Opbrengst verkeersboetes wellicht voor gemeenten En het bleef nog lang onrustig in de stad... Randstad Snelwegtentoonstelling Politie Alphen maakt einde aan ontvoering Duits jongetje Monumentenbeleid onder vuur Drugsnetwerk opgerold 'Jerry Springer' gaat Rotterdam verkopen Stevens 'Maak er iets moois van' Jan Vrijma overleden KLM Equipment Services te koop ZATERDAG 31 MEI 1997 975 575 CHEF HANS JACOBS, 071-5356414, PLV.-CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5351 Maatregel om verkeersveiligheid te vergroten Het kabinet overweegt gemeenten verkeersboetes zelf te laten incasseren. Een voorstel hiertoe heeft het aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) voorge legd. Vorig jaar was met dit incasso ruim 320 miljoen gul den gemoeid. den haag anp gemeenten te leggen. Het plan is binnen de VNG goed ontvan- Het kabinet wil de verkeersvei- gen, zei een woordvoerder van ligheid vergroten door de hand- de VNG gisteren. Hij wijst erop having geheel in handen van de dat het idee al eerder door ge meenten is geuit. Volgens de VNG-woorvoerder noemen ge meenten de handhaving van de verkeersveiligheid al jaren een ondergeschoven kindje. De VNG is ervan overtuigd dat de nieuwe regeling de ver keersveiligheid ten goede komt. Zij zegt geen reden te hebben om te veronderstellen dat ge meenten verkeersovertredingen nu als melkkoe gaan gebruiken om andere gemeentelijke tekor- alphen aan den run MARIETA KROFT De politie van Alphen aan den Rijn heeft don derdag de ontvoering van een 8-jarig jongetje uit de Duitse stad Wuppertal opgelost. De ont voerder, een 34-jarige man uit Alphen, is ingere kend en heeft bekend. De man had een relatie met de moeder van het jongetje. De Alphenaar nam de jongen 's morgens mee uit diens woning in Wuppertal. Op dat moment was de moeder niet thuis. Kort nadat duidelijk was geworden dat het kind was ontvoerd, stelde de Alphense politie op verzoek van de collega's uit Wuppertal een onderzoek in in een woning aan de Briljantstraat. Er werd echter niemand aangetroffen. Even later werd de Alphenaar in zijn auto in de buurt van zijn woning gesignaleerd. Toen hij de politie zag, ging hij er als een haas vandoor. Hij reed over de Eisenhowerlaan en tegen de rij richting in over de Albert Schweitzerbrug. Op de brug schoot hij door een opening in de vangrail naar de andere rijbaan. Op de afslag met De Hoom is de ontvoerder met in zijn auto het kind, klemgereden door politieagenten. De agenten in de auto kregen bij hun actie assis tentie van een politiehelikopter die steeds de rij richting van de man doorgaf. Niemand raakte gewond. En dat is een won der, aldus de politie, want het was juist avond- spits en er ontstonden hele gevaarlijke situaties. De jongen is 's avonds door zijn moeder opge haald. De verdachte is gisteren aan de officier van justitie in Den Haag voorgeleid. Tegenover de politie verklaarde hij dat er spanningen waren in de relatie met de moeder van het kind en hij zijn gelijk wilde krijgen. amsterdam anp De rijksoverheid moet kiezen voor minder regels en meer restauraties van monumenten. De voort durende verandering in de regels schept onzeker heid waarmee het restauratiebeleid niet is ge diend. Tot die slotsom en aanbevelingen kwam voorzitter J. Janssen van de Monumentenwacht gisteren op de Nationale Monumenten Studiedag in de Oude Kerk in Amsterdam. In de provincies zijn op dit moment 86 monu mentenwachters in dienst die per jaar 11.000 mo numenten inspecteren, inclusief drieduizend ker ken, vijfhonderd kastelen, vijfhonderd molens, achthonderd boerderijen en vijfuizend woonhui zen. Zij spelen met name een rol bij het attende ren op achterstallig onderhoud. Terwijl de rijks overheid 275 miljoen gulden heeft uitgetrokken om een miljardenachterstand bij restauraties in te lopen, is het even belangrijke onderhoud een stiefkindje, constateerde spreker na spreker op de studiedag. J. Klok, voorzitter van de commissie kerkelijke gebouwen van het Interkerkelijk Overleg in Over heidszaken (CIO), hekelde de vergadercultuur, de versnippering en de vercommercialisering van de restauraties. Dat gaat ten koste van moeilijke en