VNA ondanks winst nog in wachtkame Triatleet Van de Marei mag wisselbeker nu houdei Nederlandse atletiekploeg handhaaft zich Regen brengt de honkballe van Alphians niet van de w Sport Femke Dekker moet diep gaai Van Kessel verrassende winnaar Internationale Gasbeltour MAANDAG 9 JUNI 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob onderwater. 07il Medailles voor Toesja Klein leiden» Toesja Klein van de Leidse zwemvereniging LZ 1886 heeft in de finaleronde van de Speedo-zwemwedstrijden uitste kend gepresteerd. De Leidse zwemster legde in het zwembad Maesemunde in 's-Gravenzande driemaal beslag op de hoofd prijs. Klein tikte als eerste aan op de 100 meter rugslag (1.18.76). de 50 vlinder (37.7) en de 200 meter wisselslag (2.51.99). Ze zwom bij de snelste jeugd van Nederland ook nog een zilveren een bronzen medaille bij elkaar. Klein werd tweede op de 400 vrij in 5.28.11 en derde op de 100 vrij (1.13.45). Clubgenote Len- neke van Schaik was succesvol op de 100 meter vlinderslag. Zij werd tweede in 1.15.33. Karei Anholts overleden oecstceestTijdens een korfbalreünie van Fiks uit Oegstgeest is zaterdagmiddag Karei Anholts overleden. Anholts was jarenlang secretaris van Fiks en speelde ook in het eerste team. Hij werd 63 jaar. Anholts wordt donderdag begraven. Jeugd Gemini eerste op NK 8aarn» Het meisjesteam van Gemini/Kangeroes uit Voorscho ten is zaterdag Nederlands volleybalkampioen geworden bij de A-jeugd. De ploeg versloeg in de halve finales van de clubkam pioenschappen, waarin alleen speelsters mogen uitkomen die ook jeugdcompetitie spelen, favoriet Set Up '65 uit Ootmarssum in twee sets: 15-12, 15-4. In de eerste set maakte Gemini een 11- 3 achterstand goed. In de finale wezen de Voorschotensen Alter- no terug: 15-9,15-11. Van die ploeg was in de voorrondes nog verloren. Van het meisjes A-team stromen Danielle van der Pleuym en Linda Botermans het komend seizoen door naar het eerste vrouwenteam. Heren-jeugdteam LZ verliest alles leiden Het heren-jeugdteam van LZ 1886 heeft tijdens het na tionaal kampioenschap waterpolo voor jeugd onder twintig jaar teleurstellend gepresteerd. Het team van Mark Olde Olthof ver loor in Bennekom alle wedstrijden en eindigde daarmee op de vijfde en laatste plaats. Polar Bears uit Ede werd landskampioen. Pieter Kecatow naar RW runsburg» De Rijnsburgse volleybalvereniging RW heeft in de persoon van Pieter Kecatow een nieuwe trainer/coach voor het mannenteam aangetrokken. Kecatow, de opvolger van Martin Broere, is woonachtig in Zaandam en was in het verleden onder andere werkzaam bij Zaanstad en Ridderveld. Indeling volleybalcompetitie bekend leiden De Volleybalbond heeft de indeling bekend gemaakt voor de landelijke competitie. Die indeling ziet er voor de teams uit de regio Leiden als volgt uit: wouwen tweede divisie C: Ge- mini/Kangeroes, Inter Rijswijk, Odulphus, Gepidae, Sarto/Pelli- kaan, Dimplex/Ekspalvo, Donki Shot, De Schalmers, Morres Hulst, Tonegido/Voorburg 2, OVRA 2 en Utrecht 2; vrouwen derde divisie E: Leython, RW, Radius, Keukencentrum/Be Fair, Sovicos, Asia Compass/Odijk, Rentokil/ZVH 2, Zovoc, VTC Woerden 2, VCV, Delta en Cito. Mannen derde divisie D: NOVO, RW, Dinto 2, Vollkei, US 3, Ar- mixtos, Martinus 3. ODIN, Phoenix, Madjoe, Zaanstad 2 en Vo- lendam; mannen derde divisie E: Leython, Gemini/Kangeroes, Bos/Vrevok 3, Mikro Electro/SR, Vollido, WS '92, Inter Rijswijk, De Schalmers 2, Rentokil/ZVH 3, Bouwmarkt/DOS, WEA/MEVO '80 en Utrecht. leiden aad siera Alleen bij winst bleef VNA in de race voor promotie naar de vijfde klasse. VNA won inderdaad. Tegenstander Vier- polders werd gistermiddag met 3-2 verslagen. in de nacompetitie, ze mag nog steeds geen aanspraak maken op het vijfdeklasserschap. Want zowel Tempo als Swift Boys kan roet in het eten gooien. Beide ploegen hebben minder pun tenverlies en een wedstrijd min der