Real in harde kraker onderuit mmm Sport Tonkov is klaar voor de Giro EK judo levert Oranje zes medailles op Broers Van de Goor kampioei Van der Schans wint derby Eindhover Admirals komen te laat op gar MAANDAG 12 MEI 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 Sensationeel optreden van Van Lent bremen Voor Arie van Lent was het na zijn sensationele optre den voor Werder Bremen tegen Köln niet moeilijk bescheiden te blijven. „Het waren de mooiste momenten uit mijn sportieve loopbaan. Voor hetzelfde geld was het de zwartste dag geweest." De 26-jarige amateur begon met een eigen doelpunt, maar scoorde vervolgens drie keer in het goede doel. Bremen won (3- 2) en hield uitzicht op kwalificatie voor een Europees toernooi. Precies honderd seconden voor het einde maakte Van Lent het winnende doelpunt. Hoe het verder gaat zegt de geluksvogel niet te weten. Vice-voorzitter Fischer zei concrete plannen met de Nederlandse spits te hebben. „We zullen binnenkort met hem gaan praten over een profcontract. Bremen gelooft in de mogelijkheden van Van Lent." Vermeulen bezorgt Nice de beker parijs» De Nederlander Arjan Vermeulen heeft Olympique Nice de voetbalbeker van Frankrijk bezorgd. De voormalige verdedi ger van Vitesse benutte in het Pare des Princes de beslissende strafschop in het duel met Guingamp. De strafschoppen waren nodig omdat de wedstrijd in 1-1 eindigde. Vermeulen viel bij het begin van de verlenging in. In de extra tijd vielen geen doelpun ten. waarop de strafschoppen moesten beslissen. Na vier penal ty's van beide teams waren er aan beide kanten drie benut. Daarop miste Guingamp en was het aan Vermeulen de zaak te beslissen. Hij scoorde rustig. Saillant is dat Olympique Nice is gedegradeerd uit de hoogste klasse. - Laudrup Schots voetballer van het jaar Glasgow De Deense international Brian Laudrup is voor de tweede keer in zijn loopbaan gekozen tot voetballer van het jaar in Schotland. De aanvaller van Glasgow Rangers werd eerder in 1995 door de Schotse media tot beste speler uitgeroepen. Ook dit seizoen speelde hij een belangrijke rol in de negende opeen volgende landstitel van zijn club. Lerby is spelersmakelaar Rijswijk» De FIFA heeft oud-speler Sören Lerby een officiële li centie tot spelersmakelaar verleend. Van Lerby is een tijdlang niet zo heel veel vernomen in de voetbalwereld. De voormalige middenvelder, die in 1988 met PSV de Europa Cup I won, was na zijn actieve loopbaan in het seizoen 1991-1992 korte tijd trai ner van Bayern München. Hij kon de destijds zwalkende Duitse topclub niet op een goed spoor krijgen. Later handelde hij een tijdje in vlees. In het periodiek FIFA-News staat tevens dat de li centies van de Nederlanders Peter Gerards en Siegfried Lens zijn ingetrokken. Beiden zijn ontslagen bij de WCS, onder meer om dat ze zich verrijkt zouden hebben aan een sponsorcontract van Patrick Kluivert. Het ontslag van Lens is inmiddels ingetrokken en omgezet in beëindiging van het dienstverband. Roemenen steken stadion in brand Boekarest Roemeense voetbalfans hebben zaterdag brand ge sticht in een stadion, voorafgaande aan de derby tussen Steaua en Dinamo in Boekarest. De politie was gedwongen 2000 toe schouwers te evacueren, honderden stoelen werden verwoest. Veel bezoekers verzetten zich toen de politie probeerde hen uit de piste te verdrijven. Bij de daaropvolgende vechtpartijen wer den dertig mensen gearresteerd. Niemand raakte noemenswaar dig gewond, de wedstrijd