B Meer huizen >iin Poelgeest Oud-Hollands met moderne snufjes Onderwijsdeskundige: geen wettelijke belemmeringen Extra geluidsschermen bij boren naar gas Wassenaar Leiden Regio 'Overlast Van Galenlaan walt mee volgens politie Leiderdor Voorschoten Warmond Wassenaar ^HANDEL Rfl WANDEL lCKids Catering: voor kinderfeestjes aan huis J DONDERDAG 5 JUN11997 CHEF HANS JACOBS. 071-5356414, PLV -CHEF RUDOLF KLEUN. 071-5356436 enl vein de nieuwbouwwijk Poelgeest in de Broek- en Si- c°lmontjespolder komen niet 1030, maar rond de 1100 wo- pingen. Daarmee moet het bouwtekort van 26 miljoen gulden waar Oegstgeest mee worstelt iets worden terug- ?rlagebracht. Ook worden de koophuizen in de wijk gemid- epideld vijftien procent duurder, omdat de oorspronkelijke prijzen intussen verouderd zijn. ^'OEGSTGEEST MAARTEN KEULEMANS ?De uitbreiding van het aantal ^'huizen heeft overigens ook een ^praktische reden, vertelde ver- ^antwoordelijk wethouder G. van se Eisen gisteravond in de raad szaal. „Dat er op sommige plaat- erv!sen meer huizen komen, hangt samen met de architectonische kwaliteit van de wijk. Soms kan 'het gebeuren dat een architect zegt: hier past nog een extra ge- L bouw." Een gedeelte van de ex tra woningen komt in de goed koopste woningcategorie (tot 172.000 gulden): aan de rest komt een prijskaartje te hangen vofvan rond de vijf ton. VJ Hoeveel extra woningen er ierePrec'es komen, kon de wethou- mdider nog niet zeggen. „We lopen idivnu al veertig woningen voor op 3epdc planning. Als we zo door gaan, komen we uit op zestig n &tot tachtig woningen extra." In Poelgeest komt bovendien een nog nader te bepalen aantal aangepaste woningen voor ge handicapten van de W. van den Berg-stichting. Ook wordt er in de nieuwe bouwtekeningen re kening gehouden met een ba sisschool. Volgens cijfers van de gemeente gaan er voldoende mensen in Poelgeest wonen om een school te rechtvaardigen. Van de 1100 nieuwbouwwo ningen staan er inmiddels 460 op papier. Het is de bedoeling dat de eerste paal al in novem ber de grond in gaat. Dat de tijd dringt, was tijdens de presenta tie van de eerste bouwtekenin gen goed te merken: de schet sen van de architecten zaten nog vol niet ingevulde plekken, en één van de maquettes die de raadsleden te zien kregen was samengesteld uit een paar oude dozen, met de handvatten nog duidelijk zichtbaar. die komen voetballen sinds er (doel)palen zijn neergezet. „Tot voor kort was het prettig wonen hier", schrijven de acht. Regel matig komen ballen op de au to's en in de voortuintjes. Dat de 'vreemde jeugd' met fietsen en brommers in het plantsoen rijden is de bewoners ook een doorn in het oog. De acht hebben, na bedrei gingen, ooi een klacht bij de politie ingediend. Het politiebu reau aan de Witte de Withlaan ligt om de hoek, maar dat is het wijkbureau van de Leidse Ste venshof. Voorschotenaren moe ten met hun klachten naar het bureau aan de Zwaluwweg. Vol gens politiewoordvoerder T. Stuifbergen valt het probleem aan de Jan van Galenlaan wel mee. „Er zijn dit jaar vijf mel dingen binnengekomen. Eén daarvan ging over overlast van jongeren. Dus we onderschrij ven deze alarmerende berichten niet." Wel is volgens Stuifber gen de drukte toegenomen, sinds de gemeente doelpalen op het graveld heeft neergezet. Vanavond wordt de brief in de gemeenteraad behandeld. VOORSCHOTEN DIMITRI WALBEEK - Vijf jongens van een jaar of vijf tien trappen 's avonds een bal letje op het grasveldje aan het id van de Jan van Galenlaan Voorschoten. Bij elke flater 'an de keeper klinkt er hoon gelach. Van (verdere) overlast lijkt geen sprake. Aan het eind van de middag, met mooi weer en de vrije middag van school, is er zelfs niemand te bekennen. Het is blijkbaar een rustige ivond voor de buurt in de wijk Noord-Hofland. Want deze reek bleek uit een boze brief ■wC acht bewoners van dit ge- r ?