Lange weg voor Bafana Bafana Zwolle wint van zwak Den Haag Sport legers wacht opnieuw Pijnlijke momenten Ruud Gullit beleeft 'allermooiste dagvan zijn leven Ajax zet zijn zinnen op gebroeders Laudrup ONDERDAG 5 JUNI 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Jordan wint van Utah Jazz frmcAGOMichael Jordan heeft vannacht in de finale van de nerikaanse profcompetitie NBA Utah Jazz vrijwel in zijn eentje [verslagen. De beste basketballer aller tijden maakte 38 punten, Wet 13 rebounds, 9 assists en 2 steals. Ongelofelijke cijfers die de Chicago Bulls in eigen huis met 97-85 langs Utah brachten. In [de eindstrijd is de stand 2-0. Wedstrijd drie, vier en, eventueel, vijf zijn in Salt Lake City. Engeland verslaat Italië iantes Voetbal terug naar de bakermat en een belangrijke titel Bok. Bij het EK in Engeland lukte dat laatste vorig jaar niet. De ïioop dat het in 1998 wel lukt werd gisteravond in Nantes iets troter. Engeland versloeg bij het vierlandentoernooi in Frankrijk, het mini-WK, Italië met 2-0. De stand stond al bij rust op het Jscorebord door treffers van Ian Wright en Paul Scholes. Het wa- |ren overigens de eerste tegentreffers onder het leiderschap van (bondscoach Cesare Maldini, wiens ploeg in vijf duels de nul had behouden. ïvan Gotti mag blijven dromen •■'jcAVALESEIvan Gotti staat voor het grootste succes uit zijn wie- ::f Jerloopbaan. Tijdens de individuele tijdrit over veertig kilometer Verdedigde de Italiaan met overgave zijn leidende positie in het Jklassement. Zijn gevaarlijkste tegenstander Pavel Tonkov maak- _Jpe weliswaar een kwart van zijn achterstand goed, maar moet ^Ivandaag in de Dolomieten nog steeds 37 seconden zien weg te werken. De Oekraïner Sergei Gontsjar was de verrassende win- paar van de achttiende etappe. Jevgeni Berzin, de nummer twee, moest meer dan een minuut toegeven. Tonkov eindigde als ze vende op tweeënhalve minuut, Gotti finishte als elfde op 2.44. :ei Zagallo: 'Ronaldo naar Inter' j-YON» Maria Zagallo kon 'het geheim' gisteren niet langer bewa- ren. De bondscoach van Brazilië verklapte aan de massaal verza- P melde verslaggevers uit Brazilië de naam van de nieuwe club yan Ronaldo. ,,Ik feliciteer Inter met de aankoop van de beste speler van de wereld. Die club gaat met Ronaldo veel prijzen n gwinnen. Ik begrijp niet waarom Barcelona zo'n talent laat gaan." sr- m«Norman weigert duel met Woods om ndfSYDNEYHoge stapels dollars hebben Greg Norman niet kunnen steiverleiden een rechstreekse confrontatie aan te gaan met Tiger lonWoods. De Australiër zei geen tijd te hebben. Norman staat al buivele jaren eerste op de wereldranglijst van het golf. Woods is een jaar professional en winnaar van het US Masters. Er was ordveel geld beschikbaar voor een duel tussen The Great White be-Shark en The Black Superstar, ei" Sion kampioen van Zwitserland hyiONSion is kampioen van Zwitserland geworden. Het won de wedstrijd uit de finaleronde met 1-0 van Lausanne Sport. De ciub uit Wallis eindigde met drie punten voorsprong op naaste concurrent Xamas Neuchatel. Zondag kan Sion in Bern de dubbel pakken als het Luzern verslaat in de bekerfinale. Hockeysters houden zicht op finale berlijn» De hockeysters van Tom van 't Hek zijn tijdens de Champions Trophy nog steeds in de race voor een finaleplaats. Nederland won het derde duel overtuigend van de Verenigde hebStaten: 3-0. Oranje vergaarde zes punten uit drie duels. ■'"Nationale Masters naar Dekker hcdi ""'^warmond De nationale tennismasters worden dit jaar bij Dek- rig eiker gehouden. De beste twaalf spelers en speelsters van Neder land komen van 9 tot en met 14 december naar Warmond. Vorig nl (jejzoen was Popeye Gold Star nog de gastheer. De nationale ei oijeugdkampioenschappen van 1999 werden aan het district Lei- "gjen toegewezen. TC Hillegom is de voornaamste kandidaat. 