Sterke opening Van Bon in Ronde van Zwitserland I Leidsch Dagblad Tennis Circuitry D 9 Taekwondo is de rode draad in m 'n leven C-spelers zijn te zwak voor hogere categorie Sport WOENSDAG 18 JUNI 1997 CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PL V -CHEF ROB ONDERWATEf Doelman Lama kan naar buitenland parus De Franse voetbalbond zal een transfer van doelman Bernard Lama naar het buitenland niet tegenhouden. De keeper van Paris Saint-Germain is in Frankrijk drie maanden geschorst wegens het roken van een joint. Lama staat in de belangstelling van Real Madrid. De wereldvoetbalbond FIFA heeft de schorsing van de doelman niet overgenomen. Lama deed de afgelopen twee weken niet mee aan het mini-WK in Frankrijk. Hij werd in februari, tijdens de training met de nationale ploeg voor de interland tegen het Nederlands elftal, gecontroleerd op doping en betrapt op het ge bruik van hasj. Peter Graf zit straf uit bonn Peter Graf moet terug naar de gevangenis. Het Openbaar Ministerie in Duitsland stelt geen hoger beroep in tegen de straf van drie jaar en negen maanden die de vader van tennisster Steffi Graf kreeg opgelegd voor belastingontduiking. Ook de ad vocaat van Graf besloot daarop niet verder te.procederen. Dit betekent dat de staf rechtsgeldig is. Graf heeft al vijftien maan den in voorarrest gezeten. In afwachting van het hoger beroep was hij op vrije voeten gesteld. Het is nog onduidelijk wanneer de 58-jarige Duitser de rest van zijn straf moet uitzitten. Aankla ger Kuehner verwacht dat dit binnen twee maanden gebeurt. Hij denkt dat Graf in totaal tweederde van zijn straf moet uitzitten. Volgens Kuehner ziet het Openbaar Ministerie af van een hoger beroep, omdat het geen fouten heeft kunnen ontdekken in het vonnis van de rechtbank. Van Kooten trainer DOS Kampen kampen Cees van Kooten is de nieuwe trainer van hoofdklasser DOS Kampen. De oud-international volgt Henk Nieuwenhuis op. De 48-jarige Van Kooten was afgelopen seizoen trainer van zondag derdeklasser Lemelerveld. nadat hij vroeg in de competi tie aan de kant was geschoven door RKC Waalwijk De oud-spe ler van onder meer Telstar. Go Ahead Eagles en PEC Zwolle en voormalig trainer van onder meer Spakenburg en NEC. tekende voor één seizoen. Met één voorbehoud: Van Kooten heeft nog een aanbieding uit Nigeria, waar hij op korte termijn gaat rond kijken. Mogelijke uitbreiding NHL new york» Als het aan de expansiecommissie van de Noord- Amerikaanse ijshockeyleague (NHL) ligt. zal de profcompetitie de komende jaren in etappes een fikse uitbreiding ondergaan. De commissie heeft aanbevolen de profcompetitie met vier clubs uit te breiden. De definitieve beslissing valt op 25 juni. De kandidaten voor de extra plaatsen zijn al bekend. Nashville zou komend jaar een team kunnen leveren, waarna Atlanta 1999). Saint-Paul (Minnesota) en Colombus (Ohio) in het seizoen 2000/2001 moeten volgen. Met de toetreding van de vier zou het aantal deelnemende ploegen op dertig komen. Gerrit de Vries mag naar de Tour Gerrit de Vries mag van Polti-ploegleider Stanga naar de Ronde van Frankrijk. De coureur uit Steenwijk geniet daarbij alle vertrouwen van kopman Luc Leblanc. Hij hoeft alleen maar aan te geven dat hij klaar is voor de Tour. romanshorn cpd Op 2 april van dit jaar kwam De Vries tijdens de