Bobby Robson blijft een gentleman Van Seggelen treft ook regeling met Gerards Marco van den Broek heeft geduwd, maar niet gebeld Sport Keeper, je moetje scheur opentrekken! Wacht u voor de hond! KNVB vergeet beste paard van stal Leiden houdt vuile was binnen -pENSDAGj fC Lisse gooit kaarten in voorverkoop '4e» De kampioenskoorts stijgt bij FC Lisse tot grote hoogte, 'üfarten voor de laatste competitiewedstrijd van de hoofdklasser, (staande zaterdag om 15.00 uur bij Rijnsburgse Boys, zijn ïaf morgenavond te koop op sportpark Ter Specke in Lisse. voorverkoop is op donderdag van 19.00 tot 20.00, op vrijdag n 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur. ;arna rijdt een pendelbus tussen sportpark Ter Specke en %isburg. Een retour kost 2,50. ergoossen trainer van BV Leiderdorp Luc Vergoossen volgt Joris Zandbergen op als trainer van basketbalsters van BV Leiderdorp. Vergoossen coachte het af- io lopen seizoen de meisjes van Hoofddorp. Bij de Leiderdorpse «divisionist treft de nieuwe trainer onder anderen Lonneke ansz aan, die overkomt van Jumpers uit Den Haag. Daarnaast jven de zussen Renske en Birthe van der Voort, die overwogen k m basketballoopbaan elders voort te zetten, bij BV Leiderdorp. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 ne Bilde in oktober voor de rechter jSSEL Gilles de Bilde moet op 20 oktober voor de rechtbank ,e Brussel verschijnen. De rechter besloot gisteren de zaak naar ze datum te verschuiven om zo de twee dossiers tegen de spe- van PSV samen te voegen. De Bilde moet zich verantwoorden Dr de verwondingen die hij in augustus 1995 toebracht aan e' plegers van het ziekenhuis van Jette. De aanvaller deelde een jstoot en een schop uit omdat hij zijn vader, die was binnen- iracht met een trombose, niet in de operatiekamer mocht gezellen. In december vorig jaar kwam er een tweede aan- cht bij. De Bilde, toen nog in dienst van Anderlecht, gaf een stslag aan tegenstander Kris Porte van Eendracht Aalst. II sierde finalewedstrijd noodzakelijk Door een zege van 3-1 voor Canada op Zweden is tij- jrishet WK ijshockey in Helsinki een derde en beslissende 1 dstrijd noodzakelijk geworden. Dat duel wordt vanavond ge- Zweden had het eerste treffen zondag met 3-2 gewon- lano zegeviert in Asturië Ui» Abraham Olano heeft in de Ronde van Asturië zijn eerste irwinning in het shirt van Banesto behaald. De Spanjaard was t een tijd van 7.20 de snelste in de proloog over 5,8 kilometer, eindigde hiermee voor zijn landgenoten Fernando Escartin 16) en Francisco Benitez (0.11). an Damme Memorial sterk bezet jf issel» Zestien medaillewinnaars bij de Olympische Spelen in inta hebben zich aangemeld voor de Van Damme Memorial 22 augustus in Brussel. Vier atleten die in AÜanta de gouden kveroverde, hebben zich voor het lucratieve evenement aan- t[ neld: Allen Johnson (110 meter horden), Jan Zelezny (speer- rpen), Deon Hemmings (400 meter horden) en Heli Ratanen eerwerpen). Onder de zilveren-medaillewinnaars bevindt Frankie Fredericks (100 en 200 meter). De organisatoren iben aparte afspraken gemaakt met de Santa-Monicagroep taande uit Carl Lewis, Leroy Burell, Mike Mafsh, Johnny Gray ïaleh Hissou uit Marokko. an Eijden directeur betaald voetbal Arie van Eijden is vanaf 1 september de nieuwe directeur aald voetbal van de KNVB. Hij volgt Peter Vogelzang, die als pschef bij de Utrechtse politie is benoemd, op. Van Eijden i