gespeeld. Gistermiddag stond dus het duel VNA - Vierpolders op hei program. Beide ploegen lieten de verdediging voor wat ze was. Dat resulteerde in diverse kan- Toch was deze overwinning niet het gesprek van de dag op de Boshuizerkade. Bijna iedereen was in de veronderstelling dat drie teams zouden promoveren naar de vijfde klasse. Navraag bij de KNVB leerde echter dat slechts twee teams de oversteek mogen maken. VNA zit daar door nog in de wachtkamer. De Leidse club is dan wel koploper sen voor de twee ploegen. Al na vijf minuten had de club uit Oost-Voorne reden tot juichen. Na een grove verdedigingsfout in de Leidse verdediging was het Jerry de Bruijn die beheerst de bal langs doelman Marco Barendse schoot (0-1). Het tweede doelpunt liet niet lang op zich wachten. Twee mi nuten later was het alweer ge lijk. De ver opgerukte René Honsbeek (hij speelde zijn laatste wedstrijd voor de hoofd macht) soleerde door de vijan delijke linies en zag Ludwig Smith vrij staan. De spits bracht simpel zijn ploeg op 1-1. Rechtsbuiten Renzo Oudshoorn glipte constant langs zijn oppo nent. Tot reëele kansen leidde dat echter niet. Aan de andere kant hield goa lie Marco Barendse zijn doel met kunst en vliegwerk schoon. Zelfs Marcel Eradus moest zijn sluitpost assisteren. Hij redde de bal van de doellijn. Dat VNA bij de rust met een voorsprong thee ging drinken was te danken aan het duo Smith/Eradus. Eerstgenoemde vond zijn maatje blindelings waarna Bennie Eradus moeite loos het net vond: 2-1. De tot dan vlekkeloos keepende Marco Barendse maakte in de tweede helft al snel zijn eerste fout. Na dat hij in een scrimmage de bal losliet was het Arie Kruik die de 2-2 op zijn naam schreef. Pal daarop ranselde Marco Barend se een streep van zo'n dertig meter met veel verve uit zijn doel. Het was uiteindelijk jubilaris VNA die toch aan het langste eind trok. De voor Renzo Ouds hoorn in de ploeg gekomen Marco Devilee was nauwelijks binnen de lijnen toen hij hard handig in de zestien werd ge vloerd. De toegekende penalty werd door captain Goof Oomen koelbloedig benut: (3- winst was daarmee ei maar of dat genoeg is promotie naar de vijfde weet VNA pas over drie d VNA-Vierpolders 3-2 (2 De Bruijn 0-1, 7. Smith Bennie Eradus 2-1, 5 Kruik 2-2, 75. Goof Oom (strafschop). VNA: Bai Honsbeek (Wüller), Marcel Eradus, Joop Van Rijn, Teske (Van Dai der Broek, Oudshoorn lee), Smith, Bennie Scheidsrechter: De Wit schouwers 100. nieuwkoop chris hartman Jan van de Marei is niet alleen een getalenteerd tri-atleet, hij is ook een vrijgevig mens. Toen organisator Teun Edelman con stateerde dat de (halve) Triatlon van Nieuwkoop door de zeven de overwinning van Van de Ma- rel aan een nieuwe wisselbeker toe was, verklaarde de inwoner van Ter Aar dat hij persoonlijk een nieuwe beker zou financie ren. Bij de vrouwen was Gonnie Wensveen uit Leiden de snelste van het stel. Dat Van de MareL voor de ze vende achtereenvolgende keer in Nieuwkoop won, kwam voor velen onverwacht. Een week eerder deed hij immers in Zwit serland nog mee aan het we reldkampioenschap run-bike- run, waarbij 150 kilometer ge fietst en 38,5 kilometer gelopen diende te worden. Van de Ma- rel: „Ik ben maandag terugge komen en heb pas op woensdag weer even gezwommen. Op donderdag heb ik een uurtje ge fietst en op vrijdag een uurtje gelopen. Toen pas heb ik beslo ten mee te doen aan de Triatlon van Nieuwkoop. Ik wilde dol graag starten, want de triatlon in Nieuwkoop is altijd een fan tastische wedstrijd. De eindtijd van Van de Marei, 3.58.35, was geen persoonlijk record. Eerder liep 'Turbo Jan' al eens 3.48 in Nieuwkoop. Van de Marei: „Het was behoorlijk Ook Charles van de Ven kon Jan van de Marei in Nieuwkoop niet van de zege afhouden. benauwd en bovendien ben ik waardig genoeg had ik nergens zowel op het fiets- als het loop- last van. Misschien blijkt later onderdeel