E Leiderdorp krijgt slijterij Klerks voorlopig niet weg EEmiÏÏfiTTTïTïïi Vernieuwde school al weer tjokvol Si Katwijk bruist een zomer lang Leiden Regio ld egstgeest overweegt gen onderzoek trvuiling bij MEOB ijnsburgse erken van camera s geen kant )p reis met Alphense 'Louis van Gaal' ftNDEL Kfl WANDEL REIZEN Leiderdor Voorschoten Warmond Wassenaar LVI komt met eigen blad CHEF «HANS JACOBS, 0 4. PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5: oedende pony gevonden jMOND» Op het eiland Koudenhoorn in Warmond is een po- 110 waar gewond in een weiland gevonden. De eigenaresse trof L hevig bloedende dier afgelopen maandag aan. Een dieren- heeft de borstwond in de vorm van een winkelhaak van 30 J50 centimeter gehecht. Het dier zal voorlopig ter observatie Ut' de behandelende arts blijven. De politie tast in het duister de oorzaak van de wond en zoekt getuigen. ok tanti fietst rond Usselmeer iCHQTEN» Het Voorschotense fietstourteam Avanti fietst slaande zaterdag om het Usselmeer. De twintig fietsers rij- deze ronde van 385 kilometer voor de tweeëntwintigste 's Morgens om vier uur vertrekken de helden vanuit Voor aten. Op het gemeentehuis worden ze 's avonds weer ont gon ovincie weigert het goed te bekijken ttie CEEST MAARTEN KEULEMANS [geest overweegt op eigen e onderzoek te gaan doen jte[ de bodemvervuiling bij het n. ie Elektronisch en Optisch a jf (MEOB). Hoewel de Pro- heeft geconstateerd dat iet de verontreiniging van errein wel meevalt, vindt 'stJ estuur van Oegstgeest dat rovincie haar werk niet heeft gedaan. Ijoi gens Oegstgeest heeft de ncie op te weinig plekken te weinig verschillende fgei n gezocht. Een oproep van >et meente aan de Provincie 'ik e zaak nog eens te onder- n heeft echter niets opge- 1. Hoewel de Provincie .Jeft dat er in het eerdere irt een paar foutjes ston- ls s nieuw onderzoek wat de 1 v ncie betreft niet nodig. beetje merkwaardig", wethouder G. van Eisen ite en groen) dat oordeel, de Provincie weigert het ot goed te bekijken, dan moeten we het misschien zelf doen. In derdaad, ik ben een beetje ach terdochtig geworden. Oegstgeest is vooral bang dat er in de toekomst vervuiling weglekt naar de nabijgelegen woonwijken in de Morsebel. Hoewel de grond in het woon gebied destijds werd gesaneerd, achten de gemeentebestuurders het niet bewezen dat er in de toekomst niet alsnog chemica liën via het grondwater kunnen weglekken naar de Morsebel. De Provincie, die onder meer de sloot op de grens van het MEOB-terrein en de Morsebel nogmaals heeft gecontroleerd, vindt dat een ongegronde vrees. „Op basis van het feit dat het grondwater niet sterk is veront reinigd met cadmium conclu deren wij dat ook verspreiding via het grondwater niet plaats vindt. De cadmiumverontreini- ging aan de zuidkant van het terrein wordt begrensd door de sloot." Het gebouw van de Willem de Zwijgerschool is gisteren feestelijk in gebruik genomen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN LEIDERDORP JAAP VAN SANDUK In de Leiderdorpse Oranjewijk is gisteren de vernieuwde Willem de Zwijgerschool in ge bruik genomen. De school heeft een face lift ondergaan. Tot teleurstelling van direc teur J. Langelaar kwamen er geen lokalen bij. ,,Op het moment dat de aanvraag voor de verbouwing de deur uitging, hadden we 160 leerlingen. Nu zijn dat er rond de 220. We zitten goed vol. We konden niet zien dat de groei zo snel zou gaan. Dan kun je dus ook niet meer bijstellen." Over een eventu ele leerlingenstop laat hij zich niet uit. Lan gelaar kijkt wel met enige zorg naar de toe komst. Hij voorziet dat de Koningin Juliana- school, die volgend jaar wordt uitgebreid, net zo snel zal volstromen als de Willem