Maase houdt vast aan eigen tempo Alle Leidse korfbalclubs nu op landelijk niveau Sport Van Smoorenburi kiest het juiste wit Tamminga ontdekt stijgende lijn Pernix veilig 'met mes in de schoenen' Overwerk levert vrouwen Alphians weinig o] MAANDAG 26 MEI 1997 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 071-5; 'Dauwtrappen' op Kaalheide. De atleten keken tijdens het internationaal atletiekgala in Kerkrade nog wat slape rig uit de ogen. Het ontbrak hen, zo pril in het seizoen, aan felheid, agressie en inspiratie. De Nederlandse baan- ouverture werd voor 2000 toeschouwers derhalve een langgerekte geeuw. Gerard Tebroke (13.21.68) bleef ver buiten bereik. „Dit is een mooi begin van het baanseizoen", zei Maase te vreden. Hij verkoos zijn eigen tempo te lopen en de ongeduri ge kopgroep te laten gaan. Ook wat wedstrijden betreft wil hij zijn eigen plan trekken. „Dat zóu kunnen betekenen dat ik het NK laat schieten omwille van een sterke 10.000 meter in Oslo, mits de bond dispensatie verleent." Maase richt zich ook tijdens het WK op de 10 kilome ter. „Omdat ik op die afstand beter uit de voeten kan en een grotere kans maak de finale te halen." Maar ook de 5.000 meter biedt nog voldoende uitdaging. „Het tekent de armoede van de Nederlandse atletiek dat het na tionale record al zo lang staat", aldus Paul Tebroke, broer van de in 1995 aan een hersenbloe ding overleden Gerard Tebroke. Dat ontlokte Maase nog de be lofte dat hij „er de komende maanden zeker werk van gaat maken." Niet via vermoeiende kerkrade frans dreissen gpd-verslaggever Opmerkelijk is de gelatenheid waarmee sommige atleten de nieuwe atletiekjaargang bejege nen. Het heilige vuur, zoals in een olympisch jaar, heeft plaatsgemaakt voor een zekere vorm van ontspanning. „Over de richtlimiet voor de WK maak ik me geen zorgen. Die gaat er de komende weken wel een keertje aan", sprak polsstok hoogspringer Laurens Looije (winnende sprong 5.50 meter) berustend na drie flops op 5.65 meter. Ook Kamiel Maase ging zater dagavond niet tot het uiterste. Dè Leidenaar, door een recor drace op de 10.000 meter in Bil bao al zeker van een WK-optre- den, was in Kerkrade al content met een klein persoonlijk re cord op de 5000 meter: 13.37.18. Maase werd in het ge weld tussen Khalid Skah (2) en de broers Mezgebu (zege Assefa Mezgebu in 13.24.39) zevende. Het nationale record van wijlen Benelux-titel voor Bekkenk atletiek wilmar kortleever medewerker Het lukt Ramses Bekkenk maar niet om tegenstand te vinden. De steeple chase-loper van Lei den Atletiek zette ook gisteren tijdens de Beneluxkampioen- schappen voor neo-senioren jn het Belgische St. Niklaas zijn naaste concurrent op meer dan een halve minuut. Wel loopt de 20-jarige Haagse student lichamelijke opvoeding steeds sneller op de 3000 meter steeple. Met 9.01,80 haalde Bek kenk in drie wedstrijden zestien seconden af van zijn persoonlij ke toptijd. Waarschijnlijk treft Bekkenk pas tijdens het natio nale kampioenschap in Emmel- oord (half juli) voldoende te genstand om onder de grens van negen minuten te duiken. Leidenaar Rémi Zevenhuizen wipte met de polsstok over 4,40 meter, maar die prestatie werd overvleugeld door de 5,45 van landgenoot Rens Blom. De Lim burger behaalde met zijn per- - 9O0nlijke topprestatie de limiet voor de Europese kampioen schappen voor de 'overgangsca tegorie voor senioren van 20 tot en met 23 jaar. Opvallend presteerde Femke Rietveld, die deel uitmaakt van de Alphense juniorenploeg van AAV '36 die zich evenals de jon gensequipe gemakkelijk plaats te voor de landelijke finale. Riet veld verbeterde zich op de 400 meter tot 56,12. Bovendien plaatste de scholiere zich voor de