensatie voor extra ge maakte onkosten, zoals voor het maken van folders e.d. Ik was er niet bepaald happy mee, maar ik kon er wel begrip voor op brengen. Ik wilde ook best wa ter bij de wijn doen, ik wilde m'n goede wil tonen, want ik ben nooit uit geweest op een conflict." Van Wely ging nog een stapje verder en bood aan gratis si multaans te spelen om ook een 'gebaar' te maken naar de spon sors. „Dat leek me een redelijk aanbod." Er bleek weinig be hoefte aan te bestaan. Loek van Wely zegt nooit het gevoel te hebben gehad dat de lucht was opgeklaard. En gevoe lig als de sportieve Brabander - hij schaakt, hij voetbalt, hij ten nist, doet aan fitness en heeft zich nu ook op het mountain- biken gestort - voor dat soort zaken is, zit hem dat als geen ander dwars. „Ik heb het idee dat ik door de bond genegeerd word en dat vind ik geen prettig gevoel. Er valt weliswaar mee te leven, maar het wekt bij mij au tomatisch aversie op." De \Taag is of hij rancuneus is? „Ik ben niet bijzonder rancu neus, maar het speelt wel mee. Ik heb ook zo iets van: boontje komt om z'n loontje. Ik wil in ieder geval laten zien dat ik niet met me laat sollen. Als ik alles bij elkaar optel, de dreigemen ten, de boetes, het verdraaien van de waarheid, opmerkingen als zou ik onbetrouwbaar zijn, het negeren, dan zeg ik: nee, ik pas. Ik moet op steun van de bond kunnen rekenen in plaats van dat de bond mij afvalt. Merkwaardig is wel dat hij 'gewoon' deel uitmaakte van de Nederlandse ploeg voor de Olympiade en het EK. Van We ly: „Dat heb ik gedaan omdat ik de jongens niet in de steek wil de laten. Ik wilde ook niet door het publiek gezien worden als een soort landverrader die al leen maar aan zijn eigen kostje denkt." Toch gaat hij in de tweede helft van juli mee als begeleider van twee jeugdschakers naar het WK voor spelers tot en met 20 jaar in Polen. „Het is niet zo dat de bond dat graag wil, maar omdat ik het graag wil. Ik vind het leuk die jongens te helpen. Het is meer loyaliteit van mijn kant." Volgens zijn zeggen heeft hij nooit toegezegd aan het NK deel te nemen. „Ze zijn er ken nelijk automatisch vanuit ge gaan en dat het zo'n vaart niet zou lopen. Dat is dan een mis vatting geweest. Pas vorige maand belde Joop Piket me, voor de eerste keer, op. Je doet toch mee? vroeg hij. Nee, ant woordde ik, ik heb er geen zin in. De zin en de lust zijn me onmomen. Ik neem rust." Nou ja, rust: twee dagen na het NK start Van Wely in een toernooi in Vlissingen. Volgens collega-grootmeester John van der Wiel zou Van Wely gezegd hebben dat hij niet in een slangenkuil wenst te scha ken. Of het zijn woorden zijn laat Loek van Wely in het mid den, maar met de strekking is hij het wel eens. „Er lopen toch wel wat giftige mensen rond." De in Oegstgeest woonachtige Bosniër Ivan Sokolov, Neder lands kampioen in 1995 en vo rig jaar pas na een beslissings match met Jan Timman