E oekomst eiling s somber Kinderen schateren om Debilio Zuur estaurant Meerhoeve gaat met z'n tijd mee Rijn Veenstreek ë^NDEL Kfl WANDEL Zonnegaarde voorlopig in de rommel Alkemade J acobswoude L e i d s c h e n d a m Zoeterwoude Cl Computergestuurde klusjesman INDERDAG 22 MEI 1997 CHEF HANS JACOBS, 071-5356414, PLV.-CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5356436 ibreker snijdt zich in de vingers wfn aan den rijn» Nietsvermoedend nog verleende de Alphen- politie afgelopen nacht assistentie aan twee ziekenbroeders, jhielpen een 20-jarige man met een flinke snijwond. Toen op izelfde moment bij de politie een melding binnenkwam dat neen supermarkt in de Ridderhof een ruit was vernield, kreeg argwaan. De politie trof vervolgens ook bloedsporen aan bij [kapotte raam. Toen ook de fiets van het slachtoffer werd ge- mden, hield de politie de man aan in het Elisabeth-ziekenhuis. n 21-jarige medeverdachte is eveneens aangehouden. rauderende echtparen in den rijn Samen met de sociale recherche heeft de po- j;; etwee frauderende echtparen in de kraag gevat. Het viertal y eft de gemeente Alphen aan den Rijn de afgelopen twee jaar or anderhalve ton opgelicht. Behalve een maandelijkse uitke- ig, streek het viertal gedurende die periode ook nog huursub- ie op omdat de mannen hun echtgenotes zouden hebben üaten. De sociale recherche ontdekte echter dat van een heiding geen sprake was. De stellen hebben een bekentenis daan en zijn in verzekering gesteld. erkeersdrempel in Leimuiden ra muiden Op het kruispunt Acacialaarr-Ieplaan in Leimuiden mt een verkeersdrempel. Die wordt volgende week aangelegd. '8 idrempel komt er op verzoek van buurtbewoners die hebben klaagd over de overlast van te hard rijdende jongeren. Zij ge- uiken de parkeerplaats van sporthal Het Spant als hangplek en inelijk ook als einde van een parcours. pfarendsveen ijn nog te veel onduidelijk- zegt voorzitter T. Ko- Zoals de milieuvergun- die nog moet worden afge- en de geluidswal die om ebouw heen moet komen." eel de directie in zijn ogen moeten investeren zegt hij 11 men heeft inmiddels ver ft en dat de directie het OR- naast zich heeft neerge- De ondernemingsraad be- daarin. „We gaan niet in ;p, want dan moeten de werkers nog dertig dagen lien voordat ze duidelijk- - krijgen." veilingdirectie maakte februari bekend dat de se veiling wordt gereorga- rd en er arbeidsplaatsen ren gaan. Dat is nodig om turele verliezen een halt roepen. De mensen die in Roelofarendsveen kun- ilijven, ongeveer een derde Ie 47 werknemers, worden zoeterwoude marcel smeets Bewoners van de Zoeterwoud- se Zonnegaarde ondervinden zeker tot november dit jaar hinder van de reconstructie- werkzaamheden in hun buurt. Nadat eerst de riolering een opknapbeurt ondergaat, krijgt de Zonnegaarde een tijdelijke wegbedekking. Als alles meezit kunnen wegenbouwers pas daarna, als de grond onder de noodbestrating is 'uitgezakt', de nieuwe bestrating aanleg gen. Gisteren zette wethouder S. Stuyt (openbare werken) of ficieel de graafmachines aan de gang. Bewoners van de Zonnegaar de klagen al langer over verzak kingen van het wegdek. De zachte ondergrond en zwaar autoverkeer in het buurtje zijn daaraan debet. „Wat wil je ook in een veengebied", zegt een bewoner. „Na dertig jaar gaat alles zakken." Een gemeentelij ke inspectie van de riolering ter plekke toonde aan dat er spra ke is van ernstige beschadiging aan het ondergrondse afvoer systeem. Samen met de proble men van de wegbedekking wil de gemeente nu alles in één keer verbeteren. „Dat zie je va ker in dit soort wijken", vertelt een woordvoerder van de ge meente. „Dan stellen we delen van de noodzakelijke werk zaamheden even uit om ver volgens integraal de zaak aan te pakken." Behalve herbestraten en het vernieuwen van de onderlig gende riolering, krijgen ook de groenstroken en de sloten in het Zuidbuurtse een opknap beurt. Hoe de groenvoorzienin gen met speelpleintjes er pre cies gaan uitzien, is nu nog niet bekend. „Dat doen we in over leg met de bewoners", aldus de woordvoerder. De vaarten in en rondom de buurt worden uitgebaggerd. Ook krijgt het bruggetje naar het lange Kerk- pad een "vriendelijker