M «SLeidsch Dagblad 21 Kiezers willen goede zorg en bestrijding misdaad Het extraatje voor 't toi et. Station Leiden is in goede bedoelingen blijven steken liljoen extra voor eidse Schouwburg igenaar blokkeert pen dag Meelfabriek 799? 10% kortin Mini-invasie erdachte autobranden aangehouden WAARSCHUWING! Moeder en zoon gaan verpleegkundigen te lijf 5.99 TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. DAG 6 MEI 1997 W OPGERICHT 1 MAART 1860 innenland Adviezen van drogisten en apothekers zijn niet altijd juist Buitenland Regering Italië stelt voor U de 21ste keer vertrouwensvraag Cultuur en Kunst Jimmy de Groot in voetsporen vader y Boudewijn Sport LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 Foppe de Haan kan historie schrijven 'ra verfraaiingen worden mogelijk 1wim koevoet ialf miljoen vragen en twee zo veel krijgen. Pim Wallis ties, directeur van de Leid- Dhouwburg kan zijn geluk op. Het VSB-Fonds Den 5 en Omstreken draagt een ten gulden bij aan de reno- van het theater aan de Ou- rest, die nog deze maand it. Daarmee is het budget in keer 4,5 miljoen gewor- lgens de schouwburg-di- :ur kan dankzij deze enor- meevaller de schouwburg alleen worden opgeknapt, r ook extra worden ver- d. „Want dat geeft het VSB- s ook als reden: het wil r dan dit gebouw in stand houden. Het hecht er grote waarde aan en wil voorkomen dat op de verbouwingsplannen moet worden beknibbeld. Dank zij het VSB-Fonds kunnen we nu wensen in vervulling laten gaan, die we bij het opstellen van de gewone begroting nau welijks durfden te uiten." Wallis de Vries geeft ruiterlijk toe dat hij zich niet het vuur uit de sloffen heeft hoeven lopen voor deze gift. Hij heeft zo zijn contacten, onder meer opge daan tijdens de jaarlijks terug kerende theatermarathon. „Daar heb ik wel eens een balle tje opgegooid, ja." Pagina 9: 'Nu kunnen we den ken aan kroonluchters' Files, tweede luchthaven, euro en Betuwelijn laten Nederlander koud De doorsnee-kiezer maakt zich over heel andere dingen druk dan politici in Den Haag. Onderwerpen die aan het Binnenhof hoog scoren zoals files, de toekomst van Schiphol (en eventueel een tweede luchthaven), minder heden en lagere belastingen worden volgens een enquête van het Radio 1-journaal niet erg belangrijk gevonden. den haag gpd rt geding dreigt voor huurders die zondag bezoekers op het fa brieksterrein toelaten. Dat staat in een brief die de organiser^ n- de belangengroep Vrienden van de Meelfabriek gisteren in de bus heeft gekregen. Volgens de officiële verklaring vindt Meneba een open dag in het fabriekscomplex te gevaar lijk. Maar directielid J. Molenaar van Meneba geeft toe dat er nog een andere reden is om de open dag af te blazen: „We achten het niet verstandig nog meer aan dacht op de fabriek te vestigen dan nu het geval is. Ik heb veel liever dat er wordt gepraat over een goede toekomst van de fa briek. En afgezien daarvan: wij zijn eigenaar en we staan het gewoon niet toe. Klaar." De Vrienden hebben inmiddels be sloten aan de oproep van Me neba gehoor te geven. Pagina Leiden: 'Meneba is bang voor open dag' Volgens de vanmorgen uitge zonden peiling (precies een jaar voor de Kamerverkiezingen) houdt de financiering van de gezondheidszorg de kiezers het meest bezig. Twintig procent van de ondervraagden vindt dat de zorg het komende jaar abso lute prioriteit moet krijgen van de politieke partijen. Bestrijding van de criminaliteit (19 pro cent), de werkgelegenheid (14), de vernieuwing van het onder wijs (10), milieubescherming (9) en het drugsbeleid (6 procent) volgen. De hoogte van de uitke ringen en de normen en waar den (abortus en euthanasie) scoren elk vijf procent. De bestrijding van de files, de komst van de eenheidsmunt euro, de Betuwelijn en de twee de nationale luchthaven