1 of j- )NPEN HANS GELEIJNSE 'D-VERSLAGGEVER let flauwe glimlachjes naar de* "'itografen stapten oud-PSV- pelman Hans Segers en drie ironiedeverdachten gisteren het ïrechtsgebouw van Winches- t binnen. Minimaal zeven en laximaal tien weken proces aan hen te wachten. Beschuldigd van omkoping ek m wedstrijdresultaten te be'in- )reA>eden ten gunste van een Ma- *a{jsisch goksyndicaat kan Segers ti alleen maar hopen dat de op openingsdag beëdigde jury dalël tot een oordeel komt. In jaart werden zeven weken afgesloten met een jury Ie de weg geheel kwijtraakte in stapels bankafschriften, ver- eagen van afgeluisterde zakte- kajfoongesprekken, voetbalvi- Bo's, pleidooien, beschuldigin gen en getuigenissen. De inclu- incp vooronderzoek al ruim twee var slepende zaak had de be- ptingbetaler toen al een mil- jen pond (zo'n drie miljoen •gilden) gekost. Met dat gegeven lklj het achterhoofd kon de aanklager geen ge nemen met het onver van de jury om het of onschuldig uit te Een nieuwe rechter en §eïn nieuwe jury van acht man- en vier vrouwen mogen het eP'U opnieuw proberen. Na alle over de affaire kostte 0I% gisteren rechter Mc- T yillough de nodige moeite een 'enjry te vinden die het etiket on- syooroordeeld en onpartijdig *0'in dragen. De twaalf werden i een aantal indringende vra- .n naar betrokkenheid en andpunt over de zaak geselec- •erd uit een gezelschap van njfst 46 kandidaten. dj)e onveranderde aanklacht jj>en hoofdverdachten Bruce oud-doelman van "fiverpool en Southampton, de on)its en oud-international John clubgenoot van Segers Wimbledon en later uitko- hei mend voor Aston Villa plus de Maleisische zakenman Heng Suan Lim luidt samenzwering tussen 1 februari 1991 en 9 no vember 1994 teneinde schen kingen te ontvangen voor het beinvloeden van wedstrijdresul taten. Een tweede aanklacht van soortgelijke strekking over een kortere periode is alleen Lim, Grobbelaar en Fashanu ten laste gelegd. Grobbelaar moet zich ook verantwoorden voor het ontvangen van een be loning van 2000 pond voor weg geven van goaltjes. De man die het geld in november 1994 overhandigde was Grobbelaars voormalige zakenpartner Christopher Vincent, die het schandaalblad Sun getipt had, dat verslaggevers en een verbor gen camera posteerde in het hotel waar Grpbbelaar had afge sproken. Die in scène gezette operatie leidde vervolgens tot de aanhouding van de twee an dere voetballers en de Maleisi sche zakenman. Bij het vorige proces bleef er van Segers geloofwaardigheid weinig over. De doelman had bij zijn arrestatie de politie een verhaaltje op de mouw gespeld over autodiefstallen in Neder land teneinde zijn saldo bij een Zwitserse bank te verklaren. Tij' dens het proces zei hij dat he om winsten ging uit zijn me een Nederlandse partner opge zette stropdassenbedrijf, in komsten die hij voor de Britse belastinginspecteur verborgen wilde houden. Ook de verkla ring dat hij Lim niet kende en nooit gesproken had moest Se gers intrekken. Al de wonderlijke relaties tus sen de verdachten, hun echtge notes, Lim en een goksyndicaat met een Indonesische zaken man zullen de komende weken weer de revue passeren. Dat worden opnieuw pijnlijke mo menten voor de alles ontken nende beschuldigden; tijdens het vorige proces barstte Segers enkele malen in snikken uit. PORT OP TV 0-17.23 Ned 2: Tennis. Fr; nd Garros 18.00 EURO: Tennis: Fr; unlfoland Garros. 