versla gen, is nu op het NK de hoogst genoteerde deelnemer (35e van de wereld). Hij wordt gevolgd door Jeroen Piket (39e), Pedrag Nikolic (ook Bosnië, 41e) en Jan Timman (45e), de regerend kampioen, die op jacht gaat naar zijn tiende nationale titel. Opvallend op de nieuwe FI- DE-ratinglijsf is de positie van grootmeester Friso Nijboer. De 32-jarige, in Amsterdam woon achtige Nijmegenaar heeft de 'magische' grens van 2600 pun ten doorbroken en neemt op de lijst van de top-100 met een to taal van 2605 de 62e plaats in. Het gilde grootmeesters wordt op het NK gecompleteerd door de in Rotterdam woonach tige Chileen Roberto Parada Ci- fuentes, die al regelmatig van de partij is geweest met als beste resultaat een gedeelde tweede plaats in 1993 met Paul van der Sterren, John van der Wiel en Gerrna Sosonko. De niet-groot- meesters zijn het net 18 jaar ge worden talent Erik van den Doel uit Leiden, die van de organisa tie ^en wild-card heeft gekre gen, de hoofdstedelijke meester Li Riemersma alsmede de voor malige studentenkampioen van Nederland Karei van der Weide, eveneens uit Amsterdam. Het gros van de deelnemers is woonachtig in de hoofdstad en uit die kringen was enige gemor hoorbaar toen bekend werd dat het NK de komende drie jaar naar Rotterdam verhuist. Toer nooidirecteur Geurt Gijssen kan daar weinig begrip voor op brengen. „Spelers dienen de plaats gewoon te accepteren en gewoon te spelen. Het is onpro fessioneel te gaan mopperen. Dankzij de nieuwe sponsor Broekhuis Training, een van de meest toonaangevende oplei dingscentra van ons land op het gebied van automatisering, en de bemoeienissen van Stichting Rotterdam Topsport doet de nationale schaakkaravaan voor de tweede keer in de geschiede nis de Maasstad aan. Het eerste NK in deze omgeving zullen weinigen zich nog herinneren, want dat vond in 1936 plaats. iatbloeister zwaait in 1998 af SCOREBORD PRIJSVRAGEN Santa Cruz: Brazilië - Paraguay Lucky 10 donderdag 19 juni: 2 - 3 - 10 - 15_ RSFOORT GPD topselectie van de Amers- rtse zwemclub AZ&PC is een intane, levenslustige meid Een zwemster die krachtig doorstoten naar de mondia- »p. Wilma van Hofwegen be an dan ook tot de vaste be kers van het krachthonk van dubsponsor. Imersfoort werd begin maart toevluchtsoord van de ardingse. VZC, de zwemclub laar woonplaats, had kort te en trainer Chris Aartsen op Bat gezet. Het ontslag van beschermheer greep Van fwegen zo aan dat zij vveg- chtte uit haar vertrouwde geving. In het midden van land vond de 25-jarige intster houvast. Ad van de clubtrainer van AZ&PC, na de 'affaire Aartsen' haar uwe vertrouwensman. Al- hem ben ik naar lersfoort gegaan," zegt de in- ïational, die Van de Ven op Ie toernooien en tijdens trai- gsstages heeft leren kennen de rechterhand van bonds- ch René Dekker, artsen stoomde de laatbloei- klaar voor de Olympische len van Atlanta. „Hij bracht zelfdiscipline bij." In