luim baan teleskiërs' Konijnen plagen voetbalvereniging Koudekerk Klucht aan de Stuifzwam Iet geslacht Van Klink en de trouw aan Alkemade Rijn Veenstreek romfietser verongelukt Alphen aan den Rijn Oud en nieuw Prijsafspraak over afvoer huisvuil splijt CDA in Zoeterwoude Treffers mogelijk naar parkeerterrein DOSR chef hans jacobs. 071 -5356414. plv -chef rudolf kleun. 071-5356436 jENAAN DEN RUN» een verkeersongeluk in Al- aan den Rijn is gister- Idag een 17-jarige brom- ;r uit Ter Aar om het leven imen. Volgens de politie is •dracht van het ongeval niet duidelijk. Medici van luma-helikopter verleen- kort na het ongeluk assis- De jongen overleed x ter plaatse aan zijn ver- idingen. let slachtoffer reed op de jgouwevveg en botste te- ieen tractor. De bestuurder Svan, een 32-jarige man uit jnmerdam. sloeg op dat iti moment linksaf. Omdat niet duidelijk is hoe beiden op el kaar zijn gebotst, vraagt de po litie aan getuigen om zich te melden. Het was de tweede keer dat de traumahelikopter die dag in Alphen aan den Rijn werd in gezet. Gistermorgen raakte een 13-jarige Boskoper zwaar gewond aan zijn hoofd. Hij fietste met drie vrienden over de Australiëlaan in Kerk en Za- nen en zag een openstaande laadklep van een vrachtwagen te laat. Hij werd per ambulan ce naar het AZL in Leiden overgebracht. KOUDEKERK AAN DEN RUN marijn kramp „Tsja... het fokt als konijnen hé. Een paar jaar ge leden zat er nog maar één, maar nu lopen er al een stuk of acht rond", zucht T. Vergunst, be stuurslid van W Koudekerk, als hem naar de ko nijnen wordt gevraagd die zijn voetbalclub teiste ren. De bèesten zijn vooral in de vroege ochtend en de avond actief op de velden en de vereniging is dat intussen goed zat. De leden hebben hun handen vol aan de holen die de beesten graven. Keer op keer moeten de gateh worden gedicht worden want anders breken de voetballers hun benen. Ook gaat de kwaliteit van de velden ach teruit omdat het gras nadat de konijnen het heb ben omgespit, niet goed meer aangroeit. Waarom de dieren de polder erachter verlaten en de voetbalclub bezoeken vraagt Vergunst zich ook af. „Ik weet het niet, maar als ik ze zo tekeer zie gaan denk ik dat ze onze velden wel aardig vinden om er een lekker sprintje op te trekken". De konijnen zijn razendsnel weet Vergunst; hij kan ze niet bijhouden en hij betwijfelt of de spits uit het eerste van W Koudekerk dat wel kan. De vereniging wil graag af van de konijnen en het lijkt erop dat hun gebeden verhoord zijn. De gemeente Rijnwoude heeft volgens ambtenaar S. van den Heuvel een jager gevonden en de ver gunning is aangevraagd. Een probleem is echter dat de velden zich binnen de bebouwde kom be vinden en dat daar niet geschoten mag worden. „De jager zelf vindt dat hij daar best kan schieten. De velden zijn groot en het gebied overzichtelijk dus het levert volgens hem geen gevaar op", zegt van den Heuvel. „Maar de gemeente kan daar niet mee akkoord gaan, wij moeten ons aan de regels houden." Wat de jager dan nog rest is val len zetten of fretten erop los laten. Van den Heu vel hoopt dat dat afdoende werkt, maar hij be twijfelt het. „Misschien valt er anders nog iets te regelen met de politie; dat de jager bijvoorbeeld onder begeleiding van hen wel mag schieten, maar of dat mogelijk is weten wij nog niet." itici leggen bezwaren naast zich neer nig lijkt de komst van een teleskibaan in de Zegerplas Iphen aan den Rijn nog in de weg te staan. Een ruime •ju irderheid van de commissie plan- en beleidsvorming larde