^eelte van de straat dat de over last de spuigaten uitloopt. Het lin"/eldje is omringd door struiken in8%n bomen behalve aan de kant s eVan de voortuintjes van de boze stat?ewoners. In de avonduren ar^eidt de hangplak steeds vaker tot overlast. In hun brief reppen de!le klagers dan ook over maatre- co "Ijelen. PBij navraag blijkt dat de vijf yu"'ongens niets van deze brief of ^anie klachten weten. De boze be- ^tvoners klagen ook meer over de en&>udere jeugd en volwassenen n ui Me ga-pannenkoekentent De Hooiberg opent in Leiderdorp LEIDERDORP JUDY NIHOF Zijn restaurant De Hooiberg in Leiderdorp is nog maar net open, of eigenaar Ger Nagte- gaal denkt alweer voorzichtig aan een volgend pannenkoe kenproject. Een serie oer-Hol- landse boerderijen in navolging van de hamburgerketens en de pizza-filialen? De Leidse onder nemer sluit het niet uit. Maar eerst wil hij zich op de Persant Snoepweg bewijzen. Dan ziet hij wel verder. Drie jaar heeft Nagtegaal ge broed op de formule van zijn pannenkoekenboerderij. Gis teravond konden vrienden en relaties het resultaat bekijken. Tijdens deze 'voorproefavond' bereidden de 35 personeelsle den zich alvast voor op het echte werk: het ruim tweehon derd stoelen tellende restau rant gaat vandaag open voor het publiek. In en om De Hooiberg heeft Nagtegaal alles uit de kast ge haald om zijn gasten het idee te geven dat de klok honderd jaar heeft stilgestaan en ze een graantje meepikken van het plattelandsbestaan. Met zijn rieten dak, kippenhok, boe renkarren, waterput en klom- penrek, doet de pannenkoe kenboerderij het Oud-Holland- sche hart sneller slaan. Wat maakt het ook uit dat De Hooi berg in werkelijkheid ligt inge klemd tussen de A4 en de Persant Snoepweg en dat enke le meters verderop de auto's in colonne bij het loket van de McDrive staan? Nostalgie mag dan hoogtij vieren in de boerderij, de be diening is zijn tijd vooruit. Eén druk op de knop bij je tafeltje en een vriendelijke serveerster verschijnt. Ook de twee 'vi deokeldertjes' voor de kinderen hebben niets met heimwee naar het verleden te maken. Non-stop vliegen hier de te kenfilms over het scherm. Het lastige aan een bezoek aan de Hooiberg, is het maken van een keuze uit de 120 pan nenkoeken op de kaart, met traditionele ingrediënten als spek en appel, maar ook met babi pangang of mexicaanse In de open keuken van De Hooiberg vliegt de ene pannenkoek na de andere door de lucht. FOTO DICK HOCEWONINC bonen. Je kunt het zo gek niet bedenken, of het staat op het menu. Wie zweert bij Olvarit, hoeft zijn potje niet te missen. En wat denken van een 'Anti- allergie'-exemplaar? Niemand hoeft ooit nog buikpijn of jeuk te krijgen na het eten van een pannenkoek. CENTRUM Een deskundige moet alle kunstwerken in Leiderdorp op de staat van onderhoud onderzoeken. Het gemeentebestuur wil voor zo'n onderzoek 10.000 gulden reserveren. Het onderzoek is volgens B en W dringend nodig. De indruk bestaat dat sommige kunstwerken wel een opkanpbeurt kunnen gebruiken. HAASWUK De Provincie Zuid-Holland