'Ik kan hier zeker iets gaan betekenen VVOG: 'We zijn klaar voor strijd tegen Lisse' Tonkov slaat eerste aanvallen af Sport Van Scheppingen trekt het niet tegen Bruguera (RIJDAG 30 ME11997 chef willem spierdijk, 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 <kOrbee in belangstelling NAC eiden Jelle Korbee staat in de belangstelling van NAC. De 19- arige spits van UVS speelde afgelopen dinsdag een proefwed- trijd in Breda. Daarin speelde de voormalig speler van Meer- lurg uitstekend. Vandaag zitten beide partijen om tafel om over ;en contract te praten. [Vicenza wint Italiaanse beker Ihcenza» Vicenza heeft gisteravond de Italiaanse beker gewon nen. De ploeg won van AS Napoli na verlenging met 3-0. Al in de lerste helft had Vicenza de achterstand van 1-0, opgelopen in de [erste finalewedstrijd, goedgemaakt. Daarna werd er echter niet jneer gescoord, zodat de verlenging de beslissing moest bren- ten. Daarin trof de thuisploeg twee keer doel. Het is de eerste leer dat Vicenza in haar 95-jarige geschiedenis de Italiaanse be ier veroverde. Door het resultaat komt de ploeg volgend seizoen fit in de Europese beker voor bekerwinnaars. Milan verkoopt Dugarry aan Bar^a liiLAANNa Michael Reiziger heeft AC Milan ook Christophe bugarry verkocht aan Barcelona. Eén van de officials van de Jlub, Adriano Galliani, heeft dat gisteren gezegd. Zowel de Ne derlander als de Fransman heeft een jaar bij Milan gespeeld, volgens Galliani heeft Reiziger ook persoonlijk al overeenstem ming bereikt met Barcelona. Dugarry onderhandelt nog over en verbintenis. Reiziger zelf houdt officieel nog steeds een slag lm de arm. Milan zou zo'n 12 miljoen gulden ontvangen voor Jeide spelers. A Utah Jazz schrijft geschiedenis houston Utah Jazz heeft gisteren geschiedenis geschreven. Na len 103-100 overwinning tegen Houston Rockets behaalde de Jlub voor het eerst in het bestaan de finale van de NBA-kam- llioenschap. In deze eindstrijd moet de ploeg het opnemen te- yen titelverdediger Chicago Bulls, die in de Eastern Conference gliami Heat versloeg. Utah Jazz dankt de plaats in de finale aan stthn Stockton. De routinier stelde de vierde zege in de best-of- Wen serie in de laatste seconde veilig. Hij zette een pass van llryon Russell om in een driepunter. In de finale van de Western Conference bepaalde hij de eindstand op 4-2. Na de score liet tockton zich van vreugde op de grond vallen. Bedolven door nedespelers vierde hij de overwinning.,,Ik wist dat ik de finale in hijn handen had. Ik ben blij dat de bal erin ging", zei de speler. 1 tockton werd topscorer aan de kant van Utah Jazz met 25 pun- pn en 13 assists. Meer dan de helft van zijn productie maakte tij in het vierde kwart. Ltletiekploeg voor Dublin rond euwegein Marko Koers en Kamiel Maase maken deel uit van Nederlandse atletiekploeg die zaterdag 7 juni en zondag 8 ju in Dublin uitkomt in de eerste divisie, groep B, van de strijd n de Europacup voor landenteams (mannen). Koers loopt de i00 meter, Maase komt uit op de 3000 meter. In het Morton idion van Dublin strijden