de Zwijgerschool. Daarnaast wees hij ook op de komst van het nieuwe wijkje Doesplant Juridisch advies gooit roet in het eten \sten en elektronica niet geschikt BURG PAUL VAN DER KOOU n wlitiecamera's voor rood- e! - en snelheidscontroles .en niet in de kasten die sburg op de kruisingen sburgerweg/Laan van Ver en itgeesterweg/Tramstraat Kee t staan. Ook de elektronica ceni e drie palen is nog afge- id op de eenvoudige rood- lichtcamera's die in 1994, bij de reorganisatie, naar een an der district gingen. De geavanceerde camera's die naast roodlicht- ook snel heidsovertredingen kunnen constateren, doen dus nooit hun werk in Rijnsburg. De schamele 45 bekeuringen die in 1996 zijn uitgedeeld zijn 'door politiefunctionarissen zelf geregistreerd De pogingen van de gemeente Leiderdorp om dranken handel Klerks van de Statendaalder weg te krijgen, zijn tot dusver geen succes. De kwestie Klerks zou zelfs wel eens een langdurige affaire kunnen worden, nu de com missie beroep en bezwaarschriften de gemeente heeft te ruggefloten. d lAANDEN RUN leW LEIDERDORP JUDY NIHOF De gemeente heeft Klerks in no vember gesommeerd zijn zaak te sluiten, omdat de winkel strij dig zou zijn met het bestem mingsplan. Klerks tekende be zwaar aan. Terecht, meent de commissie beroep- en bezwaar schriften, die zich over de zaak boog en onlangs advies uit bracht aan het gemeentebe stuur. De commissie, die be staat uit onafhankelijke juristen, vindt dat de gemeente precies had moeten nagaan in hoeverre detailhandel in het pand is toe gestaan. De drukkerij die voor heen in het pand zat, had ook een winkelgedeelte, voeren de juristen aan. Hiervoor had het bedrijf een vrijstelling. Verder vindt de commissie dat de gemeente bij Klerks de verwachting heeft gewekt dat een winkel wel door de beugel kon. Toen Klerks bij de gemeen te een aanvraag indiende om de pui van zijn zojuist gekochte pand te mogen veranderen, gaf de gemeente toestemming. In de aanvraag stond letterlijk dat Klerks er een winkel van wilde maken, maar daarover is geen ambtenaar gevallen. Het advies van de commissie beroep- en bezwaarschriften bevreemdt wethouder A. van Dijk zeer. Onder meer omdat de aanvraag voor het verbouwen van een pui volgens hem los staat van de vraag of het pand in het bestemmingsplan past. „Hoe je het ook wendt of keert, de pui past in het bestem mingsplan. De winkel niet." Als zijn collega-wethouders daar mee instemmen wil Van Dijk nader juridisch advies inwinnen over de kwestie Klerks, een 'se cond opinion'. De gemeentelijke acties om de slijterij uit het pand aan de Statendaalder te krijgen, krijgen steun van de stichting Winkel hof, de Leiderdorpse Onderne mers Vereniging (LOV) en een paar omwonenden. Volgens de omwonenden veroorzaakt de slijterij steeds meer overlast door af en aan rijdende klanten en leveranciers. De LOV en de winkeliers in de Winkelhof heb ben uit concurrentie-overwe gingen belang bij handhaving van het bestemmingsplan. Langhout geniet met volle egt' n van de maand juni. De kenj illiefhebber Langhout de nacompetitie, de reis- per Langhout gebruikt het altoetje als podium voor imvangrijke reclamecam- Want om de naam Peter 'out kan dezer dagen bijna ind heen. In stadions, :n en op televisie prijst de (linl nse 'vakantieman' zijn and izen aan. Volgens de di pt dient het mediaoffensief m de concurrentie de loef steken. „Daar kijk ik niet Ik let liever op de consu- Bt dan op de concurrent." a werk in een impuls- legt Peter Langhout uit. belangrijkste bij de aan- dj van een vakantiereis is de toen wil in eerste instantie 99 gulden op vakantie. Bij lat is van ondergeschikt op Als ik die reis voor dat ,ee anbiedt, dan wil ik dat de voor Peter Langhout kiest. 