Europese Jeugd Olympische Dagen (EJOD) in Portugal. Mar tijn Ungerer deed het daarmee vergeleken rustig aan met 10,90 op de 100 meter, maar met zijn verspringwinst (6,36) en het aandeel in de zegevierende 4x100 meter estafette was hij alsnog goud waard. Niels van der Woude liep voor het eerst 800 meter binnen twee minu ten: 1.59,88. Dekker roeit sterk in Keulen roeien herman brinkhorst medewerker Femke Dekker (Die Leythe) heeft met Maartje Breeman (DDS) twee keer het veld meis jes 17/18 jaar in de dubbeltwee gewonnen tijdens de internatio nale wedstrijden voor junioren in Keulen. Zaterdag was hun tijd snel (7.19), maar gisteren waren zij onder ongunstiger weersomstandigheden trager. De beide overwinningen te gen sterke tegenstanders uit Duitsland, Italië en België wa ren des te beter, omdat de beide meisjes voor het eerst sinds maanden weer samen in de boot zaten na een rugblessure van Breeman. In de skiff werd Dekker twee keer tweede, drie seconden achter de Duitse Brit- ta Holshaus. De 16-jarige Gijs Vermeulen (Die Leythe) eindigde gisteren bij de jongens 17/18 jaar verras send voor zijn clubgenoot Tho mas Dirksmeier (tweede respec tievelijk vierde). Een dag eerder was Dirksmeier knap tweede geworden in een nieuw per soonlijk record van 7.20. Dirks meier behaalde bovendien in de dubbeltwee met Benjamin Schuuring van Nautilus een vijf de en een vierde plaats. recordjachten, mam puur vanuit de ontspanning. „Ik wil me net als met dat record op de 10 kilometer weer laten verras sen." Laconieker nog was de hou ding van Stella Jongmans. Vorig jaar voelde de Flaagse 800-me- terloopster zich opgejaagd. Ze verketterde de olympische li- mietenjacht die haar lang dreig de te verstikken. Ze kreeg zelfs puistjes op de schouders van de stress. „Ik heb me toen voor de gek gehouden, mezelf over de kop gejaagd. Ik heb nachten rechtop gezeten in bed van de stress." In dit WK-jaar is de limiet (lees: richttijd) niet langer het verheven doel. „Ik ga me geen grijze haren meer lopen. De zin is er vorig jaar een beetje van af gegaan. De motivatie op trai ningen heeft er duidelijk onder geleden", zei Jongmans verbit terd. „Sydney 2000 is het doel. Daar ga ik me op focussen. Niet dat ik niet naar de WK in Athe ne wil. Ik zou god op mijn blote knieën willen smeken. Maar niet meer ten koste van alles." Internationaal sprak de ver richting van de Keniaanse Lydia Cheromei op de 5000 meter nog het meest tot de verbeelding. Met 15.14,01 noteerde ze de op één na beste tijd van dit nog korte seizoen. Kamiel Maase (midden) laat zich op de 5000 meter niet verleiden tot een te hoog tempo. foto an De Alphense polsstokhoog springer Chris Tamminga maakt zich nog weinig zorgen over het feit dat hij dit seizoen nog niet hoger sprong dan 5 meter 30. „Het ging goed", zei hij nadat hij zaterdag in Kerkra de slechts zijn aanvarigshoogte van 5,20 had overschreden. „Het gaat erom dat je iedere wedstrijd verbetering ziet. Martijn Ungerer was in Zuid- Limburg verrassend de succes- Sjoerd van der Kooij en Ellen Lagendijk van Pemix vieren meteen innige omhelzing dat zij dooreen 11-8 ze ge op Refleks eersteklasser zijn gebleven. foto marklamers leiden michel van genttrainingspotje tegen de junioren een valpartij. Deze actie was het korfbalmedewerker al dat de scherpte er was en de treffende bewijs dat de acht van bereidheid om voor elkaar te Kuiper daadwerkelijk het mes in Pernix begint langzamerhand werken. Maar zelfs bij winst wa- hun schoenen hadden gestopt, de Houdini van het Leidse korf- ren wij nog afhankelijk van onze want normaal wordt vaak ge- bal te worden. De oranje-witten concurrenten. Daarom heb ik wacht tot de tegenstander is