Richard Krajicek gaat de straat op Klucht in drie bedrijven rond Oscar Moens «/vermars pas in eeld na afhaken ran Ibrahim Ba Wim Siemerink zal de boel niet lijmen bij SJC Buitenlandse concurrentie voor Van Moorsel in Leiden V West: volgend seizoen imateurvoetbal weer op buis Sport INSDAC 17 JUNI 1997 Eltingh stopt met enkelspel ^smalen Jacco Eltingh nam gisteren op de openingsdag van deHeineken Trophy in Rosmalen geruisloos afscheid van het enkelspel. Het verlies tegen de Spanjaard Clavet (6-7 3-6) was' yjn laatste, het einde van een lijdensweg die twaalf maanden luurde. „Dit was mijn laatste enkelspel", zei hij. Zijn stem ver- ied geen emotie, zijn gezicht wel. Eltingh nam zijn besluit bin- ien vijf minuten. Zijn aanstaande vrouw, zijn vader en zijn dub- belpartner Haarhuis wisten nergens van, alleen coach Alex teijnders lichtte hij in. Toch was het geen impulsieve daad. „Ik iep er al maanden mee rond, maar stelde het constant uit. „Ik heb geen plezier meer op de baan, mis beleving, motivatie, zelf vertrouwen. Ik weiger mezelf langer te pijnigen. Ik heb een jaar jeploeterd om terug te komen. Daar voel ik me eerlijk gezegd iog te goed voor." jan Siemerink begint goed inden Jan Siemerink heeft een goed begin gemaakt met de •erdediging van zijn titel op het grastoernooi in Nottingham. De Rjjnsburger won in de eerste ronde van de Zweed Norman, in Parijs nog verrassend kwartfinalist. Met 6-0 6-4 had de Scan- dinaviër weinig kansen tegen de als vijfde geplaatste Nederlan der. Met Moya en Rios verloor Nottingham inmiddels al wel de nummers een en twee van de plaatsingslijst. Verlies Van Scheppingen ;malen Dennis van Scheppingen haalde in Rosmalen de weede ronde niet. Tegen Chris Woodruff kwam de Wilnisser, na gemiste kansen in de tweede game, niet verder dan 4-6 0-6. Sjeng Schalken overleefde de openingsronde wel. Tegen de als jevende geplaatste Johansson nam Schalken een 8-0 voor sprong, voordat de Zweed serieus mee ging spelen. Johansson jrak terug, waarna het duel uiteindelijk pas in de tie-break werd beslist. Heerenveen wil zoon Ferguson «renveen Heerenveen hoopt deze week Darren Ferguson, oon van Manchester United-trainer Alex Ferguson, te presente ren als nieuwe aankoop voor het seizoen 1997/'98. De Schot ;eft een aanbieding tot de zomer van 2000 ontvangen en is tij dens een bezoek aan de Friese club onder de indruk geraakt van iet stadion en de organisatie. m Van Kessel sterk in Ernst Sachs Tour eiden» Miquel van Kessel heeft de slotetappe van de Ernst Sachs Tour, een meerdaagse Duitse etappewedstrijd voor elite-ren- ïers, gewonnen. De 21-jarige neo-amateur uit Ter Aar versloeg nde eindsprint (bergop) zijn Zwitserse medevluchter. Van Kes- el, die deel uitmaakt van de Giant/Löwik-formatie, won tevens a d lebergtrui. Leidenaar Vincent van der Kooij is in het eindklasse- nent van de Tour de Lorraine op de derde plaats uitgekomen. gM let 18-jarige wielertalent van de nationale juniorenselectie 1fop dankte zijn podiumplaats onder meer aan een sterke prestatie ijdens de tijdrit. Slechts vier concurrenten gingen hem