Zoeterwoude komt Stompwijk tegemoet Oostkanaalweg krijgt rotonde rojectontwikkelaar claimt Alphens horecapaviljoen Rijn Veenstreek sbest-vervuiling Lisserbroek groter dan gedacht Rijnwoude bevreesd voor extra verkeer Gemeneweg Alkemade J acobswoude Leidschendam Ter Aar Zoeterwoude 96 ronken te water 1m/koop Een dronken automobilist is gisternacht met zijn P(S !en 'n een s'oot langs de Industrieweg in Nieuwkoop gere ken i. De 42-jarige Langedijker was geschrokken van een hond en 30.5 oor daardoor de macht over het stuur. Op eigen kracht is de uit zijn wagen gekropen. De auto kwam wat minder mak- uit het water; de brandweer moest het bergingsbedrijf se rbij assisteren. De bestuurder moest zijn rijbewijs inleveren )0jj jeeg een rijverbod. :tra maan den rijn Vanaf een parkeerterrein aan de Preludeweg ita, iphen aan den Rijn is een auto gestolen. De wagen stond in iacht van 17 op 18 juni geparkeerd bij de flat. In diezelfde ht werden op die plek ook nog eens drie auto's opengebro- De gestolen buit bestond uit een boormachine, muziekcas- prr s'wee stereoinstallaties en een ray-ban zonnebril. |s sluit Ontmoetingscentrum uitgesteld vra W-vennep» In Nieuw-Vennep is teleurgesteld gereageerd op f ïitstel van de sluiting van het Ontmoetingscentrum. Pas over 5 (6 erhalf jaar neemt de Haarlemmermeerse politiek een defini- beslissing. „Dit voorstel slaat kant noch wal. Het zorgt al maar voor onrust onder de huurders. Die weten niet of ze anderhalf jaar alsnog een andere plek moeten zoeken", al- 8 (6 W. Tesselaar van de speciaal opgerichte projectgroep. Be ren; rder van het centrum G. van der Linden vindt de uitstel een jevi 5te zaak'. „Wat heeft anderhalf jaar nou voor zin? Dat bete- ™|J iweer onzekerheid voor iedereen. itodiefstal in Alphen Gemeente studeert op maatregelen tegen sluipverkeer De gemeente Zoeterwoude is bereid een oplossing te zoeken voor de overlast van sluipverkeer in Stompwijk. „Als de bewoners van Stompwijk inderdaad zo'n overlast ondervinden van het verkeer, dan wil ik daar met alle plezier over praten", aldus wethouder J. Stuyt (verkeer en vervoer). De beide wegen afsluiten, zoals bewoners be pleiten, is voor hem geen optie. zoeterwoude/stompwuk weg naar Zoetermeer via de On dermeerweg en de Geerweg af te sluiten. Beide wegen liggen echter op Zoeterwouds grond gebied. Span leek weinig onder de indruk van de klachten van de bewoners. Ze zegde wel toe contact op te nemen met haar collega in Zoeterwoude, maar voegde daar meteen aan toe dat ze 'er weinig van verwacht'. Stuyt blijkt nu wel degelijk be- willem sprenkeler De bewoners van Stompwijk klaagden vorige week tijdens een drukbezochte wijkdag over de enorme verkeersoverlast in hun dorp. Vooral het (sluip)ver keer van en naar Zoetermeer zorgt voor veel hinder. De Stompwijkers vroegen hun wet houder M. Span de toegangs- ichtsluiting roodautomaat rengt rust op et Watertje •erwoude ivan de wall broodautomaat van bakke- Watertje in Zoeterwoude is sinds kon s nachts ge il. Buurtbewoners dede beklag over de overlast van leren die s nachts bij de au- aat hingen. ,Als de buren ast van hebben, ga ik niet lilijk doen", zegt eigenaar van de Geest. „Nu staat de imaat van middernacht tot' thtends half vijf gewoon uit. en. de omzet van de auto- is wel met veertig procent tald." loen we de broodautomaat april hadden ingebouwd iten we inderdaad dat er jongeren op af zouden ko- om nachts na het stap- nog wat te eten", vertelt de Geest. „Maar we had- er geen rekening mee ge- den dat het een nieuwe zou worden. Het was lurlijk prachtig voor die en. hier in het dorp is lts niks te krijgen. In Lei- kun je nog shoarma of een itje halen." uren van de bakker zijn blij de rust is wedergekeerd op Watertje. „Het was echt erg", zegt een van hen. jn man is tot twee keer toe ijn onderbroek naar buiten lan om te \Tagen of ze weg en gaan. Het waren ook één of