'Wie wil zo'n machtige sport nou niet eens proberen' Australische moe maar voldaan na zwemmarathon Bernard Tapie verlaat cel voor bezoek aan rechtbank Sport 'Gullit wel uitgenodigd voor trip Zuid-Afrika' 'Pijnlijkste dag' uit loopbaan Van Ede DINSDAG 13 ME11997 WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PI ROB ONDERWATER, 0715 londen/zeist cpd Ruud Gullit beslist pas na de fi nale om de FA Cup of hij met het Nederlands elftal naar Zuid- Afrika afreist voor een bezoek aan de vriendschappelijke inter land en president Nelson Man dela. Bondscoach Guus Hiddink weet sinds enkele dagen dat de speler/manager van Chelsea wel degelijk een uitnodiging heeft ontvangen van de Zuid- Afrikaanse voetbalbond en heeft vorige week zelf een fax ge stuurd aan Gullit, waarin hij de Nederlander aanbiedt met de ploeg mee te reizen en bij Oran je in het hotel te verblijven. Sinds Gullits overhaaste ver trek uit het spelershotel in Noordwijk, in de aanloop naar het WK in Amerika, heeft Gullit nooit meer iets met het Neder lands elftal te maken gehad. Tot deze week beweerde hij officieel niets Elf te weten van een uitno diging om over drie weken naar Zuid-Afrika te gaan. Daarbij zei Gullit steeds dat hij van de KNVB niets had gehoord. De voetbalbond is echter niet degene die Gullit heeft uitgeno digd. Dat is gebeurd door de Nederlandse ambassade in Pre toria, die weer in opdracht van de voetbalbond in Zuid-Afrika opereerde. Omdat men bij de KNVB toch een beetje in z'n maag zat met de hele kwestie, besloot Guus Hiddink zelf in te grijpen. Daardoor is nu duide lijk hoe de zaken liggen. KNVB-woordvoerder Rob de Leede: ,,Ruud Gullit is al op 1 april uitgenodigd door de am bassade in Pretoria. Via het mi nisterie hebben wij een kopie van die brief ontvangen. Daarna hebben we uitvoerig met Chel sea overlegd of de brief wel in zijn bezit is gekomen. Ons is de ze week verzekerd dat dat het geval is." Gullit weet daardoor ook wel ke rol er voor hem is weggelegd tijdens het bezoek van Neder land aan Zuid-Afrika. De ex-in ternational krijgt een officiële onderscheiding uit handen van Nelson Mandela, aan wie Gullit in 1987 zijn prijs van 'Europees voetballer van het jaar' opdroeg. ,,Zijn aanwezigheid in Zuid- Afrika heeft niets met de spor tieve belangen van Oranje te maken. Het voetbal staat er he lemaal buiten", zegt De Leede. Christel Willemse start biljartcursus voor vrouwen alphen aan den run Christel Willemse (rechts): „Voor mij is snooker te laat gekomen. In een volgend leven zou ik er zeker aan beginnen." foto hielco kuipers loman leefmans Er zijn te weinig vrouwen die biljarten en daaraan moet wat worden gedaan. Dat is kortweg de reden waarom Christel Wil lemse uit Alphen komend na jaar start met een cursus, waar niet alleen basistechnieken worden bijgebracht. De lessen zijn vooral bedoeld om vrou wen warm te laten lopen voor het aloude spel van de drie ivo ren ballen op het groene laken. „Er vanuit gaande dat vrouwen het net zo goed moeten kunnen als mannen, is het toch opmer kelijk dat zo weinig vrouwen goed kunnen biljarten. Niet dat mijn cursus bedoeld is om top pers in spe te ontdekken, maar als je het in de breedte stimu leert komt er vanzelf wel ie mand bovendrijven. In eerste instantie is het belangrijkste dat vrouwen het léük gaan vinden." Biljarten wordt nog altijd ge- Eijkelkamp scoort bij rentree voor