'De pot moet naar de pot' iiad de Mos strikt iroertjes Mpenza Ook leden moeten gaan meeloten voor Elfstedentocht Sport Gesprek bij AZ levert niets op Maase bepaalt zelf jvel of hij onzin spuit Vreet die bal op! 'Don't call us, we'll call You' VNA moet nog even wachten SJZ houdt adem in bij aanloop Hans van Benten WOENSDAG 21 MEI 1997 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef rob onderwater, 071-5356463 Lugdunum - EBOH op DCV-terrein ifiDEN» Lugdunum reist zondag naar Krimpen aan de IJssel voor de reprise van het beslissingsduel tegen EBOH. De wedstrijd op het terrein van DCV, die één van de partijen een plaats in de eer ste klasse moet opleveren, begint zondag om 14.30. De eerste wedstrijd eindigde afgelopen weekeinde in een 2-2 gelijkspel. Duel w Leiden bij Blauw Zwart ifiden» Het duel om een plaats in de tweede klasse zaterdag tus sen de klasse-periodekampioenen w Leiden en 's Gravenzande wordt gehouden op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar. Het treffen gaat zaterdag om 14.30 uur van start. Bulls slaan in laatste kwart toe De Chicago Bulls zijn de finale van de Eastern Confe- f rence voor de play-offs van de Noord-Amerikaanse basketbal- e league NBA tegen de Miami Heat begonnen met een overwin ning van 84-77. Halverwege stonden de Bulls elf punten achter en na het derde kwart was het nadelige verschil nog vijf. Vooral dankzij de onbetaalbare kwaliteiten van de best betaalde ster, Michael 'Air' Jordan, sleepten de Bulls toch nog de overwinning binnen. Hij maakte 37 punten. Alonzo Mourning was topscorer bij de Heat met 21 punten. Stanley Menzo naar Bordeaux uer» Doelman Stanley Menzo komt met ingang van het volgen de seizoen uit voor de Franse eerstedivisieclub Girondins Bor deaux. De voormalige Ajacied en PSV'er zette zijn handtekening onder een contract voor twee jaar met een optie voor een derde seizoen. Menzo (33) had nog een overeenkomst van een jaar (j niet Lierse SK met een optie voor nog een jaar. Maar volgens een c speciale clausule kon hij vertrekken voor een vastgelegd trans erbedrag. De hoogte van dat bedrag is overigens niet bekendge- naakt. - Gremio en Flamengo scoren niet jio de janeiro Gremio en Flamengo zijn in de eerste finalewed- N itrijd om de Copa Brasil niet aan scoren toegekomen. In het sta- dion van Gremio in Porto Alegre hadden de spelers meer oog voor lijf en ledematen van de tegenstanders dan voor het doel. id De strijd ontaardde in een ordinaire veldslag. Gremio speelde uim een uur met tien man nadat middenvelder Dinho uit het was gezonden. Bij de rust moest de arbiter door oproerpoli- ie worden begeleid naar de kleedkamer. Tussen de onvriende- ijkheden door miste Romario voor Flamengo in de tweede helft twee fraaie scoringsmogelijkheden. leeuwarden anp/gpd De schaatsende leden van de Vereniging De Friesche Elf Ste den moeten na de komende winter ook meeloten voor een startbewijs. Het verenigingsbe stuur heeft dat in zijn ledenbrief bekendgemaakt. Door deze maatregel hoopt de vereniging eindelijk eens wat jongere schaatsers aan de im mense deelnemerslijst van de Elfstedentocht te kunnen toe voegen. Sinds 1987 is het leden bestand door de ledenstop ver grijsd. De gemiddelde leeftijd van de 15627 rijdende leden be draagt 47 jaar. De Vereniging De Friesche Elf Steden heeft ook een bestand met 14.165 potentiële leden. Uit die groep werden jaarlijks 4200 geloot. Zij waren evenals de 15,627 rijdende leden startge rechtigd. Het bestuur wil nu dat alle potentiële deelnemers evenveel rechten krijgen als de schaatsende leden. Dat houdt in dat iedereen mee moet loten voor een startbewijs. De maat regel gaat pas in nadat de alge mene vergadering (december 1997) daar een besluit