op dat onderdeel in het Franse Mont Saint Martin voor sterdam/londen gpd volg van voorpagina enal-trainer Wenger had ïvankelijk niet zijn zinnen et op Overmars. maar op ahim Ba van Bordeaux. De inse international koos ech- voor een avontuur bij AC lan. Daarna kwam de eigen- nige manager persoonlijk ilshoogte nemen bij de laatste ïdstrijd van Ajax tegen Vit es- Wenger zag de Amsterdam- ere toen met grote cijfers win ti en zag bovendien hoe termars met een afstands hot van twintig meter raak aaide. Overmars had eerder al laten eten dat een transfer naar En- land voor hem een droom iu zijn. „Dennis heeft mij veel tteld over het Engelse voetbal heeft mij ook het een en an- ïruitgelegd over Arsenal. Door verhalen ben ik heel en- ousiast geworden. Het moet n geweldige ervaring zijn om de Premier League te spe- aldus Overmars. die vooral j het Nederlands elftal aan de 'pen hing van de Arsenal - rits. Aanvankelijk zag het er naar dat het Spaanse Betis Sevilla beste papieren had voor are Overmars. Maar na een ïzoek aan Betis bleven er zo- oen. willem spierdijk West is niet bang om de uit- tnding van wedstrijden in het naieurvoetbal volgend sei- *n te moeten staken. De Hol- nd Media Groep (HMG), eige- lar van RTL 4 en RTL 5, heeft regionale omroepen laten fien volgend seizoen 5000 ilden voor uitzendingen van 'n kwartier in rekening te tngen. Volgens directeur Jack oes van TV West zal dat zo'n 'art niet lopen. „HMG heeft >g niet zoveel ervaring in deze ak. het bedrijf overschat de tordevande beelden." IA' West denkt met HMG een ereenkomst te kunnen sluiten de beelden volgend jaar di op televisie te zien zijn. h RTL de wedstrijden wil uit WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 Alkmaarse keeper tekent hoogstwaarschijnlijk voor Glasgow Rangers Voor de deuren van Ibroxpark, de thuis haven van Glasgow Rangers, hangen de journalisten uren op de stoep. De maan dagmiddag brengen zij door met het be gluren van ramen en zij-uitgangen van het stadion, waar de Schotse kampioen onderhandelt met zijn nieuwe 'world class goalkeeper'. Zijn naam? Oscar Moens, de enig overgebleven held van de Alkmaarse degradant AZ. glasgow gpd De 24-jarige doelman beweerde zondagnacht nog van geen belangstelling uit Schotland te we ten, maar liet toen al doorschemeren dat de za ken snel konden veranderen. Dat deden ze zeker. Moens zit amper 12 uur later al in het vliegtuig naar Schotland, in gezelschap van zijn Italiaanse zaakwaarnemer Mino Raiola. De laatste is sinds een half jaar de begeleider van Moens, die zich voor tien seizoenen heeft verbonden aan de FI- FA-agent. Raiola, die in het verleden tolk was bij het bu reau van Rob Jansen en nu voor zichzelf werkt, heeft AZ's enige vedette beloofd dat hij hem aan een supercontract zal helpen als hij naar het bui tenland vertrekt. Dat moet nu, na de degradatie van AZ naar de eerste divisie, gebeuren. Alleen vinden de heren het samen niet prettig dat de media daar lucht van hebben gekregen. Als Raiola via zijn GSM-te- lefoon wordt gevraagd hoe de zaken ervoor staan, reageert hij quasi