De Boer en Van Geer pakken districtstitels Unicum uit titelra Zege bij districtskampioenschap weinig waard Sport Nuttige zeges Alphia Van der Tang voorzichtig na hartritmestoornissen Vijf ereplaatsen zwemmers De Zijl/LGB Madjoe dankt zege aan drie productieve minutd DINSDAG 20 ME11997 994 Bart van Delft wint én verliest finale Femke de Boer en Niels van Geer zijn de nieuwe jeugd kampioenen van het tennisdistrict Leiden geworden. Op de banen van Hillegom had een ontketende De Boer geen mededogen met de winnares van vorig jaar, Hanne- ke Rothbarth. Van Geer was na twee gelijkopgaande sets de meerdere van Bart van Delft, die wel de titel in zijn ei gen leeftijdsgroep, tot en met 14 jaar, voor zich opeiste. TENNIS PETER KLEIN MEDEWERKER In de alweer 31ste editie van de 'Leidse' jeugdkampioenschap pen verdiende slechts één speelster de titel in de hoogste leeftijdscategorie, die tot en mét 16 jaar. Femke de Boer was vo rig seizoen de revelatie van de BI-toernooien behorend tot het LD-circuit, nam afgelopen win ter van de Leidse jeugd op de nationale jeugdranglijst de hoogste positie in en werd daar om als eerste geplaatst. Terecht, zo bleek, want de Hazerswoud- se verspeelde in haar twee par tijen tot aan de eindstrijd tegen Recella Stikkelorum en Mariëtte van den Berg slechts vier ga mes. Hanneke Rothbarth, als nummer 2 ingeschaald, klopte in de halve finale Monique van Ark in twee sets. In de slotronde was De Boer andermaal oppermachtig. De speelster van het derde team Dubbele zege Van der Kooij LEIDEN WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER Vincent van der Kooij weet weer wat winnen is. In één weekeinde zegevierde de 17- jarige Leidenaar zelfs twee keer, in een districtsklassie- ker en in het districtskam pioenschap dat hij voor zijn vereniging in het Brabants Wernhout verreed. Marion Borst was met een tweede en een elfde plaats ook bijzon der goed op dreef. Ook Mi- quel van Kessel greep maar net naast de winst in zijn dis trictskampioenschap. In de Assense Omloop van het land van Bartje brak Van der Kooij de wedstrijd open na driekwart van de 120 kilo meters. Een groep van acht sloot zich bij hem aan, van wie alleen Bas Goossens de demarrage van Van der Kooij kon volgen. In de eindsprint ging ook deze Borculoër er aan. Van der Kooij won een dag later ook in het gecombi neerde districtskampioen schap van Midden-Neder land en Brabant. Tweemaal achterhaalde hij de koplo pers en na de beslissende de marrage reed Van der Kooij veertig tellen weg van num mer twee. Marion Borst was tijdens haar regio-kampioenschap (Zuid-Holland 1, 2 en Noord- Holland) bijna net zo succes vol. In Achthuizen hoefde de Leiderdorpse alleen Leontien van Zijlaard-Van Moorsel te laten voorgaan. Met Van Moorsel en één van haar teamgenotes van VKS was ze in de slotfase van de 72 kilo meter lange koers naar de kopgroep van acht toegere den. Borst bevond zich op de streep in het kielzog van de Brabantse. De Stompwijkse Hartol-rijdster Irma van der Salm plaatste zich eveneens bij de top-vijf. Daags tevoren in Schijndel had Borst minder kracht over aan het einde van de plaatse lijke Lus. In de kopgroep van elf kon ze daardoor Libertas- ploeggenote Margareta Groen weinig steun bieden in de eindsprint. Mede dank zij de derde ploeggenote Chantal Beltman won Groen, dit keer precies voor Van Moorsel. De Alphense Ingrid Kelderhuis werd