Reserves FC Lisse veroveren LD-Cup 'We konden Masters niet laten schieten' Sport WOENSDAG 4 JUN11997 4 SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356 SJC schiet tekort bij strafschoppen DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 -5356461 (Wim van Duivenbode) d« gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921 Uiteindelijk kreeg de LD- Cup finale tussen FC Lisse en SJC toch nog iets van een echte bekerwedstrijd. Het cupfeestje duurde dan wel niet lang, maar het bloedstollende slot met open kansen, gigantische missers, krampverschijnse len, een wonderschone ge lijkmaker van SJC-er Tamer Yener (1-1) en het altijd leuke strafschoppen- schieten stuurde de vier honderd bezoekers met een tevreden gevoel de kantine in. noordwuk gerard baas medewerker De stemming bij de Lissese sup porters was het best, want het reserveteam bleek vanaf elf me ter het gelukkigst (4-3), zodat de prijzenkast op Ter Specke al weer een aanwinst heeft gekre gen. Niettemin had verliezer SJC woord gehouden. De tweede klasser had in vorige rondes van de LD-cup hoofdklassers als ARC en Rijnsburgse Boys uit het bekertoernooi gestoten en gaf aan zich tegen FC Lisse niet bij voorbaat kansloos te achten. Natuurlijk speelde het mee dat de Lissenaren niet de drukbe zette hoofdmacht naar Duinwe tering hadden gestuurd, maar toch mocht worden geconclu deerd dat SJC zich dapper had geweerd. De wedstrijd bracht naast de verborgen kracht van de Noord wijkers ook hun zwak te aan het licht. SJC kan niet scoren. Tot aan de zestien lukt het wel aardig, maar op het cru ciale moment geeft de ploeg van Ben van Leeuwen (afwezig vanwege zijn werk) niet thuis. Het gevaar van de zwartwitten moet dan ook voornamelijk De spelers van FC Lisse 2 zijn blij met de LD-Cup. Links voorzitter Huitema. vanuit de tweede lijn komen, de hulp van Marco Dijkhuizen, door de goed spelende Thomas Spelmaker Edwin Otte is zo- maar gisteren was daar weinig Waasdorp, die volgend jaar bij doende belast met een te groot van te merken. Otte's beste se- Ter Leede keept. De pas 18 jaar aantal taken, want niet alleen condant tegen FC Lisse-2 was oude Waasdorp moest zich een het begin van de aanval, ook het Tamer Yener, die op de linker- aantal keer tot het uiterste middenstuk en de afronding flank voor dreigende acties strekken om afstandschoten en moet van de blonde libero ko- zorgde. Zijn voorzetten echter vrije trappen van Otte uit zijn men. Op papier heeft hij daarbij werden stuk voor stuk geplukt doel te houden en had daarbij foto henk bouwman af en toe de paal nodig. Het schot van Yener, een minuut voor tijd na een fraaie solo, was hem echter teveel. Het prachtige doelpunt bracht een onverwacht even wicht in een wedstrijd die be slist leek door de treffer van Maarten Smakman in de twaalf de minuut. Het doelpunt was een beloning voor een tactisch en technisch overwicht van FC Lisse, dat gecoacht werd door Dennis van den Ing. De Ter Specke-ploeg verzuimde na de voorsprong om het surplus uit te buiten en dacht blijkbaar de marge wandelend uit te kunnen breiden. Dit verzuim leverde de finale zoals gezegd een leuk slot en een strafschoppen-barrage op. Bij de eerste vier penalty's werd door de strafschopnemers geen fout gemaakt, maar bij de vijfde van SJC-er Martin Steen voorde koos Waasdorp voor de goede hoek. De schitterende