vindt slechts één procent van de kie zers van groot belang. De en quête is vorige week uitgevoerd door de dienst Kijk- en Luister onderzoek. De bestuurlijke ver nieuwing (het troetelkind van D66) en de uitbreiding van de NAVO (waarover VVD-leider Bolkestein zo'n ophef maakte) laten de kiezer zelfs helemaal koud. Vreemd genoeg geldt dat ook voor populaire (WD-)the- ma's als belastingverlaging (voor slechts twee procent van groot belang), de minderheden (2) en de staatsschuld (2). De vraag wie premier moet worden van het volgende kabi net levert een minder verras send beeld op. Bij 43 procent van de kiezers is de huidige mi nister-president Wim Kok favo riet. WD-leider Bolkestein volgt met zes procent op ruime af stand. Zes procent van de on dervraagden maakt het niet uit wie minister-president wordt en eenderde van de ondervraagden zegt geen kandidaat te weten. Ruim een kwart vindt dat Bol kestein premier moet worden als de WD straks de grootste partij wordt, maar 57 procent is daar juist tegen. Laatstgenoem de groep ziet liever Wiegel (13 procent), minister Dijkstal (5 procent) of minister Jorritsma (2 procent) namens de liberalen als hoogste baas van het land. i maarten keulemans igenaar van meelfabriek De tels. Meneba Meel bv, heeft stokje gestoken voor een dag in de Meelfabriek. De tveer twintig bedrijven die onderkomen hebben in van de gebouwen van het plex wilden komende zon- hun deuren voor Leide- s openen. Maar hef meel- :em dreigt een kort geding te spannen tegen huurders teSSlEVICE "Heatrale1 wandeling langs nieke Leidse hofjes Mannenkoor Vox Humana ngt stenen van de hemel 7 mei 1997 JEST - met muziek, champagne, mode flitsen én leze dag zouden wij graag, J^1 met u, tot een d onvergetelijke dag maken. LEIDEN Breestraat 135 katwijk» Bevrijdingsdag is niet compleet zonder een optreden van 'Keep them rolling', het rijdend museum van militaire voertuigen. Ruim der tig jeeps, rupsvoertuigen en trucks reden gisteren van Umuiden over het strand naar Wassenaar. Bij Katwijk moest de Uitwatering worden ge passeerd, een ware test voor de oude voertuigen. foto dick hogewoning ielo gpd hengelose autopyromaan is rschijnlijk verantwoordelijk een felle uitslaande brand vanmorgen een elektrospe- lzaak in die plaats volledig e as heeft gelegd. Een naast gen damesmodezaak liep re schade op. Kort na het reken van de branden is een 36-jarige man aangehouden, die mogelijk iets met de bran den te maken heeft. Rond vanochtend drie uur ontdekte de 48-jarige eigenaar van de winkel, die boven de zaak woont, de brand. Hij en zijn twee dochters konden zich op tijd in veiligheid brengen. Het vuur begon aan de achter zijde van het pand doordat daar lis gevolg van een productiefout zijn er kleine, nogelijk scherpe, stukjes kunststof (nylon) erechtgekomen in de voorverpakte Ubert Heijn-Hamreepjes riet houdbaarheidsdata 27.05.97 en 29.05.97. ïonsumenten die dit product in huis hebben, vordt dringend verzocht dit niet te consumeren. )e kunststof stukjes zijn niet giftig maar kunnen )ij consumptie door de scherpe kantjes wel leschadigingen aanbrengen. Klanten die de Albert leijn-Hamreepjes gekocht hebben, verzoeken wij Iringend deze terug te brengen naar de desbetref- ende Albert Heijn-supermarkt, alwaar het aan- :oopbedrag wordt vergoed. Voor meer informatie :unnen klanten contact opnemen met de gratis Vlbert Heijn-Servicelijn, telefoon: 0800-03 05. Vij bieden onze verontschuldigingen aan voor deze out. ALBERT HEIJN BV taandam een auto was aangestoken. De auto, die volledig uitbrandde, stond tegen een uit vurenhout opgetrokken muurtje, dat bin nen de kortste keren in lichter laaie stond. Vandaar uit baan den de vlammen zich een weg door het gebouw. De brandweer was snel ter plaatse en sloeg groot alarm. De autopyromaan