Ritzen 'zeer geïnspireerd' door bisschoppen 'Eerst op zoek naar eigen schatten' A li 2 Kerken willen contact met aanhangers van de 'wereld van new age' Kerk Samenleving Georgisch-Orttiodox Kerk uit Wereldraat urgerluke stand Duivenberichten MAANDAG 26 ME11997 Samenwerking tussen Petrus- en Joseph-parochie krijgt gestalte De samenwerking nissen de Leidse Petrus- en OLV Hemel vaart en St. Josephparochie krijgt langzaam maar zeker ge stalte. Nadat in maart al een intentieverklaring was onder tekend door beide besturen, wordt op 1 september een de finitieve samenwerkingsover eenkomst gesloten. In eerste instantie wordt door de kerken aan de Lam- menschansweg en Herensin gel een gemeenschappelijk pastoraal team gevormd, dat zal bestaan uit pastor N. van Spelde en pater J. Bol. Na 1 september wordt de mogelijk heid tot verdere samenwer king onderzocht, zo is te lezen in 'Petrus Info', het informa tieblad van de Petrus-paro chie. Op grond van de beleids nota 'Samenwerking Gebo den' van het bisdom Rotter dam is gekozen voor een paro chiefederatie tussen de twee kerken, met afzonderlijke kerkbesturen en een gezamen lijke stuurgroep. Overleg met 'open vizier' AMSTERDAM ANP De Samen-op-Wegkerken heb ben het startsein gegeven voor een dialoog met new age. Ge sprekspartners uit kringen van het nieuwe-tijdsdenken moeten ze echter nog vinden. Frederike de Jong, hoofd van het dialoog- project, zei te vermoeden dat de behoefte aan een gesprek in de kerken groter is dan in kringen van new age. Ze heeft haar hoop gevestigd op mensen die binnen de kerk met new age in aanraking zijn gekomen en het christelijke gedachtengoed en het nieuwe-tijdsdenken combi neren. Bovendien hebben veel aanhangers van new age vol gens haar een christelijke ach tergrond en willen ze hun affini teit met de kerk graag behou den. Met een vragenlijst probeert De Jong in contact te komen met mensen uit de wereld van new age die in een dialoog met de kerken zijn geïnteresseerd. Zo'n dialoog is volgens haar ,,een mogelijkheid voor de kerk om zich te bezinnen op haar identiteit in een tijd die vol is van nieuwe vormen van spiritu aliteit". Het dialoogproject is een ini tiatief van het Hervormd Evan- gelisatorisch Beraad (HEB) en de afdeling missionair werk van de Gereformeerde Kerken. Vol- Dick van der Plas, 071-535 DEN HAAG ANP Het gesprek tussen de rooms-katholieke bis schoppenconferentie en de PvdA is volgens mi nister Ritzen van Onderwijs 'buitengewoon inspi rerend' verlopen. In het kader van hun geregeld overleg met de politiek spraken de bisschoppen in Den Haag met de grootste regeringspartij over het onderwijsbeleid. ,,Er is ontzettend veel dat ons verbindt", aldus Ritzen na afloop. ,,De visies overlappen elkaar grotendeels." Hij wees onder meer op de aandacht voor permanente educatie en de zorg voor de (allochtone) kansarmen. Het heeft volgens de minister weinig zin de aandacht voor normen en waarden in het onder wijs, waar de bisschoppen voor pleiten, op de ge bruikelijke manier aan de orde te stellen. Dit moet uit de praktijk worden geleerd. Als een ge slaagd voorbeeld noemde hij het Vrijheidsproject op 5 mei. Volgens secretaris-generaal H. Verhoeven van de RK Kerkprovincie staat het bijzonder onder wijs meer onder druk dan het openbaar onder wijs. Bovendien raken de 'meer humane kanten' van het onderwijs steeds vaker buiten beschou wing omdat het onderwijs zich in toenemende mate op de meetbare kanten (prestaties) richt. Ritzen bestreed deze opvatting. De verzakelij king van de samenleving is ook een zorg voor de PvdA, zei hij. Maar door de manier waarop de Nederlandse scholen functioneren, is