Kabila wil kabinet leiden Soekarnoputri: Ik ga niet stemmen Italië lijkt op weg naar een federatieve staat Buitenland Onze' man in Europa Leger meldt vernietiging PKK-bases 'In Marokko zou Loubna nog leven' Jeltsin maakt ernst met hervorming leger 'Electriciens staken opera Venetië aan' DPA Deutsche Pi Nederlandse waarnemers naar Algerije ■m haag Nederland stuurt twee waarnemers naar de parle mentsverkiezingen in Algerije op 5 juni, als onderdeel van een VN-missie. Algerije is de afgelopen vijfjaar geteisterd door bloe dig politiek geweld, sinds het leger de verkiezingen van 1992 op schortte toen het fundamentalistische Islamitische Reddingfront fIS dreigde te winnen. Sindsdien zijn in de strijd tussen FIS en eger circa 60.000 mensen omgekomen. Het FIS doet niet mee ;an de verkiezingen in juni. Bij een bomaanslag in Boufarik, 25 ip 'silometer ten zuiden van Algiers, kwamen gisteren twaalf men- ten om het leven. j Bonn blijft bij opwaarden goudreserves 3 gNN» Ondanks felle kritiek uit binnen- en buitenland lijkt de ^gering van Duitsland vast te houden aan haar plan het begro- óngstekort van zo'n dertig miljard dit jaar te dichten door de goudreserves van de Duitse centrale bank te herwaarderen. Door zodoende het tekort binnen de grens van drie procent te houden, kan Duitsland voldoen aan de voorwaarden voor toe- ui treding tot de Economische en Monetaire Unie (EMU). Het K goud staat in de boeken voor dertien miljard mark, terwijl de marktwaarde wordt geschat op 55 miljard. 1 Lucy heeft heimwee naar oppositiebank ionden Het nieuwe Britse kabinet en het publiek zijn er inmid- iels aan gewend dat de Labour-ploeg in de regeringsbankjes in ai het Lagerhuis zit. Alleen Lucy heeft heimwee naar de oppositie bankjes. Lucy is een zwarte labrador, de geleidehond van de blinde minister van onderwijs David Blunkett. Jarenlang bracht ojBlunkett naar Labours oppositiebanken. De verandering sinds Labours overwinning kost haar moeite, vertelde Blunkett. Nieuwe zoekactie naar 'Che' Guevara tpaz Komende week begint in het zuidoosten van Bolivia een wetenschappelijke' zoekactie naar de stoffelijke resten van de guerrillastrijder Ernesto 'Che' Guevara. Suevara werd in 1967 door het Boliviaanse leger gedood. Eind ;995 en begin 1996 is tevergeefs gezocht naar de resten van de lefaamde strijder. De aanleiding tot de zoekacties is een inter- ievvdat The New York Times in 1995 publiceerde. Daarin vertel- ieeen Boliviaanse officier, dat Guevara destijds gevangen bij et vliegveld van Vallegrande is geëxecuteerd en begraven. imogalarm in zomers Athene thene» De inwoners van de Griekse hoofdstad Athene hebben isteren de waarschuwing gekregen binnenshuis te blijven van- iege de zware luchtvervuiling. De temperatuur in Athene be- likte de 37 graden Celsius, de hoogste sinds bijna tien jaar. Het ijf miljoen inwoners tellende Athene kent al jarenlang een nogprobleem, vooral tijdens warme en windstille dagen later ide zomer. Om de smog aan te pakken, werden in de jaren '80 erkuren veranderd en het verkeer in de binnenstad beperkt. ïans op 'ierse' burgemeester in Belfast elfast De protestante Unionisten dreigen hun meerderheid in Ie gemeenteraad van Belfast kwijt te raken. Daarmee ligt de weg pen naar een eerste Ierse nationalistische burgemeester in het tntrum van het Britse bestuur in Noord-Ierland. Dat blijkt uit oorspellingen van de BBC. De Unionisten zouden stemmen crliezen aan Sinn Fein (gelieerd aan het verboden Ierse Repu- likeinse Leger IRA), de gematigd-nationalistische Sociaal De- ïocratische Arbeidspartij (SDLP) en de gematigde'Alliantie Par- De eerste officiële uitslagen worden vanmiddag verwacht. Ix-soldaat doodt vijftien mensen ode janeiro» De 27-jarige Genildo Ferreira de Franca, een Bra- iaanse oud-soldaat, heeft gisteren vijftien mensen doodge- thoten in San Gonzalo, een