Twee tiebreaks nekken Krajicek ngrid van der Plas op carakter in halve finale Oranje brengt publiek in vervoering Sport Real meldt zich voor Ronaldo Ekimov wint tijdrit Dauphiné Nederlandse Tourploegen krijgen gestalte Leidsch Dagblad Tennis Circuitry Montgomery begint sterk Forse boete voor Rodman felJDAG 13 JUNI 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Feyenoord aast op Petry i De Hongaarse doelman Zsolt Petry van de Belgische Eersteklasser Charleroi behoort tot de kandidaten om bij Feye- iord de vacature op te vullen, die is ontstaan door het vertrek ji Ed de Goey naar Chelsea. Petry (30), die bijna 40 keer voor >t Hongaarse team uitkwam, is transfervrij. „Maar rond is er ig niets, aldus Feyenoords manager voetbalzaken Hans Ha- fclstein. Buitenlandse atleten bij Gouden Spike toen Patrick Konchellah heeft zich te elfder ure aangemeld jor de atletiekwedstrijden om de Gouden Spike. De Kenyaanse itleet, broer van de voormalige wereldkampioen Billy Kon- fellah, komt morgenmiddag in de Leidse Hout uit op de 800 eter. Op die afstand treft hij behalve tegenstanders uit Neder- nd (onder anderen Dennis van Tongeren, Gerben IJpelaar) ook jge Belgische toplopers. Mi WA gepromoveerd [iden Zonder zelf te spelen is de Leidse voetbalclub VNA ge- iromoveerd naar de vijfde klasse. Het eindigde in de nacompe- itie op de tweede plaats achter het Rotterdamse Swift Boys. (NA was afhankelijk van de resultaten van Swift Boys en Tempo, terwijl Swift Boys tegen Vierpolders niet in de fout ging (0-2), reeg Tempo de kous op de kop. De Haagse ploeg verloor met 2- van het Rijswijkse TEDO. ansfer Van Wanrooy ketst af g» Carlos van Wanrooy blijft volgend seizoen bij Vitesse, (ëmiddenvelder was met Willem II al tot een persoonlijk ac- )ord gekomen. Vitesse en Willem II konden het echter na lang lderhandelen niet eens worden over de vergoedingssom. Tan Burik tekent bij Hertha BSC puDA» Dick van Burik heeft een contract voor drie seizoenen gekend bij Hertha BSC. De 23-jarige verdediger speelde afgelo- en jaargang voor FC Utrecht. Hertha promoveerde onlangs aarde Bundesliga. Van Burikstond nog onder contract bij FC ie Itrecht. De hoogte van de transfersom is niet bekendgemaakt, ia 1 Hasselbaink naar Leeds United (EN haag» Jerrel Hasselbaink heeft een vierjarig contract gete- end bij Leeds United. De aanvaller was in dienst van het Por- Boavista. Leeds kocht de nog twee jaar doorlopende ver af voor 6 miljoen gulden. Hasselbaink, Jimmy in de Por- competitie, scoorde voor Boavista 27 doelpunten in de ompetitie, beker en UEFA-beker. De aanvaller speelde voor zijn ertrek naar Portugal bij AZ en Telstar, en was in Portugal ook jerkzaam bij Campomaiorense. ialborg vierde opponent Heerenveen jon» De ontbrekende tegenstander van Heerenveen in de In- ïitoto-competitie is Aalborg uit Denemarken. Heerenveen, voor et derde seizoen op rij actief in de competitie die UEFA-beker- jetbal kan opleveren, speelt in groep 1 ook tegen MSV Duis- ii! iiirg, KKS Warschau en Dinamo Minsk. Tweede Nederlandse M eelnemer in de zomercompetitie is FC Groningen. De Gronin- ers ontmoeten Spartak Varna, Montpellier, het Joegoslavische JCuckaricki en Gloria Bistrita uit Roemenië. TFA straft El Salvador un Salvador» El Salvador is door de wereldvoetbalbond flink ge- raft voor de ongeregeldheden van afgelopen zondag tijdens de ifK-kwalificatiewedstrijd tegen Mexico (0-1). De FIFA legde de ond een boete op van 65.000 gulden. Trainer Milvan D'Joric lag twee duels zijn ploeg niet coachen. Twee minuten voor tijd igde de Argentijnse scheidsrechter Cordero het spel stil. Fans an El Salvador reageerden woedend toen in hun ogen El Sal- ador