twee jongeren, maar groepen." Een andere ivrouw is ook erg blij dat ze ongestoord kan slapen, ms waren ze tot vijf uur gens aan het gillen, lachen iet fietsen aan het gooien." leen de jeugd lijkt rouwig de nachtsluiting. Marieke iburg vindt het erg verve- i dat de automaat s nachts .Als we thuis komen de disco in Utopia zitten raak nog even buiten in de Nou, niks in huis dus. haalde je een krentenbol Sinds de nachtsluiting van de broodautomaat discogangers. uit de automaat. Dat kan nu tomaat s nachts dicht is. „Ik winkel uit de plantenbakken niet meer", zegt ze spijtig. Ze heb daar ook een keer gezeten trokken, dat gaat natuurlijk te vindt het wel logisch dat de au- toen ze de plantjes voor de ver." sft'c bedekt sterkst verontreinigde deel roek erna holdorp meer woningen dan aan- lijk werd aangenomen, i op met asbest vervuilde te staan. Globaal betreft Ie nieuwbouw in het plan straat in Lisserbroek, an het laatste deel zo'n halfjaar geleden werd op- •td. Vooral dit deel, tussen de brandweerkazerne en het Je hovacentrum, moet zo snel mo gelijk worden gesaneerd, iets dat volgens wethouder Van der Riet op zijn vroegst over drie maanden het geval is. In april trok een bewoner van de Munt straat bij de gemeente aan de bel, nadat hij asbest in zijn tuin had aangetrofen. Sindsdien wordt onderzoek uitgevoerd. Inspecties maakten duidelijk dat het asbest - voornamelijk wit, maar ook bruin en blauw - in veel meer tuinen voorkomt. Bodemmonsters zijn alleen uit gemeentegrond' zoals parkjes genomen en daaruit bleek dat op een enkele plaats de vervui ling tot 1.80 meter diep zit. Bewoners zijn verontrust en vragen zich af wat de waarde is van de schonegrondverklaring die bij de koop van de woning werd overhandigd. Zij maken zich zorgen over de gezondheid van de kinderen, die in de ber gen zand aan het scheppen, klimmen en rollen zijn geweest. Inmiddels bedekt plastic de sterkst vervuilde grond en daar moeten de bewoners zich voor lopig mee tevreden stellen. reid om te zoeken naar een op lossing voor de verkeersdrukte in Stompwijk. „Bovendien heb ben wij zelf ook te maken met verkeersoverlast vanuit Zoeter meer." Zoetermeer, de gemeente die toch het meeste belang heeft bij de weg, is eveneens bereid het probleem aan te pakken. „Het is de eerste keer dat ik hierover hoor, maar als de problemen inderdaad zo ernstig zijn, dan moeten we hier een gezamenlij ke oplossing voor zien te vin den", zo laat wethouder E. Os kam weten. „Ik ben echter niet zo'n voor stander van het afsluiten van de weg, maar denk eerder aan het aanbrengen van maatregelen die de overlast moeten beper ken", verklaart Stuyt. Zijn voor keur gaat uit naar het aanbren gen van drempels en sluizen. Bovendien moet de maximum snelheid van 80 naar 60 kilome ter per uur worden terugge bracht, vindt Stuyt. Ook Oskam denkt aan obsta kels. Naast het terugdringen van de snelheid, zorgen deze obsta kels er tevens voor dat automo bilisten liever een andere weg nemen. „Het belangrijkste is dat we het verkeer weren dat er niet strikt noodzakelijk hoeft te zijn". Hij zal zich verzetten te gen een complete afsluiting van de weg. „Daarvoor is de weg te belangrijk voor Zoetermeer", vindt Oskamp. Provincie wil verkeers\'eiligheid verbeteren alphen aan den run robbert minkhorst De Oostkanaalweg krijgt een rotonde. Burgemeester en wet houders van Alphen aan den Rijn stemmen in met het ver zoek van de provincie om het bestemmingsplan te wijzigen. Zuid-Holland wil op de kruising van de (zeer drukke) N207 met de Nieuwkoopsweg een ver keersplein aanleggen om zo de verkeersveiligheid te verbete ren. Omdat de rotonde meer ruimte zal innemen dan de hui dige kruising, is extra grond no dig. Omdat daarop de bestem ming 'agrarisch gebied' rust, moeten eerdere afspraken over het gebied worden gewijzigd. Daartoe is toestemming van Al phen nodig. Het boüwplan heeft van