Van de ziet Van Hofwegen de iirman in de eindfase van pas drie jaar geleden be- uien carrière. „Zijn aanwij- en trainingsaanpak heb iü nodig." De Europese titel - augustus in Sevilla en voor januari '98 uitgeschre- WK in Perth zijn de haltes ir Van Hofwegen nog wil uit- )pen. Niet enkel en alleen als ifetiezwemster. Nee, zij wil maaien als een volwaardig legenwoordigster van het lerlandse wedstrijdzwem- aflossingsraces verdedigde Hofwegen het landsbelang behoren, zeker in Atlanta midden van de allersterkste utetten. Tijdens de komende grote internationale eve nenten wenst zij op eigen "en te staan. Aan de hand Van de Ven, clubtrainer én stent-bondscoach. „Hij is coach die niet veel zegt, Wilma van Hofwegen: „De limieten voor het WK haal ik wel. Ik moet positief denken hè. Ogen dicht en maar wat hij zegt is geinig. Ik houd van mensen met humor. £it ik er op een training even doorheen, kan ik me na een op merking van hem weer hartstik ke lekker voelen. Fantastisch toch, zo'n trainer." Maf noemt Van Hofwegen het voortraject dat zij tot 'Atlanta' aflegde. „Op NK's was ik er vaak met mijn hoofd niet bij. Lekker 100 meter zwemmen en dan snel naar huis. Zo dacht ik er vaak over." Reden waarom ze op 17-jarige leeftijd ging kick boksen. „Ik was toen een agres sief vrouwtje, dat zich moest af reageren. Het was niet alleen beuken, ik kreeg ook meppen terug. Maar na een jaartje had ik dat wel gezien." Een reünie van het jubileren de VZC („Een gezellig dagje met oude bekenden") lokte haar ja' ren later weer naar het zwem bad. Zij spurtte, ongetraind, als de beste door het water tijdens de feestnummers. Hebbes, dacht Chris Aartsen. De VZC- trainer wierp zijn hengel uit en had terstond beet. „Hij wilde me meteen bij de club hebben. Na een maandje wist ik het: zwemmen, dat is het weer hele maal. Ik was het onbewust toch leuk blijven vinden." Binnen drie maanden na haar rentree was het prijs. Van Hof wegen mocht in '94 als estafet te-zwemster naar het EK korte baan in Stavangèr, waar zij met Marianne Muis, Karin Brienesse en Angela Postma het brons voor Nederland op de 4x50 me ter vrije slag opdook. „Dat was een topploeg. De beesten van Nederland waren we. Zonde dat Marianne Muis is gestopt. Met haar had ik bij AZ&PC graag een jaartje hard willen trainen." In Stavangèr begon Van Hof wegen aan een rondreis die in januari van het volgend jaar moet eindigen in Perth, bij het WK. Plaatsingskansen dicht de specialiste zich op de borstcrawl en vlinderslag toe. Rammen zal ze. „Anders was ik wel bij een flutclubje in Vlaardingen gaan zwemmen. Tegen wie ik moet zwemmen vind ik niet belang rijk, ik moet zelf hard gaan. Daar concentreer ik me op." De Mare Nostrum-tiendaag- se, drie opeenvolgende zwem wedstrijden in Monaco, Bar celona en Canet, greep Van Hofwegen eind mei aan als EK- examen. Voor het oog van bondscoach Dekker voldeed zij op de 50 en 100 meter