dorp in het noordoosten van het ind. Eerst vermoordde hij zijn vrouw en haar ouders. Vervol- ins ging hij gewapend naar het huis van zijn ex-vrouw, die hij ok doodschoot om vervolgens op straat nog enkele toevallige oorbijgangers dood te schieten. Uiteindelijk hebben scherp- ihutters van de politie de man doodgeschoten. Uit een brief die Ie man bij zich had blijkt dat hij wilde bewijzen dat hij niet ho- loseksueel was. Los' been is van dader bomaanslag Timothy McVeigh kan volgens zijn advocaten de bom inslag op een flatgebouw in de Amerikaanse stad Oklahoma let hebben gepleegd. De echte dader is bij de aanslag op 19 j pril 1995 om het leven gekomen. Een op de plek des onheils ge- inden, niet-geïdentificeerd been zou toebehoren aan de dader. I IcVeigh wordt van de aanslag beschuldigd en staat momenteel I recht. De bomexplosie verwoestte een kantoorgebouw en Btte aan 168 mensen het leven. Eén been was na de aanslag ver'. Het lichaamsdeel behoorde niet tot de 168 doden of de ilrijke gewonden. ïanaaltunnel open voor vrachtvervoer nden Tegen de verwachting in heeft Eurotunnel, de exploi- nt van de Kanaaltunnel, gisteren van de Brits-Franse autoritei- n toestemming gekregen het vervoer van vracht te hervatten, ekersverse Britse minister van verkeer Prescott had begin deze eek nog laten doorschemeren niet overtuigd te zijn van de I euwe veiligheidsmaatregelen die Eurotunnel heeft genomen, I adat vorig jaar november een ramp dreigde door brand in een intal met vrachtwagens geladen wagons. Van Franse zijde is ote druk op de Britten uitgeoefend om het winstgevende :i achtvervoer weer te hervatten. De meeste aandeelhouders van uiotunnel zijn in Frankrijk gevestigd. Kersverse president van Congo neemt dubbelfunctie ilRTRET: CARLO TROJAN hij het goed doet, heeft hij er invloed dan menig Euro commissaris." In Brussel ikt men niet licht over de ctie van secretaris-generaal ide Europese Commissie, Tin deze week de 55-jarige lerlander Carlo Trojan is iflemd. „De hand van de SG i je overal in terug", zegt hoge commissie-medewer- b Trojan, in 1942 in het fra nse Florence geboren en als Inaar Nederland verhuisd, li in de Europese hoofdstad als een 'gezellige' man. Zijn ale vaardigheden worden aangeslagen, maar ie- ftn spreekt met respect over dossierkennis, zijn creativi ty het bedenken van oplos- en voor problemen en zijn evenheid in zijn werk. „Zijn ben oren zijn overal. Als er •eling iets opduikt waarover ets weet, wist hij het al", zei önd eens over hem. ans nieuwe functie is verge- >aar met die van de hoogste jtenaar op een ministerie, binate er meer en meer Eu- «e regelgeving komt, wordt 'baan belangrijker. Als mid- ex-dictator Mobutu, de politie ke veteraan Tshisekedi. Zijn partij, de UDPS (Unie voor De mocratie en Sociale Vooruit gang), is wel in de ploeg opge nomen. Volgens waarnemers zou Tshisekedi te veel hebben geëist De Democratische Republiek Congo, het voormalige Zaï re, heeft sinds middernacht een regering van dertien be windslieden. De piepjonge republiek heeft dit met de creet nummer 001 vastgelegd. Er is geen premier be noemd, want de president leidt de ministersploeg. KINSHASA AFP-Rtr-ANP-AP Eén van de medewerkers van president Kabila zei dat er 'een presidentieel regime' komt. Er is mede daarom geen sprake van een post voor de leider van de burgerlijke oppositie tegen DIYARBAKIR AP-ANP-DPA-Rtr Het Turkse leger heeft in Noord-Irak Koerdische rebel- lenbases langs een 331 kilome ter lange grensstrook vernietigd, zo meldt het Turkse persbureau Anatolia De rebellen hebben het bericht ontkend. Het Turkse leger claimt ook dat het woensdag de Zapvallei heeft ingenomen, het belang rijkste bolwerk van de Koerdi sche Arbeiderspartij (PKK) in Noord-Irak. Een woordvoerder van de Koerdisch gezinde MED TV in Brussel zei dat de aanval op de vallei juist was