manager commerciële zaken en plaatsvervangend directeur aald voetbal. De Amsterdammer werkt sinds januari voor de 'c VB, daarvoor was hij in dienst bij Shell en Ajax. lollymore naar Aston Villa RPQOLStan Collymore heeft een contract getekend bij As- Villa. De spits van Liverpool, die ook uitkwam voor het En- eteam, heeft de club uit Birmingham 25 miljoen gulden ge- 1 Dat is drie miljoen gulden minder dan Liverpool twee jaar iden ontving van Nottingham Forest. Destijds was Collymore duurste voetballer van Engeland. GOUDA •GPD In navolging van Sigi Lens heeft Peter Gerards in het conflict met zijn voor malige werkgever WCS alle vorderin gen ingetrokken. Beiden werden in ja nuari op staande voet ontslagen door de voetbalvakbond omdat ze zich ver rijkt zouden hebben aan het afsluiten van een reclamecontract. Met het besluit van Gerards zijn de rechtszaken met tal van getuigenissen die op de rol stonden van de baan en is de affaire eigenlijk uit de lucht. Ge rards legde een schuldbekentenis af. „Dat was voor mij het belangrijkst", al dus voorzitter Theo van Seggelen van de WCS. In een door de WCS uitgegeven ver klaring staat dat Gerards betreurt dat hij op 27 januari voorzitter Van Segge len een stuk heeft laten tekenen waar van de preses de inhoud niet kende. Gerards verschafte zich daarmee een bepaalde mate van vrijheid van (finan cieel) handelen bij het afsluiten van contracten. Gerards erkent dat hij de VOF Peja uiteraard niet had mogen gebruiken om voor zichzelf (en naar hij verklaar de samen met Lens) tijdens zijn dienstverband met de WCS nevenin komsten te verkrijgen. Gerards betreurt ook dat hij door het conflict met de vakbond de goede naam van de WCS en die van haar voorzitter heeft beschadigd. Gerards verklaart dat hij van Adidas noch van AC Milan vergoedingen heeft ontvan gen voor door hem tijdens zijn dienst verband met de WCS verrichte dien sten. Een onafhankelijke registeraccoun tant zal een onderzoek instellen naar de inkomsten die Gerards tijdens zijn dienstverband met de WCS ontving dan wel kreeg toegezegd. Eventuele in komsten zullen als schadevergoeding aan de WCS worden afgedragen. Het bestuur van de WCS heeft besloten dit geld te bestemmen voor een goed doel. Want ook dat onderzoek was een voorwaarde van de vakbond om tot een schikking te komen. Blijft nu geen waas boven de hele af faire hangen, nu de rechter geen uit spraak doet? Vein Seggelen: „Nee, want wij hebben de vrijheid om alles boven water te halen. Wij krijgen inzage in al le noodzakelijke bankafschriften van Peja. En uiteindelijk begonnen zij een procedure tegen ons, niet andersom." De vakbond kwam daarna als tegenzet met een claim van vier miljoen op de proppen. Gerards stemt in met de beëindiging van zijn dienstverband per 31 januari 1997, als gevolg waarvan het ontslag op staande voet is ingetrokken. Tot 1 februari 1998 mag hij geen soortgelijke werkzaamheden verrichten. Van Seg gelen: „Ik zou het diep treurig vinden als het daarna wel weer gebeurt, maar dat is onze zaak niet meer." De FIFA heeft inmiddels bevestigd dat de licen ties van Gerards en Lens zijn ingetrok ken. Lens mocht met ingang van 1 mei alweer spelers begeleiden. Van Segge len ziet ook een belangrijk verschil in de situatie van beiden. „Gerards speel de een actievere rol. Sigi heeft op een gegeven moment ook gebroken met Peter. Sigi heeft eerder ingezien dan Peter dat hij niet