over heeft genomen. ,,Er moet iets gebeuren om doorstroming te garanderen", aldus voorzitter Henk Kroes. We zijn voorstellen aan het uit werken. Er zijn diverse alterna tieven denkbaar, maar het is te vroeg om daar nu al op vooruit te lopen. Voor komende winter verandert er niets. Dat is orga nisatorisch onmogelijk. Met welk voorstel we ook komen, er zal hoe dan ook een overgangs regeling komen. We kunnen niet zonder meer de rechten van de huidige leden aantasten. Dat er iets moet gebeuren, is echter duidelijk." Het Elfstedenbestuur bestuur wil daarnaast nog meer aan dacht besteden aan de controle bij inschrijving en tijdens de tocht. Op alle startkaarten wordt een pasfoto aangebracht. Tevens wordt onderzocht of de naam van de deelnemer die de tocht heeft uitgereden in het kruisje kan worden gegraveerd. Alle vrouwelijke tochtrijders zullen voortaan uiterlijk om 9.00 uur mogen starten, dit om dat bij de laatste tocht op 4 ja nuari slechts 47,4 procent van de vrouwen de tocht volbracht tegen 72 procent van de man nen. Schalke '04 dicht bij eerste prijs Het is moeilijk om rustig te blijven als de omgeving gek wordt. Het is daarom begrijpelijk dat trainer Huub Ste vens van Schalke '04 op de avond voor de UEFA-bekerfi- nale tegen Inter geen contact toestond tussen spelers enerzijds en supporters en media anderzijds. milaan ipa d de Mos, die volgend sei- en als trainer aan de slag gaat Standard Luik, weet zijn elf- flink versterkt. Standard trok 5( sieren de gebroeders Emile en bo Mpenza dismede doelman lbert Bodard aan. Cirio is de am van de nieuwe, vermo- ide hoofdsponsor. De Mpenza's maakten dit sei- furore met Excelsior aeskroen, dat als nieuwkomer e hoogste klasse lange tijd ianvoerder was en dat zich jelopen weekeinde verzeker- van Europees voetbal. Cirio evens eigenaar van Lazio Ro- en sponsor van Napoli. Het lijkt logisch dat de. nog jonge Mpenza's na verloop van tijd naar een van "genoemde clubs verhuizen. Ze tekenden voor vijf jaar in Luik, maar Standard zal na twee seizoenen niet al te moeilijk doen bij vertrek. Bodard was de laatste tien maanden in dienst van Bor deaux. Hij zei blij te zijn terug te keren op het oude nest. Eerder had Standard, dat straks geen Europees voetbal speelt, al vijf spelers aangetrokken onder wie international Medved. De Mos wenst niet mee te doen aan de Intertoto-competitie omdat het volgens de Hagenaar niet past in de opbouw van het seizoen. Schalke won twee weken gele den in Gelsenkirchén met 1-0 door een doelpunt van de Belg Wilmots en kan vanavond in Milaan, voor ongeveer 84.000 toeschouwers in stadion Gi useppe Meazza, zijn eerste in ternationale prijs veroveren. Dat onder het motto: 'de pot moet naar de pot', waarbij de eerste pot de beker is en de tweede de Kohlenpott, het Ruhrgebied met zijn zware in dustrie. Speler Yves Eigenrauch van Schalke: „Als ik alleen aan de wedstrijd denk, word .ik gek." Ongeveer 20.000 aanhangers van Schalke trekken naar Mi laan en dat had zeker twee keer zoveel kunnen zijn als de Duit sers over meer kaarten hadden beschikt. Ze reizen per vliegtuig, trein, auto of bus. In speciale treinen is zelfs een deel waar Schlaclitenbummler danspasjes kunnen wagen. Een aanhanger van 27 jaar huurde bij de Zwit serse spoorwegen zelfs een spe ciale trein met zes aanhangwa gens, bedoeld voor 450 man in blauw-wit. In Schalkes Parksta dion staat een groot video scherm waarop supporters die niet naar Italië gaan het duel kunnen volgen. Vermoedelijk staat slechts een Nederlander in de basis; Jo- han de Koek bij Schalke. Voor Aron Winter is waarschijnlijk slechts een plaats op de bank gereserveerd. Winter speelde wel in Gelsenkirchen, maar toen waren Djorkaeff, Ince en Angioma