afgeslagen. Tussen de 25.000 en 50.000 Turkse soldaten vielen Noord- Irak negen dagen geleden bin nen om PKK-bases te vernieti gen. Een Iraakse oppositiegroep meldde gisteren, dat Turkije nog meer troepen naar Noord- Irak stuurt. Volgens Turkse veiligheids functionarissen zijn in totaal in de afgelopen negen dagen 1.146 PKK-rebellen gedood. Het Turk se leger trekt zich overigens niets aan van Syrië, Irak en Iran die woensdag troepen sa mentrokken rond de Koerdi sche enclave in Noord-Irak. In het zuidoosten van Turkije pleegden Koerdische strijders woensdagnacht een aanslag op een olie-installatie. Op verschillende plekken in West-Europa en in Turkije heb ben Koerden gisteren geprotes teerd tegen de aanvallen van het Turkse leger op de Koerden in Noord-Irak. De Koerden, die al enige da gen voor het VN-gebouw de monstreerden, beëindigden hun actie na vijf uur toen een VN-woordvoerder de betogers een verklaring overhandigde van de secretaris-generaal van de VN, Kofi Annan. Vanuit We nen verklaarde deze dat de grensoverschrijding door de Turken onaanvaardbaar is en dat de soevereiniteit van het Iraaks grondgebied niet mag worden geschonden. Protesten waren er ook in Brussel en Straatsburg. van de nieuwe machthebbers. Hij wilde niet alleen premier worden, maar bovendien zijn regering zelf samenstellen. Dat was onaanvaardbaar voor de machthebbers van de Alliantie van Democratische Krachten voor de Bevrijding van Congo (AFDL). De lijst van dertien ministers posten heeft een provisorisch karakter. Er staat bijvoorbeeld nog geen minister van defensie op. De AFDL neemt zelf acht ministeries voor haar rekening, waaronder financiën, mijn bouw, binnenlandse zaken en buitenlandse zaken. In Congo worden zeker 280.000 mensen vermist. De Europese Commissaris belast met humanitaire hulp heeft dit aantal gisteravond genoemd. Ze dringt er bij de nieuwe macht hebbers in Kinshasa op aan hulporganisaties toegang te ver schaffen tot gebieden in het oosten van het land. Talrijke eerder uit Rwanda gevluchte Hutu's zijn daar verdwenen, los angeles Soldaat Brandt Cassell plaatst Amerikaanse vlaggetjes op de grafstenen van Arlington Ce- mentry. Ook op deze begraafplaats worden tijdens de jaarlijkse Memorial Day de gevallenen herdacht. In de afgelopen veertig jaar zijn bijna 250.000 Amerikaanse soldaten gesneuveld. foto reuters Vandaag laatste campagnedag van Indonesische verkiezingen den juni in het Verdrag van Am sterdam wordt vastgelegd hoe de commissie na de uitbreiding met nieuwe lidstaten in Mid den- enOost-Europa nog effi ciënt en slagvaardig kan opere ren, komt het grotendeels op de schouders van Trojan neer om dat proces te leiden. Hij komt aan het hoofd van een enorm apparaat te staan dat 27 direc toraten-generaal kent en veer tien andere diensten. Trojan studeerde rechten in Leiden, werkte van 1967 tot '73 op het ministerie van land bouw, vervolgens was hij tot '77 kabinetsmedewerker van de Nederlandse Eurocommissaris voor landbouw Pierre Lardinois. Aansluitend leidde hij de land- bouwafdeling op de Nederland se ambassade in Brussel om in '78 naar het ministerie terug te keren. Van '81 tot '87 stond hij aan het hoofd van het kabinet van Eurocommissaris Frans An- driessen. Trojan was de laatste tien jaar reeds adjunct-secreta- ris-generaal van de Europese Commissie. BRUSSEL ALY KNOL CORRESPONDENT JAKARTA RONALD FRISART CORRESPONDENT Megawati Soekarnoputri gaat volgende week donderdag niet naar de stembus voor-de Indo nesische parlementsverkiezin gen. Onder donderend applaus en toejuichingen van honder den aanhangers, verklaarde de oppositionele politica dat giste ren op een bijeenkomst in de tuin van haar huis in Jakarta. Megawati werd vorig jaar op een congres in Medan aan de kant geschoven als voorzitter van de Indonesische Democra tische Partij (PDI). De autoritei