de Nederlandse mannen op twintig iderdelen tegen atleten uit Finland, Ierland, België, Oostenrijk, weden, Zwitserland en Portugal. Het winnende land promo- eeert naar de superdivisie. iVinter en Vanenburg bij Suriprofs jtrecht Aron Winter en Gerald Vanenburg zijn toegevoegd kn de selectie van Suriprofs die op 8 juni in Ütrecht tegen een elftal uit de eredivisie speelt. Ze kregen gisteren toestemming pn hun clubs Inter en FC Utrecht om mee te doen in die wed- trijd, waarvan de opbrengst bestemd is voor verbetering van obt André Kamperveen Stadion in Paramaribo. Tole-in-one van 91-jarige jisoNDe 91-jarige Hoolie White in Anson, Texas sloeg giste- tjn op zijn thuisbaan een hole-in-one. Op de zesde hole, die hij 1929 hielp aanleggen, sloeg hij het balletje met één klap in het White gebruikte een houten vijf voor de afstand van 127 leter. Hij speelt ondanks zijn hoge leeftijd nog altijd handicap B. Voor de bejaarde speler was het tweede hole-in-one in zijn rjven. Wanneer hij de eerste sloeg kon hij zich niet meer herin- eyenoord koopt supertalent Ledezma jjtterdam Feyenoord wil met een dubbelslag op de transfer- irkt dit weekeinde twee grote spelers binnenhalen. De Rotter- nmers hebben de onderhandelingen geopend met de Engel- J spits Brian Deane (29) van Leeds United en de 19-jarige aan- |ller Froylan Ledezma uit Costa Rica. Ledezma is het grootste lent van Midden-Amerika en stond op het punt een contract te jkenen bij Ajax, maar verblijft sinds woensdagnacht in Rotter- Im en wordt vanavond gepresenteerd tijdens het internationa- jeugdtoernooi van Feyenoord. Aan de transfer van Ledezma j een sensationeel verhaal vast, dat heeft geleid tot een ernstig ji nog steeds voortdurend conflict tussen Ajax en Feyenoord, jn 'ontvoering' op Schiphol en 'maffia-praktijken' van make- irs en zaakwaarnemers uit Midden-Amerika. harderwijk» Dinsdagavond verloor de Veen- endaalse voetbalclub GVW, ge coacht door Frans Adelaar, op eigen veld de eerste van vier wedstrijden in de driekamp om het algemene kampioenschap in het zaterdagvoetbal. Met 4-0 van Lisse, de ploeg die nota be ne als allerlaatste aanhaakte. Woensdagochtend schoof Ade laar in Zeist aan bij onder meer Dwight Lodeweges, trainer van het Harderwijkse WOG dat met GVW en Lisse tot de eindronde doordrong. De voetbaltrainers Adelaar en Lodeweges hebben méér ge meen dan hun gezamenlijke deelname aan de strijd om de zaterdagtitel. Ze willen beiden op termijn hun vak in het Ne derlandse betaalde voetbal uit oefenen, de bedrijfstak die zij allebei als spelers van dichtbij leerden kennen. „En natuurlijk hebben we het even over dins dagavond gehad," zegt Lodewe ges, terugblikkend op de intro ductiedag van de cursus coach betaald voetbal op het KNVB- sportcentrum in Zeist. In het gezelschap van zes van zijn selectiespelers, onder wie aanvoerder Danny Marcus, aanschouwde Lodeweges in Veenendaal de succesvolle ope ningszet van Lisse. „Geflat teerd," noemt hij de uitslag. De kampioen van de hoofdklasse A, pas gekroond na een extra duel met amateurkampioen