19.25 BBC 2: Cricket: te 13-18 51 Ned 2. Sportjourn 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.30-2115 EURO. Voetbal Internationale 21 15-23.00 EURO. Atletiek- IAAF Grand Pm. 22.16-22 34 Ned 3 Sportjournaal. 22.45-23.15 8RT1: Sport 23.00-23.45 RTL 4 Sportnieuws 23.30-00.15 RTL 5: Sport. JOHANNESBURG MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Het rijke voetballeven van Ruud Gullit kent veel hoogtepunten en gedenkwaardige momenten. Als trainer heeft hij met het veroveren van de FA Cup ook zijn eerste fraaie herinnering binnen. Maar als sportman, volksheld en ambassadeur van Nederland beleefde hij in Zuid-Afrika giste ren de 'allermooiste dag' in zijn leven. Een 'state- award' - de hoogst denkbare onderscheiding in het land van Nelson Mandela - kreeg hij uitge reikt door de man die hij al zoveel jaren bewon dert. Gullits bezoek had de nodige voeten in aarde. Bondsbonzen, ambassades en Zuid-Afrikanen stonden de laatste dagen op tilt, nadat ze eerder weken in spanning hadden verkeerd of 'Mister Goelit' wel zou komen. De ex-international haal de op de dag van de wedstrijd de schade, opgelo pen door zijn vertraagde bezoek, ruimschoots in. De sportieve prestatie van het Nederlands elftal kwam zelfs geheel in de schaduw te staan van de ontmoeting tussen Mandela en de voormalige Oranje-international. Gullit ging, ondanks dat hij dodelijk vermoeid was van een twaalf uur durende vliegreis en een kort daarvoor afgesloten trip naar Azië met zijn club Chelsea, de zwarte woonwijk Soweto in. Daar bezocht hij een voetbalwedstrijd van twee jeugdelftallen in het stadion van Orlando en be keek, zichtbaar geëmotioneerd het oude huis van Mandela. Hij zag er de kogelgaten nog in de mu ren zitten. Gullit: „Daar raakte ik heel erg van onder de in druk, zoals eigenlijk een heleboel dingen in Zuid- Afrika diepe indruk op mij maken. Toen ik in dat huis van Mandela was, besefte ik pas welke ge schiedenis zich daar heeft afgespeeld." De Nederlander, die vanavond met Oranje te rugvliegt naar Nederland, zou graag in actie zijn gekomen op de Nelson Mandela-Challenge, de herdenking van de inauguratie van de door hem zo gerespecteerde president. „Natuurlijk was het een droom om hier, voor zijn ogen, te voetballen. Net zo goed als het een paar weken geleden een droom was om met Chelsea de FA Cupfinal te winnen. Maar het ging gewoon niet." Zijn enkel is weliswaar genezen, maar angst voor nieuwe blessures en een gebrek aan enthousiasme om nog 'iets' met Oranje te doen hielden hem langs de kant. Gullit ontmoette Mandela twee keer eerder. Vier jaar geleden, in een Hilversumse televisiestu dio, kreeg hij de gelegenheid om heel lang met Mandela van gedachten te wisselen. „Hij was toen nog geen president. Het gesprek was heel privé en voor mij heel emotioneel. De tweede keer dat ik hem ontmoette, was in Londen bij een officieel staatsbezoek. Maar geen van die vorige ontmoetingen was zo mooi als deze, hier in zijn eigen land." In 1987 droeg Ruud Gullit zijn uitverkiezing van Europees voetballer van het jaar op aan Nelson Mandela, die toen nog op het Robbenei land gevangen zat. „Ik heb me toen absoluut niet gerealiseerd wat mijn actie in Zuid-Afrika zou los maken. Maar het was heel vreemd. Ineens was ik een bedreiging voor de democratie, zoals die hier heerste, die van de apartheid." Volgens Gullit was het destijds geen bewuste politieke daad geweest. „Het was meer een ge