verbaasd. „Ik weet niet welke zaken u bedoelt..." - De transfer van Oscar naar Glasgow Rangers. „Daar ben ik helemaal niet mee bezig. - Maar u bent op dit moment toch in Schotland aan het onderhandelen? „Hoe komt u erbij? Ik zit in Praag in een hotel en Oscar ligt bij Hoek van Holland op het strand." - In Glasgow meent men toch echt dat hij daar uit het vliegtuig is gestapt. „Ik zeg u dat het niet zo is." Het lijkt een rookgordijn te zijn. Als Stuart Mc- Call, Schots international van Glasgow Rangers, 's middags het stadion verlaat bevestigt hij dat Os car Moens aan het onderhandelen is over een vijfjarig contract. „Ik heb de nieuwe keeper zelf al ontmoet," grijnst McCall. „Wat een reus," voegt hij er lachend aan toe. McCalJ is zelf drie turven hoog en is diep onder de indruk geraakt van de boomlange Nederlan der. „Ik dacht dat ik tegen een lantaarnpaal stond te praten." Glasgow Rangers wil 's avonds nog niet beves tigen dat Moens hun nieuwe keeper wordt. Er is dan ook nog geen overeenstemming bereikt. Struikelblok, volgens een insider bij Rangers, is de ontsnappingsclausule die Moens en Raiola in het contract willen laten opnemen. Hij zou voor 4,5 miljoen gulden (1,5 miljoen pond) willen vertrek ken als hij het niet naar zijn zin zou hebben bij de Schotten. Stille wens van Moens is dan ook om ooit in de Engelse Premier League terecht te ko men. Vandaag worden de onderhandelingen voort gezet. Raiola blijft volhouden dat er niets aan de hand is. „U mag mij elke dag bellen, hoor. Want er kan natuurlijk elke dag iets gebeuren. Er zijn tenslotte een heleboel clubs die Oscar willen heb ben." De Schotse media vinden het allemaal prach tig. In de hoofdstad worden de krantenkoppen al gemaakt. Manager Walter Smith heeft een dag eerder een koninklijke onderscheiding (een OBEj ontvangen. 'Smith has an OBE, now he wants an Oscar!' AZ contracteerde gisteren Fernando Ricksen van Fortuna. de club is ook in onderhandeling met Arno Arts van Cambuur. De middenvelder is onder de indruk van het aanbod van de Alkmaar- se club. PLAATSING V Lugthart, 2. M v.d. Berg. HEB2: 1 X Hertzmann DEB1: IF. de Boer. ergen. DEB2 1 M van Ark. 2. C HEC1: l.B van Delft. 2. D. F wel bij de speler als zijn zaak waarnemer Rob Jansen te veel twijfels bestaan. De Spanjaar den wilden bijvoorbeeld dat Overmars voor niet minder dan negen jaar zou tekenen. Die periode vond de Ajacied veel te lang. Verder had men de nodige twijfels over de organisatie bij Betis, reden waarom alle aan dacht vervolgens werd gericht op Engeland. Het grootste struikelblok werd gisteren gevormd door de vraagtekens die er bij de medi sche staf van Arsenal bestonden over de verdwenen kruisbanden in de knie van Overmars. De speler stond vorig jaar negen maanden buiten spel, miste on der meer de finale van de Champions League en het EK in Engeland. Omdat Arsenal ook al de mist in is gegaan met David Platt, die half kreupel werd weg gehaald uit Italië en meer op de tribune heeft gezeten dan dat hij in het veld heeft gestaan, wilde het bestuur 200 procent zekerheid hebben over de ge zondheid