dat proces aardig onder controle. Als minister tracht hij wel degelijk normen en waarden in het beleid te ver werkelijken, maar de weerslag daarvan is soms niet zo zichtbaar. Tijdens het gesprek stonden actuele zaken, zoals de verzelfstandiging van het openbaar on derwijs en de gevolgen daarvan voor het bijzon der onderwijs, niet op de agenda. Aan de hand van de bisschoppelijke brief over het onderwijs van vorig jaar en het ontwerp van de PvdA-notitie Hoger reiken, spraken de delegaties over de hoofdlijnen van het onderwijsbeleid. Minister Ritzen: „Er is veel dat ons verbindt". Den Bosch kent meeste wijdingei DEN BOSCH ANP Het bisdom Den Bosch dit jaar koploper met he aantal priesterwijdingen Zaterdag wijdde bisschoj Ter Schure in de kathedra le basiliek van Sint-Jan ii 's-Hertogenbosch kandidaten tot priester Vorig jaar had het bisdon ook al negen wijdelingen In het bisdom Haarlen werden zaterdag priesters gewijd en in Rot terdam één. In de overigi bisdommen vindt di priesterwijding later di jaar plaats. In totaal krijg de RK Kerkprovincie er di jaar 22 nieuwe priester wj. Ds. T. van der Leer begrijpt 'omkijken naar andere akkersniet gens O. Sondorp, stafmedewer ker van het HEB, gaat het om een 'verkennende dialoog', niet om 'de waarheidsvraag in de jungle van religies'. Als de kerken het gesprek 'met open vizier' aangaan, kun nen ze wellicht 'blinde vlekken' op het spoor komen en iets van new age leren over bijvoorbeeld de kunst van het genieten en persoonlijke groei, aldus Son dorp. Andersom kunnen aan hangers van new age iets opste ken van de kerken over lijden en solidariteit met ontrechten. De Jong plaatst in haar boek 'Ze is het zelf op wie ze wacht', kritische kanttekeningen bij zo wel new age als de kerken. Zelf brak ze in 1988 met new age na dat ze in een mystieke ervaring een 'baan van licht' zag die tot aan de hemel reikte en de woor den 'Christus de weg naar God' las. Daarop wendde ze zich tot een kerk. Volgens De Jong heeft new age 'zichzelf ingehaald', omdat de beweging die is ontstaan uit weerstand tegen de westerse cultuur, onderdeel is geworden van diezelfde cultuur. „Ener zijds is zij gecommercialiseerd en is ze in bedrijven en op de plekken van het grote geld doorgedrongen, anderzijds is het new-age-gedachtengoed maatschappelijk geaccepteerd geraakt", aldus De Jong. WESTERVOORT ANP Uit verlegenheid met het evan gelie gaan de kerken soms te ra de bij de islam, het boeddhisme of new age. „Dat begrijp ik niet goed", zegt voorzitter ds. T. van der Leer van de Evangelische Alliantie. „Je moet toch eerst op zoek gaan naar de schatten in de eigen akker voordat je naar andere akkers omkijkt?" Er is niets op tegen je in het geloof van anderen te verdiepen, zegt de* 37-jarige baptistenpredikant uit Westervoort bij Arnhem. „Maar, als het een beetje tegen zit, moetje daarmee aan de slag en eerst de eigen akker omploe gen." Soms lijkt het wel dat je je moet excuseren als je in grote lijnen klassiek gelooft, bijvoor beeld in de Godheid van Chris tus of de verzoening door het kruis. „Voor mij is juist dat het evangelie." Op het oecume nisch verzoeningsfestival zei de hervormde kerkelijk hoogleraar dr. R. Bons-Storm kortgeleden dat die klassieke opvatting van het evangelie niet meer te ver kopen is. „Toen vroeg ik me af: heeft zij nog wel contact met de basis? Die boodschap raakt mensen in het hart, keert men sen om en zet hun leven weer op de rails. Er is toch niets op tegen daar blijmoedig en vrij moedig van te getuigen?" Overigens is Van der Leer van Ds. T. van der Leer van de Evangelische Alliantie. mening dat het pleidooi van de