een strafschop werd onthouden. lerger start niet in Canada QNDENFormule 1 -coureur Gerhard Berger doet zondag niet nee aan de Grand Prix van Canada. Artsen hebben de Benetton- ijder afgeraden te starten. De Oostenrijker heeft last van een in- ictie aan oren en neus. Twee weken geleden werd hij geope- ierd. Het herstel duurt langer dan gedacht. Zijn landgenoot lexander Wurz is zijn vervanger. Normaal is Wurz testrijder nor het team. ok winst Bionda Zonderop bij Merenwijk Haarhuis verder in Halle Richard Krajicek en Paul Haarhuis namen gisteren alle tijd om weer te wennen aan het tennissen op gras. Beide Nederlanders stonden twee uur op de baan in het Duitse Halle. Met dien verstande dat Krajicek verloor en Haar huis won. halle/londen anp Krajicek, als derde geplaatst, won de eerste set tegen de Amerikaan Richey Reneberg met 6-4. De volgende twee sets eindigden in tiebreaks, Re neberg won de eerste met 7-2, de tweede na een spannende strijd met 8-6. De Amerikaan belette daarmee een Neder lands onderonsje in de kwartfi nale. Hij speelt nu tegen Haar huis die eveneens twee tie breaks moest afwerken tegen de Tsjech Damm. De Eindhove- naar won met 6-7 (2-7), 6-3 en 7-6 (7-5). In het toernooi in Halle, dat met 1,7 miljoen gulden is gedo teerd, haalde ook Kafelnikov de laatste acht. De Russische num mer één op de plaatsingslijst won dankzij twee tiebreaks van de Duitser Kiefer. Michael Stich won in de tiebreak van de derde set met 9-7 van de Zuid-Afri kaan Stafford. Hem wacht mo gelijk in de halve finale een con frontatie met landgenoot Boris Becker. In het toernooi van Queens in Londen haalde Pete Sampras zonder te spelen de kwartfinale. Zijn Nieuw-Zeelandse tegen stander Steven zegde wegens darmklachten af. Twee Britse publiekslievelingen werden uit geschakeld. Henman, als vierde geplaatst, verloor van de Duitser Knippschild, Lee werd met 6-1 7-5 afgeserveerd door Ivanise vic. De Kroaat, die op Roland Garros in de eerste ronde werd uitgeschakeld, heeft zijn zinnen erop gezet op Wimbledon de opvolger van Krajicek te wor den. „Ik ben uitgerust en voel me goed", zei Ivanisevic. Heynckes tekent tweejarig contract Vjatsjeslav Ekimov neemt een bocht in de individuele tijdrit van de Dauphiné Libéré. De Rus won met over macht. FOTO EPA MADRID Rtr/EFE In de klucht met de naam Ro naldo's nieuwe club' heeft Real Madrid zich als koper gemeld. Voorzitter Lorenzo Sanz wierp tijdens een praatje met Ronal do's manager Branchini een balletje op over de mogelijke transfer van Barcelona naar de Spaanse hoofdstad. bedarrides afp/anp Met een gemiddelde snelheid van bijna 51 kilometer per uur spoedde Vjatsjeslav Ekimov zich gisteren over de wegen van Zuidoost-Frankrijk. De Rus was oppermachtig tijdens de indivi duele tijdrit van de Dauphiné Libéré en verstevigde zijn posi tie als leider in het algemeen klassement. De Zwitser Alex Zülle, die tweede stond in de rangschik king, verloor 2 minuten en 47 seconden op Ekimov en zakte naar de achtste plaats. Ook an dere specialisten leverden fors in: de Spanjaard Olano, nu tweede, bleef met 34 seconden achterstand nog het dichtst in de buurt van Ekimöv. De ande ren liepen allemaal ten minste een minuut schade op. De concurrentie mocht wel verzachtende omstandigheden opvoeren. Zülle was deze week nog betrokken bij een valpartij die hem bijna tot opgave dwong. De Brit Chris Boardmem kreeg twee keer materiaalpech en moest verder op een andere fiets. Zülle startte als voorlaatste in de tijdrit. Klassementsleider Ekimov als laatste. Op een gege ven moment kreeg de Rus de Zwitser met Nederlandse 'roots' in het zicht. „Ik zag de volgauto van Zülle en raakte