Alex Corretja, de nieuwe gravelkoning 'Promotie geen noodzaak' Geen Zweed hield rekening met Jantje Siemerink Sport Klassement topscorers '96-'97 Leiden klaar voor 'sprong in het diep< VRIJDAG 23 MEI 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-d Spanjaard maakt sensationeel seizoen door en is favoriet voor Roland Garros Leidsch Dagblad Twee weken geleden sprak nog bijna niemand over hem. Nu is hij favoriet voor de eindzege op Roland Garros. Alex Corretja is 'hot'. De Spaanse tennisser heeft dit jaar de beste score op gravel, beter dan Muster, Rios, Moya en al die andere specialisten. Hij won vorige week op in drukwekkende wijze het toernooi van Rome en steeg op de wereldranglijst met stip van 15 naai- 8. Parijs wacht maandag met smart op de nieuwe gravelkoning. Barcelona rob van der zanden finalist Marcelo Rios niet opge wassen tegen het geweld van de man uit Barcelona, die volgens insiders 'de mooiste backhand uit het circuit heeft'. Hij voelt geen extra druk voor Parijs. „De druk is eigenlijk van me afgevallen na de winst in Rome. In '94 won ik in Buenos Aires mijn eerste toernooi, daar na lukte het me twee jaar lang niet om een prijs te winnen. Ik kreeg de naam van de talentvol le speler die geen toernooien won. Met Estoril, maar vooral Rome heb ik laten zien dat ik het kan. Die wetenschap geeft me eerder rust dan extra druk. Ik sta sowieso meer ontspannen op de baan dan afgelopen jaren. Mentaal ben ik gegroeid." De vedetten die de komende twee weken naar Parijs gaan, zijn grotendeels ziek, zwak, mis selijk en anders uit vorm. Agassi en Becker zegden reeds af. Sampras, die nog altijd op zoek is naar zijn eerste hoofdprijs in Parijs, worstelt met een spier blessure. Titelhouder Kafelnikov lijkt nog niet helemaal terug na een blessure aan zijn vinger en Muster zit in een dip. Daarom is Corretja, die op Roland Garros nooit verder kwam dan de vier de ronde, kanshebber. „Ik denk dat er voor Roland Garros veel kanshebbers zijn. De Open Franse is opener dan ooit. Ik ben in vorm en voel me fysiek ook sterk genoeg om twee we ken lang desnoods vijfsetters te spelen. Daar hoeven de mensen niet over in te zitten. Corretja - net als zijn jeugd vriend Alberto Berasategui ge traind door Javier Duarte - staat aan het hoofd van de Spaanse armada die Stade Roland Gar ros binnenvaart. Hij is inmid dels op de wereldranglijst zijn landgenoot Carlos Moya, die tiende staat, voorbijgegaan. In de top honderd staan momen teel twaalf Spanjaarden waar- gpd-verslaggever Het gesprek met Alex Corretja (23) komt tot stand via een bab belbox. De ATP (de spelersvak bond) heeft een 'conference call' voor de pers geregeld. Niet groots aangekondigd, want hoe minder journalisten hoe over zichtelijker. De wereldwijde te lefonische persconferentie moet geen kippenhok worden. Corretja heeft het in Barcelo na druk aan de telefoon. Hij wordt plat gebeld. De revelatie van het seizoen is een gewild object. „Als er zo veel journalis ten achter mij aanzitten zal dat wel betekenen dat ik goed pres teer," zegt hij lachend. De be scheiden tennisser neemt de tijd, noemt elke vragensteller bij zijn of haar voornaam en groet beleefd met 'how are you?'