Bescheiden Dewulf is niet te stoppen Amanda Coetzer serveert Steffi Graf af Sport Komst Gullit leidt aandacht af van chaos in Zuid-Afrika Guus Hiddink hoog op verlanglijstje van Real J!WOENSDAG 4 JUN11997 VVOG wint ook tweede duel da- harderwijk» WOG heeft gisteren op eigen terrein een belangrij- ke stap gezet op weg naar de zaterdagtitel. De ploeg uit Harder wijk, afgelopen weekeinde met 3-1 te sterk voor FC Lisse, won gisteravond ook z'n tweede wedstrijd. GVW werd met 1 -0 ver slagen. WOG kan nu zaterdag met een overwinning op FC Lisse het kampioenschap veilig stellen. •n Frankrijk en Brazilië in evenwicht Al- lvonFrankrijk en Brazilië, twee kanshebbers op de wereldtitel, gen deden ruim een jaar voor de opening van het WK voetbal niet tei- voor elkaar onder. Ze openden het vierlandentoemooi in Lyon jen met een gelijkspel: 1-1. Beide landen zijn automatisch geplaatst i voor het WK en mogen na een zwaar seizoen met Engeland en ij di Italië nog een toernooitje spelen, als test voor volgend jaar. Het .ei- Tournoi de France, ook wel Mini-WK genoemd. Het openings- doelpunt van de Brazilianen was van superbe kwaliteit. Roberto Carlos mikte uit een vrije trap binnenkant paal raak. Keiler zorg- de in de tweede helft voor de gelijkmaker, lin( Michael Johnsons WK is in gevaar ,0" raleigh De mislukte strijd om de titel „snelste man ter wereld" iat heeft mogelijk verstrekkende gevolgen voor Michael Johnson. De olympisch kampioen op de 200 en 400 meter liep in de wed- strijd tegen Donovan Bailey een dijbeenblessure op en mist mis- ijtdi schien de Amerikaanse kampioenschappen en daardoor ook de *e WK in Athene. Johnson haakte in het duel over 150 meter in ats Toronto af. Volgens zijn manager Brad Hunt heeft Johnson een n behoorlijk ernstige verrekking in het linkerdijbeen. Bailey tou- ste cheerde een miljoen dollar na zijn zege, exclusief zijn startgeld. 'Fraulein Forehand' niet meer de kampioene van weleer De nagel aan de doodskist van Steffi Graf heet Amanda Coet zer. De Zuid-Afrikaanse was vlak voor Roland Garros verant woordelijk voor de grootste ne derlaag uit de profcarrière van Graf, 6-0, 6-1. Amper bekomen van die opdoffer kreeg de 27-ja- rige Duitse gistermiddag op nieuw een tik van jewelste van haar 'Angstgegner'. Coetzer ver sloeg in de kwartfinales van Pa rijs de titelverdediger in twee sets, 6-1,6-4. Roland Garros is de kam pioen bij de mannen en vrou wen nu kwijt. Eigenlijk kon het niet uitblijven dat de vijfvoudige kampioene van Roland Garros vroegtijdig werd uitgeschakeld. Sinds 1986 was Graf altijd verte genwoordigd bij de laatste vier. Al voordat het toernooi begon verklaarde Graf 'niet honderd procent fit te zijn'. Ze maakte in Berlijn een maand geleden haar rentree na een maandenlange periode van rust vanwege een knieblessure. Volgens de statis tieken wint de blondine uit Bruhl de toernooien waarin ze haar comeback maakt. Dit keer was het anders, Coetzer gaf haar met de recordnederlaag iets om over na te denken. Als Graf vijftig minuten tegen iemand tennist zonder een ga me te maken, gaat dat toch kna gen. 'Fraulein Forehand' is niet meer de kampioene van weleer. Het regime brokkelt af. Ze heeft Martina Hingis voorbij zien schuiven en na Roland Garros zal ze zich op de wereldranglijst opnieuw een plekje lager terug vinden. Omdat Monica Seles gisteren door de overwinning op Marie Joe Fernandez (3-6, 6- 2, 7-5) de nieuwe nummer 2 van de wereld wordt. In tien jaar proftennis stond Graf niet zo laag. Ze sloot acht jaargan gen af als de beste en stond in totaal 377 weken nummer 1. De blessureperikelen en de belastingfraudezaak, waarvoor haar vader Peter binnenkort het gevang in moet, hebben haar niet koud gelaten. Ze is haar rit me en vertrouwen kwijt. De an ders zo genadeloze