METROSNELNET In 1839 deed de komst van de paarden tram heel wat stof opwaaien. Nu, in 1997, is er opnieuw sprake van een opmerkelijke vooruit gang binnen het openbaar vervoer: het GVB introduceert de Ringlijn. Ruim zeven jaar is gewerkt aan deze bovengrondse metroverbin ding. En niet voor niets. Vanaf 1 juni aanstaande rijdt de Ringfijn dagelijks van Isolatorweg bij Sloterdijk naar Gein en weer terug. Lijn 50, zoals ie ook wel wordt genoemd, vormt als het ware een brug tussen het bus- dankzij de aansluiting op een aantal NS-stations. In de praktijk betekent dit een snelle verbinding voor de hedendaagse reiziger. Het GVB zet hiermee een belangrijke stap om Amsterdam in de toekomst bereikbaar én leefbaar te houden. Toch is 'snelheid' niet het enige waarmee de Ringlijn geschiedenis zal schrijven. Ook wat betreft veiligheid en comfort loopt de Ringlijn voorop. Toegankelijke stations. Goede verlichting. Duidelijke informatievoorziening. Moderne metrostellen. en tramnet in de stad en het vervoer daarbuiten. Niet in de laatste plaats Dat alles maakt Lijn 50 tot het ideale vervoermiddel van deze tijd. Zeker gezien het aantal forenzen dat dagelijks vaststaat op de AIO. Met de komst van de Ringlijn, de reeds bestaande lijnen (51, 53 en 54) en de Noord/Zuidlijn in het vooruitzicht laat het GVB zien dat ze op het juiste spoor zit. Op weg naar een goede toekomst met een openbaarvervoersnet waar Amsterdam trots op kan zijn. Dit Metrosnelnet - zoals wij het noemen- brengt heel Amsterdam weer wat dichter bij elkaar. Hoe dichtbij? Dat kunt u vanaf aanstaande zondag zelf ervaren. gemeentevervoerbedrijf amsterdam

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10