geschorst. Het trio keert terug in de ploeg van trai ner Hodgson. Winter maakt al leen kans als Sforza's blessure meedoen in de weg staat. De druk ligt vooral bij de Itali anen, vooraf bestempeld als fa voriet. Topschutter Maurizio Ganz scoorde acht keer in het UEFA-bekertoernooi. Hij zegt: „Als we falen, zijn al mijn doel punten voor niets geweest." Doelman Pagliuca verwijst naar het slechte recente verleden van Inter: „Het is waar dat we dit seizoen op de momenten van de waarheid geregeld hebben gefaald. „Maar er is altijd een keerpunt in het leven. Dat moet dan nu maar bereikt zijn." Inter won de UEFA-beker in dit decennium al twee keer, in 1991 en 1994, de laatste keer met Dennis Bergkamp en Wim Jonk als spelers. Pagliuca: „We voelen het als een morele ver plichting tegenover onze fans om deze beker te winnen." Voorzitter Moratti, sinds enkele jaren de grote man van Inter, zou daaraan kunnen toevoegen dat hij de prijs min of meer eist. Hij stak miljoenen in de ploeg en wil bekers zien. Vermoedelijkeopstellingen: Inter: Pagliuca; Bergomi, Paganin, Fre- si en Angioma; Zanetti, Sforza (of Win ter), Djorkaeff en Ince; Zamorano en Schalke '04: Lehmann; Linke, Thon, De Koek en Laial; Nemec, Müller, Ei genrauch en Büskens; Wilmots en alkmaar» anp Trainer Huub Stevens van Schalke '04 stond gisteren geen contact toe tussen zijn spelers en journalisten. FOTO RTR Het gesprek tussen AZ-voorzit- ter Dirk Scheringa en technisch directeur Theo Vonk heeft voor alsnog niets opgeleverd. De ge plaagde TD was gisteren kort in zijn commentaar: „Ik beraad me over de beleidsbeslissingen van het bestuur en de daardoor ontstane situatie." Vonk voelt zich aan alle kan ten gepasseerd door de voorzit ter en hoofdsponsor van AZ. Onder meer door het feit dat hij niet gekend is in het aantrekken van Peter Gerards als scout. Daarnaast steekt het Vonk dat Scheringa zich nadrukkelijk be moeit met het technisch beleid. De voorzitter eist dat AZ in de toekomst overschakelt op een ander spelsysteem. Weer Braziliaan bij Deportivo madrid rtr/anp De Braziliaanse enclave in La Coruna is uitgebreid tot zes voetballers. De club uit Galicië presenteerde gisteren aanvaller Luis Carlos Goulart, bijgenaamd Luizao. Palmeiras ontvangt tien miljoen gulden voor hem. Opvallender dan de transfer som is de clausule die Deporti vo in het contract voor zeven jaar opnam en waardoor de 21- jarige Luizao de op een na duurste voetballer van Spanje is. Wil een andere club hem op korte termijn overnemen, dan kost dat zeven miljard peseta's, bijna honderd miljoen gulden. Hij passeert daarmee Reals ta lent Raul en Barcelona's Ronal- do. Alleen topschutter Alfonso van Betis vertegenwoordigt nog zo'n tien miljoen meer. 1-Tjta - "Ye io miel Maase en Mobutu, ver- iven staatshoofd uit voornia- Zai're, gaan samen een cruise ken in de buurt van Hawaii, ildtde Leidse atleet op I liter als hij voor de neus van de latleten Morceli en Ge- elassi op 31 mei in Hengelo hoofdprijs van een miljoen Jlar heeft weggekaapt, eraard is dit een dolletje van doorgaans serieuze Leide- u. Hij vlast helemaal niet op vette premie voor een tijd minder dan acht minuten de twee mijlen van Hengelo Mobutu beschouwt hij zelfs Hals een vage kennis. Waar- dan toch zo'n grap per e- il verzonden? n meteen maar de persberich- voor te zijn', "r|ilt Maase. Leidenaar las onlangs name- lotzijn grote verbazing in erse dagbladen dat hij zater- Kerkrade een aanval doet het Nederlandse record op tOOO meter. Terwijl Maase, ivan grootspraak, dat in het ieel niet had beweerd. Hoe kwamen al die kranten aan die foutieve informatie, wilde Maase weten. Van het ANP, was het wat al te simp'ele antwoord. Het persbureau had een opti mistisch persbericht