onrendebale monumenten, met name kerken, molens en kastelen, signaleerde Klok. Hij bepleit te onder meer invoering van belastingaftrek van rente op restauratieleningen voor deze moeilijke objecten. ten te dekken. Een controlesys teem met accountants moet ga randeren dat de opbrengsten al leen de handhaving van de ver keersveiligheid ten goede komt, aldus de VNG. Het kabinet zou nog voor het zomerreces een voorlopig be sluit willen nemen over de her verdeling van de miljoenen gul dens die met het innen van boetes zijn gemoeid. Kamervragen over ongevallen bij Hoogovens den haag jan kuys De Tweede Kamer heeft zich gemengd in de discussie wie verantwoordelijk is voor twee dodelijke ongevallen bij Hoog ovens. Het PvdA-Kamerlid Bert Middel wil weten wie aanspra kelijk kan worden gesteld voor het verongelukken van beide werknemers. Hij heeft daarover schriftelijk vragen gesteld aan staatssecretaris De Grave van sociale zaken. Vooral de Industriebond FNV heeft grote bezwaren tegen de gevolgde werkwijze op een deel van het Hoogovensterrein, waar twee oude installaties worden gesloopt. Door het niet toepas sen van veiligheidsregels zou hier sprake zijn van een 'levens gevaarlijke' situatie. Het werk wordt gedaan door een Chinees bedrijf. Tijdens het werk is een opvallend groot aantal ongeluk ken op deze locatie gerappor teerd. Middel wil weten of er inmid dels voorzorgsmaatregelen zijn genomen om verdere ongeluk ken te voorkomen. Het Kamer lid wil ook opheldering over de door de FNV gewraakte rol van de Arbeidsinspectie. Die zou na het tweede dodelijk ongeval toestemming hebben gegeven om het werk te hervatten zon der dat aan de onveilige situatie op het bouwterrein iets was ge daan. Middel vraagt de staatsse cretaris zodanige maatregelen te nemen," dat bij dergelijke in gewikkelde constructies over de uitvoering van het werk meteen duidelijk is, wie de verantwoor delijkheid heeft. hoofddorp In het landschap rondom Hoofddorp en Schiphol was gisteren al een voorproefje te zien van de tentoonstelling Framed Area. De expositie, die vandaag is geopend, is een typische snelweg tentoonstelling die zich uitstrekt van de aankomst hal van Schiphol, langs de viaducten van de A4, via de Kruisweg tot in het winkelcentrum van Hoofd dorp. Totaal staan er twaalf kunstwerken, die het beste vanuit de auto zijn te zien. Of de foto de Amerikaanse drive-in bioscoop van Hiroshi Sagini- to. amsterdam anp In Amsterdam-Zuidoost is deze week een drugsnetwerk opgerold. De politie arresteerde zes verdachten en nam drie vuurwapens, honderd scherpe patronen, 440 gram harddrugs en enkele duizen den guldens handelsgeld in beslag. Het zestal maakte zich schuldig aan drugshandel. Waar de verdovende middelen vandaan kwamen, wil de politie niet zeggen. De verdachten verkochten de drugs op straat in Utrecht en Amsterdam-Zuidoost. in een persiflage op de Ameri kaanse talkshowmaster Jerry Springer Rotterdam gaat verko pen: 'Rotterdam, altijd leuk voor een dagje of weekeindje uit'. De tv-spotjes zullen 45 seconden gaan duren en per week zullen er ongeveer zes worden uitge zonden. De radiospotjes, die twintig seconden duren en acht maal per week worden uitge zonden, zullen alleen te horen zijn op Sky Radio. Eenmaal in de week zal in twee landelijke ochtendbladen (AD en Tele graaf) worden geadverteerd. rotterdam gpd Eind juni begint een grote na tionale publiciteitscampagne ter verbetering van het toeristi sche imago van Rotterdam. Naast advertenties in kranten en radiospotjes zullen zeventien weken lang afwisselend twee tv- commercials worden uitgezon den op de commerciële zenders RTL 4, Veronica en SBS 6. In de tv-reclames is een hoofdrol weggelegd voor acteur Arjan Ederveen (Theo van het vroegere duo Theo Thea), die Voor een van onze cliënten zoeken wij bedrijven die geïnteresseerd zijn in een participatie van derden. Deze participatie kan bestaan uit een geldelijke en/of kennis-inbreng in bedrijven actief op het gebied van handel, logistiek en zakelijke dienstverlening. Het gaat niet om een meerderheidsparticipatie. Vanzelfsprekend zullen aanbiedingen met de grootst mogelijke discretie worden behandeld. Voor