ten steunden dat congres en er kenden Surjadi als nieuwe PDI- leider. Megawati en haar ge trouwen werden geschrapt als kandidaten bij de verkiezingen. De zeer populaire dochter van wijlen president Soekarno onderstreepte, dat het Medan- congres illegaal was en dat ze zichzelf beschouwt als de recht matige PDI-voorzitter. Daarom zei ze niet op Surjadi's PDI te zullen stemmen. Kiezen voor één van de twee andere deelne mende partijen vindt ze ook geen optie. Megawati koos haar woorden gisteren met zorg. Ze zei dat zij persoonlijk geen gebruik zal maken van haar stemrecht. An deren riep ze echter niet op haar voorbeeld te volgen. Wie tot een verkiezingsboycot op roept, riskeert in Indonesië cel straf. Niettemin is voor haar aanhang het signaal duidelijk. Enthousiast maakten de hon derden in Megawati's tuin het boycot-teken. De gastvrouw zelf had zich geheel in witte kleren gestoken, wat werd opgevat als verwijzing naar de Golongan Putih (Witte Groep). Dat zijn de kiezers die uit onvrede de ze ge van regeringspartij Golkar staat al vastde stembus mij den. Eind april riep Megawati haar aanhang op niet aan de verkie zingscampagne mee te doen. Een deel van haar aanhang trachtte daarop de slecht be zochte bijeenkomsten van de Surjadi-PDI uiteen te jagen. An deren sloten zich aan bij de campagne van de quasi-opposi- tionele moslimpartij PPP. Speculaties over een coalitie tussen PPP en Megawati waren niet van de lucht. Vlaggen die zo'n samenwerking verbeeld den, hebben de autoriteiten vo rige week verboden. PPP-leider Metareum hield vol dat van een alliantie geen sprake is. Plaatse lijke PPP-functionarissen trachtten echter wel degelijk de Megawati-aanhang voor zich te winnen. Vandaag is de laatste cam pagnedag. Na een 'afkoe lingsperiode' gaan de Indone siërs volgende week donderdag naar de stembus. sinds de rebellenalliantie van voornamelijk Oost-Afrikaanse Tutsi's het voormalige Zaïre veroverden. Oud-president Mobutu is van plan vandaag Togo te verlaten en naar Marokko te reizen, heb ben Togolese bronnen gister avond verklaard. Marokkaanse functionarissen hebben beves tigd dat Mobutu een tussenstop in de hoofdstad Rabat zal ma ken, maar dat een langer verblijf niet wordt gedoogd. Mubarak poogt vredesproces vlot te trekken TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT President Mubarak van Egypte gaat dinsdag een poging doen het vastgelopen Israëlisch-Pa- lestijnse vredesproces nieuw le ven in te blazen. Hij zal dan in Sharm el-Sheich besprekingen voeren met de Israëlische pre mier Netanyahu. De twee lei ders hebben elkaar niet meer gezien sinds maart, toen de cri sis uitbrak naar aanleiding van de bouw van de Israëlische ne derzetting Har Horna in Oost- Jeruzalem. Parlementariër Vlaams Blok: BRUSSEL» ANP In de Belgische politiek is giste ren verontwaardigd gereageerd op een boek van de Waalse so cialist Patrick Moriau, die lid was van de speciale Kamercom- missie-Dutroux. In zijn boek vermeldt Moriau uitspraken die zijn gedaan achter gesloten deuren. Daardoor komt het werk van speciale commissies in de toekomst in gevaar, me nen alle andere partijen. In zijn boek laat Moriau Ge- rolf Annemans, Kamerlid voor het extreem-rechts Vlaams Blok, zeggen dat de dood van het Marokkaanse meisje Loub na Benaïssa te voorkomen was geweest. „Natuurlijk zou niets van dit alles zijn gebeurd, in dien de familie Benaïssa was blijven wonen waar ze thuis hoort, in Marokko." Het is niet zozeer deze uit spraak als wel de publicatie er van, die in België voor veront waardiging zorgt. Moriau wordt ordinair effectbejag nagestreefd. Een woedende Kamervoorzitter Langendries zegt dat Moriau 'veel vertrouwen heeft geschon den'. De fractievoorzitters in de Kamer van Volksvertegenwoor digers werken nu aan een ge dragscode voor leden van spe ciale onderzoekscommissies. Wie