gaat weer met de gemeenten Warmond, Sassenheim en Oegstgeest om de tafel zitten om te pra ten over de Klinkenbergerpias. Aanleiding is een boze brief die de drie gemeenten onlangs naar Den Haag stuurden. De plaatselijke bestuurders klagen erover dat het recreatiegebied nog steeds niet op orde is, terwijl de Provincie al langer geleden heeft beloofd te zorgen voor een horeca-regeling, toiletten en beter onderhoud. CENTRUM Jongeren kunnen vanaf deze week met al hun vragen te recht bij het Jongeren-informatiepunt in 'Underworld', het jeugd centrum achter het gemeentehuis. Het 'meidenspreekuur' is dins dag van 18.30 uur tot 20.00 uur en het 'aanloopspreekuur' woens dag van 14.30 uur tot 16.30 uur en donderdag van 18.30 uur tot 20.00 uur. Verder is er een telefonische spreekuur en dat is donder dag van 14.30 uur tot 16.30 uur. Voor verdere informatie: 071 - 5617007. HUYS TE WARMONT Gidsen die verbonden zijn aan de IVN (organisatie die zich bezighoudt met natuur- en milieueducatie) leiden zondag een wandeling over het landgoed Huys te Warmont. De aanvang is twee uur bij de ingang aan de Herenweg. Voor nade re informatie: 0252 - 216248. CENTRUM De komende twee weken wordt de stoep opnieuw bete geld in de Johan de Wittstraat, aan de kant met de even huisnum mers tussen de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de Lange Kerk- dam. De oude tegels worden vervangen door nieuwe grijze tegels. De werkzaamheden nemen ongeveer twee weken in beslag. Begon nen wordt aan de kant van de Lange Kerkdam. DUINRELL Het komende weekeinde, 6,7 en 8 juni, vindt op Duinrell voor de elfde keer het Blokkeer/ Duinrell-volleybaltoernooi plaats. Op de grasvelden in het bos en duingebied van het attractiepark spelen die dagen zo'n 3500 volleyballers van verschillend niveau. Ook wordt het toernooi dit jaar uitgebreid met beachvolleybal- wedstrijden. Een select gezelschap top-volleyballers gaan zaterdag en zondag om 12.00 uur strijden om de titels 'King en Queen of the Duinrell beach.Nieuw dit jaar is een demonstratiewedstrijd Be- achhandbal, die op zaterdag om 16.00 uur wordt gegeven. VROUW BELAAGD - Een groepje jongens heeft gisteroch tend een 39-jarige Voorschoten- se lastiggevallen op het fietspad van de Admiraal de Ruytersin- gel in Voorschoten. De vrouw haalde de jongens in, maar die weigerden haar door te laten. Ze werd bespuwd, bekogeld met brandende sigaretten, op grove wijze uitgescholden en bedreigd. Naar de daders wordt nog gezocht. Leidenaar gewond na aanrijding Een 26-jarige bromfietser uit Leiden is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Verlengde Vinkenweg in Sassenheim. De man werd ingehaald door een tractor met twee platte wagens. De bestuurder, een 52-jarige man uit Oegstgeest, week daarbij iets te veel uit naar rechts om ruimte te maken voor tegemoetkomend verkeer. Hij raakte daarbij de Leidenaar. De bromfietser is met letsel aan zijn hand overgebracht naar het AZL. RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 36, FAX 071-532 19 21 In probleem rond basisschool De Schakel LEIDERDORP .JUDY NIHOF ue i tje glDERPORP/SASSENHEIM vju jjORITH LIGTVOET mei tje^'ie kinderen heeft, weet dat m0^et organiseren van een feesfje ;n foor het kleine grut gelijk staat lieeian het beoefenen van top- lat port. Het kinderfeestje kan et gorden gerekend tot een van de jj gezelligste, maar ook een van de 'ermoeiendste evenementen 'an het jaar. En als de uitgela- en