forehand van Graf verdween gisteren op vallend vaak onder in het net of ging uit. In totaal sloeg ze maar liefst 64 onnodige fouten. Als de ballen wel binnen de lijnen ble ven hadden ze te weinig lengte. En de service haperde ook aan alle kanten. Ze veroverde slechts 22 punten met haar eer ste opslag. Graf: „Het was verschrikkelijk. Ik was nerveus, niet zeker met mijn slagen en miste het ge duld. Hoe dat kan na tien jaar ervaring. Als ik dat eens wist..." Volgens de verliezer had het niet alleen met Coetzer te ma ken. Ook al is de 25-jarige uit Hoopstad een geduchte oppo- nente. Ze won dit jaar al twee keer van Graf, in Berlijn en Mel bourne. Graf: „Ze speelde goed, maar zoals ik nu speel, maken er meer een kans tegen mij." Coetzer kwam de perszaal binnen met op haar t-shirt de tekst 'power is nothing, if not controlled'. De als elfde ge plaatste was blij maar ook rëeel. „Steffi speelt momenteel niet haar beste tennis. Volgens mij is er niet zoiets als het mysterie Coetzer." De kleine blondine (1.57) ont moet in de halve finales de Kroate Iva Majoli. Zij won van Ruxandra Dragomir, 6-3, 5-7, 6- 2. De andere partij wordt Seles- Hingis. Martina Hingis had gis teravond weinig moeite met de Spaanse Arantxa Sanchez-Vica- rio. Met twee keer 6-2 kwam de 16-jarige Zwitserse dichter bij haar tweede Grand Slam-titel na Australië. Steffi Graf kwam tegen Amanda Coetzer niet verder dan vijf games. FOTO RTR eter. Vanenburg vertrekt bij FC Utrecht 1_ utrecht Gerald Vanenburg vertrekt na een kort verblijf weer bij ,r FC U trecht. Volgens voorzitter Herremans past de oud-intema- juj tional niet in de plannen van trainer Spelbos. De 33-jarige Va- j. nenburg speelde na zjjn Japanse periode bij Jubilo Iwata negen duels voor FC Utrecht. Hij scoorde twee keer, maar was ook en- Aj] kele malen geblesseerd of ziek. Herremans liet gisteren na een laatste gesprek weten dat de „speltechnische opvattingen" van an Spelbos en Vanenburg nogal uit elkaar liggen en dat de partijen gS_ niet met elkaar verder willen werken. De voormalige speler van -,ch Ajax en PSV schermt met belangstelling van een aantal andere clubs. et 3 °0d' Spits HSC naar Bradford City 'gei haaksbergen De aanvaller Dennis Sepp van HSC'21 uit Haaks- 5 °P bergen vertrekt naar het betaalde voetbal in Engeland. Amateu- de rinternational Sepp, momenteel actief om het kampioenschap zori voor zondaghoofdklassers, tekende een contract voor twee sei- zoenen bij Bradford City, dat uitkomt in de eerste divisie van En- geland. Hij maakte dit seizoen al 29 doelpunten voor HSC. eui im Reygwart fluit nog seizoen door 61 zeist» Scheidsrechter Hans Reygwart mag nog een jaar blijven fluiten in het betaalde voetbal. Reygwart bereikte de voor arbi- ters pensioengerechtigde leeftijd van 47 jaar, maar de KNVB j en heeft hem een jaar dispensatie verleend. Eerder gebeurde het- ,W0|zelfde met Jaap Uilenberg. Jef van Vliet echter is na het bereiken ^gVan de vastgestelde leeftijd van de lijst afgevoerd. „Hij voldeed ilstlpiet meer aan de eisen", aldus John Blankenstein, die bij de j jn KNVB de scheidsrechterszaken behartigt. Snoei en Brand op non-actief Rotterdam Sparta heeft coördinator Joop Brand en jeugdtrainer Snoei (B-jeugd) op de valreep van het seizoen nog op non- actief gesteld. De Kasteelclub schuift het tweetal de schuld in de .schoenen voor de overgang van de junioren Iwan Redan (16) en Rahmed Mustapha (15) naar Vitesse. Zowel Brand als Snoei gaat immers volgend seizoen ook aan de slag in Arnhem. |Ritzeges voor Gualdi en Camenzind 5°.' verona Mirko Gualdi heeft de zeventiende etappe in de Ronde .8,0.van Italië gewonnen. De 28-jarige Italiaan uit de Polti-ploeg was ^iet iin Verona de snelste van een kopgroep van drie. Zijn landgenoot 10 ',Pozzi werd tweede, de Colombiaan Pico derde. In de Ronde van 5.oo Oostenrijk bleef Mapei de dominante ploeg. De vijfde etappe werd een zege voor de ZwitserCamenzind voor zijn ploeggenoot vandenbroucke, die al twee ritzeges op zijn naam bracht. De rit .