'We gaan in Berlijn voor een 'Super Mario' J heerst in Giro Modderbad heeft heilzame werking op Van den Akker T Sport Geert maatschappij durft voeten van Rik Smits te verzekeren Sampras en Hingis voeren lijst in Parijs aan Matthijsse en Heiner afwezig in Medemblil b) HOOFDTRAINER(STERJ WOENSDAG 21 MEI 1997 Vrouwenbondscoach Tom van 't Hek hangt 'de positivo' uit BUNNIK. PAULINE BLOM GPD-VERSLAGGEEFSTER Tom van 't Hek houdt van vergelijkingen. Dus spreekt de bondscoach van de hockeyvrouwen over de aanstaande Champions Trophy als een 'examen'. Waarin duidelijk moet worden of alle geïnvesteerde tijd en energie iets op heeft gele verd. In Berlijn treft Oranje vanaf 1 juni de zes beste ploegen van de wereld. En wil de nieuw bakken quizmaster zien dat het gat met de top twee (Zuid-Korea en Australië) opnieuw kleiner 'is geworden. De ambiteuze ex-international ontpopte zich gisteren op de bondsburelen in Bunnik als een positivo. ,,We gaan naar Berlijn voor een fina leplaats", stelde hij. „We moeten ons weer sta biel vestigen in het wereldhockey. En dat is reëel mogelijk. Ik zie dat de ploeg vooruit is gegaan, maar dat moet blijken op de Champions Trop hy." Zo niet, dan heeft de bondscoach altijd nog long Oranje achter de hand. ,,Er staan er een paar op de nominatie om door te stoten naar de seniorenploeg." Na jaren achter de echte top aanhobbelen vindt Van 't Hek dat het tijd is om aan te sluiten. Na Atlanta (goed voor brons en een begrotings tekort bij de bond, wegens de niet-ingecalcu- leerde medaillebonus) regeerde hij met harde hand. 'De tijd dat speelsters zelf konden bepalen of ze wel of niet in het Nederlands team willen spelen, is voorbij', stelde de bondscoach. Janette Lewin - fysiek sterke middenvelder - koos na een paar maanden eieren voor haar geld. Te veel, te vaak en te hard trainen, daar had de Kampong-aanvoerster weinig trek in. Maar de rest van de selectie (waaronder negen Atlanta-gangers) hield stand en we\kte zich een paar keer per week in het zweet om straks in Berlijn - en volgend jaar op het WK in eigen land - voor meer dan brons te kunnen gaan. „We hebben veel tijd gestoken in de ontwikkeling van mensen", aldus Van 't Hek. „Nu is het punt waarop ze moeten laten zien dat ze. die ontwik keling ook daadwerkelijk door hebben ge maakt." Van de groep van negentien - inclusief de ge blesseerden Margje Teeuwen en Mijntje Don- ners - zal voor de Champions Trophy nog één speelster moeten 'zakken'. Want straks in Berlijn is slechts plaats op de bank voor vijf reserves. Amsterdam-spits Mieketine Wouters zal daar in ieder geval niet bij zijn. De door zijn voorganger Bert Wentink destijds uit de selectie verwijderde international vindt dat de tijd rijp is voor een rentree in Oranje. „En met haar een hoop ande re mensen", weet Van 't Hek. Met pretoogjes: „Alleen niet de man die kiest." Als voorbereiding op de Champions Trophy speelt Oranje donderdag (bij Hattem), zaterdag (Klein Zwitserland) en zondag (Wagener Sta dion) tegen het sterke Zuid-Korea. Daarna trekt de ploeg zich terug voor een trainingskamp, om vervolgens af te reizen naar Berlijn. In de aan loop naar het WK speelt de selectie eind juni ook nog een sterk bezet zeslandentoernooi in Seoul, waar 60.000 dollar aan prijzengeld te verdelen valt. Daarna maakt de keuzeheer de examenre sultaten bekend. Want op weg naar het WK'98 in Utrecht overleven alleen de beste leerlingen. De selectie bestaat