troep vriendjes en vriendin- blijjetjes aan het einde van de rt ,piddag vertrekt, kunnen pa en ircjt pa de puinhoop opruimen. q dei Gemma Haemers merkte dat izenlee' ouders snakken naar ie- t njepand die het feestje van hun find organiseert en begeleidt. laar bedrijf 'Kids Catering' 'oorziet in die behoefte. Drie kar geleden begon ze, vanuit Ilaar woning in Leiderdorp, met iet op wat kleinere schaal orga- tiseren van kinderverjaardags- kestjes in de Leidse regio. In middels is ze verhuisd en is Sas- vijjfenheim haar thuisbasis. Leiden er ji omstreken rekent ze nog Greeds tot haar 'verzorgingsge- t niaied', maar als het aan haar ligt, r is jreidt zich dat spoedig uit tot 'draden grotere regio, lat li Haemers' Kids Catering g is leemt de ouders een hoop werk lit handen. „We schminken de anderen, verzorgen de hapjes, edelthenken drankjes in, doen al- ia- zferlei spelletjes en gaan met de ie ónderen naar buiten zodat ze te njun energie kwijt kunnen", zegt 'n over haar bedrijfje. i tof De door Kids Catering ver- iel oprgde feestjes worden bij het feestvarken' thuis gevierd. Vol- ?n nfens Haemers omdat kinderen en %t toch het leukst vinden. „Met ichtlie respect, maar een middagje volgficDonald's of een uitje naar de e cofoscoop is vaak meer van het- ijkt èlfde. Het ene kind heeft de aoollm al gezien, nummer twee wil docfgenlijk liever naar een andere lm; voor je het weet vervelen kinderen zich en gaan ze on- fer de stoelen door." Gemma Haemers tijdens een kindersportfeestje in Leiderdorp. „Ik ga graag n dat ze daar hun energie kwijt kunnen." Haemers past het thema van het feest zoveel mogelijk aan bij de belangstelling van de jarige. Met een 'knutselkind', zal ze andere dingen doen dan met een kind dat niets liever doet dan sporten. „Een barbiefeest, een heksenfeest, een spoken- feest: alles is mogelijk", aldus de Sassenheimse. Eén ding heeft Haemers de afgelopen jaren wel geleerd: „Ik doe steeds wat het kind wil. In het begin vertelden de ouders me wat hun kind leuk vond en dat was niet altijd een succes. Dan bleek al snel het kind heel andere dingen leuk te vinden dan de ouders hadden gedacht. Op zo'n moment moest ik snel overschakelen op mijn eigen programma. Je moet niet verge ten dat zo'n kind de volgende als het feest niet leuk was, staat hij of zij voor paal. Dat mag per se niet gebeuren." Ouders die haar binnenlaten, hun jas aantrekken en vervol gens drie uur later pas terugko men, komt Haemers niet vaak tegen. „Meestal willen de ou ders wel zelf het verjaardags feestje organiseren, maar heb ben ze andere dingen aan hun hoofd.- Zeker als ze meer kinde ren hebben. Toch lopen de meeste vaders en moeders ons achterna met de videocamera of het fototoestel. Of ze doen mee met de spelletjes." De meeste kinderen voor wie Kids Catering feestjes organi seert, zijn tussen de 7 en 9 jaar. Haemers moet het vooral heb ben van mond-tot-mondrecla- me. Omdat de kans bestaat dat deren zijn die al eerder op een door Kids Catering georgani seerd feestje zijn geweest, moet ieder partijtje anders zijn. „Maar er zijn spelletjes die ik al tijd kan doen. Het 'ballonnen- bed' bijvoorbeeld, is een topper. We blazen dan veertig ballon nen op, stoppen die in een dek bedhoes en ieder kind mag zich er vervolgens op laten vallen: succes verzekerd. Inmiddels doet Haemers niet alleen kinderfeestjes aan huis. Ook op personeelsfeesten en bruiloften houdt ze kinderen bezig. „Dat biedt de volwasse nen de mogelijkheid om rustig te dineren. Zo hebben zowel de ouders als kinderen een leuk feest." Meijer en Joling op Ford-feestje Ford Rijnland in Leiderdorp be staat veertig jaar en viert dat vanaf morgen met een drie daagse 'mega sale'. Tijdens de verkoopstunt-dagen zijn er dranken, hapjes en feestelijke kinderactiviteiten. Anita Meijer en Gerard Joling luisteren het feestje van de dealer op met op tredens op zaterdag en zondag. Rijnland BV is te vinden aan de Van der Valk Boumanweg 71 in Leiderdorp. 