^voerde van Badhof Gastein naar Lizn over 148 kilometer. Eddy - NBouwmans was de beste Nederlander op de tiende plaats. ;n (B 6- „„Echteld mag weg bij Heerenveen - 0 Leeroy Echteld wil en mag vertrekken bij Sc Heeren- HH^veen- Volgens de 28-jarige spits heeft hij bij zijn huidige wer-kge- 'geen ruimte voor mijn ontwikkeling als mens en voetballer', hu is Voorzitter Riemer van der Velde en trainer Foppe de Haan heb- 6"7 'ben inmiddels te kennen gegeven Echtelds afscheid niet te zul- Sukolen blokkeren. De vraagprijs is ƒ200.000. Echteld speelt sinds bij Heerenveen. De oud-speler van DWS en Haarlem is al eerder in aanvaring gekomen met trainer De Haan. „De relatie is ew/vjnu behoorlijk beschadigd", zegt Echteld. ^Eraaie tweede plek Marion Borst coi),i jp^'s heerenberg Marion Borst reed gisteravond naar een fraaie lavaJweëdë plaats in het Tweede Wieier Revue Klimcriterium in en 36, rond 's Heerenberg. De 23-jarige Leiderdorpse uit de Libertas- werd in de eindsprint verslagen door Yvonne Brunen, lid ,v (RiVan de nationale selectie. Brunen en Borst wisten in de slotfase Van het parcours over 60 kilometer weg te rijden uit een kop- 'groep van vier rensters. Hester-Marieke Kroes van de Ter Aarse a) 7.iJartol-ploeg finishte als tiende. Het verdriet van België wordt de nationale trots Filip Dewulf kijkt eens om zich heen in de overvolle perszaal. Het benauwt hem zichtbaar dat honderden mensen op hem afstormen met camera's, microfoons en schrijfblokken. De be scheiden Belg, die tot voor kort alleen een bekendheid was in Leopoldsburg en omstreken, heeft opeens de wereld aan zijn voeten nu hij als qualifier de halve finales van Roland Garros heeft bereikt. parijs rob van der zandenl Dewulf is met Gustavo Kuerten, die later op de dag over de rug van Yevgeny Kafelnikov ook de laatste vier haalt, de sensatie van het graveltoernooi. Een speler van buiten de top hon derd - Dewulf staat 122ste en zal na Roland Garros spectacu lair stijgen - en van buiten het hoofdtoernooi zet Parijs op zijn kop. Plotseling heeft iedereen wat te vragen aan de man die gewend is om slechts twee landgenoten te woord te staan. Volgens Benny Vanhoudt, de man die Dewulf jarenlang train de en hem door en door kent, is al die mediabelangstelling niks voor de nuchtere Limburger. „Men moet Filip niet te veel op een podium zetten. Het liefst heeft hij geen drukte om hem heen. Lekker een pint drinken in het supporterslokaal van voetbalclub Beringen, dat vindt- ie prettig," aldus Van Houdt, die zijn pupil nog wel steunt, maar niet meer in het buitenland be geleidt. Dat doet inmiddels de Argentijn Gabriel Gonzalez. Het is een gek verhaal met die Filip Dewulf. Volgens Belgische verslaggevers is de nationale held van de laatste weken in zijn loopbaan al '635 keer' ge stopt met proftennis. De speler kan maar moeilijk wennen aan het individualisme in deze sport. Hij klopte als junior ooit aan bij de tennisschool van har de Henk van Hulst in Valkens- waard. Maar hij keerde al snel huiswaarts en schijnt geroepen te hebben 'dan stop ik nog lie ver'. Hij begon later niettemin aar dig te tennissen en werd in 1990 prof. Het duurde vijf jaar voor dat hij in Wenen zijn eerste en voorlopig enige ATP-toernooi Filip Dewulf heeft oog voor de bal. won. „Ik werd 44ste van de we reld en dacht: nu gaat alles ver anderen. Maar dat viel dus te gen," aldus Dewulf. „Ik nam op een bepaald moment het egoïs me wat je nodig hebt op de baan, mee naar elders. Die eeu wige naijver, dat gebrek aan so ciaal contact, ik