zich gisteravond achter de plannen van initia- lemers Michael Verkerk en Martijn van Scherpenzeel. dijk legde de politiek daarmee de vele bezwaren te- de baan naast zich neer. [n aan den run krt minkhorst ;ns burgemeester en wet- lers sluit een teleskibaan aan bij de visie van de no- gersloot Attractiever \lphen aan den Rijn wil met de plas en de natuur heen en stimuleert daar in initiatief als dat van en Van Scherpenzeel. te een skibaan, willen de ook een horecagelegen- luwen. ners uit de wijk Ridder- :enden massaal bezwaar vormden 68 Alphenaren Barnsteenstraat, de Edel- singel, de Ju weelstraat en "Berstraat samen met La dvocaten een blok. Ook de derscommissie van de flats in de Saffierstraat protes- evenals de windsurfver- - ing en het bowling- en par- - itrum aan de Zegerplas. Op i konden ze hun kritiek ui- leen hoorzitting. teleskibaan en het café len veel te veel geiuidsover- veroorzaken, betekenden - mivervuiling en zouden - jroene gebied te zeer ont sieren. Sommigen noemden verder de geplande horecagele genheid te grootschalig. De surfvereniging vond de skibaan te groot. B en W pasten daarna hun pakket van eisen richting Verkerk en Van Scherpenzeel op twee punten aan: het café moest in het weekeinde na elf uur dicht en de baan werd iets kleiner. Commissieleden vonden dat het college daarmee voldoende tegemoet was gekomen aan de bezwaren. Ze vroegen zelfs of de nieuwe exploitanten niet rui mer met-de sluitingstijden om mochten gaan. Wethouder Van der Veen Meerstadt zegde toe een en ander aan het college voor te leggen. Een tweede punt voor de po litici was de noodzaak van een artikel 19-procedure om het be stemmingsplan versneld te wij zigen. Ze waren er niet gerust op dat de provincie de urgentie ook zou inzien. Ambtenaren onderschreven die angst, maar zeiden dat de nota 'Zegersloot Attractiever Groen' helder ge noeg was en dat de provincie om die reden waarschijnlijk wel akkoord zou gaan. I raden en geld ontvreemd in Alphen - naan den run - den en een onbekend geldbedrag zijn afgelopen nacht gesto- - lit een woning aan de Witte de Withstraat in Alphen aan den De inbreker kwam binnen via de achterzijde van de wo.ning. alphen aan denjuin» Ouderen op een bankje genieten in de zon. Tegelijk kijken ze toe hoe de werkzaam heden aan het Bospark in Alphen aan den Rijn verlopen. Het park wordt grondig gerenoveerd. Oud groen heeft plaatsgemaakt voor nieuw en verder is en wordt het 'wegennet' in net parte gewijzigd. De werkzaam heden moeten voor de bouwvakantie zijn afgerond. FOTO HIELCO KUIPERS Onduidelijkheid over komst erotiekshop alphen aan den run ROBBERT MINKHORST Aan de Stuifzwam nummer 10, in noord-Alphen, daar zou toch een erotische lingerieshop komen? „Ik heb al wel 30.000 keer gebeld met de make laar", zegt de beoogde exploitant, Gert-Jan Rede- geld. „Hij laat gewoon niks meer van zich horen." De bloemiste, die het pandje zou doorverhuren: „Wisten we maar wat er aan de hand was." De assistent-makelaar: „Meneer Redegeld kan mor gen komen tekenen." Redegeld en zijn vrouw stapten begin dit jaar met hun plannen naar de gemeente. Ze hadden hun oog laten vallen op winkelruimte in het buurtwinkelcentrum aan de Stuifzwam. Behalve erotische lingerie, wilden Gert-Jan en Geralda Re degeld bladen, een kleine collectie videofilms en wat 'hulpstukken' gaan verkopen. De mogelijke komst van een erotiekshop zorg de voor de nodige beroering, zowel in Ridderveld zelf als in de politiek. Raadsleden vroegen of de gemeente de komst niet