Scheve- ningen, toonde zich tegen GVW in alle facetten van het spel een volwassen ploeg, zo leerde Lodeweges op sportpark De Panhuis. „We zijn redelijk op de hoogte," zegt de Voort- huizenaar na het zien van twee optredens van Lisse. Want ook bij Lisse - Scheveningen, de za terdag in Rijnsburg afgewerkte beslissingswedstrijd, bekeek Lo deweges WOG's eerste oppo nent in de kampioenscompeti tie. In Lisse moet WOG morgen middag het voorwerk van coach Lodeweges omzetten in een eerste, aansprekende daad. „Wij zijn er klaar voor," beweert Lo deweges, voor wat zijn eerste grote klus als hoofdtrainer bij de amateurs wordt. „Naar Lisse gaan we om te winnen. We heb ben lang op deze wedstrijd moeten wachten. Het roer gooi en we niet om, ook niet na het zien van GVW - Lisse. Anders dan de manier waarop we kam pioen zijn geworden, gaan we echt niet spelen." Uitgaan van eigen kracht, het leverde WOG na 28 jaar weer een prijs op in de hoogste klasse bij de zaterdagamateurs. Als eerste van de drie clubs had WOG, als kampioen van de hoofdklasse C, deze maand het entreebewijs in bezit. De laatste drie duels uit de reguliere com petitie wilden de Harderwijkers vooral schadevrij doorkomen. En dat is ze aardig gelukt, meent Lodeweges. ,Alle spelers die wat het aantal gele kaarten betrof op scherp stonden, heb ben we uit de basis gelaten. Dat konden wij ons veroorloven. Uitgerust nemen de Harder wijkers in Lisse in de startblok ken plaats. „Liever was ik met een thuiswedstrijd begonnen," zegt Lodeweges. „En de pen ningmeester van WOG denk ik ook. Aanvoerder Marcus is con tent met het speelschema dat er voor de Harderwijkse club is uitgerold. Ook de kasbewaarder heeft geen klagen, denkt de Amersfoorter. „De tweede en derde wedstrijd spelen we beide thuis. Dan staat er zeker nog wat op het spel." Over de schouder van trainer Lodeweges heen keek Marcus dinsdag in Veenendaal mee naar de verrichtingen van de twee andere opponenten. De vrije verdediger had GVW, met de Spakenburgse broers Melrik en Ad Beukers, en Lisse niet eerder gadegeslagen. Kansrijk acht Marcus WOG in de dub bele krachtmetingen met deze titelhouders. „GVW had tegen Lisse niet een van zijn beste da gen. Lisse speelde achterin heel degelijk. In die ploeg moet het op het middenveld en voorin gebeuren. Dat geldt ook voor WOG. Alleen denk ik dat wij op het middenveld over meer indi viduele kwaliteit beschikken." Bij FC Lisse zijn Leon van der Zwet en Rene Ras niet van de partij wegens een schorsing. Het meespelen van Jerrel Linger is onzekter. Krajicek overtuigend bij laatste 32 op Roland Garros Tegen het vallen van de avond werden de contou ren van de Wimbledon- kampioen voorzichtig zichtbaar. In de Parijse avondzon leek de reus aan het net bijna sneller dan zijn schaduw en waren zijn volleys van een dodelijke precisie. Richard Krajicek groeit langzaam toe naar de vorm die hem bijna een jaar geleden onsterfelijk maakte. parus rob van der zanden De manier waarop hij enkele projectielen van Bohdan Ulihrach onschadelijk maakte, deden denken aan die mooie zomer van 