Evangelische Alliantie voor na druk op evangelieverkondiging wel degelijk door de kerken wordt gehoord. De uitnodiging van de Raód van Kerken om volgend jaar aan de tweede Ker- kendag mee te doen, is oprecht bedoeld. „De evangelische christenen zetten zich gelukkig niet meer per definitie tegen de kerken of de oecumene af en zijn bepaald ook niet meer stringent fundamentalistisch. Dat zien de kerken ook. Boven dien lopen de vruchten van ons werk in het oog: je kunt niet om ons jeugdwerk heen." De evangelische beweging is volgens Van der Leer zelfbewus ter dan in het begin. Maar hij is de eerste om de zwakke kanten ervan te onderkennen. De be weging groeit wel, maar vooral doordat leden uit de gevestigde kerken overkomen. „Uiteinde lijk is het ons er toch om te doen dat de mensen Christus leren kennen en dat de kerk in haar totaliteit groeit." Op de jaarvergadering van de internationale evangelische be weging WEF viel het Van der Leer kortgeleden op dat de dis cussie over woord en daad na 25 jaar tot rust is gekomen. So ciale hulpverlening en verkon diging, oftewel het dagelijks brood en het levende brood, worden niet langer tegen elkaar uitgespeeld. Hij schrijft dit toe aan de invloed van evangelische christenen uit de Derde Wereld. Daar is het 'zo klaar als een klontje' dat je de mensen hulp verleent, maar ook dat je hen met het evangelie in contact brengt. Bij de Evangelische Alliantie zijn bijna 100 organisaties, waaronder Agapè, Jeugd met een Opdracht, De Navigators, Open Doors, Tear Fund en Youth for Christ, en zes kerkge nootschappen aangesloten: Baptistenunie, Leger des Heils (ook gastlid van de Raad van Kerken), de Broederschap van Pinkstergemeenten, Kerk van de Nazarener, Volle Evangelie gemeenten en de Cama Parou- siagemeenten. Ook toekomst binnen KEK onzeker TIFLIS/GENEVE KNA/ANP De Georgisch-Orthodoxe Kerk heeft besloten het lidmaatschap van de Wereldraad van Kerken te beëindigen. Dit meldt het Russische persbureau Itar-Tass. Ook wil de kerk uit de Konfe- rentie van Europese Kerken (KEK) stappen. De Heilige Sy node van het kerkgenootschap, met ongeveer vijf miljoen leden, heeft hiertoe besloten omdat er binnen de oecumenische orga nisaties te weinig aandacht voor de orthodoxie zou zijn. De We reldraad is nog niet over het be sluit geïnformeerd. De verhouding tussen de We reldraad en de orthodoxe ker ken is vanaf hun toetreding in de jaren '60 problematisch. Tij dens de assemblee in Vancou ver (1983) dreigden ze met uit treden toen de Sovjet-inval in Afghanistan aan de orde werd gesteld. Op de laatste assemblee, zes jaar geleden in Canberra, stel den de orthodoxe kerken in een gezamenlijke verklaring de vraag of voor hen de tijd niet was aangebroken om de betrek kingen met de Wereldraad te herzien. Op de assemblee wa ren er tendenzen die 'de aard en de identiteit van de Wereld raad' ter discussie stelden. De Wereldraad zou zich in toi mende mate van zijn basis mule verwijderen. De Russi Orthodoxe Kerk was niet plan uit te treden, zei metro liet Kyrill in een reactie - verklaring. De laatste jaren zijn de a oecumenische krachten bin de Russisch-Orthodoxe echter gegroeid. Dit is ot meer een rbactie op de activ ten van evangelische zendt gen in Rusland na het uitt vallen van de Sovjet-Unie. 1 orthodoxe geestelijken \vi geen onderscheid te maken sen deze groeperingen en protestantse lidkerken van Wereldraad. In 1990 maakte de Georgii Orthodoxe Kerk zich los vai Russisch-Orthodoxe Kerk. 1811 was de Georgische I gedwongen in de veel Russische kerk opgegegaan, de lidkerken die hun jaarli contributie van minimaal zend dollaar niet betalen, bt ren de