Titel met bijsmaakje Sport Nagelkerken en Zonderop winnen bij De Munnik Woodies staan in Parijs opnieuw met lege handen Beenhakker wint Masters Twee rod kaarten voor Aja/ Cabriela Sabatini L.LA.M. MAANDAG 9 JUN11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 0711 Imponerende Majoli wint van Hingis Het stond 6-4 en 5-2 voor Iva Majoli en de vrouwenfinale van Roland Garros dreigde uit te gaan als een nachtkaars. De Kroatische stond klaar om het uit te serveren, maar Martina Hingis zat nog langs de kant voor een blessure behandeling. Majoli sloeg alvast een paar ballen over het net om in haar ritme te blijven. Ballen op een tegenstan der die onzichtbaar was. Symbolischer kon haast niet. PARIJS «ROB VAN DER ZANDEN Op dat moment was moeder Hingis al vertrokken van de tri bune. De coach zag het kenne lijk niet meer zitten. Net als haar dochter, die nog wel terug keerde op de baan. maar be paald niet als herboren. Het werd heel snel 6-2. De slotmi nuten van de eindstrijd werden een sof en gaven de toch impo nerende prestatie van Majoli niet de glans die zij verdiende. Niemand die het kampioen schap van de 19-jarige under dog in het honderdste vrouwen toernooi van Roland Garros be twistte. Maar toch. Er hing een schaduw over de bokaal, die zij uit handen van Chris Evert kreeg. Misschien wel die van Martina Hingis. Op de vraag 'of er een schaduw van 's werelds nummer één in de finale speel de' antwoordde de 16-jarige Zwitserse niet eens ontken nend. „Tsja....wat zal ik daar nu eens op zeggen." En de verlie zer lachte haar lach. die in dit geval meer onuitstaanbaar dan aanstekelijk was. Majoli - negende van de we reld en op de plaatsingslijst - werd de laagst geplaatste speel ster ooit in een Grand Slam die de titel pakte. Maar wat zegt dat record. In 1978 won Chris O'N eill de Australian Open en zij had niet eens een beschermde status. Het zou een 'walk over' wor den voor de tot aan afgelopen zaterdag ongenaakbare Martina PARUS RTR/AFP De nummers één van de we reld in het dubbel missen één grote titel. Mark Woodforde en Todd Woodbridge wonnen als koppel zo'n beetje alles dat er maar te winnen is. Behalve de Franse Open. Zaterdag ston den de „Woodies" opnieuw met lege handen op het gravel Hingis. De favoriete had dit jaar nog geen partij verloren (37-0) en zou voor de vorm een paar games aan Iva Majoli laten. Het zou precies andersom lopen. De finale werd inderdaad niet spannend, maar dat kwam door de suprematie van Majoli. Iva Majoli had nog nooit in een grote eindstrijd gestaan en schonk Kroatië de eerste Grand Slam-titel in het enkelspel. De afgelopen twee jaar bereikte de tennisster uit Zagreb de laatste acht in Parijs, verder kwam ze nooit bij een Grand Slam. De door Nick Bollettieri geknede baseliner - de kampioenenkwe ker zat gisteren op de tribune - won in de afgelopen jaren zes kleinere toernooien en bewaar de in de afgelopen twee weken haar topvorm voor de laatste dag. „Ik ben ongelofelijk geluk kig en kan het nog niet hele maal geloven", aldus de kam pioene die ook nog wordt ge coacht door de ex-prof Goran Prpic. Majoli had zich niet gestoord aan de pauzes die Hingis had ingelast tijdens de 1 uur en 19 minuten durende wedstrijd. Toen ze op 2-2 werd gebroken in de tweede set vroeg ze een plaspauze aan. Moeder Melanie verdween toevallig op hetzelfde moment even naar beneden, maar officials zorgden ervoor dat coach en pupil geen contact kregen tijdens de sanitaire stop. Zoals de regels voorschrijven. Hingis: „Ik moest alleen even plassen. Overgeven? Welnee, zo Iva Majoli is zielsgelukkig. De eerste Grand Slam-ti tel is een feit. FOTO RTR slecht was ik er nou ook weer niet aan toe." Op 2-4 leverde ze opnieuw haar opslaggame in en vroeg om een blessurebehandeling. Hingis liet zich masseren. Naar ze later zei omdat ze kramp vreesde in haar benen. „Ik ben nog steeds niet honderd pro cent fit," aldus de verliezer, die op 21 april van haar paard viel, haar knie daarbij blesseerde en een kijkoperatie onderging. In Parijs maakte ze haar rentree en schreef ook meteen voor het dubbeltoernooi in met Arantxa Sanchez-Vicario. Op vrijdag had ze in een zware driesetter de halve finale verloren. Hingis vond niet dat ze het dubbeltoer nooi beter had kunnen laten schieten. Majoli: „Ik heb me bewust niet bezighouden met Martina's blessure en vorm. Ik dacht al leen aan mezelf. Ook tijdens de wedstrijd liet ik haar haar gang gaan. Als ze pauzes wil inlassen en het is reglementair toege staan, vind ik het prima. Het is niet zo dat ik haar nu niet meer beschouw als mijn vriendin." Dat de twee erg close zijn bleek bij de innige omhelzing vlak voor de huldiging. Op de persconferentie deed Hingis, kampioene bij de laatste Australian Open, er nog een schepje bovenop. Ze was blij voor Majoli. „Ik ben allang blij dat ik hier zo ver kwam. Ze speelde geweldig. Nu hebben we allebei onze eerste Grand Slam-titel." Lieve woordjes die vloekten bij het verhaal dat top sport heet. Majoli besefte in de eindstrijd dat ze vooral veel punten kon binnenhalen op de service van Hingis. De opslag van de num mer één, toch cd niet het sterk ste punt, haperde aan alle kan ten. De eerste service verdween vaak niet binnen de lijnen en haar zwakke tweede wordt door veel speelsters onmiddellijk aangepakt. Majoli: „Ik probeer de vooral haar forehand onder druk te zetten met mijn returns en dat lukte." Hingis: „Ik ben niet zo groot als Graf of Pierce, mijn opslag zal altijd onder de maat blijven." De kampioene, die door de zege 1.150.000 gulden incas seerde (Hingis kreeg de helft), had haar familie afgelopen week over laten komen. En haar van Roland Garros. De Rus Je- ben de Australiërs al. Parijs eindstrijd. Het gravel bleek rug in de beslissende met 6-3. wonnen de hoofdprijs van Pa- vgeni Kafelnikov en de Tsjech had de vierde op rij kunnen hen opnieuw niet goed gezind. Het sterkste vrouwendubbel rijs voor de vijfde keer in zes Daniel Vacek prolongeerden worden. „Maar de statistieken Het Oost-Europese koppel won ter wereld voelt zich - in tegen- jaar. De Amerikaans-Wit-Rus- hun titel van vorig jaar door in wijzen uit dat dit voor ons de de eerste set na een slopende stelling tot de Woodies - thuis sische combinatie won zondag drie sets te winnen. moeilijkste ondergrond is", zei tiebreak (14-12), verloor de op Roland Garros. Gigi Fer- met 6-2 6-3 van Mary Joe Fer- Acht Grand Slam-titels heb- Woodforde vooraf aan de tweede met 6-4 maar sloeg te- nandez en Natasja Zvereva nandez en Lisa Raymond. vriendje. „Maar die mocht niet komen kijken tot aan de finale. Ik was te bang dat er iets mis zou gaan en dan zou ik me schamen. Hij was mijn gevan gene, ik heb hem opgesloten. Pas voor de finale heb ik hem losgelaten." Ze gaat eerst feesten en zich daarna prepareren op Wimble don. Bij The Championships kwam de baseliner, die het liefst op gravel speelt, nooit door de eerste ronde. „Ik ga me nu goed voorbereiden op Wimbledon. Hoe ik dat doe? Gewoon veel gras