eind februari tot begin maart ter inzage gelegen. Nie mand heeft bewaren ingediend. Want het verkeer in het gebied zal veel drukker worden. Voor Hazerswoude betekent dit dat het verkeer op de Geme neweg met ruim vijftig procent zal toenemen. Voor het dorp is dit een groot probleem, bena drukte Hoogendoom. En ze vond het daarom zeer opmer kelijk dat de provincie het in haar studie buiten beschouwing had gelaten. „Want het kan toch niet zo zijn dat uw visie op houdt bij de Hoogeveenseweg," vroeg ze aan statenlid G. Brou wer. „Als dat zo is, zullen we el kaar zeker nog wel tegenko men", sprak ze ferm. Hoogendoom was wel te spreken over het voorstel om de Hoefweg (de N209) langs de oostzijde van de HSL aan te leg gen. De Omleidingsweg vanuit Benthuizen wordt dan met een viaduct aangesloten op de (nieuwe) Hoefweg. Ook voor de fietsers uit het dorp die vanaf de Hoogeveenseweg de Hoefweg op willen, komt er een tunnel onder de HSL. Voor de inwo ners van Benthuizen betekent een bundeling van de HSL en de Hoefweg minder geluids overlast dan twee afzonderlijke trajecten. Om die reden pleitte de werkgroep Inpassing HSL Rijnwoude vorige week al voor die oplossing. den haac/runwoude marijn kramp Als de provincie haar zin krijgt, ontstaan er verkeersproblemen rond Hazerswoude. Met name op de Hoogeveenseweg en de Gemeneweg komen meer au to's. En dat is iets waar de pro vincie veel te weinig rekening mee houdt, betoogde de Rijn- woudse wethouder G. Hoogen doom gisteravond in het pro vinciehuis. Aanleiding was de presentatie van een provinciaal onderzoek naar het gebied ten zuiden van Benthuizen, waar straks de Ionising A12 - HSL moet ko men. Hoewel het plan het ver keer tussen Benthuizen en de snelweg A12 wel in goede ba nen leidt, voorziet het niet in aanpassingen van de Hoog eveenseweg en de Gemeneweg. luidde de klacht van Hoogen doom. Het onderzoek van de provin cie gaat vooral over het gebied rond Bleiswijk en Zoetermeer. Daar wordt de komende jaren onder andere de HSL aange legd, Zoetermeer-Oost ge bouwd, de Al2 verbreed en de veiling uitgebreid. De provincie wil al die grote projecten op el kaar afstemmen en een duide lijke infrastructuur aanbrengen. 1t minkhorst addinxveense projectont- laar en belegger Chris Keij an de gemeente Alphen an Rijn dat die hem alsnog horecapaviljoen op het •eckeplein laat bouwen. [agt dat hij de 'geestelijk van de gelegenheid is en i in 1990 al een mondelin- "ereenkomst met de ge le heeft gesloten. De op- is echter naar onderne- 'ees van Es gegaan. Over luwplan is op 1 juli een itting in Alphen. Keij zegt door de gemeente zelf te zijn gevraagd om een ho recapaviljoen te bouwen. Hij ontwikkelde een plan en had daarover 'veelvuldig' contact met de dienst Stedelijke Ont wikkeling en de toenmalige wethouder Gerard van As. „Ie dereen vond mijn idee prach tig aldus Keij. „We hebben zelfs samen naar een geschikte plek op het Thorbeckeplein ge zocht." De' ontwikkeling van Keij's horecapaviljoen stuitte wel op problemen. Riolering, kabels en leidingen bleken in de weg zit ten. Omdat daar niet meteen een oplossing voor werd gevon den, schoof Alphen de komst van het café-restaurant voor zich uit. Vorig jaar diende on dernemer Van Es een bouwplan in. Wat in de tussentijd is ge beurd, is niet duidelijk. Dat weet ook Keij rqet. Hij zegt al die tijd ervan uit te zijn gegaan dat Alphen hem om een defini tief plan zou wagen. „Ik ben diep teleurgesteld en voel me gedupeerd en gepas seerd. Al die tijd en zorg die ik eraan heb besteed. Zou ik dat ook gedaan hebben zonder te weten of het allemaal wel kon?" In een brief aan burgemeester en wethouders waagt hij of zij zich de afspraak die er volgens hem lag, nog kunnen herinne ren. Vooralsnog wacht hij het antwoord van het college af. Daarna beslist Keij of hij juridi sche stappen neemt. Huidig wethouder Diederik van der Veen Meerstadt