achtste. Op pinkstermaandag togen Kel derhuis en de Langeraarse Hester-Marieke Kroes naar Soest voor de districtswed strijd voor Midden-Neder land en Gelderland. De finale was een chaos, omdat samen met de junioren werd ge sprint. Martine Bras van de Hartol-ploeg maakte de juis te keuze en won. Kroes werd tweede, Kelderhuis zevende. van Unicum wilde zich revan cheren voor haar matige optre den in de editie van 1996 en zette vanaf de eerste slagenwis seling de toon. Rothbarth, die vorig jaar juist een opmerkelijke winnares was, kwam niet onder de constante druk uit en leverde de eerste set dan ook snel met 6-0 in. In de tweede set verslap te De Boer heel even. Roth barth, die in het eerste team van Forescate eveneens in de derde klasse van de competitie uit komt, pakte haar eerste game. Het werd de enige, want op nieuw nam De Boer het initia tief in handen om het de vol gende vijf games niet meer uit handen te geven. Bart van Delft werkte zich de afgelopen maanden op tot de nummer twee van Nederland bij de jeugd tot en met 14 jaar. Een hoge positie, waardoor hij het recht verwierf ook in de ho gere leeftijdsgroep te mogen optreden. De jonge Rijnsburger deed dat met verve door de als eerste geplaatste Tim de Rooij met 7-5 en 7-6 uit de eindstrijd te houden. Tegelijkertijd vol deed Van Delft aan zijn ver plichting zich ook voor de finale in eigen leeftijdsgroep te plaat sen. Vier partijen op één dag bleken ook voor een goed ge trainde topjunior uiteindelijk toch te veel. Na een snelle twee- setszege in de slotronde in de groep tot en met 14 jaar op Tim van Veggel, was het spel van Van Delft in de eindstrijd bij de 16-jarigen bepaald mat te noe men. Finaletegenstander Niels van Geer daarentegen had de regen- onderbeking van bijna drie uur veel beter doorstaan. Met gedis ciplineerd en fris tennis greep hij de eerste reeks met 6-4. Van Geer werd in het begin van de tweede reeks duidelijk behou dender. Het kwam de kampioen tot en met 14 jaar van vorig jaar op een 4-1 achterstand te staan. De speler van TEAN, die ko mend seizoen naar Unicum wil overstappen, pakte de draad van de eerste set weer op, maakte 4-4 gelijk en pakte ten slotte de tweede set en de titel met 7-5. Bij de veertienjarige meisjes boekte Marieke Mat- theussens, die vorig jaar in de groep tot en met 12 jaar tot de Bart van Delft won in zijn eigen leeftijdscategorie de districtstitel, maar kon zich in de eindstrijd tot en met 16 jaar niet meer voldoende opladen om Niels van Geer te verslaan. foto marklamers top-tien van Nederland behoor- districtstennisleraar Ymco van rige Paul Baans in twee sets de, een opmerkelijke zege op de Gorcom, duidelijk merkbaar, voor. Mariëtte Onderwater van favoriete Jackie Tromp. Leiden behoort hier in de Zuid West was bij de meisjes in In de jongste leeftijdsgroep, breedte tot de beste districten, de tiebreak van de derde reeks tot en met 12 jaar, was de hand Bij de jongens bleef Michiel de nipt beter dan Margot Boer uit van de vorig jaar aangetreden Weger van OLTC de pas tienja- Woubrugge. In de niet-officiële Voor uitslagen zie pagina 24. chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 0 Mens reikt halve finale EMMEN PETER KLEIN Jolanda Mens bereikti gelopen weekeinde ij sterkbezette viersterre toernooi in Emmen halve finale. De Voorh se A-speelster vei hierin in twee sets vai latere winnares, de gaarse Dimitrova. Tot