uit: De Heij, Verhaegh, Kuipers (Kam pong), Touw, Boomgaardt (MOP), Van den Broek (Rotter dam), Deiters, Veenstra, Thate (Amsterdam), Kooien, Duyster, Holsboer, Van der Wielen (HGC), Van den Boog aard (Den Bosch), Ilanneke Smabers, Van de Kielt (Laren) en Fortuin (HDM). Positie leider Tonkov niet in gevaar X Mario Cipollini heeft gisteren de vierde etappe gewon nen van de Ronde van Italië. De Italiaan was de snelste in de sprint. Hij versloeg zijn landgenoot Endrio Leoni en de Spanjaard Angel Edo. De rit ging over 156 km van San Marino naar Arezzo. De Rus Pavel Tonkov blijft leider van het algemeen klassement. arezzo afp 'Super Mario' boekte op de vier de dag van de Giro d'Italia zijn derde ritzege in de 80ste afleve ring. Daarmee bracht hij zijn aantal dagprijzen in de Giro op negentien sinds zijn debuut acht jaar geleden. Cipollini is dit jaar voor de zevende keer ge start in de Ronde van Italië. Vo rig jaar won de 30-jarige sprin ter vier etappes. Indien de Itali aan nog een dagzege pakt stoot hij door tot de top tien aller tij den van dagwinnaars. „Ik hoop op nog twee zeges. Dat zou mijn beste resultaat zijn", zei de rijzige Toscaan. „De komende dagen valt voor mij weinig eer te behalen met de bergen. Ik dien tot vrijdag te wachten." Cipollini zal in zijn jacht op het persoonlijke record geen beroep meer kunnen doen op ploeggenoot Gian Matteo Fa- gnini. De persoonlijke gangma ker werd na de finish uit koers genomen. De wedstrijdleiding verwijderde de Italiaan uit de ronde wegens gevaarlijk gedrag. Op het moment dat Fagnini zijn ploegmakker naar de finish loodste, op 300 meter van de fi nish, drukte hij en passant twee renners tegen de dranghekken. „Dat gebeurde opzettelijk. Dat kunnen we niet tolereren. Daar om ook deze extra zware straf', verklaarde de voorzitter van de wedstrijdcommissarissen. Rose-trui-drager Pavel Tonk ov had een relatief rustig dagje. Met enig meewaren sprak de Rus over de mislukte pogingen van zijn landgenoot Evgeni Ber- zin de minieme achterstand van één tel in de tussensprints weg te werken. „Dat getuigt niet van veel zelfvertrouwen", sneerde Tonkov, winnaar van vorig jaar. „Waarschijnlijk vreest hij de bergen." Woensdag staat de eerste bergrit op de rol met aan komst op 1700 meter hoogte in Terminillo. De Italiaan Gabriele Colombo verdween uit de top tien van het algemeen klassement. De winnaar van Milaan-SanRemo 1996 kwam in de finale van de vierde etappe ten val. Zijn ach terwiel slipte weg. Hij arriveerde met één minuut achterstand. Mario Cipollini kan alweer de handen heffen na zijn derde zege in vier etappes. BUCHTEN GPD Afzien is al sinds jaar en dag een gevleugelde term bij het wiel rennen. Sinds gisteren is 'niets zien' dat ook. De koninginnen- rit van Olympia's Tour draaide in de Limburgse heuvels uit op een helletocht die lange tijd niet meer vertoond is. Niet aflatende stortregens veranderden de Limburgse wegen in woeste modderstromen waardoor de renners zich een weg moesten banen. Twee renners kwamen uiteindelijk als eerste uit het Badmintonteam begint met nederlaag glasgow anp Nederland is de wereldkam pioenschappen badminton in Glasgow begonnen met een ne derlaag van 3-2 tegen Maleisië. Na twee partijen stond het team van coach Martijn van Doorn malen met 2-0 achter. Met na me het verlies in de openings partij, het gemengddubbel, was niet ingecalculeerd. Quinten van Daim en Nicole van Hooren verloren in drie