. Een topsporter is niet per definitie a-sociaal. Corretja beseft dat hij vanaf maandag, als Roland Garros be gint, niet langer een outsider is. Hij is één van de favorieten op basis van de recente prestaties in dit gravelseizoen. De base- liner leidt het gravelklassement van de ATP met 22 overwinnin gen (vier nederlagen). „Ik heb in mijn leven nog nooit zo goed gêspeeld als in de laatste weken. Als het zo doorgaat word ik dit jaar nog een top vijf-speler." De man die in '95 en '96 geen enkel ATP-toemooi op zijn naam schreef, is aan een sensa tionele reeks bezig. Hij won dit jaar al het toernooi van Estoril, was daarna verliezend finalist in Monte Carlo (tegen Rios) en München (Philippoussis) en pakte vorige week zijn eerste Super 9-titel in Rome. Bij de Open Italiaanse versloeg hij drie spelers uit de top tien. Eerst moest zijn landgenoot Carlos Moya eraan geloven en vervol gens waren Goran Ivanisevic en Alex Corretja: „Mijn droom is om de van zes in de top twintig. Naast Corretja en Moya zijn dat Felix Mantilla (11), Albert Costa (13), Alberto Berasategui (14) en Ser- gi Bruguera (19). Het Spaanse succes is vooral een Catalaans succes. Van het dozijn mannen in de top 100 hebben er negen Barcelona als standplaats. In het vernieuwde trainingscentrum, waar inmid dels ook op hardcourt wordt ge oefend, wordt sinds de Olympi sche Spelen van '92 door de Spaanse bond keihard gewerkt aan de opleiding van tennista lent. Omdat er in het land meer Satellite-circuits zijn dan waar ook ter wereld hoeven de belof tes niet veel te reizen en kunnen ze toch punten veroveren voor de wereldranglijst. Ze leggen in Ti t ri 11 US Open een keer te winnen. Vooral eigen land de basis voor prof tennis en via een natuurlijke se lectie komen de toppers boven drijven. Corretja: „Spanje staat er als tennisnatie erg goed voor. Men zal ernstig rekening met ons moeten houden. We hebben respect voor de toppers, maar zijn niet bang. Het zal veel moeite kosten om ons te klop pen óp gravel, we zijn er alle maal op geboren. We weten wat het is om te vechten, omdat op deze ondergrond een goede klap in fle hoek nog niet direct een punt is." De Spanjaarden gelden als gravelbijters, maar eigenlijk strookt die benaming niet meer helemaal met de werkelijkheid. In het land duiken steeds vaker Feest voor SJZ 2 gaat niet door stompwijk loman leefmans Ze konden hun ogen niet ge loven. SJZ 2 en aanhang stonden gisteravond klaar om op het terrein van Stompwijk een klein kam pioensfeestje te vieren. De apotheose van een merk waardig competitieslot moest komen van de voet van Hans van Benten. Als hij namens Stompwijk 2 de strafschop benutte tegen WSB 3 kon de vlag uit in Zoeterwoude. Dan waren de paarsgelen uitgeteld en pakte SJZ de titel in de reserve der de klasse. Zo'n 150 toeschouwers wa ren afgekomen op de reste rende twee minuten van het treffen dat eerder dit seizoen bij een 2-2 stand was ge staakt. „Er zijn hier nu meer dan we doorgaans bij ons eerste krijgen", grapte een bezoeker. Maar wat een feest had moeten worden, eindig de in mineur. De meege brachte ratels vielen stil, de bloemen konden in de ach terbak blijven. Alleen de klei ne groep meegereisde Noordwijkerhouters schreeuwde het uit en be sprong doelman Stephan van Schie. Hij had het onmogelij ke volbracht. Met een stijl volle snoekduik verwerkte hij de inzet van Van Benten tot hoekschop. In de volgende 120 secon den kreeg WSB nog een le vensgrote kans op 2-3, maar Stompwijk-goalie Kees Geus redde met de voet. Was dat balletje erin gegaan dan had Sint Jan Zoeterwoude hele maal met lege handen ge staan. SJZ-trainer Bert Kort droop na het eindsignaal af richting parkeerplaats en mompelde dat het nog een