Vlaaien voor geslaagden Geslaagd yf Langeveld Computerstoring legt treinverkeer pis Huisartsen waarschuwen tegen piercen Laatste puntjes op i voor Kaprion Slakken jagen zwemmers recreatiepias uit ZATERDAG 14 JUN11997 CHEF HANS JACOBS. 071-5356414. PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071. Stedelijk Gymnasium Siebe van Albada. Lidewij van Bakel. Jornt Baken. Reinout Bem. Vdeleine Berntsen. Teun van der Bom. Riemer Boon, Brenda Bosma. Marieke van den Broeke. Ruben Brouwer. Lies- beth de Bruijn. Chnstelle Coucke. Marian Dessing. Esther Domburg, John Doove. Roeland Dutilh. Jan-Adriaan van Enk. Lieke Erades, Maureen Gan, Mare Giard, Helen Gor- ny, Pieter Groenemeijer. Esther Groe- neveld, Corlijn De Groot. Maarten Hensbroek. Stephanie Hessing. Alexander Hieronymus. Linda Hoek stra. Jeroen van der Hoeven. Anne- mi|n Hofdijk. Elske Hoge. Anne Mie- ke Holland. Thijs van den Hoven. Jes sie van Huis, Annabelle Iken, Maaike Janssen. Mark Jarus. Maarten de .Jong, Liselotte Jonker. Janneke Jonk man, Ramses Kaijen, Sander Kem pen, Thijs Kettenis, Sikke Kingma, Raoul Kloppenburg, Rens Kloppen burg. Irene Koning, Maurits de Ko ning, Femke Kooijman, Marl ie Koop stra. Anne de Kreuk. Ingeborg Lins- kens, Mireille Loth, Barbara Lussen- burg, Giulietta Marani. Rolien van der Mark. Daan Marks, Barry Martijn, Coen Meiman, Leonie Menke, Selma Mourad, Caroline Mulder. Claire Mul ler. Johan Nix, Lodewijkvan Noort. Maarten Oosten. FirdaousOueslati. Thijs Pannebakker. Barbara Pedro!i Maria Perelra. Sandenjn Poort, Sas- kia Portegies. Anne van Putten. Oscar Raap. Maartje van Ravesteijn, Derek Roos. Emma Runla, Vivien Rörsch. Merel van Schie. Elsabé Schimmel- pennmek v.d. Oye. Bouke Schotanus. Ronald-Jan Sch'uurs, KingeSiljee, Kristel Sloos. Evelien Smjcers. Ri chard Soetens. Sam van der Staak. -iara Staoe'ma" Rcce-: .a~ Straalen. Renske Tammiau. Felix T<e- e. Me >an Tj a. Anne-marie Toet. F'oor Valkema. Leony Verhei;. Thalia Verkade. Josja Vermeulen. Kim Ver- poorte. Caroline Visser. Iris Vogelaar. Renske van der Voort. Jedidja Waar- senburg. Liza Walraven. Moyra van Waning. Neil Warlicht. Victor van Weijen. Esther van der Werf. Hannah W'egennck. Gerard van der Wielen. Bastiaan Wijn. Jeroen Willemze. Ca- roune Wink. Coen Wirtz. Hannah Wit- teveen. Miki Wojtkiewicz. Paula van Wolfswinkel. Nelleke van Wouwe. W eke Wuisman, Suzanne Zitman. Edzard Zwalve. Anna Zwaive. .Alle examenuitslagen, ook die eerder in Leidsch Dag blad zijn gepubliceerd, zijn tot en met eind juli na te le zen op Internet Rembrandt Pepijn van Antwerpen. Nadira Arab. Anneioes Barbeiro, Kevin van Beek. Désiree Bellaard. Jeffrey van den Berg. Mathijs van den Berg. Quirijn Bonnet. Roberto Boom. Mounia Boukhidous. Atilla Cetin. Vincent Cor- nelisse. Carlo Curiel. Chantal van Dam. Davy Duynisveld. Laila Eelvelt. Vincent Flaman. Barbara Geluk Va nessa Gewald. Bas Goddijn. Chantal Groenendijk. Ivo den Haan. Saskiade Haas, Danielle Hartog. Johan te Hen- nepe, Vincent van Heusden, Keltoem Hmadouch. Danielle Hockx, Anneloes Kerkvliet. Tamara Kloos, Daniëlle