in de hoofdstad begon met een vertra ging van vijf minuten. Van der Gaag redt Motherwell Glasgow De Nederlander Mitchell van der Gaag heeft Mother well behoed voor degradatieduels met Airdrieonians uit de Schotse eerste divisie. De voormalige verdediger van PSV zorgde op de laatste speeldag van de competitie voor de gelijkmaker te gen Dunfermline, 2-2. Hij scoorde zeventien minuten voor tijd na een prachtig schot. Arsenal mist voorronde Champions League RC Genk-Harelbeke 4-1, Mechel mei 0-1, RWDM-Antwerp 1-2, Gent 2-0, Aalst-Lokeren 2-0, Eki derlecht 4-1, Brugge-Cercle 3-0 aan kop: Brugge 32-68, Lierse Moeskroen 32-57, Lommei 32-1 derlecht 32-52, Antwerp 32-50, f 32-47, Standard 32-47. Barcelona heeft de topper in de Spaanse competitie tegen Real Madrid met 1-0 gewonnen. De Braziliaan Ronaldo scoorde vlak voor rust. Het was zijn 32ste doelpunt van de competi tie. Door de zege van Bar celona is de spanning in de competitie weer toegeno men. De ploeg van trainer Bobby Robson heeft nu nog vijf punten achter stand op Real Madrid. Er zijn nog vijf speelrondes te gaan. barcelona anp/rtr Doelman Illgner van Real stopte in de 45ste minuut een straf schop van Ronaldo, die alsnog scoorde toen Figo de terug springende bal weer naar de 20- jarige aanvaller plaatste. De 24- jarige Portugees Figo had de strafschop ook al verdiend. Hij werd door Roberto Carlos ge vloerd. Roberto Carlos zorgde ervoor dat er over de klassieker zater dag lang zal worden nagepraat. De Braziliaan veroorzaakte de strafschop en schopte in de be ginfase zowel Giovanni (15de minuut) als Nadal (23ste) uit de wedstrijd. Het kostte hem slechts één gele kaart. „Belache lijk", sprak Bobby Robson na af loop. „Hij had twee keer het veld uit gestuurd kunnen wor den." Engeland Middlesbrough investeerde in twee jaar ruim tachtig miljoen gulden in toppers uit Europa en Zuid-Amerika, maar degradeer de gisteren uit het tegenwoordi ge walhalla van het voetbal: de Premier League van Engeland. Het veel bescheidener Sunder land volgt de weg naar bene den. Middlesbrough moest in Leeds winnen om niet afhanke lijk te zijn van andere clubs. Het bleef 1-1, na doelpunten van Deane en de Braziliaan Junin- ho. De voetbalbond ontnam 'Boro' drie punten nadat de ploeg in december door massa le ziekte had geweigerd tegen Blackburn Rovers te spelen. Met die punten was de ploeg veilig geweest. Voorzitter Steve Gib- iftjlii* M Ook vallend houden Seedorf en Abelardo oog voor de bal. BUITENLANDSVOETBAL son sloot niet uit dat hij rechter stapt om dat besluit als nog ongedaan te maken. Bovenin was spannend welke club de tweede plaats en daar mee de voorronde van de Champions League wist te be reiken. Liverpool, dat vrijwel het gehele seizoen tweede was, mocht zich als verliezer van dat duel beschouwen door de 1-1 bij Sheffield Wednesday. De Reds zakten daardoor naar de vierde plaats. Newcastle was de grote win naar door de 5-0 in St. James' Park tegen het al gedegradeerde Nottingham Forest. Arsenal won bij Derby County met 3-1, met twee doelpunten van Wright en eentje van Bergkamp. Alle drie clubs eindigden op 68 punten, maar Newcastie had een voordelig saldo van 33 doel punten. Arsenal (+30) en Liver- de pool (+25) bleven daarbij ach ter. Manchester United speelde op Old Trafford zijn feestwed- strijd, na het vierde kampioen schap in vijf seizoenen. Het team van manager Ferguson won met 2-0 van West Ham. En zowaar: opeens was daar Jordi Cruijff, die de