hele toer zou worden om voor de noodza kelijke beslissingswedstrijd tusen SJZ 2 en WSB 3 ge noeg spelers op de been te brengen. „Er zijn er bij ons al een paar met zomerslaap", siste hij. Voorzitter Gerard Heems kerk van WSB stond tussen zijn manschappen in de kan tine te glunderen, met Van Schie als het stralend mid delpunt. Zijn ploeg was dan wel eerder dit jaar van het veld gelopen maar Heems kerk vond het billijk dat de KNVB zijn elftal niet had be straft en een laatste kans van twee minuten had gegeven. Jorrit Hermans, in het dagelijks leven tennisleraar en daarbuiten keeper bij Lugdunum. foto henkbouwman Keeper Jorrit Hennans gedijt bij Lugdunum leiden loman leefmans Lugdunum en EBOH maakten er afgelopen zon dag in hun beslissingsduel een ware kraker van. Met de gelijkmaker in de 120ste minuut én met de eerste gele kaart uit de loopbaan van doelman Jorrit Hermans die na wat duw- en trekwerk voorafgaand aan een corner een tegenstander ruw tegen het lijf liep. Het was tekenend voor de spanning. „De volgende dag zat zo'n beetje het hele elftal bij de fysio. Toch kon je zien dat beide teams met een andere instelling op het veld ston den. Zij móéten promoveren, dat merk je aan al les. Wij willen graag promoveren maar het is geen noodzaak. We begonnen zelfs een beetje té ont spannen maar daar zijn we goed van teruggeko men", aldus de doelverdediger. Het verhaal over de ambities van Lugdunum is bekend. Niemand zal bij de Leidse club een even tuele promotie naar de eerste klasse betreuren. Maar ondanks verre uitwedstrijden naar onbe kende verenigingen wil de hoofdmacht, nu de kans er ligt, deze ook grijpen. Maar mocht het in de tweede confrontatie met EBOH fout aflopen, dan spelen de 'kikkers' komende jaargang weer 'lekker' derby's tegen WSB, SJC, Alphense Boys en Foreholte. Die ongedwongenheid die volgens Hermans zo typerend is voor Lugdunum, ligt hem wel. Bij zijn vijfde vereniging denkt hij het nog wel een paar jaar als eerste keus uit te zingen. „Om geruchten over een terugkeer van IJzendoom (de voormali ge doelman die veel kritiek kreeg bij Rijnsburgse Boys, red.) maak ik me niet druk. Dat houdt me ook niet bezig. Net zo min als dat bij de spelers groep of bij de trainers speelt. Je ziet op sommige trainingsavonden wel eens wat vreemden de be stuurskamer in- en uidopen, maar dat is de tijd van het jaar, zullen we maar zeggen." Toch kan Lugdunum best nog een sluitpost ge bruiken. Hermans heeft geen enkele concurrentie nu tweede keeper Sebastiaan Redel waarschijnlijk stopt en good-oldW\m Eradus alleen bij hele ho ge nood wil worden opgeroepen. Hermans be hoorde tegen EBOH tot de uitblinkers, maar als hij geblesseerd raakt of even een mindere periode Hnnrmaakt - 7nak hiivnnrhppld in hpt rnmnpfil ip- omdat het niet op gravel is." hardcourtbanen op en de Zuid- Europeanen worden steeds all- rounder in hun spel. Ze kunnen meer dan zich ingraven achter de baseline en de ballen met veel topspin over het net slaan. Het bewijs werd begin dit jaar geleverd door Carlos Moya die bij de Australian Open de finale bereikte en daarin verloor van Pete Sampras. De nummer één van de wereld wist trouwens al langer dat een Spanjaard best overweg kan op snelle banen. Vorig jaar speelde de Amerikaan in de kwartfinale van de US Open een wedstrijd die hij bijna met een bezoek aan de intensi ve care moest bekopen. De te genstander die hem in vijf sets en ruim vier uur aan de tand voelde in