vrije slag aan de toelatingseisen voor 'Se villa'. Tijdens het NK in Eindho ven aast Van Hofwegen ook nog op een persoonlijke EK-start op de 100 meter vlinderslag en een plaats in de estafetteploeg voor de 4x200 meter vrije slag. „Na de Mare Nostrum-toer heb ik drie weken hard doorgetraind. Ik heb Ad van de Ven zelf om een zwaarder trainingspro gramma gevraagd. Dat had ik nodig." Vruchten zal ze ervan plukken, tot in Perth. „Ook de limieten voor het WK haal ik wel. Ik moet positief denken hè. Ogen dicht en gaan." li - 44 - 45 - 50 - 52 - 56 - 70 - 76 - 77. Midlotto 24A. Eerste prijs: 1 winnaar, bru to f. 2.100.030.40; tweede prijs: 2 win naars, elk bruto f. 50.000,00; derde prijs: 112 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs: 248 winnaars, f. 250,00, vijfde prijs. 4116 winnaars, f. 25.00; zesde prijs 4612 winnaars, f. 10.00; zevende prijs 53 559 winnaars, f. 5.00. Cijferspel. Zes cijfers goed: 2 winnaars, vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 26 winnaars, drie cijfers goed: 256 win naars: twee cijfers goed: 2390 winnaars, (onder voorbehoud) VOETBAL Shah Alam (Mal). WK voor spelers onder 20 jaar. Groep A: Marokko - België 1-1 (0- 0). 58. Handenhoven 1-0, 78. Termina 1- 1. Uruguay - Maleisië 3-1 (2-1) 10 Nik Ahmad Fadly 0-1, 25. Zalayeta 1-1, 38. Zalayeta 2-1, 75 Lopez Mora 3-1. Stand: 1. Uruguay 2-6, 2. Marokko 2-4, 3. België 2-1,4 Maleisië 2-0. Groep B: Frankrijk - Zuid-Korea 4-2 (3-0) 2 Henry 1-0. 3. Trezequet 2-0, 11 Henry 3-0, 53 Trezequet 4-0. 55. Jin-Sup 4-1, 69. Jin-Sup 4-2. Brazilië - Zuid-Afrika 2-0 (0-0) 54. Adailton Martins 1-0. 58. Adail- ton 2-0 Stand: 1Brazilië 2-6. 2 Frankrijk 2-4. 3 Zuid-Korea 2-1, 4. Zuic-Afrika 2-1 Groep C: Ierland - Verenigde Staten 2-1 (2- 1). 7. Cummins 1-0, 26. Molloy 2-0. 39. Flores 2-1, Ghana - China 1-1 (0-1). 44 Li Jinyu 0-1, 75. Appiah 1-1 Stand: 1. Gha na 2-4, 2. Ierland 2-3, 3. Verenigde Staten 2-3,4. China 2-1. Sydney. WK-kwalificatie, Oceanische zone. Groep 1: Australië - Tahiti 2-0 (1-0). 17 Zeiic 1-0, 86. Trimboli 2-0. Stand: 1 Australië 4-12, 2. Salomonseilanden 3-3, 3. Tahiti 3-0. Straffen betaald voetbal. Een wedstrijd ge schorst: Teixeira (ADO Den Haag). De Vree- de (AD0 Den Haag). Kooijman (Emmen), Sikora (Go Ahead Eagles) en Kromheer (FC Zwolle). Copa America. Santa Cruz, groep C: Brazilië - Colombia 2-0 (1-0). 11. Dunga 1-0, 67. Edmundo 2-0 Mexico - Costa Rica 1-1 (1-0). 15 Luis Hernandez 1-0 (strafschop), 60. Medford 1-1. Toeschouwers 15.000. Eindstand: 1 Brazilië 3-9 (10-2), 2. Mexico 3-4 (5- 5), 3. Colombia 3-3 (5-5), 4. Costa Rica 3- 1 (2-10). Brazilië, Mexico en Colombia naar kwartfinales. Indeling kwartfinales: 21 juni, Sucre: Peru - Argentinië; La Paz: Bolivia - Colombia. 22 juni, Cochabamba: Ecuador - Mexico. GOLF Nippenburg. Duits Open, Europese toer. Stand na eerste ronde: 1. Weir (Can), Van Phillips (Eng), Garrido (Spa), Muntz (Ned) 65, 5. Cejka (Dui), Cage (Eng). Payne (Eng) 66. Evian. Masters, vrouwen. Stand na tweede ronde: 1. Morley (GBr) 134, 2. Nicholas (GBr). Kobayashi (Jap) 136. 