redding van collega Louis Vink op de inzet van Frank Dofferhof bracht de hoop terug in de SJC- harten, die even later de grond werd ingeboord door de misser van Johan Hulsebosch. Hij zag zijn laatste trap voor SJC (hij gaat voor.Noordwijk voetballen) op de paal zag eindigen. FC Lis- se-wisselspeler Michael Sira mocht vervolgens de zaak slui ten en deed dat onberispelijk. FC Lisse legde beslag op de LD- cup en greep die gelegenheid aan om op een feestelijke wijze afscheid te nemen van oudge dienden als Bert van Duyvenbo- de (naar Stormvogels), Rocky Pitti (Noordwijk) en Arnold Vermeulen (gestopt). En na tuurlijk uitblinker Thomas Waasdorp, nog lang geen oud gediende. FC Lisse-SJC 1-1 (1-0), FC Lisse w.n.s. (4-3). 12. Maarten Smakman 1-0. 89. Yener 1-1. Scheidsrechter: De Visser. Toeschouwers: 400. Gele kaart: Johan Hulsebosch (SJC). FC Lisse: Waasdorp; Van Rooyen, Van Duyvenbode, Jonn Vermeulen, Dofferhof; Arnold Vermeulen (Sira), Van Berkel (Van Iterson), Van der Laan; Maarten Smakman. Jeroen Smakman. Pitti. SJC: Vink; De Haas, Wendt (Turen- hout), Koeman; De Ridder. Otte. Dijk huizen, Steenvoorde, Yener; Den Hol lander (Hermans), Johan Hulsebosch. SPORT OP TV CIRCUIT IN CUFERS 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-21.25 Ned 2- Voetbal: vriendschappe lijk. Zuid-Afrika-Nederland 19 30-20.10 BRT 1 Sport 20 00-22.30 EURO Speedworld auto- en mo torsportmagazine 20 40-23 05 RAI UNO Voetbal: Tournoi de Franc, 4-landentoernooi ter vorbereiding op het WK met wedstrijd Engeland-ltalië 21.00-22.00 NBC: Golf: EUR0:pean PGA, Deutsche Bank Open TPC. 21.25-22.25 Ned 2. Voetbal. Tournoi de Fran ce, vierlandentoernooi ter voorbereiding op de WK met de wedstrijd Italië-Engeland. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23 00 EURO Tour de France legends Tour de France-magazine. 22 30-23.05 SBS 6: Sport. 22.40-23 10 BRT 1: Sport 23.00-23 45 RTL 4. Sportnieuws. 23.00-00.00 EURO: Tennis samenvatting van 00.00-01 00 EURO Boksen, i Scub-ÓO 30 Did 2: Tennis. Fr. af Roland Garros 01.00-0) .30 EURO: Kick mot 11.00-12.00 EURO: Zwemmen. Mare Nostrum vanuit Canet en Roussillon. 1150-13.35 BBC 1Cricket: testmatch Enge- land-Australiè. 12 00-12 30 EURO. Roeien: wereldbeker vanuit München (Duitsland). 12.03-17 50 Did 2: Tennis: Franse Open van- De Munnik Leiderdorp HEB1: le ronde: M. Kallenberg - W. van Tongeren 7-6 6-2; R. Versteeg - J. Ooster- hoff 1-6 6-1 7-6(5). DEB1: le ronde: C. Veerkamp - A.K Wilbrink 6-3 7-5; S. Ko renhof - E. Kulk 7-6 6-3. HEB2: le ronde: R. van Oosten - P.F. Stroo 1-6 6-2 6-2; T. Bavelaar - D. Brunsveld 6-3 6-2. DEB2: le ronde: R. Evertsz - N. Visser 6-4 6-2. HEC1: le ronde: D. van Veen - M. Voskuil 7-5 6-3; P. Pracht - R. van Eijk 6-1 4-0 op gave; R. Rommers - A. Talakua 6-2 6-2. DEC1: le ronde: L. Mekel - I Bavelaar 6-3 6-0. HEC2: le ronde-. D. van Veen - F. Vo gel 6-2 6-0-, G. Mouthaan - R. Molendijk 6- 1 6-1. 