baar voor de vrijheid. Voor dat wat ieder mens nodig heeft. In Nederland kunnen we zeggen wat we willen. Het is fantastisch dat dit nu ook hier kan, in Zuid-Afrika. Natuurlijk gaat de omschake ling gepaard met ups en downs, maar het begin is er. Ik hoop dat het echt heel goed gaat met dit land. Ooit won ik de gouden bal. ik hoop nu dat de mensen hier een gouden toekomst tegemoet gaan." Gullit sluit niet uit dat hij in de toekomst zal te rugkeren in Zuid-Afrika. „Ik wil hier later, als ik in de gelegenheid ben, nog eens heen. Dan wil ik langer blijven, veel meer van het land zien en met mensen spreken. Om de uitslag maakte Gullit zich niet druk. „Het ging voor één keer niet om het winnen. Het ging om het bij elkaar zijn. Dat beide landen niet hun sterkste elftallen opstelden, was ook niet zo erg. Nederland heeft het ANC altijd gesteund in de strijd tegen apartheid. Nu zijn we voor het eerst in een nieuw tijdperk bij elkaar gekomen. Dat vond ik de grootste overwinning." SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van woensdag 4 juni: 3-5-15-20-26-28-29-33-36-38-39-46- 49-52-55-57-62-63-70-76 Duitse midweeklotto. Trekking A 1 - 10 - 32 - 35 - 37 - 49. Reservegetal 30. Trek king B: 12 - 16 - 35 - 39 - 41 - 46. Reser vegetal: 34 Supergetallen. 7 en 9. Spel 77: 2 2 6 7 0 3 7. Super 6:7 78 7 1 8. Belgische lotto: 11-23-29-36-39-42 Bij komend: 22. Joker- 8214237 (onder voorbehoud) VOETBAL 'Die hand van Mandela was meer waard dan die goal' JOHANNESBURG Binnen vijfjaar, denkt men bij de FIFA, zal een Afrikaans elftal kans zien om de wereldtitel te grijpen. Of Zuid-Afri ka in de zomer van '98, op de eindronden van het we reldkampioenschap in Frankrijk, al een gooi kan doen naar goud valt te betwijfelen. Het Nederlands elftal maakte gisteravond in Johannesburg duidelijk dat 'Bafa na Bafana', zoals het sterrenelftal van Nelson Mandela in eigen land heet, nog een lange weg te gaan heeft. meer vaSte krachten. Daarom was Guus Hiddink dik tevreden over het elftal, dat hij had neergezet en dat zich zonder vedetten als Dennis Bergkamp, Frank en Ronald de Boer of centrumverdediger Jaap Stam in het First National Stadi um van Johannesburg manifes teerde. Hiddink vond de sug gestie dat hij zelf met een 'feestopstelling' voor de dag was gekomen onzin. „Ik heb een aardige wedstrijd gezien, waar bij jongens die heel dicht tegen de basis aan zitten, zich uitste kend hebben gemanifesteerd. Als het elke keer zo'n feest zou zijn, zou ik daar nu voor teke nen." Door het afhaken van een handvol Ajacieden kregen twee Feyenoorders, Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel de kans om zich aan de andere kant van de evenaar in MARCEL VAN DER KRAAN Oranje was met een 2-0 over winning mild voor de Zuid-Afri kanen, die in de tweede helft rijp waren voor een slachtpartij en alleen dank zij missers van Pierre van Hooijdonk, het hout werk en wat kunst- en vliegwerk voor een grotere nederlaag wer den behoed. Het gastland beweerde nogal wat spelers te moeten sparen omdat het dit weekeinde een beslissende kwalificatiewed strijd voor het WK tegen Zam bia moet afwerken. Bondscoach Clive Barker wees de afwezig heid van sterren als Mark Fish (Lazio) en Eric Tinkler (Caglia- ri), die dus beiden in de Itali aanse Serie A uitkomen, als oor zaak voor de nederlaag aan. Maar aan Nederlandse zijde ontbraken natuurlijk nog veel de kijker te spelen bij de bonds coach, als die tenminste de man blijft die Oranje naar het WK loodst. Van Bronckhorst, net als bij Feyenoord opererend als lin