ga mes van Cheah Soon Kit en Lim Pek Siah. Chris Bruil kon de stand niet gelijktrekken. Hij ver loor van Yong Hoek Kim. Bruil pakte nog wel de eerste game met 15-10. De Maleisiër paste in de tweede game zijn spel aan en won eenvoudig met 15-7. Toen Bruil vervolgens het derde spel met vier onnodige fouten op rij begon, vocht hij voor een 'kansloze zaak. Brenda Beenhakker won een voudig haar partij met 11-2 11-8 van Boopathy. De nekslag kwam in de vierde partij. Den nis Lens en debutant Norbert van Barneveld speelden onge dwongen maar redden het niet tegen het geroutineerde dubbel Wan Wah/Choong Tan Fook, de nummers 7 van de wereld ranglijst. De Aziaten wonnen met 15-9 15-13. De ervaren Eri ca van den Heuvel en Monique Hoogland wonnen hun dames- dubbel eenvoudig. Dat resultaat telde slechts voor de statistie ken. modderbad, dat een heilzame werking bleek te hebben op de benen van prof John van den Akker. Hij klopte de Italiaan in Sloveense dienst Andrea Zatti met krap een banddikte ver schil. Het was een beetje een onwe zenlijk gezicht, daar in het Lim burgse dorpje Buchten. Daar waar de amateurs in het pelo ton de voorgaande etappes in Olympia's Tour tevergeefs ruk ten aan de ketting die ze om de nek hadden gekregen van de Foreldorado-profs, daar kwa men de renners gisteren in klei ne plukjes, ver uit elkaar gesla gen, over de meet. De verzor gers kwamen washandjes en water tekort om de modderfigu ren te ontdoen van hun bruin gele jas. Voor de meeste cou reurs zal het een dag blijven die ze niet licht zullen vergeten. En eigenlijk ook wel een beetje voor de winnaar van de etappe. John van den Akker, bij na 31 inmiddels, had in zijn ne genjarige profloopbaan veel meegemaakt. Maar dit was toch wel weer iets bijzonders, iets wat hij achtereenvolgens bij Roland, PDM, ZG Mobili. Coll- strop, een jaar individuele sponsoring en nu tweede jaar Foreldorado zelden meemaak te. „En dat terwijl ik eigenlijk een grote hekel heb aan regen. Maar mijn benen kunnen er op een of andere manier heel erg De Foreldorado-ploeg aasde collectief op revanche na de tijdrit van maandagavond, die de profs net als Giant, De Jonge Renner, Slovenie en Tegeltoko in een krakend onweer hadden moeten afwerken. „Dat was nog een graadje erger dan van daag", vond Van den Akker. Protesten tegen de vertekende uitslag hadden geen effect. Dus moest het maar op de fiets ge beuren. Michael van der Wolf was bij de eerste serieuze ont snapping betrokken, Van den Akker nam het daarna over. Eerst in gezelschap van twee Italianen (Citton van de Itali aanse baanploeg en Zatti), daarna alleen met laatstge noemde. Het gat nam met vier minuten dergelijke vormen aan dat de twee, vier seconden van elkaar verwijderd in het alge meen klassement, elkaar op de meet de leiderstrui zouden moeten betwisten. „Ik ging ook echt voor die plek." Zover kwam het niet omdat de Itali aanse klassementsleider Coli- nelli het gat in de twee plaatse lijke ronden terugbracht tot krap twee minuten. Van den Akker: „Ik hoorde dat en toen heb ik alles op de etappezege gezet." Hij slaagde, zij het met moeite. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, trekking 20 mei: 3 - 4 - 7 - 14 - 15-17-31-34-36-37-39-41-45- 50 - 55 - 59 - 65 - 67 - 68 - 78. (onder voorbehoud) BADMINTON Glasgow. WK Landen, Sudirman Cup. Groep 2B: Nederland - Maleisië 2-3 Van Daim/Van Hooren - Soon Kit/Tek Siah 15- 10 9-15 2-15, Bruil - Hoek Kin 15-10 7- 15 7-15, Beenhakker - Pathy 11-1 11-8. Van Barneveld/Lens - Wan Wah/Choong Tang 9-15 13-15, Van den Heuvel/Hoog land - Amin/Kuay 15-5 15-4. BASKETBAL NBA, play-offs. Eastern Conference, finale (best-of-seven), eerste wedstrijd:'Chicago Bulls - Miami Heat 84-77. Stand: 1-0. Rotterdam. Oefenwedstrijd mannen. Ne derland - Purdue University (VSt) 92-99 (44-43). Topscorers Nederland: Hammink 14, Huybens 14. HANDBAL Kumamoto. WK mannen. Groep B: Zuid- Korea - Frankrijk 27-26 (11-18), Zweden - Noorwegen 24-17 (12-8) Groep C: Tsje chië - Brazilië 24-10 (12-6), Egypte - Spanje 19-19(11-10) Bauer (Oos) 6-4 5-7 7-5, Kroslak (Slo) - Voinea (Roe) 6-0 7-6. Rios (Chl/3) - Gau- denzi 6-4 4-6 6-4, Rosset (Zwi/5) - Sargsian (Arm) 6-2 4-6 7-6, Gumy (Arg) - Boetsch (Fra) 7-6 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Adams/Oosting (ZAf/Ned) - Bauer- /Clinton Ferreira (Dui/ZAf) 6-2 6-3, Plam- berger/Cash (Oos/Aus) - Noteboom/Schal- ken (Ned) 6-3 6-3. Madrid. Vrouwen, 325.000 gulden. Eerste ronde: Spirlea (Roe/4) - Ellwood (Aus) 6-3 6-4, Maruska (Oos) - Po (VSt/6) 3-6 6-2 6- 4, Schnyder (Zwi) - Raymond (VSt) 6-1 6- 2, Cristea (Roe) - Whitlinger-Jones (VSt) 7- 6 6-4, Gorrochategui (Arg) - Mary-Joe Fer nandez (VSt/5) 6-2 6-3, Arantxa Sanchez (Spa/3) - Serna (Spa) 6-2 6-1, Frazier (VSt/8) - Pena (Spa) 6-4 6-3, Ruano (Spa) - Wild (VSt) 4-6 7-6 6-1, Maria Sanchez (Spa) - Martinez (Dui) 6-1 6-0, Labat (Arg) - Nemeckova (Tsj) 6-2 6-1, Cecchini Ita) - Grande (Ita) 7-5 6-3, Carlsson (Zwe) - Sal vador (Spa) 6-0 6-0, Leon (Spa) - Hiraki (Jap) 6-2 6-4. WIELRENNEN ROTTERDAM ANP Düsseldorf. World Team Cup. Rode groep: Australië - Verenigde Staten 2-1, Woodfor- de/Woodbridge - O'Brien/Stark 4-6 6-4 6- 2. Kroatië - Tsjechië 1-1. Ivanisevic - Ulihrach 6-4 3-6 6-4, Hirszon - Korda 5-7 4-6. Blauwe groep: Spanje -Zweden 2-0. Mantilla - Larsson 1-6 7-6 6-4, Albert Cos ta - Gustafsson 6-4 6-1 Straatsburg. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Mauresmo (Fra) - Cacis (VSt) 6-2 6-4, Kijimuta (Jap) - Magdalena Ma- leeva (Bul/8) 7-5 3-6 6-1, Zvereva (WRu) - Randriantefy (Mad) 6-2 6-2, Sidot (Fra) - Diaz-Oliva (Arg) 7-6 6-2, Lucic (Kro) - Be- gerow (Dui) 6-2 4-6 6-2, Wiesner (Oos/4) - Studenikova (Slo) 4-6 6-0 6-4, Coetzer (Zaf) - Sawamatsu (Jap) 6-1 6-2. Tweede ronde: Graf (Dui/1) - Hy-Boulais (Can) 6-3 6-2. St. Pölten. Mannen, 800.000 gulden. Eer ste ronde: Hrybaty (Slo) - Kafelnikov (Rus/2) 6-3 6-3, Schalier (Oos) - Johans son (Zwe/8) 4-6 7-6 7-6, Alamin (Mar) - Ronde van Italië. Vierde etappe, San Mari- no-Arezzo: 1. Cipollini (Ita) 156 km in 3.57.58 (39,333 km/u), 2. Leoni (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Magnusson (Zwe), 5. Baldato (Ita). Algemeen klassement: 1 Tonkov (Rus) 12.17.44, 2. Berzin (Rus) 0.01, 3 Petito (Ita) 0.12, 4 Leblanc (Fra) 0.37, 5 Oegroemov (Rus) 0.53, 6. Gotti (Ita) 0.55, 7 Noë (Ita) 1.13, 8. Zaïna (Ita) 1.16, 9. Guerini (Ita), 10. Dominguez (Spa) 1.22. Olympia's Ronde. Vijfde etappe, Maas- bracht - Buchten: 1 Van den Akker (Veld hoven) 187,2 km in 4.39.36, 2. Zatti (Ita), 3. Van Dartel (Rosmalen) 1.53, 4 Van Vél- zen (Zoetermeer), 5. Collinelli (Ita), 6. Ro gers (VSt), 7. Van der Ven (Nieuwegem) 2.33, 8. De Groot (Zevenhoven), 9. Van Schalen (Helmond) 2 43, 10. Hiemstra (Marum). Algemeen klassement: 1. Colli- nelli 15.39.46, 2. Van den Akker 0.12, 3. Zatti 0.20, 4. Van Dartel 1.05, 5. Citton (Ita) 1.08, 6. Zonabini (Ita) 1.17, 