reserves PSV geldrop gpd Hij heeft de 'pijnlijkste dag' uit zijn voetballoopbaan achter de rug. Jan Willem van Ede (34) denkt met afgrijzen terug aan de autorit naar Eindhoven, meteen na afloop van het duel FC Groningen-PSV. „Ik verging letterlijk van de pijn in de wa gen van Jan Formanoy. Toen we eindelijk in Eindhoven arriveer den, werd gelukkig besloten dat er meteen geopereerd zou wor den en niet een dag later. De dokter zag ook wel dat het geen haalbare kaart was om nog lan ger te wachten, pijnstillers haal den niets uit." De reserve-doelman van PSV ligt er nu wat beter bij in het St Anna-ziekenhuis in Geldrop, ook al bleek de chirurgische in greep van dokter Cees-Rein van den Hoogenband een pittige. Van Ede: „Het is een lastige breuk, zodat ik zeker drie maanden uit de roulatie ben. De dokter heeft me zelfs afgera den om zaterdag de wedstrijd tegen FC Utrecht bij te wonen, die arm moet absolute rust heb ben. Maar ik hoop hem nog te kunnen ompraten, juist die par tij wil ik graag zien." Van Ede realiseert zich dat er al bij de botsing met Harris Hui- zingh 'iets scheef is gaan zitten'. De doelman van PSV uitte zijn bezorgdheid ook tegen de club arts van PSV. „Volgens mij was er al iets kapot, maar die laatste paar minuten wilde ik toch vol maken. Achteraf is dat dom ge weest ik had mijn plaats beter meteen aan onze derde keeper Wilburt Need kunnen afstaan. Maar het ging de laatste weken net zo lekker, ook op de trainin gen. Advocaat was enthousiast over mijn vorm en dan maak je niet zo gauw een stapje opzij." Jan Willem van Ede stond vo rig jaar nog aan de andere kant toen FC Utrecht een verdienste lijke 0-0 in Eindhoven afdwong. „Maar goed, terugkijken heeft niet zoveel zin. Ik moet me voorbereiden op een lange re validatie, eerst in het gips en dan gaat er een brace om de arm. Ik hoop wel dat ik een beetje van het kampioenschap kan genieten. In ieder geval wil ik op de kar zitten en een deel meemaken van de rondrit. Doordat ik in de wedstrijden te gen Sparta en Groningen mocht keepen, heb ik toch een cruciale periode op weg naar de titel meegemaakt. En dat geeft nog enige voldoening. René Eijkelkamp heeft giste ren in het tweede elftal van PSV zijn rentree gemaakt na een operatie wegens een chronische achillespeesblessure op 4 maart. Hij maakte in Alkmaar tijdens het duel met AZ 2 een van de vier Eindhovense doel punten (2-4). Eijkelkamp speelt met ingang van het volgende seizoen voor de Bundesligaclub Schalke '04. Gaudino Maurizio Gaudino speelt vol gend seizoen in de Zwitserse competitie. De dertigjarige mid denvelder verruilt Eintracht Frankfurt voor FC Basel, waar hij een driejarig contract zal on dertekenen. Oud-international Gaudino dankt zijn transfer aan de voor ganger van Huub Stevens bij Schalke. Jörg Berger is komend seizoen de trainer van Basel. Arsenal heeft de contracten van de verdedigers Nigel Win- terburn (33) en Steve Bould (34) met een jaar verlengd. Met de twee dertigers, en hun drie ploeggenoten Dixon (33), Keown (30) en Adams (30) is de gezamenlijke leeftijd van de achterhoede 160, maar met 32 doelpunten was het de minst gepasseerde verdediging van dit seizoen. Arsenal eindigde met Dennis Bergkamp als derde in de Premier League. Vanavond worden de halve fi nales in de strijd om de LD-Cup afgewerkt: 19.00 uur: SJC - Rijnsburgse Boys 20.00 uur: Quick Boys - FC Lisse