Driedaagse van de Panne zwaar ten val. De dia gnose van de artsen in de kli niek van De Zwarte Zusters in leper loog er niet om. Gebroken kaak. gebroken oogkas, hersen schudding en talloze schaaf wonden. Een geluk bij een on geluk was nog dat Gerrit de Vries juist die dag voor het eerst met een schaalhelm reed. an ders had hij de tuimeling tijdens de afdaling van de Kemmelberg wellicht niet eens overleefd. Het herstel verliep gezien de aard van de verwondingen voorspoedig. Op 21 mei reed De Vries alweer zijn eerste wed strijd (Bicicleta Vasca). Op 7 ju ni volgde de Classique des Al- pes. In de Ronde van Zwitser land moet dezer dagen blijken of het voor hem zinvol is om straks aan de Ronde van Frank rijk te beginnen. De beslissing daarover mag de knecht waar mee Leblanc zo content is dus zelf nemen. „Deze ronde wordt mijn eerste echte test. Zoals ik me nu voel heb ik er alle ver trouwen in De Ronde van Zwiterland be gon gisteren overigens met een verrassende prolooguitslag. De Zwitserse winnaar Oskar Came- nzind legde de 7200 meter af in 8.57,42. Daarmee was hij 3.84 seconden sneller dan Leon van Bon. Danny Nelissen. die in de laatste bocht werd gehinderd door een overstekende toe schouwer. werd desondanks vierde. De uitslag gaf echter een be hoorlijk vertekend beeld, want na driekwart van de wedstrijd begon het opeens te regenen. Toppers als Jalabert, Zülle. Riis. Museeuw. Berzin, Ullrich. Ro- minger en Luttenberger wensten op de natte straten van Romanshom geen enkel risico te nemen. De eerste 29 van de uitslag re den in droog weer. Toch was Leon van Bon heel tevreden met zijn tweede plaats. „Ik heb er ook een stuk of honderd ach ter me gehouden die onder de zelfde omstandigheden hebben gereden. En een tweede plaats in een grote ronde als deze telt altijd mee". Van Bon heeft de afgelopen zestien dagen rust gehouden. In het voorjaar was hij Nederlands beste renner in de klassiekers. Na de Midi Libre sloot hij de eerste helft van het seizoen af. In de Ronde van Zwitserland wil hij zich in de juiste vorm voor de Tour rijden. De Zwitser Camenzind op weg naar de proloogzege in de Ronde van Zwitserland. foto epa CIRCUIT IN CUFERS STV Open. Sassenheim HEB 1 f 6-3 DEB1:-.-.a--,ale:C Veerkamp - V. .3r \r.ie- - 5-4 HEB2: Te'onde: A. Nat: l - T. Bavelaar 6-4 3-6 7-5, R. Kieiar - C. Vrieze .v X. Hertzmann - V v.d. Zijden 6-2 6-3. D. v d. Doe A. Honer 6-3 6-3. 2e ronde: T de Rooi 1 -R. Kle.an 6-2 6-2 DEB2: kwartfinale: M. /an Ark-A van Cleef 5-3 6-1 HEC1: le ronde: W. van Veen - Q. Mouthaan 7- 5 6-3; M v.d. Zi|den - R. de Boer 7-5 2-6 7-5; P. Spek 6-1 6-0: 0. van Veen - M. v3n Tol 6-4 6-3; M. v d Zijden - J. Rinzema 6-3 6-4. DEC1: kwartfinale: M. v.d. Berg- Y Doove (21 7-6 7-6. Smit 6-3 6-2; R. Hamming - M Hoekstra 5-7 7-5 6-3; J. Busker - P. Roggeveen 4-6 7-5 6-4. A. RcDoen - Ph. Nagtegelier w.o.. T Verwerd a - M. Cats 6-3 6-3, R. de Wolf - P.F. Stroo 7-5 6- i. 2e ronde J Vink -N. van Geer 6-1 7-6. DEB1: le ronde: R Evertsz - L. van Ruiten 7-5 5-1 van Hensbergen - D Kopecky w.o De^sassc - T van Fraay 6-3 6-1. Kwartfinale: f Wissmk 6-3 6-2 HEC1: le ronde: D. Prins- J. Chengadu 7-5 6- Pcmrnero 6-4 4-6 6-3: G. Scnouls - J. Prins 3- 6 6-2 7-6: C. Goedhart - M. Tolsma 6-2 6-3; M. Meeke; - F. Vermeulen 5-2 6-3. 