op- ontliepen als ware ontsnap- bewust niet tijdens de wedstrijd gestaan. pingskunstenaars degradatie naar tussenstanden laten bel- Voor Pernix was deze dernar- door op de slotdag van de com- len." rage een bevrijding. De spelers petitie met 11-8 te winnen van Aanvankelijk had Pernix wel en de toeschouwers begonnen kampioen Refleks. Ook in het moeite met de druk om te moe- zich nu te manifesteren, waar- voorgaande veld- en zaalsei- ten winnen. De aanval speelde door het matte duel opbloeide, zoen bemachtigden de Leide- de bal behoedzaam rond om Sjoerd van der Kooij onder- naars op de valreep een plaatsje voor alles een goede afvang te streepte het hervonden zelfver- boven de rode lijn. De mede- verzekeren en miste op 1-1 de trouwen met twee gave acties: tobbers VEO en Fiducia, die enige strafworp van de eerste 9-5. Deze voorsprong gaf Pernix beide verloren, werden nu het helft. De verdediging durfde wel in de overige vijftien minuten kind van de rekening. risico's te nemen en onder- niet meer uit handen: 11-8. De Voorlopig mag Pernix volhou- schepte menig tegenaanval in vreugde werd zelfs uitbundig den dat de club op het veld een vroeg stadium. Dit beteken- toen de resultaten van VEO en nooit lager dan de eerste klasse de dat het tempo en het aantal Fiducia bekend werden, heeft gespeeld. Coach Peter doelpunten laag bleven. Alleen Niettemin bleef Kuipers rea- Kuipers was achteraf opgelucht Lian Tieleman (2) en Raymond listisch te midden van de jui- over het behoud van deze sta- Boerman scoorden en zorgden chende spelersgroep. „Deze tus: „Het is een pak van mijn zodoende voor een magere 3-2 overwinning is een opsteker. De hart dat wij erin zijn gebleven, ruststand. ploeg heeft alles gegeven om te Wij hebben twee weken doelbe- De Leidenaars namen na de winnen, maar je hebt mazzel wust naar deze wedstrijd toege- paalverwisseling ruimer afstand dat Refleks niet scherp meer werkt. Ik heb mijn spelers van Refleks. Ineke van der Vegte was. Als wij eerder zo hadden steeds voorgehouden dat zij rondde twee doorloopballen af gespeeld, waren wij nooit in met het mes in hun schoenen en Arthur Lepelaar schoot van problemen gekomen. Kennelijk moesten spelen. Afgelopen afstand 6-3 binnen, terwijl zijn hebben wij een extra prikkel no- donderdag merkte ik in een heer nog overeind krabbelde na dig om op onze top te spelen." volste regio-atleet. De Alphe- naar bleef in Kerkrade met 10,77 verder verwijderd van het nagestreefde nationale junio renrecord op de 100 meter (10,64). „Het seizoen is nog jong", zei de zelfbewuste junior die na zijn tweede plaats ook volgende week in de Hengelose Adriaan Paulen Memorial mag starten. Het FIAVO-eindexamen was net achter de rug en de spanning wellicht niet honderd procent. Erika van de Bilt verbeterde zich in Kerkrade op de 5000 meter. De nationale subtop op de langere afstand is smal, dus de weinige wedstrijden met reële tegenstand moeten wor den benut. „Dit was ideaal", zei de Leidse atlete. „Dat maak je niet vaak mee in Nederlandse baanwedstrijden. Of je loopt in je eentje, of je loopt tussen de mannen - wat ook niet ideaal is." Met 16.22,17 was Van de Bilt een kwart minuut sneller dan toen zij vorig jaar tijdens het NK vijfde werd. wielrennen marc van derjagt medewerker Angela van Smoorenburg heeft tijdens de wielerronde van Stampersgat de derde plaats be haald. De wielrenster uit Lange- raar koos gistermiddag in de hectische slotfase van het 60 ki lometer lange criterium het juiste wiel. Alleen VKS-kop- vrouw Leontien Zijlaard-Van Moorsel en Edith Klep van de nationale selectie passeerden de meet op de plaatselijke Noord zeedijk eerder. Het parcours gaf aanleiding om