goed bezig was." Ineens is er een vechtpartij. Drie fotografen, twee Neder landse en een Franse, rollen met elkaar op rij één over de vloer. Stevige klappen, een hoop gesjor en getrek. De sterkste van de drie, de breedgeschouderde Telegraaf- plaatjesschieter, wint uiteindelijk op punten. Sleurt zijn Franse opponent nog even naar een hoek in de zaal en laat hem daar verbouwereerd achter. NOORDWIJK MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Al die tijd is het doodstil in de met honderden journalisten en tientallen camerateams gevulde zaal van Barcelona's majesteuze hotel in Noordwijk. En al die tijd kijkt, van drie meter af stand, Bobby Robson ogen schijnlijk onverstoorbaar toe. De knokpartij speelt zich recht voor zijn ogen af. Als de fotograaf van het och tendblad eenmaal terug op zijn plaats is, weer recht onder de neus van de trainer, buigt Rob son voorover en zegt met een stalen gezicht: „Heb jij zin om morgenavond mee te doen?" Een bulderende lach van de menigte in de zaal volgt. De 64- jarige, altijd vriendelijke Brit, weet met zijn kwinkslag snel de grimmige stemming te keren. Voor Robson is het kennelijk niets bijzonders. Hij is in zijn hectische leven als bondscoach van Engeland op twee WK's, als trainer van FC Porto maar voor al als kop van jut in de dagelijk se chaos rond 'Futbol Club Bar celona' veel gewend. Robson vindt het al doodnormaal als een paar heren van de media el kaar een etmaal voor de Europa Cup 2-finale tussen Barcelona en Paris St. Germain in Neder land op het gezicht timmeren. Op bestuursniveau doen ze bovendien bij zijn huidige werkgever niet anders. Josep Lluis Nunez knokt af en toe een stevig robbertje met zijn collega van Real Madrid. En verbaal slachten de heren bestuurders elkaar in Spanje helemaal graag af. Het liefst zouden ze bij Bar celona hebben gezien dat Rob son zich ook eens in de strijd zou mengen, al was het alleen maar om een stok te vinden om hem te ontslaan en de weg vrij te maken voor de al gecontrac teerde Louis van Gaal. Maar de voormalige tech nisch directeur van PSV laat zich niet verleiden tot provoce rende of wraakzuchtige uitspra ken, de schandalige behande ling door de leiding van de club die hij naar successen leidt ten spijt. Hij is en blijft in alle op zichten een 'English gentle man'. Zelfs de vervelendste vragen, over de komst van Van Gaal bij voorbeeld, leveren geen bittere aanvallen op. „Wat ik ervan vind dat hij komt? Ik zou niet weten waarom ik me daar op dit moment druk over moet maken. Ik heb een prachtige baan bij Barcelona. Ik heb een prachtig contract en daarin staat dat ik deze baan volgend seizoen nog heb." Maar denkt u nu dat u vol gend seizoen nog de baas bent? „Ik geniet van mijn werk hier. Dat geloof je niet, hè? Maar ik zit bij de mooiste club van de wereld, ik werk met de beste spelers van de wereld en ik heb tussen nu en eind juni de kans om drie grote prijzen te winnen. Wat wil ik nog meer?" Is de komst van Van Gaal al definitief? „Die vraag moet je niet aan mij stellen maar aan mijn presi dent. Die schijnt alle antwoor Ook tijdens de persconferentie doorstaat Bobby Robson alle stormen. den te hebben." Vindt u niet dat Van Gaal een einde moet maken aan deze be lachelijke geheimzinnigdoenerij, waarvan u het slachtoffer bent? „Ik zou dolgraag willen dat je die vraag eens aan meneer Van Gaal stelt!" En zo gaat het nog een hele tijd door. Als