van ruimtelijke ordening en stads ontwikkeling neemt het verhaal van Keij niet serieus. „Ik vind het wat goedkoop dat nu nog, na zes, zeven jaar hij hiermee komt. Als hij werkelijk recht had op de bouw van het paviljoen, had hij daar eerder mee bij ons moeten komen." Volgens hem heeft Keij nooit een definitief bouwplan inge diend en van een toezegging door de gemeente is al helemaal geen sprake. Ambtenaren van Stedebouw hebben dat de wet houder verteld. Een eventuele rechtszaak ziet hij dan ook met vertrouwen tegemoet. „Laat hem die toezegging maar hard maken." Keij verklaart echter Van der Veen Meerstadt nog in novem ber 1996 te hebben gesproken. De bestuurder zou hem hebben gevraagd of hij 'niet een mobiel paviljoen kon bedenken'. De re actie van Van der Veen Meer- chef hans jacobs. 071 -535ó414. plv -chef rudolf kleijn. 071 -5356436 ROELOFARENDSVEEN Zwem- en Poloclub Alkemade houdt van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni de 22ste avondzwem- vierdaagse in het zwembad van De Tweesprong aan de Lucas van Leydenlaari in Roelofarendsveen. Gekozen kan worden uit de af standen 250, 500, 750 en 1000 meter. De aanvang is alle avonden zes uur. Tot half negen kan er worden gezwommen. Het inschrijf geld bedraagt 12,50 gulden. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren. Het sponsorgeld komt ten goede aan het Ronald McDo nalds Kinderfonds. ROELOFARENDSVEEN De zomer moet nog beginnen en de eerste persberichten over kerstactiviteiten dwarrelen al binnen op de re dactie. De Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur (KAVB) kondigt aan tussen 23 en 28 december weer de tra ditionele tweejaarlijkse kerstshow te houden in de bloemenveiling van Roelofarendsveen. De KAVB wil tijdig weten welke kwekers en producenten mee willen doen aan de Kerstflora '97. Naast bolbloe- men waagt de organisatie ook nadrukkelijk om aanbieders van snijbloemen, (pot)planten, trekheesters, bomen, etcetera. Om rond de kerstperiode goede producten te kunnen presenteren, is het be langrijk dat ze binnenkort al worden geprepareerd, aldus de KAVB. Voor aanmeldingen: 071 - 3319002/3314769. VREUGDEOORD Puzzelen op de fiets. Dat kan komende zondag, wanneer speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord een puzzelrit voor tweewielers houdt. Er wordt gefietst in Alphen aan den Rijn en directe omgeving. De lengte van de tocht is ongeveer 30 kilometer. Deelnemers kunnen starten tussen 11.00 en 12.00 uur in de speel tuin aan de Vorselenburgstraat. Leden betalen 2,50 gulden. Niet-le- den een gulden meer. Inschrijvers moeten 's avonds na zevenen bellen met 0172 - 493117. WEST Het Meerkerkse bedrijf C. de Groot gaat in opdracht van de gemeente de wegen rondom zwembad De Hoorn aanpassen. Tege lijk met de nieuwbouw van het recreatiebad is ook een vernieuwd 'wegennet' nodig. Alphen had de opdracht aanbesteed. Twaalf be drijven reageerden. De Groot zei het voor 585.260 gulden te kun nen uitvoeren en kreeg vervolgens de opdracht. Ook B en W zagen geen reden om geen goedkeuring te verle nen. De oostelijke rondweg om Al phen is een drukke verkeers ader en een belangrijke verbin dingsroute tussen Schiphol en Gouda. Met name in de spits staat het verkeer geregeld vast en hebben bestuurders moeite om vanaf de Nieuwkoopseweg de N207 op te rijden. Dat leidt tot gevaarlijke situaties. De re constructie van het kruispunt wordt daarom ook als 'urgent' betiteld. Verkeer zal tijdens de aanleg wel enige hinder daar van on dervinden. Een tweede knel punt in de Oostkanaalweg vormt de bouw van de Oranje Nassaubrug, sinds enige weken in volle gang. Tegelijk wordt met de bouw van deze bredere oeververbinding ook het kruis punt van de Oranje Nassausin- gel met de N207 aangepast. WOUBRUGGE Zaterdag is het weer zover. Dan vindt op, in en rondom het water in Woubrugge, de waterrecreatie-dag plaats. Er kan worden