baalde ervan. Ik werd verdrietig en raakte uitge keken op tennis." Toen hij later voor de Belgi sche Davis Cup-ploeg werd ge kozen, was een uitwedstrijd te gen Roemenië bijna opnieuw het einde van zijn loopbaan. Tijdens de trainingen in Boeka rest raakte hij zo in de knoop met zichzelf dat hij besloot huiswaarts te gaan. Eenmaal thuis, werd hij echter weer over gehaald terug te keren naar het Balkanland. Hij nam alsnog een single en dubbel voor zijn reke ning, maar bleef met de ge dachte spelen er een punt ach ter te zetten. De laatste jaren is hij de za ken wat professioneler gaan aanpakken en reist hij de we reld over met de genoemde Ga briel Gonzalez. De trainer noemt zijn pupil 'een semi-prof die full-time tennist'. Zelf zei De Wulf gisteren in de Franse sportkrant l'Equipe dat hij zich 'nog altijd niet honderd procent tennisser voelt'. Het 'verdriet van Belgie' is de nationale trots aan het worden. De stuntman kwam gisteren bij de laatste vier door een andere verrassing van het toernooi, Magnus Norman, te verslaan. Het blijft natuurlijk geen feest. Ergens moeten al die kleintjes elkaar tegenkomen in het toer nooi. De 21-jarige Zweed had geen verweer tegen de enorme forehand van Dewulf, die net voor een fikse regenbui binnen was: 6-2,6-7 (2-7),6-4,6-3. Het is in de historie van het open tijdperk (sinds '68 werden Grand Slams toegankelijk voor amateurs en profs) nog maar twee keer gebeurd dat een spe- i Johannesburg 3.00.marcel van der kraan/gpd >o 0 ï'.oéHU Is het absolute idool van de 2. Hzwarte en de blanke voetbal- ■27-jïans in Zuid-Afrika. Een 'vriend' ook van hun staats 8hoofd Nelson Mandela. En dus (Beiltaat Johannesburg vandaag 5. i£en beetje op zijn kop door het ^bezoek van Ruud Gullit. Politi- aP'- Afrikaanse voetbalbobo's en duizenden supporters willen de ^jhand schudden van de man die uwmfijn uitverkiezing tot 'beste Audivoetballer van Europa' en later van de wereld opdroeg aan Nelson Mandela. Maar achter de schermen kij ken de Nederlanders, de KNVB de vertegenwoordigers van de Nederlandse regering met 3 jiiet schaamrood op de kaken ztoe. De voormalige Oranje-in- efernational kwam niet gisteren met het elftal mee naar Zuid- Gullit arriveerde pas efanmorgen vroeg op de lucht- Iklüaven Johannesburg. Een dag laat, aangezien alle officiële (presentaties en plichtplegingen voor gisteren op het program ma stonden. Eigenlijk moest men blij zijn, zo begrepen de Zuid-Afrikanen van Gullits Engelse zaakwaar nemer John Smith, dat de 'big boss' van Chelsea nog tijd kon vrijmaken voor een bezoekje aan Mandela en dat hij gene gen was twaalf uur in het vlieg tuig te zitten. Tot op het laatste moment hadden de heren in Engeland de organisatie in Zuid-Afrika in spanning gehou den of Gullit wel zou komen. Dat zijn late aankomst grote gevolgen had, daar stond men kennelijk niet bij stil. „Nelson Mandela is de drukst bezette staatsman van de wereld. Die heeft niet zo maar een dagje over in zijn agenda. Als meneer Gullit dan besluit om pas woensdag naar Zuid-Afrika te vliegen en een officiële ontmoeting op dins dag aan zich voorbij te laten gaan, is het logisch dat men te leurgesteld is en dat men van een dergelijke handelwijze vreemd opkijkt," drukt de woordvoerder van de Neder landse ambassade zijn boos heid heel netjes uit. Het complete feestprogram ma voor gisteren kwam dus te vervallen. In alle haast is een nieuw programma in elkaar ge draaid. Een half uur voor de wedstrijd krijgt Gullit vanavond op het veld uit handen van Mandela de hoogst mogelijke onderscheiding uitgereikt voor zijn prestaties en de rol die hij vertolkte als voetballer van het zwarte ras. Daarna zal hij, geze ten naast Mandela op het ere- terras, de wedstrijd tussen Zuid-Afrika en Oranje volgen. Na afloop volgt