1996. De dagen dat er niets fout leek te kunnen gaan. Het is alsof Richard Kraji cek het voelt dat The Cham pionships eraan komen. Hij speelt bij vlagen als een vorst. Uit zijn mond is het woord Wimbledon de afgelopen dagen nog niet gekomen. Waarom zou hij ook, dit is Roland Garros en hij staat in de derde ronde na een overtuigende zege op Ulihrach (6-2, 3-6, 6-2, 6-3). Daar gaat het nu even om. Joop Zoetemelk zou zeggen 'Parijs is nog ver', voor Krajicek is dat Londen. Maar ontkennen dat hij lekker in zijn vel zit doet de 25-jarige tennisser niet. „Ik speel mijn eigen spel weer. Ze raken in de war van me." Een Wimbledon-kampioen heeft geen rechten op dit groot ste graveltoernooi ter wereld. Krajicek speelde bijvoorbeeld nog niet op het centre-court. „Daar zal ik mezelf naar toe moeten spelen," zei hij gisteren. Het klonk als: daar speel ik van zelf naar toe. In de teksten klinkt iets door van het zelfver trouwen dat hij op de baan uit straalt. Hij maakt zich nog geen illu sies. Hij weet alleen 'dat ik in de onderste helft van Michael Chang zit'. Veel verder kijkt hij meestal niet. Hij bekijkt het per delige balans: vijf gewonnen drie verloren. De vraag kwam gisteren of hij zich in staat acht om in Parijs de halve finales te halen zoals in 1993 toen Jim Courier hem de doorgang naar de eindstrijd versperde. „Ik kan hier zeker iets gaan betekenen. Misschien speel ik niet veel an ders dan toen, maar ik ben een betere tennisser geworden." De verbetering uit zich vooral in zijn backhand en zijn re turngames, die minder makke lijk naar de tegenstander gaan als jaren geleden. Op het rode gruis vertrouwt Krajicek niette min nog altijd op zijn service, snoeiharde forehand en slice backhand. De drie wapens waarmee hij in '93 de laatste vier bereikte. Tegen Ulihrach voegde hij bij zijn vertrouwde wapens ook nog goed netspel. De 22-jarige Tsjech werd er tu reluurs van. Alleen in de tweede set liet Krajicek de teugels te veel vie ren, waardoor hij. na een vlot begin (6-2) weer opnieuw kon beginnen (3-6). In de derde en vierde set stelde hij orde op za ken met soms indrukwekkend tennis, waarbij vooral enkele la ge volleys het publiek op court 1 in vervoering brachten. Met 6-2 en 6-3 klaarde de lucht weer op. Op de persconferentie zat Krajicek er relaxed bij. Het zegt doorgaans iets over zijn vorm. Hij wil ook wel eens de zaal in kijken met blikken die zo dode lijk zijn als zijn volleys. Het kan weer een mooie zomer worden. Richard Krajicek raakt de netband in zijn partij tegen Ulihrach. ronde. „Leuk, ik vind aanvallers niet In de derde treft hij de Austra- erg, omdat je aan het net een liër Patrick Rafter, de nummer doel hebt waai- je de bal langs 25 van de wereld. Een speler als moet slaan. Ik heb nooit slechte Krajicek, leunend op z'n service resultaten tegen aanvallers, ik en volley. Aanvaller op gravel, heb ze liever dan die gasten die de ballen eindeloos in de linker en rechterhoek kunnen leggen. Van Rafter heb ik in vier partij en nog niet verloren." Krajicek heeft op gravel dit seizoen een