kon tegenhouden. Buurtbewoners vreesden voor overlast. Alphen legde Redegeld uiteindelijk geen duimbreed in de weg. Over de gemeente is hij dan ook vol lof: „Ik heb alle stukken en kopieën van de vergunning keurig op tijd gekregen. Nee, het is de makelaar die hem dwars zit, zegt hij. Hij heeft de informa tie doorgestuurd naar Rijnbeek Makelaardij uit Den Haag, zoals die daar om had gevraagd. En toen? „Vanaf dat moment heb ik niets meer van ze gehoord. De sleutel krijg ik niet. De aannemer die de verbouwing doet, heeft dat al drie keer uit moeten stellen." Bloemiste Jannie van den End heeft er 'geen enkele hoop meer op' dat Redegeld haar vroegere winkelruimte (ze verhuisde naar een groter pand) nog overneemt. Wat er aan de hand is weet ze niet. De makelaar heeft nieuwe Te Huur-posters opgestuurd en zodra ze die heeft, hangt de bloe miste ze op. „Het kost mij geld. Ik had met Rede geld afgesproken dat hij per 1 februari mijn huur contract, dat nog 2,5 jaar doorliep, zou overne men." Assistent-makelaar Ted Eisen van Rijnbeek is enigszins verbaasd over de uitlatingen van Re degeld. „Het is een rare zaak geworden. Wij heb ben destijds tegen hem gezegd: als de gemeente ermee akkoord gaat, mag u er wat ons betreft in. Want wie zijn wij dan nog om het tegen te hou den?" „Meneer Redegeld heeft zich alleen nooit meer gemeld. Alle papieren liggen hier klaar." Hij hoeft bij wijze van spreken slechts in de auto te stap pen en een pen mee te nemen. „Ik hoop dat het een communicatiestoornis is." Zeker weten doet hij het niet. Redegeld gelooft niet zo in de woor den van de makelaar. „Ik voel me voor gek gezet. Ik word aan het lijntje gehouden. De huur wordt aan hem gewoon betaald. Volgens mij vindt hij het wel best zo." „Eigenlijk had ik me er helemaal niet druk over hoeven maken", verzucht de slager aan de Stuif zwam. Wijtman verzette zich het meest fel tegen de komst van de lingeriewinkel. „Ja, ik heb me graag laten gebruiken. Het blijkt nu een opgebla zen verhaal te zijn. Ik ben gewoon in de maling genomen." Automobilist rijdt door na aanrijding hazerswoude-runduk Een 16-jarige bromfietser is gisterenochtend op het kruispunt Gemeneweg/Rijn- dijk geschept door een auto mobilist. De bromfietser be landde op het asfalt, maar de automobilist reed door in de richting van Hazerswoude- dorp. De bromfietser uit Ha- zerswoude-dorp wilde vanaf de Rijndijk bij groen licht de Gemeneweg oversteken rich ting Alphen aan den Rijn. Hij werd geraakt door een vol gens de politie blauwe auto, vermoedelijk een Volkswa gen, die vanaf de Rijndijk de Gemeneweg op wilde. De jongen liep schade op aan zijn brommer. De politie is nog op zoek naar getuigen. j 'k over familie gewild artikel - 1farendsveen i K uitkomen van het boek sr drie Van Klinken overle- en vier geboren. „Zo zie je ...- e snel door nieuwe feiten - li achterhaaldzegt Leo - flink uit Roelofarendsveen. - 'eense tuinder schreef een iek over het geslacht Van 1 te Roelofarendsveen en ving. Een boek dat inmid- al door ruim 330 Van Klin- is aangeschaft. „Dat is on- - er de helft van het aantal - - fr op dit moment is. Over -H slangstelling heb ik dus be- niet te klagen", aldus de jver. „Dat geeft veel vol- J Kg erigens heeft de Veender iet alleen gedaan. Hij kreeg - van Leo van Amsterdam - ten Haag. „Een vere neef Qijn moeder, die een ruime ing op dit gebied heeft. Hij 'j ïgde de informatie vanuit ]J ijksarchief in Den Haag en Centraal Bureau voor Ge- ...