2e ronde; N. van Geer - D. Prins 6-3 5-1; C. Hakstege - F Copier 6-4 6-4, D. van Kesteren - M. Groen 5-2 6-3; C. Goedhart -C, van Rossum6-4 7-5; R. Cardinaal - M. Meekel 6-1 6-4. sassenheim/alphen peter klein medewerker De eerste ronde in de B-toer nooien bij Sassenheim en TEAN in Alphen werd door deelne mers met een lagere speelsterk- te op het bondspasje gretig ge bruikt om ook in de hogere ca tegorie een rondje mee te pik ken. Veel succes leverde die ex tra inschrijving nog niet op. C- spelers Marco van der Zijden en Arthur' Honer legden in de B2 bij de STV Open al direct in twee sets het loodje. Niels van Geer kreeg bij TEAN de eerste ronde in de BI zonder te spelen cadeau, maar sneuvelde eervol in de tweede ronde tegen favo riet Jeroen Vink. De azen. zoals favoriet Jan- Willem Lugthart en de winnaar van Lisse, Martijn van den Berg komen in de BI-afdeling bij de STV Open in Sassenheim later in de week in actie. Twee partij en werden pas gespeeld. De jeugdige Tjeerd Star verschalkte zaterdag al dertiger Waldo lan sen, die omdat hij dit seizoen het competitie spelen bij Leidse Hout oversloeg, over te weinig wedstrijdritme beschikte. Voor Star was de driesets winst op Jansen een prima voorbereiding op de halve en hele finale met Lugthart bij de B-dubbels in Lisse. die hij na veel strijd ook tot een goed einde bracht. Bij de vrouwen was Carola Veer kamp in twee close sets de meerdere van Marieke van Keu len. Van der Zijden en Honer ver toefden in de voor hen hogere categorie slechts twee sets op het Sassenheimse gravel. Xan- der Hertzmann en Danny van der Doe, in de competitie team genoten in Lisse 1, kenden in beide sets geen mededogen. Van der Zijden werkte zich in zijn 'eigen' C-categorie inmid dels op tot de kwartfinale. Thuisspeler André Natzijl had aan het einde van de drie sets in zijn B2-duel tegen Tim Bavelaar precies een game meer ver overd. Voor Jeroen Vink was er in de Bahlmann Open na de eerste reeks geen wolkje aan de lucht. Niels van Geer gaf zich in de tweede reeks echter niet gewon nen. Het knokkertje uit Bode graven, die met Pinksteren dis trictsjeugdkampioen tot en met 16 jaar werd, bleef tot de tie break bij, maar moest in de slotgame de veel meer ervaren Vink toch laten voorgaan. In zijn eigen categorie speelde de Rabobank kandidaat voor de C-Masters zich moeiteloos in de kwartfina le. Het schema bij de BI-vrou wen werd door late afzeggingen en nog weer latere aanmeldin gen flink door elkaar gehusseld. Opnieuw loten werd echter niet gedaan, zodat Irma van Seeters en Ingrid Kruit in de eerste ron de op elkaar stuiten. Yvonne van Hensbergen was eveneens niet geplaatst en dat heeft de 'beschermde' Annemiek Wis- sink geweten. In twee sets boog de thuisspeelster voor de bij Hillegom spelende Van Hens bergen. Tine van Fraayenhove, als Tine Langeveld jarenlang het gezicht van TEAN maar inmid dels verhuisd naar Driebergen, redde het in drie sets niet tegen Carmen Delsasso. LEIDEN WILLEM SPIERDUK 'Zesde dan' taekwondo: daar zijn er maar zes van in Neder land. Gerard van den Berg is een van hen. De Leidse sport- schoolhouder behaalde die graad afgelopen zaterdag in Den Bosch. ..Nooit gedacht dat ik dit zou halen", zegt de 40-ja- rige taekwondoka. Maar intus sen kijkt hij alweer verder. „De meeste technieken voor de ze vende dan beheers ik ook." Er is echter één