kermiddenvelder, bracht Ne derland met een verwoestend schot in de bovenhoek al vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Het was de eerste goal in zijn nog jonge interland-carrière. Van Bronckhorst had 's mor gens, bij een bezoek aan een wezendorp ver buiten Johan nesburg, nog gezegd hoeveel in druk de trip naar Zuid-Afrika op hem maakte. Kort voor de wed strijd was er een moment dat nog veel meer gewicht aan zijn vijfde interland gaf. Net als de andere Oranje-internationals mocht hij Nelson Mandela de hand schudden en tot zijn ver bazing maakte de wereldbe roemde staatsleider, getooid in een bontmuts, nog een praatje met hem ook. Eenmaal in het veld liet de Feyenoorder, voor wie het Spaanse Valencia steeds meer interesse heeft en aan wie zijn club al een prijskaartje van 12 miljoen gulden heeft gehangen, blijken al een volwassen prof te zijn. Hij speelde de beste wed strijd in zijn loopbaan als A-in ternational en onderstreepte dat met zijn schitterende doel punt. „Die goal was een heerlijk moment. In zo'n wedstrijd op zo'n manier de bal in de boven hoek knallen, dat doet je als speler wel wat. Maar die hand van Mandela, daar was het mij toch echt om te doen. Dat ging boven de vreugde van die goal uit en dat is ook waarvoor ik hier naar toe ben gekomen." In het tweede bedrijf kregen de bijna 40.000 Zuid-Afrikanen een herhaling van Oranjes eer ste doel te zien van Van Bronck- horsts clubgenoot Jean-Paul van Gastel. De man die in de Kuip met de vuist op tafel moest slaan om te worden gese lecteerd (Haan wilde niet meer dan twee spelers afstaan), schoot zeven minuten nadat hij was ingevallen de bal met zo mogelijk nog meer 'power' in de rechterbovenhoek. Ook Van Gastel deed het van zo'n 25 me ter. De Brabander is daarmee be zig aan een opmerkelijke start als international. Hij is de enige speler in de selectie van Guus Hiddink die een honderd pro cent score haalt in het Neder lands elftal. Twee gespeeld, twee doelpunten. De eerste le verde hij begin dit seizoen af te gen Brazilië, toen hij een straf schop mocht nemen. Behalve Van Gastel en Van Bronckhorst leverde ook een andere, nog vrij onervaren man behoorlijk werk af. Boudewijn Zenden profiteerde gretig van de vrijheid die hij kreeg tegen het verzwakte en af en toe cha otische Zuid-Afrikaanse elftal. Maar Guus Hiddink begreep als geen ander na afloop dat hij niet al te veel conclusies moest verbinden aan het optreden van zijn ploeg. Hiddink: „Het is in alle op zichten een prachtige wedstrijd geworden. Als prof moet je niet blind zijn voor je omgeving. De spelers weten nu welke waarde voetbal heeft in Zuid-Afrika. Ze zijn er heel goed mee omgegaan en hebben uit alles wat er voor de wedstrijd gebeurde zelfs ex tra motivatie weten te putten." Over een paar maanden wacht Nederland weer echte partijtjes, als het in Rotterdam mag aantreden tegen de Belgen in de allesbeslissende wedstrijd om plaatsing voor het WK. Het is voor de bondscoach in elk ge val goed te weten dat hij uit een brede selectie kan putten als zich aan het begin van het vol gend seizoen problemen voor doen. Johannesburg. Vriendschappelijke inter land. Zuid-Afrika - Nederland 0-2 (0-1). 8 Van Bronckhorst 0-1. 62 Van Gastel 0-2. Scheidsrechter: Lodge (Eng). Toeschou wers 35 000 Nacompetitie. Groep A. RKC - Emmen 2-0 (1-0). 32. Wijnhard 1-0. 83 Wi|nhard 2-0 Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers- 5.700. Gele kaart Uneken en Drent (Em men) ADO Den Haag - FC Zwolle 0-2 (0- 1). 38. Boekweg 0-1 (strafschop), 90. Bos- schaart 0-2. Scheidsrechter Temmink. Toeschouwers. 