Kluivers, Marcel Laurier, Guido van der Maden, Annelies Montanje. Mar jolein Montanje. Michiel de Munnik, Arash Oliai, Anika Phillippo, Leila Ramdham, Ghalem Reggani, Angeli- que Schimmel, Tjeerd Staal, Judith Veneberg, Marieke Venema, Renée Verhoeven, Erwin Verkuylen. Naomi Vrede, Stephanie van der Werf, Mela- nie van Westbroek, Kevin van der Wijk. Mark van Anholt, Amal Baddouri, Berry Bavelaar, Joyve van Berkel, Amanda Brandt. Erik Carree, llona Chin, Egbert Clement, Chantal van Egmond, Sander Geus, Lina El Hus sein. Lucas de Looy. Femke Masten broek. Judith Meesters, Ivo Mooten, Linde Otto, Diane Potters, Veronica Prevo, Thomas Raat, Sandra Sloos. Hester Souverijn. Tamara Verhoogt. Diana Verstraaten. Sjoukje de Vries. Linda van der Zwaan Vwo: Lmda Breedeveld. Judith Corba, Mascha Hoogeveen. Hugo Koppert. Chantal Kriek. Frank van Maren. Lia Molenaar. Robert Pieterz. Edwin van Putten, Ferry van Putten. Pascal van Raemdonck. Nine Schoop. Susanne Schoop Ajita Summy. Eveline Vogel. Bas de Vos, Karin van der Werf, Wijn- and Wesselmk, William Zaalberg. Miegenthartschool Ines Dekker. Peter Groen ink. Peter Hogenes. Bas Hoogeveen. Mike Klin kenberg. Joost Kuijper. Robert van der Meij. Frank Pons. Chantal Wit. Vbo-administratie Gerard Baars, Veronique Beijersber- gen, Floris Beets. Leony van Duyn. Chris van Eeze, Jelle Eikmans. Frank Fakkel, Arjan van der Holst. Marcel Hcuwaard. Patrick Kraan, Kim Maree, Maarten Metz. Aalbert Trippenzee, Patrick van der Tuin, Johan Volwater, Michael van der Walle. Northgo Mavo: Rutger van der Bent. Christian de Bie. Angelique Eradus, Kelly Ratchford. Annette Warmerdam. Wendy van den Berg. Ruud Caspers. Sandra Cramer. Karin Duijndam. Mark Gieling, Alice de Groot. Esther de Haas. Marja de Haas. Marion Hermans. Karei Her mans. Michel den Hollander, Mirjam Holwerda. Gert-Jan Hoogeveen. Fa- bio van der Hulst. Jolanda Lanser. Joyce Luinstra. Lennard van den Nieuwendijk. Letty Pasma, Stephanie Plug. Paul Schelvis. Joost Sedelaar. Robert Spaan, Kristel Spaargaren, Iris Vink. Sjanine Vink. Anne Wal burg, Rebecca van der Walle, Scarlett Wijnands, Renske van der Woerd, Ma- rit Zonderwijk. Mike Zonneveld, Daphne Feijt, Chantal den Hollander, Mark Leedekerken, Thiemo Marijnen, Lisette de Moor, Janneke Went, Eva Willemse, Wilbert Wilson, Laura Spie renburg, Bastiaan Wetting, Petra Alkemade, Roy van Arkel, Rob Bak ker, Laura Bastei, Serge Bervoets, Jaap Hoek, Bianca Iseger, Steph de Jong, Cathy van Kesteren, Mieke Kor- tekaas, Paul van der Luyt, Stefan van Ruijven, Quirina Scheffer, Hélène Se ver, Barry van der Zalm, Esther Steenvoorden, Theo Aan- haanen. Susanne Pasmans. leke West, Fred Bal, Kim Barnhoorn, Geert Barnhoorn. Sietske Barnhoorn, Klaar- tje van Beek. Femke van Beelen. Kim Beuk, Bastiaan Bosma. Ellen van Buiten. Tineke Caspers. Peggy Caste- lein. Kok KeeChan. Kirsten Delf- gaauw. Niels van Dorp. Sandra van Eeden. Ronald Eisses. Kim Feijtes, Merit Guijt. Nikki van Haarlem. Susan Haasnoot. Trudy Hermans. Björn Herüer. Brenda Hogenelst. Er- win van Hulsen. Carolien Jansen. Wendy Jansen. Jessica