voorzichtig gestart, dat ik me geforceerd heb, maar Als het lopen niet lekker zou dat denk ik niet. Op dit moment gaan, zou ik uitstappen. Merk- voel ik me prima. Wat er nu volgt? Over vier weken doe ik mee aan de triatlon in Stein, die gaat net als in Nieuwkoop over de halve afstand. Daarna ga ik me richten op de hele triatlon in FOTO TACO VAN DER EB Almere." In de laatste loopronde van 6700 meter was de ontketende Van de Marei duidelijk sneller dan Van Heteren, die met een achterstand van 2.33 opt Marei op het finishterreiL veerde. Ralph Hienkens ij sterdam finishte op 7.12c de. Nieuwkoper Rik van werd vierde op 8.27 en' t Dompeling uit LeimuidJ- vende in 4.13.56. Harco J sma (Rijnsburg) eindigden de in 4.22.08. Willy Bogei I kenburg), 28ste in 4.33.r van Tol (Lisse), 30ste inL en Albert Ruijgrok (Voet 31ste in 4.35.00, deden h niet slecht. Ruijgrok w vierde veertig-plusser, f- naar Hans van Zijp, 3k 4.38.22, was de eerste Pj plusser. De winnende tT Gonnie Wensveen was 4.1 In Nieuwkoop werd nl leen een halve triatloir werkt, in het kader \jr Teamcompetitie stond F een kwart-triatlon (de sche afstand) op het pi L ma. Deze wedstrijd eind een overwinning voor Gosselink uit Enschede, liseerde een tijd van John Aalbers uit Gro werd derde in 1.56.03 en Savelkout uit Stein de 1.56.27. Beste vrouw wa van Lubek. Ada van Zwii j: Alphen aan den Rijn fini f tweede vrouw. De eerstf e in de Teamcompetitie gii Speedo/Trek USA Team Ten Tusscher de Plaa werd tweede en ROC Team derde. Kamiel Maase tweede op drie kilometer atletiek wilmar kortleever medewerker Met Leidenaar Kamiel Maase en de Alphense junior Martijn Un- gerer in de ploeg is de Neder landse atletiekploeg vijfde ge worden in de eerste divisie van de Europa Cup voor landen teams. De atleten handhaafden zich daarmee in de poule waar naar ze vorig jaar promoveer den. Maase werd op de 3000 meter tweede in een matige tijd van 8.06,96. „Het ging best weer aardig, hoewel die tijd weinig voorstelt. Maar er stond wind kracht 7 en we openden in 72 seconden", aldus Maase. Om onder de acht minuten uit te komen dient ruim onder de ze ventig seconden per ronde van 400 meter te worden gelopen. Winnaar van de race werd met 8.05,98 de tot Belg genaturali seerde Marokkaan Mohammed Mourhit, begin dit jaar nog vijf de op het WK cross. Alphenaar Ungerer kwam nog niet toe aan een individueel op treden, maar de VWO-exami- nant kreeg een internationale vuurdoop in de 4x100 meter es tafetteploeg. Met de nationale juniorenkampioen 100 en 200 meter, die volgende week in Amsterdam zijn titels verdedigt, werd het kwartet vijfde. De Nederlandse ploeg kwam met Marko Koers, Laurens Looije, Simon Vroemen en Ro bin Korving aan vier overwin ningen. Koers won zaterdag de 1500 meter in een tactische race (3.50,41). De Molenhoeker was Kamiel Maase. nog wat vermoeid van de Grand Prix 800 meter donderdagavond in Rome, waar hij vierde werd. De vorm van Korving op de 110 meter bleek na het herstel van een hamstringblessure stij gende. Met een stevige tegen wind liep de atleet van AAC Amsterdam 13,85, 0,27 boven zijn eigen Nederlands record. Looije verloor zaterdag ver rassend zijn record aan de jon- FOTO ARCHIEF ge Limburger Rens Blom die over 5,62 wipte. Looije stelde daar 5,55 tegenover, tien centi meter tekort voor de WK-richt- hoogte van de atletiekunie. „Ik moet gewoon zelf goed sprin gen, dan is die eis van 5,65 voor de wereldkampioenschappen geen probleem." Vroemen liep op de 3000 meter steeple chase een imponerende race, waarin hij ondanks veel kopwerk zijn beste seizoenstijd benaderde met 8.36,85. Junior Christoph Kempen lijkt net op tijd hersteld van zijn blessure om volgende week acte de presence te kunnen geven bij de NK junioren in Amsterdam. De Oegstgeester nummer drie op de 200 meter van het NK in door voor senioren liep tijdens een testwedstrijd in Santpoort 