PSV wil nog veel meer winnen aston Taument zegt De Kuip hevig snikkend gedag Miljoenenploeg' AZ na één seizoen weer terug in eerste divisie Sport Körver is koning van de promotie WDAG 26 MEI 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 •side neemt afscheid van Van Gaal rERDAMOngeveer duizend supporters van Ajax' F-side heb- zaterdag afscheid genomen van de vertrekkende trainer nis van Gaal. Het huldeblijk ging gepaard met veel vuurwerk, geveer 500.000 knallen. De supporters boden Van Gaal een leau aan. Een schilderij met centraal de karatetrap van de iner tijdens de finale tegen AC Milan, toevallig precies twee r geleden. De fans, die ook de vertrekkende voetballers Klui- t, Scholten en Bogarde in de hulde betrokken, hadden eigen tijdens de laatste wedstrijd afscheid willen nemen. Zondag 1 ii, thuis tegen Vitesse. In het verleden staken ze veel vuurwerk lij het afscheid van Pettersson en Rijkaard. Het bestuur van x verbood vuurwerk in de Arena, waarna de boze supporters alternatief bedachten. jinge legt Fortuna - Ajax stil ard« Scheidsrechter Roelof Luinge heeft het duel Fortuna - in Sittard drie minuten voor rust stilgelegd wegens grieven- spreekkoren (onder meer 'hoerenjong, hoerenjong') uit het van de Ajax-supporters. Na een kwartier hervatte hij het duel er, met de waarschuwing dat hij de wedstrijd zou staken als spreekkoren weer te horen zouden zijn. Luinge had de sta- nspeaker al een keer een oproep laten doen naar het publiek de beledigingen, die naar zijn hoofd werden geslingerd, te ppen. Toen dat niet hielp, liet Luinge de spelers naar de edkamers vertrekken ivente contracteert Duitser chede FC Twente heeft de Duitser Rico Steinmann van FC n gecontracteerd. De 29-jarige aanvallende middenvelder te lde voor drie jaar. Sinds 1991 kwam de voormalige Oost- itser voor FC Köln 150 wedstrijden in actie. Steinmann maak- 10k deel uit van de nationale selecties van de vroegere DDR. heeft 85 jeugdinterlands, 3 wedstrijden met het olympisch al en 23 A-interlands achter zijn naam staan. en Braven uit bestuur Dordrecht'90 De familie Den Braven trekt zich terug uit het be Dordrecht'90. Wegens drukke werkzaamheden legt den Braven, zoon van hoofdsponsor Cees, op 31 mei zijn ctie neer. Met hem stappen ook de bestuursleden Jansen en Jong op. Beiden zijn net als Wim den Braven directeur bij het van Cees den Braven. Voorzitter Fraris Derks zei zater- >het besluit van zijn drie collega's te betreuren. De familie n Braven was bijna tien jaar nauw bij eerste-divisieclub rdrecht'90 betrokken. De Bilde zet 'handtekeningonder Eindhovens kampioenschap eindhoven mark caldenhoven gpd-verslaggever De ontboezeming in de lethargie van geluid, gekte en ge gil kwam uit het diepst van zijn ziel. Een loftuiting een aanvoerder waardig. Vol respect haalde Arthur Numan de voortreffelijke reeks van Ajax in de Champions League aan. PSV in de achtervolging? Nee. ,,PSV moet een waar dig opvolger van Ajax worden. Het zal een klus worden, maar we gaan ons stinkende best doen." hoogte schoot. Het 'smetje', zoals Numan de wissel met Jensen omschreef, stond in geen verhouding met de ongekende feestvreugde. Toch het afscheid van een ob sessie na de jarenlange over heersing van Ajax? De gebruike lijke badsessie, champagnefles sen en Limburgse vlaaien