meeste orthodoxe ken, waaronder de Russisch thodoxe en de Georgisch thodoxe Kerk. Ongeveer kwart van de 400 miljoen g vigen die bij de 332 lidkei van de Wereldraad zijn aai sloten, is orthodox. u i Leidsch Das Deiüscn uagblad ANN01897 Woensdag 26 Mei OU DE-WETERINGEen onverbeterlijk recidivist. De ongeveer 20-jarige C. Hoogeveen, te Oude-Wetering, die reeds eenige ja ren in de gevangenis heeft doorgebracht, hetzij voor diefstal, hetzij voor brandstichting, heeft in den laatsten tijd herhaalde lijk nachtelijke tochten ondernomen in de gemeenten Alkema de en Leimuiden, ten einde zich meester te maken van zaken, die een anderen eigenaar hadden. Zoo bespaarde hij bijwijlen den boeren de moeite hun koeien te melken; hij was hun daar mee dan vóór geweest. In den afgeloopen nacht is hij echter bij het volvoeren van een diefstal in een schip opnieuw door de ge meente- en rijkspolitie in die gemeenten geknipt. Dit zaakje zal hem wel weer een geruimen tijd vrij logies bezorgen!. ZOETERWOUDEDe van kracht geworden kiezerslijst voor de gemeente Zoeterwoude bevat 442 namen. Hiervan zijn 442 kiezer voor leden der Tweede Kamer, 441 kiezer voor leden van Provinciale Staten en 377 kiezer voor leden van den Gemeen teraad. ANN01972 Vrijdag 26 Mei SASSENHEIMVoor de tweede maal in vier jaar zijn de Sik- kens Lakfabrieken in Sassenheim door een grote brand getrof fen. In maart 1968 moest het hoofdgebouw het ontgelden, dit maal kon men het vuur beperkt houden tot de magazijnen,, waar industrielakken en grondstoffen waren opgeslagen. Presi dent-directeurvan Prooijen van Sikkens schatte gisteravond laat de schade op zo'n vier vijf miljoen gulden. De brand, die gisteravond rond half acht uitbrak, ging met een geweldige rookontwikkeling gepaard. De zwarte wolken waren tot in Utrecht te zien. De brandweer van Sassenheim alarmeer de onmiddelijk de korpsen in de nabijheid (zestien in totaal) terwijl de leiding van de blussingswerkzaamheden in handen werd genomen door de Leidse brandweer. Het verkeer op de Rijksweg Amsterdam-Den haag, die vlak langs de lakfabrieken van sikkens loopt, kwam al gauw tot stil stand door de nieuwsgierige automobilisten, hierdoor kon de brandweer slechts met de grootste moeite de gebouwen berei ken, maar later ging dat beter toen de politie het verkeer om leidde. Het lukte de ruim 200 brandweerlieden uitbreiding van de vuurzee naar het 16 meter hoge centrale magazijn, waar de ge reedgekomen producten waren opgeslagen, te voorkomen. "Als dit gebouw vlam had gevat,.zou de schade niet te overzien zijn geweest", was het commentaar van één der brandweerlieden. De iets meer naar achteren staande cellulosefabriek bleef dankzij de gunstige windrichting eveneens gespaard. Het waterleidingbedrijf van Ktwijk vergrootte op verzoek van de commandant van de blussingswerkzaamheden de druk op het water in verband met de enorme hoeveelheid bluswater die er nodig waren. Tegen tien uur werd het sein "brand meester" ge geven, maar daarna restten er nog vele uren nablussen. LEIDEN -Geboren: Sabine dv. R.Vonk en-A. van Kleeff Anne dv. W.J.M. Bier man en W.M.S. Koelewijn Markus Jo hannes zv. J.C.J. Molenaar en G.W. Kaptein Thomas Jacobus zv. J.C.J. Molenaar en G.W. Kaptein «Johannes zv. J. Klinkenberg en M. Koekebakker Lieneke Jacqueline Bernadettedv. C.J.J. Ridder en I.M.W. Biegstraaten Wesley zv. J.C. de Feij en J.J. van Delft Guusje dv. N.J. Luijendijken P.C.J. Uij- lenbroek Naomi dv. M.L. Eradus en J.H.J. Betcke* Emiel Yani zv. W.P. Ro denburg en A.A.M. Roozen Jorgen Geert Hendrik zv P.I.J. van Gerven en W.M.R. van den Bergh Djordy zv. G. Koolmoes en L.J. Restrepo Martinez