Villabewoners dreigen Oegstgeest met rechter Pleinfestijn Ter Does: 15.000 gulden Leiden Regio i] 1 Brandweer Alkemade wil absoluut niet naar de Korte Goog Zeildagen op de Kaag Kunstboerderij geopend De Kinderbrug wil veiligere verkeerssituatie rond school Automobilist neemt dronken verkeersovertreder sleutels af MAANDAG 9 JUNI 1997 Bejaarde slachtoffer babbeltruc pupwetering Twee vrouwen hebben bij een bejaarde man aan de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwetering geld gestolen. Het duo belde aan en terwijl de ene vrouw de man aan de praat hield, ging de andere naar de eerste etage. Na vertrek van het tweetal bleek het onbekende geldbedrag verdwenen. Vier keer te veel gedronken li 70FTERWOUDEGetuigen waarschuwden zaterdagochtend om I half twaalf dat een 65-jarige inwoner uit Zoeterwoude dronken in de auto was gestapt. De politie hield de man aan en bij onder- Izoek bleek dat hij bijna vier keer de toegestane hoeveelheid al- ■cohol in zijn bloed had. Zijn rijbewijs en auto zijn inbeslaggeno- Imen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. i Roeier krijgt klap van spaan fiderdorp» Door een klap van een van zijn eigen roeispanen is >en inwoner van Leiden zondagavond in Leiderdorp buiten westen geraakt. Hij kanode over de Dwarswetering. Toen hij te Idicht langs de brug met de provinciale weg voer, kwam zijn ped- tdel tegen de muur en ketste vervolgens tegen zijn hoofd. Hulp verleners constateerden een flinke bult op het hoofd van de Lei- denaar. Paard botst met auto oud ade» Een losgebroken paard heeft een 23-jarige vrouw uit e Oud Ade zondagmorgen de schrik van haar leven bezorgd. Het co'!ontsnapte dier rende de weg op en de Oud Adese kon in haar auto niet meer op tijd remmen. Het paard liep schaafwonden op, de auto deuken. Met auto over de kop wassenaar Met diverse kneuzingen en een hersenschudding is een 61-jarige Voorburger zaterdagavond naar het Westeindezie- kenhuis in Den Haag overgebracht. De man reed over de Land- scheidingsweg in Wassenaar en verloor door nog onbekende loorzaak bij het inhalen van een andere auto de macht over het Istuur. Het voertuig sloeg enkele malen over de kop en onderste boven tot stilstand. Omstanders hebben het voertuig weer op de wielen gezet en de bestuurder bevrijd. brokkenpiloot zonder rijbewijs iiden Een automobilist, die zondagavond een ongeluk veroor- aakte, bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Boven- lien reed hij in een auto, die niet verzekerd was. Op de kruising Jruckerstraat/Maredorpse Dwarsstraat verleende de man, een !6-jarige Leidenaar, geen voorrang aan een 39-jarige automobi list uit Leiden. Deze man is met onbekend letsel naar het zieken- jfliuis vervoerd. (abel nekt bromfietser Leiden Een elektriciteitskabel was er zaterdagmiddag de oor- taak van dat een achttienjarige Leidse bromfietser hard ten val kwam op de Herensingel. Een 52-jarige man had de kabel over [het wegdek gehangen terwijl hij bezig was met het ophangen wan een geluidsinstallatie aan een lantaarnpaal. De bromfietser Veeg de kabel tegen zijn keel en smakte achterover van zijn Bromfiets. Het letsel bestond uit striemen en schaafwonden. SjVrouw van tas beroofd eiden In de Emmastraat is zaterdag een 67-jarige vrouw het Slachtoffer geworden van twee tasjesdieven. De mannen, onge veer 25 jaar oud, rukten de tas uit haar handen en kozen vervol gens het hazenpad. Hun actie mislukte uiteindelijk. Een getuige, lie het incident zag gebeuren, rende achter de daders aan. Die /ouigooiden de tas vervolgens onaangeroerd weg. dod Snelheidscontroles in Zuid-West avc;leidenBij snelheidscontroles zaterdag op diverse plekken in Zuid-Wets en Voorschoten zijn 376 automobilisten be keurd. In totaal controleerde de politie de snelheden van 1290 wagens. Op de Plesmanlaan werd de hoogste snelheid gemeten: gÉiO kilometer per uur. rpk ing> chef hans jacobs. 