daardoor extra gemotiveerd. Het gebeurt niet vaak dat je Zülle in een tijd rit zo kunt naderen. We hebben een goede kans de Dauphiné te winnen. Dat is een nieuwe situ atie voor mij." Ekimov reed nog nooit lange tijd in een lei derstrui. De 31-jarige Ekimov, voor de opening van het IJzeren Gordijn een van de troeven van het Sov- jet-wielrennen, was niet ver baasd over zijn superbe verrich ting: „Normaal voel ik me erg op mijn gemak op het korte tijdritwerk, maar ik ben in grote vorm en dan is de langere af stand ook geen probleem." Eki mov, voormalig werknemer van de ploegen van Post en Raas, behaalde zijn vierde overwin ning in het seizoen. Eerder won hij de tijdrit in Parijs - Nice. De Amerikaanse ploeg US Postal contracteerde hem mede om via zijn FICP-punten toegang te krijgen tot de Ronde van Frank rijk. In die opzet lijkt de ploeg te slagen. Michael Boogerd uit de Rabo- ploeg van Jan Raas was elfde, op 2.36. In het algemeen klasse ment zakte hij van de vijfde naar de zevende positie. „Als de overgang naar Inter niet doorgaat, zijn wij geïnteres seerd. En als we hem aantrek ken zal dat niet voor een sei zoen zijn", aldus de voorzitter die komend weekeinde de titel kan begroeten. Internazionale uit Milaan is koploper op het lijstje van kanshebbers, dat aan actualiteit won toen Ronaldo's onderhandelaars de besprekin gen met Barcelona abrupt af braken. Sanz sprak met Branchini voornamelijk over Davor Suker, de topscorer van Real uit Kroa tië. Ook Suker laat zich verte genwoordigen door Branchini. Eerder deze week verwierp Sanz een aanbod om als tussensta tion te fungeren voor de ver koop van Ronaldo van Barcelo na naar Inter. Omdat Ronaldo een doorlo pend contract heeft, moet Bar celona volgens FIFA-reglemen- ten zijn medewerking verlenen aan een transfer naar het bui tenland. Daarin heeft de club gezien de vertroebelde verhou dingen weinig trek. Door Réal Madrid als tussenstation te ge bruiken zou dat te ondervangen zijn. Ronaldo zou dan een jaar in Madrid voetballen. Jupp Heynckes is overigens rond met Real Madrid over een tweejarig contract. De 52-jarige Duitser wordt de opvolger van trainer Fabio Capello. Dat schrijft de doorgaans goed geïn formeerde Madrileense sport krant As gisteren. Heynckes wilde een driejarige verbintenis, maar ging akkoord met een tweejarige. Zijn bruto salaris werd vastgesteld op 200 miljoen peseta's per jaar, 2,6 miljoen gulden. Daarmee gaat hij minder verdienen dan Ca pello die met 300 miljoen pese ta's de duurste trainer ooit van Real was. De benoeming van Heynckes wordt na het kampioenschap van Real bekendgemaakt. Za terdag kan de Koninklijke de 27ste landstitel bemachtigen in de derby tegen Atletico Madrid. Twee speeldagen voor het einde van de Primera Division staat Real vijf punten voor op FC Bar celona. dippach anp De Nederlandse ploegen voor de Ronde van Frankrijk krijgen gestalte. Theo de Rooy (Rabo bank) en Cees Priem (TVM) hebben de basis van hun formaties voor de Tour, die op 5 juli met een proloog in Rouen begint, al rond. Voor de Rabobank starten over iets meer dan drie weken zeker de Nederlanders Michael Boogerd, Patrick Jonker en Leon van Bon, de Belg Johan Bruyneel, de Oostenrijker Peter Lut- tenberger en de Deen Rolf Sörensen. Voor de overige drie plaatsen komen de Nederlanders Danny Nelissen en Erik Dekker, de Austrliër Robbie McEwen, de Let Arvis Piziks en de Deen Michael Blaudzun in aanmerking. Priem stuurt Zeker de Nederlanders Jeroen Blijlevens, Maarten den Bakker en Bart Vos kamp, de Belg Peter van Petegem, de Deen Bo Hamburger en de Fransman Laurent Roux naar Frankrijk. Voor de overige drie plaatsen kiest hij uit de