van Overmars. De uitslagen van de medische keuring, die in een Londens zie kenhuis plaats had, worden vandaag op de burelen van Ar senal gedeponeerd. Is de uitslag positief, dan kan Overmars, die bij Ajax nauwelijks meer last heeft gehad van blessures, de verhuiswagen bestellen. den haag rob van der zanden Het is een zonnige maandag middag en Richard Krajicek loopt ontspannen over het Spuiplein in Den Haag. Aan de voet van het immense, nieuwe stadhuis staat een tent waar hij aardbeien met slagroom bestelt. De smaak van Wimbledon. Nog minimaal een week draagt hij de belangrijkste ten- niskroon ter wereld. Misschien langer. Als het aan de speler zelf ligt, plakt hij er nog een jaar aan vast. „Wimbledon zal voor mij pas geslaagd zijn als ik het toer nooi opnieuw win," zegt Kraji cek zonder blikken of blozen. De Haagse aardbeien met slagroom staan een beetje sym bool voor de voorbereiding van de kampioen in de week voor The Championships. Want ver der zullen de komende dagen wellicht weinig Wimbledon ademen. Omdat Krajicek mee doet aan het toernooi van Ros malen bestaat de kans dat hij niet of nauwelijks tijd heeft om te trainen op het Londense gras. Mocht de 25-jarige favoriet de finale halen op het Autotron (hij begint vandaag in de eerste ron de tegen Paul Haarhuis) dan houdt de organisatie een vlieg tuig gereed dat hem recht streeks naar Engeland brengt. Maandagmiddag moet de kam pioen in de Groene Kathedraal het bal traditioneel openen. Daarom gelooft niemand dat hij tot het gaatje zal gaan in Bra bant, want dat brengt hem in tijdnood. „Ik wil niet stilstaan bij dat probleem omdat het zich nog niet voordoet," zegt hij di plomatiek. Eenzelfde antwoord geeft hij op-de vraag of er een last van zijn schouders zal val len als een ander de Wimble- don-schaal overneemt. „Dat is nog niet gebeurd, dus hoe kan ik daar op antwoorden?" In het centrum van 'zijn' stad, waar hij vele jaren doorbracht, oogt Richard Krajicek ontspan nen. Om hem heen wordt door tientallen kinderen straattennis gespeeld op kleine baantjes. De nummer zes van de wereld is een beetje de vader van die kin deren. Ze komen uit Haagse achterstandswijken en zouden zonder de financiële hulp van de Wimbledon-kampioen nooit hec2: 1 Veen. 3 3 Akkerman. 4 B. Pieters DECM.S 3 e.e - 3::.e DEC2 7 2 Hag: :- HDC2.1 A. D'os/M Seme.2.S kioovP V.s GDC1 S S eva 2 Pe; ::ean 2 N V.sser/A Nat; GDC2: 1 S Pessel/F Wezenberg. 2. H. HEC 35- .a- 2e" 2 - 2 :"e--HOC 35 F Kantebeen/C. Scnoon, 2. G. Kosters/3 Jan sen DDC 35-: I i ten Hage'N 35—: C.v _jer/B MedOt ér, 2 H Obdam, 3 A Dro: S. Eikens/E. Verhoeve GDD1; I SBiei Ai- :::s~ HED1 35-: 1 J Gesta Fernandez, 2 T HDD1 35+: 1. D. van Biezen H Bonnet Bes: P .5- Hensoerge- DDD1 35-, 1 Beek/S Verdegaai. 2 H. Heemskerk.'6. GOOI 35-: 1 V v.d. Beek/P Noija. 2 Bahlmann Open. TEAN Alphen a.d Rijr HEB: I nk. 2 7 verkerk. 3 J de B Swa- DEB B Zt'de-:: 2 A V, HDB 1 0 Guinau'M. Smit, 2 R Hamr Vink GOB: 1A. Wissink/M. Smit HEC. 1 N van Geer. 2. R. Cardinaal. 3 Wesseling. DDC 35+: I j Sm, HED1: I B delsasso. 2. M. de Hcogh. 