5585 Gele kaart Meiier (ADO), Boekweg. Van der Haar, De Waal, Bosschaart (FC Zwolle) Groep B. NEC - Cambuur 2-1 (1-1). 43. Langerak 1-0, 45. Dijkhuizen 1-1,71. Maes 2-1 (strafschop). Scheidsrechter Van der Ende Toeschou wers: 4000 Gele kaart: Verhoeven (NEC), Goulooze. Hendriksen, Dijkhuizen (allen Cambuur). VVV - Go Ahead Eagles 1-3 (0- 3). 4. Rorije 0-1, 28. Michels 0-2, 38. Tammer 0-3, 66. Volmer 1-3 (strafschop). Scheidsrechter Jol Toeschouwers: 3021. Gele kaart: De Wolf, Van der Roer (VW), Hofstede, Leferink (GA Eagles). Nantes. Vierlandentoernooi. Engeland - Italië 2-0 (2-0). 26. Wright 1-0, 44. Scho les 2-0. Scheidsrechter Benko (Oos) Toe schouwers: 25.000 Stand: 1. Engeland 1- 3 (2-0), 2. Brazilië 1-1 (1-1), 3. Fraakri|k 1-1 (1-1). 4 Italië 1-0 (O-:*) Zondag amateurvoetbal, Nederlands kam pioenschap. Baronie - AFC '34 1-3. Stand: Baronie 2-3 (5-4), HSC '21 2-3 (6-6), AFC '34 2-3(5-6). Fenton (VSt). Oefenwedstrijd: Verenigde Staten - Paraguay 0-0 Damas. WK-kwalificatie, zone Azië, groep 2: Iran - Kirgizië 7-0 (1-0), Syrië - Maldi- ven 12-0. Stand: 1. Iran 2-6, 2. Syrië 1-3, 3. Kirgizië 1-0, Maldiven2-0 HOCKEY Berlijn. Champions Trophy. Derde dag. Ne derland - Verenigde Staten 3-0 (2-0). 5. Van de Kieft 1-0, 13. Van de Kieft 2-0, 53. Van der Wielen 3-0 Toeschouwers: 400 Duitsland - Zuid-Korea 3-2 (2-2). 4 Ern- sting-Krienke 1-0, 11. Choi Mi-soon 1-1, 16. Klecker 2-1. 32. Park Eun-kyung 2-2, 54. Latzsch 3-2. Australië - Groot-Brittan- nie 3-0 (2-0). 20. Smith 1 -0. 28. Morris 2- 0. 50. Andrews 3-0 Stand: 1 Australië 3- 7, 2. Nederland 3-6. 3. Duitsland 3-5, 4 Verenigde Staten 3-4, 5. Zuid-Korea 3-3, 6. Groot-Brittannië 3-0. Arazi (Mar) 4-6 6-3 6-2 6-2. Halve finales: Rafter - Bruguera en Dewulf (Bel) - Kuerten (Bra) Dubbelspel, kwartfinales: Kafelmk- ov/Vacek (Rus/Tsj/4) - Braasch/Knippschild (Dui) 4-6 7-6 6-3, Kafelmkov/Vacek in hal ve finale tegen Eltingh/Haarhuis. Vrouwen. Dubbelspel, kwartfinales: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/1- Arendt- /Bollegraf (VSt/Ned/6) 7-6 1-6 6-3, Hingis- /Sanchez (Zwi/Spa/3) - Basuki/Vis (Indo- /Ned/7) 7-6 7-5. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Bollegraf/Leach (Ned/VSt/3) Schultz-McCarthy/Norval (Ned/ZAf/7) 6-2 6-4. WIELRENNEN Cavalese. Ronde van Italië. Achttiende etappe, individuele tijdrit: 1 GontS|ar (Oek) 40 km in 47.18 (50,740 km/u), 2. Berzin (Rus) 1.08, 3. Boscardin (Zwi) 1.31, 4. Padmos (Tsj) 1.54, 5.Rubiera (Spa) 2.06 6. Zanette (Ita) 2.27, 7 Tonkov (Rus) 2.30, 8. Savoldelli (Ita) 2.33, 9. Guerim (Ita), 10 Pierdomenico (Ita) 2.36 Algemeen klassement: 1. Gotti 79.17.25, 2. Tonkov 0 37, 3. Leblanc (Fra) 4 06, 4. Shefer (Kaz) 5.19, 5 Miceli (Ita) 5.48, 6. Guerini 6.06, 7. Gontsjar 7.42. 8. Di Grande 8.19, 9. Belli (Ita) 10.30, 10 Merckx (Bel) 11.14. St. Johann. Ronde van Oostenrijk. Zesde etappe, Lienz - St. Johann: 1. Andrle (Tsj) 132 km in 3.11 29. 2 Risi (Zwi) 0.06, 3. Colage (Ita) 0 12,4. Müller (Oos) 0.17, 5. Meijs (Ned) 0.30 Algemeen klassement: 1. Nardello (Ita) 24,56.50, 2 Vanden- broucke (Bel) 3.18, 3. Camenzind (Ita) 3.29, 4. Bonca (Ita) 7.41, 5 Van de Wou- wer (Bel) 9.16 Gijon. Ronde van de Mijnvalleien. Derde etappe Pola de Lena - Gijon: 1. Etxebarria (Spa) 162 km in 4.03 50, 2 Nicolas Jala- bert (Fra), 3. Uriarte (Spa) 1.35, 4. Alonso (Spa), 5. Gonzalez (Spa). Algemeen klasse ment: 1. Uria 12.33.45, 2. Arrieta (Spa) 0.07, 3. Canada, 4. Alonso 0 20, 5. Osa 0.22. RKC en NEC zetten stap richting handhaving DEN HAAG ANP Alleen al uit zelfbescherming