'Bij Gullit is iedereen gelijk' Samaranch in de slag met Kok Danny Blind gaat nog jaartje door Jack Lewis heet veer gewoon Kanu Sport Rios mag niet, Krajicek en Siemerink willen niet V Bennekers naar Rijnsburg leiden^ Raymond Bennekers verlaat aan het eind van het sei- ^nÜVS. De spits van de zondaghoofdklasser heeft gekozen ivoor Rijnsburg.se Boys. Bennekers kwam dit seizoen in de Kik- kerpolder vaak niet in aanmerking voor een basisplaats. KNVB schorst Graef gist. Gegraai van Maurice Graef in het kruis van een tegenstan- jterkost de spits van VW vier duels schorsing. De tuchtcommis- sievan de KNVB legde de straf gisteren op. Graef heeft inmid dels een duel achter de mg. Hij was al voorlopig geschorst. Het rapport van de tuchtcommissie meldt dat de Limburger tijdens TOP - VVV een tegenstander in het kruis greep, dan wel in de jedele delen kneep. Celstraf geëist tegen voetballer üt omwARPENTegen een oud-speler van voetbalclub Cambuur is gisteren voor de rechtbank in Leeuwarden een jaar gevangenis straf geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. De 26-jarige aan valler wordt beticht van heling. Hij zou door een vriend gestolen goederen hebben doorverkocht, onder meer aan medespelers. Door de affaire werd de speler bij Cambuur ontslagen. Inmid dels heeft hij een nieuw contract getekend bij Heracles. De uit- ipraak is op 29 mei. Schorsing drugsgebruiker Lama parijs Doelman Bernard Lama van Paris Saint Germain is voor vijf maanden geschorst, waarvan drie voorwaardelijk. Lama werd in februari, tijdens trainingen met de nationale ploeg voor de interland tegen het Nederlands elftal, gecontroleerd op do pingen betrapt op het gebruik van hasj. De schorsing gaat in op ii ihet moment dat Lama een brief krijgt met de bevestiging van de straf. Lama verloor woensdag in de Kuip de finale van de Europa Cup II van Barcelona. jNBA pakt vechtersbazen hard aan hfwvqrk. De National Basketball League (NBA) heeft vijf spe lers van de New York Knicks en één van Miami Heat gestraft na hun vechtpartij van afgelopen woensdag. De wedstrijd in de hal ve finales van de Eastern Conference liep uit de hand nadat P.J. Brown van de Heat zijn tegenstander Charlie Ward van de Knicks optilde, omdraaide en weggooide richting publiek. Daar op ontstond een massale vechtpartij in Miami. De NBA legde de New Yorkers Ewing, Ward, Houston, lohnson en Starks een schorsing van een wedstrijd op. Ward kreeg bovendien een boe tevan 10.000 gulden, het viertal moet ieder 4.500 gulden beta len. Het kwartet kreeg de straf, omdat het de spelersbank verliet om mee te vechten. De 'dader' Brown moet twee duels toekijken en kreeg een geldboete van 17.000 gulden. Russische bokser doodgestoken .moskou De Russische bokser Eduard Zaharov is in zijn huis in de Siberische stad Uchta doodgestoken door overvallers. Zahar ov kwam tijdens de Olympische Spelen in Atlanta in de klasse tot 63,5 kg tot de kwartfinales. De 23-jarige Zaharov probeerde de twee overvallers uit zijn huis te verjagen en liep daarbij tien messteken op. De daders zijn door de politie gepakt. Hongerstaking om cricketer hew delhi» Aanhangers van de voormalige aanvoerder van de nationale cricketploeg van