het tempo tijdens de koers hoog te houden. Vluchtpogin gen werden veelal in de kiem gesmoord. Voor Zijlaard waar schijnlijk dé reden om zich nau welijks met de strijd voorin te bemoeien. „Ze heeft weinig ge daan en op de eindsprint ge wacht", aldus Van Smooren burg over haar veelbesproken collega. De 26-jarige Langeraar- se, die lid is van het Leidse Swift en uitkomt voor de Ter Aarse Hartol-ploeg, koos daarom po sitie in de buurt van de rappe Rotterdamse. Dat deed ook Ma rion Borst van de Libertas-for- matie. De Leiderdorpse kwam daardoor als vijfde over de finis hlijn, direct voor de Hartol-ren- sters Hester-Marieke Kroes (Langeraar) en Arenda Grim- berg. Eugenie van der Linden werd gisteren derde in een afwach- tings wedstrijd van de 46ste Olympia's Tour in Amsterdam- Slotervaart. De Noordwijker- korfbal michel van gent medewerker Voor de meeste clubs uit de Leidse regio is het veldseizoen 1996/97 goed afgelopen. Pernix en Fluks ontliepen degradatie, zodat De Danaïden als enige een stapje terug moest. Tempo, Crescendo, Velocitas en KZ Lei den verzekerden zich van pro motie. Dit betekent dat alle ver enigingen volgend jaar op lan delijk niveau uitkomen, een unicum in de geschiedenis van het Leidse korfbal. Sporting Trigon moest zich nog eens gewonnen geven tegen HKV/Ons Eibernest, dat de wedstrijd en het kampioen schap won (14-10) De formatie van Kees van Vliet bezat alleen bij 3-2 een voorsprong dankzij Brenda Venema (2) en Bianca Joustra. Zij kwam in het vervolg met name snelheid en afvang te kort, zodat het via 4-7 (rust) 6- 11 werd. Alfred en Arnoud Lam- booy, Jan-Willem Meijer en nogmaals Joustra brachten de spanning echter weer helemaal terug met 10-11. De Leidenaars claimden tevergeefs enige straf - worpen en zagen in het laatste kwartier geen kans meer om te scoren. Meijer kreeg een ap- plauswissel. Hij kan door zijn werk niet langer meer op topni veau korfballen. Slechts één helft bleef De Da naïden in het spoor van Rapidi- tas. De degradant van IC werkte een 6-3 achterstand helemaal weg (6-6), om met 10-9 te gaan rusten. De goals werden ver vaardigd door Ingrid Slinger land, Heiko Locher, Martijn van Nierop (2), Arne Heijman, Mar cel Keijzer en invalster Linda de Wekker. Na de pauze was ieder een schotloos, inclusief invaller Mark Rietbergen: 16-9. Als af scheidscadeau mocht trainer Edwin Muntjewerff de slotmi nuten volmaken. TOP deed tegen Fiducia zijn sportieve plicht en zond de te genstander met 20-16 terug naar de tweede klasse. De Sas- senheimers bouwden een 8-4 voorsprong op, die echter voor rust tot 9-8 slonk. De verdedi ging raakte enige tijd van slag door onduidelijkheid over de tactiek, resulterend in 11-13 en 13-14. Na nieuwe instructies van coach Harold Jellema won TOP via 16-14 alsnog. Steven Baart (8), Jeroen van der Wolf (5), Bas van Amsterdam (3) en Petra van Niekerk (2) waren de topscorers. De tweede aanval van Tempo verscheen acht keer voor de paal van Oranje Nassau(A) en scoorde slechts vier keer via Marcel Hanegraaff en Ben Nik- kels. De laatstgenoemde ver vaardigde aan het einde van de eerste helft 7-8 en 7-9 (rust), maar dat waren gelijk de laatste wapenfeiten van dit vak. In de andere aanval waren na de pau ze alleen Ronald Drieduite (4) en Martijn Hooijer (2) op schot. Zij hielden tot 15-15 de hoop op een punt levend, maar tever geefs: 16-15 verlies. Fiks wuifde trainer Jasper En- gei uit met een 19-14 overwin ning op OWO. Matthijs de Vis ser (5), Lennie Anholts, Theo Vreeken (2) en Maikel Martens maakten 10-2, profiterend van de vele onderscheppingen van de verdediging. De Oegstgeeste- naars joegen in de tweede helft in zo'n elf minuten tijd de score op