de halve finale had M die met haar team Lei nias 2 fier aan kop ga; de hoofdklasse, een ui sterk toernooi afgevv Na een dubbelblanke re tegen Charlotte Rui berg was zij met 6-1 6 sterk voor haar plaat note Carlijn Buis, die langs de overstap ma van Popeye GS naar. stelpark. In de kwartfi werd na veel strijd (6- 6) afgerekend met ere siespeelster Hanneke telaars. In de direct sluitend gespeelde h finale tegen Dimiti bleek Mens nog niet steld van de geleverde spanningen. In het e belspel met Kim Kilsd bereikte de Voorho eveneens de halve fii Dekker-speelster Lubt ra Baccheeva toondt Emmen haar goede c petitievorm. De Bulgd drong eveneens door de halve finale, waarii in twee sets van Yv Basting verloor. groep tot en met 10 jaar zege- werden Sjoerd Stevens (Hille gom) en Denise van Putten (Nieuwkoop). TENNISCOMPETITIE PETER KLEIN Unicum is niet langer betrok ken in de race om de titel in de eerste klasse van de landelijke competitie. Gisteren werd de nog af te spelen gemengd dub bel van Heddy Boers en Mark Fleischeuer uit het duel tegen GTR alspog verloren, waarmee de eindstand op 2-6 werd be paald. De ploeg uit Geleen blijft met Presikhaaf/Hateg uit Arn hem en RTC/NIP uit Roermond verder strijden voor de titel. Mark Fleischeuer mocht de voor Unicum op 5-4 afgebroken tweede set gisteren uitserveren, maar slaagde daarin echter niet. Op 6-5 wist Boers evenmin haar opslagspel tot een goed einde te brengen. GTR was het be kwaamst in de afsluitende tie break, pakte de set en de kop positie in de eersteklasafdeling van Unicum. Voor team 3 won nen kersvers districtsjeugdkam- pioene Femke de Boer en Mar- tijn van den Berg hun afgebro ken mixed bij en tegen Leimo- nias 4, dat daardoor met 6-2 werd verslagen. Ingrid van der Plas en i Zandvliet waren, eveneer derde klasse, voor Zee J succesvol. Hun mixedzl perkte het verlies tegt hoog genoteerde Bakkur 2-6. Dekker 2 boekte ee; gelijkspel tegen de nog o: gen koploper Buyte; waartegen op een 1-2 sta afgebroken. Philip Nagi verraste met singlewins het vrouwendubbel e; mixed leverden punten o| In de vierde klasse ei de regioderby tussen i woude en TEAN 2 met het voordeel van de bezi Routinier Harold van won voor ZTC van Ronal mens. Petra Wille, Marg Leeuwen en Jelle Oos singelden voor de Alph met positief resultaat. lasser Zuid West leed vi punten van Wijnand vaa sen (enkelspel en dubb Joost Rothbarth) en singl van Laura Zirkzee toch n 5-3 nederlaag bij Never 0 Voor uitslagen en standen zie /'VJ''""W n De deelnemers aan het districtskampioenschap bij de cyclosportieven waaieren breed uit op het lege parcours in de Zoeterwoudse Grote Polder. foto henk bouwman LEIDEN TIM BROUWER DE KONING De organisatie van het districtskam pioenschap wielrennen tijdens Olympi ad Ronde is vragen om moeilijkheden. Dat ondervond de Leidse wielervereni ging Swift gisteren. Slechts een handje vol coureurs streed op het vrijwel lege industrieterrein De Grote Polder in Zoe- terwoude om de diverse titels. Maurice van Rijn uit Schipluiden won de gecom bineerde koers voor neo- en elite-ama teurs. De tweede plaats in die wedstrijd over honderd kilometer leverde Leon Rekel hof eveneens goud op. De 25-jarige bloemenverkoper uit Ter Aar, vanwege de drukte rond moederdag en een kui- blessure pas kort weer in training, hoef de niet te reageren op de geslaagde de marrage van Van Rijn omdat de 21-jari ge