India zijn in hongerstaking gegaan. Ze wagen premier Inder Kumar Gujral of hij ervoor kan zorgen dat Mohammed Azharuddin kan terugkeren in het team. Het persbureau Verenigd Nieuws van India meldt dat dertig inwo ners van de stad Aurangabad niet meer eten sinds het niet-se- ecteren van Azharuddin. la maanden van revalidatie in clstrekte anonimiteit, is iwankwo Kanu uit zijn schulp ïkropen. Volgende week keert ack Lewis', de naam waaron- er Kanu zich in Los Angeles chuil hield, terug naar Milaan, a zijn succesvolle herstel van ;n hartoperatie. ,,Ik heb een erke geest", zei de ex-Ajacied isteren in het televisiepro- amma Barend en Van Dorp. Ikvecht altijd terug, wat er ook ebeurt". Het heeft lang geduurd voor at Nwankwo Kanu tot zich oor liet dringen wat hem was rerkomen, september vorig iar. Een lekkende hartklep, zo lidde de diagnose, einde voet- alcarrière. „Ik kreeg te horen als ik nog een jaar zou spe- dat mijn dood zou beteke- en", aldus Kanu. Vol ongeloof pnsulteerde de 20-jarige Nige- aan een lange rij artsen, in Ita- f. Londen, Boston en Leiden. „Ovgral kreeg ik wat anders te horen, dat was heel verwarrend. In Leiden kreeg ik het advies om rpe in Cleveland te laten opereren, omdat daar de beste specialisten zitten. Toen ik daar aankwam, realiseerde ik me pas wat er aan de hand was." Vrij snel na zijn vier uur du rende operatie, startte Kanu zijn revalidatie in Los Angeles. In de luwte, onder een andere naam, praktisch onbereikbaar voor de op hem jagende Italiaanse, Ne derlandse en Afrikaanse pers. Pas in Italië ontdekten artsen, wat tijdens zijn verblijf bij Ajax nooit aap het licht was geko men. Het onbegrip bij Kanu en ook bij Inter Milan, zijn nieuwe club, daarover was en is nog steeds groot. „Onbegrijpelijk dat ze niks hebben gevonden toen ik bij Ajax speelde. Maar daar kan ik nu niks mee. Het is verleden tijd. Ik moet voortaan goed op mijn lichaam letten en verder gewoon doorgaan. GPD Blind heeft besloten z'n Nère bij Ajax voorlopig met pg één seizoen te verlengen, 111 juli volgend jaar. De aan- nam dit besluit gister- "ddag na een onderhoud met Van Os en al- •meen-directeurOldenhof. De nieuwe trainer, Morten ken, had in een eerder stadi- al op het aanblijven van de aangedrongen. In het ziet hij Blind als diens ver- ngstuk. De Deen, ooit even- to een oud-centrale verdedi- lf. voetbalde zelf tot z'n 39ste. Blind wordt op 1 augustus 36 Begint na de zomervakantie z'n twaalfde seizoen bij In juni 1986 haalde Cruijff, toenmalige technisch-direc- Ur. de Zeeuw van Sparta naar "sterdam. Vorig jaar, na af- van het Europees kam- in Engeland, beëin- hij z'n interlandloopbaan. jor Oranje kwam hij 42 keer besluit viel gisteren na CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Grolsch Open krijgt wel Moya en Albert Costa AMSTERDAM ANP Het deelnemersveld van het 40ste Open NK tennis telt eind juli/ begin, augustus op het gravel van het Amstelpark in Am sterdam twee spelers uit de top tien; de Spanjaarden Carlos Moya (8) en Albert Costa (10). De Chileen Rios (9) bood zich aan maar was niet welkom na zijn wanprestatie en wangedrag in 1996. Op de Grolsch Open ontbreken Kraji cek en Siemerink. Krajicek bereidt zich in die