4 Alcott (VSt) 137, 37. e.a Hageman 148. PAARDENSPORT Arnhem. Champion. Springconcours tabel A 1.40 m: 1 Goldstein-Engle (VSt) Creek's Gipsy 0-55,26, 2. Rodrigo Pessoa (Bra) Bianca d'Amaur 0-55,77, 3. Minikus (VSt) Yankee Zulu 0-57,73, 4. Romp/Pretty Wo man 0-57,88, 8. Houtzager/lgon 0-60,75, 12. Ehrens/Ajonc 0-63,61. Tabel A/C, twee fasen, 1.50 m: 1. Philippaerts (Bel) Darco 0-25,35, 2. Coyle (Ier) Cruising 0- 25,84, 3. Raymakers/ Dominard 0-26,11, 5. Ehrens/Dominard 0-26,56, 7 Willemsz Geeroms/Sargus 0-27,00, 11 Huis in 't Veld/Fairy Tale 0-30,22, 12. Van der Schans/Leroy Brown 0-30,52 TENNIS Rosmalen. Mannen. 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, twee de ronde: Schalken (Ned) - Paes (Ina) 6-2 6-2. Damm (Tsj) - Woodruff (VSt) 6-1 6-7 6-1, Krajicek (Ned/3) - Dreekman (Dui) 6- 0 6-3, Raoux (Fra) - Alami (Mar) 6-4 2-6.7- 6. Indeling kwartfinales: Chang - Clavet, Krajicek - Damm, Wibier - Bjorkman, Schalken - Raoux. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haarhuis (Ned/1) - Keil/Paes (VSt/lna) w.o rugblessure Paes, Note- boom/Wibier (Ned) - Bjorkman/Kulti (Zwe/2) 6-3 6-4, Damm/Vizner (Tsj/3) - Al- varez/Dosedel (Spa/Tsj) 6-4 7-6. Vrouwen, kwartfinales: Oremans (Ned) - Habsudova (Slo/4) 6-2 7-5, Carlsson (Zwe/S) - Pierce (Fra/2) w.o Dragomir (Roe/3) - Van Roost (Bel/6) 6-1 2-6 6-4, Huber (Dui/1- Appel mans (Bel/5) 6-2 4-6 7-6 Indeling halve finales: Oremans - Huber, Dragomir - Carls son Dubbel, kwartfinales: Melicharova- /Vidova (Slo) - Dragomir/Neiland (Roe- /Let/1) 3-6 6-3 7-5. Halve finale: Hab- sudova/Labat (Slo/Arg) - Boogert/Wild (Ned/VSt) 6-1 5-7 7-5. Eastbourne. Vrouwen. 900.000 gulden. Kwartfinales: Seles (VSt/1). Schultz (Ned/8) 5-7 2-2 afgebroken wegens regen, Zvereva (WRu) - Tauziat (Fra) 7-5 afgebro ken wegens regen. Raalte. Satellite. Eerste ronde: Weisz (Arg) - Aarts (Ned) 6-1 6-0, Caspari (Dui) - Sny- ders (Ned) 6-4 7-6, Sluiter (Ned) - Merry (Ned) 6-3 3-6 6-1, Wessels (Ned) - Berg- raaf (Ned) 6-1 7-6, Aerts (Bel) - Sister mans (Ned) 6-1 6-4, Kempes (Ned) - Vysand (Dui) 6-4 5-7 6-4. Safin (rus) - Ver kerk (Ned) 7-6 6-3 VOLLEYBAL Indeling competitie district Zuid-Holland seizoen 1997-1998. Vrouwen promotie klasse: NOVO, Inter Rijswijk 2, Radius 2, Inter Rijswijk 3, DAC. Raaphorst/VSTS. Thor. Orion, Sovicos 2. Bouwmarkt/DOS, V0Y en Tonegido/Voorburg 3 Eerste klasse A: Skania, Kalmko, Gemim Kangeroes 2. Netwerk. Delta 2, Ariston, Citrus/SOS. VS Haag. Dosko. Ridderveld, Leython 2 en Zo- voc 2 Eerste klasse B: Punch, Kalmko 2. Den Ouden Nivoc '72, RW 2. Agon, WW. UFO '87. Jodan Boys. Mov'over. Delta 3. Skania 2 en DOS Mannen promotieklasse: Skania 2. Graf - con/Donar, Orion, Sovicos 2, Jupiter, Zo- voc. Kalmko, VS Haag. DAC, Agon, Skania en Zovoc 2 Eerste klasse A: Punch, Thor. Den Ouden/Nivoc '72, RVV 2, Agon 2, Inter Rijswijk 2, Keukencentrum/Be Fair, Jodan Boys, Netwerk, NOVO, GSC en Leython 2. Eerste klasse B: Radius 2, Graficon/Donar 2, Pijlslag VC, VC Nesselande4, VEL0, In- ter Rijswijk 4, Thor 2, Gemini/Kangeroes 2, Dosko, Vollier, VOY en Inter Rijswijk 3. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Derde etappte. Basel - La Chaud de Fonds: 1 Agnolutto (Fra) 202,1 km in 4.30.23. 2. Van Heeswijk (Ned) 2 34, 3. Fois (Ita). 4. Verg- nani (Ita) 6.52. 5. Aldag (Dui) 11.32. 6. Bouvard (Fra), 7 Bettin (Ita). 8. Aus (Est). 9. Baldato (Ita). 10. Vierhouten (Ned), 16 Nelissen. 48. Van Bon. 59. De Vries, 93. Breukink. Algemeen klassement: 1 Agno lutto 9.33.07, 2. Van Heeswijk 2 37, 3 Fois 2 55, 4. Vergnani 9.03, 5. Camenzina (Zwi) 11.23, 6. Van Bon, 7 Petito (Ita) 11.28, 8. Nelissen (Ned) 11.30, 9. Bölts (Dui) 11.37, 10. Werner (Dui) 11 42, 28. Vierhouten 11.51, 62. De Vries 12.04, 87. Breukink 12.13. Ronde van Catalonië. Eerste etappe, eerste deel, Vila Seca - La Pineda: 1 Svorada (Slw) 71,9 km in 1.57.23. 2. Colonna (Ita), 3. Moncassin (Fra), 4 Cassam (Ita). 5. Hunt (GBr), 6. Strazzer (Ita). 7. Oetsiak- ov (Oek). 8. Edo (Spa), 9. Bellini (Ita). 10. Flores (Spa). 78. Voskamp Tweede deel, tijdrit. Port Aventura - LaFineda: 1 3oar: man (GBr) 7,8 km in 8 42. 2 Casera (Spa* 0.12. 3 Garmendia (Spa). 4. Escartin (Spa) 0.23, 5. 0'Grady (Aus) 0 32, 6. De Las Cuevas (Fra) 0.33, 7. Leamzbarutia (Spa), 8. Gonzalez de Galdeano (Spa). 9 Alonso (Spa), 10. Voskamp (Ned) 0 36 Al gemeen klassement: 1 Boardman 2.06.05, 2. Casero 0.12, 3. Garmendia 0.12, 4 Escartin 0 23, 5. 0'Grady 0.32, 6. De Las Cuevas 0.33, 7 Leamzbarutia, 8. Gonzalez de Galdeano, 9. Alonso, 10. Voskamp 0.36. Circuito Montares. Negende etappe, 175 km: 1 Van de Wolf (Ned), 2 Freire (Spa). 3. Hiemstra (Ned). Algemeen klassement. 1. Van de Wouwer (Bel), 8 Bouwmans (Ned) 3.12. De clubs uit de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal, de Serie A, mogen voor het ko mend seizoen vijf spelers van buiten de Europese Unie onder contract hebben. Tot nu toe wa ren er drie toegestaan. Eén restrictie is wel van kracht: er mogen er maar drie gelijktijdig in het veld staan. Er was sprake van een compromis. Belangenbehartigers van (Itali aanse) spelers vrezen voor werkgelegenheid, als de markt geheel open gaat. Clubs als Milan en Inter daar entegen hebben al vijf spelers van buiten de betreffende Eu ropese grenzen gecontracteerd en hadden moeten verkopen als de limiet niet hoger was komen te liggen. Uit regeringskringen was zelfs aangedrongen op beperking van het aantal om de 'aankoop- gekte' in de Serie A tegen te gaan. In de hoogste afdeling is slechts één club, het net aan de gradatie ontsnapte Piacenza, die geen enkele buitenlander onder contract heeft.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23