3. J.P - T 4. R Cats DED1:1. Cnr Ve-pianike, 2. L ders HDD1:1 - G van L eroo 2 J.P F van Reen DDD1: J van kooten/D Poorda. GDD1: 1 S de Rivecourt/J Gasman HED1 35-: 1 W. d'Hooghe. 2 H Froma. 3. G. v.d Klaajw.4 F. v.d Mei|den. DED1 35+: 1 f Hakstege HDD1 35+: 1 W. Verkerk/J de Vries - e;.. - a sv. - DDD1 35-, 2 1 Graaf GDD1 35+ J Wouden HDC135+: e eer GDC2 35-: 1 - Boekhout A ve-ge- ddd1 3 aan deze sport hebben kunnen ruiken. Het project 'Wimbledon op straat' wordt door de Ri chard Krajicek Foundation mo gelijk gemaakt. „Ik ben trots op dit project. Door gesprekken met ouders en kinderen uit de achterstandsbuurten heb ik ge merkt dat ze financieel vaak niet in staat zijn om te sporten. Ooit deed ik mee aan een clinic van de Arthur Ashe Foundation, daar heb ik dingen opgepikt." Uit onderzoek blijkt dat in ach terstandswijken twintig procent van de kinderen aan sport doet, terwijl het landelijke gemiddel de zestig procent is. In een column in het blad 'Ace' - uitgegeven door de Ri chard Krajicek Foundation - schrijft Neerlands beste tennis ser dat het niet de bedoeling is toppers te kweken. „Maar het zou best leuk zijn als ik straks in een toernooi een tegenstander tref die is voortgekomen uit het Haagse straattennis. Waarom zou dat niet kunnen?" „We kunnen niet allemaal Wimbledon winnen, maar sport leidt hoe dan ook tot betere mensen. Je moet discipline op brengen en leert met elkaar om gaan," zegt Krajicek. Is het no bele idee ontstaan uit een maat schappelijk verantwoordelijk heidsgevoel of leeft er bij de tennismiljonair ook iets van schaamte omdat hij zo veel geld verdient met zijn sport? „Ik schaam me nergens voor en ik vind ook niet dat ik vanwege mijn sportieve succes de maat schappij iets moet terugbetalen. Maar ik vind het een goed ini tiatief en er zijn meer tennissers die aan een goed doel werken of geven. Pete Sampras schenkt honderd dollar aan een goed doel voor elke ace die hij slaat en dat zijn -er toch al gauw 800 per seizoen." Hij vindt dat hij nu enigszins een voorbeeld functie heeft voor de jeugd die hij indirect zelf opleidt. „Maar daar sta ik op de baan niet bij stil." Een voorbeeld voor de klein tjes was hij bij zijn laatste Grand Slam-optreden niet. Op Roland Garros verloor hij in de derde ronde van Patrick Rafter en dat ging op een weinig verheffende manier. Krajicek weigerde op de persconferentie te verschijnen, kreeg daarvoor een boete en reisde af naar Nederland. Waar hij pas na vijf dagen weer een racket ter hand nam. Hij wil lie ver niet worden herinnerd aan die zwarte dag. „Het is gebeurd, over Parijs is nu niet meer u praten. Ik heb die boete niet voor de kat zijn kanarie be taald." Hij zegt 'geen spijt' te hebben van zijn gedrag van ruim twee weken geleden. „Ik was niet blij hoe ik die dag speelde. Mijn ge voel zei me dat ik geen perscon ferentie moest geven. De jour nalisten daar schreven dat er in het tennis alleen maar saaie ka rakters rondlopen. Nu was er een Nederlander die een keer tegen de regels zondigde en toen was het weer niet goed." 1.2. E Bei|nders/F. V R. Hoek/S. Warmerdam HED1: 1 P Scheurwater, 2 M Zonneveld. Bi| de overige onderdelen isniet geplaatst. Open toernooi ltv Noorden HEC2 18-: 1 S. Verdaasdonk, 2. N Jan, DEC2 18+: 2 M de Groot. 