periode al jaren op de harcourtba- nen in de Verenigde Staten voor op de US Open. Siemerink kwam financieel niet rond met de organisator Piet van Eijsden. Dus vormen Haarhuis, Eltingh, Schalken en Van Scheppingen de Neder landse inbreng op het Amstelpark. Op het park worden rond de 40.000 toeschouwers verwacht. „Meer kan niet door de milieuvergunning", aldus Van Eijsden. „Wij mogen zes dagen maxi maal 7000 man per dag ontvangen en op de overige drie maximaal 700. Dus is de toegang op maandag, de eerste dag van het hoofdtoernooi, gratis." Daarnaast organiseert Van Eijsden in samenwerking met de ATP op de kwali- ficatiedagen (26/27 juli) het ATP Tour Smash Tennis. Straattennis op de Nieuwmarkt in hartje Amsterdam voor kinderen die met een topper een balletje willen slaan op een van de twaalf mini- banen. Het Open NK tennis, voorheen het Melkhuisje, behoort tot de World Series in het tenniscircuit. Net als het ABN/AMRO-toernooi in Rotterdam en de Heineken Trophy in Den Bosch. Die cyclus wordt bedreigd door hervormin gen in het tennis. Vanaf 1999 wil de ATP (spelersvakbond) in overleg met de ITF (tennisfederatie) en de WTA (vrouwen vakbond) de tenniskalender anders sa menstellen. Vanaf dat jaar wordt het aantal Super 9-toernooien (prijzengeld vanaf 2 mil joen dollar) teruggebracht van negen naar zeven. Cincinnati en Toronto vallen af, het WK in Hannover komt erbij en van de drie graveltoernooien in Monte Carlo, Hamburg en Rome blijven er twee over. Indian Wells, Key Biscayne, Stuttg art, Parijs behouden hun status. Met die reductie heeft Piet van Eijsden geen probleem. Wel met de toernooi- duur die van zeven naar tien dagen wordt uitgebreid. „Veertien dagen dus in de praktijk", aldus de Hilversummer donderdag in het Amstelpark. „En dat betekent dat er een aantal toernooien uit de World Series moet verdwijnen of van datum moeten veranderen." Direct bedreigd voelt Van Eijsden zich Coach van Chelsea zet met zijn werkwijze Engelsen aan het denken Als eerste trainer van buiten het Verenigd Koninkrijk is hij erin geslaagd de finale van 's werelds befaamdste be kertoernooi te bereiken. Ruud Gullit is ook de eerste zwarte voetbalcoach die morgen het heilige gras van Wembley betreedt, al schijnt vooral voor Nelson Mandela - de man die hem over veertien dagen een onderschei ding wil toekennen - dat laatste een uitzonderlijke pres tatie. een bedenktijd van enige maan den. Eind vorig jaar was Blind nog maanden uitgeschakeld na een liesoperatie. Het herstel verliep voorspoediger dan ge dacht. De wedstrijden na de winterstop hebben hem het ver trouwen geschonken dat hij fy siek nog nauwelijks aan kracht heeft ingeboet. „Ik mankeer niets en voel me bijzonder fit. Anderen moeten stoppen, soms noodgedwongen vanwege een blessure. Bij mij is dat absoluut niet het geval. Van te vroeg stoppen, zou ik mis schien spijt krijgen. Oud-colle ga's hebben mij daarvoor ge waarschuwd", aldus Blind. Onder anderen John van 't Schip en Willem Kieft, twee van zijn vrienden, hadden bijvoor beeld nog graag willen voetbal len. Beiden hadden als gevolg van fysieke ongemakken even wel geen keus. Met Van 't Schip neemt Blind in juli deel aan het Nederlands kampioenschap