magere, maar voor parus rob van der zanden Sergi Bruguera zei in de Spaan se kranten dat een flink aantal jongens van hem kon winnen op Roland Garros. „Maar met Dennis van Scheppingen moet ik in drie setjes klaar zijn," voor spelde de tweevoudige winnaar van de Open Franse. Het werd inderdaad een vluggertje voor de 26-jarige Catalaan. De Ne derlander had geen schijn van kans in de tweede ronde en werd met 6-2, 6-3, 6-3 naar huis getuurd. Brenda Schultz leek aanvan kelijk Van Scheppingen achter na te gaan. De Nederlandse, veertiende geplaatst, had ander halve set lang slechte vooruit zichten tegen Florencia Labat. Maar het 26-jarige servicekanon hervond zichzelf op tijd tegen de Argentijnse die eerder Kristie Boogert uitschakelde, 4-6, 7-6 (7-5), 6-4. „Ik werd net op tijd wakker. Eigenlijk moet ik even kwaad worden als het tegenzit, maar dat kan ik niet. Gelukkig sleepte de beste tiebreak die ik ooit speelde mij er nu door heen." Schultz - in de bovenste helft van het schema met Martina Hingis, die gisteren tegen de Italiaanse Gloria Pizzichini met de schrik vrij kwam - moet in haar eentje de Oranje-vlag dra gen in het enkelspel bij de vrou wen. „Nu ik de tweede ronde door ben, ga ik voor de titel," schertste ze. In de derde schif ting komt ze zaterdag uit tegen Natasha Zvereva uit Wit-Rus- land, 41ste van de wereld. Op die dag zit Dennis van Scheppingen al lang thuis voor de buis. Afgelopen dinsdag, na de overwinning op Paul Haar huis, werden de voeten van Van Scheppingen nog gewassen. Gisteren waren het zijn oren. De talentvolle jongeling wil graag tempo maken en de rally dicteren, maar hij had gisteren op Court Suzanne Lenglen niets te willen. Als er al tempo werd gemaakt dan deed Bruguera dat. pheveningen opheldering \er schorsing n willem spierdijk iveningen schrijft een brief de KNVB om opheldering agen over schorsingen. De was verbaasd dat de gele ten aan het einde van het >en zo snel werden ver- ;t. Middenvelder Marcel de r kreeg binnen vier dagen fax een schorsing door, ter- in het begin van het jaar wel zeven maan- op zich lieten wachten. De sprak in de Haagse Cou- de beschuldiging uit dat bestuurder Gerard van (die betrokken is bij FC Lis- Öe laatste tegenstander van achter de snelle jjitrechtspraak zou zitten. 1 Dijk wijst deze aantijging 1: van de hand. „In de eerste ts heeft een bestuur niets te en met de tuchtrecht- lak. Bovendien speelt de he- jganisatie van de hoofdklas- fcch niet in ons district af, Ir in district Midden." Hamburger raakt in Midi-Libre in Tour-vorm varazze afp/rtr De Mapei-wielerploeg verdeelt en heerst in de Ronde van Italië. Giuseppe di Grande zorgde gisteren voor de tweede achtereen volgende ritzege, kopman Pavel Tonkov be hield de leiding in het algemeen klasse ment. Woensdag won Missaglia de sprint van een kopgroep van vier renners, ploegmak- ker Di Grande had een dag later met één te genstander meer af te rekenen. Het kostte weinig moeite, medevluchters Serrano, Merckx, Shefer en Piepoli vormden geen se rieuze bedreiging. Di Grande wachtte rustig zijn