2e ronde: G. Morssink - V. Leunis- sen 6-3 7-5; S. Nubee - G. Grumbskow 6-2 7-5; N. v.d. Reijden - R. Wijngaarden 4-6 6-1 6-3. DEC2: le ronde: K. Hoogeveen - K. van Heiningen 6-0 6-0. Henk Hamming brengt tenniscircuit onder in stichting leiden gertjan van geen Hoewel het uiterlijk van het Leidsch Dagblad Tenniscircuit niet is veranderd en de afslui tende Masters in september weer een smaakvol toetje vormt van het toemooiseizoen dat de ze week begonnen is, hebben zich wel degelijk verschuivingen voorgedaan in de organisatie. Het Leidsch Dagblad is nog wel naamgever, maar geen or ganisator meer. De Stichting Leidse Tennis Masters, met als voorzitter Henk Hamming, heeft het levenslicht gezien. Dit om het waardevolle en qua uit straling in Nederland unieke circuit toch te behouden voor de wedstrijdtennissers van het district Leiden. ,,We konden als district de Masters na achttien jaar niet laten schieten", aldus Hamming. 'Doener' Henk Hamming is een 'doener' zoals hij het zelf zegt. Toen het Leidsch Dagblad naar het dis trictsbureau met het verzoek kwam om zelf het circuit te or ganiseren, sloeg hij direct spij kers met koppen. „De krant vond het een oneigenlijke zaak om zelf het circuit te organise ren. Zij vonden dat een taak van de bond en daar hebben ze ge lijk in. Vandaar ook dat ik een stichting in het leven heb geroe pen. In 'Hilversum' (waar het hoofdbureau van de KNLTB ze telt red.) heb ik ons circuit altijd gepropageerd. 'Kijk eens wat mooi' zei ik dan. De Masters zijn heel belangrijk voor ons Henk Hamming: „Ik kijk liever aan het hek op baan 12 naar een dubbel van Jan Siemerink, dan op het centre court naar Martina Hingis." foto henk bouwman district. En zo lang ik er zit zal ik zijn succes mede aan het er alles aan doen om het be- Leidsch Dagblad." houden. De formule is goed De 48-jarige Hamming ver doordacht en het circuit dankt huisde 24 jaar geleden van Volgend jaar andere opzet van competitie Als het aan Henk Hamming ligt, verandert de competitie van opzet. Gezien het feit dat de gemengde competitie aan populariteit inboet en de be langstelling voor de herencom petitie groeit, is het niet on denkbeeldig dat er volgend jaar al een aparte vrouwen competitie in het leven geroe pen wordt. „Er is veel respons gekomen op het voorstel om een aparte vrouwen- en meis jescompetitie te organiseren. Er wordt elk jaar over de ge mengde competitie gespro ken." De meest gehoorde klacht is, dat de zondagen waarop acht partijen afgewerkt worden, te lang duurt. „In de eredivisie zijn de gemengd- dubbels al een tijdje geleden afgeschaft en ik kan me voor stellen dat de competitiewed strijden in de lagere klasses ook naar zes partijen gaan. Dat kan ook betekenen dat er wel gemengddubbels worden ge speeld en geen vrouwen- of mannendubbels. Maar zoals het er nu voorstaat komen er separate competities, zowel bij de senioren als bij de junio- Apeldoom naar Alphen aan den Rijn. Hoewel van oorsprong ta feltennisser („ik heb nooit echt hoog gespeeld hoor, landelijk derde divisie"), bloeide de ten- nisliefde op. Zeker toen hij zijn vrouw Anita ontmoette, in die tijd een sterke B-speelster. In Alphen vond Hamming em plooi als landmeetkundige bij de gemeente en hij meldde zich aan bij TEAN. Bij die vereniging bekleedde hij 18 jaar lang de functie van voorzitter van de technische commissie, voordat hij drie jaar geleden toetrad tot het districtsbestuur als voorzit ter van de commisie wedstrijd- tennis. „Bij TEAN nam ik op een ge geven moment een te centrale positie in. Iedereen dacht op een gegeven moment: 'Ham ming zal het wel regelen'. Het is goed dat iemand anders het een keer doet." Namens het district houdt Hamming zich bezig met wed- strijdtennis en alles daarom heen. Omdat TEAN hem ook nog steeds lief is - hij organi seert het