gezicht', aldus de zegsman. Bewonersinspraak ook heeft een streep gezet door de plan nen van de gemeente om de Zonnegaarde te voorzien van drempels. Gevreesde geluid- overlast voor omwonenden deed de gemeente besluiten te kiezen voor 'visuele verkeers drempels'; op het eerste ge zicht lijken de anderssoortig bestraatte kruisingen in de Zonnegaarde op verhogingen, maar in werkelijkheid zijn ze gelijk met de rest van de straat. „Nu zijn het compromisdrem pels", stelt de woordvoerder. Veel hinder van de werk zaamheden ondervinden de omwonenden niet. De wegen bouwers werken gefaseerd zo dat niet het hele wegdek moet worden verwijderd. Omwoners kunnen hun auto dan tijdelijk kwijt elders in de wijk of op de Zuidbuurtseweg. Circus Bavaria dagje in Zoeterwoude adviseert negatief over reorganisatie ndememingsraad van de Verenigde Bloemenveilin- Aalsmeer (VBA) is somber gestemd over de toekomst jloemenveiling Roelofarendsveen. De OR heeft een tief advies uitgebracht om de veiling om te vormen loemenhandelscentrum voor de binnenlandse de- andel. De directie had meer geld in de veiling moet pen om de toekomst veilig te stellen, aldus de OR. dat er nu ligt, is volgens de OR 'financieel-eco- pisch niet haalbaar'. overgeplaatst naar het moeder bedrijf in Aalsmeer. Het plan voor de reorganisatie moest op dat moment nog verder worden uitgewerkt. Voor 1 april zouden de medewerkers weten of ze in Roelofarendsveen mochten blij ven of niet. Nu, bijna twee maanden later, weten ze nog niets. Maar volgens woordvoerster M. Smoorenburg duurt het nu niet lang meer. „Eind deze week Qf begin volgende week komt er duidelijkheid." De vertraging verklaart ze doordat 'intern eerst alles op een rijtje moest worden gezet'. Ze doelt op de onderhandelingen tussen direc tie en de ondernemingsraad die langer duurden dan verwacht. Onder personeelsleden van de Veense veiling gaan geluiden op dat wellicht gekozen wordt voor sluiting van het veilpunt. „Sluiting is een optie van de on dernemingsraad", weet A. de Koning. Komen wijst dat reso luut, van de hand en noemt het niet meer dan een gerucht. zoeterwoude-rijndijk marcel smeets Heel even heeft Zoeterwoude- Rijndijk zich mogen beroemen om de aanwezigheid van een heus circus. Bij de Eendenkooi, waar circus Bavaria is neerge streken, ruikt het zoals het hoort. En bovenal: de sensatie- zweem die met de komst van het circusvolk over het dorp hangt. Op het pleintje voor peu terspeelzaal prijkt de rood-gele chapiteau van het circus en de woonwagens rondom zetten de verwachtingen onder hoog spanning. Kostuums In de beste circustraditie bren gen de artiesten a tempo een ty pische voorstelling. De clowns Chico en Ritchie die met hun potsierlijke kostuums willen verhullen dat ze iets kunnen, maar zich in hun kunnen bewij zen als ware acrobaten. Menners die geiten en ganzen laten walsen alsof ze ervoor zijn geschapen. En natuurlijk de jo viale circusdirecteur die met ge mak de spanning doet stijgen en tranen tevoorschijn tovert. „Onze boksact met Debilio Zuur doet het altijd goed bij kinderen", weet directeur De Vriend uit ervaring. Of het kin- derpubliek de woordspeling be greep valt te betwijfelen, maar geschaterd hebben ze. Anders dan de naam doet vermoeden en de verwachting zou willen, komt familiecircus Bavaria niet uit het Sudetenland of uit Vorpommem, maar ge woon uit België. „In Duitsland hebben ze een voorkeur voor een Duitse naam", aldus De Vriend. Taalstrijd In het door de taalstrijd ver scheurde België zou de keuze voor een Franse, danwel een Vlaamse naam gelijk staan met politiek kleurbekennen. „Dat scheelt toch al snel de helft van je publiek", aldus de Vlaming. Twee uur na de voorstelling is het circussprookje al bijna hele maal afgebroken en maken de artiesten zich op voor het hoog geëerd publiek uit Rijpwetering waar het vandaag de tent heeft opgeslagen in het Hertogspark. Onder toeziend oog van de kinderen in het publiek: demonstratie van ganzenpas ii de piste van circus Bava- FOTO HENK BOUWMAN OUD ADE De bewoners van de Abdij van Rijnsburglaan 13 tot en met 25 krijgen binnenkort de beschikking over een grotere achter tuin. De gemeente Alkemade is bereid haar sloot te