DE ONTKNOPING Sport |>i Bosma Hübscher k' win Hermes Westra dn Mark Ens Jos Grimbergen Daaf Brandt Harry Mens Peukie Cees Marbus Mark Wotte Dick Stapel Maitin Jol hAG 16 MEI 1997 iiigmeester van w Noord- jsupporter. hebben het draaiboek van weer uit de kast gehaald, int kar is opgepoetst. We 711 er een gezellige dag maken, met wat standjes bandje. Het voetbal leeft in Noordwijk. iedere spreekt me erover aan. De bestel ling van de pers is ook i, TV West. landelijke <n, regionale kranten, er is i veel aandacht. Het leuke dat er eindelijk weer eens Ywmpetitie is waar spanning ft. Dan gaat het weer veel If leven. Het zaterdagi'oetbal \dat weer eens nodig.. j Holland Casino verant- rdelijk voor de sponsoring |v Scheveningen tlotfase van de competitie fivel roulette. We dachten lar maanden geleden nog :heveningen met twee vin- in de neus kampioen zou >11 Maar het is dat FC Lisse itste weken ook wat pun- >rspeelde, anders was het \beslist geweest. De sterren- scheven ingen bestaat niet het supervoetbal is er af. betrokkenheid met Scheve- n is groot, het is veel meer het overmaken van het orbedrag. Elke wedstrijd 'f° er een delegatie van ons er ook hebben we een klasse- 'Man of the match'. De aar krijgt een dineetje aan- ien en een gratis bezoek et casino." t morgen met Rijnsburg- Dys tegen FC Lisse. Ging jaar geleden uit onvrede lij Lisse m geen fijn gevoel over aan Lisse-tijd. maar heb geen mr nu de nadruk op te leg- let klikte daar niet, dat lag j! e mensen daar en ook aan i Hermes. zo eerlijk ben ik Of ik revanche-gevoelens ioor komende zaterdag? Re- le is een groot woord, maar het maar zo. Ik heb er veel over om in de laatste mi- de winnende te maken, k dan ga doen weet ik nog Lisse hoeft voor mij geen ioen te worden, maar dat 'gedachte die in heel Rijns- 'leeft. We kunnen Noord- ampioen maken. pngsdirecteur van Casio mere. Casio is de hoofd- irtsponsor van FC Lisse 1,1 enaam komt de laatste tijd in beeld. Het Leiclsch Dag- uiteraard, maar ook in De 11 raaf. Dat is het gevolg van 'Tl it dat Lisse meedraait om i We sponsoren al zes jaar 36 an nog zeker een jaar door. dat contract is niet afhan- van wel of geen kam- schap. Al zal ik niet ont- '.n dat een titel leuk zou oor ons bedrijf, invloed van ons als sponsor is gering. Finan- loen we mee. maar ik be- me niet met technische en the zaken. De suggestie dat naken had met het ontslag Tainer Paul Bahlmann wijs n de hand. Ik stond niet t zijn vertrek, het had voor riet gehoeven. Als je een man haalt met een be- bedoeling dan zet je die liet zo snel aan de kant. Al ik dat er in de voetballerij e wetten gelden." De voetbalkoorts is de afgelopen week in de Bollenstreek tot ongekende hoogte gestegen. Wie wordt er kampioen in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal? Noordwijk, FC Lisse of Scheveningen? Betrokkenen, kenners en niet-kenners geven op deze pagina hun mening over de titelrace. Kind van Ter Specke. Speel de tien jaar in het eerste van FC Lisse, maar maakte op het hoogste niveau nooit een echte titelstrijd mee. Verkaste eind vorig seizoen naarWSB „Natuurlijk is het een gek gevoel om nu Lisse zo goed- bezig te zien terwijl ik net weg ben. Maar ik vind het op de eerste plaats voor de club een goede zaak, ze zijn er in zes, zeven jaar naar toe gegroeid. Nee, er zit bij mij geen gevoel van spijt of frustratie. Ik heb bewust gekozen voor de zon dag vanwege de sportzaak waar ik op zaterdag niet kan