de ene horde hem heeft lastig gevallen, staat de volgende groep journalisten al weer klaar om hem met vragen over vooral dat ene, hete item te belegeren. De vraag is wat een man van 64 jaar, die alles al heeft meegemaakt in zijn loop baan en financieel al tien jaar geleden zijn schaapjes op het droge had, drijft om zich in de hectiek van Barcelona dagelijks te laten kastijden. Zijn incasseringsvermogen is onvoorstelbaar groot. Het moet ook wel, gezien het feit dat hij bij 'Barca' nog steeds in het za del zit. In zijn periode als bondscoach van Engeland dachten ze hem, met de diepste en meest schandalige beledigin gen in de tabloid-pers, een schop onder zijn kont te geven. Toen dat mislukte en Engeland tijdens het WK in Italië (1990) plotseling de halve finale haal de, nodigde de Britse pers hem in Bari uit voor een afscheidsdi ner. Als dank voor zijn bereid heid om de heren al die jaren te woord te staan en voor wat hij had betekend voor het nationa le elftal. De bewondering voor Robert William Robson neemt nog gro tere vormen aan voor wie be denkt dat hij tussen alle bedrij ven door de ziekte kanker over won. Een gezwel in zijn neus nam boosaardige vormen aan. Zijn vrouw dwong hem tussen twee wedstrijden van FC Porto door een bezoek te brengen aan een specialist in Londen, die hem de volgende dag al ope reerde. Daarna werd hij nog maandenlang behandeld. Al leen zijn naaste familie en de FOTO ANP voorzitter van Porto wisten er van. Robson knikt en zegt: „Als El sie niet was blijven zeuren, had ik hier niet meer gestaan. Kan ker is een verschrikkelijke ziek te. Als je zoiets hebt meege maakt komt het leven opeens in een ander perspectief. Denk je dat ik me dan zorgen maak om een beetje kabaal over de komst van ene meneer Van Gaal." Vermoedelijke opstellingen. Barcelona: Vitor Baia; Ferrer, Blanc, Abelardo en Sergi; Luis F.nriqLie, Gu- ardiola, De la Pena en Giovanni; Ro naldo en Figo. Paris Saint Germain: Lama; Fournier, Ngotty, Le Guen en Domin; Guerin, Leroy, Rai en Cauet; l.oko en Leonar do. ick Scheurwater liep zater- in de 23ste minuut van :k Boys-Noordwijk alleen pelman Peter Kromhout af., oordwijker hield even in in de ogen van de Kat- se goalie. Naast hem hoor- j iemand schreeuwen om 1. Dat leek verdacht veel it stemgeluid van ploegge- Fred Bloem. ur, Scheur!! besloot Patrick Scheurwa- - bal een tikje breed te ge baar Fred Bloem, was zijn ge overtuiging. Een secon- ter sloeg Scheurwater de kom zijn hart. Fred Bloem te ineens Leonard Pluim - i ff en hij was gekleed in ivwit. De Katwijker kent pappenheimers en slaagde j glans in zijn poging om •urwater op het verkeerde te zetten. ;!ngraaff zei 'dank je wel'en ging vervolgens met de bal aan de haal. Maar scheidsrechter Van den Herik blies op zijn fluitje en gaf Quick Boys een vrije trap tegen wegens mislei ding van de tegenstander. Na afloop van de door Noord wijk met 1-0 gewonnen streek- derby stapte Van den Herik op Pluimgraaff af. De leidsman zei: „Als ik op dat moment had ge weten dat die jongen Scheur heette, dan had ik je een gele kaartgegeven." Pluimgraaff, met een stalen ge zicht: Die jongen Scheur? Scheids, hoe kom je er bij. Weet je wat ik riep? Ik zei tegen onze keeper: joh, als je je doel uitkomt dan - moet je je scheur opentrekken. Twee dagen later is Pluimgraaff serieuzer over zijn truc met Scheurwater: ,,Je moet toch wat proberen. Voorlopig werd hetgeen