7 Van Velzen 1.31, 8. Van der Ven 1.44, 9. Van Schalen 2.01, 10. Rogers 2.28. Ronde van Woerden, elite met contract: 1 Den Bakker (Hoogstraten) 80 km in 1,59.53, 2. Boogerd (Den Haag), 3. Zabel (Dui), 4. Cornelisse (Amsterdam), 5. Van Bon (Apeldoorn). De teleurstelling bij bondscoach Van Helfteren zat gisteravond diep. Niet over de nederlaag van de basketballers in de oe fenwedstrijd tegen Purdue Uni versity uit Lafayette, Indiana (92-99) maar over Rik Smits. De center van Indiana Pacers had vrijdag in Dublin na negen jaar zijn rentree willen maken in Oranje. De Brabander had zijn schoenen met steunzolen en in- legkussentje uit Indianapolis meegenomen, maar de.verzeke- ring lag dwars. Er was in Neder land geen maatschappij die de voeten van Smits durfde te ver zekeren. En dus gaat Smits in eigen land op huwelijksreis in plaats van naar Ierland voor het EK-kwalificatietoernooi. Voor het duel tegen Purdue was Smits al niet beschikbaar. Hij wilde alle heisa in Neder land ontlopen. Van LIelfteren miste bovendien de guards Krieger en Goedee door blessu res, waardoor Faydherbe en Ormskerk wisselend het spel mochten verdelen. Een garantie voor succes betekende dat niet. Krieger is er in Dublin weer bij, Goedee niet. De wedstrijd in de sporthal Rijnmond Noord in Rotterdam was het achtste en laatste oe fenduel van Oranje op weg naar Dublin. De ploeg verloor er zes: twee van Hongarije, twee van Portugal en twee van Purdue, en speelde nooit in dezelfde sa menstelling. Geert Hammink en Marcel Huybens werden topscorer met 14 punten en 8 rebounds, Derks, De Waard en Van der Sluis verzamelden 13 punten. Voor de Boilermakers van Pur due was Miller op schot met 24 punten. Het was de zesde over winning van de Amerikaanse studenten in evenzovele wed- NHL, Western Conference, finale (best-of- seven), derde wedstrijd: Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 2-1. Stand: 2-1 Pete Sampras en Martine Hingis voeren bij de Open Franse ten niskampioenschappen in Parijs IJSHOCKEY de speelschema's aan. Richard Krajicek is als zesde geplaatst. Brenda Schultz staat veertiende op de lijst. De deelname van Sampras op Roland Garros, het tweede Grand-Slamtoernooi van het jaar, is nog niet helemaal zeker. De Amerikaan kreeg maandag last van een spier in de lies en speelde zijn partij tegen Mark Philippoussis voor de World Team Cup in Düsseldorf uit voorzorg niet uit. Bij de mannen staat Michael CHEF* WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921, im de Cler (Leiden) I en Robert Jan Raven- sbergen (Katwijk) spelen op zaterdag 7 juni in Til burg in het Nederlands Uefa- elftal tegen Brazilië De w Lei den houdt voor de 20ste maal het grote strafschoppentoer- nooi. De voorrondes zijn op 26 en 27 mei. Op donderdag 29 mei volgen de kwart- en halve finales. De finale is op 31 mei De Oude Tol in Sassenheim houdt vanaf 3 juni weer een Zo- merleague bowling. Voor inlich tingen: 0252-216850 Ben van Kempen nam afgelopen week einde deel aan een Run-Bike- Run in het Poolse Glogow. De atleet uit Lisse werd tweede In Noordwijk zijn op 7 en 8 juni nationale windsurfwedstrijden De uittocht van spelers in de hoogste amateurklassen neemt grote vormen aan. Vooral zon daghoofdklasser SC Feyenoord zit in de problemen. Tom Stam en Jeroen Rijsdijk (beiden Ba- rendrecht), Michiel Spierings (Spartaan'20), Edwin van Zwie- teren (Kozakken Boys), Peter de Graaf (Dordrecht'90) en Pascal Bosschaart (Feyenoord) keren de club de rug toe. Patrick Alte- na (SHO) en John Kroon (Spa kenburg) komen terug naar de Rotterdammers. Hubert van Hemel (Terneuzen) gaat naar zaterdaghoofdklasser Hoek. Adriaan van Nieuwenhuijse is de nieuwe trainer van de club uit Zeeuws Vlaanderen. ACV versterkt zich met Edwin Kwak kel (DOS Kampen) en Arne Jo ling (Borger) Het Leids school- slagbaltoernooi wordt op 28 mei op het sportterrein aan de Zoeterwoudse Singel gehouden Er is nog plaats bij de tweede Fit-test van Leiden Atletiek op zaterdag 24 mei (aanvang 9.30): 071-5154208 De UEFA voert per 1998 een Europese titelstrijd zaalvoetbal in Zwemvereni ging Sassenheim zoekt met spoed een trainer Hockeyclub LOHC viert in augustus het 80- jarig bestaan 'Oranje op zater dag', is de titel van een boek werk over alle wedstrijden van het Nederlands zaterdagelftal. De samensteller is Katwijker Lies Mast Bij FC Lisse krijgt de jeugdopleiding een nieuw jasjt De F-junioren gaan spelen in een onderlinge competitie, zo dat er voor de jeugd geen lang reistijden meer zijn Voetbal club ASC speelt op 30 mei tegi Oud-Sparta (met Bert Jansen, Wim Meutstege en Leen de Goey). Vooraf is er om 18.30 ui een receptie met Theo van gelen als gastspreker Het eer ste elftal van Bernardus heeft een sponsor. DKA Alphen BVj Bernardus tekenen morgen he contract De laatste tussen- sprint van Olympia's Tour is zondag 25 mei op de Gemene- weg in Hazerswoude (13.12 uu Zondag 8 juni organiseert de Alphense sportvereniging Hav Fun een Green Grass Volleybal toernooi op het grasveld vanij wielervereniging Avanti. Recre atieve teams kunnen zich aan melden bij Helene Bouwens (0172-438842) Rugbyclub DIOK houdt op vrijdag 30 mei om 20.00 uur een kampioensi ceptie in het clubhuis aan de Smaragdlaan Het Dirk vand Neuttoernooi bij VNA wordt o zaterdag 31 mei afgewerkt. Deelnemende ploegen zijn Leidsche Boys, VNA en de zat» dagafdelingen van Roodenbui en LFC Het tweede elftal van UVS speelt op 25 mei in Asseo om het kampioenschap vanK .derland Stompwijk heeft hei zaalvoetbalkampioenschapv; Nederland voor voetbalscheid rechters toegewezen gekreger, Vanavond: tweede ronde jeug korfbaltoernooi van Sporting Trigon In Alphen aan den Ri gaat vandaag eveneens de jaa lijkse Sportontmoetingvansi; Alphense Boys krijgt ii voorbereiding op het nieuwe seizoen twee profclubs op be zoek. Na Benfica (20 juli) kon nu ook De Graafschap (26 juli naar De Bijlen De ijsclubs di 's winters trainen op Kunstijs baan Kennemerland houden voor de tweede keer een fiets tocht langs hun clubhuizen, tocht wordt op 25 mei gehou den en is 75 kilometer lang Sleutels organiseert deze weel twee toernooien. Eerst kornet lagere teams op 23 mei in acü in de strijd om de Old Stable Cup. Zondag volgt het sponst toernooi MEDEMBLIK ANP De dertiende editie van de Spa Regatta moet het stellen zonder de twee Nederlandse medaille winnaars bij de Olympische Spelen in Atlanta. Zowel Mar griet Matthijsse (Europe, zilver) als de voormalige inwoner van Koudekerk Roy Heiner (Finn, brons) ontbreekt op de deelne merslijst van het jaarlijkse zeil- toernooi, dat vandaag van start gaat. Heiner (36) is definitief ge stopt als Finn-zeiler. Hij voelt zich voor het eenmansbootje te oud. De drievoudige olympiër denkt aan een nieuwe Soling- campagne voor Sydney 2000. In Barcelona (1992) eindigde hij in die klasse op de teleurstellende achttiende plaats. De komende jaren richt Hei ner