A-toernooi en het echtparentoernooi - slokt zijn hobby een groot deel van zijn vrije tijd op. Zeker ook omdat hij ook nog eens de internatio nale toernooien in Nederland afloopt. Vorige week bezocht hij zoals elk jaar Roland Garros. „Ik kan dit volhouden omdat mijn vrouw en drie kinderen ook ten nissen. Ik ga naar Parijs, Ros malen en de Grolsch Open om indrukken op te doen. Van het A-toernooi van TEAN wil ik een soort kopie maken van Roland Garros. Maar de voornaamste reden dat ik ga kijken, is toch het tennis. Ik kijk liever aan het hek op baan 12 naar een dubbel van Jan Siemerink, dan op het centre court naar Martina Hin gis." Actief Hamming ziet Leiden als een actief district. „Er zijn relatief gezien gigantisch veel toernooi en en wat betreft de 35+-plusca- tegorie lopen we vooraan in Ne derland. Als ik de verschillende districtsinfo's in Tennis Magazi ne zie, doen we veel meer dan andere districten. Dan zijn er ook nog eens drie A-toernooien (dat waren er vorig jaar met Zuid-West en Forescate erbij zelfs vijf red.) en dat is voor een klein district erg veel. Als ik alle activiteiten zie, komen we goed uit de bus. Al kan het natuurlijk altijd beter." Het tenniscircuit, dat dit jaar zijn 19de aflevering kent, zit nu in een overgangsjaar. Ham ming: „We hebben de sponso ring rondgekregen, maar het wordt een moeilijk jaar. Het doel is stabiliseren en voor 1998 naar nieuwe impulsen zoeken. Daarvoor moeten we het circuit dit jaar goed verkopen naar de sponsors toe, zodat die in ieder geval behouden blijven. Ik hoop dat, als de stichting eenmaal op de rails staat, hij op eigen kracht verder kan gaan." Oosterhoff toch 'gepakt' door Versteeg leiderdorp peter klein Uiteindelijk overkwam Jelle Oosterhoff in het BI-toer nooi van De Munnik datge ne, dat een onbehouwen supporter hem tijdens de wedstrijd tot driemaal toe zeer luidruchtig had toege wenst. Hij werd gepakt, al ge beurde dat, anders dan be doeld en met faire middelen, pas met 7-5 in de tiebreak van de derde set. Winnaar Rob Versteeg kon heel weinig waardering opbrengen voor de 'steun', die een blijkbaar flink aangeschoten, later eveneens flink door de wed strijdleiding aangepakte clubgenoot hem wilde geven. De herhaalde denigreren de opmerking van de man uit het publiek deden ook nog eens volledig afbreuk aan de wijze, waarop Ver steeg de derde set en daar mee de winst in de eerste ronde naar zich toe wist te trekken. De nieuwe beheer der van het clubhuis bij De Munnik, die tevens actief was als kopman van het eer ste mannenteam van de club, had de eerste set nodig om de vermoeidheid van de zeven competitiezondagen te overwinnen. Oosterhoff won sterk spelend die set met 6-1, daarmee aantonend, dat zijn club TEAN hem niet voor niets opgeroepen had bij de overigens mislukte poging het vlaggenschip aan degra datie uit de derde klasse te laten ontkomen. In de tweede set had Ver steeg het heft geheel in han den. De afsluitende set lever de een gelijkopgaande strijd op, waarin Oosterhoff zich uit achterstand naar 5-5 en 6-6 terugvocht. In de nood zakelijk geworden tiebreak verwierf de hard serverende Versteeg zich bij de stand 6-3 drie matchpoints. De 17-jari- ge inwoner van Woubrugge weerstond tweemaal de op slag van zijn tegenstander, de eerste maal met een specta culaire backhandpasseerslag. Zoals zo vaak in het heetst van de