doel punt. Daar heb ik toch mooi BIJDRAGEN: Loman Leefmans, Willem Spierdijk, Rob Onderwater, Tim Brouwer de Koning Wie belde scheidsrechter l Mocht het zaterdag misgaan met FC Lisse, dan wordt er grof geschut ingezet tegen Rijnsburgse Boys. Men is gewaarschuwd op Middelmors. FOTO HENK BOUWMAN Henry van Belkum met de mededeling 'Als jij SJC 3 - VCL 3 fluit, kun je een begrafenis rege len'.? Het is in elk geval niet Marco van den Broek, de speler van VCL 3, die het eerder als zaal voetballer van Rijnland met Van Belkum aan de stok kreeg. Van den Broek is niet blij met deze affaire en al helemaal niet met het feit dat zijn naam op de voorpagina van deze krant prijkte. „Ik heb hier niets mee te maken en de jongens met wie ik speel ook niet. Ik durf voor hen mijn handen in het vuur te steken. Dit kan niet door de beugel." Volgens de scheids hield de be dreiging verband met een op stootje na afloop van een zaal voetbalduel in de Katwijkse sporthal Cleijn Duin. Daar was Van den Broek wel bij betrok ken. „Ik ben met mijn stomme kop verhaal gaan halen bij de scheidsrechter. Toen ik van Van Belkum een duw kreeg, heb ik teruggeduwd. Meer is er niet gebeurd, ik heb daar ook een getuige van." Maar wie zou dan het beruchte telefoontje met de scheidsrech ter hebben gepleegd? Van den Broek: „Er zijn twee mogelijkheden. Of er is iemand die mij verder de grond in wil trappen of de scheidsrechter heeft dit allemaal verzonnen." Ook bij Dennis Aarts, de bege leider van het zaalvoetbalteam van FC Rijnland, is het bericht van de telefonisch bedreiging hard aangekomen. Hij ligt met spit thuis, maar voelde zich de afgelopen dagen als een politie agent. Nadat het bericht 'Oegstgeestse scheidsrechter met de dood be dreigd' vorige week woensdag de kolommen haalde, sloeg Aarts direct alarm. Hij wilde we ten of een van 'zijn' zaalvoetbal lers verantwoordelijk was voor het dreigement. Aarts: „Van Belkum zegt dat er verband is tussen de zaak van toen en de kwestie SJC 3 - VCL 3. Je mag gerust weten dat ik verschrikkelijk ben geschrokken want een scheidsrechter bedrei gen is asociaal. Maar ik zweer met de hand op mijn hart dat niemand van VCL Van Belkum heeft gebeld. We hebben uren over deze zaak met het bestuur van Rijnland gesproken en dui delijk is geworden dat niemand van ons heeft gedaan. We zijn helemaal niet blij met al die commotie." Ook Aarts vermoedt dat de da der rancune koestert tegen Van der Broek, die naar aanleiding van het 'aldcefietje' in Katwijk een schorsing kreeg van twee jaar. Die straf zit Aarts nog steeds bijzonder hoog: „Omdat twee jaar een veel te zware straf is. Marco is na af loop de kleedkamer in gegaan en toen is er over en weer ge duwd. Het is hartstikke fout wat Marco gedaan heeft, dat geef ik toe, hij verdient een straf. We hebben hem onmiddelijk ge schorst, maar de KNVB heeft hem wel heel erg gepakt. fel Schimmel is een graag 'ziene grensrechter in Lei en de wijde omgeving, al waar de goedlachse Lei- 'ar de vlag hanteert, wordt 'et open armen ontvangen, scheelde het maar een je of Schimmel was het af- 'en weekeinde van een e kermis teruggekomen, 't door zijn eigen oplet- neid kon hij zijn geliefde 'V uitvoeren bij het hoofd- eduel Feyenoord - DHC. dat ik vorige week even teletekst keek", zegt Schimmel, die in lachen zou zijn uitgebarsten als de zaak niet zo ernstig was ge weest. Daardoor kwam ik er vorige week achter, dat