- >gie en heeft het boek ook - ingesteld." kweker heeft de geschie- H sals liefhebberij. „De histo- leeft de zekerheid dat het werkelijk gebeurd is. Ik zit 'hele dag tussen de rozen >n is het noodzakelijk dat je n anders bij hebt. Al gaat er reel veel vrije tijd in zitten, I als je eenmaal bezig bent, ook doorgaan." 'aan de benodigde infor- 'te komen, heeft de 50-ja- Hinder alle Van Klinken te- sch benaderd. „Met het J ek om een kopie van het Leo van Klink: „Als je eenmaal bezig bent, kun je niet stoppen. trouwboekje op te sturen. Daar werd heel goed op gereageerd. Slechts één had geen zin. Daar naast vroeg ik om foto's of an der materiaal. Ook daarop wa ren de reacties erg goed. Daar door kreeg ik ook de beschik king over mooi en uniek illu stratiemateriaal, wat het boek aantrekkelijker heeft gemaakt. Ik schat dat ik zo'n 900 tele foontjes heb gepleegd in ruim twee jaar." Zoals de meeste stamboom onderzoekers liepen Van Klink en Van Amsterdam ook vast rond 1650. „Mouringh van Clinck, geboren ongeveer in 1630, is de 'stamvader'. Daama volgden er nog velen, onder wie uiteraard een groot aantal tuin ders en kwekers, m^ar bij hun onderzoek kwamen de samen stellers ook een Van Klink tegen die het tot schout had geschopt en één bracht het tot schepen in Alkemade. „Later kwam ik nog een wethouder Van Klink tegen. Dus echte uitschieters zaten er niet bij. Het waren en zijn ge- FOTO MARK LAMERS wone mensen Lang is de familie Alkemade trouw gebleven. Pas rond de eeuwwisseling 'emigreerden' de eerste Van Klinken naar elders. Al was de verhuizing naar Zoe terwoude van Johannes en Geertrudus en Cornelis en He lena geen wereldreis. „Nu kom je in heel Nederland, en ook daarbuiten, Van Klinken tegen. Wat dat betreft is er wel veel veranderd. Al wonen er van de 770 die ik heb gevonden toch nog zo'n 400 in Alkemade. Opmerkelijke feiten is Leo van Klink niet tegengekomen. Of het moet de kindersterfte zijn, die vooral in de vorige eeuw het geval was. „Ik heb bij voorbeeld de gegevens van een familie van dertien kinderen, waarvan er twaalf kort na de ge boorte overleden. Dat raakt me dan wel. Of moeders die bij de bevalling sterven. De dood stond toen betrekkelijk dicht bij de mensen." Vier Van Klinken zijn in het verleden in vreemde krijgs dienst gegaan. „Die werden Zouaaf en maakten deel uit van de pauselijke troepen die tussen 1860 en 1870 tegen Garibaldi vochten. Ongeveer 3000 Neder landers maakten deel uit van die troepenmacht en als daar dan vier Van Klinken bij zitten is dat opmerkelijk", kijkt Leo te rug. „Wouter van Klink overleed in een militair hospitaal in Ro me op 12 mei 1869." In het boek wordt dan ook ruim aan dacht aan de Veense zouaven geschonken. Leo van Klink heeft twee tak ken gevonden: de rooms-katho- lieke Veense tak en een protes tantse die rond Dordrecht is ge situeerd. „Die is ook veel kleiner en telt zo'n 300 namen. Of er verwantschap met die tak is, weet ik nog niet. Eerlijk gezegd geloof ik het ook niet, maar ik duik wel verder in die zaak. Want je blijft er wel mee bezig." zoeterwoude marcel smeets De Zoeterwoudse CDA-fractie blijft verdeeld over de invoering van een systeem waarbij aange boden afval wordt gewogen en afgerekend per kilo (Diftar). Volgens christen-democrate M. Ates is er 'te weinig duidelijk heid' over het welslagen van de operatie. Haar partij wil zich nog beraden over een definitief standpunt. De overige twee raadspartijen, de WD en Pro gressief Zoeterwoude (PZ), zijn unaniem voorstander van Diftar. Begin volgend jaar wil de gemeente beginnen