associeerd met de rokerige ach terkamertjes van bruine cafés waar mannen van middelbare leeftijd onder het genot van al cohol het rijk alleen hebben. Willemse heeft jarenlang voor haar eigen plaatsje in dat milieu moeten vechten. Haar ouders hadden een oud-Hollands café in Haarlem en zo kwam zij met het biljart in aanraking. „Ik werd als jong meisje steeds be ter en ging het dus ook steeds leuker vinden. Maar pas op mijn zestiende kon ik lid wor den van een club. Dat was hal verwege de jaren zestig nog on gebruikelijk en ook daarna had den heel wat mannen proble men als ze in competitiever band tegen mij moesten. Ze dachten dat ze alleen maar kon den verliezen." Willemse bereikte het niveau van de hoofdklasse om in 1973 door een gebrek aan interesse het bijltje er bij neer te gooien. Pas vijftien jaar later pakte ze de Zwikker niet in basketbalploeg chapel hill «anp Serge Zwikker is niet beschik baar voor de nationale basket balploeg tijdens het EK-kwalifi- catietoernooi, eind mei in Du blin. De 2 meter 18 lange center bereidt zich voor op zijn toe komst in het Amerikaanse prof basketbal (NBA). Zwikker, 24, speelde de afge lopen vier jaar voor de universi teit van North Carolina in Cha pel Hill. De basketballer uit Maassluis staat voor de over stap naar de profs. Om die niet in gevaar te brengen heeft hij bij bondscoach Van Helfteren be dankt voor zijn plaats in Oranje. „Ik moet mijn brood verdienen in de NBA", aldus Zwikker. „Daarvoor wil ik begin juni naar het trainingskamp voor aan staande profs in Chicago. Om daar goed voor de dag te komen train ik dagelijks vijf uur bij mijn universiteit. Ik heb geen tijdvoor Oranje." key west rtr De Australische Susie Maroney is als eerste mens in de geschie denis van Cuba naar Florida ge zwommen. Na iets meer dan een etmaal in het water gelegen te hebben om het traject van 174 kilometer te overbruggen, werd ze gisteren om 12.17 uur lokale tijd uitgeput, maar opge lucht lachend aan wal gesleept bij Fort Zachary Taylor Beach in Key West. De marathonzwem ster was zondag om 11.46 uur in Havana in zee gedoken. Ruim vier uur na haar triomf moest Maroney (22) toch haar inspanningen bekopen. Tijdens een televisie-interview begaven haar krachten het ineens. Ze werd met spoed overgebracht naar een ziekenhuis, waar bleek dat haar toestand niet zorgwek kend was. De zwemster was over haar hele lichaam ernstig verbrand door de felle zonne stralen en had diverse beten van kwallen opgelopen. Maroney deed de oversteek al zwemmend in een speciale kooi om de haaien op afstand te houden. Pas op ongeveer hon derd meter voor de kust van Florida waagde Maroney het de kooi te verlaten om met haar in zee gesprongen arts Michael Stein in open water het laatste stukje af te leggen. Wankelend stapte ze op het zand. Een groepje toeschouwers applau disseerde luid voor de Australi sche, die verklaarde onderweg aan 'prettige dingen' gedacht te hebben bij wijze van afleiding. Het lastigste voor Maroney was de lange, eenzame nacht. Ze kon na haar geslaagde 'lan ding' moeilijk praten omdat haar tong door het zoute water was gezwollen. Ze was zich on derweg twee keer bewust ge weest van de aanwezigheid van een haai. De Australische om schreef de aankomst in Florida als 'het fijnste gevoel in de hele wereld'. Volgens de Amerikaanse Con nie Pignatiello, die fungeerde als coördinator, was het