kansen af, de Siciliaan is een gewiekste renner. Begin deze maand won hij al de eerste etappe in de Ronde van Romandië. Tonkov kreeg bij twee beklimmingen de eerste aanvallen op zijn rose leiderstrui te verduren. De Fransman Leblanc probeerde het driemaal, steeds tevergeefs. De Rus kleefde aan zijn achterwiel. Het verschil tus sen beide favorieten voor de eindzege bleef ongewijzigd, 41 seconden. Ook de beste Ita liaan, Gotti, bleef in hun spoor. Hij staat op 1.07 derde. Zijn landgenoten Petito en Pa- luan liepen wel achterstand op en verloren hun plaatsen in de top-vijf. In de afdaling van de laatste berg ont stond de definitieve kopgroep van vijf man. In de slotfase moesten de renners zich in al le bochten wringen om de begeleidende motoren te omzeilen. Op de meet werd het verschil tussen het vijftal met Di Grande en het volgende zestal met alle favorieten op twaalf seconden gemeten. Leblanc, Gotti en Tonkov eindigden in el- kaars kielzog. Voor de komende anderhalve week zal de Fransman nog wel meer snode plannen smeden. Tot aan de finish in Mi laan, op 8 juni, verblijft het peloton in de Al pen. Lange vluchten bepalen het beeld van de Midi-Libre, de Franse wielerronde. Zoals dinsdag en woensdag was gisteren opnieuw een groep betrokken bij een vroege ont snapping. Het vijftal Brochard (Fra), Gomes Rodri- gues (Por), Hamburger (Den), Robin (Fra) en Moreno (Spa) kreeg maximaal 6.40 mi nuten voorsprong. Na 182 kilometer van Saint-Chély-d'Apcher naar Alès bedroeg de marge 6.31 minuten. Brochard won de sprint, voor Rodrigues en Hamburger. De leiderspositie van de Italiaan Elli kwam niet in gevaar. SCOREBORD Lucky Ten van donderdag 29 mei: 4-6-8 - 11 - 12 - 18 - 22 - 25 - 28 - 30 - 31 - 38 - 46 - 47 - 51 - 53 - 68 - 72 - 75 - 78. (on der voorbehoud) PRIJSVRAGEN m, 3. Strop (Dui) 18,58. Kassei (Dui). Internationale wedstrijden. Mannen, 1500 m: 1. Stenzei (Dui) 3.36,67. Vrouwen, 5000 m: 1. Loroupe (Ken) 15.30,72. llaatste shirt dat de Franse taller ERIC CANTONA bij de )lse landskampioen Man eer United droeg, heeft gis- ii bij een veiling 15.350 ti (ruim 47.000 gulden) op- iicht. Cantona maakte 18 Jonverwacht een einde aan Joopbaan als voetballer. De lengst van de veiling gaat (David Buust, verdediger Coventry City, die niet meer nadat hij op Old jord geblesseerd was ge- VOETBAL Italië, finale beker, tweede wedstrijd: Vice nza - Napoli 3-0 (nv). Toulon. Internationaal toernooi jeugd- teams. Poule A: Schotland - Tsjechië 0-0, Colombia - Portugal 0-1. Stand: 1. Por tugal 2-6, 2. Tsjechië 3-4, 3. Colombia 2- 3, 4. Schotland 3-2, 5. Verenigde Staten 2-1. Sevilla. Grand Prix. Mannen, 200 m: 1. Garcia (Cub) 20,59, 2. Long (VSt) 20,63. 3. Devonish (GBr) 20,90. 800 m: 1. Tellez (Cub) 1.45,25, 2. Onyancha (Ken) 1.46,12, 3. Diaz (Spa) 1.46,25. 