eten." De finale van het gemengd- dubbel paste beter in het beeld van Roland Garros 1997, het toernooi van de verrassingen. De favorieten Lisa Raymond en Patrick Galbraith werden verslagen door het als zestien de geplaatste koppel Rika Hi raki en Mahesh Bhupathi: 6- 4 6-1. CIRCUIT IN CIJFERS De Munmk Leiderdorp HEB1: halve finales M. Seriier - J Vink 4- 6 6-4 6-2; M. Nagelkerken - R. Versteeg 4- 6 6-3 6-1 Finale Nagelkerken - Seriier 6- 2 3-6 7-6(4). DEB1: halve finales: M. van Overloop - L Piet 6-1 6-4 B Zonderop - M ten Berge 6-4 6-2 Finale- Zonderop - Van Overloop 7-5 6-4. HEB2: halve fina les: T de Rooi) - J.J. Overgaauvv 5-7 6-4 6- 3, R van Oosten - H. van Velzen 6-3 6-3. Fmale De Rooij - Van Oosten 7-5 6-2 DEB2: halve finales M Jager - A.K Wil brink 6-2 6-1: C Veerkamp - R Evertsz 8- 1 proset Finale Veerkamp - Jager 1-6 6-0 6-4 HEC1: halve finales: M Roodenburg - D. van Veen 6-4 6-4, D Petitjean - L. Schaap 6-2 7-5. Finale; Roodenburg - Petitjean 6- 3 6-2 HEC2: halve finales: D. van Veen - G Morssink 6-2 7-5; S. Nubee - N v.d. Reijden 6-2 6-2. Finale: Van Veen - Nubee 6-3 6-2 DEC1: halve finales: R Evertsz - S. Sieval 6-2 6-2; J. Tromp - L. Mekel 6-0 6-2 Finale: Tromp - Evertsz 6-3 6-2. DEC2: halve finales. K Hoogeveen - L Me kel 6-0 6-0, J. Tromp - T Nossik 6-0 6-3 Finale Tromp - Hoogeveen 7-6 6-4 HDC1: finale: M. de Jong/H. van Velzen - J. Faas- sen/D. Petitjean 6-4 6-2. HDC1 35+: fina le. E. Noest/R. v.d Zeeuw - N. Dofferhoff/J. Duivenbode 6-1 6-2. DDC1 35+: finale. H. Bakker/A Veerkamp - M. Landuyt/A. Vermeulen 6-4 6-4, DDC2 35+: finale: C. Bruggeman/M. v.d. Steen - P. Regoor/M. Steenbergen 6-3 7-5 GDC2: finale- L. Rehm/B. Idenburg - 2 x Steenbergen 6-2 6-1. 3 6-4 Finale- Nubee - De Weger 7-6 6-0 DED1: halve finales Y Meiland - M. Aal- ders 6-2 6-2 K. Hoogeveen - L. de Groot 6-0 6-0 Finale Hoogeveen - meiland 6-2 6-2 HDOl: finale: D Prins/E. Zondervan - N. Gerntse/S. Okker 6-4 6-4 HDD1 35+: finale J. Bakker/E Boer - P Hofland/B. Vosters 6-4 6-0 DDD1: finale A Hap- pel/T. Nossik - B. Gluvers/C. van Westerop 6-3 6-1 DDD1 35+; finale- G. Herz/G Hoeberichs - H. v.d. Broek/H. Hornstra 6-2 6-4 GDD1: finale P Dirkse/E. Geerlings - H. Brink/L Lagrand 6-1 6-3. Kromme D(j)oes 30+ toernooi Hoogmade GDC2 30+: finale A. H Hamming - M Brouwer de Koning/P. Zwart 6-4 6-2. HDD1 30+: fmale: R. v d. Meer/P. Spille- naar - K Groenewegen/L de Koning 6-1 6- 0. DDD1 30+: finale; C. Bouwmeester/M. v.d. Meer - M. van Gils/S. Rutten 6-7 6-4 6-3 GDD1 30+: finale T van Rijn/K. Groenewegen - M. Lexmond/M. v.d. Berg 6-1 6-1. Dubbeltoernooi Abbenes HDC 25+: finale: A v.d Kommer/P. van Lunteren - T Giberius/B Logger 7-6 7-5. DDC 25+: finale: M. v.d Meer/Y. v.d. Vlugt - S Evers/N Hemminga 6-3 6-3. GDC 25 finale: M. A. v.d. Kommer - M. Klein/R Maarschalk 7-6 6-7 7-6. HDD1 18+: J. P. Daalman - A. Vinger- ling/H Wensveen 6-3 7-5 HDD1 30+: fi nale.- A. Kniep/J. Vreken - J. Duivenvoor- de/H, Obdam 6-2 6-3 DDD1 30+: finale G. KraanenVerhoeven - Does/ Kuipers 6-1 6-3 GDD1 30+: finale M H. Obdam-J W. van Rijswijk 6-4 6-2 LEIDERDORP» PETER KLEIN ROTTERDAM ANP Beenhakker (19) en Meulen- dijks (18) figureerden een week geleden op het WK in Glasgow. Beenhakker verdween daar in de eerste ronde uit het evene ment, Europees jeugdkampioe ne Meulendijks een ronde later. Het tweetal moet Nederland de komende jaren internationaal weer enig aanzien geven. Brenda Beenhakker heeft in Rotterdam de nationale Masters op haar naam geschreven. De