071 -5356414. plv -chef rudolf kleun, 071 -5356436 voorschoten In restaurant Entre Nous aan het Planciusplantsoen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een felle brand gewoed. De brand weer was snel ter plaatse en had het vuur in een goed half uur onder controle. Desondanks liep het pand flinke schade op, net als de aangren zende snackbar. De brand ontstond vrijwel zeker aan de voorzijde van het restaurant, onder een luifel aan de gevel. Over de oorzaak is nog niets bekend. foto hielco kuipers 'Onvoldoende gekeken naar andere toegang Poelgeest' roelofarendsveen marieta kroft Bij de brandweerlieden van Roelofarendsveen is grote on rust ontstaan over de plek van de nieuwe brandweerkazerne. Burgemeester en wethouders van Alkemade willen de spuit gasten onderbrengen in een pand van openbare werken aan de Korte Goog. Dat is ten op zichte van de huidige kazerne, aan de andere kant van de Alke- madelaan. In een brandbrief probeert brandweervereniging Paraat het gemeentebestuur op andere gedachten te brengen. ,,Wij hebben nu uitruktijden die gemiddeld rond de vier mi nuten liggen", legt voorzitter Rob van der Geest hun voor naamste bezwaar uit. ,Als we naar de Korte Goog moeten, ko men daar zeker een paar minu ten bij omdat de meeste brand weermannen een grotere af stand moeten afleggen. Dat blijft de eerste tien jaar zo. B en W zeggen dan dat zes tot zeven minuten nog binnen de lande lijke normen liggen. Onzin. Voor ons tellen de seconden." Samen met zijn collega-spuit gasten Ger van Emmerik en Leo Olijerhoek haalt hij de herinne ring op van de brand in maart bij garage De Jong in Oude We tering. „We waren er met vier minuten. Als we een paar minu ten later waren geweest, zou het aangrenzende woonhuis zeker zijn afgebrand." Het Veense brandweerkorps schreeuwt al jaren om een nieu we brandweerkazerne. De gara ge aan de Stationsstraat is te klein en verkeert bovendien in een slechte staat. Unaniem is het korps van mening dat de garage in een straal van hon derd meter om de huidige ka zerne moet komen te liggen. Van der Geest: „Ik blijf nog lie ver hier, in een krap gebouw, dan dat we naar de Korte Goog moeten. Als we straks ergens te laat zijn, ligt de verantwoording bij de politiek." Hoofd brandweer, burge meester A. Meèrburg, geeft toe dat de locatie De Korte Goog de eerste voorkeur van het college geniet. „Het is een goede locatie tegen de minste kosten. Er ligt een groot oefenterrein om heen en er is al een kantine. Boven dien valt die plek binnen de normen." Hij noemt de bezwa ren van de brandweer 'betrekkelijk'. „Nu wonen de meeste brandweerlieden in de buurt van de huidige kazerne. Maar dat kan over een aantal ja ren anderszijn." Ook andere locaties die wel in de buurt van de huidige kazerne staan, worden nog onderzocht, aldus de burgemeester. Hij doelt dan op de de huidige loca tie, de plek van de gymzaal of die naast de bibliotheek. Meer burg verwacht dat de gemeen teraad de knoop na de zomer vakantie doorhakt. Actiecomité Te Lange Voort, de belangengroep van villa park Overveer, sleept Oegstgeest voor de rechter als er niet alsnog een andere toegangsweg komt naar de nieuwbouwwijk Poelgeest. De huidige weg is gepland in het verlengde van het doodlopende stuk Lange Voort, dat vlak langs het villapark loopt. Het actiecomité verwacht dat de weg voor veel hinder zal zorgen. oegstgeest maarten keulemans Te Lange Voort vindt dat de ge meente niet serieus genoeg heeft bekeken of er niet een an dere, meer noordelijke toe gangsweg kan komen, in het verlengde van de Kennedylaan. „Er zijn wel tien varianten te bedenken", zegt H. Vos van het comité. „Maar de gemeente heeft het afgedaan door te zeg- gen: we willen het in het noor den groen houden. Er is geen enkel serieus onderzoek naar de