zich met zijn eigen team voornamelijk op het matchra cen en het zeezeilen. Met zijn Ocean Greyhound neemt hij komende maand deel aan Round Europa Race. Het derlandse Whitbread-teamB nel/Sunergy, onder lejding i schipper Arend van komt eveneens in die wedst uit. Heiner wil dit jaar ook meedoen aan een race om wereld in negentig dagen. Matthijsse (21) is nog al) niet hersteld van een schoud blessure, opgelopen tijdens; wintersportvakantie, toen ongelukkig bij het sik boarden. Twee maanden g< den onderging Matthijsse i operatie. De revalidatie verb J trager dan verwacht. Haar rentree is verschot naar het Europees kampio schap, van 7 tot 20 juli in Al e ne. Matthijsse woont de Spa: gatta, die tot zondag duurt,1 een paar dagen bij. Ze zal put i citaire werkzaamheden verri t ten en tevens de bondstraio i assisteren op het water. SPORT OP TV strijden. Een week eerder ver sloeg het Ierland, zondag de te genstander van Oranje, twee keer met fors verschil (100-76 en 114-86). Van Helfteren gaat met elf spelers naar Dublin: Krieger, Ormskerk, Faydherbe, De Waard, Triemstra, Van der Sluis, Ackermans, Derks, Huybens, Van Rijn en Hammink. De Vries en Tuinstra zijn de afvallers. „Ik ga ervan uit dat Krieger niet speelt", aldus de bondscoach. „Omdat hij aan de beterende hand is, neem ik hem mee." Ook over Hammink is de coach niet tevreden. „Het is duidelijk dat Geert vier, vijf we ken geen bal heeft aangeraakt. Hij heeft conditionele achter stand. Maar ik ben niet in de positie hem thuis te laten." Van Helfteren mist al de centers Zwikker (NBA-toekomst) en Nahar (liesoperatie). VANDAAG 17.00-18.30 EURO: Tennis- ATP World Team Cup vanuit Düsseldorf (Duitsland). 17.01-17.29 Ned 2: Goud. Zilver en Brons documentaire over de Olympische Spelen. 18.30-19.30 EURO: Gewichtheffen: EK man nen vanuit Rijeka (Kroatië). 18.35-19.00 RTL 5; Sportnieuws Café'. 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal 19.30-20.10 BRT 1: Sport. 20.00-22.00 EURO: Gewichtheffen. EK man nen vanuit Rijeka (Kroatië). 20.30-21.56 Ned 2: Studio Spor UEFA Cup-finale tussen Inter Mil 23.00-23.45 RTL 4: Sportmei 23.15-23.55 Ned 2. Studio N 23.50-00.35 RTL 5: Sport. 00.30-01.00 EURO: Tennis: j de ATP World Team Cup vanui DONDERDAG 08 15-08.20 Ned 1Sportjournai.. 11.30-13.00 EURO: Voetbal: UEFACupf r' Herh. 04. 20.40-00.15 RAI UNO: Voetbal: UEFA-Cup, Inter - Schalke. 21.00-22.00 NBC- Golf: European PGA, tbal, 12.00-16.00 Did 2: Sportschau, live-Wc Schalke Team Cup tennistoernooi in Düsseldorf. 12.30-12.35 Ned 3: Sportjournaal. 13.00-14.20 Ned 2: Studio Sport 14.30-15 30 EURO: WK legends: voetbi gazine Herh 15.30-17.00 EURO: Voetbal: UEFA Cup-: g Herh 17.00-18.30 EURO: Tennis; ATP Cup vanuit Düsseldorf (Duitsland). 17.07-17.50 Did 2- Sportschau, li /orldTi Chang tweede voor titelverdedi ger Jevgeni Kafelnikov, Goran Ivanisevic is vierde. Bij de vrou wen is Steffi Graf tweede. Moni ca Seles is als derde ingeschat, Jana Novotna als vierde. André Agassi doet niet mee aan het toernooi. De Amerikaan heeft last van een polsblessure. Voetbalvereniging R.K.S.V. DoCoS Uitkomend in de 3de klasse zoekt voor haar snelgroeiende jeugdafdeling: a) HOOFDTRAINER B-jun. i.b.v. TC III meisjesafdeling i.b.v. JVT met ervaring Trainingen op 2 avonden per week, alsmede begeleiding op zaterdag. Sollicitaties richten aan: R. Bilderberk, Oranjelaan 88 2231 ZG Rijnsburg

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20