laatste tijd nau welijks aan spelen toekwam. Zes minuten voor tijd zorgde uitgerekend de Nederlander voor het laatste van 76 doelpun ten van de Mancunians in de competitie. Duitsland Op weg naar de titel heeft Bayern München onverwachte schade opgelopen. De record kampioen kwam thuis tegen het al gedegradeerde Freiburg niet verder dan 0-0. Leverkusen pro fiteerde een dag later ondubbel- geneve afp Pavel Tonkov is klaar om zijn eindzege in de Giro d'Italia van vorig jaar te herhalen. De Rus schreef gisteren de Ron de van Romandië op zijn naam. De leidende positie van Tonkov kwam op de laatste dag nauwelijks in ge vaar. De Italiaan Mario Ci- pollini won 's ochtends het eerste deel van de laatste etappe in de massasprint, 's middags zegevierde de Brit Chris Boardman in de indivi duele tijdrit over 21,7 kilome ter. Tonkov begon gistermid dag met een rustgevende marge op de concurrentie aan de afsluitende tijdrit. Boardman moest als specia list bijna twee minuten goed maken over ruim 21 kilome ter. De Brit voldeed aan de verwachtingen door de chro- norit te winnen, maar meer dan 55 seconden kreeg hij niet van zijn achterstand af. Erik Breukink, een dag lei der in de ronde, eindigde op de derde plaats, ploeggeno ten Bruyneel en Dekker wer den vierde en vijfde op het specialistische onderdeel. Tonkov maakte een moei lijk voorseizoen door. In ja nuari brak hij een vinger, twee maanden later liep hij een ernstige polsblessure op. Het ritme in vooral het klim werk is echter terug. Zater dag zette hij Romandië bergop naar zijn hand, giste ren consolideerde hij. In de tijdrit had Tonkov voldoende aan de achtste plaats. TVM kende ook een prettig weekeinde. Tijdens een rit tenkoers in Oostenrijk won zaterdag Maarten den Bakker een etappe, gisteren kreeg ploeggenoot Sergei Ivanov het peloton op de knieën. Klassementsleider Roberto Pistore zat in de beslissende ontsnapping, maar maakte zich niet drxik om de dagze ge. Ivanov, geholpen door Den Bakker, won de sprint met macht. De Vierdaagse van Duinkerken ging naar de Belgische wereldkampioen Johan Museeuw. In de strijd om het brons verloor de Alphense Tamara Meijer (links) van de Franse Marie-Clair Restoux. foto ani oostende anp De Alphense Tamara Meyer is gisteren tij dens de EK judo in Oostende als vijfde ge ëindigd in de categorie tot 52 kg. De Euro pees jeugdkampioene verloor de strijd om het brons van de Fran^aise Marie Restoux. Met twee gouden (Mark Huizinga en Ben Sonnemans), twee zilveren (Frangoise Har- teveld en Dennis van der Geest) en twee bronzen (Claudia Zwiers en Karin Kienhuis) kwam Oranje goed voor de dag. De opbrengst was buiten verwachting. Het altijd roerige Nederlandse judowereldje had in Oostende bij de EK geen tijd te kib belen over futiliteiten, want de sportieve prestaties verdrongen de heisa rond gefrus treerde ex-bondscoaches (Wim Visser) naar de achtergrond. Vooral Huizinga bewees ten overvloede op weg te zijn naar de absolute wereldtop. De toekomstige beroepsmilitair dwingt we reldwijd waardering af. Ondanks een nog altijd niet volledig herstelde knie, bleek hij zaterdag opnieuw Europa's beste in de klas se tot 86 kilo. In de halve finale trof hij in de defensieve Belg Daan de Cooman een moeilijk te be spelen tegenstander, waarbij de arbiters bij na onder de druk van het thuispubliek be zweken. Op het nippertje haalde Huizinga de finale, dankzij het minieme verschil van een koka. In de eindstrijd drukte hij vervol gens de