mogelijkheden geweest." Bovendien willen de villabe woners dat de bouwbrug over de punt van de Ijshal wordt om- getimmerd tot officiële toe gangsweg. Een opmerkelijk standpunt: tot voor kort bleef Te Lange Voort solidair met de bewoners van de woonboten in de Haarlemmertrekvaart. Die protesteerden immers tegen de komst van een brug over de vaart. „Intussen is de situatie veran derd", zegt Vos. „Wij constate ren dat er een groot aantal bo ten weg is. En dat de mensen over het algemeen redelijk te vreden zijn. De ideale situatie zou ontstaan door de noordelij ke- en de Ijsbaan-ontsluiting te combineren." Verantwoordelijk wethouder G. van Eisen is niet onder de in druk van het wapengekletter van de villabewoners. „De rech ter zal toetsen of we ons werk goed hebben gedaan en ik heb er alle vertrouwen in dat dat het geval is. En wat de ontsluitingen zelf betreft: het spijt me voor de Lange Voort-bewoners, maar het kan niet meer. We hebben nu eenmaal afgesproken dat er op die plekken die de bewoners noemen geen definitieve weg komt." Vos ziet het anders: Te Lange Voort kon vanwege juridische redenen niet eerder met de rechter dreigen. „En ik heb al diverse mensen met kennis van zaken horen zeggen: de ge meente is te makkelijk met de alternatieven omgegaan, jullie hebben een goede kans voor de rechter. Het is niet democra tisch als de gemeente tegen je zegt: we hebben gehoord wat u te zeggen heeft, maar we doen het toch maar niet. Men heeft het slechts met woorden afge daan." varmond Mooie statige boten. Op de Kaag werden het afgelopen weekeinde de Westlander Zeildagen gehouden. Daaraan namen ruim tachtig oude bedrijfsvaartuigen deel. Alle deelnemende schepen waren ogeheten platbodems, vrachtschepen met een geringe diepgang. De schepen ondervonden weinig pro- 'lemen van het noodweer van afgelopen zaterdag, zegt organisator Christiaan Tromp. „De zeilen werden neteen gestreken. Het waren allemaal ervaren zeilers die op het water waren. Op de motor is een aantal >oten toen rustig binnen komen varen. Een paar boten moesten gesleept worden." foto -loek zuyderduin hazerswoude-rundukMr. Boelen en Mr. Nederland; een opmerke lijke combinatie. Samen openden ze zaterdagmiddag Hoeve Rijn land. Een 'kunst'boerderij langs de Rijndijk in Hazerswoude. Op de begane grond heeft eigenares Lenn Hoogkamer-Vonk een antiek zaak ingericht. En op de vliering is een galerie met werken van Frank Kappé en etsen van Paulus Potter. Thema van de expositie is - hoe kan het ook anders - 'De Koe in de Kunst', foto loek zuyderduin rupwetering gerard van der geest Laat de bebouwde kom op de Oud Adeselaan twintig meter eerder beginnen, verleg de huidige fietsover- steekplaats richting Paardenbrug tot voorbij de bushal te en breng op het fietspad aan beide zijden van de in- en uitrit van het Hertogspark snelheidsremmende rib bels aan. Onder meer met deze maatregelen hoopt de werkgroep verkeer van basisschool De Kinderbrug de onveilige verkeerssituatie voor de leerlingen te vermin deren. De huidige fietsoversteek is zeer onoverzichte lijk. Bomen belemmeren een goed uitzicht. Een ambte lijke werkgroep verkeer adviseerde het college in te stemmen met de gewenste verbeteringen. Daarvoor is een budget van tienduizend gulden beschikbaar. Het college is niet bereid het fietspad door te trekken. Burgemeester Meerburg twijfelt aan de effectiviteit van de maatregel. Het verbeteren van het uitzicht bij de huidige oversteek en het verlagen van de snelheid kon den wel eens doelmatiger blijken. WD'er H. van Duij- keren heeft forse kritiek op de plannen van de werk groep. De voorstellen zijn buiten alle proporties, meen de de WD'er. Een zebrapad, een paar ribbels, eventu eel een verkeerssluisje, meer hoeft niet. CDA, PvdA en GroenLinks vinden dat de verplaatsing van de over steek er hoe dan ook komen. ïebroken