mijn wedstrijd was verzet van zondagmiddag naar zaterdagavond. Normaal gesproketi was ik er met Hemel vaart een paar dagen tussenuit geknepen om pas 's zondags met vlag en al in Rotterdam te ver schijnen. Als ik dat had gedaan, was ik mooi de enige geweest. Had ik hoogstens kunnen infor meren of ze bij Feyenoord-FC Twente in de Kuip nog een grensrechter nodig hadden. Schimmel doet zijn relaas bijna opgetogen, maar dat komt al leen maar'door de goede afloop. Als hij teletekst niet had geraad pleegd, had hij dagenlang in een hutje op de hei gezeten en nooit de brief gezien die de postbode pas afgelopen vrijdag op zijn Leidse deurmat dropte. Afzender de heer Welling van de KNVB, Nieuwegein. Met de me dedeling dat de heer K. Schim mel een dag later als grensrech ter werd verwacht bij het ver voegde duel Feyenoord-DHC. Navraag leert dat de Rotterdam se thuisclub het verzoek om vervoreging al weken geleden had ingediend. Uiteindelijk was iedereen daarvan op de hoogte gesteld, behalve het beste paard van stal: Schimmel. „Onbegrijpelijk dat de KNVB die brief niet eerder heeft gestuurd", aldus Schimmel. „Of dat nu aan de computer ligt of handmatig is doorge voerd, maakt mij geen zier uit. Ik moet tijdig weten waar ik aan toe ben. VV Leiden maakt een goede kans om via de nacompetitie promotie naar de tweede klasse af te dwingen. Trainer Fred Fi- lippo is verguld met dat feit, niet eens zozeer voor hemzelf of voor het elftal maar vooral voor de héle vereniging. Leiden is de laatste tijd in de ogen van de oud-prof nogal eens negatief in het nieuws geweest en daarom vindt hij het zo aardig dat er nu ook eens wat goeds valt te mel den uit de Mors. Het positieve geluid van Filip- po, dat vorige week in een voor beschouwing op het cruciale duel tegen Sleutels in deze krant stond te lezen, is nog vóór die zelfde wedstrijd omgeslagen. De trainer kreeg onenigheid met reserve Dennis Laurier. De jon ge Leidenaar was het niet eens met zijn plekje op de bank, liep vervolgens weg en kondigde aan komend jaar bij een andere club te spelen. Daarover heeft Filippo de pest iri. Dat het niet botert tussen een coach en één van zijn pu pillen komt bij iedere vereni ging en in iedere sport wel eens voor. Maar opnieuw slaat bij w Leiden zo'n binnenbrandje uit naar buiten. Zeker op zo'n be langrijk moment, tijdens de na- competitie, komt dat ongele gen. Maar ze hebben geleerd, daar achter de Agaatlaan. De wegen van Laurier en Filippo mogen dan scheiden, wat ze gemeen hebben is dat ze de vuile was weigeren buiten te hangen. Laurier:Wat er precies gebeurd is, daar laat ik me niet over uit. Het heeft in elk geval niets met de spelersgroep te maken. Ik hoop dat ik ze als vrienden kan behouden. Het gaat er om dat het niet klikt tussen mij en Fred, en omdat ik met plezier wil blij ven voetballen, zit er niets an ders op dan naar een andere club te gaan." Filippo wil al helemaal niets over de kwestie kwijt. „Het is al lemaal intern opgelost. Zo komt w Leiden inderdaad nooit meer negatief in de schijnwerpers. Welk een voor beeldig gedrag van de twee hoofdrolspelers. Het moet voor het bestuur van w Leiden toch een koud kunstje om dit duo, dat het belang van hun duppie laat prevaleren boven hun on derlinge twist, weer tot elkaar te brengen. En dan nog promove ren, de goed-nieuws-show in het Morskwartier dendert door.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21