Bijbelgenootschap Israël bedreigd Fatima 'spirituele hoofdstad Europa' Kerk Samenleving ARCHIÉTEN DINSDAG 13 MEI 1997 Tachtigjarig bestaan van bedevaartsoord gevierd door 400.000 pilgrims LISSABON AFP/KNA Nog tachtig jaar na de verschij ning van Maria aan drie her derskinderen bezoeken jaarlijks vier miljoen pelgrims het Por tugese bedevaartsoord Fatima. Ze komen genezing afsmeken of dank betuigen voor bewezen weldaden. Ongeveer 400.000 bedevaarts- gangers, van wie 30.000 te voet uit alle hoeken van Portugal, vieren vandaag het tachtigjarig bestaan van de plek die paus Jo hannes Paulus II in 1991 tot 'spirituele hoofdstad van Euro pa' uitriep. Onder hen bevindt zich ten minste één beroemde gast. De Oost-Timorese bis schop Carlos Ximenes Belo komt de Heilige Maagd dank zeggen voor de Nobelprijs voor de vrede die hem vorig jaar ten deel viel. Ook wil hij zijn door geweld geteisterde land in haar aandacht aanbevelen. De paus bezocht in 1982 Fati ma om Maria te danken voor haar beschermende hand op het moment dat de Turk Meh- met Ali Agca een jaar eerder op het Sint-Pietersplein de trekker overhaalde. Zo schrijven velen een wonderbaarlijke gebeurte- Vele duizenden pelgrims hadden zich gisteravond al verzameld in de bedevaartsplaats. FOTO REUTERS nis in hun leven toe aan de tus- dank voor succes welhaast een goud won op de 10.000 meter, senkomstvan de Moeder Gods. vanzelfsprekendheid. De atlete beloofde onmiddellijk na terug- Voor Portugese beroemdhe- Fernanda Ribeiro, die tijdens de komst in haar vaderland een proces dat daartoe moet leiden, den is een gang naar Fatima als Olympische Spelen in Atlanta bedevaart naar Fatima te on- loopt al sinds 1951. dernemen. De populaire zanger Marco Paulo bekroonde zijn ge nezing van kanker met een be zoek aan het 'altaar van de we reld'. Op 13 mei 1917 verscheen aan de kinderen Jacinta, Fran cisco en hun nichtje Lucia 'een vrouw, geheel in het wit, om straald door licht, feller dan de zon'. De Maagd Maria sprak tot hen en deed drie voorspellin gen. De eerste ging over het ein de van de Eerste Wereldoorlog, de tweede over de bekering van het communistische Rusland, en de laatste, het 'derde geheim van Fatima', blijft tot op heden in nevelen gehuld. Kardinaal Jo seph Ratzinger, hoofd van de Vaticaanse congregatie voor de geloofsleer, sprak vorig jaar ge ruchten tegen dat Maria in die laatste boodschap het einde van de wereld aankondigt. De enige nog levende getuige van de verschijning, Lucia, was in 1991 voor het laatst in Fati ma. De inmiddels 90-jarige kar melietes woont sinds 1948 in Coimbra. De jonggestorven Francisco en Jacinta zijn nog steeds niet heiligverklaard. Het Verslechterd klimaat door omstreden wetsvoorstel LEEUWARDEN Het omstreden wetsvoorstel van Israël om verspreiding van evangelisatiemateriaal te vervolgen heeft veel reac ties opgeroepen in de internationale christelijke ge meenschap. Volgens secretaris Even-Ari van het Bijbel genootschap Israël heeft het Israëlische parlement, de Knesset, al honderden protestbrieven ontvangen, met name uit Amerika. Hij gelooft dat het wetsvoorstel, me de door dat wereldwijde verzet, uiteindelijk niet zal worden aanvaard. Even-Ari is optimistischer gestemd dan dominee Baruch Maoz, voorzitter van het Israëlische actiecomité tegen de wet. Volgens Maoz maakt de wet, die het pro duceren en verspreiden van evangelisatiemateriaal wil bestraffen met maximaal een jaar cel, goede kans om aangenomen te worden. „De Israëlische regering kan zich zo'n wet niet permitteren", oordeelt Even-Ari. De secretaris van het bijbelgenootschap heeft ver schillende redenen voor zijn optimisme. Allereerst is het voorstel volgens hem niet alleen in strijd met de grondwet van Israël, maar ook met internationale af spraken over vrije meningsuiting. Bovendien kan