'Plaza Dagen' bij Kamsteeg VOORSCHOTEN Het nieuwe Kamsteeg Auto Pla za aan de Hofweg in Voorscho ten is klaar. Daarom nodigt de directeur Bert Kreek iedereen uit om tijdens de zogenoemde 'Plaza Dagen', van 12 tot en met 15 juni, een kijkje te komen ne men. De werkplaatsen van Kamsteeg in Leiderdorp en Oegstgeest zijn op deze dagen gewoon geopend. Tijdens de Plaza Dagen worden tal van fes tiviteiten rondom het thema au to georganiseerd. Ook aan de kinderen is gedacht. Water centraal bij Intratuin VOORSCHOTEN Als het aan Intratuin Voorscho ten ligt, krijgen we dit jaar een 'natte' zomer. De inrichting van het tuincentrum staat momen teel in het teken van water. Het Voorschotense bedrijf heeft tips en ideeën over kabbelend, stro mend of klaterend water. Van een grote vijver met vissen in de tuin tot een waterschaal op het Er is niks mis met het huisvesten van het voortge zet onderwijs en leerlingen van de basisschool in één gebouw. „Wettelijk zijn er voorzover ik weet geen belemmeringen", zegt onderwijskundige C. Dietvorst. Of je leerlingen van uiteenlopende leef tijd van dezelfde we's gebruik moet laten maken, betwijfelt het bestuurslid van de Nederlandse vereniging van pedagogen en onderwijskundi gen. Het gezamenlijk onderbrengen van jonge kinderen en scholieren van een jaar of achttien in een pand moet 'onder strikte voorwaarden' ge beuren, meent Dietvorst. „De jongere en de ou dere kinderen moeten zich er prettig bij voelen. Verder is het belangrijk dat rekening wordt ge houden met de opvattingen van de ouders." De onderwijskundige kan zich best voorstellen dat de ouderraad van basischool De Schakel ongerust is over het plan van de gemeente Leiderdorp om twee groepen van deze school en enkele groepen van de Laboratoriumschool in één pand aan de Buitenhoflaan onder te brengen, zonder de we's aan te passen. De ouders zijn inmiddels naar de rechter gestapt om alsnog gescheiden voorzie ningen te krijgen. Het samenbrengen van voortgezet onderwijs en basisonderwijs in één pand, is in Nederland een onbekend fenomeen, waaraan de mensen erg moeten wennen. Dat vergt volgens Dietvorst een voorzichtige aanpak. Maar er is geen reden om samenvoeging bij voorbaat af te wijzen. „In Zweden heb je scholen voor kinderen van 3 tot 16, 17 jaar. Daar werkt het. Waarom zou het in Nederland niet kunnen? Toen in 1985 het kleu teronderwijs en het lager onderwijs werden sa mengevoegd, werden ook vraagtekens gezet. Je ziet nu dat de basisschool is geaccepteerd." 