renner uit Schipluiden uitkomt in de categorie van neo's (onder 23 jaar). Op routine troefde Rekelhof de concurren ten uit zijn eigen leeftijdsklasse af. Bij de neo's kwam Hillegommer Peter van de Reep als derde nog net op het podium terecht. In tegenstelling tot andere jaren lag er voor de winnaars van het gedevalueerde kampioenschap geen deelnamebewijs klaar voor de nationale titelstrijd. Anders was dat bij de veteranen, waar de Lei- muidenaar Kees Vernooy (twee) en Rijnsburger Piet Kralt (drie) de eer en het ticket aan winnaar Pronk moesten gunnen. Ron Onderwater haalde zijn gram bij de cyclo-sportieven. Drie jaar geleden ging hij op hetzelfde parcours een ronde te vroeg met opgeheven armen over de meet. Nu bewaarde de Leidenaar het ze- gegebaar tot het laatste en juiste mo ment. 'Ik voelde dat 'ie anders tikte dan normaal' LEIDEN WILMAR KORTLEEVER WIELERMEDEWERKER In het weekeinde van de dis- trictskampioenschappen was Ronald van der Tang de opval lendst afwezige. De Voorhouter die vandaag zijn dertigste ver jaardag viert, meldde zich vrij dag bij het academisch zieken huis met een hartritmestoomis. „Ik voelde dat 'ie anders tikte dan normaal", vond de ervaren wielrenner. „En toen ik de hart slagmeter had omgedaan, zag ik dat het inderdaad niet hele maal goed zat." Voor de Leidse cardiologen bleek het euvel eenvoudig te corrigeren. „Wat hen betreft had ik dit weekeinde al wel mo gen koersen, ik mocht doen wat ik wilde. Maar voor jezelf heb je toch een beetje een raar gevoel. Vandaag moet ik terug naar het ziekenhuis voor on derzoek en dan zien we het daarna wel weer. Ik heb al wel op de fiets gezeten, maar nog geen wedstrijd. Voor cardiolo gen is dit de gewoonste zaak van de wereld, maar zij weten natuurlijk niet wat voor inspan ningen je als wielrenner ver richt." Vooraf had Van der Tang geen enkel signaal gehad van eventuele problemen. „Ik heb nog nooit zoiets gehad. Het zit ook niet in de familie." HONK/SOFTBAL PIETER VAN DER VLIET MEDEWERKER De honkballers van Alphians boekten tegen UW Red Lions belangrijke overwinningen. Na een 11-0 in eigen huis werd het vervolg in Utrecht met 10-6 af gesloten. Dit was precies wat de ploeg van coach Jan Lenderink nodig had, want na een reeks van goede wedstrijden zonder punten dreigde de Alphense ploeg af te glijden naar de kel der van de eerste klasse A. Tegenstander UW vocht hal verwege de eerste ontmoeting hoofdzakelijk tegen zichzelf, want na twee innings gaf het Al phense scorebord al 6-0 aan en niets leek een grote uitslag in de weg te staan. Verdedigend stond pitcher Jeroen Hollander (5-5-1-1) z*h mannetje en hij kreeg veel steun van zijn veld. Aanvallend was het vooral Jelle Fruitema (.750) die met twee home-runs een grote stempel op de wedstrijd drukte. Bij Al phians debuteerde het 16-jarige talent Allan Hazel in de hoofd macht. Hij speelde als tweede honkman een goede wedstrijd. Dat kon niet gezegd worden van de Utrechtse tegenstanders. Het gebrek aan Utrechts kunnen werd gecompenseerd met scheldpartijen aan het adres van de tegenstander en aan de leiding en dat resulteerde weer in een vooitijdige uitsluiting van de Utrechtse coach. Al phians liet zich niet van de wijs brengen en bracht met home runs van Robert Jan 't Hoen en Dennis Maat de eindstand na zeven innings op 11-0. De tweede ontmoetu Utrecht verliep niet veel a Alphians had het beste \j spel en kon