probleem: na het be halen van de zesde dan moet je zes jaar wachten voor een exa men in de zevende dan. Gerard van den Berg en taek wondo: onlosmakelijk met el kaar verbonden. „Het is de rode draad in m'n leven. Er is een tijd geweest dat ik alleen maar met deze sport bezig ben geweest, nu realiseer ik me dat het leven uit meer bestaat. Maar toch ben ik dankbaar dat ik het allemaal heb mogen meemaken. Ik heb dankzij het taekwondo veel van de wereld gezien. Van den Berg begon in 1973 op 16-jarige leeftijd met deze Koreaanse zelfverdedigings- sport. Aad van der Luit had het taekwondo een paar jaar eerder in Leiden geintroduceerd. Het was de tijd van de wildgroei in sportscholen. Iedereen die z'n schuur open zette, kon zich sportschoolhoudernoemen. De Leidenaar werd gegrepen door de vechtsport. .Aanvanke lijk deed ik aan karate, maar bij taekwondo zijn de schoptech- nieken het belangrijkste. Dat trok me meer." De resultaten kwamen snel. Aan de ene kant omdat Van den Berg aanleg had. aan de andere kant omdat het taekwondo nog in de kin derschoenen stond. Slechts wei nigen beoefenden de sport. De erelijst van Van den Berg oogt imposant. Zes keer werd hij Nederlands kampioen, vijf Gerard van den Berg is zesde dan: „Nooit gedacht dat ik dit zou halen." keer won hij de Open Neder landse titel, zeven keer kwam hij uit voor het nationaal team, in een tijd dat dat nog vierde van de wereld was. Zijn naam als trainer is bij ve len wellicht bekender. Die werd gevestigd als begeleider van Mandy de Jongh. de Zoeter- meerse die in 1988 een zilveren medaille in Seoul behaalde, toen taekwondo overigens nog demonstratiesport was. Van den Berg stak veel van zijn tijd in de trainingen van De Jongh. „Maar ik heb geluk gehad dat ik er ook iets voor terug kreeg: de resultaten van Mandy. de publi citeit die dat meebracht." Gerard van den Berg be schouwt dat wat hij deed, als pionierswerk. Het taekwondo is steeds verder gegroeid. In Syd ney staat het op het officiële olympische programma. In Ne derland zijn intussen 10.000 be oefenaren, en er is een bonds coach in vaste dienst bij de bond. Taekwondo heeft sporten als karate en kickboksen ver achter zich gelaten. Van den Berg: „Taekwondo heeft een veel positiever imago. Het is uit de hoek van de 'crimi nele' sporten gekomen. Kick bokser André Brilleman werd in foto dick hocewoning een vat cement in een kanaal gevonden, dat is dodelijk voor het imago van een sport." Zelf komt hij regelmatig in opstand, als mensen zijn sport met agressie vereenzelvigen. „Mensen zeggen nog wel eens tegen mij: voor jou moet ik ze ker oppassen. Dat vind ik eigen lijk vervelend. Mensen zeggen daarmee: je doet aan taekwon do, dus je zal wel een agressie veling zijn." Maar Van den Berg beoefent natuurlijk wel een vechtsport. „Het is geen ballet, je moet el kaar wel raken. Daar trainen wij hier natuurlijk ook op. Je bent niet van poppenstront. zeg ik wel tegen mensen die te voor zichtig zijn. Het is ook de be doeling dat de mensen hier een beetje mentaliteit opdoen." Ruim 20 jaar beoefent Van den Berg zijn sport, hij oogt fit, afge traind. Hij is in al die jaren nau welijks echt geraakt. „Een keer ben ik knock-out gegaan. Dat was bij het WK in Equador. Ik stond een straatlengte voor op m'n tegenstander, maar ik lette even niet op en kreeg