159 is het belangrijk dat je bekend is. Vandaar de •reide reclamecampag- 1 ei Een favoriete strategie van •out is het zoeken van promotions', samenwer- met grote bedrijven. Zo acties in samenwerking supermarkten .van Uni- de Postcodeloterij. „Zo mee op de naam van een Het leukste is het vinden Ie juiste partner voor de reis, bijvoorbeeld Radio iTMF voor een jongeren- 'een Italiaanse likeur voor is naar Toscane." het zoeken naar een part- semt het ouderwetse pio- (evoel weer even bezit van Langhout. Zoals vroeger, Peter Langhout: „Het pionierswerk spreekt me het meeste aan. Nieuwe dingen bedenken.' toen hij zelf op pad ging om rei zen in te kopen en in hotels een feestje bouwde met zijn klan ten. „Het pionierswerk spreekt me het meeste aan. Nieuwe dingen bedenken." De nieuwe ideeën ontwikkelt de 38-jarige reizenverkoper dobberend in de badkuip. „Dat is letterlijk mijn denktank, daar krijg ik de mees te invallen. Als een idee een maal ontwikkeld is, laat ik het liever over aan anderen. Daar heb ik tenslotte een goed team voor. Ik voel me soms net Louis van Gaal. Ik houd van multi functionele medewerkers, zodat ik altijd de juiste mensen op de juiste plaats heb." Inmiddels heeft Peter Lang hout in zijn hoofdkantoor te Al phen aan den Rijn de beschik king over veertig vaste mede werkers om op de juiste plaats te zetten. Terwijl hij tien jaar ge leden nog in zijn eentje vanuit de huiskamer zijn reizen pro beerde te slijten. In 1987 maak te hij de overstap van autohan delaar naar touroperator. „Dat lijkt een grote stap, maar door de autobusonderneming van mijn vader raakte ik al vroeg be smet met het virus van de reis wereld. Want het is een virus. Als je er eenmaal door gegrepen bent, kom je er nooit meer van af. En het is nog genetisch over draagbaar ook. Mijn zoontje Pe ter, die vorige maand is gebo- FOTO MARK LAMERS ren, heeft nu al geen keus meer. Ik heb hem Peter genoemd, zo dat we over twintig jaar de re clameborden niet hoeven te veranderen." „De bus heeft vaak een slecht imago. Men denkt aan ongerief lijk vervoer, terwijl je in de bus sen van tegenwoordig languit kan liggen en zeeën van been ruimte hebt. Je zit in een mo derne bus beter dan in een vliegtuig. Als je goede spullen wilt verkopen, zul je eerst goed moeten inkopenzegt Peter Langhout. De Louis van Gaal van de reiswereld, gegrepen door het virus van zijn reison derneming: „Peter Langhout is Peter Langhout Reizen." Veense bakkers in gevecht om gunst van consument ROELOFARENDSVEEN MARIETA KROFT De bewoners van onder andere de Geestweg, de Floraweg en de Kerkweg in Roelofarendsveen zijn op het moment wel heel erg populair bij de plaatselijke broodleveranciers. Plaatse lijk bakker Out stuurde er huis-aan-huis een formu lier met daarop het aanbod het brood thuis te bezor gen. Vrijwel tegelijkertijd kregen de bewoners een folder in de bus van de rij dende kruidenier Van der Poel met allerlei spetteren de broodaanbiedingen. De strijd om de gunst van de consument is ver klaarbaar. Sinds deze week rijdt er een verswagen min der door dit tuindersge- bied. De chauffeur van de wagen van Vers Trio is weg en eigenaar Ludlage heeft ondanks verwoede pogin gen niemand anders voor terug kunnen krijgen. Vers Trio verkocht brood van bakker Out. Out probeert nu een omzetkeldering te gen te gaan door zelf de deuren langs te gaan. Van der Poel ziet echter ook een braakliggend terrein. De versman komt toch dage lijks al in dit gebied. Het bedienen van de klanten van Vers Trio gaat nu in een moeite door. BUITENHOF De poppen op de tentoonstelling die de Leiderdorpse bibliotheek aan de Cor Gordijnsingel momenteel organiseert, lijken