de hitte van New York düsseldorf anp/gpd Tussen de overtrekkende de pressies door heeft Magnus Larsson Paul Haarhuis gisteren bij het WTC-kampioenschap in Düsseldorf van' zijn ongeslagen status afgeholpen. Jan Sieme rink maalde er tegen Thomas Enqvist echter 1-1 van, waar door de dubbel vandaag de duel tegen HMSH toen hij zich beide tegentref fers mocht aanrekenen - dan heeft Lugdunum geen vervangers voor handen. Dan kan het zelfs gebeuren dat uit armoede spits Kees van Tonge ren onder de lat plaatsneemt. Voetballen is voor Hennans niet meer dan een hobby, maar van sport wil hij wel zijn beroep ma ken. Na de HAVO volgde hij het CIOS in Over- veen waar over twee weken een diploma voor hem klaarligt. Een stageplaats bij tennischool Ca- rel de Bruijn in Warmond is inmiddels omgezet in een vaste betrekking. „Via het CIOS heb ik ver schillende papieren gehaald zoals voor fitness, oêfenmeester 3, en sport management dat ge bruikt kan worden voor het starten van een sport zaak of -school. Ik kan dus nog alle kanten op." Als keeper was Hermans voorbestemd om het bij UVS te maken. Vanaf zijn zesde jaar doorliep hij bij de 'buurman' alle selectie-elftallen. Maar in zijn periode als A-junior werd duidelijk dat er geen carrière bij de hoofdklasser was weggelegd. „Ik kreeg twee keer last van een menicus en bij UVS dachten ze dat ik was afgeschreven." Via w Leiden, FC Rijnland en LFC kwam hij twee jaar geleden bij Lugdunum terecht. Daar heeft hij het nog altijd naar zijn zin, niet in de laatste plaats omdat hij onder handen wordt ge nomen door Eradus. „Eerlijk, hij is beste kee perstrainer die ik ooit heb gehad. We trainen op allerlei specifieke onderdelen zoals voorzetten en het terug- en meespelen. Dat dat laatste tegen EBOH een paar keer bijna misging, komt omdat mijn linkerenkel door een kleine ontsteking zwaar zit ingetaped." Het is een licht verwijt aan zijn medespelers in de achterhoede die hij, als Hermans het hele sei zoen van de Kikkers beschouwt, een groot com pliment moet maken. „We hebben weinig tegen- goals. Dat Harm de Vos zondag weer meedoet, is belangrijk. Niet allen omdat hij van grote waarde is, maar ook omdat Van Tongeren dan weer naar de spits kan. Daar komt hij toch het best tot zijn recht. Toch worden jongens als Van Tongeren of De Vos overbelicht. Verdedigers als Menno Ooyendijk of Matthew Deyn vallen misschien minder op, maar zij schakelen Wekelijks de spit- spn uit Fn dar is óók nn7P krarhl Op zijn 31ste toont Haarhuis zich af en toe de gevreesde ma rathonman van weleer. Het dreef Larsson gisteren bijna tot wanhoop. De verfomfraaide overblijfselen van een Zweeds racket waren de getuigen van pure frustratie. Haarhuis is soms nog een 'angstgegner' voor de gevestig de orde. Ook voor de lang machteloze Larsson, die op gravel met de besten meekan. Met vijf uit zeven is de Zweed de sterkste in de onderlinge confrontaties. Maar Haarhuis heeft geleerd de gevaarlijke op slag van de Zweed te 'lezen' en dat zinde Larsson allerminst. Het leidde tot een uitbarsting die de keurige Rochus-club niet meer had meegemaakt sinds John McEnroe tien jaar geleden in de finale van de baan stapte. De meestal zo rustige larsson schrok ervan. Hij concentreerde zich beter, kreeg de overhand in de vaak lange slagenwisselingen en won uiteindelijk met 2-6 6-3 6-3. Haarhuis baalde er nog het meest van dat hij geen van de vier games na de regenonder breking won, hoewel de kansen er waren. „In het begin prikte ik hem aardig vast in de back handhoek, maar toen hij met zijn forehand begon te wappe ren werd het moeilijk." De Zweedse bank reageerde opgelucht en ging met de pet rond voor de boete die onge twijfeld volgt. Die paar centen leken er gemakkelijk af te kun nen met een plaats in de finale en de daar wachtende 500.000 dollar in het vooruitzicht. Doelpuntenmaker van de week: Dick van der Heiden (UVS) 2 O Pieter van Schie (Lugdunum) 2! 