een trap in m'n gezicht. Toen was ik even van de wereld." Intussen doet de Leidenaar niet meer aan wedstrijden mee. Hij geeft lessen aan recreanten en wed strijdtrainingen in zijn sport school aan de Pieterskerkgracht. Trots wijst hij naar de lijst op de muur met de namen van zijn pupillen - zo'n veertig in getal - die bij hem een dan-graad heb ben behaald. Bovenaan prijkt zijn eigen naam; 'vijfde dan' staat er nog achter. Hij zegt te vreden te zijn met dit bestaan: overdag zijn baan als onder houdsmonteur, 's avond het taekwondo. Maar hij weet wat er gebeurt als er morgen weer een talent bij hem binnenstapt met de aanleg en de gedreven heid van Mandy de Jongh. „Dan ben ik verkocht. Die top-wed- strijdsport is het mooiste wat er is. Daar heb ik het meeste van gehouden." Ook als dat niet gebeurt, blijft taekwondo nog wel even een rol spelen in het leven van Gerard van den Berg. „Zolang ik nog mee kan doen op de trainingen, ga ik door." En misschien moet hij over zes jaar 'zevende dan' achter zijn naam schrijven op die erelijst in zijn sportschool. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duiven! gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5 ram Marbus mag J weg bij Cambuur. Zijn contract loopt af bij de club uit Leeuwarden. ADO Den Haag heeft belang stelling in de Noordwijker De Leidse wielrenner Fred Leemans won in een massa sprint het kampioenschap van Spaarnwoude voor veteranen. De wielervereniging Swift is ver rassend opgeklommen naar de zesde plaats in de landelijke clubcompetitie. Deze plaats geeft recht op de finale in Em- men. Er moeten nog twee klas siekers verreden worden Noordwijk kiest op 23 augustus de sportiefste vereniging. Er zijn forse prijzen te winnen Op za terdag 28 juni komen er wereld toppers van toen naar het Racket Center Casino in Noord- wijk. Ilie Nastase, Tom Okker. Mansoer Bahrami en Peter Mc- Namara zijn zeker van de partij Nog meer topsport in Noord- wijk. Op maandag 30 juni de jaarlijkse wielerronde met Erik Breukink, Adri van der Poel. Aart Vierhouten en Max van Heeswijk. Tevens komen een groot aantal oud-Tour de Fran ce-renners aan de start. Zondag 13 juli staat Noordwijk centraal voor de Liptonice Run. De beste 10 kilometerlopers uit Neder land komen naar de Boulevard Jaarlijks terugkerend is de race om de Wassenaarse Paauw op renbaan Duindigt. Er wordt op zondag 22 juni gestreden om de fel begeerde trofee Alfons Groenendijk is vrijdag door dokter Heyboer geopereerd aan zijn knie. Groenendijk wil nog steeds naar een andere club Hans Verkerk/AZC houdt drie instuiven om pupillen te wer ven voor de waterpoloafdeling. De eerste twee instuiven zijn op 24 juni en 1 juli in zwembad De Thermen. Het gaat om de leef tijdcategorie 7 tot en met 10 jaar. Zij moeten wel in het bezit zijn van h.et A en B-diploma. Voor informatie: 0172-616605 De jonge hockeyster Carolien van Batenburg uit Oegstgeest verruilt Leiden voor HGC Wielrenner Wobbe va boom, zondag door ei geschakeld in de Wate ronde, staat nog steed bij de dinsdagavondct van Swift. René van d( bezet de tweede plaau André van der Post. Q nooij (Leimuiden) woj het Nederlandse kami schap van de Nederlaj lerbond (NWB).Tonv venbode (Noordwijk) i Omloop van Wijdenes Kleine Wereld uit Lein als vijfde geëindigd bij derlandse schoolkamp schappen