met een uitgd pitcherstaf regelmatig dtj selen. Na een 2-1 achta sloegen de Alphenarenl zesde inning terug: 2-7, kwam in de gelijkmakend beurt nog wel gevaarlijk buurt (6-7), maar goedwc de Alphense slagploeg bn 10-6 winst na negen ink veilige haven. De softbalsters van Al| hadden geen kind aan 1 Stars. Een gretig en ini outfits gestoken Alphian in zeven innings met 13-3 Alleen in de eerste moest de kop van de Alf slaglijst even wennen slow-pitching van de Hf werpster, maar toen da maal goed werd ingesch er geen vuiltje meer lucht. Jennifer Weber (5 die door examens wein kunnen trainen, werd d innings vervangen doe neroos Carter (5-3-2-0), vrouwen hielden het vi gend goed dicht, terwijh lend Jasha Rooswinkel het voortouw nam. Al; produceerde maar liefst honkslagen, waarmee c van het 'op de poppetje; van de afgelopen weds gebroken werd. Ondanl derbrekingen door plaa: regenbuien, lieten de Al[ dames zich niet van i brengen en wonnen v« met 13-3. De zwemploeg van De Zijl/LGB kwam met vijf medailles terug van het Pinksterzwemtoernooi in Purmerend. Sven Meyers was het succesvolst, met goud en zilver op respectievelijk de 100 meter schoolslag (1.12,3) en de 50 rug (31,2) voor jongens uit '81. Sander Rhijnsburger ('84) pakte goud op 50 rug (34,1) en brons op de 200 meter vrije slag. In 2.25,1 verbeterde hij zijn pr met acht seconden. Jeroen Sprinkhuizen ('80) tikte op de 100 schoolslag in 1.15,8 als tweede aan. Diens oudere broer Robin deed in Charleroi mee aan in ternationale wedstrijden en be reikte vier finales. Naast zesde plaatsen op de 100 vlinder (1.00,26) en de 200 vrij (1.58,80) en een achtste op de 100 vrij (54,71), behaalde hij in 4.13,48 een mooie tweede plek op de 400 vrij. Op die laatste afstand had de Rapido-zwemmer dan ook geen concurrentie van echte wereld toppers. RIJNSBURG MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Madjoe zal na de 13-12 zege op Merwic tenminste als derde eindigen in de derde klasse M. De Rijnsburgers kunnen nog op de tweede plaats terechtkomen, mits zij op de slotdag winnen van Olympiek en Dubbel Zes ver liest van Merwic. Ondanks het warme weer wilden Madjoe en Merwic zich nog wel inspannen voor een goed resultaat. De oranjehemden waren erop uit om hun laatste thuis wedstrijd te winnen en de tegenstanders hadden drin gend punten nodig in hun strijd tegen degradatie. Han- ne Veldman (2) en Jorien den Heijer zorgden na twaalf minuten voor 3-1, maar deze goede opening kreeg geen vervolg (3-4). Daarna was het verschil tussen beide clubs minimaal, tot 9-9 aan toe. Dankzij een productieve drie minuten kwam Madjoe definitief los van haar opponent. Maaike Gravekamp maakte 10-9 en forceerde nadien een strafworp voor Remco van de Meeberg (11-9), waarna Jorien den Heij er 12-9 van maakte. Deze voorsprong bleef tot 13-10 (Veldman) intact, om in de resterende tien u toch weer in gevaar te komen. De aanval verzuil bal langer in bezit te houden en gaf daardoor de stander gelegenheid om tot 13-12 terug te komei pleit vdor de ploeg dat zij er steeds in bleef gelov werklust is er wel, alleen is het tactisch inzicht niet. Dat zie je in de slotfase, maar gelukkig li goed af', constateerde coach Cor Gravekamp lucht. Voor Mariska Korsman eindigde de minder plezierig; zij moest zich met een vingei laten vervangen door Annemarie Glasbergen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18