be- achvoetvolley, dit keer op Aru ba. LONDEN MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Maar niet alleen de aanwezig heid van de Nederlandse ex-in ternational in de Londense voetbaltempel baart opzien. De door honderden miljoenen, over de hele wereld verspreide voetballiefhebbers bekeken eindstrijd van de FA Cup is dank zij de inbreng van een re cord aantal buitenlandse spe lers de meest kleurrijke in de geschiedenis. Bij Middles brough staan Juninho, Ravanel- li, bij Chelsea Zola en Vialli op gesteld om leden van het ko ninklijk huis de hand te schud den. 'Welcome, bienvenu, welkom' staat er op een bord bij de in gang van Chelsea's th ui shave Stamford Bridge gekalkt. Toe passelijker kan het niet bij de club waar voetballers uit de hele wereld onderdak hebben ge vonden. Ruud Gullit heeft in de kleed kamer en op het trainingsveld Engels als voertacil verplicht ge steld, ja en hij wordt zelfs een beetje boos als er achter zijn rug om toch in verschillende talen wordt gesmoesd. Juist voor de Britten in zijn selectie moet de communicatie gladjes blijven verlopen, bovendien helpt het de buitenlanders te acclimatise ren in de omgeving van Fulham Road, het artistieke en vooral 's nachts kloppende hart van Lon den. De Premier League is het pa radijs voor buitenlandse ster voetballers geworden. Met tien tallen tegelijk werden ze, tegen forse vergoedingen - 128.000 gulden per week zoals bij de Ita liaan Ravanelli - gecontracteerd. De doorsnee prof in Engeland begint zich er al een beetje aan te ergeren en bij de vakbond vindt men dat de invasie van 'foreigners' gauw een halt toe moet worden geroepen. Ruud Gullit ligt daar niet be paald wakker van. Chelsea's 'big boss' sloeg juist de voorbije we ken, in de periode dat andere managers nog bezig waren het vege lijf te redden of Europees voetbal veilig moesten stellen, hard toe op de buitenlandse transfermarkt. Uit Noorwegen,. België, Span je, overal toverde Gullit ze weer vandaan. Een spits (Tor Andre Flo), een middenvelder (Gust avo Poyet) en een verdediger (Celestine Babayaro) voegde hij gauw even aan zijn selectie toe voor het nieuwe seizoen. Straks ziet hij in de Bundesliga of in Frankrijk ook nog wel een aar dige doelman rondlopen. Gullit zegt echter gegronde redenen te hebben waarom hij niet investeert in Engelse voet ballers. Hij wordt zelfs fel als hem wordt verweten slechts oog te hebben voor alles wat er in het buitenland speelt. „Ik wil wel degelijk Britse voetballers contracteren bij Chelsea," legt Gullit uit. „Maar de voetbalin dustrie in dit land is op hol ge slagen. Iedere keer als ik een Engelse speler op het oog heb en informeer of hij te koop is, krijg ik meteen een transferprijs van 25 miljoen onder m'n neus geschoven. Dat vind ik belache lijke bedragen. In het buiten land kan ik spelers, van wie het contract afloopt dank zij de Bosman-zaak voor niets krijgen. Dan zou ik een slecht manager zijn voor Chelsea als ik toch En gelsen kocht." De man die zelf ooit voor een bedrag van 18 miljoen gulden verhuisde van PSV naar AC Milan bespeurt dezelfde ont wikkeling bij andere clubs in de Premier League. Onvermijdelijk is dat er ook ladingen 'kneusjes' en