verkopen die achter de tuinen is gelegen. De sloot wordt naar achteren ver plaatst. ALKEMADE/KAAG Alkemade trekt 90.000 gulden uit om de speel- tuintjes in de hele gemeente aan de nieuwe, verscherpte eisen te laten voldoen. Onlangs zijn alle speelterreinen geïnspecteerd. Ver der heeft de gemeente ingestemd met het verzoek van de dorps raad Kaag om de verantwoording voor het onderhoud van speel tuin Kagerwerf over te nemen. WEST Burgemeester en wethouders hebben besloten de proef met het bedrijfsvervoer van het station naar de bedrijventerreinen Rijn haven, Hoorn-West en Molenwetering met een halfjaar te verlen gen tot 1 januari volgend jaar. Het gemeentebestuur, dat het bus vervoer samen met ondernemers, bedrijven en de Stichting Rijn land Mobiel heeft opgezet, noemt de proef een succes en vvil deze daarom langer door laten lopen. Nu stappen gemiddeld zeventig mensen per dag de bus in. RIDDERVELD Winkelcentrum De Ridderhof staat zaterdag in het te ken van de multiculturele samenleving. Door het winkelcentrum staan allerlei kraampjes van onder meer Unicef, Simavi en Solidari- dad. Midden in De Ridderhof staat een podium waarop verschil lende verschillende optredens worden gegeven. Organisator de Hervormd-Gereformeerde Gemeente Oudshoorn/Ridderveld ziet als grote trekker de modeshow van RAPPA. Modellen tonen kle ding, gemaakt van textiel uit de Derde Wereld volgens de Westerse mode. De show begint om twee uur in de bovenzaal van De Bron. WOUBRUGGE Als tegenprestatie voor de ingezamelde 40.000 gul den voor de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk in Woubrugge organiseert het kerkbestuur morgen en zaterdag een tentoonstelling. Behalve tekeningen en schilderijen en andere be zienswaardigheden die op de kerk betrekking hebben is er ook een diaserie van Jan Stigter te zien. Vrijdagavond is de kerk van 19.00 tot 21.00 geopend, een dag later van 14.00 tot 18.00 uur. De toe gang is gratis. OFWEGEN De Alphense afdeling van het IVN houdt zaterdag een natuurwandeling langs de Wijde Aa tussen Hoogmade en Wou brugge. Beginpunt van de tocht is het Witte Bruggetje bij buurt schap Ofwegen. Wel een verrekijker meenemen en stevig schoeisel aantrekken. Iedereen mag gratis meelopen. STOMPWIJK De Leidschendamse wethouder M. Span geeft van daag het startschot voor een straatmakersproject in Stompwijk. Met dit project doen acht leerlingen ervaring op. Zij volgen een op leiding bij de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleidingen in Zoeterineer. Voor de duur van drie tot vier weken gaan zij de Van Santhorststraat in het dorp opnieuw bestraten. Een dag in de week worden ze bijgespijkerd in de schoolbanken. DORP Inwoners van Zoeterwoude-Dorp kunnen volgende week dinsdag en woensdag hun afgedankte, maar nog verkoopbare spul letjes inleveren voor de jaarlijkse rommelmarkt van de jeugdraad. Die vindt zaterdag 31 maart plaats in en rond partycentrum 'Ons Huis' aan het Kosterpad. De opbrengst van de markt, die tussen 9.30 en 14.00 plaatsheeft, komt ten goede aan het activiteitenfonds van de raad. RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 36. FAX 071-532 1921 DE. eric de jager r lobbelig weggetje slingert langs de Zevenhuizense naar restaurant de Meer- Zo tussen de oude boer- i en de kwetterende vo- voel je je bijna schuldig met de auto het polderge- ent ingereden. Paard en zijn hier meer op hun Maar ja, je moet nu eett ip met de tijd meegaan. Zelfs va ieerhoeve ontkomt daar an. Eigenaar Alex van der verbouwde de afgelopen Jen zijn uitspanning ig, zodat ook de oude erij aan alle strenge eisen iuj ndaag voldoet. der Meer heeft de hele doorgewerkt om zijn a la restaurant op tijd af te i voor de eerste lunch, op zijn gezicht wint de 'et van de vermoeidheid, en weids gebaar gooit hij orpui van de eetgelegen- pen om de eerste zonne kinnen te laten. „Prach- h zo? Alles open, lekker r|3 et water met een goede id", glundert de eigenaar. Qaaltijd kan sinds deze niet adleen een diner zijn, ook een lunch. De ope ning van het restaurantgedeelte stelt de Zevenhuizers in staat ook tussen de middag eten te serveren. „We bieden een drie gangenmenu aan en een a la carte lunch. Ik hoop met