een informele receptie, waar Gullit de hoofd gast is. Morgen vliegt Gullit met het Nederlands elftal wel mee terug naar Amsterdam. De KNVB had z'n vroegere aanvoerder aangeboden ook met het team uit te vliegen naar Zuid-Afrika, maar daar had Gullit geen trek in. Hij had, ondanks het feit dat hij geheel hersteld is van zijn enkelblessure en bij Chelsea na de zomer z'n carrière als spe ler/trainer zal voortzetten, evenmin zin om nog een half uurtje mee te voetballen als gastspeler in Oranje. Voor Gullit is het Nederlands elftal definitief een gesloten boek. Hoewel hij nimmer een afscheidswedstrijd heeft ge speeld noch officieel is uitge luid, wenst Gullit niet meer be trokken te worden bij het na tionale team. „Ik heb hem niet eens gevraagd om hier als gast speler op te treden. Het heeft wel in onze gedachten ge speeld, maar Ruud gaf zelf al heel snel aan dat hij absoluut niet in actie wilde komen," zegt bondscoach Guus Hiddink. Als het aan de Zuid-Afrika nen ligt, zou Gullit vandaag nog wel een rondrit maken door Soweto, de grootste en zwartste 'township' rond Jo hannesburg. De aanwezigheid van de voetbalheld, die in het land van Mandela populairder is dan elke andere sportman ter wereld, moet een extra stimu lans vormen voor de kansarme zwarte jongeren die met be hulp van Nederlands ontwikke lingsgeld en grote sportprojec- ten ervan wordt weerhouden om hun toevlucht te zoeken tot de misdaad. Want daar ligt op dit mo ment het grootste probleem voor de Zuid-Afrikaanse rege ring en de voetbalbond. Jeugdi ge, talentvolle voetballers krij gen meer aanbiedingen om lid te worden van een criminele bende dan van een voetbal club. Johannesburg is de stad met de grootste criminaliteit van de wereld geworden. De spelers van het Nederlands elf tal mogen niet alleen de straat op in de hoofdstad, waar .dertig tot veertig mensen per dag worden vermoord en waar een blanke in een luxe auto door rood licht mag rijden. Als hij stopt, maakt hij de kans te wor den doodgeschoten achter het stuur. Zijn auto levert een gezin in een arme woonwijk immers twee jaar lang een inkomen op. In 'The Star', het grootste ochtendblad van Johannes burg, staat dagelijks een halve pagina met de 'hitlijst' van alle misdaden van de vorige dag. Het overzicht van vandaag meldt veertien verkrachtingen, elf gewapende roofovervallen op winkels en banken, negen moorden en meer dan twintig gewonden bij schietpartijen of gevechten. Welkom Nederland, welkom Ruud Gullit. De Zuid-Afrikanen onder kennen de chaos in hun land. Zelfs de internationals van het nationale team worden er mee geconfronteerd. Doctor Khu- malo, middenvelder en ster speler van Zuid-Afrika, verloor dit jaar zijn vader. „Doodge schoten in zijn auto," zegt een woordvoerder van de voetbal bond. „Hij stond op een kruis punt en een crimineel wilde zijn Fiat hebben. De ene zwar te, die de andere zwarte dood schiet. De dader werd gepakt, maar afgelopen vrijdag ont snapte die man al weer uit de gevangenis. Je vraagt je af waar dit land naar toe gaat..." Ier uit de kwalificaties door stoomde naar de laatste vier van het hoofdtoernooi. John McEnroe en Bob Giltinan pres teerden het in '77. Giltinan bij de Australian Open en 'Big Mac' op Wimbledon, waar hij riep dat hij 'over een jaar de titel zou winnen'. Iets wat overigens vier jaar later pas zou gebeuren. Dewulf zat er na zijn overwin ning gisteren weer een beetje bij als een ongelovige Thomas. „Het is een beetje beangstigend zoals het gaat," zei de man met de grote, starende ogen die be gon met het verslaan van een andere qualifier in de eerste ronde (Caratti) en daarna via Meligeni, Portas, Corretja en Norman de halve finales bereik te. Het spel van de relaxte ten nisser is vooral gebaseerd op een forehand die