de 21ste poging om het stuk tussen Cuba en Florida zwemmend af te leggen. Maroney probeerde het al een keer in juni vorig jaar, maar faalde. Door een storm, zware zee en tegenstroom Susie Maroney op weg naar een fubuleus record. foto ap moest ze negentien kilometer van hallucinaties toen ze uit het kon duren. Nu waren weer en maakte in een boot naast haar voor het Amerikaanse vasteland water werd geplukt. stromingen de zwemster echter dochter. „Je moet het juiste mo- opgeven. Ze lag toen al 38 1/2 De begeleiders van Maroney veel gunstiger gezind. „Alles viel ment voor de oversteek kiezen, uur in het water, gaf op het hielden er rekening mee dat de op zijn plaats", zei Maroney's Als je te laat bent of te vroeg laatst steeds over en had last monstertocht wel eens 45 uur moeder, die de hele trip mee- word je weggespoeld." Bernard Tapie heeft gisteren zijn Zuid-Franse gevangenis mogen verlaten voor een uit stapje dat zijn verblijf in die ge vangenis slechts kan verlengen. Het uitstapje voerde Tapie naar de rechtbank in Marseille, waar hij de komende weken terecht moet staan op beschuldiging van wanbeheer bij de voetbal club Olympique Marseille (OM). Bernard Tapie, die een straf van acht maanden uitzit voor een ander delict, was van 1987 tot 1993 eigenaar van Olympique. Onder Tapies leiding speelde de club de sterren van de hemel, maar dat was volgens de aan klager niet zo verwonderlijk. De voormalige zakenman wordt er van beticht honderd miljoen francs (33 miljoen gulden) te hebben verduisterd, geld waar mee hij voorts spelers van an dere clubs en scheidsrechters zou hebben omgekocht. Schrale troost voor Tapie is, dat hij niet alleen voor de vier schaar staat. Bernard Tapie zag maandag negentien van zijn vroegere medewerkers weer, die allen op dezelfde beschuldiging terecht staan. Te oordelen naar de droefgeestige uitdrukking op zijn gelaat, was dat echter geen gelukkig weerzien. Bernard Ta pie keurde hen geen blik waar- dig. Formeel staat Tapie alleen te recht voor verduistering van de honderd miljoen francs, niet voor hetgeen hij vervolgens met dat geld heeft gedaan. „Ik zal niet toestaan dat er wordt ge sproken over omkoperijen", verklaarde Tapie's advocaat, Liénard. „Mijn cliënt staat niet terecht voor corruptie". Maar zo gemakkelijk zal de aan klager, onderzoeksrechter Phi- lipon, zich niet aan de kant la ten zetten. Philipon stak zeven jaar van zijn werkzame leven in het onderzoek, en heeft naar ei gen zeggen een macht aan be- wijsmateriaal vergaard tegen de man die OM bestierde als „een quasi-dictator". Voor een deel wendde Tapie het verduisterde geld aan om de fi nanciële wensen van zijn voet ballers te kunnen bevredigen. Spelers kregen naast de officiële transfersom zwart geld, spelers kregen geld overgemaakt op hun rekeningen in belastingpa radijzen, en spelers kregen fic tieve leningen. Met zoveel woorden gaf Jean- Yves Liénard toe dat Tapie zich daaraan schuldig had gemaakt. Maar, zo zei de advocaat van de duivel, zijn cliënt was bepaald niet de enige die dat had ge daan. „Sinds de gebeurtenissen rond OM (het gerechtelijk onderzoek naar Tapie) is er een enorme uittocht geweest van Franse spelers naar het buitenland", zei Liénard. „Die uittocht was zo groot dat onze minster van Jeugd en Sport er door is aange daan, en nu overweegt om fis cale voordelen te bieden ten einde ze terug te