geldwolven neerstrijken in Engeland. „Er worden spelers binnengehaald die lang zo goed niet zijn als de gemiddelde Brit se profspeler, maar ze krijgen een contract omdat ze goedko per zijn." Daarom heeft Gullit, zoals hij bij PSV, AC Milan, het Neder lands elftal of in de strijd tegen Apartheid ook altijd het voor touw nam, deze dagen een poli tieke discussie op gang gebracht die tot rigoreuze veranderingen binnen de Engelse voetbalwe reld moet leiden. Er moeten cri sisbesprekingen worden ge voerd met de autoriteiten en zelfs Tony Blairs nieuwe La- bour-regering moet erbij wor den betrokken. Gullit: „Nu dit land een nieu we regering heeft, kan er mis schien iets aan het probleem worden gedaan. Het heeft geen zin om nog een paar jaar door te zeuren over al die buitenlan ders die maar binnenvallen. Ze moeten zorgen dat de Engelse voetballers betaalbaar worden." Gullit vindt dat spelers als Vi alli, Ravanelli of andere buiten landse grootheden niets kan worden verweten. „Het is de fout van het systeem en niet de fout van de spelers. Mij interes seert het trouwens niets dat de Britse spelers en de vakbond boos zijn. Het publiek, de aan hang van Chelsea heb ik ook nog nooit horen klagen. De sup porters zijn slechts geïnteres seerd in een winnend team. Als Chelsea de bekerfinale wint, zijn zij gelukkig. En ik ook." Mede dank zij het succesvolle avontuur in het toernooi om de Ruud Gullit: „De voetbalindustrie in dit land is op hol geslagen. Iedere keer als ik een Engelse speler op het oog heb en informeer of hij te koop is, krijg ik meteen een transferprijs van 25 miljoen onder m'n neus ge schoven." foto'archief FA Cup en de indrukwekkende optredens van één van zijn bui tenlandse aankopen heeft Gullit het publiek in Londen op zijn hand gekregen. De aanhang van Chelsea heeft Gianfranco Zola gekozen tot beste speler van het seizoen 1996/'97. De 30-jarige mini-internatio nal van Italië heeft de 'Blues' een swingende stijl gegeven en is in z'n eentje op het bijna ge heel verbouwde Stamford Brid ge verantwoordelijk voor de 'ooohhhs' en 'aaaahhhs'. Het legioen heeft hem na zijn transfer van Parma in novem ber vorig jaar razendsnel in het hart gesloten, zoals men eerder al Ruud Gullit met veel liefde en warmte ontving. De kleine man, in zijn beginjaren bij Napoli be zitter van het door Diego Mara- dona achtergelaten shirt met nummer tien en later reuzendo- Gullit gelijk, der bij Parma tegen Ajax in de Europa Cup, is het brein van Chelsea's Europees gevulde ruif. De middenvelder, die als eni ge speler in de Premier League met een kleiner gemaakt shirt speelt, zegt dat Chelsea vooral aan Gullit het bereiken van de bekerfinale heeft te danken. „Ruud is de eerste trainer die ik ken die echt geen onderscheid maakt tussen spelers en maling heeft aan hun status. Het inte resseert hem echt geen zak wie hij teleurstelt. 