rechtstreeks weggelopen uit prentenboeken. Zo zijn de poppen van HeleeivJanssen en Monique de Bruyn geïnspireerd op het boek De Wortelkindjes. Ook zweeft de lappenballon uit het boek 'Op zoek naar de zomer' in de 'bieb'. De expositie loopt tot en met maandag 21 juli. en later de Ruige Kade. Wethouder C. Kemer (onderwijs/WD) toonde zich minder verontrust. „De school kan het verhaal niet hard maken. Bij de bouw is rekening gehouden met de leerlin genprognoses. Daarin zijn ook de uitbrei dingen opgenomen. Bij de Julianaschool waren zeven lokalen gepland, maar er komt er een bij. Daar wordt op de groei inge richt." POELGEEST Vorig jaar hebben 235.366 mensen een duik genomen in zwembad Poelmeer, ruim zevenduizend meer dan het jaar daar voor. Daarmee was 1996 'een prima jaar', constateert het zwem- badbestuur. Vooral omdat zwembaden vorig jaar gemiddeld tien procent minder mensen trokken. Hoewel Poelmeer nog altijd zit met een exploitatietekort van ruim drie ton, is het verlies veel min der groot dan verwacht. De conclusie van het badbestuur: „De ver bouwing en uitbreiding van het zwembad in 1994 en de verzelf standiging zijn een enorm succes." MORSEBEL Oegstgeest beraamt plannen om korte metten te maken met de ganzenoverlast in de Morsebel. Reden: „Die beesten schij- ten de hele boel onder. En ze lopen de weg op", aldus een gemeen te-woordvoerder. Vooral rondom het noordelijke stuk van de Haas- wijklaan klagen veel mensen over de ganzen. De gemeente overlegt inmiddels met de dierenbescherming over wat er moet gebeuren. En raadt omwonenden in de tussentijd aan de ganzen niet te voe deren. CENTRUM De plaatselijke afdeling van het CDA houdt op 25 juni een discussieavond over leefbaarheid, veiligheid en criminaliteit in Voorschoten. Belangrijk punt daarbij is, wat het CDA betreft, de veranderende normen en waarden in de maatschappij. Deze avond toetst de partij haar verkiezingsprogramma van volgend jaar aan de ideeën van bezoekers. Voor de avond zijn vertegenwoordigers uit genodigd van de politie, de afdeling groen van de gemeente,.de Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen en een jeugddeskundige. De discussie wordt gevoerd in het Ambachts -en Baljuwhuis en be gint om 20.00 uur. CENTRUM Het postkantoor aan de Dorpsstraat 73 in Warmond staat met ingang van aanstaande maandag leeg. De postbodes be stellen met ingang van die dag de post in Warmond vanuit het kan toor aan de Schipholweg in Leiden. Het Warmondse kantoor wordt, aldus manager PTT-post Richard Brochard, verhuurd of ver kocht. Vorig jaar oktober verhuisde het loket al naar de overkant. In het pand van Installatietechniek De Nie vestigde de PTT een post agentschap. De PTT wil hiermee geld besparen. „Diverse postkan toren worden omgezet in agentschappen legt Brochard uit. „Dat is om de terugloop van het aantal handelingen als gevolg van de in voering van de giromaat te compenseren." PAPELAAN De zijweg van de Papelaan, waar 18 appartementen worden gebouwd op het terrein van het voormalige kindertehuis 'Maritima', gaat 'Burgemeester Staablaan' heten. Staab was burge meester van Wassenaar van 1971 tot 1984. Het college wil niet dat de appartementen vanaf Papelaan 2 worden 'tussengenummerd' en wil een aparte straatnaam. De doodlopende zijweg is speciaal voor de appartementen aangelegd. RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 36. FAX 071-532 19 21 De Leidse vereniging van on dernemingen gaat een eigen blad uitbrengen. Het eerste exemplaar van het 'LVI Magazi ne' wordt morgen overhandigd aan verenigingsvoorzitter Rob Mantel tijdens een bijeenkomst waar ook wethouder Huib Kruijt aanwezig zal zijn. De LVI. ooit opgericht