doen keren. Alles wat illegaal was, wil hij nu legaliseren". Wat de minister echter niet wenst te legaliseren, is omko ping. En volgens de aanklager verdween niet al het verduister de geld op de bankrekeningen van de topspelers, van wie som migen salarissen eisten ter grootte van het nationaal pro- dukt van een bescheiden Der de-Wereldland. Een deel kwam terecht in de zak van omge kochte scheidsrechters en spe lers. Minstens drie wedstrijden zou den met steekpenningen zijn gewonnen: die tegen AEK Athe ne in 1989, die tegen Spartak Moskou in '91 en die tegen Club Brugge in '93. Volgens Jean- Pierre Bernes, ex-directeur bij OM, had Tapie zelfs een budget voor omkoping. „Een somma van vijf k zes miljoen werd jaar lijks voor het 'kopen' van Euro keu weer op om te ontdekken dat er nog altijd weinig seksege noten haar geliefde sport had den bedreven. „Ik ontdekte dat de drempel voor vrouwen wat werd ver laagd als ze uitleg kregen van een vrouw. En zo ben ik op het idee gekomen om les te gaan geven. In een mum van tijd had ik vijftien leerlingen." Voor Wil lemse was het zaak om haar nieuwe roeping zo goed moge lijk op te pakken. Ze werd offi cieel instructeur, ontwikkelde een eigen les-methode en ging op zoek naar subsidies en ge schikte biljartruimtes voor haar cursus. Dat alles lukte en de eerste les, die open staat voor vrouwen uit de Alphense en Leidse regio, gaat in september van start. Relatief nieuwe 'keu-sporten' in pool- en snookercentra sco ren vooral bij jonge vrouwen beter dan het aloude biljart. „Ik vind snooker, zeker zoals de af gelopen dagen tijdens 1 machtig om op tv te zien e; er uren naar kijken. Voon snooker te laat gekomei loop al tegen de vijftig. volgend leven zou ik er aan beginnen." Maar Willemse is ervani tuigd dat ook het caram biljart voor vrouwen leven baar is. „Gewoon biljarte krijg er een kick van. De niek in huis hebben om di len precies te laten doen i wilt, als een dirigent me; orkest. Het is ook een fo van mentale sterkte. Na misser rustig op je stoel bl zitten zonder je kwaad te ken, want woede schaao concentratie. Maar biljaiti ook je tegenstander op zijn houden, terwijl jij je act opj Bij wedstrijden moet het stil zijn, maar het is mooie door goed spel een zaal s krijgen. Wie wil zo'n mat sport nou niet eens probete SCOREBORD Lucky Ten Maandag 12 mei: 13 - 14 18-24-25-30-31 -35 46-47-54-57-73-77 (onder voorbehoud) Merzouga. Rally van de Atlas, derde etap pe. Auto's: 1. Vatanen/Gallagher (Fin/GBr) Ci troen ZX 2.17.34, 2. Lartigue/Perrin (Fra) Citroen ZX 3.08, 3. Shmozuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 9.11. Klassement: 1. Vatanen/Gallagher 3.38.20, 2. Lartigue- /Perrin (Fra) 2.42, 3. Shinozuka/Magne 14.02. Motoren: 1. Magnaldi (Fra) KTM 2.30.34, 2. Sainct (Fra) KTM 0.41, 3. Arcarons (Spa) KTM 2.03. Klassement: 1. Perez (Fra) Kawasaki 3.50.26, 2. Chiesa (Ita) KTM 0.08, 3. Sainct 0.51 BASKETBAL PRIJSVRAGEN (Chl) 2072, 10. Albert Costa 17. Medvedev (Oek) 1608, 2b. Sf 1K lc 17 1295, 51. Haarhuis 853, 81. qq Vi AA. 59®- 93. Van Scheppingen 520 i - jy - 41 - 44 - Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 4674 pu' Graf (Dui) 4175, 3. Seles (VSt) 35 Novotna (Tsj) 3313, 5. Davenpw 2910, 6. Sanchez-Vicario (Spa) 2t AUTOSPORT Huber (Dui) 2701, 8. Martinei 2628, 9 Majoli (Kro) 2514, 10.C (ZAf) 1991, 11. Pierce (Fra) 195 Schultz 1636, 49. Oremans 48: Boogert 477, 163. Noorlander 125 Kamstra 87, 234. Rottier 70 New York. NBA playoffs Eastern Conference, halve finales: New York Knicks - Miami Heat 89-76 (Knicks leidt in best-of-seven met 3-1) Western Conference, halve finales: Utah Jazz - Los Angeles Lakers 98-93 nv (Jazz wint best-of-seven met 4-1) SCHAKEN Pula. EK landenteams Zevende ronde: Nederland - Bosruè/Her- zegovina 2-2. Gedetailleerd: Timman (wit) - Nikolic 1/2-1/2, Van Wely (zwart) - Soko- lov 1/2-1/2, Van der Wiel (wit) - Kurajica 1/2-1/2, Sosonko (zwart) - Dildarevic 1/2- 1/2. Engeland heeft de leiding in het toer nooi, Nederland staat in de middenmoot van de 36 deelnemende landen. Er volgen nog twee ronden. TENNIS Rome, 4,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Siemerink - Tarango (VSt) 7- 5 6-3, Krajicek (5) - Nargiso (Ita) 7-5 6-3, Moya (Spa/8) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-4, Muster (Oos/3) - Martelli (Ita) 6-3 6-2, Goellner (Dui) - Stark (VSt) 7-6 6-4, Woodruff (VSt) - Prinosil (Dui) 6-3 6-2, Rosset (Zwi/15) - Golmard (Fra) 7-5 6-4, Alvarez (Spa) - Clavet (Spa) 4-6 6-3 6-3, Portas (Spa) - Rusedski (GBr) 7-6 7-6, Ala- mi (Mar) - Philippoussis (Aus/16) 6-2 6-0, Boetsch (Fra) - O'Brien (VSt) 7-6 6-4, San- toro (Fra) - Furlan (Ita) 6-4 6-1, Larsson (Zwe) - Ferreira (ZAf/9) 4-6 7-5 7-6, Corre tja (Spa/10) - Arazi (Mar) 6-0 6-3, Ruud (Noo) - Fetterlein (Den) 6-4 7-5, Pioline (Fra) - Byron Black (Zim) 6-4 6-3 Berlijn. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden Eerste ronde: Tauziat (Fra) - Glass (Dui) 6- 7 6-1 6-1, Wiesner (0os/14) - Courtois (Bel) 6-0 6-2,. Schett (Oos) - Labat (Arg) 6-1 6-0, Hab- sudova (Slw/9) - Klósel (Dui) 7-5 6-3, Fusai (Fra) - Tamasugarn (Tha) 7-5 6-3, Rubin (VSt) - Hy-Boulais (Can) 7-5 6-2, Dragomir (Roe/15) - Zvereva (WRu) 7-6 6- 2, Sanchez Lorenzo (Spa) - Nagyova (Slw) 6-2 4-6 6-3, Pizzichini (Ita) - Suarez (Arg) 7-6 4-6 6-1, Appelmans (Bel) - Makarova (Rgs) 6-2 7-6, Serna (Spa) - Panova (Rus) 6-2 7-6, Mary Joe Fernandez (VSt/10) - Perfetti (Ita) 6-4 3-6 6-1, Neiland (Let) - Sidot (Fra) 6-3 6-4 Ranglijst: 1. Sampras (VSt) 5118, 2. Chang (VSt) 3704, 3. Muster (Oos) 3261, 4. Kafelnikov (Rus) 3008, 5. Krajicek 2881, 6. Ivanisevic (Kro) 2710, 7. Enqvist' (Zwe) 2176, 8. Moya (Spa) 2143, 9. Rios m EREDIVISIE Roda JC - NAC 2-1 (1-0) 38. Van H 0, 56. Van der Heyden 2-0, nald 2-1. Scheidsrechter: Sterk, Toe wers: 12.000. Gele kaart: Van et (RodaJC) PSV 31 22 5 Feyenoord 31 20 7 FC Twente 31 18 5 8 59 Ajax 31 15 10 6 55 i RodaJC 31 15 7 9 52 i Vitesse 31 14 9 Heerenveen 31 13 11 7 50 Graafschap 31 12 6 13 42 NAC 31 10 9 12 39 i FC Utrecht 31 7 14 10 35 Sparta 31 10 5 16 35 FortunaS. 31 8 11 12 35 Groningen 31 7 12 12 33 Willem II 31 8 7 16 31 i Volendam 31 7 10 14 31 i AZ 31 6 7 18 25 I 31. 5 1 0 1 6 25 .1 31 6 7 18 25 RKC Straffen betaald voetbal Geschorst voor één wedstrijd: He Fortes Rodrigues en Verhagen (AZ Goulooze ICambuur), De Laat (Dordrecht), Boateng en Fraser (FeyenoaJ bach, Michels en Waslander iGo Ahead),1 (Groningen), Echteld, Pastoor en Straal (te Vergoossen (Helmond). Vink (Heracles). (PSV), Groenendijk (Sparta), Bruggink, Kaïn Oude Kamphuis (Twente), Jochem ken, Govedarica en Persijn (Volen enSchenning(Willem II) SPANJE: Valencia-I laCorur Belsele-Waas, elites met contract: 1 (Bel) 162 km in 4.43.00, 2. Moermans(B daele (Bel) 0.16, 4. Backstedt (Zwe) 0.25 gaard (Den), 6. Baeyens (Bel) 0.46, 7. VanJ 8. Willett (VSt), 9. Rubrecht (Bel), 10 1.12,15. Van der Poel Ronde van Japan. Tweede etappe, Suzuka: 1 Brett (Ausj 14 3,26.04, 2. Niermann (Dui), 3. Bern' 4. Yenkey (VSt), 5. Rogers (Aus), 6. E Wadecki (Pol), 8. McDonald (Aus), 9 Sun 10 Hennebert (Bel). Klassement: 1. 