reacties kunt u bellen/faxen naar onderstaande telefoonnummers. Ook kunt u schrijven naar ons postbusadres. BEZOEKADRES Telefax (023)5311020 leiden 'Begrijpt u wat ik bedoel?' Leden van de Studentenvereniging voor Internationale Betrekkin gen (SIB) grijpen de gelegenheid met beide handen aan om zeven Nederlandse leden van h$t Europees Parlement, die gisteren in de Stadsgehoorzaal deel namen aan het congres 'Europa laatje niet los', eens duchtig aan de tand te voelen over het Euro pees beleid. Tot in de fijnste details en vol geestdrift fileerde een honderdtal studenten de taaie kost van de ge zamenlijke munt, het Europese veiligheidsbeleid en de juridische gevolgen van een Verenigd Europa voor uitheemse Intemetproviders. Volgens prof. dr H. Schermers, forumleider en spe cialist op het gebied van het Europees recht, rust er bij de verwezenlijking van de Europese droom een zware taak op de schouders van de jongeren. „Aan jullie, de generatie die niets te doen heeft: maak er iets moois van", aldus de hoogleraar. FOTO HENK BOUWMAN Toezichthouders tegen zwart rijden amsterdam anp In Amsterdam gaan vanaf maandag toezichthouders aan het werk in de metrostations. Ze controleren kaartjes en pakken overlast van onder meer ver slaafden aan. In eerste instantie komen er veertig toezichthou ders, op den duur zijn er 465 nodig. De controleurs zijn aange steld in opdracht van het Ge meentevervoerbedrijf (GVB). Dat wil eindelijk een eind ma ken aan het zwartrijden in de metro, dat het noodlijdende be drijf veel inkomsten scheelt. amsterdam anp Volgens officiële cijfers rijdt ruim 18 procent van de metro- passagiers zwart. In werkelijk heid is dat aantal waarschijnlijk vele malen hoger, omdat er niet voortdurend controles plaats hebben. Het plan voor het aanstellen van de metroconcierges is eind vorig jaar reeds bekendgé- maakt. Amsterdam wilde eigen lijk zogenoemde tourniquets in stalleren op de metrostations. Die werken echter niet op de nationale strippenkaart. Maan dag begint het project met de toezichthouders op het me trostation Nieuwmarkt. In zijn woning aan de Voii delstraat in Amsterdam vrijdagmiddag de Amsta damse cineast/journalist Jq Vrijman overleden. Hij is 7 jaar oud geworden. Vrijma leed aan een ongeneeslijk vorm van kanker. „Hij is g heel volgens zijn laatste weij overleden, omringd door zijn kinderen en vrouweni zei zijn echtenote Nicol Holt, die het overlijden giste avond bekendmaakte. De laatste jaren schre Vrijman in dagblad Het P rooi de column Journail] Tijdens de Tweede Wereli oorlog startte hij zijn journ listieke werk bij de onde grondse pers. Daarna leg( hij zich vooral toe op de cin matografie. Zo ontving hij in 1962 voi zijn film De werkelijkheid vs Karei Appel de Gouden Bei in Berlijn. Op de Expo 197 werd hij benoemd tot Officii in de Orde van Oranje Ni sau, wegens zijn fümisci presentatie voor het Neda landse Paviljoen op de n reldtentoonstelling in Ook produceerde Vrijma films als Het Gangestermeisj (1966) en De Witte 'Waa (1984). Hij maakte in tota vijftig films. WD: Rotterda brengt weer stadsprovincie in gevaar rotterdam anp „Het zou rampzalig zijn als gemeentebestuur van Rot dam afstand zou nemen van voorstel voor de vorming vat stadsprovincie zoals dat er ligt. Rotterdam zou daarmei hele voortgang in gevaar bi gen." Dat zei gistermid WD-Kamerlid J. Remkes na werkbezoek van de WD-Tv de-Kamerfractie aan Rol dam. Rotterdam zou bij afwij; zijn hand overspelen en standpunt van de stad zou tikkeltje minder serieus ge men worden." Bovend brengt Rotterdam dan welbewust en ten tweeden ei de stadsprovincie in gevaar1' dus Remkes. Volgende w donderdag houdt de Twe kamer een hoorzitting over interim-wet die de vorming de stadsprovincie Rotterdan geit. Remkes wilde niet voorui pen op een eventueel 'nee' de Maasstad. Het college burgemeester en wethou van Rotterdam heeft offi( nog geen standpunt naar bu gebracht, al heeft burgemee Peper zich tegenover een re nale krant al laten ontvallei plannen zoals die er nu lig „knudde" te vinden. Hij no de het een mager product te weinig slagkracht. Volgens Remkes is in de p nen nu een goed evenwicht vonden