bridge De] trainer John Verschoo hulptrainer bij WSB ij) wijkerhout Het vroui van Ter Leede is verstt leanet van der Laan (I Sabine van Eyk (Rijsot Keeldar (WFC), Jora (RVC'33), Elisabeth va Weiden (KFC) en Maij der Meij (Warmunda) Verhees (Leiden) en E enkamp (Lisse) zorgei regionale inbreng bij I pees kampioenschap! Italië Surfclub Ter A op 28 en 29 juni een 2 ce op de Langeraarsef De kortebaandraverijt naar de regio. Op de k staan Warmond (5 juli wijk (21 juli), Voorschi juli), Nootdorp (5 augi Noordwijk (21 augusti gom (12 september) e kampioenschap van N in Lisse (25 septembei nieuwe trainer van Ho aan Nieuwenhuijse is voor het diploma Oeft I. Hij bevindt zich in gi van Ton Lokhoff, Mari Steve Wasiman en Co< (Scheveningen) Ond deelname van sterke DIOK en HRC werd H winnaar van het stram toernooi in Schevenin Edwin Grunholz gaat we seizoen voetballen negido (veld) en Bung (zaal) SCOREBORD Lucky 10 dinsdag 17 juni: 2-4-11-12-18-22-25-30-32-41 - 45 - 46 - 47 - 49 - 53 - 54 - 59 - 65 - 72 -80. (onder voorbehoud) VOETBAL Copa America Groep A: Argentinië - Para guay 1-1 (0-0). 73 Chila*.ert 0-1 (straf schop). 90. Gallardo 1-1 (strafschop). Ecuador - Chili 2-1 (1-0). 32 Grazian 1 -0, 51 Vergara 1-1. 55 Gavica 2-1 Eind stand: i Ecuador 3-7, 2 Argentinië 3-5, 3 Paraguay 3-4, 4 Chili 3-0 Ecuador en Argentinië naar kwartfinales Shah Alam (Mal). WK spelers onder 20 jaar. 3-0. Groep B; Brazilië - Frankrijk 3-0 (1-0). 5. De Souza 1-0, 61. Adailton Martins 2-0, 90. Silvestre 3-0 (eigen doelpunt). Zuid- Korea - Zuid-Afrika 0-0. Groep C: Verenigde Staten - China 1-0 (0- 0). 90. West 1-0. Ghana - Ierland 2-1 (1- 0) 28. Gambo 1-0, 52. Molloy 1-1. 67. Mouktar 3-1. WK-kwalificatie, zone Oceanië. Groep 1: Australié - Solomoneilanden 6-2 (3-1). 16. Slater 1-0. 17. Arnold 2-0, 29. Peli 2-1. 39. Kaierea 3-1 (eigen doelpunt), 48. Tapai 4-1. 52. Tapai 5-1, 66 Sun 5- 2. 75. Aurelio Vidmar 6-2. Stand; 1 Australië 3-9, 2. Solomoneilan- .den 3-3, 3. Tahiti 2-0. Australië door naar volgende ronde, tegen winnaar groep 2. Jacksonville. Vriendschappelijke interland. Verenigde Staten - Israel 2-1 (1-0). 28 Lalas 1-0. 68 Kirovsk. 2-0. 83. Glam 2-1 Toeschouwers: 8436 PAARDENSPORT plaats 4.40 2.10 1,20 kopp 621.80. Tiende koers. 2000 Skoatter (Kruis) 2 34,2 Sweetlife Hanover. 3 Jacco E Restart. Miracle Skipper. 0,50 plaats 1.60 1,50 10,90 trio 233,80 Elfde ko 1. Janco van Douma (Engwe 1.18.2. 2. It's Hagelstein, 3. Niet gestart: Jasmin Signal. 1 4,00 plaats 1.30 1.50 3,301 trio 73.30. Omzet 124,123.00 Rosmalen. Mannen. 1 mifj Vrouwen. 330.000 gulden. Mannen, eerste ronde: Kraj Haarhuis (Ned) 7-5 7-6, Wil varez (Spa) 6-3 6-4. Chang toro (Fra) 4-6 6-4 6-3, Alami ter (0os/2) 6-4 6-2. Vacek (Ti (VSt) 7-5 1-0 opgave (Mar) - Spadea (VSt) 2-6 7- man (Zwe/4) - Kroslak (Slo) Paes (Ina) - Kulti (Zwe) f Damm (Tsj) - Rosset (Zwi Raoux (Fra) - Voltsjkov (WRu) 1 dulescu (Dui) - Pioline (Fra) I Dubbel, eerste ronde: Eagle/F Oosting/Pimek (Ned/Tsj) 7-• Vrouwen, eerste ronde Boo Netland (Let) 4-2 opgave I mans (Ned) - Schnyder (Zw Appelmans (Bel/5) - Gersi Labat (Arg) - Van Lottum (I Carlsson (Zwe/8) - Torrens-Va 3-6 7-5, Kleinova (Tsj) - Chla I 6 6- 4. Van Roost (Bel/6! 6-2. Carlsson (Zwe) - Torrer 6-3 3-6 7-5. Rittner (Dui) - 0 6-3. Hilversum. Koersen. Eerste koers. 