voor de hongerige magen; PSV kon zijn lol niet op. Gilles de Bilde was weer even die kwajongen die voorzitter Harry van Raaij zo graag in hem ziet. Hij kwakte de inhoud van een glaasje in het gelaat van de ook al dolgelukkige René Eijkel- kamp. De Bilde stond op ont ploffen van vreugde. Zeven doelpunten, waarvan één tegen Een moment van overpeinzing tijdens de chaotische taferelen van de kampioensroes in de van alle gemakken voorziene kleed kamer van PSV. Arthur Numan had er de tijd voor, nam er de tijd voor. De eerste titel van PSV sedert 1992, de veertiende in to taal. De rood-witte ontlading in Eindhoven had juist hem aan gegrepen. Arthur Numan, Be- verwijker van geboorte, stapte in 1992 - net na titel nummer 13 - over van FC Twente naar PSV. De gemoedelijkheid van Bra bant en de kans van prijs op prijs had het gewonnen van het geld van Manchester City. Enschede treurde. Eindhoven Willem II, in zeven wedstrijden. sloot hem in de armen. Prijzen wilde Numan pakken, bij PSV. ,,Maar ik heb lang geduld moe ten hebben. Ajax was ons steeds de baas. Vijf jaar is een heel lan ge tijd, moet ik je zeggen. Ein delijk." Van een obsessie wilde de captain niet spreken. ,,A1 heb ik soms wel gedacht van..." Verder kwam Numan niet. Bewustof onbewust. Wat maakte het ook uit, zag je hem denken. Met de kampioens- schaal, die Numan in het sfeer volle Philipsstadion kreeg uit handen van voormalig Twente- bestuurder en de huidige inte rim-voorzitter van het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB, als stil bewijs. Zoals het PSV gisteren niets kon schelen dat het tegen Willem II (3-1) al lerminst in kampioensvorm stak. De spanning greep de Eindhovenaren zelfs zozeer naar de keel, dat Numan het einde met 'kramp in mijn lin ker- en rechterkuit en m'n lies' niet haalde en de Fin Kolkka De Belgische spits had, zo luid de de algemene opinie, de handtekening gezet onder het kampioenschap van PSV. „Dat maken jullie er van", zei hij schuchter. „Het belangrijkste was dat PSV me de kans heeft gegeven en die heb ik met twee handen aangegrepen." Zijn eerste, grote trofee - „ik ben alleen een keer met Een dracht Aalst naar de eerste klas se gepromoveerd en heb de gouden schoen gewonnen" - deed De Bilde sidderen van vreugde, en ontdooien. „Het is het beste wat me na die moeilij ke tijd kon overkomen." Frank Arnesen zei dat de Belg de club nieuw elan heeft gege ven. De manager voetbalzaken van PSV, per 1 juli directeur, was 'dodelijk' vermoeid. Als ge volg van de spanning van de laatste dagen, zo zei Arnesen. „Voor iedereen was het kam pioenschap al een zekerheid. Niet voor mij. Kijk, als voetbal ler kun je spanning, verdriet uit Willem II na de openingstreffer je lichaam voetballen. Dat geldt van Luc Nilis zelfs op gelijke niet voor mij. Kijk maar naar Dick, die wordt vandaag wegge stuurd omdat hij het ook niet meer heeft van de spanning." Het zoet van de titel smaakt in Eindhoven naar meer, vol gens Numan. „We moeten nog groeien, maar we willen koste wat het kost terug naar de Eu ropese top. We hebben nu een eerste stap gezet. Maar ik denk dat PSV stabieler, constanter moet worden. Om het veld in te gaan met het idee: wij zijn PSV en tegen ons valt niets te halen. Eén of twee spelers erbij, dan kunnen we denk ik goed mee." Voorzitter