strijd bezorgde een eenvoudige misser Ooster hoff de kater en Versteeg de winst. Patrick Heijmans (RVC) heeft geen overschrij ving gevraagd naar een andere club. Dwight Black- son (ARC) heeft in SMC een nieuwe club. Gijs Collé (Lugdunum) koos eveneens voor de Schiedamse eerste klas- ser. Martijn Vooijs (Katwijk gaat op amateurbasis bij ADO Den Haag spelen. Abdelkader Ham- di (SJC) speelt het nieuwe sei zoen bij Haarlem Trainer Wijnand Bakker (Quick) is op non actief gezet vanwege nega tieve uitlatingen in de Haagse Courant Voetbalvereniging Al phen verloor een oefenwed strijd met 4-3 van ADO Den Haag 2. Bij ADO scoorde Leide- naar Maarten Bak Tim de Cler (Ajax) heeft in Joop Korevaar (WCS) een zakenwaarnemer gevonden Leidenaar Houssie Bezzai (Sparta) kwam in Toulon uit voor het elftal van Marokko onder de 21 jaar. Hij speelde te gen Frankrijk (0-0). Daarna moest hij geblesseerd afhaken Theo Nulkes en John Jansen hebben afscheid genomen van hun club WSB Maarten Ste kelenburg (Argon) staat in de belangstelling van het Engelse Birmingham. Maarten is de zoon van Studio Sportpresenta- tor Jan Stekelenburg De Haag se voetbalvereniging Groen Wit'58 is opgeheven De Leidse journalist Meindert van der Kaaij heeft een voetbalbiografie over Louis van Gaal geschreven. Van der Kaaij laat onder ander Wout Holverda, Kees Jansma, Wim Jonk, Jan Wouters en Rob Alfen over Van Gaal aan het woord. Het boek verschijnt in juli Maar liefst 400 leden na men zaterdag deel aan de club kampioenschappen van de Al- phense gymnastiekvereniging DOS Met ingang van het nieu we voetbalseizoen weer enkele nieuwe spelregels. De winnaar van de toss mag alleen het doel kiezen. De keeper mag de bal niet meer oppakken'na een in- worp van een medespeler. Uit een doelschop kan direct ge scoord worden. De keeper mag de bal niet langer dan zes se- condenïn zijn handen houden. Bij een strafschop mag een doelman zijn voeten op de doellijn verplaatsen René Ve geer (Warmond) is de nieuwe ploeggenoot van Henk Angen ent bij de Netwerk VSP-mara- thonploeg. Jan de Bruin uit Al phen wordt subsponsor. Ange ent gaat zijn promotieactivite: ten onderbrengen in een eigei bedrijfje. Zijn vrouw Sannah heeft haar baan opgezegd bij i Kamer van Koophandel in Lei den en gaat het bureau runne Voetbalster Jeanet van der Laan (FC Lisse) heeft overschi ving gevraagd naar Ter Leede. Ook topclubs als Puck en Saestum hadden belangstellir voor het talentje In de natio nale Rabo-wielerranking staat Ronald van der Tang (Voor hout) op een achtste plaats. Gerben van de Reep staat vijfc op de juniorenranking. Bij de nieuwelingen een vijfde plaat: voor Ewoud van der Koóij en veteraan Piet Kralt staat eerstt Fred Leemans is in vorm. De Leidse veteraan werd zesde in Rijsenhout en zevende in Ette Leur. Zaterdag 7 juni in Honst lersdijk het Nederlands kam pioenschap wielrennen voor jeugd en meisjes Vrijdag 6 ju op het Thorbeckeplein in Al phen aan de Rijn een groot voetvolleytoernooi met een Al Starsteam (Marcel Valk, Marie Captein, Johan Garrelfs, Arjan van de Laan en Dennis Krijgs man SJZ 2 heeft het dan tocl gehaald. De beslissingswed strijd tegen WSB 3 werd met 2 gewonnen Tineke de Groo van WZK heeft van de KNZB c Benninga Memorial ontvange De gemeente Warmond is o| zoek naar kandidaten voor de jaarlijkse sportprijzen Op zoi dag 8 juni houdt tafeltennisve