Oostenrijker Sergei Klischin opge lucht met een blokkeerworp naar de mat. Uren na het behalen van de gouden me daille in de categorie tot 95 kilogram liet zwaargewicht Ben Sonnemans zijn emoties de vrije loop. De jarenlang beoogde opvol ger van Theo Meijer, tegenwoordig assis tent bondstrainer, is verlost van de zware erfenis die hij meetorste. „Natuurlijk heb ik wel eens getwijfeld als ik weer eens buiten de prijzen viel", beken de de Noord-Hollandse marechausse. „Ik wist echter dat eens de ommekeer zou ko men." In hoeverre het wegsturen van bondscoach Wim Visser, de gezworen vij and van Sonnemans clubtrainer Cor van der Geest, van invloed is geweest, kon de Europees kampioen moeilijk inschatten. Nog niet zo lang geleden zaten de mannen van Visser en de vrouwen van Van der Geest, die verleden jaar zelf ontslag nam, tijdens internationale toernooien geschei- zinnig door thuis met 5-0 te winnen van Hamburger SV. Met drie duels te gaan heeft Lever kusen nog maar een punt ach terstand. Schalke bleef voor de negen de achtereenvolgende keer in de Bundesliga zonder winst. De formatie van trainer Stevens verloor van Düsseldorf, een de gradatie-kandidaat (1-0). Schal ke speelde met twee Nederlan ders, De Koek en Van Hoogda- lem. Italië Juventus, Parma en Inter, de beste drie in de Italiaanse com petitie, wonnen allemaal op de dertigste speeldag en dus kwam Europees finalist Juventus weer iets dichter bij de landstitel. De zege van de koploper bij de-ver moedelijke degradant Verona (0-2) kwam overigens moei zaam tot stand, mede door goed werk van doelman Peruzzi. AC Milan won met 2-0 de thuiswedstrijd tegen het al ge degradeerde Reggiana. Dat ge beurde zonder Michael Reizi ger. Milan heeft nog een kansje op Europees voetbal. België Club Brugge is de nieuwe lijst aanvoerder in de Belgische eer ste klasse. Club won gister avond de derby tegen Cercle met 3-0 en staat nu een punt 'voor op Lierse SK. De basis voor de toppositie van Club werd al vrijdagavond gelegd. Lierse SK verloor toen verrassend met 4-2 de uitwedstrijd van St. Truiden. Cercle Brugge is gedegradeerd. Germinal Ekeren leverde een knappe prestatie door op eigen terrein Anderlecht met 4-1 te verslaan. Beveren speelt na een jaar afwezigheid volgend sei zoen weer in de hoogste klasse. Het werd gisteren kampioen in de tweede klasse door winst op Turnhout. DUI) Bielefeld-1860 Miinch 2-3, Bay Freiburg 0-0, Bochum-Stuttgai Karlsruhe-Dortmund 1-1, St. Pauli bach 1-3, Schalke'04-Düsseldorti verkusen-HSV 5-0. Stand aan kop M. 31-64, Leverkusen 31-63, 31-58, Dortmund 31-57, Bochum 1860 Mlinch 31-46, Karlsruhe Bremen 31-42. EN C Aston Vil.-Southampt. 1-0, Blackb tester 2-4, Derby C.-Arsenal 1-3, Chelsea 1-2, Leeds-Middlesbr. 1 n.United-West Ham 2-0, Newca; tingham 5-0, Sheff.Wed.-Liverpc Tottenham-Coventry 1-2, Wimbled derland 1-0. Stand: Man.United Newcastle 38-68, Arsenal 38-68 pool 38-68, Aston Vil 38-61, Che 59, Sheff.Wed. 38-57, Wimbledon Leicester 38-47, Tottenham 38-4( 38-46, Derby C. 38-46, Blackburn West Ham 38-42, Everton Southampt, 38-41, Coventry 38-4 derland 38-40, Middlesbr. 