'Luca' (Vialli, red.) zit op de bank en dat vindt-ie niks. Hij reageert zich af in de kranten, maar ik heb niet de indruk dat Ruud daar een seconde wakker van ligt. In de spelersgroep vinden ze dat prachtig. Iedereen is voor Ruud Zola geniet net als Gullit van het leven in Engeland. Hij doet bijna dagelijks boodschappen voor zijn vrouw in de super markt, omdat hij het 'gezellig vindt om onder de mensen te zijn'. In Londen verdrinken zelfs de supersterren in de drukte. „Je kan hier lekker je zelf zijn. Ruud wil dat de spelers regel matig met elkaar uitgaan. Dat brengt de jongens in sociaal op zicht dichter bij elkaar. Ha,ha, had ik in Italië nooit meege maakt. Een trainer die wil dat de jongens het af en toe flink op een zuipen zetten. Maar hier kan dat. En het werkt. De team spirit is great. Daarom wil ik voor Rudi graag die beker win nen..." TIM BROUWER DE KONING Het liefst zou 'sportpaus' Juan Antonio Sa maranch het in de wereld voor het zeggen hebben. De Spaanse voorzitter van het In ternationale Olympische Comité bezocht gisteren met zijn gevolg Nederland, een half jaar lang het politieke centrum van Europa. Bij Wim Kok bepleitte hij een*plaats voor de sport in het verdrag van Amsterdam. Sama ranch sprak tijdens een ultrakorte perscon ferentie in het Haagse perscentmm Nieuwspoort van een prettig onderhoud met de tijdelijke voorzitter van de Europese Unie, maar kon geen concrete toezeggingen melden. Juan Antonio Samaranch, foto Doel van de missie van de afvaardiging - archief die verder bestond uit de Belg Jacques Rog ge, voorzitter van de gezamenlijke nationale olympische comités in Europa, Anton Geesink, het Nederlandse lid van het IOC, Wouter Huibregtsen, voorzitter van het NOCNSF en de Zwitserse jurist Francois Carrard, secretaris-generaal van het IOC - is dat de EU sport officieel opneemt in het verdrag van Amsterdam. Samaranch pleit voor een belangrijker plaats voor sport in de maatschappij. Het zint de Spanjaard allerminst dat er soms problemen opdoemen, waarbij de sport het onderspit delft. Als voorbeeld noemde Samaranch het Bosman-arrest, waarbij de Belgische voetballer met zijn gang naar de burgerrechter het Europese transfersysteem voor voetballers om zeep hielp. Mocht de Nederlandse premier erin sla gen de vijftien lidstaten van de Europese Unie achter het verzoek van Samaranch te krijgen, dan nog zijn niet alle problemen de sportwereld uit. Want voor de gigantische kamernood in Nagano, waar de organisatie van de Olym pische Spelen van 1998 17.500 kamers te kort komt, had Samaranch geen pasklare oplossing. „Maar ik heb het volste vertrouwen in de Japanse organisatie", aldus Samaranch. „Bij de Zomerspelen van Tokio in 1964 en de Winterspelen van Sapporo in 1972 hebben ze ook goed werk geleverd." Dat de 2000 leden van het olympische koor voor hun bijdrage tijdens de openings ceremonie bij de Winterspelen hun eigen toegangskaartje a 600 gulden moeten beta len, was hem nog niet ter ore gekomen. „Als ze dat ervoor over hebben, willen ze zeker dolgraag zingen." Verlies Oremans CARDIFF» ANP nog niet, maar denkbaar is dat het Grolsch Open in de tqekomst zal op schuiven naar bijvoorbeeld de tweede week van september, direct na de US Open. Overigens hebben de tennissers de voorstellen tijdens het toernooi van Monte Carlo met gemengde gevoelens ontvangen. „Ze zijn weggelopen uit de vergadering", wist Van Eijsden. Toppers als Sampras en Agassi maken zich echter sterk voor de nieuwe opzet. Vooral ook omdat de puntentelling voor de werelranglijst