eniging Docos weer een sport instuif Korfballer Frans Treu (Pernix) zit in de voorslectie v; het Nederlands juniorenteam Bij het Nederlands streetsoccE kampioenschap in Utrecht is een Rijnsburgs meisjesteam (Margreet Nijgh, Danielle van der Boon, Maaike Nederpel er Leonie van Duijn) derde gewo den Er zijn nog enkele kaartf verkrijgbaar voor het De Bolsti Voetbalgala 1997 op 13 juni in Holiday Inn (071-5220163) SCOREBORD Lucky Ten van dinsdag 3 juni: 4-5-7-13- 16-18-24-26-37-40-51-53-60-62-63- 66-67-69-76-79. Toto 22. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 winnaars, elk bruto f. 1523,30; derde prijs: 40 winnaars, elk f. 380,80. PRIJSVRAGEN Achtste koers, 2000 m: 1. Investmi (Post) 2.37,3 - 1.18,7, 2. Ikemus Fris 3. Hades Hanover, 4. Hard and Fast. N gestart: Semittess. Toto: winnend 2. plaats 1.00 6,30 1,20 koppel 75,501 5467,10. Negende koers, 2000 m: Justborn Axkit (Lusink) 2.35,9 -1.18,0, Jarryd Boko, 3. Holigan Thirteen. Niet start: Harry Morgan. Toto: winnend 8; plaats 1,90 1,30 2,50 koppel 4,10 I 188,20. Omzet totalisator: 135.766,00. TENh Harderwijk. NK zaterdagamateurs. WOG - GVW 1-0 (1-0). 10. De Haan 1-0. Scheidsrechter: Van Breugem. Toeschou wers: 4000, Stand: 1. WOG 2-6 (4-1), 2. FC Lisse 2-3 (5-3), 3. GVW 2-0 (0-5). Eerstvolgende wedstrijd: 7 juni: WOG - FC Lyon. Vierlandentoernooi. Frankrijk - Brazi lië 1-1 (0-1). 22. Roberto Carlos 0-1, 60. Keller 1-1. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Cande- la, Deschamps (Frankrijk), Dunga, Mauro Silva (Brazilië). Toernooi van Toulon (onder 21 jaar). Le Pontet, groep B: Frankrijk - Nederland (on der 19) 3-1 (2-0). 34. Prezeguet 1-0, 37. Prezeguet 2-0, 45. Lurltng 2-1, 71. Anelka 3-1. Scheidsrechter: Da Silva (Por). Toe schouwers: 4500. Andere wedstrijd: Marokko - Kroatië 4-0. Eindstand: 1. Frankrijk 4-12 (9-2), 2. Mexico 4-7 (3-2), 3. Marokko 4-4 (5-5), 4. Kroatië 4-3 (3-8), 5. Nederland 4-2 (4-7). Frankrijk in finale tegen Portugal (donderdag). Porto Alegre. Copa Libertadores. Kwartfinale, tweede wedstrijd: Gremio (Bra) - Cruzeiro (Bra) 2-1 (0-0). Eerste wedstrijd 0-2, Cruzeiro naar de halve fina les. Indeling (eerste wedstrijd 23 juli, re turn 30 juli): Colo Colo (Chi) - Cruzeiro, Sporting Cristal (Per) - Racing Club (Arg). Parijs. Open Franse, 19 miljoen guldi Mannen. Kwartfinales: Dewulf (Bel) - N man (Zwe) 6-2 6-7 6-4 6-3, Kuerten (B, - Kafelnikov (Rus/3) 6-2 5-7 2-6 6-0 6- Halve finale: Dewulf - Kuerten. Vrouwen. Kwartfinales: Coetzer (ZAf/11 Graf (Dui/2) 6-1 6-4, Majoli (Kro/9) - 0 gomir (Roe) b-3 5-7 6-2, Seles (VSt/3 Fernandez (VSt/12) 3-6 6-2 7-5, Hio (Zwi/1) - Sanchez (Spa/6) 6-2 6-2. Ha. finales: Coetzer - Majoli, Seles - Hingis. Mannen dubbel, kwartfinales: Haarhuisii tingh (Ned/2) - Eagle/Florent (Aus) 6-7 (j Gemengd-dubbel, kwartfinales: SukJ /Suk (Tsj/4) - Oremans/Davids (Ned/14); 2 6-3. WIELRENN) PAARDENSPORT Hilversum. Koersen. Eerste koers, 2000 m: 1Jowendo (De Wrede) 2.39,7 - 1.19,9, 2. Karme Baldwin, 3. Loran H. Niet gestart: Junior Defi. Toto: winnend 2,00 plaats 1,90 4,00 2,10 koppel 24,50 trio 180.10. Tweede koers, 2000 m: 1. Kon- dor (Claeys) 2.38,0 - 1.19,0, 2. Lessy Boy, 3. Lizzy Lipstick. Niet gestart: Lady fan Sondel. Toto: winnend 19,60 plaats 8,10 2,10 3,20 koppel 24,90 trio 3903,00 dubbel winnend 55,90. Derde koers, 2000 m: 1. Linette B (Oorthuijsen) 2.35,4 - 