badmintonster versloeg gisteren in de finale nationaal kampioe ne Judith Meulendijks in drie games. De Masters gelden door de sterke bezetting als het „klei ne NK". MEDEWERKER Mare Nagelkerken en Bionda Zonderop hebben het eerste BI-toernooi van de 1997-editie van het LD Tennis Circuit op hun naam geschreven. Bij De Munnik waren zij in de finale met minimaal verschil de meerdere van respectievelijk Menno Seriier en Margot van Overloop. De eerste en te vens meeste circuitpuntén in de Cl-categorie konden bijgeschreven worden door Marcel Roodenburg en junior Jackie Tromp. De verplaatsing naar de allereerste week van het toernooiseizoen heeft De Munnik nog geen overvolle schema's opgeleverd. De finales in de BI-afdeling boden echter wel het schouwspel waar met de overgang naar een andere week in het seizoen op werd gehoopt. Nagelkerken en Seriier hielden elkaar tot in de tiebreak van de derde set in evenwicht. Hierin was de speler van het Alphense TEAN degeen die het meest cool bleef en daardoor met 7-4 de eerste hoofdprijs binnenhaalde. De prestatie van 'Nagel' kreeg ex tra glans, omdat hij in de ochtenduren eerst nog de halve finale tegen Rob Versteeg moest uitspe len. De partij was gisteren door het hevige nood weer onderbroken. Door zijn bijna drie sets tegen Versteeg leek Nagelkerken er aan het einde van de tweede set (die Seriier met 6-3 won) en halverwege de derde set (bij 4-2 voor Seriier) er doorheen te zitten. De Alphenaar herpakte zich op knappe wijze en vocht zich terug tot 5-5, waarna hij op 6-5 twee matchpoints kreeg. Seriier werkte die met ge durfd spel weg. In de beslissende tiebreak daagde de duidelijk vermoeide Nagelkerken Seriier uit opnieuw het risico van scorende slagen te ne men. De Merenwijker, de coming man in de Bl- toernooien, versloeg zich iets te veel. Nagelkerken, die een aantal jaren nauwelijks actief was in de toernooien, vond zijn terugkeer in het Leidse tennis een verademing. „Inmiddels SANTIAGO DE CHILE ANP Ajax heeft zaterdagavond de tweede wedstrijd toernee door Zuid-Ameriic loren. Na de 3-2 tegen Bc^ niors in Buenos Aires, eijL de wedstrijd tegen Univej Catolica in de Chileense H stad Santiago met dezellip fers. Ajax was uiterst ontei] over scheidsrechter Peir' Chileen gaf de Amsterdair twee rode kaarten. M mocht al na 20 minute?11 trekken wegens protesteiP de 70ste minuut volgdr tweede gele kaart voor SclP1 Voorts kregen Blind enP! stra nog de gele kaart. Kof' de rust nam Ajax de lfe door een treffer van de ,jc tijn Gabrich, op aangeveP Hoekstra. In de 52ste ij1, maakte Luis Perez gelijkr een doelpunt van WiP1 kwam Ajax opnieuw opr. sprong. In de laatste zevA nuten zorgde Acosta met' doelpunten voor de winr Universidad Catolica. p' bl Feyenoord Feyenoord heeft de oef' door China afgesloten ra gelijkspel. Tegen Guar United werd het zaterda bloedhete omstandighedi Omdat het duel een w moest krijgen, namen dt gen een serie strafschi Feyenoord verloor die door missers van Boateng en Zwijnenberg man Dudek stopte slecl 1 Chinese inzet. Veel kara verde het duel niet noord combineerde iets de Chinezen waren iets ker. Feyenoord verloor I ste duel van de trip in Sh met 1-0 van Shen Hua. In ontbraken doelman De de middenvelders Van G; Van Bronckhorst en spit son door interlandverpl j gen met respectievelijk en Zweden. Menzo De Belgische voetbalpro ben Stanley Menzo tot van het jaar uitgeroep^1 voormalige keeper van PSV en Lierse SK kreeg 45 ten, veel meer dan Vandf (Germinal, 290) en Ga (Harelbeke, 203). Menzi volgend seizoen bij de club Bordeaux onder de l< De Zweedse internatioi Zettenberg (Anderlecht) als voetballer van het j. verkoren. Eric Gerets, dit verruilt voor Club Brugge het predikaat coach vïjs jaar. Martin Verke0a onderuit in fu HEERHUGOWAARD PETER KLEI U ken ik niet zo veel mensen meer", vertelde de TEAN-ner na afloop. „Het is leuk om weer eens tegen onbekenden te spelen. Die nieuwe speler van De Munnik, die Versteeg, vond ik een hele lastige. Daar moest ik hard voor werken. Ook in de finale móest ik zwoegen. Het voordeel bij ten nis is, dat je tussen de punten je rust kunt nemen. Daardoor kon ik tegen Seriier terugkomen in de wedstrijd." Erg veel toernooien zal Nagelkerken dit seizoen niet afwerken. Hij is opgenomen in de A-selectie van Alphense Boys en zal als hij wordt opgesteld zeker voor het voetbal kiezen. „Maar als ik de Masters toch mocht halen, speel ik die wel", sluit de winnaar van De Munnik af. Zonderop en Van Overloop boden in hun eindstrijd een demonstratie van hoe aantrekkelijk vrouwentennis kan zijn. De beide eersteteam- speelsters van Merenwijk schuwen de harde sla gen niet en zeker Van Overloop kiest frequent voor de netpositie. Het leverde haar na een 4-1 achterstand vier games later twee setpoints op, die echter niet verzilverd werden. Zonderop pak te de set en was ook aan het eind van de tweede reeks de net iets betere. De titel kwam daarmee in handen van de speelster, die de Masters weer hoog in het vaandel heeft staan. „De competitie ging best goed. Ook dit toernooi bij De Munnik hep prima. Ik heb nu acht jaar aan de Masters meegedaan, maar ik wil het toernooi nog wel een keer winnen." Eric Noest en Rob van der Zeeuw van Room burg bij de mannen en Hanny Bakker en Anne- miek Veerkamp van Unicum bij de vrouwen wer den de eerste winnaars van het nieuwe seizoen bij de Cl 35-plus dubbelaars. Anita en Henk Hamming schreven de mixed bij het Kromme D (j)oes 30+ dubbeltoernooi van Hoogmade op hun naam. Bij de 25+ mixen van Abbenes waren zus en broer Myrna en Arnold van de Kommer na drie tiebreaks de baas over Marga Klein en Rob Maarschalk. Martin Verkerk drong viersterren A-toernooi Heerhugowaard door eindstrijd. De Alphense per ging na een lanj c' strijd in drie sets (6-4 ten onder tegen Marcel die zich vorig jaar in lit viersterrentoernooien oo sterkste toonde. Verkerk, die inmiddels ternationaal succes hei1 boekt, startte het toerno |r de hoogste categorie ra tweesetszege op de re nationaal jeugdkampioei fr met 16 jaar, Remco Vervolgens schakelde hij tweede geplaatste Eric mer in drie sets uit 1 -6 Verkerk vervolgde zijn v de finale met een nipte de kwartfinale op eredivi Ier Huib Troost (tiebrea) reeks) en winst in de half le op Bernd Lenten. Reu v in de halve finale gewonn Hagenaar Wimpe Thon de \TOuwen ging de til Henriette van Aaldere 1 Haagse Stephanie Gom[ de slotronde volledig ovei In Leidschendam vvf~ hoofdprijs in het met gedoteerde A-toernoo: Leeuwenbergh een pro Heddy Boers. De inmidi de A-regionen doorged 51 Bl-Master van het LD Circuit versloeg in de eiies bij de vrouwen Natasja i °l mer. Leidsch Dagblad Tennis Circuitry KgsPons°' Rabobank L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE PARFUMERIE DROGISTERIJ cTVIAASDAM SALON DE BEAUTÉ Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172)-49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 Mare Nagelkerken: toernooiwinst. FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18