10,94 en 22,10 op de 100 en 200 meter. Om zijn hamstrings te sparen bindt Kempen volgende week alleen op de langere af stand de strijd aan met vooral Ungerer. Op de 200 meter hoeft hij eenmaal minder te starten en op dat onderdeel maakt hij ook meer kans op de richttijd voor de Europese jeugdkam pioenschappen, vindt ook zijn Haarlemse trainer Wigert Thun- Leny van der Plas en Dirk van Beelen waren dit weekeinde goed voor dubbel eremetaal tij dens de NK voor veteranen in Emmen. De Katwijkse scoorde op de 1500 en 5000 meter V45 goud en zilver (5.02,58 respec tievelijk 18.29). Van Beelen kwam niet verder dan tweemaal brons op de 800 en 1500 meter, maar de Noordwijker scoorde verhoudingsgewijs sterkere tij den: 2.01,69 en 4.13,52. roeien herman brinkhorst medewerker Femke Dekker (Die Leythe) heeft zaterdag op de Amster damse Bosbaan in een tijd van 8.11 het dames senior-A-veld gewonnen. De talentvolle Leid se junior had al haar voorwed strijden gewonnen maar in de finale moest zij alles maar dan ook alles geven. Voor het eerst in haar roeicarrie're moest Dekker ervaren dat strijden om de top met pijn gepaard gaat. Na 1500 meter begon het melkzuur behoorlijk op te spe len. Tegenstandsters als Melie- sie (lichte dubbeltwee Atlanta) en Meyer (dames acht AtlantaJ kwamen toen wel wat dichter bij maar Dekker won toch met krap twee seconden verschil op nummer twee. Zelf had zij dit niet verwacht. In haar voordeel was dat de vrouwen dubbelvier naar München was geweest en dat deze roeisters dit weekeinde niet individueel deelnamen aan de wedstrijden. Odk andere Leidse vereni gingen presteerden goed in het senior-A-veld. De succesvolle lichte vier van Njord met Harm van den Hondel, Thomas Stolk, Ivar Schutte en slag Bas Altorf won het nummer lichte senior-A-vier zonder in een tijd van 6.04. Deze ploeg kijkt uit naar de NK, volgende week, waar zij meer tegenstand dan tot nu toe verwacht. Gisteren won Njord-skiffeus- se Anoek Dirkssen de lichte se nior-B-skiff. De voormalige Oude Vier deed wel mee maar won niets. Ook de vrouwen van Asopos roerden zich. De vier zonder met daarin Char lotte Noorlander, Inge Valstar, Danielle Post van der Molen, slag Irene Gerrits won zat het overgangsveld. Op zi waren zij goed voor een winning met stuurvrouw Jacobs in de vier met. Die Leythe was evennj stuiten. Tristan Kramer] gisteren de lichte senior-ï in een snelle tijd van 7.1 zaterdag had Kramers all] zien dat de combinatie ni go (Wageningen, zijn tcx stige studiestad) gunsti Met Feike Borms won nummer lichte senior-I beltwee. Ook Leythe Gijs Vermeulen liet zien kon. De 16-jarige roeier weekeinde niet alleen de ste in zijn eigen veld skiff, maar won zondag veld 17/18 bovendien m seconden verschil van dere, sterkere en zwa Erik ten Oever van Wilier wielrennen marc van derjagt medewerker Miquel van Kessel is de verrassende winnaar geworden van de 14de Interna tionale Gasbel tour. De 21-jarige neo- amateur uit Ter Aar beëindigde de 180 kilometer lange krachtmeting met een sterke solo. Met de zege van afgelopen zaterdag op zak voelt de renner van de Giant/Löwik-formatie zich één van de favorieten tijdens het aanstaande NK op de Weg. Van Kessel sprong al na vijf kilometer mee in een ontsnapping en belandde in een kopgroep van zeventien. Kort vorm de zich een pelotonnetje, doordat 25 renners zich aansloten. Maar na 30 kilo meter koers waren opnieuw zeventien deelnemers alleen vooruit. De doorbraak werd geforceerd door Freddy van der Werff (Vredestein/Batavus), die na 50 ki lometer vol demarreerde. Met nog zeven kilometer voor de boeg probeerde Van Kessel het alleen. Aan de rechterkant van de weg gaf hij alles en bleef weg. Van Kessel heeft met zijn overwinning op de Harkstedese Hoofdweg een stevi ge basis gelegd voor het nationaal kam pioenschap op de weg. De Gasbeltour zag hij aanvankelijk slechts „als kracht meting