tussen de taken vat gemeenten en die van de st provincie. „We wilden de meenten ook niet het vel i de oren halen." Bekend is de Maasstad onder meer op gebied van de sociale zekerl grotere bevoegdheden bij provincie wil leggen. Amsterdam wacht Erotop en tal van demonstraties rond Eurotop amsterdam anp amstelveen anp KLM is van plan zijn dochter KLM Equipment Services te ver kopen aan het Britse Ryder PLC. Beide ondernemingen zullen hierover de komende periode praten. Voor de werkgelegen heid zijn geen nadelige effecten voorzien. KLM Equipment Services houdt zich bezig met het ver huur van rollend materieel (trucks en ander transportmate- rieel) op de luchthaven. KES doet niet alleen zaken met KLM, maar verhuurt ook aan andere luchtvaartmaatschappijen. Voor een betere ontwikkeling van het bedrijf is al enige tijd geleden besloten aansluiting te zoeken bij een grotere partner. Rollend materieel Ryder PLC is een dochter van Ryder Systems uit Miami. Dit concern is een van de grootste bedrijven bij het verhuren van rollend matarieel op vliegvel den. Het Amerikaanse bedrijf heeft een wagenpark van meer dan 200.000 voertuigen en een jaarlijkse omzet van ruim 12 miljard. Bij KLM Equipment Services werken momenteel 180 men sen, waaronder 145 gedeta cheerde KLM-medewerkers. Voor de gedetacheerde KLM- medewerkers zal een passende overgangsregeling worden ge troffen naar de nieuwe situatie. Zo half juni mag de stad Am sterdam een bijzonder groot aantal extra toeristen verwelko men. De VW zal haar handen wel dichtknijpen bij zulke hoge bezoekerscijfers. Of toch niet? De 'toeristen' bestaan voor een flink deel uit regeringsleiders en hun diplomatiek gevolg die twee dagen komen vergaderen. Heel veel anderen grijpen dat zelfde Euro-overleg aan om hun onvrede met van alles en nog wat kenbaar te maken. Het zal druk worden, zo halverwege ju ni. Actiegroepen over de hele wereld roepen (via pamfletten, folders, blaadjes en Internet) op om 14, 15, 16 en 17 juni naar Amsterdam te komen. Velen hebben al ruimtes afgehuurd en agenda's van bijeenkomsten en demonstraties verstuurd. Al met al wordt het een vol program ma, buiten de drukke agenda van de échte Eurotop om. Schattingen over het aantal actievoerders, demonstranten, sympathisanten en anderszins belangstellenden variëren van enkele honderden tot tiendui zenden. De gemeente Amster dam is nog druk bezig met het opstellen van een noodverorde ning. Daarin moet tot op de komma nauwkeurig staan wie waar wanneer iets wel en niet mag. De laatste keer dat Am sterdam met zo'n noodverorde ning werkte was bij de ruiming van de Kinkerbom eind vorig jaar. Erotop Zomaar een mededeling ergens op een Internet-pagina: „Het is al een eeuwigheid geleden dat de smeris hier eens echt op z'n smoel heeft gehad." Met daarbij de oproep om de Stopera te gaan onderkotsen en het ABN Amro-hoofdkantoor plat te branden. Een zeer beperkte greep uit de activiteiten, aangekondigd door actiegroepen en andere maatschappelijke organisaties. Een alternatieve Top van On derop, workshops over racisme en vluchtelingen; een Erotop over seksuele vrijheid in Euro pa; demonstraties tegen loon slavernij en werkloosheid, een optocht bij De Nederlandsche Bank „voor drugsvrede"; het lila verven en meteen maar be ten van het Paleis op de E fietstochten langs gevange sen met bevrijdingsacties; i gressen over allerlei-zaken-' Europees-belang, maar voo melijk tégen een verenigd E pa. Zo is 15 juni de Eerste reldwijde Dag van de Lega ring van Drugs, die trout ook elders in de wereld vi gevierd. Andere programmapui zijn de drie Chaosdagen, „dag en nacht-punkfesi naar Duits voorbeeld. Het gramma hiervan belooft oi meer een „massapogo" o[ juni bij het CS en opgravii op de Dam. Verder arriverei dag wandelaars en fietsers over de hele wereld. Die veelal al in april, vertrokkei hun eigen land om naar sterdam te komen en er te monstreren. Deze Euro| marsen brengen naar venv ting zeker 10.000 mensen oj been. De plaatselijke fractie de Socialistische Partij voorgesteld een aantal g> len open te stellen zodat de monstranten een hebben.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16