de Is raëlische regering volgens hem niet om de internatio nale protesten heen. „Met deze wet zou Israël juist die groepen van zich vervreemden, die de staat de jaren door trouw hebben gesteund. Niet alleen christenen protesteren, maar ook joodse groeperingen buiten het land", weet Even-Ari. „Het grote voordeel van deze protesten is dat nu eens en voor altijd duidelijk is dat de christelijke minderheid in Israël serieus genomen moet worden." Minderheid Naast de vele kerken die in Israël gevestigd zijn, kent de staat ook een heel kleine joods-christelijke minderheid. Even-Ari schat dat deze groep niet veel meer dan zo'n vierduizend zielen telt. Juist deze Messias-belijdende joden, die door veel orthodox-religieuze joden als ver raders worden gezien, worden bedreigd door het wets voorstel.' Het bijbelgenootschap van Even-Ari, zelf Messias-be lijdende jood, kon voordien rustig bezig zijn met de verspreiding,yan de bijbel. „Wij hebben maar één ver taling en dan alleen van het Nieuwe Testament, want wij verkeren als enig bijbelgenootschap in de gezegen de omstandigheden dat wij het hebreeuwse Oude Tes tament niet hoeven te vertalen." Al sedert 1816 wordt de bijbel in Palestina verspreid. Het bijbelgenootschap bestaat sedert 1966. Maar het wetsvoorstel heeft, net als voor andere christelijke in stellingen in Israël, de situatie voor het bijbelgenoot schap verslechterd. „Christelijke activiteiten worden nu door een aantal mensen weer vereenzelvigd met anti semitisme." Enige tijd geleden werden de sloten van de hoofdin gang van het kantoor in Jeruzalem onklaar gemaakt, al dus Even-Ari. Ook werd voor diezelfde ingang onlangs door ultra-rechtse joden een Nieuwe Testament de monstratief verband. En kortelings ontving het genoot schap, net als enige andere instellingen, een brief waar in ernstige bedreigingen werden geuit. Even-Ari denkt niet dat deze gevoelens zomaar ver dwijnen, ook al wordt het wetsvoorstel verworpen. „Ik verwacht geen makkelijke tijden. Hoe meer wij ons als bijbelgenootschap zullen profileren, hoe meer wij ver volging zullen ondervinden. Maar ik verwacht intussen wel steun van de overheid, zeker omdat volgend jaar het halve eeuwfeest van de staat Israël gevierd wordt." DE SPITS Het werk van oude en nieuwe bouwmeesters gezien door de lens van fotograaf Loek Zuyderduin. Vandaag in De Spits: de toren van de hervormde kerk van Leimuiden. r m Van der Hor herkozen als voorzitter lutherse syno BENNEKOM ANP Ds. K. van der Horst uit Ai ei foort is gisteren herkoze uj voorzitter van het syno;., stuur (synodale commissi; de Evangelisch-Lutherse r De vijftigjarige predikantv. T deze functie sinds 1991. voor vier jaar herkozen. De synode, bijeen in B kom, koos twee nieuwe voorzitters: ds. H. GüntliU Zwolle en mevr. J. de Jage jk der Kam uit Ede. De uit[ 0i land afkomstige predikan jn reeds plaatsvervangend I nj de vorige synode. De een nieuw synodelid. Tot secretaris werd ben li dr. H. van der Meer, precin te Haarlem. BEROEPINGSWE1 NEDERLANDSE HERVORM^1 KERK Beroepen: te Schoonhoven van Vu uren te Zoetermeer;. Stellendam: D. BreureteW te Deil en Enspijk: mw. M, schen, wonende te Bennel: Groenlo: ir. T. Gaastra te ren-Laag Soeren-Dieren N.(ei (part-time). Aangenomen: naarVarik Heesselt: J.G. Schenderlins didaat te Alphen aan denR GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Utrecht (SoW geestelijk verzorger in het pleeg- en reactiveringscent 'Tamarinde'; mw. drs. H.J.p Jurjens, kandidaat te Kam; die dit beroep heeft aangen GEREF. KERKEN VRIJGEMAJ Beroepen: te Gouda: H. Dn Brunssum-Treebeek (wijkt1 evangel ie-satieopdracht). Aangenomen: naar Zwolle-! trum: J. Kruidhof, worn Zwolle, die bedankte voorB kum en voor Hasselt. NED. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Wormer: drs Dekker te N ijverdal CHR. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Huizen: drs. Graaf te Nunspeet. GEREFORMEERDE GEMEEiie Beroepen: te Rijssen (Zuid van Dieren te Stolwijk; teH ton (Canada): C. Hogchem K Borssele, die bedankte voore: Catharines (Canada); te Grsu Rapids (V.S.) (Covell Averag G.J. van Aalst te Ridderkeri Bedankt: voor Enkhuizen Berkenwoude: A. BacteE ven. u t de Leidsch Dagblad ANN01897 Donderdag 13 Mei ADVERTENTIËN AU! AU! Ik ben razend van de pijn. JOPHA stilt onmidde- lijk de hevigste kiespijn, onverschillig uit welke oorzaak deze ontstaan is. Prijs per flacon 35 cents. JOPHA-TANDPOEDER geeft parelwitte tanden, werkt anti septisch, tast het glazuur der tanden niet aan en wordt door verschillende geneeskundigen als reinigings-en tandverster- kend middel aanbevolen. Prijs per doos 10 en 20 cents. KIPPENLIEFHEBBERS! Hoe komt het, dat men zoo wei nig eieren of ook wel windeieren van zijn kippen heeft? Ook veerenplukkers en lusteloze beesten? Hoofdzakelijk door on doelmatige voeding. Gebruik daarom mijn HOLLANDSCH OCHTENDVOER. Het bevat voldoende dierlijke bestanddee- len en beendermeel met phosphorzuur voor eierschaalvor ming. Staat voor eierproductie in waarde boven ander voer. RICHARD III. De hengst staat beschikbaar bij G. Rip, Haarlemmermeer aan den Ringdijk. Bekroond bij de verplich te Hengstenkeuring te Leiden 1897. Onkosten f5,- a con tant. Waartoe kan de kartonnen verpakking van Verkade's Ho- ning-Ontbijtkoek nog dienstbaar gemaakt worden nadat de koek er uit is? Het antwoord op deze vraag vindt men binnen in 't karton, dat bedrukt is met figuren om te kleuren, met schaduwbeelden om uit te knippen enz. VERKADE COMP., ZAANDAM. ANNO 1972 Zaterdag 13 Mei LEIDEN— "Leidens ontzet" zal dit jaar worden gevierd vol gens een feestprogramma, dat nauwelijks afwijkt van dat van vorig jaar. Dit blijkt uit de plannen van de Drie-October-Ver- eeniging, die gisteravond in restaurant De Doelen aan de le den bekend werden gemaakt. Maar altijd weer anders is ui teraard de grote middagoptocht. Deze draagt ditmaal de titel 't Jaar in, 't jaar uit". In de stoet zullen de maanden van het jaar worden uitge beeld, of kenmerkende gebeurtenissen uit die maanden. On der meer zal er iets te zien zijn van: carnaval, schaatsen en voetbal, bloemenmaand, moederdag, Tour de France, boer derijleven, vakantietijd en jachtseizoen. LEIDEN— Deze week is in Leiden begonnen met de aanleg van de Plesmanlaan. Eén klein stukje ervan was al klaar, bij het Legermuseum. Vandaar af krijgen automobilisten nu een snelle verbinding metde rijksweg Den Haag-Amsterdam die achter Oegstgeest loopt. Het karwei zal een klein jaar duren. De nieuwe in-en uitvalsweg wordt ongeveer 1,2 kilometer lang. De Plesmanlaan krijgt twee rijbanen die door de mid denberm van elkaar zullen worden gescheiden. Bij de aanleg zal al rekening worden gehouden met de toekomstige krui sing van de te verlengen Warmonderweg. De aanleg kost ruim f 1,2 miljoen gulden. L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) Ted Hendrlkus Gerardus is de zoon van Albert en Monique de Haas- Turk uit Valkenburg. Hij is geboren op 27 april. Redactie: 071-i Hoofdredactie: 071-i ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 1! 071- ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch ali 11 van het abonnementsgeld, ontvanj It korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) f LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTE Voor mensen die moeilijk lezen, sleep ogen hebben of blind zijn ofeem: k leeshandicap hebben), is een samenvfi i het regionale nieuws uit het Leidsch 0: geluidscassette beschikbaar. Voorinlcc 0886-482345 (Centrum voor Gespratejj1 Lectuur, Grave). Dave Ravensbergen is de zoon van Rob en Angelita Ravensbergen uit Leiden en is geboren op 21 april. LEIDEN