Klaaijsen. Wil lem Klaverwijden. Froukje Landzaat. Patricia van der Meer, Frank van Meijgaarden. Simone Meiland. Nico- lette Oostdam. Joyce van Oosten. Frank Oostermeijer, Renske den Ot ter. Jessica Panjer. Heieen Parlevliet. Roosmarijn Plaatzer, Wilco Roeland- se. Monique van der Salm, Tessa van der Salm. Lennart Samsom, Klaas Stuifbergen. Jeroen Tissing. Stefan Turenhout. Linda Versteege. Frank Versteege. Elke Visser. Eveline Waal. Olaf Weijers, Willeke van der Wiel. MikeWillems. Fleur Winters. Sonno Witjes. Jasper van der Zalm. Kristian ter Horst, Marleen de Vos. Tamara Heijing. Sabine Mieremet. Frank Bak ker. Lobke van Dijk, Marianne van Duin, Anneloes van der Dussen. Maartie de Heer, Famke van der Lep. Sjoerd de Nennie. Carole Noppe. Me rel van den Rotten. Michael Stam Vwo: Muriël van Beek. Peter Dourlein, Mar- got Pasmans. Sjoerd Zandbergen. An- nemarie Abbing. Liliana Boetti. Eva Bogaards. Elly Deelder, Thomas Dijk- mans. Robert Duijndam, Merle Hems, Sara van Helsdingen, Bas van Hels- dingen. Rosan den Hollander, Erica Holmes, Chuw-Yong Hu, Inge Ket tenis. Stephanie Lemain. Jeanine Le- venbach. Robin Massier. Kim van der Meer, Lennaert Meijvogel. Maartje Meiland. Eric Mooijekind, Tessa Oost dam, Hanneke van der Ploeg. Dagmar van der Raad, Josine Rigter, Marjan Steenvoorden. Dennis Vink. Janneke Wijnands. Joyce Zijlstra. Ivor Zonder wijk. Willem Renes, Sanne van Rhijn, Kay Vonk. Tim van den Berg. Ellen Jochemsz. Amber van der Poll. Leen- dert van Vliet. Paul Warmerdam, llja Witteman, Teylingen College Maartje Zandbergen. Robertus Strijk. Loes van der Zwet, Jessica van Ber kel, Robin Durieux, Noura Harmouch, Susanne de Jong. Petra Ottenkamp, Steef Valentijn, Maarten Vrolijk. Fred de Zwart. Sabine Breedijk, Edgar Brittijn, Kirsten Varkevisser. Charissa Angevaare, Sanne van Asperdt, Mar tijn de Bert, Christiaan Bol, Oscar van Dam, Martinus Develing, Nicolaas van Duijn. Jeroen Sieval, Bastiaan Slutter, Michiel Vroegh, Leonora Wil lemse. Sanne Geurts, Ewout Jan Smid. Bianca Straver. Donald van Veen, Alex van Evert, Johanna van der Geest, Juliette Kivits, Judith Boere- ma. Maieke de Haas, Florian van der Kleij, Erwin van Marissing, Cathy van der Ploeg, Jeroen Schmal, Willem Slager, Wouter Strik, Axel van Zalin- gen, Edwin van den Akker, Stephan Boomsma, Michaël Mooijman, Marie ke Schermer Voest, Pietje Stolwijk, Robert Strang, All Tas, Caroline Ver- schure, Susanna van Vliet, Ludwma van der Voort, Miriam de Vries, Mark Warmerdam, Xavera Weissberg, Bren da van 't Zand, Niels Hoogeveen, Fa- rida Kaptein, Agnesvan Leeuwen, Ar- noud Nas, Cora Keizer, Mirjam Rie ken, Roy Schipper, Johannes Hui- berts, Jeroen Lemm, Martijn Ras. Wil- rik Trauschke, Cheryl Verbond, Vin cent Wouters. Sonja van den Berg, Daniël Bestebroer. Linda Bijlemeer, Nicholas Droog. Marijt Hogervorst, Wilhelmina Meiland. Johanna Tol, Erik Bezemer. Daphne Brizee. Mijke Eilers. Marjolein Goedhart. Sander Goedhart. Olga Hakkaart. Marise Luijck, Marjolein Ober. Willem San ders. Marteun Slob, Vincent Star, Leonie Veen, Johannes Velzel. Wilhel- mina