uit Kerkra- de klakkeloos overgenomen. Persberichten zijn wel vaker op hoop gebaseerd. Bovendien weet je het met Maase maar nooit, want zijn vorige record kwam ook zo maar uit de lucht vallen. Mocht de lichtvoetige Leidenaar zaterdag de hooggespannen verwachtingen overtreffen, dan loopt hij niet alleen een nieuw Nederlands maar ook een nieuw wereldrecord. Stel dat dat gebeurt, dan zullen wij niet sui zebollen als hij een week later in Hengelo inderdaad als eerste hardloper de acht-minu- tengrens breekt. Alleen die crui se met Mobutu rond Hawaii kunnen wij ons niet voorstellen. Wij zien Maase eerder met Mandela op walvissen jagen in de buurt van Spitsbergen. Trainerstaai als de ploeg tot ongekende hoogte moet worden opgezweept. 'Vreet die bal op', wordt er langs de lijn geroepen. Bij TAVV uit Ter Aar werd deze opdracht van de trainer iets te letterlijk genomen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Niet alleen voor voetballers is de maand mei er een om naar toe te leven. Ook binnen het scheidsrechtersgilde stijgt de voetbalkoorts in de maand waarin de beslissingen vallen. Promotie- /degradatiewedstrijden, de tussenronde van de strijd om de Amstel (Malt) Cup en natuurlijk be slissingswedstrijden en de duels om het kam pioenschap van Nederland bij de zaterdag- en de zondagamateurs. Het zijn allemaal ontmoetingen waar de betere arbiter graag met de fluit aanwe zig is. Dus zal Heinrich Welling, de competitielei- der van District Midden die de aanstellingen co- ordineert, deze week wel zijn overstelpt met tele foontjes van scheidsrechters die zich voor FC Lis- se - Scheveningen aanbieden. „Nee dus", laat Welling onmiddellijk weten. „Bij mij zijn die belletjes niet binnengekomen en bij mijn overbuurman, die zich met de aanstellingen van scheidsrechters bezighoudt, ook niet. Het zouden ook zinloze telefoontjes zijn, verdui delijkt Welling nog even: „De scheidsrechters die voor die wedstrijden in aanmerking komen, zijn al een tijdje geleden gese lecteerd. Dat is in het vakoverleg scheiclsrechters zaken gebeurd op basis van de rapportages die dit seizoen van de scheidsrechters in groep één zijn ge maakt. De mensen met de beste cijfers uit alle ne gen districten zijn zo in de groep beland waaruit de keuze wordt gemaakt. ans van Benten kan morgenavond in één klap, elf boeketten, een sloot bier en het erelidmaatschap SJZ verdienen. En alles wat de speler van Stomp- 2 daarvoor hoeft te doen, is klokslag acht uur een ifschop verzilveren. is het geval. Het derde elftal van het Noordwijker- Hse WSB moet morgenavond eerst meer dan twin- alometer rijden naar Sportpark Meerhorst, zich ver lens omkleden, warmlopen, inschieten en dat alles rWelgeteld 120 seconden voetbal. De KNVB zag iandere mogelijkheid dan de laatste twee minuten e laten spelen van het eerder dit seizoen bij een 2-2 'dgestaakte duel met Stompwijk 2. Er'staat name- nog heel wat op het spel. leze rubriek stond twee weken geleden al te lezen voor een vreemd competitieslot de reserve derde se beleeft. WSB móést indertijd het treffen tegen fadant Stompwijk winnen om concurrent SJZ 2 voor te blijven in de race om het kampioenschap. Maar in de 88ste minuut was de stand nog in evenwicht en tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een straf schop toegekend. De teleurstelling was zó groot dat de Noordwijkerhoutse elf het veld uitliep. Met als gevolg dat niet WSB maar SJZ met de titel ging strijken, zo dachten de betrokkenen. De KNVB heeft een andere zienswijze. De bond besloot in al haar wijsheid dat beide elftallen voor de laatste twee minuutjes opnieuw de wei in moeten. En Hans van Benten is dan de eerste die de bal beroert. Aan hem de taak om die gewraakte