2) Mark Ens (WSB) 1S 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 1 4) Anrico van de Hoedt (FC Rijnland) 1 5) Lloyd de Meza (Ter Leede) 1 6) Jimmy Simons (FC Lisse) is 7) Martin Krayenoord (MVKV) 15 8) Michel Turk (Meerburg) 15 9) Erwin Beltman (Blauw Zwart) 14 10) Jerrel Linger (FC Lisse) Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996/97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van van Duivenbode. Infon dagelijks tussen 10.00 en uur, tel. 071-5356461 foto reuters heette Alex Corretja. De toen nog vrijwel anonieme Catalaan had zelfs matchpoint tegen Sampras maar verloor met 9-7 in de beslissende tiebreak. Het was een duel dat historisch werd omdat Sampras in de slot fase van uitputting nauwelijks nog in staat was de bal op te gooien voor een opslag. Corretja schiet in de lach als de thriller ter sprake komt. „Ja, ik heb die wedstrijd later nog eens op een band bekeken. Een keer was meer dan genoeg. Ik heb daar een enorme kans laten liggen. Dit jaar wil ik in New York iets rechtzetten. Mijn droom is om de US Open een keer te winnen. Vooral omdat het niet op gravel is." leiden den morgen (aanvang uur) voor een plaats in dei de klasse. Promotie zou i) kroning zijn voor de prestaties die de Morst vooral na de winterstop zette. Filippo mist spits Ri van Bostelen die aan de strijd voor de nacompeüi gen De Sleutels een scheu zijn kruisband overhield een aderlating voor de fo; die soms moeite heeft n afronding. Toch gelooft Filippo i goede afloop. „We gaan ei geval een mooie dag vani en hopen op veel publiek. Voor w Leiden wordt het mor genmiddag een 'sprong in het diepe', zoals coach Fred Filippo het omschrijft. De oefenmeester doelt op het feit dat opponent 's Gravenzandse SV een grote on bekende is. „Ik heb bij wat col lega-trainers geïnformeerd en krantenknipsels opgezocht. Daaruit kan ik een beetje opma ken in welke formatie ze spelen, maar het is heel wat anders dan de tegenstanders die we in de competitie tegenkomen Op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar strijdt Lei- SCOREBORD hadden echter buiten Jantje Siemerink gerekend. Ei genlijk viel dat de Zweden nau welijks kwalijk te nemen. De Rijnsburger stond de afgelopen weken slecht te spelen, had nul komma nul zelfvertrouwen. Viel aan, omdat hij altijd aanvalt. Viel tegen, omdat alles tegenzat. Tot gisteren. Tegen Thomas Enqvist, de mondiale nummer negen, speelde Siemerink lange tijd bij na perfect. Met een aangepast spelplan, na overleg met de de buterende bondscoach Michiel Schapers. Aanvallend op de ei gen service, afwachtend bij de Zweedse opslag. Hij denderde naar 6-2 4-1, serveerde bij 5-4 voor de wedstrijd. Toen was de trance ineens verdwenen. Bij 8-7 sloeg hij toe, alleen de lijnrechter zag het an ders. Schapers ontstak in woe de, Siemerink bleef rustig. Hij overleefde vijf Zweedse setpun- ten en benutte bij 12-11 het tweede wedstrijdpunt. Haarhuis en Eltingh kunnen vandaag de Nederlandse weg naar groot geld plaveien. Nederland is met vijfmannen en drie vrouwen vertegenwoor digd in het enkelspel op Roland Garros dat maandag begint. Bij de mannen is Richard Krajicek zesde geplaatst, Brenda Schultz veertiende. De plaatsingslijsten bij het Grand Slam-toemooi worden aangevoerd door Pete Sampras en Martina Hingis. Beiden lijken niet topfit aan het graveltoernooi te beginnen om dat ze herstellende zijn van blessures. Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Sjeng Schalken en Dennis van Scheppingen zitten rechtstreeks in het hoofdschema, net als Mi riam Oremans en Kristie Boogert. De laatste is net her steld van de ziekte van Pfeiffer. Het achttal kan nog worden uitgebreid met spelers uit het kwalificatietoernooi. Jacco El tingh had een te lage ranking om te worden toegelaten tot de voorronden. Lucky Ten Trekking 22 mei: 1-2-5-13-21-22-27-28- 30-36-37-38-44-46-50-53-55-64-67- 76. (onder voorbehoud) BADMINTON Glasgow. WK landenteam, Sudirman Cup. Groep 2B: Nederland - Rusland 3-2. Van Daim/Lens - Antropov/Zuev 14-18 7-15, Van den Heuvel/Hoogland - Karachkova/Ya- kusheva 15-11 15-8, Bruil - Pukhov 10-15 15-5, 18-16, Meulendijk - Suhkareva 3- 11 11-0 11-2, Van Daim/Van den Heuvel- /Zuev/Yakusheva 8-15 16-17. Maleisië - Canada 4-1. Eindstand: 1. Ma leisië 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Rusland 3- 2, 4. Canada 3-0 Groep 2A: Duitsland - Taiwan 3-2, Thai land-Japan 3-2. Om negende plaats: Nederland - Taiwan (zaterdag). Groep 4A: IJsland - Bulgarije 3-2, Verenig de Staten - Polen 3-2. Groep 8: Estland - Chili 5-0, Letland - Grie kenland 4-1. PRIJSVRAGEN wedstrijd 0-0. Gremio wint beker WIEV. BASKETBAL NBA. Finale Eastern Conference (best-of- seven): Chicago Bulls - Miami Heat 75-68, stand 2-0 Madeira,Kwalificatietoernooi EK'99 vrou- Nederland - Kroatië 57-89 (30-46). Top schutters Nederland: Peters 10 punten, Carla Maas 8. Starting five: Berends, Carla en Lia Maas, Weeda, Smits Ierland - Portugal 39-70, Zwitserland - Is raël 50;70. Stand: 1Kroatië en Israël 2-4, 3. Nederland en Portugal 2-2, 5. Zwitser land en Ierland 2-0, HOCKEY Hattem. Vrouwen, oefeninterland. Nederland - Zuid-Korea 3-0 (1-0). 32. Van den Broek 1-0, 38. Van den Boogaard 2-0 (sc), 43. Van de Kieft 3-0. PAARDENSPORT Hamburg. CSI. St. Michaelis-kampioenschap: 1. Rüder (Dui) Ricardo 0-39,77, 2. Simon (0os) Apricot 0-40,55, 3. Kristoffersen (Den) Cassini 0-44,63, 8. Raymakers Amathyst 4-88,74. Olympia's Ronde. Zevende etappe, Budel - Tilburg:. (Baarle-Nassau) 175,3 ki Gosink (Coevorden) 4.43, 3. Co 6.42, 4. Den Braber (Rotterdam), derwijk (Poeldijk), 6. Collinelli (ll<! lett (VSt), 8. Van Steen (Dongei Vos (Oosterhout), 10. Kemper (Vo) Klassement: 1. Collinelli.23.5"" den Akker (Veldhoven) 0.22, 3.Ï 0.30, 4. Citton 1.19, 5. (Rosmalen). 1.23, b. Zonabini (li 7. Van Velzen (Zoetermeer) 1.49, der Ven (Nieuwegein) 1.54, 9. V len (Helmond) 2.11, 10. 2.46. Ronde van Italië. Zesde etappe, Rieti - Lanciano:! belluri (Ita) 205 km in 5.9.57, (Ita), 3. Coppolillo (Ita), 4. Stt (Dui), 5 Baldato (Ita) 0.16, 6.W. 7. Konïsjev (Rus), 8. Belli (Ita),9 (Ita), 10. Gentili (Ita). Klasse Tonkov (Rus) 23.43.02, Leblï 0.41, 3. Gotti (Ita) 1.07, Petitofi "5 Pantani (Ita) 1.31, 6. Noe (llal Coppolillo 1.49, 8. Savoldelli (llal Piepoli (Ita) 2.49, 10. SheferlKa Bicicleta Vasca. Tweede etappe, Anoeta - Santuam 1. Blanco (Spa) 173 km in 4.283! minger (Zwi) 0.11, 3. Olana (Spa! (Den), 5. Escartin (Spa), 6. Clara 7. Diaz (Spa); 8. Lopez Munain' Solaun (Spa), 10. Delia Santa (la sement: 1. Blanco 8.36.45, l 0.113. Clavero, 4. Escartin (Spa! 6. Lopez Munain, 7. Solaun, 8.D (Spa), 9. Rominger, 10. Delia Sari Medemblik. Spa Regatta, tweedei 470, stand na 6 races: 1. Braslf vienko (Oek) 14 punten, 2. Mok' (Zwe) 19, 3. Meister/Lietzmanni 11. Kouwenhoven/Kouwenhoven Schutte/Schutte 47. Finn, na 4 races: 1. Rohart (Fral1 pathanasscow (Gri) 5, 3. Kuafl (Pol) 8, 21. Schippers 61. Soling, na 4 races: 1 Rasmus»' /Pedersen (Den) 5, 2. BanW /Blaksjaer (Den) 5, 3. Wallent" gustsson (Zwe) 11,7. Potma/Bro. a 18. n Emmeloord, 85 kilo- SJZ-HBS begint om 14.00 uur SJZ speelt zondag de beslissingswedstrijd tegen HBS op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar om 14.00 uur. De winnaar van dit duel promoveert naar de derde klasse. De Zoeterwoudse club plaatste zich voor de slotwedstrijd door in de nacompetitie Kic- kprs'RQ pn Nipnwknnn arhtpr 7irh tp latpn Emmeloord. Slag 1. Klompmaker (Oosterwolde), 2. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 3. Compagner (Staphorst), 4. Kromkamp (Wolvega), 5. Van Dijk (Landsmeer). Tijl Cup klassement: 1. Rene Ruitenberg (Elburg) 79,2 punten, 2. Hulzebosch(Gramsbergen) 76, 3. Win ters (Ommen) 71,1. TENNIS World Team Cup Blauwe groep, erland - Zweden 1-1. Haar huis - Larsson 6-2 3-6 2-6, Siemerink - Enqvist 6-2 7-6. Dubbel vrijdag. Spanje - Duitsland 2-0. Albert Costa - Stich 6-1 6-3, Mantilla - Prinosil 6-2 6-1. Dubbel vrijdag. St. Pölten, 700.000 gulden. Kwartfinale: Hrbaty (Slw) - Alami (Mar) 6-1 6-2, Filippini (Uru) - Nydahl (Zwe) 7-5 6-1, Rafter (Aus/7) - Muster (Oos/l) 6-3 7-6, Schalken - Norman (Zwe) 6-1 1-6 vrijdag restant. Straatsburg. Vrouwen, 450.000 gulden. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Testud (Fra) 3- 6 6-2 6-3, Coetzer (ZAf) - Kijimuta (Jap) 6- 2 6-3, Lucic (Kro) - Zvereva (WRu) 7-5 6- 3. Wiesner - (Oos/4) - Appelmans (Bel/6) 6-3 6-4. Madrid. Vrouwen, 325.000 gulden. Kwartfinale: Labat (Arg) - Spirlea (Roe/4) 6-2 7-5, Sanchez-Vicario (Spa/3) - Grossman (VSt) 6-1 6-1, Seles (VSt/1) - Ruano (Spa) 6-2 6-1, Novotna (Tsj/2) - Leon (Spa) 6-3 6-4. VOETBAL Stockholm. Vriendschappelijke interland. Zweden - Polen 2-2 (2-0). 15. Zetterberg 1-0, 32. Zetterberg 2-0 (strafschop), 70. Bukalski 2-1, 87. Kaluzny2-2. Rio de Janeiro. Copa Brasil, return. Gremio - Flamengo (1-2) 2-2 6. Antonio 0- 1, 39. Lucio 1-1, 42. Romario 1-2, 80. Mi guel 2-2. Toeschouwers: 95.000. Eerste Tornado, stand 6 races: 1. t SKEELEREN (Aus) 16, 2. Van Teylingen/ 3. Gaebler/Schwall (Dui) 20. /Kerstens81, 19. Boog/Boog 91. ._„j: 1. Hestbad (Den) 14, 2. Rice/Meers (GS) Smolders/Groth 27, 7. Havik/Bm Mistral, na 4 races: 1 Inbar (1st)] van (Arg) 5, 3. Rodrigues Por)c Geemen 14, 23. Koops 32. Laser, na 6 races: 1. Scheidt (H Harrysson (Zwe) 18, 3. AinslieK j 10. Kats 34,21. HarwijneC' Vrouwen Europe, na 6 races: 1. Robert»1 2. Roug (Den) 9, 3. Bengtssonli 4. Brouwer 26, 12. Marcellen1^ 67, 17. Verbeek 84. Mistral, na 4 races: 1. Okonskaf j Prygiel (Pol) 8, 3. Staln 83. 470, na 6 races: 1. Taran/PaW i 14, 2. Pertusati/Moriubaldini 11" J Salva/Sossi (Ita) 18, 10. De Lanp deren 40. SPORT OP TV I VRIJDAG 17.00-18.30 EURO: Tennist Team Cup vanuit Düsseldorf (Dui 17.07-17.50 Did 2: World Team! 18.35-19.00 RTL 5: Sportnieuw 18.43-18.51 Ned 2: Sportjourrë 19.30-20.05 BRT 1: Sport. 21.30-22.00 BBC 1: A Quests

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24