Geboren Ewout Willem zv. W.B.A. Mullinken E. Kroesemeijer tijs Marnix Simon zv. U.J. Bonte en A.B. Burgel Pieter Eduard zv. R.F. Wentink en E.M. de Graaf David Chris- tiaan zv. C. Alphenaar en H.J. van der Winden Sebastian Wijnand zv. A.M.B. van Dongen en W.O.J. Roosegaarde Bis schop Sacha dv. H. Detmar en D. Manting* Jip Martinedv. G.M.W. En thoven en H.G.M. Zuidgeest Jardie zv. A.L.M. te Vogt en N.J.B.M. te Brake Bram Dylan zv. M. Stuifzand en B.B. Leenen Dave zv. R Ravensbergen en A. Devilee Stèphanie Wilhelmina Ma ria dv.H.W.M Zonneveld en S.W.M. Ca pers Lisanne Petronella Jacomina dv. R.S. Wolthaus en A.C. van Delft Sjaak zv. H.C. Neuteboom en A.A A de Groot Robin Jan zv. P.J.W. Faberen S.M. van derTop BingThimon zv. B.J.G. Voorham en E.T. Kuipers Ricardo zv. S. Shemoon en H. Zuijderduijn Julia Sophie Christiana dv. M.S. Senneck en M.A.C. de Wit* Floris Cornells Maarten zv. C.M. van der Burgen M.F. van Schie Constance Ilse Petronella dv. E.T.G. Hoek en I.F. Luthold Kayleigh Sarah Marie dv. A.M.S. van der Laan Moha- med zv. 0. Khaldi en C Gaïer Floris Eduard zv. M.H. Beijeren S M.C. Leu- pen Koen Frederik zv. F. Hvan der Horst en C. van Twuijver Danitsja dv. J.C. Duijndam en M. Schuurmans Omarzv. H. El-Kholy en M. Dehbi Stijn Balder zv. M.A. van Buchem en C.C. Levelt Nina Alisa dv. H.C.J. van der Veen en L.F. Salemink Laura Su zanne dv. E. Plug en J.G. van Essen Tony Hokyu zv. K.K. Yongen W.S.H. Fu Alexander David zv. G. Karsch en E.P. Spiro Emma Louise Johanna dv. J. van Egmond en J.G.M. Vreeburg Nikky dv. M.J. van Klaveren en K. de Vreugd Flo ris Dirk zv. M. Prinsen A.C. Verdoes Nathan Michael zv. R.F.W. van Boekei en M.M.TGovers* Lude Dirk zv. M.J. Moraal en D.S. van der Heiden Anne Lotte dv. J. Löwenthal en L. Fens Na- dia dv. M.W. Sep en H.P. Oosterman Iris Alexandra dv. E.P. Wieringa en Hesti Widyawati Wieringa Tim Maarten zv. P.H.J. Brouwer en E.T. Stoutjesdijk Maureen Désiréedv. R.P. Handgraaf en P D van Veggel Jadydv. A.E.L. Gerard us en C. van Westbroek Ayse Nur dv. F. Koe en G. Hizal Erin dv M. Meijers en E.M.M. Sneep Sam Christian zv. C.T.J.M. van Aanholt en J.L.G. Praktiek Ted Hendrikus Gerardus zv. A.C.H de Haas en M.L.J Turk Michelle dv. P.H. Blok en A.L. Prins Frank Jaimy zv. R. Keijzer en C.F. Jilleba Dogan Jordy zv. I. Aytugen R.L.E. Lambooy Lisanne dv. A.J. Montanusen J.J. van der Hulst GijsJan Frits zv. M.M.H.M. Meinardi en M.J.M. Oostingh Job Hemmo Roelof zv. M.M.H.M. Meinardi en M.J.M. Oostingh. Overleden S.T. Veriind, geb. 6 jan 1936, ev. W. Rijnsburger C. Heruer, geb, 27 juni 1903, geh. gew. met L. van Haarlem P. Griep, geb. 9 mei 1986, zoon P. Selier, geb. 26aug 1911, geh. gew met P.C. Arnoldus B. Kok, geb. 18 dec 1926, man A.G. Luyt, geb. 9 nov 1950, man A. van Dorp, geb. 15 juni 1923, ev. A. van Joolingen J.J.C. Tuerlings, geb. 19 maart 1933, man A.J. Hogenes, geb. 11 maart 1933, geh. gew. met M.A. Hoogervorst G. van der Velden, geb. 24 nov 1909, ev. J. Beekman K. Knol, geb. 28 okt 1925, man J. Koldewijn, geb. 24 jan 1936, man A.M.C. Platjouw, geb. 8 febr 1918, geh. gew. met W.J. van Ben ten A. Robbers, geb. 11 april 1913, man H.J.A. Augustinus, geb. 13 juni 1935, man M. Schats, geb. 16 maart 1944, ev. R.J. van Geuns B. Blok- spoel, geb. 23 april 1936, man G.H.J. Spiegeler, geb. 31 jan 1946, man C. Kwaadgras, geb. 10 nov 1922, geh. gew. met J. Marbus B. Broers, geb. 13 sept 1901, man A.A. Geerlings, geb. 17 okt 1901, geh. gew. met F.E. Spat B.N.H. Jaddu, geb. 24 mei 1928, ev. A. Alibux R. Hoekstra, geb. 18 maart 1995, zoon J.J. Nieuwenburg, geb. 2 maart 1912, man H.H Stumme, geb. 14 mei 1948, man W. Ruijgrok, geb. 11 maart 1916, man M.M. Lasschuijt, geb. 10 april 1955, ev. J.L.M. Rossen J. van der Vliet, geb. 10 aug 1905, geh. gew. met B.H. van der Kuij A. Taffijn, geb. 25 dec 