2 Y Holceboer HDC2 18+ 1 R, Goudart/S Verdaasdonk. 2 M. Darnas'C. Wa penaar DDC2 18+: 1 i 3- te- -s.'R Kaïkhoven 2 H Borst Doing. GDC2 18+: 1 I Spr.ng- «vi|k DDD130+: I A SPORT OP TV DINSDAG 18.10-18.35 BBC 1: Act,v8. sport- en vrije- tijdsmagazme voor de jeugd 18 30-19.00 EURO: Wielrennen Ronde van I.\ tss- 3' c 2 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18 45-19 10 RTLSport 19.00-19.30 EURO Motorsport: 4x4 off the road vanuit Egilstadiren Reykjavik (IJsland) 19.00-19 45 Ned 2- Studio sport 19.05-19 52 Ned 1: Voetbalkrexxx: voetbal- noordwuk rob onderwater Wim Siemerink en de vier gebleven le den van het SJC-bestuur hebben gister avond de problemen bij de Noordwijkse voetbalclub geïnventariseerd. Siemerink, voorgedragen als interim-voorzitter, wil de komende weken gebruiken om een goed inzicht te krijgen in de problema tiek bij de tweedeklasser. Vorige week stapten zes leden, inclu sief voorzitter Maarten Ottevanger, op na motie van wantrouwen van het jeugdbestuur. Een lijmpoging zal Sieme rink niet ondernemen. „Wie wil blijven blijft, wie wil opstappen stapt op", luidt het commentaar van de 51-jarige Noordwijker. „Gisteravond heb ik naar de vier ge bleven bestuursleden geluisterd. In de komende weken ga ik de degenen die opgestapt zijn benaderen om een goed en juist inzicht te krijgen in de gerezen problemen. Want dat er problemen zijn, is wel duidelijk. Anders stap je niet met zes man tegelijk op. Waar ik benieuwd naar ben is of de problemen in de per soonlijke of beleidssfeer liggen." Volgende week vrijdag moeten de le den tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering de voordracht van de ad-interim voorzitter goedkeuren. De kans dat dat niet gebeurt, is klein. Sie merink heeft eerder tien jaar in het be stuur van SJC gezeten en kent alle 'ins en outs' van de club. „Ik ben lid van de ze club vanaf mijn 12de. Ik slaap in een zwartwitte pyjama. Dit is mijn cluppie en dat zal heus niet kapot gaan." Volgende week ontvouwt Siemerink zijn plannen: „Het enige wat is wil is dat de boel weer op de rails komt. Ik wil een pleister op het wondje leggen." Siemerink is beschikbaar tot 1 januari. „Maar als iemand zich eerder geroepen voelt om de hamer over te nemen, doe ik gerust een stapje terug." 20.00-22.00 EURO- Boksen, .nternati 20.30-20.35 RAI UNO: Sport. 21 00-21 30 BBC 2 Strictly Wimbled portage over de selectie en training van lenjongens en -meisjes op Wimbledon. 22.00-00.00 EURO Voetbal: samenv van de WK onder de 20 vanuit Maleisi 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.50-23.17 BRT 1: Sport. 23.00-23.45 RTL 4. Sportnieuws. 23 40-00 25 RTL 5- Sportnieuws. 00.00-01 00 EURO Paardensport: N Cup vanuit Poznan (Polen) en Lissabo tugal) 00 07-00.41 Ned 2. Tennistoernooi F anvatting. 