de lunch nieuwe klanten aan te trekken. Dit is bijvoorbeeld een mooie plek voor een zaken- etentje. Verder is ook de diner- kaart uitgebreid." Dat er- in de Meerhoeve nu vaker en meer te smullen valt, is leuk, maar het was niet de re den voor de drastische verbou wing. Van der Meer kreeg de duimschroeven aangedraaid van de Raad van State en de ge meente: de activiteiten in de boerderij veroorzaakten te veel geluidsoverlast. „Dat is nu ver leden tijd", zegt Alex Van der Meer. „De oude hooiberg, het feestgedeelte, was gewoon versleten. We hebben alles plat gegooid en opnieuw gebouwd. Een zware constructie met be tonnen vloeren, een betonnen dak en dikke muren houden het geluid binnen. Ik denk dat de buren er ook blij mee zijn." De vaste bezoeker van de Meerhoeve herkent de achter zijde van de boerderij niet meer terug. Nu de karakteristieke hooiberg het veld heeft moeten Achter Alex van der Meer en de Zevenhuizense Vaart prijkt de gloednieuwe Meerhoeve. ruimen, bepaalt het splinter nieuwe restaurant het aange zicht van de hoeve. „Van buiten ziet het er inderdaad heel an ders uit. Maar van binnen heb ben we de stijl van de oude hooiberg behouden. Die hoort bij de boerderij, dat kan niet an ders." Op zondag 25 mei viert Van der Meer de officiële ope ning van zijn vernieuwde Meer hoeve. Voor feesten, lunches en FOTO LOEK ZUYDERDUIN diners zijn de keukens al deze week geopend. Restaurant de Meerhoeve, Broekhorsterweg 18 Oud Ade, telefoon: 071-5018291 hazerswoude-runduk eric de jager Uit nieuwsgierigheid nam Mi chel van Giezen een kijkje op de informatie-avond van klus bedrijf 'De Klussenier'. Daar werd hij prompt gegrepen door het spannende idee een eigen bedrijfje te bestieren en zo is de Hazerswoudenaar sinds een maand de trotse di recteur van 'De Klussenier' voor Leiden en omgeving. „Ik mag me directeur noe men, ja. Maar verder is er wei nig veranderd vergeleken met de tijd dat ik onder een baas werkte. Of het moet zijn dat ik nu twee keer zo hard werk", zegt Van Giezen. De klusjes man speelde al lang met de ge dachte een eigen bedrijf te starten. „Maar ik had geen idee wat voor bedrijf. Tot ik toeval lig in een doe-het-zelf-zaak te gen 'De Klussenier' aanliep." Van zijn betrekking als compu tertekenaar naar een baan als klusjesman is een flinke stap. „De hele dag achter de compu ter zitten beviel me toch niet zo. Nu kan ik nog veranderen, over tien jaar is dan misschien niet meer mogelijk. Dus heb ik de sprong gewaagd", zegt de 27-jarige Klussenier. 'De Klussenier' is een lande lijke franchise-onderneming. Vanuit het hoofdkwartier in Veenendaal organiseert het be drijf onder meer cursussen en bedrijfsbezoeken voor haar fra- chisenemers. Verder voert het hoofdkantoor de administratie voor de vijfenzeventig Klusse- niers in het hele land. Na amper een maand in za ken staat Van Giezens agenda al bomvol. „Ik vul nu al makke lijk hele dagen. En dat zijn elke keer weer andere klussen. De afwisseling van het werk spreekt me erg aan. Ik heb nog niet één maal hetzelfde werk gedaan. De ene keer moet ik een zwembad plaatsen, de an dere keer een restaurant op knappen. En dan zijn er na tuurlijk nog talloze kleine klus jes." De kennis en kunde die hij als computertekenaar opdeed, gebruikt Van Giezen bij het ontwerpen van tuinen, ook één van de vele ambachten die hij beheerst. „Bij het repareren van bijvoorbeeld een schutting blijkt wel eens dat klanten meer willen dan alleen repara ties. Ze willen de hele tuin op knappen, maar weten niet hoe. Dan ga ik aan de slag op de computer, dat werkt snel en precies." Er liggen in de markt van Michel van Giezen veel kapers op de kust. Er rijden concurre rende klusbussen door de regio en kleine aannemers en zwart werkers willen ook graag een stukje van de koek. Op de con currentie van de laatste twee heeft de kersverse ambachts man een antwoord. „Ik reken geen voorrijkosten. Aannemers rekenen vaak al vijftig gulden voorrijkosten, zonder dat ze iets hebben gedaan. Voor klei ne klusjes is dat niet de moeite waard. En zwartwerkers geven geen garantie, ik wel." De Klussenier, telefoon 071- 3413493/06-53731939

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17