Van Raaij heeft al la ten weten dat PSV flink in de buidel wil tasten om een inter nationale topper naar Eindho ven te lokken. Arnesen: „We zijn bezig." Wim Jonk, die PSV tegen het Tilburgse Willem II op het juiste spoor zette met de tweede Eindhovense treffer: „In elke li nie moeten we versterking ha- erdam marcel van der kraan en van ontroering vloeiden et laatste optreden van Ro- Koeman en Gaston Tau- t voor een 30.000- koppig en, dat laatstgenoemde allermooiste moment' in carrière bezorgde. Het pu- keek gistermiddag met in de keel en met natte toe naar een 26-jarige die zijn emoties to meer de baas kon. ston Taument viel om vijf iten voor vier hevig snik- zijn medespelers in de ar- Gevoelig als hij is, wist hij al zijn emoties geen raad Zelfs de voorzitter, die bij out met een bos ruikers stond, hield er een nat pak De staande ovatie die ten deel viel, duurde zijn gevoel een eeuwig- Daarom begon hij spon- aan een ereronde, die het lur eigenlijk voor na de trijd had gepland, nald Koeman, even daar- ook al met een ovationeel lus vervangen, keek met indering toe. Ook hij had idee dat niet Eindhoven het Feyenoord-stadion, het reddeloze Heerenveen Een ereronde en een bloemenhulde voor de vertrekkende Taument en Koeman. foto gpd slechts als een blauw-wit decor Taument ging in al zijn en- van Rotterdam, de besten van fungeerde (4-2), het toneel was thousiasme na afloop bijna op Nederland en de besten van de van alle festiviteiten op de voor- de Van Gaal-toer'. „De Feye- wereld! Echt, zo denk ik erover", laatste competitiedag. noord-supporters zijn de besten kraaide de man die naar Benfica verhuist. Taument en Koeman vertrek ken met applaus maar zonder prijs. Dat zat er in hun laatste seizoen in het elftal van Arie Haan net niet in. Taument: „Ik hoop dat ze die prijs hier vol gend jaar pakken. De suppor ters verdienen het, want die gaan zelfs uit hun dak als je tweede wordt en je kwalificeert voor de Champions League." Koeman is ondanks de roep om internationale versterking, zoals hij die de afgelopen twee jaar regelmatig deed horen, niet somber over de toekomst van Feyenoord. Achterin, waar hij tot aan de winterstop het slot op de deur vormde en vanwaar hij de ploeg de nodige impulsen gaf, zit het wel snor. „Henk Fra- ser en Fernando Picun vormen daar sinds een aantal maanden een prachtig centraal duo. Ie dereen heeft gezien dat Feye noord beter is gaan spelen op het moment dat ik op het mid denveld terecht kwam. Daar mag Jean-Paul van Gas tel het werk nu van hem over nemen. Van Gastel heeft veel kwaliteiten die Koeman heeft. Zijn traptechniek komt dicht in de buurt van de rossige 'kanon nier'. Gisteren liet Koeman nog heel even zien hoe het moet, zij het dat hij alle medewerking kreeg van Heerenveen-keeper Hans Vonk. Het was doelpunt nummer twee. Giovanni van Bronckhorst had de score ge opend en voor de pauze kopte de Argentijn Pablo Sanchez nummer drie in de touwen. Kort nadat Taument 4-0 had gescoord, werd in de Kuip het sein gegeven voor allerlei festi viteiten en was meteen de con centratie weg. Heerenveen pro fiteerde gretig maar kwam niet verder dan twee tegendoelpun ten. Het leukste van alles was dat Taument aan zijn ereronde bezig was en dat zijn opvolger Igor Korneev op dat moment zichzelf met een fraaie