eraan aangepast zal worden. De toppers worden vanaf 1999 verplicht in de vier grand slams en de zeven Super 9-toernooien te verschij nen. Aan de hand van die resultaten wordt de ranking opgemaakt. En niet langer zoals momenteel geldt op basis van de veertien beste resultaten in het jaar. Miriam Oremans is in de twee de ronde van het tennistoernooi in Cardiff, gedoteerd met 100.000 dollar, uitgeschakeld. Pe als derde geplaatste Neder landse verloor in twee sets van de Italiaanse Francesca Lubiani: 5-7 2-6. De optocht van geplaatste spelers naar de uitgang houdt maar aan bij het tennistoernooi van Rome. Gisteren sjokten Ye- vgeni Kafelnikov (Rus/4), Carlos Moya (Spa/8), Albert Costa (Spa/11). Boris Becker (Dui/12) en Marc Rosset (Zwi/15) gedes illusioneerd van het gloeiend hete gravel. Van de lijst be schermden bereikten Goran Ivanisevic (Kro/6), Marcelo Rios (Chl/7) en Alex Corretja (Spa/10) wel de kwartfinales. SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN Lucky Ten, donderdag 15 mei: 9 - 10 - 13 1 7 - 24 2h 44 35 - 37 - 33 - 39 4'. -48-50-55-63-66-73-76-77. (onder voorbehoud) VOETBAL Italië, competitie: Atalanta - Roma 0-4, Cagliari - Fiorentina 4-1, Inter - Reggiana 3-1, Juventus - Piacenza 4-1. Lazio - Na poli 3-2, Parma - Milan 1-1, Perugia - Bol ogna 5-1. Udinese - Verona 3-0, Vicenza Sampdoria 1-1 Stand aan kop: Juventus 31-62, Parma 31-56. Inter 31-54, Lazio 31-50, Udinese 31-48, Bologna 31-47 Spanje, competitie: Tenerife - Atl Madrid 2-3. Stand aan kop: R Madrid 37-83, Bar celona 37-78. Oeportivo 37-73, Betis 37- 72. Atl.Madrid 37-66 ATLETIEK Alphen aan den Rijn, avondinstuif AAV'36 Mannen, 100 m: 1. Ungerer (A-junior, AAV'36) 10,81, 2. Reiziger (AAC) 11,02, 3 Bonsen (AAC) 11 30. 200 m: 1 lln,y rer 22,10, 2. Bonsen 22,34, 3000 m: 1. Wubben (AAV'36) 8.51,50, 2. De Boer (AAV'36) 8 59,85, 3. Van Atten (Leiden Atletiek) 9.03,64, 4. Van Marrewijk (AAV '36) 9.06,19, 5 Van Schooten (AAV'36) 9.08,32, Olympische estafette: 1 AAV'36 (seniorenploeg Van der Meijden, Vlak, Van der Jagt, Van Maurik), 2. AAV'36 (junioren- ploeg: Van de Woude, Aalders, Ungerer, Sprey) 3.43.01, polsstokhoog: 1. B|erre- gaard (Denemarken, AAC) 4.20, 2. Dongel- mans (AAV'36) 3.80 Vrouwen, 200 m: 1 Rietveld (B-|uniore, AAV'36) 26.60, 2. De Vos (PACj 26,64, 3 Verhorst (AAV'36) 27,05 BASKETBAL New York. NBA, play-offs (best-of-seven) halve finales, Western Conference: Seattle Supersonics - Houston Rockets 99-96 (stand 3-3). Lissabon. Vriendschappelijke wedstrijd. Mannen Portugal - Nederland 79-84 (44-45). Top scorers: Huybens 20. Goedee 15, De Waard 13 GOLF Engels Open Stand na le ronde: 1. Chapman (Eng) 66, 2. Gögele (Dui) 67, 3. Suneson (Spa), La- wrie (Sch), Emerson (Eng), Edlund (Zwe), Jimenez (Spa), Hallberg (Zwe), Davis (Eng), Ames (Tri), Webster (Eng) 68, 56. Muntz (Ned) 72. Modena Classic Stand na le ronde: 1. Santi (Ita), Arruti (Spa) 65, 3 Locateli (Ita), Chalmers (Aus) 66. 5. Tadini (Ita), Bisazza (Ita), Berendt (Arg), Joakimides (Fra) 67, 54. Lovey (Ned), Bensdorp (Ned) 72, 82. Derksen (Ned), Van der Velde (Ned) 74, 133. Bles- singa (Ned) 79. PAARDENKOERSEN Drachten Eerste koers. 