'Samenvoeging van scholen' in het pand aan de Buitenhoflaan is volgens de Leiderdorpse wet houder C. Huigen (WD/onderwijs) wel erg sterk uitgedrukt. „Het enige wat er gebeurt is dat leer lingen van de Laboratoriumschool in de ene punt van een gebouw komen te zitten en leerlingen van de Schakel in de andere punt. De entree is gescheiden. En over het gebruik van de toiletten! vallen natuurlijk best afspraken te maken." Huigen vindt de bezwaren van de ouderraad 'een beetje overtrokken'. „Op sportorganisatie^ maken kinderen van verschillende leeftijden ook! gebruik van dezelfde toiletruimtes. Bovendien zijn het de oudste leerlingen van De Schakel die straks in het gebouw aan de Buitenhoflaan te recht komen. Dat zijn de kinderen die een jaar la ter naar het voortgezet onderwijs gaan. Dan krij gen ze ook met oudere scholieren te maken." Het maken van aparte toiletten is volgens de; wethouder onbespreekbaar. „Dat is een hele dure, voorziening, terwijl het een tijdelijke situatie is; dat de Laboratoriumschool erin komt. Ze hebben; een aanvraag gedaan voor een jaar." Huigen heeft de indruk dat de ouderraad van De Schakel zoekt naar een reden om uitbreiding te krijgen van het eigen gebouw aan het Van Alphenplein. Dit heeft de gemeente al eerder afgewezen. Dé leerlingenprognoses zouden de noodzaak ervan niet aantonen. Volgens Huigen is het gebouw aan de Buiten hoflaan bedoeld als vangnet voor het basisonder wijs. ,„Maar voor het komende schooljaar heeft; zich alleen De Schakel aangemeld. Moet je dan zeggen tegen een school voor hoger onderwijs, die tijdelijk ruimte nodig heeft: je mag er niet in?"; WASSENAAR DIMITRI WALBEEK De proefboring naar gas die de Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) een jaar lang aan de Katwijkseweg in Wasse naar gaat uitvoeren, wordt een stuk luidruchtiger dan voorheen is gemeld. De NAM gebruikt na melijk een zwaarder type boort oren dan is afgesproken. De vergunning van de NAM is daarom tijdelijk opgeschort. Omwonenden worden opnieuw in de gelegenheid gesteld om bezwaar te maken tegen de boorinstallatie. Omdat de geluidssterkte toe neemt, heeft de NAM al aange kondigd twee extra geluids schermen van tien meter hoog te plaatsen. Met deze aanvullin gen blijft het geluidsniveau bin nen de grens van 50 decibel. De gemeente heeft de veranderin gen goedgekeurd en legt het nieuwe plan ter inzage tussen 6 en 20 juni. De gemeente ontving twee bezwaarschriften tegen het vo rige voorstel. Die worden met de eventuele nieuwe bezwaren behandeld. Mochten er klach ten binnenkomen dan wordt op 4 september een speciale hoor zitting over het terrein gehou den. Zonder bezwaren wordt de vergunning in juli aan de NAM verstrekt. Het bedrijf begint dan in september met de bouw van de boorinstallatie. De NAM test van tevoren eerst diverse wo ningen in de omtrek op de bouwkundige staat in verband met de trillingen die de boor veroorzaakt. Vorig jaar hadden omwonen den tijdens een inspraakavond bezwaar gemaakt tegen de proefboring. De NAM heeft de gemeente en de klagers toen verzekerd de overlast tot een minimum te beperken. De; buurtgenoten bleken hun be denkingen te hebben over hei grondwater, de aanvoerroute, grondverzakkingen, licht- en geluidsoverlast en de veiligheid van fietsers op het pad langs de Katwijkseweg. De NAM kondig de na deze klachten aan een scherm te plaatsen rondom het: boorplatform. Dat is 40 bij 65: meter groot. De proefboring is nodig om-! dat de NAM beschikt over gege vens die erop wijzen dat zich' onder een deel van Wassenaar' gashoudend gesteente bevindt op een diepte van 2800 metei^ De eigenaar van de grond is bel; reid de grond tegen betaling té laten gebruiken. Als na de; proefboring blijkt dat er een ex-; ploiteerbare gasvoorraad onder: Wassenaar ligt, wordt een nieu we locatie gezocht om te boren

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17