Nederlanders Tristan Hoffman en Servais Knaven, de Belg Johan Capiot, de Fransman Stephan Petilleaü en de Deen Jesper Skibby. e/leiden peter klein ?id van der Plas speelde zich de Merenwijk Open in de ve finale van het Bl-toer- )i. De Katwijkse was in de weak van de derde reeks net sterker dan Barbara van der In Lisse werd de strijd sen de jeugdspelers Henrik ion en Jurriaan de la Beij ineens pas in de dertiende ne van de laatste set beslist, ion werd met 7-2 in die tie- tak de winnaar. ian het einde van haar lang- rige duel tegen Barbara van Gugten had Ingrid van der niet de meeste games, 'ar wel de winst te pakken, izege zat er na een met 6-1 loren eerste set bepaald niet De eersteteamspeelster van Duin is echter een bijter- dat niet voor de laatste bal geeft. Met die instelling felde Van der Plas een be- 'grijke rol bij de handhaving 1 het vlaggenschip van haar !b in de derde klasse. Met die telling ook kon de CIOS-stu- 'e de tweede set op haar am schrijven en was ze in de tiebreak van de beslissende set ook de meerdere van Van der Gugten, die in Unicum 2 een competitieklasse hoger speelde. Van der Plas komt in de halve finale uit tegen Bionda Zonder- op, die Charlotte Zandbergen in twee sets klopte. De Merenwijk- se kon steunend op haar erva ringen opgedaan in de A-toer- nooien de bij het Haagse Leir monias spelende Zoeterwoudse voldoende onder druk houden. Irma van Seeters ondervond in de eerste ronde weinig tegen stand van Hanneke Rothbarth en werd daarmee de derde Me- renwijkse die de kwartfinale haafde. Vanavond kunnen Van Seeters en Margot van Overloop zich tegen respectievelijk Paula Sie en Marieke Bethlehem bij hun clubgenote Zonderop voe gen. De strijd bij het Sportpoint Open Kampioenschap van de Bollenstreek tussen Kroon en De la Beij kende een grillig ver loop. De zeventienjarige kemp hanen kennen elkaar vanaf hun jongste jaren vanuit de jeugdse- lectie van het district Leiden. Inmiddels trainen ze buiten de Rabobank regio. Kroon, die de eerste set met 6-0 won, vertrok naar de Amstelpark Tennisschool. De la Beij, die in de tweede set een 5- 3 voorsprong liet glippen maar die toch met 7-5 won, vond on derdak bij Frits Don in Waterin gen. De trainerswissel had nog geen invloed op het betere on derlinge resultaat dat Kroon al had opgebouwd. In de beslis sende tiebreak was de Nieuw- venneper toch weer de betere. Kroons clubgenoot, Esther Kulk, verraste bij de BI-vrou wen de favoriete Nelleke Weijermans. Van tanken (een partij weggeven) was bij laatst genoemde zeker geen sprake, maar de Nieuwvennepse Kulk liep als een diesel. Waar verlies tegen de geroutineerde speel ster van Leidse Hout normaal genoemd mocht worden, werd het resultaat in Lisse super. CIRCUIT IN CUFERS Merenwijk Open HEB1: le ronde: R. v.d. Wilk - S. Moerman 6-3 6-3. 2e ronde: G.J. Egbermk - J.J Overgaauw 6-1 6-1; G. v.d. Broek - H. van Velzen 6-4 6-4. DEB1: le ronde I. van Seeters - H. Roth barth 6-2 6-0 Kwartfinale: I. v.d. Plas - B. v.d. Gugten 1-6 7-5 7-6 (9-7); B. Zonder op - Ch. Zandbergen 6-3 6-2. HEC1: le ronde. D. van Veen - R. Steen beek 6-3 6-3. Sportpoint Open Kampioenschap van de Bollenstreek, Lisse HEB1: 2e ronde: O. van Paridon - X. Hertz- mann 7-5 6-3; H. Kroon - J. de la Beij 6-0 5-7 7-6(2) HEB2: le ronde: G.J. Anker - E. Damo - 6-4 6-3. Kwartfinale: R. van Oosten - E de Vries 6-3 6-2. DEB1: kwartfinale: E. Kulk - N. Weijer mans 6-4 7-6(5). DEB2: kwartfinale M. Jager - N Lutz-Toole 6-4 6-3 HEC1: 2e ronde. B. Pieters - A. Turk 6-3 1- 6 6-4. Kwartfinale P Visser - M. vd. Zijden 7-5 6-7 7-5 DEC1: 2e ronde; E. Veentjer- Spruijt - M v.d. Plas 6-2 6-2; M. v.d. Berg - P. Anthonysz 6-4 6-3; A. van