zou het beter zijn als ADO Den Haag en FC Zwolle ge zellig in de eerste divisie blijven voetbal len. Met eventuele promotie zouden ze vooral zichzelf pijn doen. De nummers acht en vijf uit de eerste divisie begonnen de nacompetitie in groep A met onwaar schijnlijk broddelwerk, dat nog een win naar opleverde ook. Dat was FC Zwolle, 0- 2. Zwolle kwam voor rust gelukkig op voorsprong, toen Faerber nogal onnodig hands maakte. Routinier Boekweg benutte de strafschop. Na rust drong ADO wel aan. Zonder al te veel ideeën. In de slotminuut maakte invaller Bosschaart 0-2. RKC zette, eveneens in Groep A, de eerste belangrijke stap op weg naar verlengd ver blijf in de eredivisie met overtuiging, maar zonder echt goed te spelen. Tegen Emmen was dat ook niet nodig: 2-0. De Waalwij- kers kregen de openingstreffer in de schoot geworpen. Sion speelde in de 32ste minuut van heel ver te zacht terug op Migchelsen. Die kwam wel zijn doel uit maar niet snel genoeg om te verhinderen dat de attente Wijnhard profiteerde. Wijn- hard maakte 2-0. NEC speelde bij de start van de nacompe titie tegen Cambuur als een eerste-divisio- nist. De Nijmeegse ploeg pakte tegen de Friezen wel de eerste drie punten in groep B. De strafschop van Maes in de tweede helft gaf de club uitzicht op handhaving: 2-1. NEC kwam voor de pauze op voor sprong. Een fraaie aanval van Poutilo en Ellerman kreeg via het hoofd van Lan gerak de juiste beloning. Op slag van rust stuurde Arts weer een van zijn gevaarlijke vrije trappen weg. De kopbal van Dijkhui zen bracht beide partijen weer op gelijke hoogte, voordat Maes voor de volle winst zorgde. Nauwelijks veertig minuten duurde het plezier bij VW over de aanwezigheid in de nacompetitie. Go Ahead Eagles stond als bezoekende club nog voor de rust met 3-0 voor en gaf erna slechts één treffer weg: 1- 3. Rorije opende al spoedig de score voor de Eagles na een fout van de VW-verdedi- ging. Ook bij de 0-2 van Michels ging de defensie van VW niet vrijuit. Rayer en Schol zaten met de handen in het haar, doelman Kooiman had ook geen verweer. Zeven minuten voor rust besliste Tammer het duel al. Bakboord slaagde er nog wel in een strafschop voor de thuisclub te ver sieren. Volmer benutte de mogelijkheid. GLASGOW/DEN HAAG SIMON ZWARTKRUIS Bij Ajax gaat traditiegetrouw niemand op de geruchten stroom in, maar voor de gezag hebbende Schotse krant Daily Record bestaat er geen twijfel meer: Brian Laudrup speelt vanaf volgend seizoen bij Ajax. Het dagblad baseert zich van daag op de voorpagina op Laudrups Italiaanse zaakwaar nemer Vicenzo Morabito, die de overgang 'off the record' beves tigde. Laudrup heeft tot medio '98 een contract bij Glasgow Ran gers en heeft zich al eens laten ontvallen dat niet te zullen ver lengen. Vandaar dat de clublei ding nu bereid is de 28-jarige Deense aanvaller te verkopen, naar verluidt tegen een som van ruim dertien miljoen gulden. Eerder deze week lekte uit dat de nieuwe Ajax-trainer Morten Olsen Brians 32-jarige broer Mi chael Laudrup had gepolst om naar Amsterdam te komen. De Deense oefenmeester reist ko mende zonder naar Kopenha gen, waar hij na afloop van de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bosnië met de gebroeders Laudrup om de tafel wil gaan zitten. Beide spelers hebben in middels verklaard graag nog en kele jaren samen te spelen. Los van elkaar hebben de broers al meerdere malen verklaard geen behoefte meer te hebben aan de immense druk en hectiek in Spanje of Engeland.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25