Verhaar. Yan Weijzen. Yosi Weij- zen, Diana Witteman. Laura Bergers. Maria Grimbergen. Mmoü van der Meij, Miranda Nederpelt. Bart Rig- harts. Edwin Boot. Johannes Rietber gen. Wilhelmus Kelder, Lianne Wen- neker. Ralph Windhorst. Daniël Witte man. Marrie Dubbelaar. Wendy Grim bergen, Arie den Haas. Manon Hout- hoff. Martijn van Kan, Sebastiaan Leenen, Marcelus Montanus, Mark Parlevliet, Claudia Remmann. Natalia Simpson, Bastiaan Aniba, Juriaan Bakx, Maaike van den Berg, Albertus van Berge Henegouwen, Angela Bey, Jimmy Bijou, Patricia Brugmans, Cor nells Coenraadts, Marmx Cornelisse, Kelly Doderer, Roel Driessen, Natha lie Duffels. Timmy Duffels, Aurelia van Duuren. Irene Frank, Miranda Goossens. Maarten Gouman. Karen de Haan. Kirstin van Haastrecht, Charlotte Janssen. Angélique van Kesteren. Kees Klop, Wiebren Jan Koenes. Ewoud van der Kooij, Danny van de Kooy. Chantal Kriek. Jacque line Kroon. Robertus van der Laan, Brenda Lagendijk, Petrus Lelieveld, Kamar Mkaddem, Meike van der Moolen, Wouter Nicolai, Iris Nieu- wenhuis, Jurny Pape, Wendy Ramp. Eva van Rijswijk. Rijnlands Lyceum Wassenaar Pieter Alkemade, Vanessa Bijvoets, Kevin Blommers, Wendy Elligens, Sandra Groen, Eskevan Ingen. Marthe Koop, Caroline Korver, Ri chard Lips, Stefan Nehrdich, Marie Claire Noorlander, Dimitri Roden burg, Nathalie Scholtens, Eva Schut ter, Annemarie Slootweg, Giedo Steenbergen, Oscar Teengs, Sara Tuit, Sophietje Wagenaar, Tessa van Wijngaarden, Henrikede Wit, Fran cois Mulkens Annemarie Abma, Eva Carp. Ariènne Claassen, Jorn Diephuis, Anthoinette Heimig, Rein Heringa, Antoin Jong ste. Marieke Koets. Lars Malström. Mark Overdum, Robert Jan Pikker, Ef- fi Ruijs, Robin Samuels BrusseJ Oscar Schoenmakers. Mel Schuurman. Ari- anne Staal. Robert Jan Tans, Maarten Visser, Ehne Visser, Jose Voorham. Leonie Winkler, Appie van der Wou- de Vwo: Steven Aptroot, Reinier d'Arnoud Ger- kens. Nicoline Berkhout, Dick Brou- Roderick Buijs, Niels van Zeno Demper. Guus Derks, f Dietz, Charlotte van Dumkei Maurits Duparc. Alexander de Elisabeth Heringa, BrankoJai van der Kley. Hanneke de Kon Law. Pascale Lourens, Ate Me Pascalle Monraats. Caroline R ler, Hans van Rossum, Danieii berg. Adriaan Schouten. Ems; V Schut. Annemieke Sirre, Piet« lem Slootweg. Mark Sluimers, Smit. Albert Smith, Jeroen Stj Rudolf Stegink. James Telden Veldhoven. Marije van Westen Petra Wisse. Evelien Rutgers. 4. Gymnasium: Pauline van Aardenne. Eva va J, Berg, Jan Gerrit Bonke, KatyX ner, Pieter Heerema, Floor Kr, ne van Rijn, Osgar Schaedtler, K Schoonbeek, Maurits Snoucki d Schauburg, Wendy van Spron zanne Tol, Malinda de Vos van ijk. Visser 't Hoof Rijnsburg Dick Beekhuis, Hans Berkheijl van Delft, Jacqueline van Delft ne van Duijvenvoorde, Annera m, Egmond. Ely van Egmond, E- K- Egmond, Mariellevan Egmo Goudriaan. Jannita v.d. Haak sa den Haan, Ester Heemskeil E chel Heemskerk, Frans Hoek; jU Hogewoning, Diana Hogewoni sica Klepper, Natascha de Ka Maarten Kuijt, Corina de Leeu v.d Meij, Jean-Paul v.d. MeiL 31 v.d. MeijMarianne Mmnee.S W Moniuszko. Henk de Mooij.Tl nj Mooi). Patrick Nieuwenburg.l re Noordover. Femke Noort. M;c .1 van Noort. Jessica Okkerse, G n v.d. Poel. Bianca Prins. Josél u berg. Caroline Ravensbergen. g van Rijn. Sandra van Rossum in Satumaiay, Sietske Slingerl* or Nicole Zandbergen. Het Leidsch Dagblad publiceert geregeld de namen van g den. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen bel len met Kirsten Loeff (071 - 5356401/356402). Zij neemt het adres op en verstuurt de brief waarmee de vlaai kan worden opgehaald bij Multi- Vlaai, Breestraat 159 in Leiden. De winnaars van vandaag zijn: Mirjam Holwerda (Northgo), Henk de Mooij (Visser 't Hooft), Amoud Nas (Teylingen), Evelien Snijders (Stedelijk Gymnasium), Ernst Jan Schut (Rijnlands). Wil je verpleegkundige worden. Kom dan naar onze informatie-avond! Op donderdag 19 juni om 19.1 5 uur in Noordwijkerhout, gebouw "De Schelp" Langevelderweg 27. Enkele medewerkers van ons ziekenhuis vertellen iets over hun werk en de opleiding tot verpleegkundige. Natuurlijk beantwoorden ze ook al je vragen. Je kunt zelfs meteen solliciteren. Je kunt al starten als je 17 jaar bent en in ieder geval je Mavo-diploma (D-niveau) hebt. Maar als je ouder bent of véél ouder bent vinden wij dat juist géén belemmering. Je hebt dan immers al de nodige levenservaring die je zou kunnen gebruiken in je nieuwe baan. Voor meer informatie en een routebeschrijving, bel Langeveld (0252) 34 23 40 of 34 23 41. utrecht anp Een grote computerstoring heeft gisteroch tend het treinverkeer tussen Rotterdam Lombardije en Lage Zwaluwe platgelegd. Voor het eind van de reizigersdienst is de storing zeker niet hersteld, aldus de Neder landse Spoorwegen gistermiddag. De storing is ontstaan doordat een kabel van drie kilovolt stroom is gaan lekken. Daardoor zijn er tussen de 40 en 50 relais (schakelingen) en printplaten in de compu ter van een seinhuis verbrand. De computer regelt de bediening van wissels en seinen. Met de vervanging van de schakelingen en printplaten waren NS in de loop van vrij dag al een eind op streek. De tijdrovendste klus bleek echter het opnieuw met elkaar verbinden van kabels. Die liggen in beton nen goten die eerst moeten worden open gemaakt. Nadat de verbindingen hersteld zijn. moeten ze ook eerst nóg worden ge test. De vertraging voor de reizigers bedroeg eerst minstens een uur. NS konden niet vol doende bussen krijgen en gaven de reizi gers de raad een andere route te kiezen. La ter op de dag zetten de spoorwegen pendel- treinen in om de verbinding tussen Rotter dam en Lage Zwaluwe te onderhouden. De NS lieten de Thalys-treinen tussen ftl dam en Roosendaal rijden via UtrtJ Den Bosch. Meer problemen Ook elders in het land hadden de sp gen te kampen met problemen. Dan geval tussen Amsterdam en Amersl tussen Middelburg en Vlissingen. l eerste traject zorgde een wisselsta Weesp voor oponthoud. Bliksemim het emplacement Vlissingen was gis dag de oorzaak van de vertragingen de beide Zeeuwse steden. ROTTERDAM CPD In een brief aan alle huisartsen in Rotterdam en omgeving heeft de Rotterdamse GGD ge waarschuwd