elke tegen stander in het nauw drijft. De wulf slaat hem achteloos, maar het tempo is moordend. Net als het tempo waarin het geld nu binnenstroomt. Hij won in an derhalve week al drie ton aan prijzengeld. Daar kan-ie wel wat van cd'tjes van de Smashing Pumpkins, zijn favoriete band, voorkopen. Misschien is de droom van België nog niet over. Het is bij na veertig jaar geleden dat een van onze zuiderburen (Jacky Brichant) de laatste vier haalde bij een Grand Slam. Vanhoudt gelooft zelfs dat Dewulf als eer ste Belg in de geschiedenis de eindstrijd kan halen: „Filip blijft rustig en hij heeft nou eenmaal een enorm sporttalent dat er nu pas uitkomt. Als hij voetbalde stond hij vast en zeker in de na tionale ploeg." Omdat in de bovenste helft van het schema Gustavo Kuer ten huis heeft gehouden, wordt het België-Brazilie in de halve eindstrijd finales en zaJ er dus sowieso een verrassende finalist staan op Roland Garros. Onder in moeten de kwartfinaleduels Rafter-Blanco en Arazi-Brugue- ra nog worden gespeeld. Net als Dewulf weet ook Kuerten van geen ophouden. Na Muster en Medvedev zette hij gisteren op het Court Central titelverdediger Kafelnikov aan de kant, 6-2, 5-7, 2-6, 6-0. 6-4. De Rus, derde geplaatst, leek na de eerste verloren set terug in de wedstrijd te komen, maar de spillebeen uit Florianopolis hakte er vervolgens weer vrolijk en flink op los. De woorden spanning en faalangst komen in het woordenboek van de Brazi liaan met de Duitse voorotiders niet voor. Zelfs een tweede ser vice gaat bij Kuerten vaak met veel risico over het net. Kafel-, nikov, die door een vingerbles-, sure een korte voorbereiding had, werd er nerveus van. „Ik was geïmponeerd door zijn sla gen van achteruit. Hij wil dicte ren, is een echte shotmaker. Hij is het bewijs dat het niveau in tennis steeds weer stijgt. Steeds meer jongens uit de top hon derd kunnen jongens uit de top tien verslaan. Dat heeft niets met gravel of Roland Garros te maken." vervolg van voorpagina Het probleem voor Hiddink is waarschijnlijk dat hij zelf ook nog niet precies weet wanneer er in Spanje knopen worden doorgehakt. Retil kan over tien dagen landskampioen worden en het zou een domme zet zijn van voorzitter Manuel Sanz als hij voor die tijd met de naam van de nieuwe trainer naar buiten komt. Feit is wel - en dat weet ook Hiddink drommels goed - dat de bondscoach van het Nederlands elftal heel hoog op het verlanglijstje bij de 'Koninklijke' staat. Hiddink heeft niet ontkend dat hij de voorbije weken, tijdens een partijtje golf, al uitgebreid contact heeft gehad met voorzitter Sanz van Real Madrid. Daarvoor liet hij zelfs belangrijke competitiewed strijden, waarin Oranje-internationals aantraden, schieten. De man, die in januari 1995 het roer overnam van Dick Advocaat, is altijd gecharmeerd gebleven van het werken bij een Spaanse top club. Zijn periode bij Valencia deed hem verlangen naar meer. Een vertrek uit Zeist zou aan een kant verrassend zijn. Hiddink maakt met Oranje voor de tweede achtereenvolgende keer kans om zich te kwalificeren voor een groot toernooi. Als hij in het najaar van de Belgen wint kan Nederland zijn ticket voor het WK bestel len. Aan de andere kant heeft hij als bondscoach nogal wat proble men gehad binnen zijn selectie (de rel op net EK rond Edgar Davids en het incident rond Seedorf in Turkije), terwijl hij achter zijn rug om al twee seizoenen kritische geluiden vanuit Zeist op zijn func tioneren opvangt. Daar komt bij dat in Amsterdam zijn eventuele opvolger staat te trappelen: Johan Cruijff. De ex-coach van Barcelona heeft geen trek meer in een baan als clubtrainer, maar als bondscoach met Oranje naar het WK-toernooi gaan ziet hij wel zitten.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21