zaken laat uitlekken, kan daar in de toekomst voor wor den bestraft. Het boek van Moriau ver schijnt vandaag. Het socialis tisch Kamerlid maakt sinds een maand geen deel meer uit van de commissie-Dutroux. Het parlement heeft Moriau's poli tieke onschendbaarheid opge heven door zijn mogelijke be trokkenheid bij een omkoop schandaal rond de Franse vlieg tuigbouwer Dassault. De commissie-Dutroux werd vorig jaar geïnstalleerd om de fouten van politie, politiek en justitie in het Belgisch zeden- schandaal in kaart te brengen. Na de publicatie van een eerste rapport in april, gaat de com missie nu onderzoeken of Dutroux en zijn mededaders bescherming hebben genoten van hooggeplaatste justitiebe- ambten of politici. op defensiegebied Batoerin en de liberale eerste vice-premier Tsjoebais. Helemaal fout ging het toen Rodjonov en Samson- ov ook nog riepen, dat de voor naamste vijanden van Rusland de NAVO en de VS blijven. De liberalen in het Kremlin vonden dat absolute onzin. En Jeltsin lijkt, na het bereiken van een akkoord met de NAVO over de aanstaande uitbreiding van het bondgenootschap, diezelfde mening toegedaan. En dus kan defensie nu de borst nat maken. Jeltsin wilde al gelijk na zijn herverkiezing in juli vorig jaar met de grote schoonmaak be ginnen. Hij riep de nationale defensieraad in het leven die zich met alle essentiële militaire vragen moest gaan bezighou den. Tijdens zijn verkiezings campagne had Jeltsin beloofd dat de dienstplicht zou worden afgeschaft en dat Rusland in het jaar 2000 een beroepsleger van 200.000 man zou hebben. Maar door zijn gezondheids problemen kwam er niets te recht van alle goede voorne mens. Het leger van 1,8 miljoen man, eens de dragende zuil on der het communistische ge bouw voorzien van privileges, is verworden tot een gedemorali seerde chaos. Dat het Jeltsin nu ernst is met de aanpak van de strijdkrach ten, was al eerder duidelijk ge worden. Tegen 120 topofficie ren lopen vooronderzoeken we gens verduistering. Nu zijn Rod jonov en de stafchef de laan uit gestuurd en dat biedt mogelijk heden voor moderne hervor mers in uniform die Jeltsins plannen wel kunnen uitvoeren. MOSKOU HANS HOOGENDIJK CORRESPONDENT Wie er nog aan twijfelde of de 66-jarige Russische president Boris Jeltsin wel helemaal terug is, weet sinds de zitting van de nationale veiligheidsraad van gisteren beter. Minister van de fensie Igor Rodjonov, nog geen jaar in dienst, ging de laan uit, evenals stafchef Viktor Samson- ov. De rest van de sterrendra gers werd de wacht aangezegd. „De soldaten worden dunner, de generaals dikker. Is dat soms de nieuwe mode? De generaals bouwen datsja's door heel Rus land en ze vergeten waarom we eigenlijk een leger hebben", ful mineerde Jeltsin tegen een ver stijfde Rodjonov. „Ik ben verontwaardigd over de staat van de hervormingen in het leger en over de generale staf van de strijdkrachten. U heeft uw werk slecht gedaan. Ik moet daaruit consequenties trekken", zei Jeltsin. Hij be noemde Igor Sergejev, com mandant van de strategische strijdkrachten, tot minister. Het begon vorig jaar zo goed voor Rodjonov. Zijn benoeming werd door iedereen toegejuicht. Deze integere, erkende vakman en held uit de Afghaanse oorlog verklaarde de door zijn voor ganger Gratsjov verwaarloosde hervorming van de strijdkrach ten tot zijn eerste prioriteit. Maar ook Rodjonov liep stuk op logge bureaucratie, de onwil van de generaals en het chroni sche geldgebrek. Rodjonovs positie werd nog zwakker, toen hij in botsing kwam met Jeltsins top-adviseur ROME EELCO VAN DER LINDEN correspondent Eén ding heeft LTmberto Bossi, de luidruchtige leider van de Italiaanse separatistisch^ Lega Nord, bereikt: in Rome wordt serieus gepraat over een nieuwe staatsvorm. Als de parlementai re 'hervormingscommissie' het gisteren gepresenteerde plan aanneemt van de