van 12-8 naar 19-9. De inge vallen junior Jelle Hooimeijer droeg twee treffers bij aan deze reeks. Fluks mag ondanks de 15-12. nederlaag tegen Weidevogels in de derde klasse blijven als één van de betere nummers zeven. De ploeg van Marcel van der Helm verdiende de handhaving ook, want zij gaf de aankomen de kampioen knap partij. Wilf red Plesman (2), Ronald van Drongelen en Theo Passchier bogen een negatieve 5-3 in tien minuten om in een 7-5 voor sprong. Na 7-7 ontstond er een nieuwe achterstand (12-9). Vijf minuten voor het einde scoorde Nel Hordijk 13-12 uit een door invaller Frank Meijgaarden ge forceerde strafworp, maar daar bleef het bij. Kampioen Crescendo eindig de zijn prachtige seizoen onge slagen met 19-10 winst bij de gradant Amersfoort. Coach Ro bin Sommeling had Wijnand Al berts en Peter Baak van vak la ten wisselen om eens nieuwe combinaties uit te testen. Dat had succes, want de heren wa ren goed op dreef: Peter Baak en Gert-Jan Hensing scoorden er vijf, Wijnand Alberts vier en Edwin van der Kraan één en dat terwijl Baak met een gekwetse duim én enkel speelde. Liefst negen strafworpen kreeg Madjoe tegen bij Olym- piek, waarvan er acht werden benut. De Rijnsburgers raakten door deze beslissingen danig geïrriteerd en Remco van de Meeberg kreeg zelfs geel voor commentaar. Marco Ravens- bergen onderscheidde zich po sitief door vier worpen van tweeënhalve meter te verzilve ren. Zijn laatste stip leverde een 11-10 voorsprong op, maar in de resterende negentien minu ten werd het 12-16. Gezien het veldoverwicht had Velocitas zijn laatste wedstrijd in de afdeling tegen VIOS(N)- ruimer moeten winnen dan met 10-6. Joyce Kamphuis, Arjen Kwestro (2), Femmy van Nieuwkoop, Paul Meerburg en Emanuel Vlagsma zorgden na melijk voor 7-1 bij rust. Daarna verzuimden de volgelingen van Janko Breedveld hun kansen naar behoren af te ronden. KZ Leiden wilde tegen Velox 24 doelpunten maken om het eindtotaal voor dit seizoen op 200 te brengen. De kampioen van Rijndelfland lag na een slappe opening (1-2 en 2-3) in de rust nog aardig op schema met 10-4, om ten slotte op 17-8 te blijven steken. Jan Willem van der Kaay, Martin Verhorik (5), Sandra Langezaal (3), Anne- lies van der Blom en invaller Ronald van Leeuwen (2) waren hiervoor verantwoordelijk. houtse reed in de matte kr< meting voor regio-dames met vijf concurrentes. Hem Vooys uit Zoeterwoude fin in de achtervolgende groq vijftiende. De daarna vern koers voor cyclosportievei; kilometer) leverde succes voor Hillegommer Ton van De renner van het Lissese De Bollenstreek maakte dei van de kopgroep van drie drukte zijn wiel in de sprin tweede over de eindstreep,. De Leiderdorpse vete Hans Egberts won gisterei 50 kilometer lange Wielen van Uitgeest. Kort achte Swift-renner eindigde Vooi ter Jan van der Tang als der Karei Teeuwen (De Zill Rijnsburger Piet Kralt snelden in Uitgeest respeci lijk naar de plaatsen zeve negen. Kralt werd daags tev al vierde tijdens de Rondi Bleiswijk. Zijn regiogenooi van Duijvenbode stond weer eens op het podium maal reed de Noordwijker de tweede stek, in de achti gende groep gevolgd dooi der Tang (zesde) en Eg (tiende). Katwijker Dirk Beelen kwam in Uitgee; vijfde binnen tijdens de strijd voor cyclosportieven. Leidenaar Vincent van Kooij werd zaterdag in hei gische Ledegein uit koers j men, nadat hij door een band tien minuten achter had opgelopen. Broer E maakte met de derde plaa druk bij de nieuwelingen. Van den Bur en Pet op dre leiden wilmar kortleever medewerker Casper van den Burgh is tiende geworden tijdens' Europese wedstrijd in Zul op de olympische trial) stand (OD). De Leidenaai digde gisteren na 1500 i zwemmen, 40 