1.17,7,2 Letty Victory, 3. Kaiser Trot. To to: winnend 4.40 plaats 1,70 1,20 1,70 koppel 5,70 trio 28,60. Vierde koers, 2000 m: 1 Koos Beuckenswyk (De Wrede) 2.34,9 - 1.17,5, 2. Kanjer Kades, 3. Ham- bletoman S. Niet gestart: Ideal Kievitshof, Kojak Buitenzorg, Kiss Buitenzorg. Toto: winnend 1,40 plaats 1,30 1,80 22,00 koppel 3,80 trio 66,10 Vijfde koers, 1609 m: 1. Fad Poker (Mollema) 2.02.8 - 1.16,3, 2. King Jari, 3. Kasper Boekelte. Toto: winnend 13,50 plaats 3,20 2,10 1,40 koppel 46,90 trio 695,00. Zesde koers, 2000 m: 1 Hurricane Sund (Scha- gen) 2.33,8 - 1.16,9, 2 Edward H, 3. Ca- bur. Toto: winnend 2,20 plaats 1,10 1,80 1,60 koppel 25,00 trio 81,10. Zevende koers, 2000 m: 1 Kaifine Mountain (De Wrede) 2.33,8 -1.16.9,2. Kayleigh, 3. In- gmar Jorishof. Toto: winnend 2,40 plaats 2,00 3,20 3,90 koppel 8,40 trio 287,00. Ronde van Italië. Zeventiende etappe 0 mine-Verona: 1 Gualdi (Ita) 200 km. 4.27.41, 2. Pozzi (Ita). 3. Pico (Col), Piccoli (Ita) 0 31, 5. Vergnam (Ita). 6 G- peroni (Ita), 7. Brognara (Ita), 8. FareJ (Ita), 9. Finesso (Ita) 0 40, 10. DjavarJ (Rus) 1.31, 11. Roscioli (Ita) 5.36, J Aggiano (Ita), 13. Vidal (Spa), 14. Ceng, alta (Ita), 15. Patuelli (Ita), 29. Gotti (I' 5.46, 31. Leblanc (Fra), 39. Tonkov (Rul Algemeen klassement: 1 Gotti 78.27 2. Tonkov 0.51, 3. Leblanc 3.02, 4. Sl fer (Kaz) 3.40, 5. Miceli (Ita) 4.07.| Guerini (Ita) 6 17. 7. Di Grande (Ita) 7.x 8. Belli (Ita) 8.17, 9. Merckx (Bel) 9.< 10. Gontsjar (Oek) 10.26, 11. Serri. (Spa) 11.31, 12. Piepoli (Ita) 11.37, Garcia Casas (Spa) 11.58, 14. Garf (Ita) 13.11, 15. Savoldelli (Ita) 13.45. Ronde van de Mijnvalleien. Tweede etaf Tineo-Grado: 1. Alonso (Spa) 164 km 3.59.29, 2. Extebarria (Spa), 3. Flc (Spa), 4. Kjargaard (Noo), 5. Uriarte (Sp 6. Uria (Spa), 7. de las Cuevas (Fra),- Osa (Spa), 9. Arrieta (Spa), 10. Cani (Spa), 28. Hoffman 4.13, 46. Jalat (Fra) 10.54, 49. De Koning 11.38,1 Van der Steen, 55. Dubbeldam 13.40 L gemeen klassement: 1. Uria 8.28.00A Arrieta 0 07, 3. Canada. 4 Alonso 0.1 5. Osa 0.22, 6. Solaum (Spa) 0.43, 7 Las Cuevas 0.43, 8. Laiseca(Spa) 1.08' Kjargaard 1.19, 10. Perez 1.21, 42. HZ man 15.02, 52 Van der Steen 22.27, f. Dubbeldam 24.29, 63. De Koning 27.1, Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe Bh hof Gastein-Linz: 1. Camenzind (Zwi) km in 4.03.33, 2. Vandenbroucke (Bel) Bonca (Slo) 0.08, 4. Nardello (Ita). 5. l£ scher (Oos) 1.45, 6. Gabriel (Fra). 7. C|j ganig (Oos). 8. Van de Wouwer (BelL Muller (Oos), 10. Bouwmans (Ned). Ar meen klassement: 1 Nardello 21.41.d 2. Vandenbroucke 3.18, 3. Camenzh 3.29, 4. Bonca 7.41, 5. Van de Wow 9.16, 6. Mörscher 9.22, 7. Bouwmt 9.27, 8. Roosen (Bel) 9.34, 9. Audey, (Dui) 9.36,10. Gabriel. MVY'er Gentile naar Burnley^ Maastricht gpd op zoek naar een huis. Op 3 j()i moet hij zich melden bij zie nieuwe werkgever. Burnley ete digde het afgelopen seizoen ir de zevende plaats in de tweAl divisie. „Ze willen binnen ete jaar naar de first division. Ik tó; de eerste aankoop, er moeterte nog vier volgen," aldus een ffli geluchte Gentile. MW'er Marco Gentile heeft zijn handtekening gezet onder een driejarig contract bij het Engel se Burnley, een club uit in de Engelse tweede divisie. Gentile reist komende week nog met de selectie van MW mee naar Kre ta en gaat daarna in Manchester

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20