38-39, ham 38-34. Man.United kampio? derland, Middlesbrough/Nottinghai gradeerd. Bologna-Cagliari 3-0, Florentine 2-3, Verona-Juventus 0-2, Lazio- 4-1, Mllan-Reggiana 3-1, Napoli-F 0, Parma-Vicenza 3-0, Piacenza-j 3-1, Sampdoria-lnter 1-2 Stands .30-59, Parma 30-55, Inter 30-5: 30-47, Bologna 30-47, Sampdoris Udinese 30-45, Vicenza 30-42, 41, Fiorentina 30-40, Atalanta 30- ma 30-37, Napoli 30-37, Piacenzd Cagllari 30-30, Perugia 30-28, Ve- 26, Reggiana 30-19. Reggiana j Maritimo-Benfica 2-0, Amadora-Sa 2-1, Leca-Guimaraes 1-1, Porto-9 ses 2-1, Rio Ave-Braga 1-0, Espint bal 0-3, Farense-G. Vicente 2-1, S Chaves 2-0. Stand aan kop: Porto Sporting 30-65, Benfica 30-55,8' 49, Salgueiros 30-48, Guimaraes Amadora 30-45, Boavista 30-40, 30-40. SCHO Celtic-Dundee U. 3-0, Hearts-Rang Kilmarnock-Aberdeen 1-1, Moll Dlinferml. 2-2, Raith R.-Hibernu Stand aan kop: Rangers 36-80, Cs 75, Dundee U. 36-60, Hearts 36-5 ferml. 36-45, Aberdeen 36-44, nock 36-39. Rangers kampioen, Raith R gedegn 5 Barcelona-R. Madrid 1-0, Atl Mad bao 2-1, Compostela-Vallecano2-l nes-Betis 2-1, Sevilla-Alicante 5-0 Celta 2-1, Sociedad-Santander 2 ladolid-Extremadur 4-0, Zaragoi nyol 1-0, Tenerife-Oviedo 2-2, V; Deportivo maa. Stand aan kop: R 37-83, Barcelona 37-78, Deport 72, Betis 37-72, Atl.Madrid 36-6 ladolid 37-58, Sociedad 37-53, 37-52. WK-KWALIf Aziatische zone, groep 8. Dusjanbs: kistan - China 0-1 (0-0). 66. Hieda Toeschouwers: 15.000. Asjchabad. Turkmenistan - Vietr; (1-0). 40. Agabayev 1-0, 53. Gal,; 71. GongVinh 2-1. Toeschouwers:; Concacaf zone: San Jose: Costa H maica 3-1 (1-0). 33. Wanchope Williams 1-1, 70. Wanchope 2 Oviedo 3-1. modena anp De gebroeders Bas en Mike van de Goor hebben met Modena de Italiaanse volleybaltitel ver overd. De ploeg won zaterdag de vijfde en beslissende wed strijd in de play-offs met 3-0 (15-11 15-4 15-4) van Treviso, de werkgever van Ron Zwerver. Voor de Van de Goors, ook al winnaar van de World League en het olympisch goud, was het seizoen '96/'97 buitengewoon succesvol. Eerder wonnen ze met Modena de Europa Cup I en de nationale beker. Bas blijft in elk geval. Hij heeft - evenals collega-ster Giani - nog een contract, voor twee jaar. Mike vertrekt naar alle waarschijnlijk heid naar een andere Italiaanse club. „Hij heeft hier veel ge leerd. Voor zijn ontwikkeling is het nu beter dat hij veel gaat spelen", zei de 'grote broer'. De spelers van Treviso waren blijkbaar niet over de teleurstel ling van de vierde wedstrijd heen, toen een aantal wedstrijd- punten onbenut bleef en de re gerend kampioen een nieuwe 'scudetto' in feite ontglipte. Toch was het begin van de thuisploeg zaterdag ook niet echt overtuigend. De eerste set vergde ruim drie kwartier. „Op voorhand een zenuwenpartij natuurlijk bij een stad van 2-2. Erg zwaar. Zweten", omschreef Bas van de Goor de start. „In de tweede set speelden we erg goed", vervolgde hi| langzaam zag je de koppt Treviso gaan hangen, haakte halverwege af. Dii het niet meer. In de dero lukte bij ons alles. En Zwi Zoals altijd. Die was i De beste van het hele sl Treviso, vond ik." Bas en Mike van de Gor zaterdag niet in actie i maar de finaleduels .goed inviel, komen vai naar Nederland. Morgen t ook voor hen onder leidiii de nieuwe bondscoach Gerbrands de voorbereid! de World League. Titelve: ger Nederland opent die petitie komend weekeinde tegen Zuid-Korea. eindhoven »anpSchans de derby op zijn naam schreef. I uit Lunteren zegevierde ook in 1988 en 1! de malen met het paard Valeur D. Hij gal met de eerste prijs van 30.000 gulden alva; fraai cadeau voor zijn 36ste verjaardag van daag. Het parkoers van de Duitse bouwer I Rothenberger was bijzonder zwaar. De oj over ruim 1000 meter en 21 hindernissen, w wallen, sloten en dijken, leverde nogal springfouten op in het veld van 33 deelne Van der Schans wist als