alert te zijn op mo gelijke nadelige gevolgen van het toenemende piercen. Aan leiding voor deze schriftelijke waarschuwing is de pierce-ma- rathon die onlangs is gehouden in de Rotterdamse discotheek Nighttown. Daar heeft Tattoo Bob geprobeerd in het Guinne ss Book of Records te komen met het aanbrengen van een re cordaantal piercings. De GGD heeft zich al eerder ge distantieerd van die actie van wege de infectiegevaren en de risico's van overdracht van vi rusinfecties. Bij het piercen wordt een ringetje door huid en ander weefsel aangebracht. Po pulaire plaatsen voor piercing zijn oor, wenkbrauw, neus, lip, tong, tepel, navel, penis en cli toris. Volgens de GGD bestaat nu de mogelijkheid dat de huis artsen worden geconfronteerd met de gevolgen van de pierce- actie. Overigens is Tattoo Bob inmiddels te verstaan gegeven dat het toedienen van lokale verdovingen door niet-medici niet is toegestaan. umuiden» Het kolossale jacht Kaprion ligt momen teel ter inspectie in het droogdok bij de Vissersha ven in Umuiden. Medewerkers van scheepswerf De Vries Scheepsbouw uit Aalsmeer controleren aan boord van het vaartuig of alles naar behoren func tioneert. Waarschijnlijk gaat het jacht volgende week naar de Middellandse Zee. Ruim twee jaar is over de bouw van het schip gedaan. Het jacht heeft een lengte van 48,20 meter, een breedte van 8,70 meter en een diepgang van 2,90 meter. De Kaprion is verder uitgerust met twee motoren van elk cot PK. Het schip bestaat uit vier dekken. Een wo< »0i voerder van De Vries wil niets kwijt over de» van het schip of zeggen wie de eigenaar is va 66 miljoenenjacht. Ook mag hij niets vertellen o m inrichting. „Daar is de eigenaar bijzonder huk an voor", is het enige dat hij kwijt wil. Volgensi hri wijden is de eigenaar afkomstig uit de Vereni jor Staten. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER EDWIN HÏ-iouc NOOTDORP ANP Slakken hebben zwemmers verjaagd uit het water van een recreatiepias bij Noot dorp. Na een dagje zwemmen in de Dob- beplas hebben tientallen mensen zich de ze week met klachten bij hun huisarts ge meld. De provincie heeft inmiddels men sen ontraden om nog langer een bad te nemen in het water van de plas. De slakjes op de waterplanten in de plas zijn gastheer voor cercariën, een soort lar ven. Als de watertemperatuur boven 16 graden Celsius komt, scheidt de slak de larven uit. Die gaan dan op zoek naar hun definitieve gastheer, de watervogel. De larven kunnen zich echter ook hech ten aan de huid van zwemmers. Na onge veer een half uur krijgen die jeuk, drie tot vier uur later worden kleine rode vlekjes zichtbaar die na ongeveer 20 uur weer ver dwenen zijn. Andere reacties verschillen van persoon tot persoon jeuk tot pijnlijke zwellingen en kooi verschijnselen verdwijnen na ongevJ ooi week. ''e erk Het Hoogheemraadschap van D zal het water regelmatig op de aan ne heid van de slakken controleren, plas weer veilig is, laat de provirt weten. Doorgaans beperkt de overla tot het begin van het zwemseizoen. D(te

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16