1917, ev. A. Onvlee P. Kikkert, geb. 14 dec 1921, man L. Slijkhuis, geb. 18 sept 1926, geh. gew. Baby's zijn welkom Foto's van uw pasgeboren baby zijn welkom bij Leidsch Dagblad. U kunt ons binnen twee weken na de geboorte bericht sturen, vergezeld van een fo tootje en met vermelding van naam, namen van de ouders en de woon plaats. Insturen naar: Leidsch Dagblad, o.v.v. baby's, postbus 54, 2300 AB Leiden. met J. Niesten J.M. Schippers, geb. 15 maart 1906, geh. gew. met W. Anker W. Wallaart, geb. 17 febr 1913, man H.G. Leget,geb. 19sept 1911, vrouw* 0. Altena, geb. 30 mei 1962, ev. A.W. Knoester T. van Rijn, geb. 12 maart 1910, geh. gew. met B. Verboom C. Heij, geb. 5 jan 1960, ev. R.J, Geers M. Minnee, geb. 23 febr 1919, geh. gew. metA. Imthorn J.J. van Kampen, geb. 25 juni 1922, man J.P. Kimman, geb. 13 jan 1927, man M.H. Mentrup, geb, 2 okt 1924, vrouw H.P.J. War merdam, geb. 12 mei 1935, man. Gehuwd A. Beekman en A.A M. Kui- lenberg S. Compaan en M.F J. Vermet ten G.W.P.J. Wismansen G.C.I. Banda D.M Engelhard en M.R.A Haenen J.H.A. van Huizen en A. Harmse D. Höfelten A.P.A. Arriëns G D Pattiapon en A.A.M. Zonneveld J.P. Vijn en K. Block J. Martens en E.T.M. Muijtjens J.O. Hulscher en A. Kijne A. de Jonge en A.M. de Jonge E.H. Kees en M L.A Broekhuizen. VOORSCHOTEN Geboren Corine dv. L.A.M. Duivenvoorden en M.J. van Santen James Thomas zv. J.A, Kirk- wood en H.C. Thwaites Dominique Anthoniezv. J.A.C. Dijkshoorn en M.E- .H.E. Rohrman Lisanne Wilhelmina dv. M.J. Bertram en A.G.A. den Hoed Dennis Marinuszv. M.J. Bertram en A.G.A. den Hoed Kim dv. J.R.E. van Velden en S.P. van Egmond Joost Ka- rel zv. J.M. Wempe en A. van Dijk Jan zv. V.H.J de Reede en M. van der Geest. Overleden P.M. Zoun wv. Gerla, oud 96 jaar M.L.P. van Zuilen ev. van Holt- hoon, oud 55 jaar M.P. Schopman wv. Naujoks, oud 85 jaar G.H.J. Spiegeler, oud 51 jaar J.M. Schippers wv. Anker, oud 91 jaar. KANTOOR Rooseveltstraat82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (ad/und) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W. Bank (adjundai.) PUBLIC RELATIONS W. H.C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30- 11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M.Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco ZIE KENHUIZE ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00e woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhu: dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 u Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19 45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 ui overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19 00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegd Jongerenafdeling. 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klassek[f daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21. Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCl/Jen intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.OOuur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalvekinderen) 14.15-15.OOu 18.30-19.30uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur(A Partners/echtgenoten met kinderen.) Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur uitsluitend padners/echtgenoten en eigen kinderen Kinderafdelingen, voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezf| mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden- keel-, neus- en oorheelkuT neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19,30 uur, oogheelkunde en heelkur^ 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen-15.15-17.00utf babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. n 18.30-19.30 uur, klasself t Aranka van Klink, dochter van Joke en Alfons van Klink uit Roelo- farendsveen, geboren op 24 april. BW

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 12