2040 m. 1. Josh Limburgia (Langeweg) 2.43.3 - 1,20,0, 2. I Love Spi rit, 3. Heavenly Star. Toto- winnend 1,80, plaats 1,20 2,10 1,40. koppel 46.40. trio 335,30 Tweede koers, 2040 m: 1. Jacob K Boko (Langeweg) 2 42,2 - 1.19,5, 2 Kelly Viola. 3 Jewel Postille. Toto win nend 2,70. plaats 1,30 1,50 2,10, koppel 4,80, trio 54,90 Derde koers, 2040 m 1 Lex P (Pool) 2.46,5 - 1.21,6, 2 Laila Boshoeve, 3. Kim Westerzij. Niet gestart. Long Shot. Toto: winnend 3,00, plaats 1,60 1,80 2,70, koppel 7,20, trio 78,00. Vierde koers, 2040 m: 1. Jimbob (Aonne de Wrede) 2.43,6 - 1.20,2, 2. Kid Victory, 3. King Meerswal. Toto winnend 3,20, plaats 1,60 5,90 3,50, koppel 43,20, trio 425.30. Vijfde koers, 2040 m 1. Leo Wielinga (Langeweg) 2.45,7 - 1.21,3, 2. Lars Pluto, 3. Lozbi. Toto: winnend 3,40, plaats 1,30 1,70 1,50, koppel 7,00, trio 38,00, Zesde koers, 2040 m: 1 Kairos Jet (Knipscheer) 2 46,8 - 1 21,8, 2. Iron But terfly, 3 Gytana Promise. Toto: winnend 3,60. plaats 2,40 7,20 5,20, koppel 30,70, trio 842,60. Zevende koers, 2040 m 1. Habaro Rose (Bustorf) 2 42.2 - 1.19,6, 2. Ellas Ace L. 3 Idool Supreme Toto: winnend 18,00, plaats 6,50 3,10 3,20, koppel 93,50, trio 723,10. Achtste koers. 2040 m. 1 Johan Strauss (Crebas) 2.41,3 - 1.19,1, 2. Goos Buitenzorg, 3. Key to Success. 4 Gideon Uithuizen. Toto: winnend 8,90, plaats 3,10 3,60 2,00, koppel 147,00, kwartet 9.129,-. Negende koers, 1640 m: 1. Intense W (Pools) 2.06,8 - 1.17,3, 2 Keegan Boko, 3. Hom bre. Toto: winnend 10,90, plaats 1,70 1,30 1,70, koppel 10,10, trio 277,20. Tiende koers, 2040 m: 1. Soleil de Vie (Oorthuijsen) 2.41,6 - 1.19,3, 2 Hippo Princess, 3. In Go Buitenzorg. Niet gestart: Hedy Boekelte. Toto: winnend 10,10, plaats 3,70 2,70 1,70, koppel 36,20, trio 256,30. Elfde koers, 2040 m: 1. Hippa- rion (Hamming) 2.38,5 - 1.17,7, 2 Torn Trot, 3. Dont Give no Flak. Toto: winnend 3,90, plaats 1,30 1,70 1,70, koppel 10,60, trio 110,50. Omzet totalisator: 148.813,-. TENNIS Rome, Mannen, 4,4 miljoen gulden Derde ronde: Alami (Mar) - Bruguera (Spa) 3-6 6-2 7-5, Berasategui (Spa) - Kafelnik ov (Rus/4) 6-3 6-2, Göllner (Dui) - Albert Costa (Spa/116-4 3-6 6-4, Courier (VSt) Rosset (Zwi/15) 7-6 6-3. Corretja (Spa/10) - Moya (Spa/8) 6-4 6-4 Rios (Chl/7) - Lars- son (Zwe) 4-6 7-5 6-4, Ivanisevic (Kro/6) - Becker (Dui/12) 7-6 6-3, Draper (Aus) Scala (Ita) 7-5 6-2. WIELRENNEN Vredeskoers Zevende etappe Prudnik - Ovcarna: 1 We semann (Dui) 135 km in 4.01.40, 2. Koedriatsjev (Rus) 0 38, 3. Henn (Dui). Al gemeen klassement: 1. Wesemann 30.19.47, 2 Henn 0 22, 3. Voigt 0 41, Ronde van Asturié Derde etappe, Oviedo - Llanes: 1. Raimon- di (Ita) 176 km in 4.02.43 (43,508 km/u), 2. Pieri (Ita), 3, Blijlevens (Ned), 4. Fidan- za (Ita), 5. Zanotti (Ita), 6. Korolev (Oek), 7. F. Guidi (Ita), 8 F. Garcia (Spa), 9. Arazzi (Ita). 10. Flores (Spa), 37, Vos kamp, 122. De Koning. 130. Dubbeldam Klassement: 1. Olano (Spa) 8.28.51, 2. Escartin (Spa) 0.06, 3. Clavero (Spa) 0.21, 4 Diaz (Spa), 5. Hamburger (Den), 6. Jimenez (Spa) 0.25, 7 Uria (Spa) 0.32, 8. 8enitez (Spa) 0.34, 9. Rominger (Zwi) 0.35, 10. Perez (Spa) 0.40, 35. Voskamp 2.10. 116. Blijlevens 11.18, 125. De Ko ning 11.49. 129 Dubbeldam 12.08.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23