ontbreken. Nu heeft Quick Boys interesse getoond, maar voorlopig moer ik werken op zaterdagen blijf ik bij WSB. Voorzitter van de supporters vereniging van FC Lisse Natuurlijk zijn het drukke tij den voor ons. We vergaderen meer dan eens deze week. Het draaiboek voor een kampioen schap ligt klaar, maar we gaan daar niet veel over vertellen om de spanning voor de spelers niet nog groter te maken. Zij willen ook zo normaal mogelijk doen. Ze gaan gewoon met de eigen auto naar Rijnsburg. Trainer Ted Immers wil de zaterdag la ten zijn zoals alle zaterdagen en geen gekke fratsen. Ja, de meeste supporters gaan wel met de bus. We zetten pen delbusjes in vanaf Ter Specke. Voor 2 gulden 50 kunnen de supporters naar Rijnsburg wor den gebracht. Als het tot een titel komt, dan zal er een ontvangst zijn in het gemeentehuis en een rondrit. Burgemeester Van der Kroft is op vakantie in Frank rijk, maar hij heeft gezegd terug te komen voor een eventuele be slissingswedstrijd. Desnoods met het vliegtuig. Ik geloof niet dat her aantal le den van de supportersclub is ge sregen door de laatste resultaten. We hebben een vrij stabiele groep van 320 leden. Daar zitten mensen tussen uit Lisse maar ook uit Katiuijk, Hellevoetsluis en Heerhugowaard. De aanhang van Lisse is trouw en gemoede lijk, er gebeurt nooit wat op de tribunes. Paul Bahlmann Werd dit seizoen door FC Lisse als nieuwe trainer aan getrokken maar na een ha perende start al ruim voor de winterstop ontslagen en vervangen door Ted Immers „De ploeg die nu voor het kampioenschap gaat is cle ploeg zoals ik die heb neerge zet. Daarom kan ik er voorlo pig nog niet naar kijken, dat doet me te veel pijn. De opdracht aan mij was een ander voetballend Lisse neer te zetten, maar toen het in de beginfase even tegenzat, moest ik direct weg. Daarna ging het elftal weer op de ou de manier spelen, opportu- nistischer In de weken dat mijn ontslag werd voorbereid draaide het al beter met het elftal. Spelers gaven het later ook toe dat ik goed bezig was, maar het bestuur en de hoofdsponsor gaven me de kans niet. Jongens als Linger en Sitnotis zijn kanjers, dat blijkt nu. Maar onder mij draaiden ze nog niet. Ach, het heeft geen zin om oude wonden open te halen. Bovendien telt mijn verhaal op dit moment niet. In de voetballerij zijn dit soort dingen nooit te bewij- Werkte vier jaar op Ter Specke. Eerst als assistent op zaterdag bij Ruud Bröring en daarna drie jaar als hoofdtrainer van de zondagtak. Degradeerde dit seizoen met Lisse zo. Gaat ko mend seizoen naar Koudekerk „Als je bij Lisse zondag gaat wer ken moet je weten dat de zater dag de prioriteit heeft. Feitelijk moet je een plaat voor je kop hebben en gewoon je stinkende best doen. Het is best wel eens moeilijk voor de jongens om zich optimaal te motiveren terwijl ze weten dat toch alle aandacht uitgaat naar de zaterdagvoet ballers. Er gaat overigens nu wel iets veranderen. Er komen nu ook betere junioren over voor de zondag, dat zal helpen. Het is triest dat de zondag de gradeerde. Het kader is al niet zo breed. Misschien wordt het za terdag toch nog feest voorde an dere tak van de club. Ik ga wel kijken in Rijnsburg. Lisse moet de titel nu pakken. Ze hebben een dermate opgaande lijn te pakken dat je nu moet toeslaan. Volgend jaar is de weg weer lang. De teleurstelling zal groot zijn als ze het nu niet worden. Makelaar te Lisse en regelma tig bezoeker van sportpark Ter Specke .Als Lisse