Johannes zv. J.C. van Duijvenbode en W.C. Goudzwaard «Nick zv. P.W.H.M. van Rijn en A.C. van Beelen Leonie Nathalie dv. R.B. Kooloos en J.B. de Boer Pieter zv. P. de Wit en T. Noort Rick Jacobus Arnolduszv. S.H.M. Schrama en M.J. van Ruiten Samira dv. H. Zoulali en M. Bourakba Pawèl zv. N. Nouri en Z. Hussin Marco zv. W.P.M. Witteman en A.K. Nijssen Emily dv. A. Rijsdam en S. Verhoeks Pieter Hendrik zv. H.P. van der Nagel en T. Freke Jill Helena dv. C.H.N.M. van der Lans en S.H. Latumahina Reinout zv. H. Meliesieen J.N.C.M. Tersteeg* Marc Robert zv. R. Kramer en H.J. Ver kerk Rosanne dv. W.F. Wijting en M. Volkers Eline Margaretha dv. P.J. Hoogervorst en M.J. Bos Amrita Kuma- ri dv. G.J. Tolsma en B.K. K.C. Sanjay zv. R. Jagroep en N. Bharosa Eva Ma ria dv. MF. P. van Zomeren en MIA. Valk Laurentia Jacoba dv. E R. Peter zen en H.C. Verveen Sabine Cornelie dv. J.H. Perquin en A.A. van den Bosch Eline Anne Magdalena dv. J.C.W van Eeden en M.A.S. van der Jagt Brian Adrianus Martineszv. T J.A. Witteman en C.T.C.L. Huizer Jarik Jens zv. A.J.A.T. Beukers en W. van der Wolf Renze Eeltje Alphons zv. G. Straahsrna en C.F.A.M. van der Stee Rebecca Jo hanna dv. M Olijerhoeken N.D.F. Filip- po Sander zv. M. Anneeze en S.M. Huijbens* Jeroen Frank zv. F.L.J. Kro nenburgen A. van Rijn Paula Lucia Hannah dv. H.P.J. Stuurman en D. van Eek Willemijn Gina Louise dv. P.A. Melissa Margien van Dijck is geboren op 3 mei, zij is de dochter van George en Audrey van Dijck-Bos uit Alphen aan den Rijn. Marco Witteman, zoon van Willem Witteman en Ariënne Witteman- Nijssen. Marco is geboren in het AZL en woont in Hillegom. Hanrath en M.R. Spaans Noah dv J.H.L. Sterk en S. Genz Sander Harm zv. F.H. van Nood en A. Letema Floris Christiaan zv. R.M. Kappeyne van de Copello en K. Steketee Joy dv. A.W. Klaasse Michelle dv. H. Nieuwenburg en J. de Roode Wesley Hendrik Jaco bus zv. H.J. Kikkerten M.H.J. Boting* Dave zv. K. Ouwehand en J.H. Dorrepaal Shona Louise Carina dv. A.C.P. Augus- tinus en F.A. Bell Albert Joost zv. A.J.H. Smallenbroek en E.A.J. Coenen Jelle Eduardus Maria zv. E.F.M. Posthu- maen S.M. Hollaers*Thijs Jöhannes Gerarduszv. F.J.G.M. Kubbenen E M. Pouw Thijs Johan zv. R.T, Demmers en M.J.T. Schuurmans Niek zv. P.A. Houthuizen en L.L. de Blaer All zv. D. Hussein All Jocelyn Eva Simone dv. S.P.M.J. Boon en J.N.J.M. Bouts Mat- tijn zv. V. Windhorst en A.J. Vletter De mi dv. E. Neuteboom en A.l. Caous Mieke Aimée dv. H.J.E. Werter en H BakkerCaszv. R.N, Bakkeren M. de Ru Quinten zv. A.J.M. van Winden en S. Reesink Frank Roderick zv. F.H. Schadd en A. van Ockenburg Colin Benjamin zv. G.P. Degens en E. Streek stra Lisa Rose dv. G.P. Degens en E. Streekstra Marjoke dv. M.G. Duindam en N.A. van der Bent Nina dv. H. Hij mans en M. Meijer Willem Jan zv. J. de Vreugd en A. op 't Hof Roy zv. R.A.G. Zuidhoek en A. Bouwmeester Koen zv. J. van Duijvenbode en C.M. Zoet Da- niëlle Michelle dv. J. Kromhout en J.C.M. Smiers Leander Marc zv. M Mijnders en N.C. Struik Wing Ho dv. K.C. Wongen Y. Zhou Mike zv. J.C.M. Jollie en L.M. Kortekaas Amé dv. H.A. Faber en M.J. de Gunst Mark zv. D van der Meij en A. F. Spierenburg Ewout Adriaan zv. P.J.M. Meiman en A. Berkenbosch Damian Rutger Rafaël zv. R.J.C. Vink en C.N.A. Baak Lucas Johannes Geertrudo zv. R.E. Zaaijer en De duiven vlogen dit weekeinde vanuit N. de groot zn 1, 10; Comb. J. Hartevelt 2, Link 2, 4; C. van Dorp 3; P. Hartevelt 5; Ch. Etampes. 