3.26.04, 2. Bernutz 0.03, 3. Wad 0.10, 5. Suzuki 0.11, 6. Ferrari (Ita), 7 K (Jap) 0.15, 8. Rogers 0.18, 9. Sweet (A m (ZAf) 1.28 Vierde etappe, Bautzen - Nowa Ruda: 1 227 km in 5.16 17, 2. Mickiewicz (f semann (Dui), 4 Di Bert (Ita), 5 Cioedacec Tsjamidoelm (Rus), 7. Zaïka (Oek), 8. Til-1 Gritsjenko (Rus), 10. Pelusi (VSt). Klassf Mickiewicz 18.00.05, 2, Wesemann 0.15, 0.47,4 Rumsas (Let) 0.48, 5 KummerlP 6. Radosz (Pol) 0.50,7. Valach (Slw), 8. V' 0.52,9. Henn (Dui), 10 Dvorscik (Slw) Ronde van de Aude, vrouwen Vierde etappe, Port-Lauragais: 1Samokhfiï 136,1 km in 3.59.20, 2. Hohlfel (Dui) 01 litz (Dui), 4. Brunen (Ned), 5. Boebnenks Klassement: 1. Marsal (Fra) 14 28.22, 2.E ova 0.06, 3 Kurreck (VSt), 4. Ilav SPORT OP TV pa-Cupwedstrijden uitgetrok ken", zei hij. Tot de begunstigden zou onder meer de Oostenrijker Kohl heb ben behoord, die scheidsrechter was in de wedstrijd tegen AEK Athene. De scheidsrechter zelf kan niet meer gehoord worden, omdat hij in '92 aan kanker overleed, maar de getuigenis van de Kroaat Ljubo Barin is ook aardig belastend. Barin zei tot de onderzoeksrechter als tussenpersoon 1,2 miljoen fran cs van Bernard Tapie te hebben ontvangen om ervoor te zorgen dat de belangrijke wedstrijd „een vriendschappelijk karak ter" zou hebben. De nabestaanden van Kohl, zo verklaarde Barin impliciet, hoe ven zich over hun toekomst geen zorgen te maken. DINSDAG 18.30-20.30 EURO. IJshockey: landen vanuit Helsinki (Finland). 18.35-19.00 RTL 5: Sportnieuws C 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.04-19.50 Ned 1: Voetbalkrexxx 19.30-20.05 BRT 1: Sport. 20.30-20.35 RAI UNO: Sport. 20.30-22.30 EURO: Tennis: ATP-t Rome-Super 9. 21.00-22.00 NBC: Honkbal- hc de Major League, Toronto-Minm 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.00 EURO: Tennis: samenv het ATP-toernooi van Rome-Super 9. 22.45-23.15 Did 2: Sport Extra: WK 22.50-23.20 BRT 1: Sport. 23 15-23.55 Ned 2. Studio NOS: ai sportwereld. 23.50-00.35 00.00-01.00 is Cupv RTL 5: Sportnieu EURO: Paardens. anuit La Baule (Frankrf Did 2: Sport Extr, igtepur 00.30-C 01.00-01.30 EURO: Olympische Spek WOENSDAG 08.15-08.20 08.30-09.30 Nations Cup vi 09.30-10.00 Ned lr Sportjourn EURO: Paardensp Baule. He EURO: Dragracing: NHR' André van der Zwan loopt van Den Helder naar Hoek van Hollai katwijk»post. Er wordt ook een wed gehouden om 50 Engelsf len. De start is om 8.00 zoi morgen in Santpoort. Van der Zwan: „L vreselijk zwaar. De eb en' voorspelling is gunstig. Mi zou ill blij zijn als ik fó haal." De wedstrijd is verffi naar de twee jaar geleden' leden ultraloper Jan Kni( berg, met wie Van deri vaak trainde. De Katwijkse ultraloper André van der Zwan loopt in het pink- sterweekeinde de Jan Knippen berg Memorial Run. De afstand bedraagt 100 Engelse mijlen, ongeveer 160 kilometer. De start is zaterdagavond 22.00 uur in Den Helder. Om 7.00 uur zondagmorgen hoopt Van der Zwan het strand bij Katwijk te passeren. De AV Rijnsoever staat daar met een verfrissings-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18