gegokt op welke plastic eend het snelst over een par cours dobbert. Verder staan onder meer de Braassembakken-race (een soort Ter land, ter zee en in de lucht) en het schotslopen over de Woudwetering op het programma. Bovendien vaart er een pen deldienst over de Wijde Aa tussen Woubrugge en Hoogmade. De organisatie rekent op zo'n tienduizend bezoekers. Op dezelfde dag viert de modelbouwvereniging Woubrugge haar 15-jarig bestaan. Ze houdt open huis en showt bovendien verschillende modellen. Het clubhuis van de vereniging ligt vlakbij de Woudwetering, aan de Dr. Lothlaan. STOMPWIJK Stompwijkers kunnen binnenkort genieten van twee nieuwe televisiezenders. Het gaat om de Nederlandse muziekzen der The Music Factory en de nieuwszender BBC World. Het FM-ra- diopakket wordt uitgebreid met Arrow Classic Rock radio, een zen der die voor de doelgroep 20- tot 50-jarigen muziek brengt uit de periode 1964 tot middenjaren '80. Na de uitbreiding is de capaci teit van de Leidschendamse kabel geheel benut. De abonnements tarieven blijven gelijk. Van de radiozenders die via de kabel op FM worden doorgegeven wordt Radio Rijnmond geschrapt. Het Leids chendamse college van burgemeester en wethouders vindt dat de programmering van deze regionale zender vrijwel identiek is aan die van Radio West. LEIDSCHENDAM Leidschendam biedt dit jaar huisvesting aan acht tien erkende vluchtelingen en aan veertien personen die een tijde lijke vluchtelingenstatus hebben gekregen. Voor deze mensen wordt vooraf geen woonruimte gereserveerd. Dat is niet meer no dig, omdat vluchtelingen tegenwoordig via het aanbodmodel woonruimte kunnen krijgen in de hele Haagse regio. In de ge meente wonen momenteel 240 mensen met een vluchtelingensta tus. KOUDEKERK In het Prins Willem Alexanderbad in Koudekerk wordt zaterdag het jaarlijkse midzomemachtzwemmen georganiseerd. Om tien uur 's avonds begint het evenement met een estafetterace. Na de race volgt tot twee uur 's nachts het spookzwemmen met minimale verlichting. HAZERSWOUDE-DORPVoor een waterspektakel kunnen de dorpers aanstaande zaterdag in hun eigen 'De Hazelaar' terecht voor een midzomer-zeskamp. Het Hazerswoudse zwembad zal voor dit eve nement worden omgetoverd. Het bad wordt onder andere voorzien van een kabelbaan en een piratenvlot. Jong en oud kunnen in teams van vier personen meedoen aan de zeskamp. Om 15.00 urn- kan de jeugd van groep vijf tot en met groep acht aan de slag. en 's avonds vanaf 19.00 uur zijn de oudere kinderen en volwassenen aan de beurt. stadt: „Laat ik daar dit op zeg gen: sinds Van Es in beeld kwam zijn er met niemand an ders meer contacten geweest." Gerard van As, die in 1990 wethouder was, bevestigt de claim van Keij. „Men wist en weet dondersgoed van de aan vraag van Keij. Hij was indertijd de eerste gegadigde. Hij had er verstand van en kwam met een fantastisch plan waar iedereen enthousiast over was. Het is schandalig dat hij nu zo wordt genegeerd. En dat de gemeente die toezegging nu ontkent, dat getuigt van onbehoorlijk be stuur." AARDAM-OOST B en W van Ter Aar zijn bereid medewerking te verlenen aan de uitbreiding van Intratuin aan de Veldweg. Eigenaar Kronesteijn heeft een bouwaanvraag ingediend voor het overkap pen van een verkoopruimte en het oprichten van een magazijn- en kantoorruimte. De ernaast gelegen woning zal moeten worden ver plaatst. Als gevolg van de verbouwing ontstaat een efficiëntere be drijfsvoering. De gemeenteraad neemt 3 juli een definitief besluit. DORP Om te voorkomen dat de oprit naar het viaduct over de A4 gaat verzakken, moet het slootje naast garagebedrijf Versteegen aan de Europaweg worden gedempt. Omdat het bestemmingsplan dat eigenlijk niet toestaat, maakt de gemeente nu een uitzondering. De 'vulling' van de sloot moet een tegenwicht bieden aan de massa van de oprit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21