voormalig military wel raad met het traject. Wout-Jan van der Schans heeft gisteren in Eind hoven de internationale derby voor springruiters gewonnen. Hij bleef met Mon Ami in de barrage foutloos in 40,88 seconden. Het werd een drievoudig Nederlands succes aan de Karpendonkse Plas. Rob Ehrens eindigde als tweede, Bert Romp als derde. Ehrens was met Gentleman iets langzamer dan Van der Schans (42,49), Romp maakte met Burg's Samantha een springfout. Het was de derde keer dat Van der den. De kibbelende Visser en Van der Geest wensten niet aan één tafel plaats te nemen. „Ik werd daar ziek van", zei Sonnemans. „Het overheerste onze prestaties. Nu zitten we met de meiden gezamenlijk te ontbijten. De ambiance is 100 procent verbeterd." Europees titelverdedigster Jessica Gal (-56 kg), Tamara Meijer (-52 kg) en Dennis van der Geest (open) bereikten via de herkansin gen de strijd om het brons. Geen van het drietal slaagde erin een medaille te verove ren. Van der Geest was geblesseerd aan zijn duim, Gal haalde lang niet de vorm van vo rig jaar in Den Haag en Europees jeugdkam pioene Meijer komt bij de senioren nog net iets te kort. Verleden jaar in Den Haag vergaarden de Nederlanders zeven plakken. Vijf gouden, een zilveren en een bronzen. Toen waren het de vrouwen van de toenmalige bonds coach Cor van der Geest die het gros verza melden. De mannen van Wim Visser moes ten genoegen nemen met een gouden plak van Mark Huizinga. In Oostende hebben de mannen de vrou wen overtroefd. Het was al 28 jaar geleden dat de mannelijke judoka's in drie klassen de finale bereikten. barcelona anp Niet de Amsterdam Admirals maar de Barcelona Dragons hebben zich als eerste voor de World Bowl of American Foot ball '97 geplaatst. In het Olym pisch Stadion van Barcelona kwamen de Admirals nog dicht bij een verlenging, maar de thuisploeg won uiteindelijk met 28-21. Voor rust was Amster dam nergens (21-0). Op 21 of 22 juni spelen de Dragons de finale thuis tegen een van de andere vijf teams van de World League. Amster dam zou best de tegenstander kunnen zijn, omdat de meeste ploegen elkaar weinig in kracht ontlopen. Al Luginbill, de coach van de Admirals was kennelijk onder de indruk van het aanvalspel van Barcelona. Met name de uitstekende passes van de Cata laanse quarterback Jon Kitna baarden hem zorgen. Daarom koos Luginbill uit vrees voor de aanval van Barcelona en zijn uitstekende quarterback Jon Kitna, voor een verdedigende strategie. De angst bleek een slechte raadgever. Barcelona liet in de eerste helft driemaal een tou chdown noteren. Jesus Angoy, de met nummer 14 getooide schoonzoon van Johan Cruyff, benutte vervolgens de conver sie. Tot overmaat van ramp konden Cedric Figaro en Gariy Howe, twee toch ervaren verde digers van Amsterdam, zich niet beheersen en werden al voor rust wegens onsportief gedrag naar de kleedkamer gestut Vreemd genoeg begon celona de tweede helft i onzeker. Dat gaf de Ai damse defensie een aanblik. Al in de tweede m onderschepte Lillibridgeki lijk eenvoudig een passjt Kitna voor een touchdowi ker Silvio Diliberto bra' oogst op zeven punten. De Admirals verzuimde! ter het initiatief te beho Dat gaf Barcelona de ge! heid te ontsnappen, maakte er persoonlijk, ifl run vanaf de 41 yardlijnrë endzone, 27-14 van. Den reactie van Amsterdam b* laat, al was de pass van F over grote afstand naar F Hall voor een touchdownf1 De verlenging bleef uit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16