knal pre senteerde aan hetzelfde legioen. „Dit was een leuke middag voor Feyenoord," lachte Arie Haan. „Korneev mocht van ons wel even een doelpuntje ma ken. Konden de supporters meteen zien wat we in huis krij gen..." Feyenoord: De Goey; Van Wonderen, Fraser, Picun (46. Graff) en Boateng; Van Gastel, Koeman (65. Claeys), San chez en Van Bronckhorst: Taument (72. Montoya) en Larsson. Heerenveen: Vonk; Tobiasen, Pastoor, Hansma en Sier; Tomasson, Kornejev en De Visser; Talan, Echteld (28. Straal) en Pahlplatz (28. El Kattabi). velsen gpd MW wordt komende zater dag kampioen van de eerste divisie, daar twijfelt bijna niemand meer aan. Daarom werd in Velsen, na de 0-2 te gen Telstar, al vast een voor schot genomen op de titel. Het wordt al weer de zesde keer dat Frans Körver (60) het 'kunstje flikt'. Hij moet een geheim hebben. „Wij zijn een club van de simpel heid", zei hij. Geen trainings kampen, geen sportlunches. „Een broodje in de bus", staat er op de menukaart, meer niet. Körver heeft ook niet al te veel geld uit te geven. „Niet zoals bij AZ." Vier spelers, de volledige aanval, moest wor den gehuurd. „Zo zie je maar dat je heel ver kunt komen als je een groep tot een een heid kunt smeden. Vertel elf spelers dat ze in de basis staan en zeg de rest dat ze op de bank zitten. Dat is voor ie dereen duidelijk." De Lim burgers hebben zaterdag in eigen huis tegen VW aan een puntje genoeg. x stuntelt ook in laatste thuisduel tegen Fortuna: 1-2 na slechts één seizoen in weer gedegradeerd de eerste divisie. De Alk- ders verloren in Waalwijk i-0 van directe concurrent Doordat NEC, de andere tfrent voor rechtstreekse datie, met 1-1 gelijkspeel- jen Vitesse, is de kloof tus- e ploegen gegroeid tot vier Met nog één wedstrijd boeg is handhaving dus en RKC zijn daardoor van het spelen van de Daarvoor plaats- ch al eerder de eerste-divi- bs ADO Den Haag, Em- VW en Go Ahead Eagles, aal doen acht teams aan - Ajax aan de wedstrijd na - Ajax nam de Lim- e voorzitter Erik Bouw- afscheid van Louis van met een bloemetje. Een kleine twee uur later had de ver trekkende trainer van Ajax zijn laatste uitwedstrijd met Ajax in Nederland verloren, met 2-1 van het bescheiden Fortuna. Na een goed begin gaf Ajax de wedstrijd uit handen, consta teerde ook Van Gaal: „Ik ver wachtte ons tweede doelpunt, maar in plaats daarvan gaven we de wedstrijd volkomen uit handen en dat vond ik niet best." In de eerste helft gebeurde er erg weinig. Fortuna kwam er helemaal niet aan te pas en Ri chard Witschge scoorde in de zestiende minuut voor het do minerende Ajax. De tweede helft was een heel ander verhaal. Na twee minuten was Fortuna-spits Jeffrey het eindstation van een uitstekende aanval, waaraan een misver stand van de Ajax-verdediging vooraf ging: 1-1. Fortuna was in deze fase sterker en dat resul teerde in de 64ste minuut in een doelpunt van Usta. Ajax kon er erg weinig tegenover stellen, al schoot Wooter tegen FC Twente - NAC Een week voor het afsluiten van de competitie heeft FC Twente zekerheid over de derde plaats. Dat was gisteren in stadion Diekman alle reden tot een feestje. Alsof zojuist de landsti tel was binnengehaald, liep de selectie van FC Twente langs een haag van duizenden vlag gen een ereronde. De laatste thuiswedstrijd tegen NAC kreeg met 