2000 m: 1. Laila Boshoeve (Kooyman) 2.38,1 - 1.19.1, 2. Igor Buitenzorg. 3. Kelly Lim- burgia. Niet gestart: Gran Corsa Toto: win nend 7.20 plaats 1,90 6,70 31,00 koppel 88,80 trio 1 464.50. Tweede koers. 2000 m: 1 Ring the Bell (Van Craen) 2.40,4 - 1.20.2, 2. Liz van Zuilen, 3. Kerry Gold. Toto: winnend 5.60 plaats 14.50 4.10 3,40 koppel 77.90 trio 1.048,00 dubbel- winnend 89.80. Derde koers, 2000 m: 1 Jacky Flevo (De Leeuw) 2.36,0 - 1.18,0. 2. Joint Thirteen, 3. Kristel R. Toto. win nend 1,70 plaats 1,50 1,70 6,00 koppel 4,90 trio 27,90. Vierde koers. 1609 m: 1 Kanjer Norton (Engwerda) 2.01,2 - 1.15.3, 2. Just a Legend, 3. Fedele Poker. Toto.- winnend 2,30 plaats 3,20 1,40 2,70 koppel 5,10 trio 63,40 Vijfde koers, 2000 m: 1. Travolta (Van Uffelen) 2.34,0 - 1.17,0, 2. Crown Gazeau, 3. Colonial Pri de. Niet gestart Hollyrood Flash Toto: winnend 4,00 plaats 1,30 1,50 1,80 kop pel 10,40 trio 248,10 Zesde koers, 2000 m: 1 You know Who (Goedhart) 2.36.4 - 1.18.2, 2. Flits Morgan, 3 Revel Bear To to: winnend 3,00 plaats 1,50 3.80 3,10 koppel 22.60 trio 86.00 Zevende koers. 2000 m: 1 Happy Midnight (Engelen) 2.35.7 - 1.17,9, 2. Investment. 3. Victoria Magnum. Toto: winnend 2.80 plaats 1,10 1.10 1.10 koppel 2.90 trio 39,60. Achtste koers, 2000 m: 1. Isis Hanover (Lehmuss- aari) 2.36,7 - 1.18,4, 2. Fad Poker. 3. Kerry Buitenzorg, 4 Jan Avon. Toto: win nend 9,90 plaats 1,30 1.30 1,40 koppel 41.80 kwartet 1.794,00. Negende koers, 2000 m: 1. Komedien Chevalier (Van Craen) 2.38,4 - 1.19,2, 2. Kamanze Star, 3. Iwan Spencer. Toto: winnend 3,60 Nottingham. Mannen. 650. Eerste ronde; Courier (VSt'ó) (Bel) 6-3 3-6 6-3, Rusedski ten (Bra/3) 6-1 7-5, O'Brien (Fra) 6-4 6-3. Goellner (Dui (GBr) 7-6 6-4, Stolle (Aus) 6-3 7-6, Kucera (Slw) - Lee Black (Zim) - Woodbridge (Ai 6-2, Stafford (ZAf) - Nestor» I Woodforde (Aus) - Stark (VSt) Eastbourne. Vrouwen, 900.1 Eerste ronde: Schultz (Ned (Tsj) 6-3 7-6, Po (VSt/7) - (Slw) 0-6 7-6 6-2, Tauziat (f dez (VSt/5) 7-6 7-5, Sugiyam dalI (GBr) 6-2 5-7 8-6, Side (GBr) 6-3 6-4, Farina (Ita) - R 7-5 6-4, Basuki (Ino) - Likovt 3 6-0, Spirlea (Roe) - Gorroc 6-0 3-6 6-4, Williams (VSt)- 6-4 6-4, Sawamatsu (Jap) -I 2 7-5, Guse (Aus) - Wang Shi 3 5-7 6-4, Zvereva (WRu) - Fi I 6 6-0 Londen. Kwalificatietoernooi! 1 Mannen, eerste ronde Van L! Bok (Ned) 6-0 6-4. David (GBr) 7-6 6-3. Black (Zim) 6-4 7-5. Davids (I i inn.nk (N j 7.2 km in 8.57, 2. Van Bon (I Petito (Ita) 0.05, 4 Nelissen 5. Bölts (Dui) 0 13, 6. Werne 7. Nardello (Ita) 0.20, 8. Gue Agnolutto (Fra), 10. Van H( SPORT OP TV 17 00-18 30 EURO: Tennis; ATP-toernooi var Rosmalen. 18.30-21 00 EURO; Atletiek IAAF Grand Pr.» 19 00-20.05 Ned 2 Studio sport 19.30-20.00 BRT 1 -Sport 21.00-22 00 NBC Golf European PGA. V.- lamoura invitational 21.00-22.00 EURO: Touring car: BCCT vanuit Oonington Park 22.00-23.30 EURO Voetbal, samenvatting van de WK onder de 20vanui 22.16-22.36 Ned 3: Sportjoi 22.40-23 07 BRT 1: Sport. 23.00-23 30 BBC 2. Atletiel van de IAAF Grand Prix van Hela n 23.00-23.45 RTL 4: Sportmeu* 23.00-23.45 SBS 6. Sport. 23.30-00 00 EURO; Tour de Frity wielrenmagazine. 23.35-00.20 Ned 2: Tenr len: samenvatting 00.00-01.00 EURO: Golf WPEC Q Lausanne (Zwitserland) 00.40-01 00 BBC 1: Paard punten uit de vandaag gereden h Royal Ascot

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20