penalty om te zetten in een doelpunt en zo WSB defintief de das oni te doen. Faalt hij echter, dan zullen SJZ en WSB een beslissingsduel moeten afwerken. In het wonderlijke scenario dat Van Benten mist én WSB in de resterende tijd wél scoort, dan kan bij Bavo de vlag uit. Van Benten wordt er niet warm of koud van: „Het is inderdaad een vreemde situatie. Ik had gedacht dat WSB wel bestraft zou worden zodat het uitspelen niet meer nodig zou zijn. Voor ons gaar her nergens meer om en zal het nog moeilijk worden om elf man bij el kaar te krijgen. Sommigen zijn misschien al op va kan- De aangewezeVi man voor de penalty gaat er vanuit dat hij van elf meter raak schiet. „Daar hoef ik niet op te oefenen", zegt de speler die ook uitkomt voor zaalvereniging Mc Donald's en daar ploeggenoot is van Sjaak de Boer, en die speelt op het veld bijSJZ 2. Van Benten: „Niet alleen daarom wil ik raakschieten. Ik gun het SJZ gewoon. En zij zullen uiteraard met het hele team en aanhang langs de lijn staan zodat ze na afloop hun kampioenschap bij óns kunnen vieren. Dat kan natuur lijkeen leuk feestje worden. Door een 3-1 overwinning op SEP plaatste VNA zich op donderdag 8 mei voor de na- competitie niet vier andere zes- deklassers voor twee plaatsen in de vijfde klasse. We zijn nu twee wekèn verder en de Leidse Bos- huizerkadeclub nioet de eerste wedstrijd van de vier nog spe len. Alle reden dus voor een te lefoontje naar de wedstrijdlei der van District West 4. De mo gelijkheid bestaat natuurlijk dat men daar wat losse competitie eindjes is vergeten. En de redac tie van Suizebollen is nooit te beroerd om mensen in zo'n ge val een herinnerend helpend handje toe te steken. Dat blijkt echter niet nodig. Sterker nog, Ed Sluymers is deze ochtend zelfs druk met deze kwestie in de weer: Want het wordt zo langzamer hand wel tijd om ermee te be ginnen. Er ligt echter een praktisch pro bleempje. Met VNA mogen er dan nog drie klasse-periode kampioenen bekend zijn. die ene van de zesde klasse B ont breekt nog. Hoe de zaak precies ligt, en over welke vereniging het gaat, weet Sluymers niet, maar: „Er loopt daar nog een tucht- zaak. En zo lang die niet is afge handeld, ontbreekt de naam van die ene club en valt er voor mij niets te organiseren. Behalve die strafrechtelijke hin dernis - het gaat hier overigens om de vereniging Duinoord, maar dit terzijde - is er nog een ander aspect aan de zaak, zo laat Sluymers weten: „De kans bestaat dat die nacom- petitie helemaal niet wordt ge speeld. Sluymers weer, verduidelijkend: „Er is sprake van dat de compe tities van de vijfde en zesde klas se volgend seizoen anders wor den opgezet. De mogelijkheid bestaat dat ze samengevoegd gaan worden. Als dat het geval is, hoeven we natuurlijk geen promotiecompetitie te laten ver spelen. ploegen die vervolgens allemaal promoveren, dat ziet er wat on zinnig uit. Alleen: de kans dat dat toch gebeurt, is bepaald niet klein. Er mag dan inmiddels een hearing zijn geweest over de nieuwe competitieopzet, beslui ten zijn nog niet genomen. En als die beslissing langer uitblijft dan de uitspraak in de tucht- zaak, gaat Sluymers 'gewoon be ginnen'. „Misschien moeten we later dan metz'n allen constateren dat die wedstrijden voor niets zijn ge speeld. Maar ik moet ook wat. We kunnen natuurlijk niet eeu wig blijven wachten. Een constatering waar de selec tie van VNA het geheel mee eens zal zijn. Het is al heel ver velend om in conditie te moe ten blijven, op het moment dat andere voetballers al lang en breed de teugels kunnen laten vieren. Maar als dan naderhand blijkt dat je je wekenlang voor niets hebt ingehouden, wordt het pas echt vervelend.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21