de titel pakt zal ik daar zeker een extra biertje op nemen. Ik gun het de jongens van harte. Ik denk dat ze er wel rijp voor zijn nu ze eenmaal in de finale zijn aangekomen. Maar ik vond ze de laatste wed strijden wel erg nerveus. „Of ik een resultaatsupporter ben? Nou, Iaat ik zeggen dat ik minder ga kijken als het nergens om gaat. Maar ik ben sponsor van de club en heb dus een band. Iedereen wordt graag met de winnaar gesignaleerd, ook Harry Mens. Ik ben niet uniek, het vlees is zwak. Daarom geef ik gewoon toe dat ik vaker bij Lisse kom als het goed draait. Niets menselijks is mij vreemd. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-535646 i is de shirtsponsor bij thuis wedstrijden van de w Scheve ningen. Martin van den Berg is eigenaar van Strandpaviljoen Peukie aan de Strandweg in Scheveningên, hij dankt zijn bijnaam aan de sigaar die al tijd uit z'n mond bungelt. „Zes jaar geleden werd ik ge vraagd om subsponsor te wor den van Scheveningen. Maar m'n zoon zei, we moeten hoofdsponsor worden. Ik heb daar nooit spijt van gehad, want ik heb nog nooit zoveel reclame gehad voor zo weinig geld. Als ik dit zeg. heb ik natuurlijk kans dat de voorzitter om meer geld komt vragen, maar ach, ik ben maar een klein radartje in het geheel. Scheveningen heeft grote sponsors als Holland Casino en Mazda, ik heb een strandpavil joen. Intussen ben ik behalve sponsor, ook supporter geworden. Ik leef enorm mee. Soms krijg ik wel eens aanmerkingen van suppor ters van de tegenpartij. 'Bek houden', roepen ze dan. Maar ik ben nu eenmaal emotioneel. In tussen heb ik best een beetje kijk gekregen op het spel. Deze week nog riep ik bij een wedstrijd om de HC-Cup: 'Stefan geef die bal nou eens langs de lijn'. Hij doet het en er komt een doelpunt uit. Ik denk dat Scheveningen liet nog redt. 'tGaat weer perfect met de club. Dat zag ik vorige week al regen Hoek en deze week bij de HC Cup. Het succes van de club is aan de trainers te danken en niet aan het geld. Met geld win je geen wedstrijden of je moet de scheidsrechter omkopen, hahalia. Prof bij Volendam, in het ver leden spelend voor Noordwijk en nu nog trainer van de B- jeugd op Duinwetering „Ik geef Noordwijk nog wel een kansje want het wordt komend weekeinde mooi weer. Zo was het toch al die jaren, ze speelden goed voetbal zo lang het weer goed was en na de winterstop verspeelden ze de titelkansen. Nu hebben ze het bewijs geleverd dat ze een heel jaar kunnen presteren. Het team is wat uitge- balanceerder, vooral verdedi gend is Noordwijk sterker ge worden. Ik denk dat een titel er in zit. Ze hebben een lekker pro gramma (thuis tegen ARC, red.) en ze hebben niks te verliezen. Iedereen in Noordwijk is als het ware nu al tevreden. „FC Lisse presteert dit seizoen op hetzelfde niveau als vorig jaar, alleen de concurrentie is minder. Scheveningen heeft tien punten minder dan vorig jaar. Als FC Lisse de ploeg bij elkaar houdt, dan zie ik ze volgend seizoen met overmacht kampioen wor- den. Ik voel me nog altijd ver bonden met FC Lisse, meer dan met Scheveningen. Ik ben nog lid van de supportersvereniging. Ik hoop van harte dat ze het ha len. vooral voor de echte Lisse- naren zoals Ralph Polman en Leon van der Zwet. Pieter Hazenoot zit in het bestuur van de Club van Honderd van Noordwijk. Bezoekt alle uit- en thuiswed strijden. Besloot na een me ningsverschil met trainer Ruud Bröring niet mee te reizen naar de uitduels in Veere en