01.00-01.30 EURO: V zenden, moeten ze die toch op nemen. Het kan zijn dat wij dat doen en de beelden aan RTL le veren. Op zo'n manier zijn we ook tot overeenstemming geko men met SBS6 over de uitzen dingen van ADO Den Haag. We hebben op dat vlak eigenlijk nooit problemen gehad, ook niet toen Sport7 de rechten van het voetbal nog bezat." De regionale omroep is de beelden van het voetbal niet graag kwijt. „We hebben met onze sportuitzending een bereik van 20 procent. Dat betekent dat 20 procent van de 1,4 mil joen mensen van 13 jaar en ou der in ons gebied de sportuit zending bekijkt. Dat zijn mooie cijfers voor een regionale zen der die eigenlijk net is begon- SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lotto 24. Eerste prijs.- geen winnaar; twee de prijs 3 winnaars, elk bruto f. 33.333.30, derde prijs 54 winnaars, f 1000.00. vierde prijs: 137 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs- 2448 winnaars, f 25.00; zesde prijs 3703 winnaars, f 10,00; zevende prijs: 42.499 winnaars, f. 5,00 Cijferspel 24. Zes cijfers goed; geen win naar, vijf cijfers goed 5 winnaars, vier cij fers goed: 22 winnaars, drie cijfers goed 239 winnaars; twee cijfers goed. 2575 PAARDENSPORT Alkmaar. Eerste koers, 2040 m: 1 Korina Berg (De Haas) 2.46,8 - 1 21,8, 2. Jesper d'Almere, 3. Jaap Tempelhof. Niet gestart Jim Buitenzorg Toto winnend 4,80 plaats 2,00 1.50 2,00 koppel 13,50 trio 174,70 Tweede koers, 2040 m: 1 Jagu- arnora (Pools) 2.46,6 - 1 21,7, 2. Kerry Lobell, 3 J J.'s Speed. Toto: winnend 4,90 plaats 3,90 6,60 2,80 koppel 55,90 trio 436,30 dubbelwinnend 49,30 Derde koers, 2040 m: 1. Lucky of Wiba (Lugies) 2.49,8 - 1.23,2, 2. John W, 3. Kimber- laen. Toto: winnend 5,10 plaats 1,40 2,30 1,90 koppel 15,10 trio 112,50. Vierde koers, 1700 m: 1. Moschino (Kamminga) 2.18,0 - 1.21,2, 2. Jilke van Venlo. 3. Ie pen du Bois. Niet gestart Kind of Special Toto; winnend 6,40 plaats 2,30 2,00 5,50 koppel 16,40 trio 309,20 Vijfde koers, 2040 m: 1 Johnno Arlo (De Vlieger) 2.45.8 - 1.21.3. 2. Houtspecht S, 3. Gi deon Uithuizen. Toto: winnend 2.20 plaats 1.10 1.60 1,30 koppel 7.90 trio 30,10 Zesde koers, 2040 m: 1. Je Suis Vitesse (Joosen) 2 45,3 - 1.21,0. 2. Kingly Nobo, 3. Isaak Uithuizen. Toto: winnend 11,90 plaats 2,00 1,20 2,60 koppel 6,30 trio 130,60 Zevende koers, 2380 m: 1 Inten se W (Pools) 3 15,7 - 1,22,2, 2 l/m Mag gie, 3. Ideal Fortuna. Toto: winnend 3,50 plaats 1,80 1,30 1,90 koppel 4,30 trio 102,00. Achtste koers, 2040 m: 1 Black- bridge I T. (Scevenels) 2.48.2 - 1.22,5, 2. Joca Buitenzorg, 3. Joel Buitenzorg, 4. I Love Spirit. Toto winnend 2,30 plaats 1,50 1,50 4,90 kopoel 17.60 kwartet 4 878.00 Negende koers, 2040 m; 1 Soleil de Vie (Lehmussaari) 2.45.9 - 1.21,3, 2. Forward Nobo. 3. Singapore Pri de Toto: winnend 4,40 plaats 1,90 6,10 2,80 koppel 32.30 trio 497.40 Tiende koers, 1700 m: 1 Koral Prise (Van de Wal) 2.18.9 - 1.21,7, 2. Johnny Nyman, 3 Jet Legs. Toto? winnend 3,00 plaats 1,80 1,40 1,90 koppel 12,60 trio 114,80 Om zet totalisator: 148.832 gulden. TENNIS Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden, eer ste ronde: Schalken (Ned) - Johansson (Zwe/7) 6-0 7-6, Woodruff (VSt) - Van Scheppingen (Ned) 6-4 6-0, Clavet (Spa/8) - Eltingh (Ned) 7-6 6-3, Gustafs- son (Zwe/6) - Hrbaty (Slo) 3-6 6-3 7-5, Dreekmann (Dui) - Dosedel (Tsj) 5-7 7-6 7- Nottingham. Mannen. 