3.000 m: 1. Cacho (Spa) 7.45,97, 2. Pancorbo (Spa) 7.46,43, 3. Jabour (Mar) 7.46,62. Vrouwen, 200 m: 1 Tradenkova (Rus) 22,75, 2. Sturrup (VSt) 22,97, 3. Vorono- va (Rus) 23,18. Kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 19,90 m. 2. Zhi-Hong (Chi) 18,77 New York. NBA. Finale Western Conference (best-of-seven): Houston Rockets - Utah Jazz 100-103. Eindstand: 2-4. Finale NBA- Utah Jazz - Chicago Bulls. GOLF Alveslohe. Duitse Bank Open. Stand na eerste ronde: 1. Broadhurst (Eng) 68 sla- ATLETIEK gen, 2. Binaghi (Ita), Lane (Eng) en Martin (Spa) 69, 5. Goosen (ZAf), Chapman (Eng), Hurley (Eng), Wessels (ZAf), McFar- lane (Eng), Canonica (Ita), Robertson (Sch). Grönberg (Zwe). Carter (Eng), Coles (Eng) en Johnstone (Zim) 70 HANDBAL Kumamoto (Jap). WK mannen. Kwartfina les: Frankrijk - Egypte 22-19 (13-8), Rus land - Zuid-Korea 32-15 (16-6), Zweden - Spanje 28-24 nv (21-21 12-12). Honga- Sankt Gallen. CSI. Springconcours tabel A, na barrage op tijd: 1Beerbaum (Dui) Wan- ja) 33,22, 2. John Whitaker (GBr) Nebel 33,66, 3. Mandl (Zwi) Ibaria 34,10, 4 De- leveau (Fra) Cavendish Vandrin 34,14, 5. Markus Fuchs (Zwi) Interpane Sir Galahad, 6. Raymakers (Ned) Jewel's Claim 34,92. Springconcours tabel A, na barrage: 1. Kursinski (VSt) Eros 0-37,58, 2. Früh- mann (Oos) Dumbo 0-37,67, 3 Ward (VSt) Twist du Valon 0-39,28, 4. Hendrix (Ned) Finesse 0-39,96, 5. Darragh (Ier) Cera 0- 40,12, 6. Bengtsson (Zwe) Paradiso 0- 42,48. Springconcours tabel A: 1. Miranda de Neto (Bra) Aspen 0-59,77, 2. Golds- tein-Engle (VSt) Gipsy 0-60,71, 3. John Whitaker/Cowboy 0-60,91, 4. Lampard (GBr) Flaminka 0-62,89, 5. Simon (Oos) Gondoso 0-64,11, 6. Lejeune (Bel) Punjab 0-64,17. SCHAATSEN ge. Ellen Wiegers. Mannen-. Janssen. Smit, Vergeer, Versteeg, Wolvers. Jong Oranje: Vruwen: Molendijk, Lootsma, Paans, PAARDENSPORT Anouk Wiegers Mannen: Bruggemans, Dijkstra, Juffermans, Schouten. Definitieve samenstelling na trials op 13 en 14 september in Zoetermeer. Zoetermeer. Voorlopgie indeling kernploe gen shorttrack. Senioren: Vrouwen. Land man, Maureen de Lange, Melanie de Lan- TENNIS Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/6) - Ulihrach (Tsj) 6-2 3-6 6-2 6-3, Bruguera (Spa/16) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 6-3 6-3, Chang (VSt/2) - Golmard (Fra) 6-2 6-3 3-6 6-2, Rios (Chl/7) - Byron Black (Zim) 6-7 6-7 6-4 7-6 6-0, Larsson (Zwe) - Man tilla (Spa/10) 6-2 6-4 3-6 6-3, Albert Cos ta (Spa/11) - Pavel (Roe) 6-1 4-6 0-6 6-3 6-4, Wayne Ferreira (ZAf/13) - Carretero (Spa) 7-6 4-6 6-1 2-6 6-4, Simian (Fra) - Krocsko (Hon) 6-3 6-3 7-6, Korda (Tsj) - Carlos Costa (Spa) 6-3 7-5 6-4, Blanco (Spa) - Gustafsson (Zwe) 6-4 4-6 6-4 7-6, Woodforde (Aus) - Volkov (Rus) 7-6 6-3 7- 5. Norman (Bel) - Stolle (Aus) 5-7 6-4 7-6 6-3, Rafter (Aus) - Fontang (Fra) 6-3 6-4 6-3, Boetsch (Frd) - Ondruska (ZAf) 6-3 6- 2 6-1, Arazi (Mar) - Woodbridge (Aus) 6-4 7-5 6-2, Woodruff (VSt) - Lapentti (Ecu) 6- 4 5-7 3-6 6-4 6-1 Dubbelspel, eerste ron de: Siemerink/Groen (Ned) - Johnson/Mon tana (VSt/14) 2-6 7-6 6-4, Braasch/Knip- pschild (Dui) - Davids/Schalken (Ned) 5-7 6-4 9-7, Kempers/Oosting (Ned) - Mar- ques/Vanhoudt (Por/Bel) 6-4 6-2. Vrou wen, tweede ronde: Schultz (Ned/14) - La- bat (Arg) 4-6 7-6 6-4, Hingis (Zwi/1) - Pizzichini (Ita) 3-6 6-4 6-1, Seles (VSt/3) - Pitkowski (Fra) 6-3 