om kilometers te maken en snel heid op te doen". Deze week neemt Van Kessel deel aan een meerdaagse étappe- wedstrijd in Duitsland. Terwijl Zevenhovenaar Bram de Groot gisteren tijdens de derde etappe van het Wielerweekend van Zeeuws-Vlaanderen (topcompetitie) schitterde met een der de plaats, startte het vrouwenpeloton in Veghel. De wedstrijd over 60 kilometer werd een prooi voor Libertas-renster Janneke Vos. 36 seconden later verloor de Alphense Ingrid Kelderhuis van het Topsecret-Kerstrel Cyclingteam de sprint om de tweede plaats van Wendy Kramp. In het groepje achter dit tweetal finishten de Hartol-rensters Arenda Grimberg, Astrid van Tol (Niewveen) en Hester-Marieke Kroes (Langeraar) op respectievlijk de plaatsen vier, vijf en ze ven. De Zevenhovense Noortje de Groot van VKS nestelde zich daartussen op stek zes. De Leidse Karin Kastelijn ein digde voorin het peloton als twaalfde. Afgelopen zaterdag reden Kroes (zes de) en Van Tol (negende) al sterk in de 18de Ronde van Haaften. Daar kwam de Leiderdorpse Marion Borst als twaalde over de meet. Rijnsburger Piet Kralt greep in Papendrecht een bronzen podi umplaats bij de cyclosportieven/vetera- nen. Hij bleef na 60 kilometer onder meer Leimuidenaar Cees Vernooij (ne gende) voor. Veteraaan Hans Egberts (Leiderdorp) behaalde dezelfde ere plaats in Wijk bij Duurstede. Hillegom- mer Peter Reitsma van het Lissese RTV De Bollenstreek werd daar 13de bij de wedstrijd voor elite-renners en neo- amateurs. Ewoud van der Kooij (Leiden) won zaterdag een koers voor nieuwelin gen in Oude Tonge met een halve plaat selijke ronde voorsprong. Gisteren mis lukte een herhaling in het Bergcriterium Berg en Terblijt (vierde). honk/softbal pieter van der vliet De honkballers van Alphians hebben tussen de buien door een belangrijke 11-2 overwin ning geboekt op Robur'58 uit Apeldoorn. De return, de vol gende dag, werd door noodweer afgelast en is verplaatst naar een latere datum. Alphians was niet voor niets naar Apeldoorn afgereisd, want de ploeg van coach Dick Lende rink had er zin in. Aan de wis selvallige reeks van de Alphena- ren moest een einde komen met het oog op de doelstelling van het begin van dit seizoen. De keuze om Jeroen Hollander (7-2-9-1) op de heuvel te laten beginnen bleek de juiste te zijn. De Alphians-pitcher speelde ge concentreerd en hield samen met zijn veld de deur voor Ro- bur op slot. Toen bij vier in nings de Alphenaren met een stand van 6-0 op rozen leken te zitten, sloeg het weer om en veranderde het speelveld in een zwembad. Storm en flinke slag regens maakten verder spelen onmogelijk. Volgens de regels moeten de scheidsrechters na een onderbreking van een half uur de balans opmaken en be slissen of de wedstrijd doorgaat of niet. Na overleg met beide teams werd besloten een extra half uur pauze in te lassen om het speelveld op te knappen. Dit alles had geen invloed op het spel van Alphians. Na de onderbreking gingen de Alphe naren door met goed honkbal en legde Robur over de knie voor een flink pak slaag. Dennis Maat (.800) onderstreepte nog eens zijn goede vorm door in de achtste inning de bal over het hek te slaan, terwijl Remmert Fruitema (1.000) aan slag geen enkele fout maakte. Robur sprokkelde slechts twee bij elkaar, en bleek nie wassen tegen de slagkra Alphians dat won met II De terugwedstrijd de de dag in Alphen kon do houdende regen niet De vrouwen van Alb gingen naar üldenzac y slechts een wedstrijd. N I 4 overwinning in de eer>. ki strijd moesten ook kleedkamers vroegtijdig g opgezocht vanwege he D genval. De wedstrijd v c eindelijk afgelast. Restart Computers bv Leidi Hard- en Software Nieuwe- en inruilapparatuur Netwerk installaties Technische dienst Grote voorraad spare parts sc Overnjn 18 i 2315 KA LElMv Tel 071-52245ip Fax 071-52273P1' COMPAQ, m PACK

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20