650.000 gulden. Eerste ronde.- Siemerink (Ned/5) - Norman (Zwe) 6-0 6-4, Carlsen (Den) - Rios (Chi/2) 6-4 6-2, Fromberg (Aus) - Sargsian (Arm) 3-6 6-3 7-6, Stoltenberg (Aus) - Tarango (VSt) 6-4 6-2, Henman (GBr/4) - Ri chardson (GBr) 6-3 6-7 6-4, Voinea (Roe) - Moya (Spa/1) 1-6 7-6 6-4. WIELRENNEN Ronde van Zweden. Zesde etappe, Göte- borg - Göteborg: 1. Van Dijck (Bel) 141.6 km in 3.10.35, 2. Magnusson (Zwe), 3 Blijlevens (Ned) 4 Giacomelli (Ita), 5. Hólestöl (Noo) 0.04. Eindklassement: 1 Mondini 23.55.41, 2. GottschlingO 02, 3 Hólestöl 0.07, 4 De Jongh 1.23. 5 Or- dowski (Dui) 1.28. VOETBAL Copa America, groep B. Sucre (Bol): Uruguay - Venezuela 2-0 (1-0). Stand: 1 Bolivia 2-6 2-0, 2 Uruguay 2-3 2-1, 3. Peru 2-3 1-2, 4. Venezuela 2-0 0-3 Groep C: Brazilië - Mexico 3-2 (0-2). Colombia - Costa Rica 4-1 (2-0). Stand: 1. Brazilië 2 6. 2. Colombia 2-3 (5-3), 3. Mexico 2-3 (4-4), 4 Costa Rica 2-0. leiden tim brouwer de koning Leontien Zijlaard-van Moorsel krijgt zware concurrentie in de Luba Classic. Niet alleen de Ne derlandse wielertop, maar ook sterke Russische, Belgische en Tsjechische vrouwen verschij nen morgenavond in Leiden aan de start voor de 105 kilome ter lange klassieker. Onder hen bevinden zich de Belgische Hei di van de Vijver en Vanja Vonckx en de Russinnen Valen- tina Polkanova, Vera Oudeikina en Zinaida Mikhailova. Voor Van Moorsel en haar concurrentes uit eigen land is de Luba Classic de laatste seri euze test voor het Nederlands kampioenschap op 28 juni in Meerssen. De nationale selectie bestaat uit kampioene Yvonne Brunen, Angela Hillenga, San dra Rombouts, Meike de Bruyn, Edith Klep en Debbv Mansveld, die vorig jaar in Leiden zege vierde. Outsiders zijn Elsbeth Vink, Nicole Vermast, Inge Velt huis en de Leiderdorpse Marion Borst. Ook de Hartol-ploeg uit Ter Aar, met het Langeraarse duo Angela van Smoorenburg en Hester Marieke Kroes en de Stompwijkse Irma van der Salm, verschijnt in de sterkste samenstelling aan de start. Het peloto.i vertrekt om 18.30 uur vanaf de Voorschoterweg ter hoogte van voetbalvereni ging De Sleutels. De rest van de route is: Kariaalweg (18.33), Leider dorp (18.36), Oud-Ade (18.47), Rijpvve- tering (18.50), Roelofarendsveen (18.54), Weteringbrug (19.00), Buiten kaag 19.10). Lisserbroek 119.16!. Beinsdorp (19.241. Hillegom 119.26 Lisse (19.31). Voorhout (19.39), Sassen- heim (19.46'. Warmond (19.48). Oegst- geest (19.53), Voorhout. Noordwijk, Noord wijkerhout (20.05). Langevelder- slag (20.09). Noordwijk (20.12). Duin weg (20.22). koningin VVilhelminabou- levard (20.26), Vuurtorenplein (20.28). Rijnsburg (20.32), Katwijk (20.34), Val kenburg (20.48), Oegstgeest, Leiden (20.53), Leiden-Zuid (20.59), Lammen- schansweg (21.04). finish ter hoogte van het stadhuis in de Breestraat (21.11) Richard Krajicek bezorgt een jeugdige fan een goede dag door zijn handtekening op haar arm te zetten. FOTO GPD

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21