7-5, Sanchez-Vicario (Spa/6) - Sugiyama (Jap) 6-3 6-1, Pierce (Fra/10) - Hy-Boulais (Can) 6-1 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/12) - Glass (Dui) 6-1 6-0, Paulus (0os/16) - Shi-ting Wang (Tai) 6-2 6-2, Farina (Ita) - Begerow (Dui) 6-4 6- 2, Tauziat (Fra) - Williams (VSt) 5-7 6-3 7- 5, Testud (Fra) - Cnstea (Roe) 6-0 6-4, Van Roost (Bel) - Gagliardi (Zwi) 6-2 6-0, Zvereva (WRu) - Lamarre (Fra) 6-4 7-5, Po (VSt) - Yoshida (Jap) 6-3 6-0, Koermkova (Rus) - Cecchini (Ita) 6-2 6-2, Perfetti (Ita) - Ghirardi (Fra) 6-4 6-1, Raymond (VSt) - Tanasugarn (Tha) 6-1 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/6) - Freye/Noorlander (Dui/Ned) 6-1 6-0, Boogert/Spirlea (Ned/Roe/14) - Grzybowks- a/Olsza (Pol) 6-1 6-4, Basuki/Vis (Ina- /Ned/7) - Loegina/Wagner (Oek/Dui) 6-3 6- Athene. Wereldbeker, mannen. Groep A: Hongarije - Rusland 3-3, Kroatië - Joego slavië 5-3. Eindstand: 1 Hongarije 3-5, 2. Rusland 3-3, 3. Kroatië 3-2, 4. Joegoslavië 3-2. Groep B: Verenigde Staten - Grieken land 8-8 (strafworpen 5-3), Italië - Spanje 8-8 Eindstand: 1Verenigde Staten 3-5 2. Griekenland 3-5, 3. Italië 3-1,4. Spanje 3-1. Halve finales: Hongarije - Grieken land, Verenigde Staten - Rusland. WIELRENNEN Ronde van Italië. Twaalfde etappe, La Spe- zia - Varazze: 1. Di Grande (Ita) 214 km in 5 47.14, 2. Serrano (Spa), 3. Shefer (Kaz), 4. Merckx (Bel), 5. Piepoli (Ita), 6 Belli (Ita) 0.12, 7. Guerini (Ita), 8. Leblanc (Fra). 9. Gotti (Ita), 10. Tonkov (Rus), 11. Gonzalez Pico (Col), 12. Noé (Ita) 0.18, 13 Savoldelli (Ita) 0.23, 14. Garcia Casas (Spa) 0.27, 15 Miceli (Ita) 0.31 Alge meen klassement: 1. Tonkov 55.22.06, 2. Leblanc 0.41, 3 Gotti 1.07, 4. Noé 1 49. 5. Piepoli 2.37, 6. Shefer 2 49, 7. Savol delli 2.51, 8. Di Grande 3.38, 9. Simoni 3.56, 10. Guerini 3.58, 11. Miceli 4 09, 12. Belli 4.39, 13. Oegroemov (Rus) 4.41, 14. Merckx 4.57, 15 Serrano 5 20. Ronde van Beieren. Tweede etappe, Beilngries - Gunzenhausen: 1, Zabel (Dui) 151 km in 3 38.01, 2. Blijlevens (Ned), 3. Nitsche (Dui), 4 Klier (Dui), 5. Walzer (Dui). Algemeen klassement: 1. Müller (Dui) 5.05.01, 2. Kölden (Dui) 0.05, 3 Walzer 0.06, 4 Knaven (Ned) 0.10, 5. Grabsch (Dui) 0,10. Midi Libre. Derde etappe, Saint-Chély d'Apcher - Alès: 1. Brochard (Fra) 182 km in 4.26.07, 2 Gomes (Por), 3. Hamburger (Den), 4 Robin (Fra), 5. Casero (Spa) 0,08, 6. Gouvenou (Fra) 6.23, 7. Baffi (Ita) 6.31, 8. Aldag (Dui), 9. Teterijoek (Kaz), 10. Moncassin (Fra), 11, Voskamp (Ned), 12. Sadlacek (Tsj). 13 Farazijn (Bel), 14. Moerenhout (Ned), 15 Vasseur (Fra) Algemeen klassement: 1. Elli (Ita) 15.13.09, 2, Dufaux (Zwi) 8.14, 3 Vos kamp 8.22, 4. Totschnig (Oos) 8.23, 5 Kasputis (Lit) 8.26, 6. Plaza (Spa), 7. Hamburger 11.51, 8. Casero (Spa) 12 23, 9. Desbiens (Fra) 18.26, 10. Gelfi (Ita) 18 44, 11. Baranowsk. (Pol) 18.47, 12 Vasseur (Fra) 18.48, 13. Ullrich (Dui), 14 Heppner (Dui), 15. Massi (Ita) Heist-aan-Zee. Elite met contract: 1 Van- daele (Bel) 170 km in 3.58, 2 Van de Wolf (Ned) 0.23, 3. Verbeken (Bel).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25