4-0 een uitslag die bij het geslaagde seizoen paste. NAC begon nog redelijk, maar zakte na de eerste treffer van Petrov als een mislukte pudding in elkaar. Ten Hag en twee keer Bosman, die zijn seizoenstotaal op negentien treffers bracht, zorgden voor de royale marge. FC Groningen - Sparta Groningen - Sparta, een wed strijd zonder importantie, stond gisteren in het teken van het af scheid van de 33-jarige Joop Gall. De in Groningen populaire linksback die zijn loopbaan bij Veendam vervolgt, kreeg niet het afscheid dat hij verdiende. Hij werd weliswaar luidruchtig toegejuicht, maar liep ook een liesblessure op en zag zijn ploeg onnodig met 2-1 verliezen. Groningen speelde voor rust opvallend slap en bood Sparta alle ruimte voor de tegenaanval. Krijgsman, in de 5de minuut, en Den Dunnen, in de 35ste mi nuut, scoorden eenvoudig. FC Groningen kwam zes minuten na rust op 1-2 na een prachtige omhaal van de Braziliaan Mag- De Graafschap - Roda JC De Graafschap vierde gisteren op de Vijverberg in Doetinchem feest. Met veel doelpunten als cadeautjes. Roda JC werkte be langeloos mee: 5-2. De hoogste seizoensscore voor de Achter hoekers. De achtste plaats is daardoor veiliggesteld. De hoogste positie die De Graafschap ooit haalde in de eredivisie. Zo kwam er toch nog een mooi einde aan een seizoen dat prachtig begon, maar de laatste weken door vele nederlagen aan schoonheid in boette. Vitesse - NEC Vitesse is de laatste ploeg die zich heeft verzekerd van Euro pees voetbal. De Arnhemmers speelden met 1-1 gelijk tegen NEC. Concurrent Heerenveen verloor met 4-2 van Feyenoord, waardoor de Friezen kansloos bleven voor Europees voetbal. Vitesse komt volgend seizoen uit in de strijd om de UEFA- Cup. Samen met FC Twente en Ajax die zich al eerder plaatsten. Volendam - Utrecht Het debuut van Hans van der Zee als coach betaald voetbal is een succes geworden. Hij bleef met FC Volendam in de eredivi sie. Volgend seizoen werkt hij bij Sparta. In de laatste thuis wedstrijd van het seizoen was zijn eerste club ongekend pro ductief: 5-2 tegen FC Utrecht. Het zag er in de eerste fase van de spectaculaire ontmoe ting niet naar uit dat de thuis club de ruim 5800 toeschou wers, van wie zo'n 2500 uit Utrecht, op zoveel goals zou tracteren. Binnen een minuut scoorde FC Utrecht na een vloeiende aanval door Boussata, 0-1. Het voorzichtige herstel van FC Volendam mondde in de 19de minuut uit in de gelijk maker. Govedarica kopte in na een hoekschop van Tumani. De tweede helft gaf een veel agressiever Volendam te zien. Na acht minuten bracht Tuma ni Volendam op voorsprong (2- 1). Utrecht verkrampte en na gemiste kansen door Steur en Tumani zorgde Valk voor 3-1 op aangeven van Samardzic. De te leurgestelde Utrechtse aanhang dwong daarna tot tweemaal toe EREDIVISIE Feyenoord - Heerenveen 4-2 (3-0). 7. Van Bronckhorst 1-0, 18. Koeman 2-0, 31. Sanchez 3-0, 52 Taument 4-0, 60. El Kattabi 4-1, 75. Kornejev 4-2. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers: 29.240. Gele kaart: Sier (Heerenveen). PSV - Willem II 3-1 (3-1). 22. Nilis 1-0, 24. Kolkka 1-1, 36. Jonk 2-1, 38. De Bil de 3-1. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 29.800. Gele kaart: Feskens, Schenning, Mampaey, Loeffen (Willem II), Jensen (PSV). RKC Waalwijk - AZ 5-0(1-0). 