Cleef - J. Tromp 4-6 6-3 7-6. BETHESDA rtr Colin Montgomery is een lief hebber van zware, lange golfba nen. Zijn eerste plaats na de eerste ronde van de US Open was dan ook niet verrassend. De Brit had vooraf immers al aan gekondigd goed uit de voeten te kunnen op de baan van de Con gressional Country Club in Be- thesda. Hij hield woord. Met 65 slagen bleef hij de Amerikanen Hal Sutton en Steve Strieker één slag voor. Montgomery genoot van de moeilijke baan, die met 6,56 ki- lorheter de langste uit de ge schiedenis van de US Open is. Boezemde de zware begroeiing langs de fairway, de diepe bun kers en de vier gevaarlijke wa terholes menig topspeler angst in, Montgomery knipperde niet eens met de ogen. Bram Lomans heeft zijn derde doelpunt gemaakt voor Nederland. Oranje gaf een hockeyshow weg tegen Zuid-Afrika. FOTO ANP new york rtr/efe breda anp Was het Nederlands hockeyteam nou zo goed, of Zuid-Afrika zo slecht? Feit was dat 'Bafana. Bafana' gisteravond in Breda geen partij was voor de olympische kampioen. De mannenploeg van bondscoach Roelant Oltmans won het eerste duel van het vier- landentoernooi om de Rabobank Interna tional Trophy met 5-1. „Ik heb bij vlagen genoten van ons spel", bekende de voor man van Oranje. Nederland was Zuid-Afrika op alle fron ten de baas. De thuisploeg speelde gemoti veerd, geconcentreerd en in een hoog tem po. De ragfijne combinaties en technische hoogstandjes brachten het publiek soms in vervoering. „De amusementswaarde was hoog", concludeerde Oltmans tevreden. In de andere wedstrijd won Engeland verras send van wereldkampioen Pakistan: 4-3. De ruime overwinning van Oranje kwam niet echt onverwacht. Zuid-Afrika behoort niet (meer) tot de wereldtop. Bij de Olympi sche Spelen moest het blanke team zich te vreden stellen met de üende plaats. Begin dit jaar faalde Zuid-Afrika opnieuw in een belangrijk toernooi. De negende plaats bij het WK-kwalificatietoernooi in Kuala Lum pur was onvoldoende om zich voor het eindtoernooi in Utrecht (1998) te plaatsen. In de sterkste opstelling gaf Oranje voor 2000 toeschouwers een hockeyshow weg. „Ons standaardniveau is gewoon heel erg hoog", meende Oltmans. „En in de tacti sche en technische details is altijd nog ver betering mogelijk." De uitvoering van de strafcomer is. zo er kende Oltmans, nog niet helemaal opti maal. Acht keer mocht Oranje aanleggen vanaf de rand van de cirkel. Zeven keer nam Bram Lomans de bal op zijn sück. De beul van HGC en Oranje maakte drie doel punten. Een strafcornervariant met Remco van Wijk als eindstation leverde geen suc ces op. Enig minpuntje op de eenzijdige wed strijd was het Zuid-Afrikaanse doelpunt in de laatste seconde. Uit de enige strafcomer scoorde Clark via een tweetal gelukjes. „Dat mag ons eigenlijk niet gebeuren", gaf Olt mans toe. „Maar bij een lastige stand was het zeker niet gebeurd. Voorlopig zie ik al leen maar positieve dingen bij mijn ploeg." De Amerikaanse profcompetitie NBA begint langzaam rijk te worden van Dennis Rodman. Dé excentrieke basketballer van de Chicago Bulls kreeg opnieuw een forse geldboete opgelegd. Hij dient 100.000 gulden over te maken, omdat hij de supporters van Utah Jazz, de huidige te genstander in de NBA-finale. uitmaakte voor asshole Mor mons'. Die belediging aan het adres van de Mormonen komt hem duur te staan. Hoewel de boete de hoogste is die ooit door de NBA is uitgedeeld, raakte de straf de forward niet écht. Rodman strijkt immers een kapitaal salaris op in Chi cago. De Bulls leiden met 3-2 tegen de Jazz en de ploeg heeft vanavond aan een overwinning genoeg voor de titel.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21