Kloetinge. Noordwijk verloor beide duels. „Als je het elftal ziet, dan straalt het plezier er af. Dat is erg be langrijk. Sinds we met twee spit sen zijn gaan spelen, loopt het als een trein. Nu Lennart van der Zalm erin staat, hebben we geen wedstrijd meer verloren. In het tiveede elftal vond ik het nooit veel, maar in één speelt die jongen geweldig. Ik hoop dat Noordwijk het nog redt, maar ik denk het niet. Vol gend jaar dan maar. Maar als Noordwijk in Scheveningen niet was bestolen door de scheids rechter, dan hadden we nu een punt los gestaan." Loco-burgemeester van Lisse en zaterdag toeschouwer bij Rijnsburgse Boys - FC Lisse „De meeste thuiswedstrijden heb ik dit seizoen bezocht. Van ouds her ben ik betrokken bij de club. Het mooie van de titelstrijd is dat we kampioen kunnen wor den in Rijnsburg en niet ergens in Zeeland. Ik denk dat Lisse fa voriet is voor de titel. Of de ge meente nu nog beter op de land kaart komt door een eventuele titel? Ach, dankzij de Keukenhof staan we al jaren op die land kaart. trainde tot begin november Scheveningen, stapte toen over naar Roda JC. Zijn broer Cock Jol nam de trai ningen bij Scheveningen „Scheveningen wordt kam pioen want het heeft gewoon de beste ploeg. Eigenlijk vond ik FC Lisse vorig jaar beter, alleen hebben ze nu betere spitsen. Scheveningen heeft nu even een terugval gehad, maar FC Lisse, Ajax, PSV of Scheveningen, dat maken ze allemaal wel eens mee. Na tuurlijk hoor ik ook verhalen dat het minder draait omdat ik weg zou zijn. Dat is non sens. Toen ik wegging stonden we één punt voor, binnen een paar weken bedroeg de voor sprong acht punten. Jan van der Zwan Barry Opdam Vice-voorzitter van FC Lisse, neemt deze week de honneurs waar voor de vakantie vieren de Ben Huitema, die overigens vandaag terugkeert in het dorp „Wij kunnen nu naam maken in de voetballerij en daar is Lisse aan toe. We willen in dat rijtje van Noordwijk, Quick Boys, Katwijk en Scheveningen. Dan horen we erbij. De club krijgt een enorme push door een titel. Zoals ook de ambitieuze plan nen die je hebt een duwtje in de goede richting krijgen. We staan er goed voor, maar ons jeugdplati moet nog worden ver sterkt. Onze A en B spelen lande lijk, maar moeten in de toe komst op het hoogste plan ko men. Ik heb een voorstel gelanceerd om businessseats te maken op Ter Specke. Dat plan krijgt al leen maar meer kracht als je kampioen wordt. Ook als ama teurclub moet je met de tijd meegaan, al denk ik dat Lisse nooit zal overgaan tot semi-pro- fessionalisme of voetballen op zondag. speelde vorig seizoen nog voor FC Lisse en veroverde dit jaar een basisplaats bij eredivisio- nist AZ uit Alkmaar. „Het is eigenlijk een beetje een rare gedachte dat ik m'n handen vol heb om niet te degraderen, terwijl FC Lisse kampioen kan worden. Ik volg FC Lisse nog op de voet, in de kleedkamer bij AZ worden er steeds grapjes overge maakt. In het begin van de com petitie had ik het daar zwaar, want ik had gezegd dat FC Lisse voor het kampioenschap zou gaan. Zelf kan ik zaterdag mis schien net de eerste helft mee pikken, want we spelen 's avonds tegen FC Groningen. Ik hoop dat FC Lisse kampioen wordt en dat wij ook winnen, 't Kan voor mij een hele mooie dag worden. Deze pagina werd samenge steld door Willem Spierdijk en Rob van der Zanden. Fo to's: Kees van Hoogdalem, Mark Lamers, Loek Zuyder- duin en Hielco Kuipers.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25