22. Wijnhard 1-0, 50. Van Arum 2-0, 73. Wi|nhard 3-0, 75. Dos Santos 4-0, 90. Dos Santos 5-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 5960. Gele kaart: Wi|ker, Huiberts. Verhagen en Snijders (AZ). Bijzonderhe den: AZ gedegradeerd. Volendam - FC Utrecht 5-2(1-1). 2. Bous- satta 0-1, 19. Govedarica 1-1, 53. Tumani 2-1, 60. Samardzic 3-1, 65. Govedarica 4- 1, 78. Govedarica 5-1, 83. Leeflang 5-2 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 5800. Gele kaart: Leeflang (Volendam), Hernandez, Boussatta (Utrecht). Vitesse - NEC 1-1 (1-0). 40. Makaay 1-0, 48. Langerak 1-1. Scheidsrechter: Van Eg- mond Toeschouwers: 8.630 Gele kaart: Jochemsen (Vitesse), Sumiala, Janssen (NEC) .Bijzonderheden: Vitesse plaatst zich voor Europees voetbal. NEC naar na- competitie. FC Groningen - Sparta 1-2 (0-2). 5. Krijgs man 0-1, 35. Den Dunnen 0-2, 51. Magno 1-2. Scheidsrechter: Van Dijk Toeschou wers: 13.600 Gele kaart: Veenhof, Atte- veld en Huizingh (Groningen), Krijgsman (Sparta). Fortuna Sittard - Ajax 2-1 (0-1). 16. Wit schge 0-1, 46. Jeffrey 1-1, 64. Usta 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 9.500. Gele kaart: Blind (Ajax). Bijzonder heden: Luinge legt wedstrijd aan het eind van de eerste helft 14 minuten stil vanwe ge grievende spreekkoren-, in de tweede helft volgde opnieuw een onderbreking van een minuut wegens rookontwikkeling. FC Twente - NAC 4-0 (3-0). 35. Petrov 1- 0, 40. Ten Hag 2-0, 45 Bosman 3-0, 64. Bosman 4-0. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 7800 De Graafschap - Roda JC 5-2 (2-1). 14. Viscaal 1-0, 24. Doomernik 1-1, 45. Taiwo 2-1, 49. Viscaal 3-1 (strafschop), 69. Schultz 4-1, 86. Lawal 4-2, 90. Breetveld 5-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 7550. Topscorers: 1. Nilis (PSV) 21, 2. Makaay (Vitesse), Bosman (FC Twente) 19, 4. To masson (Heerenveen) 18. Programma zondag 1 juni: Roda JC - PSV, Willem II - Volendam, Heerenveen - FC Groningen, AZ - FC Twente, NAC - Fortuna, NEC - De Graafschap, Ajax - Vitesse, Spar ta - RKC, FC Utrecht - Feyenoord. PSV Gilles de Bilde omhelst zijn landgenoot Luc Nilis maar wil er verder niets over horen na de derde goal tegen Willem II. foto»ap len. Zitten er één, twee toppers bij, dan kunnen we met een ge rust hart de Champions League in." Maar waarom naar de na bije toekomst kijken, zo zei Jonk. Eerst genieten. Een kam pioensfeestje had hij in Amster dam al eens beleefd. Hij ging niettemin voor in de feeststem ming. „Omdat geen titel ver veelt. Dit is fraai, heel fraai. Laat de avond maar beginnen. Oh, ja een Brabantse avond... Maak er dan maar nacht van. 33 24 5 4 77 33 22 7 4 73 33 19 5 9 62 33 16 10 7 58 33 15 10 8 55 33 15 7 11 52 33 13 11 9 50 33 13 6 14 45 33 10 9 14 39 33 11 5 17 38 33 9 11 13 38 33 9 10 14 37 33 8 12 13 36 33 7 14 12 35 33 9 7 17 34 33 8 7 18 31 33 6 11 16 29 33 6 7 20 25 i, AZ gedegradeerd. 89-23 66-32 58-32 51-31 53-37 53-46 57-44 51-53 40-53 39-53 35-51 36-55 40-55 40-51 34-51 36-60 33-60 26-50 EERSTE DIVISIE FC Zwolle - FC Dordrecht'90 2-2 (1-1). 7 Van der Veen 0-1, 28. RistilS 1-1, 74. Leerdam 1-2, 76. Sinkgraven 2-2. Scheidsrechter: Slot, Toeschouwers: 3250 Gele kaart: De Waal (Zwolle), Plug (Dordrecht'90). FC Den Bosch - Go Ahead Eagles 5-2 (2- 2). 