bekken 0u8rugge Jordat hij bekneld raakte tus- n een hooiwagen en een trac er is een Woubruggenaar afge- pen zaterdag gewond geraakt. Ij brak zijn bekken op twee fatsen. De man is naar het inlandziekenhuis in Leider- lrP gebracht. Hij raakte bekeld 7n aan de achterzijde van de 'gen een shovel werd vastge pakt. Op dat moment kwam tractor, bestuurd door zijn 'er, nog een stuk naar achte- rijden. Hij veroorzaakte een aanrijding en dacht gewoon door te kunnen rijden. Waar de 43-jarige Leidenaar die zaterdagavond met een slok op over de Abtspoelweg reed echter niet op rekende, was dat de aangereden automobilist het er niet bij liet zitten. De man - een 44-jarige plaatsgenoot van de doorrijder - reed hem achterna en slaagde er op de Hofdijckrotonde in 's mans autosleuteltjes af te pakken. De politie deed er nog een schepje bovenop: die nam de man, die het ongeluk had veroorzaakt, even later ook nog eens zijn rijbe wijs af. De man had namelijk veel te diep in het glaasje had geke ken. hoogmade ewout van der pussen Het Pleinfestijn van de basis school Ter Does werd zaterdag ruw verstoord door het nood weer. Maar daar stond tegen over dat het feest werd afgeslo ten met een opbrengst van min stens 15.000 gulden. En dat maakte, na de schrik van de plotselinge storm, veel goed. Het geld wordt voor een groot deel besteed aan de opknap- beurt van het schoolplein. Het festijn liep al ten einde, de geuren van de pannenkoe ken en van de vele kleuren haarlak trokken al op. Alleen de gratis loterij voor de kinderen en de loterij voor de betaalde loten waren aan de beurt. Dankzij de vele sponsors duur de dat erg lang. Ook na de eer ste druppels hielden burge meester Van Beek en directeur Hagenaars van de school echter dapper vol. Niet iedereen redde het dan ook om droog binnen in de aula van» de school te ko men. „De schade is gelukkig be perkt gebleven", zei Jacques van Rijn, festijn-coördinator, na afloop. „De omgewaaide bar kan worden hersteld en het zijn maar een paar dozen met bier glazen die gesneuveld zijn. Het was een hot end, maar we heb ben minimaal 15.000 gulden Trots op zijn geschminkte gezicht stapte dit jongetje rond op het Pleinfestijn van basisschool Ter Does. foto taco van der eb opgehaald en dan zijn de kos- den." pannenkoeken stonden te bak ten er al af. Dat is een gigan- Moe maar tevreden waren er ken. „Hoeveel stuks? Dat weten tisch bedrag", zegt Van Rijn meer, zoals de dames die, in we niet. Veertig pond meel en moe, maar tevreden. „Vroeger ploegen van 's morgens acht 120 eieren, alles gesponsord, haalden we net de 3.000 gul- uur met zes koekenpannen het is dus pure winst". Aan belangstelling hadden ook de kapsters onder leiding van Connie van kapsalon Top Hair, niet te klagen. „De meisjes willen het liefste prinsesje zijn en de jongens willen een doods hoofd", zei Marianne van Leeu wen, een van de moeders die onophoudelijk aan het schmin ken zijn. „Ook spoken en tijgers zijn favoriet, van groot tot klein." Een nog te bepalen deel van de opbrengst en de door spon sors geleverde pennen gaan naar twee scholen in Sri Lanka. „Dat neem ik mee als ik daar naar toe ga", vertelde Laura Prangers, leerkracht van groep 8. Net terug van een reis daar naar toe had Prangers gezien hoe hard daar wat nodig is. Als ik ga dan kijk ik ook wat ze met de 1350 gulden van vorig jaar hebben gedaan. Het is fijn om die hulp te geven, maar triest dat het moet." Terwijl buiten de vlaggenmast afbrak, zette burgemeester Van Beek zijn werk in de aula voort. Tachtig nummers moesten worden getrokken van de grote loterij, waarvan voor het eerst in veertien jaar pleinfestijn alle 5.000 loten waren verkocht. Toen mocht Jacques van Rijn eindelijk de eindopbrengst gaan tellen. „Tellen, dat is het mooi ste van de dag."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13