ex-christen democraat Francesco D'O- nofrio, dan wordt Italië echt een federatieve staat en lijkt Bossi te moeten gaan uitkijken naar een ander spel. D'Onofrio is een staatsrechtge leerde en lid van de CCD, een katholieke mini-partij die deel uitmaakt van de centrum-recht se Vrijheidsalliantie van ex-pre mier Berlusconi, nu in de oppo sitie. Zijn plan is revolutionair, maar wat belangrijker is: het heeft kans van slagen, vanwege de steun van Massimo D'Alema, voorzitter van de hervormings commissie en leider van de grootste regeringspartij PDS. Het plan waarover de zeventig commissieleden zich binnen een maand moeten uitspreken en vervolgens de Italianen via een referendum, zou het einde betekenen van de zo fel bekriti seerde centralistische staat. 'Ro me' behoudt alleen zeggen- schap over buitenlandse poli tiek, defensie, wetgeving en, misschien, de politie. Gemeen ten, provincies en vooral de twintig regio's worden de nieu we hoofdrolspelers. De regio's de grootste geo grafische eenheden in Italië krijgen vergaande wetgevende bevoegdheid en fiscale autono mie, maar moeten eerst, en dat is één van de meeste revolutio naire voorstellen, zelf hun eigen Grondwetten opstellen. Elke re gio mag, kortom, beslissen wel ke Kieswet en welke regerings vorm het wil invoeren. De regio's krijgen een grote au tonomie, maar moeten een na tionaal pact onderschrijven en zijn verplicht geld te storten in speciale fondsen voor de zwak kere broeders. Ook zijn er, met een knipoog naar Bossi, specia le regels die moeten voorkomen dat een regio zich wil losmaken uit het nationale verband en van zichzelf een 'mini-staatje' wil maken. Op het plan is gisteren zeer uit eenlopend gereageerd. Positief is echter dat de scheidslijn niet loopt tussen links en rechts, maar tussen behoudend en minder behoudend: er is een bres geslagen in de oude coali ties en dat is precies de tactiek van voorzitter D'Alema. Hij redeneert dat nu, na twintig jaar zinloos praten over hervor mingen en met een steeds na drukkelijker Noord-Italiaans protest, de kans er is spijkers met koppen te slaan. Wie niet meewerkt, redeneert D'Alema, riskeert het etiket reactionair en ook electoraal verlies. De partij waarvoor dit het meest opgaat is de ex-fascistische Na tionale Alliantie (NA). Secretaris Gianfranco Fini was al niet en thousiast over het oprichten van de hervórmingscommissie, omdat hij een akkoord vreesde tussen de 'duiven' van links en rechts. Gisteren zei Fini dat het plan van coalitiegenoot D'O nofrio voor de NA alleen accep tabel is, als het 'radicale federa lisme' wordt gecompenseerd door een sterk presidentieel sys teem. Umberto Bossi weersprak gis teravond zijn twee 'ambassa deurs', die als toehoorders bij de zitting waren geweest en ge sproken hadden van 'een stap in de goede richting'. Volgens Bossi zit er in de hervorming van D'Onofrio 'niets nieuws' en zal 'de storm uit het noorden de Romeinse spelletjes wegblazen'. Zijn reactie lijkt echter ingege ven door politieke overlevings drang. Ook wil hij waarschijnlijk niet het aanstaande zondag door de Lega te organiseren re ferendum over de onafhanke lijkheid van 'Padania' in gevaar brengen. HAARLEM PATRICK VAN DEN HURK De brand die vorig jaar de opera van Venetië verwoestte, is vol gens de krant La Repubblica ge sticht door electriciens. Het zou de bedoeling zijn geweest een klein brandje te veroorzaken, zodat de restauratie vertraging zou oplopen. Het installatiebe drijf van de hoofdverdachte liep namelijk twee maanden achter. Daardoor dreigden een hoete van 15.000 gulden en faillisse ment. De man en zijn neef be sloten daarop tot de brandstich ting. Omdat het alarm niet werkte, liep het plan uit de hand. Als hoofdverdachte gold eerder de maffia, die de brand uit wraak zou hebben gesticht.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 7