17. Rorije 0-1,27. Klesksjenko0-2, 28. Schaap 1-2, 42. Waterink 2-2, 58. Waterink 3-2, 80. Schaap 4r2, 83. Hobbe len 5-2. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 1798 Gele kaart; Waslander (Go Ahead Eagles). ADO Den Haag-TopOss 1-1 (0-1). 16. Driessen 0-1, 90. Iliohan 1-1Scheids rechter: Schuurmans. Toeschouwers: 3158. Gele kaart: Dave Smits (Top Oss), Kaya (AD0 Den Haag). Eindhoven - Helmond Sport 0-3 (0-1). 22. Yahiaoui 0-1, 73. Martens 0-2 (e.d.), 90. Yahiaoui 0-3. Scheidsrechter: Oskam. Toe schouwers: 2018. Gele kaart: Thijssens (Eindhoven), Van der Steen (Helmond Sport). Excelsior - Heracles 1-4 (1-4). 14. Velten 0-1,22. Holster 0-2, 24. Smeets0-3, 41. Velten 0-4, 43. Stefanovic 1-4 Scheids rechter: Sterk. Toeschouwers: 700. Gele kaart: Spork (Excelsior), Verberne (Hera cles). WV - Haarlem 3-2 (1-1). 14. Hasselbaink 0-1, 28. Hofman 1-1, 70. Pronk 1-2, 82. Van der Roer 2-2, 84. Hofman 3-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 3150. Gele kaart: Corneille, Volmer (WV), Jeffrey de Jong, Daniels (Haarlem). Telstar - MW 0-2 (0-2). 10. Joordens 0-1, 17. Bouma 0-2. Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 3125. RBC - Cambuur L 1-5 (0-0). 59. Oosterhof 0-1, 61 Van Utrecht 0-2, 64. Berghuis 0- 3, 78. Tol 1-3, 80. Hendriksen 1-4, 88. Van de Berg 1-5 Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Hopsta ken, Biersteker (RBC). Veendam - Emmen 1-1 (1-1). 42. Sion 0- 1, 45. Radomski 1-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 6173. Topscorers: 1Van Oostrum (Emmen) 25. 2, Tammer (Go Ahead Eagles) 23. 3. Tai- huttu (TOP Oss) 17. Programma zaterdag 31 mei: Emmen - FC Den Bosch, GA Eagles - FC Zwolle, Dordrecht '90 - RBC, Cambuur - Telstar, MW - WV, Haarlem - Excelsior, Heracles - Eindhoven, Helmond Sport - ADO Den Haag, TOP Oss - Veendam. 33 19 10 4 67 33 19 7 7 64 33 18 9 6 63 33 16 9 8 57 33 16 7 10 55 33 14 10 9 52 33 14 10 9 52 33 15 6 12 51 33 13 8 12 47 33 13 8 12 47 33 12 10 11 46 33 12 7 14 43 33 9 10 14 37 33 10 5 18 35 33 9 6 18 33 33 7 7 19 28 33 6 6 21 24 33 4 7 22 19 Emmen, ADO Den Haag, Cambuur e periodekampioen. Vierde periode GA Eagles FC Zwolle ADOD.Haag Den Bosch Eindhoven TOP Veendam Dordr.'90 Heracles RBC Helm.Sport Telstar Excelsior Haarlem 60-30 62-33 58-34 55-38 58-47 51-40 45-42 53-43 50-51 46-47 41-35 41-48 49-47 40-59 40-61 34-65 36-65 32-66 scheidsrechter Schaap de wed strijd te onderbreken door grensrechter Meints te beko gelen. Na de hervattingen excel leerde Govedarica met nog twee gave treffers in de 65ste en 68ste minuut (5-1). Het werd 5-2 door een eigen inzet van Leeflang. Daarna stopte doelman Zoete- bier nog een strafschop van Mols. Cambuur L. ADODenHaag GA Eagles Den Bosch TOP FC Zwolle Helm.Sport Dordr. '90 RBC Heracles Eindhoven Veendam Excelsior Telstar Haarlem 8 6 2 0 20 18- 3 8 5 2 1 17 13- 6 8 5 0 3 15 18-16 8 4 2 2 14 15- 6 8 4 2 2 14 14-14 8 3 3 2 12 13-15 8 3 2 3 11 15-13 8 3 2 3 11 12-10 8 2 5 1 11 11-10 8 2 3 3 9 12-12 8 2 3 3 9 11-14 8 2 3 3 9 14-20 8 2 2 4 8 13-11 8 2 2 4 8 12-18 8 1 4 3 7 12-12 8 1 3 4 6 13-18 8 1 3 4 6 7-13 8 1 3 4 6 10-22 Restart Computers bv Leiden Hard- en Software Overrijn 18 Nieuwe- en inruilapparatuur 2315 KA LEIDEN Netwerk installaties Technische dienst Tel: 071-5224551 COMPACl m

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19