3, 4, 7, 8; S. van Iterson 5; H. Dusoswa6, 9. v/dVoorn9. PV LPC PV Leiderdorp PVDe Blauwkras A. Bink 1; H. Pen 2, 7, 8; Witteveen van R. v/d Nieuwendorp 1, 2, 8; D. van Seggelen Comb. Vinkesteyn 1, 10; H. Koome 2, 3; P. Gorkum 3, 6; Groenendijk Korte 4, 5, 10; 3, 4, 5, 6, 7, 9; A. de Meij 10. de Mooy 4, 5, 9; F. v/d Wetering 6, 7; Comb. W. Rietkerken Zoon 9. PV Het Oosten v/d Blom 8. PV De Vriendenclub B. van Putten 1, 2, 6, 7, 8; J. Degen 3, 9; C. PVDe Reisduif Comb, v/d Nieuwendijk 1, 6, 7, 8, 10; A.J. v/d Blom 4,5; A. Geyteman 10. L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (ad/und) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W. Bank (adiunda.i.) N.L. Stoop Florence Sade Mayolin dv. D.T. Fashina en E.C. van Wijngaarden Aizo Christiaan zv. C.J. Verdonk en R.H. Fokké Dion Adriaan zv. C.J. Verdonk en R.H. Fokké Jordy Geert zv. G.J. Kloos en A. Parlevliet Rosanne Marie dv. G.J. Kloos en A. Parlevliet Eline Sophia Cornelia dv. L.M. M. Goossen en E.M. van Noort Fas Jacob zv. A.J.M. Krol en M.J. van Straaten Sharon dv. G. Paauw en A.J. van Egmond Bram Roelof zv. E.C. Meijer Rieuwert Boaz zv. R.H.J. Bijlsma en M. Muusse Ima- ra Margaretha dv. L.D.J. Wiggers en E. van Groningen Sherani Amber Aisha Vayshali Anuradha dv. S.S. Goerdat en R. Ramasray Michael Hendrikuszv. J.W. van Gerven en T.C.M. Muilwijk Jeffrey Petrus zv. J.W. van Gerven en T.C.M. Muilwijk Esra Daniel zv. L.J. van 't Westende en B.M. Sollart Jeroen Cornelis Nicolaaszv. N.J. van der Plas en KJ. van Dooren. PUBLIC RELATIONS W. H.C.M. Stëverink 071-5356356 OMBUDSMAN RD. Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 - 11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M.Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties: 071-531 Familieberichten: 023-531 023- 532 Redactie: 071-531 Hoofdredactie: 071-531 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 uu 071-53: RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 171 071-5II ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschr van het abonnementsgeld, ontvanger korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEBA! Voor mensen die moeilijk lezen, slechte ogen hebben of blind zijn (of et leeshandicap hebben), is een samenvatte het regionale nieuws uit het Leidsch Dagbi geluidscassette beschikbaar Voor informs 0886-482345 (Centrum voor Gesproken Leduur, Grave). H U I Z E ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)i dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 ui Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10 30 -11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15 00 -15.30 uuren 19 00-19.30 u overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling: 10 30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkunc r Jongerenafdeling. 14.30-15.15 uuren 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uuren 18 30-19.30 uur, klasse I ei daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uuren 18.30-19.30 uur (voorvaders tot 21.00 urn f Kinderafdeling: 14 30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCUJen intensive care (IC): 14.00-14.30 u 18.30-19.00 uur. Sjjoedeisende hulp dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15—15 00 uu 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 Partners/echtgenoten met kinderen.) Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur (uitsluit partners/echtgenoten en eigen kinderen.) Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruim mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorh neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uuren 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek' zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling; volgens afspraak. 118.30-19.30 uur,klasse lenN Ikunde ,j

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10