kilometer fi en tien kilometer lope 1.51,08, vier minuten na naar Fransman DubreuiU mond Pet won de Texelse Ion OD. De Alphenaar leii nationale circuit bij de ma 17. Ferry den Elzen volgd op de voet. De Noordu houter bleef over 500 i zwemmen, 20 kilometer fi en 5 kilometer lopen bi een minuut van Pet (57.0 58.00). Pet liep gisteren meter in 9.11,62. Saturnus opgelu handbal frank bonte medewerker 1 Saturnus hoeft niet bang i1 voor degradatie. In de regi1 tweede klasse van de veld)1 balcompetitie speelden d'i denaars zich in veiligheid' in Delft met 25-20 (rust 11f winnen van DIOS. De vroc van HW '70 waren niet wassen tegen HVL 9-19 (r 10). De opvolger van HW;1 regionale tweede klasse,!1 had met het Delftse EDHI enkel probleem: 8-2. Saturnus speelde defe sterk. Jasper Adema, dil zonder collega Ad van Ff1 alleen moest opknappen, te sterk. DIOS zag geen te defensie van de Leidse plic ontregelen. De Delftenare den te snel tot afrondiiic men. DIOS kon de dreuE Saturnus in ondertal uitd met drie treffers op rij fiieJ werken (18-15). De Delfts val met twee cirkelspelei r antwoordde Saturnus mr persoonlijke dekking va11 twee Delftsé schutters. De vrouwen van HW '1 gen een pak slaag van HVe gen de ploeg uit Loosd" stopte keepster Yvonne man twee strafworpen. honk/softbal pieter van der vliet De softbalsters van Alphians hebben een zwaar wekeeinde achter de rug. De bond plande voor de Alphense equipe vijf wed strijden in vier dagen. Was afgelopen don derdagavond Onze Gazelle in Haarlem met 4-3 te sterk voor Alphians, zaterdag zat het in het ingelaste dubbelduel tegen Alcmaria Victrix ook al niet mee en verloor Alphians met 3-2 en 2-1. Met Celeste Rooswinkel (3-1-4-3) als pit cher ging Alphians voortvarend van start, alleen moest het publiek tot de derde in ning wachten voor de Alphense 1-0. Twee slagbeurten later werd de voorsprong ver groot tot 2-0 en niets leek een overwinning in de weg te staan. Totdat Rooswinkel moest worden vervangen. Releave-pitcher Jennifer Weber was echter nog niet klaar met haar warming-up en dat had grote ge volgen. Alphians moest toezien dat Alcma ria met 3-2 het heft in handen nam en on danks de .500 aanslag van Valeria Christina de winst veiligstelde. Het tweede duel was minstens zo span nend, nu wel met Weber (9-2-5-4) als werp ster. Na een snelle 1-0 kwamen beide ploe gen in de vierde inning op gelijke hoogte: 1- 1. Weber verwees maar liefst negen Noord- Hollandse slagvrouwen met drieslag terug naar de dug-out. Een tiebreak na de zeven de inning moest de beslissing brengen. Weer was het geluk aan de zijde van de Alk- maarse ploeg, want Alphians verzuimde te scoren en door een wilde worp van Weber ging het met 2-1 onderuit. Gisteren was Haarlem een gewillige prooi voor Weber (7-2-2-2). Na vijf innings kwam Alphians al op 3-0 met Evers en Jascha Rooswinkel op een slaggemiddelde van .500. In het vervolg maakte pitcher An- neroos Carter namens Alphians in de eerste slagbeurt aan alle Haarlemse illusies een einde, nadat de Alphensen al een 6-0 voor sprong hadden genomen. De gasten kwa men in de tweede inning nog wel terug tot 6-4. De honkballers van Alphians hadden in de reserves van HCAW een lastige tegen stander. Zaterdag werd in Bussum met 5-2 verloren, omdat het veld pitcher Jeroen Hollander (4-0-4-7) in de steek liet. De Al phense verdediging maakte met zeven fou ten een slechte beurt. De hoop was daarom gevestigd op het treffen in Alphen een dag later. Na een bescheiden opening zakte pit cher Donald Kok (0-5-7-1) in de derde in ning volledig door het ijs, waardoor HCAW snel naar 9-1 liep. Kok werd vervangen door

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24