met een proef met het nieuwe systeem. Met de invoering van tarief differentiatie 'van de afvalstof fenheffing op basis van gewicht hoopt Zoeterwoude zijn inwo ners bewust te maken van hun afvalproductie. Elke kilo afval die zij aanbieden, staat apart op de nota vermeld. Wie weinig aanbiedt, betaalt navenant. Uit onderzoekscijfers blijkt dat in gemeenten waar Diftar wordt toegepast, minder afval wordt geproduceerd. Binnen het CDA is het vooral M. Ates die vraagtekens blijft zetten bij het nieuwe systeem. Volgens haar kleven er grote be zwaren aan Diftar, omdat men sen geneigd zullen zijn afval el ders te dumpen. Bovendien twijfelt zij aan de jubelcijfers van gemeenten waar Diftar ge meengoed is. „Ik wil meer dui delijkheid. Eigenlijk gaan we maar wat pionieren." Volgens haar zijn de resultaten in de acht Diftargemeenten in Neder land geen bewijs voor het suc ces van het systeem. Het aanhoudende wantrou wen van Ates, die in haar frac tiegenoten 'hartstochtelijke voorstanders' weet, begon de overige raadsleden tijdens de vergadering van de commisie grondgebied danig te irriteren. C. Harilooper (PZ): „Het gaat ons erom de hoeveelheid afval te verminderen. Als dat via deze weg kan, dan moeten we dat doen." Ates fractiegenoot S. van der Salm moest toegeven dat er van eensgezindheid binnen zijn partij geen sprake is. „Ikzelf ben een groot voorstander van Diftar. Er zal binnen onze frac tie nog een robbertje gevochten moeten worden bekende hij. De gemiddelde jaarlijkse extra kosten voor de Zoeterwoudse huishoudens bij invoering van een gedifferentieerd tarief be dragen zo'n 65 gulden. Het nieuwe systeem vereist een aangepaste vuilniswagen, die zowel het afval kan wegen als ook de eigenaar van een afval container kan herkennen. roelofarendsveen MARIETA KROFT Tafeltennisvereniging De Tref fers verhuist waarschijnlijk naar een nieuw te bouwen pand op het DOSR-parkeerterrein in de buurt van jeugdsociëteit Splotsz. Daar moet een nieuw clubhuis verrijzen. Volgens voorzitter Cor Bakker is deze lo catie momenteel de meest seri euze in de onderhandelingen met de gemeente Alkemade. De Treffers willen eventueel ook in hun huidige onderko men aan de Lucas van Leijden- laan blijven. „We hoeven nier weg. Ons clubhuis is ideaal ge legen bij alle andere sportac commodaties", zegt Bakker. „Uitbreiding op de huidige lo catie geeft echter moeilijkhe den. Bovendien wil de gemeen te de beschikking hebben over de ruimte zodat er parkeer plaatsen kunnen komen." De Treffers deelt samen met loopvereniging Plantaris een houten gebouw aan de Lucas van Leydenlaan. Al zo'n zes, ze ven jaar roepen ze om een an der pand of om uitbreiding en renovatie van het huidige. Het clubgebouw is volgens Bakker in verval. Bovendiën is het te krap. „Het is gebouwd voor 120 leden. Wij hebben er 170." Het is de bedoeling dat Plantaris meeverhuist met de Treffers, al dus Bakker. Ambtenaar welzijnszaken J. Scholten bevestigt dat er met De Treffers momenteel alleen wordt gesproken over de locatie op het parkeerterrein bij Splotsz. „Of het doorgaat is al lerminst zeker. Zo'n clubge bouw betekent een grote aan slag op de daar aanwezige groenstrook. De vereniging maakt nu een andere tekening van een ontwerp dat misschien beter is in te passen." Komend weekeinde viert de tafeltennis vereniging haar zestigjarig be staan. Voorzitter Bakker hoopt vurig dat dit nu echt het laatste jubileum is dat in hun huidige behuizing wordt gevierd.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19