als Leidsche Vereeniging van In- dustrieelen bestaat dit jaar 80 jaar. Bij de vereniging zijn 115 bedrijven aangesloten. De nieu we voorzitter wil proberen dat aantal te laten groeien tot onge veer 200. De uitgave van het ei gen blad moet daarbij helpen. De vereniging wordt bovendien ook toegankelijk voor onderne mingen met minder dan twintig werknemers. Nu is het nog een vereiste voor het lidmaatschap dat een bedrijf tenminste twin tig mensen in dienst heeft. Leidenaar voorzitter bond uitzendbureaus Rob Mantel, directeur van de Leidse uitzendorganisatie Luba, wordt de nieuwe voorzitter van de Algemene Bond van Uit zendbureaus. Mantel is eerder deze maand door de ledenver gadering van deze werkgevers organisatie in de uitzendbran- che gekozen. Zijn benoeming gaat op 6 november in. Mantel is al 24 jaar bestuurslid van de ABU. Hij is de opvolger van W. Ruggenberg die 27 jaar voorzit ter was. Tal van activiteiten Spel, sport en theater beheer sen deze zomer het Katwijkse straatbeeld. 'Young at Heart' zal in samenwerking met re- creatiewerk West Nederland ook dit jaar weer allerlei activi teiten en evenementen orga niseren, op dinsdag op het An- dreasplein op de Toeristen- markt en op woensdagmiddag op het plein bij De Zwaan aan de Boulevard. In een speciale kraam worden kinderen ge schminkt en zijn 'Young at Heart'-artikelen en informatie materiaal van de VW verkrijg baar. Met een optreden van De Tantes op de Toeristen- markt gaat het seizoen op 1 ju li van start. Hun interactieve straattheatervoorstelling be trekt het publiek direct bij de laatste nieuwtjes tut Katwijk en omgeving. Een week later worden op dezelfdeplek zo snel mogelijk kratten gesta peld en beklommen. Op 15 juli is het tijd voor muziek en the ater. De groep Toon en Ladder laat het publiek actief mee doen met haar theaterpro gramma vol muziek. De week daarna is het motto van de dag 'vis'. Dat sluit aan bij de Mosseldag van het PAC de za terdag daarop. Op die dag is er een Opblaasspektakel niet luchtkussens, ballonnen en een kleefwand. In de weken die daarop volgen herhaalt het programma van de voorgaan de weken zich: op 29 juli weer een optreden van De Tantes met de laatste nieuwtjes, op 5 augustus een kliminstuif, op 12 augustus een optreden van Toon en Ladder en de laatste dag van de Toeristenmarkt, 19 augustus, wordt afgesloten met een tweede Opblaasspek takel. De woensdagmiddagen zijn vooral bestemd voor de jeugd. Dit jaar worden de activiteiten op het plein ten noorden van restaurant De Zwaan gehou den, omdat het zicht daar be ter is en het gemakkelijker te vinden is voor toeristen dan de locatie van de vorige jaren. Op 23 juli is de Clownsdag, waar de kinderen tijdens een aantal workshops zoals acrobatiek en 'speel de clown' zelf een optre den voorbereiden. De eerste van vier Nutricia-recordwed- strijden is op woensdag 9 juli. Behalve de bekende klim wand, zeephelling en lucht kussens zijn er dit jaar ook nieuwe materialen voor de Chocomelrun, de Fristijump, de Extranrace en de Wall of Fame. In plaats van in augus tus, zal de jaarlijkse Zeskamp al op 16 juli plaatsvinden op het strand bij de Surfclub. Groepen van 8 personen kun nen zich vanaf nu aanmelden bij de VW. De kosten zijn 100 gulden per groep. Liefhebbers van spelletjes uit de oude doos kunnen op 30 juli hun hart op halen. In het kader van het 10O-jarig bestaan van de WV, kan de jeugd tot en met 15 jaar meedoen aan zes onderdelen, zoals hoefijzerwerpen, slagwip en kegelen, 's Avonds geven twee teams, gekleed in Kat- wijks kostuum, een demon stratie op het strand van het kofspel, zoals dat vroeger ge speeld werd.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19