is sinds ja nuari actief. In de nacht van zondag op maandag stak hij nog een auto in de wijk Hasse- ler Es in brand. Door snel ingrij pen bleef de schade beperkt. De auto van vannacht was de 49ste die in Hengelo in vlammen op- Complex lijkt jaar na verbouwing nog 'niet af Zaalvoetballers slaan er op los bij bekerfinale tilburg anp De eerste finalewedstrijd om de nationale beker in het zaalvoet bal, gisteravond in de Tilburgse sporthal De Drieburcht, is ont aard in een massale vechtpartij. Volgens ooggetuigen gingen 25 tot 30 mensen met elkaar op de vuist. De schermutselingen ont stonden toen vlak na het laatste fluitsignaal spelers en begelei ders van Hindstore uit Haarlem verhaal gingen halen bij de scheidsrechter. Die had tijdens het duel veelvuldig tijdstraffen uitgedeeld aan Hindstore-spe- lers, met als gevolg dat de Haar lemmers tot een paar keer toe maar twee veldspelers op de mat hadden tegen vier van de Tilburgse thuisclub Bunga Melati. Dat was ook in de slot minuut het geval. De Haarlem se ploeg, met Noordwijker Pa trick Scheurwater in de gelede ren, verloor het duel met 6-3. Na de wedstrijd sloeg al snel de vlam in de pan en gingen le den uit het Hindstore-kamp on der meer de lijnrechter van de tegenpartij te lijf. De Bunga Melati-delegatie vluchtte de kleedkamer in en sloot zichzelf daar op. Toen enkele minuten later de politie arriveerde, wa ren de gemoederen alweer enigszins bedaard. Er zijn geen aanhoudingen verricht. leiden. hans jacobs De brand ging gepaard met inktzwarte rookwolken, als ge volg van het vele kunststofma teriaal dat in de elektrozaak lag opgeslagen. De ondoordringba re rook en de complexe bouw van het pand bemoeilijkten de bestrijding van het vuur. Een brandweerman raakte lichtge wond toen hij brandend materi aal los wilde trekken. Morgen, 7 mei Maak je eigen kijkdoos! voor kinderen 14 tot 16 uur En verder: Magische Optica Museum Boerhaave, Leiden Lange St. Agnietenstraat 10 071-5214224 Leiden Centraal is op z'n mooist tegen het vallen van de avond, wanneer het witte stalen karkas van het station duidelijk af steekt tegen de donker worden de hemel. Wie het gebouw dan een beetje vanaf opzij bekijkt, zo ter hoogte van de VW op het Stationsplein, moet beamen dat de schepping van architect Reijnders dankzij de uitgekien de belichting inderdaad een kunststuk is. Een aanwinst voor Leiden. Die betovering wordt echter snel doorbroken wanneer het station vervolgens ook wordt bezocht. Van het prachtige lij nenspel is 's avonds niets over. De stationshal is dan een grote, kale en onaantrekkelijke, lege ruimte. Als het weer een beetje tegenzit, gutst de regen er naar beneden, en rtioet je uitkijken voor grote plassen op de be hoorlijk vuüe tegelvloer. Een flinke das of sjawl is op een win derige dag geen overbodige luxe, want de fraaie overkap ping biedt nauwelijks beschut ting tegen de elementen. Het oordeel moet op een zon nige middag worden bijgesteld. Zó moet Reijnders zijn station hebben bedoeld, denk je, wan neer de zonnestralen spelen met het oogverblindende staal. Groot, helder en licht toont de hal zich dan aan passant en rei ziger, die vanuit de passage de treinen ziet voorbij glijden. Op zo'n moment, net buiten de spits, wil het zelfs nog wel eens gezellig worden. Maar het lekkere gevoel ver dwijnt weer snel wanneer de roltrap naar het perron wordt genomen. Niks modern station. De perrons zijn nog net zo troosteloos als vroeger. Alleen heeft de wind er nu meer kans, omdat de beschutting aan de noordkant door de kaalslag bij het Academisch Ziekenhuis is verdwenen. En doordat de trei nen vaak aan weerskanten van de trapopening stoppen, in plaats van er midden voor, moeten de ongeoefende reizi gers vaak een sprintje trekken om te voorkomen dat ze van hun trein alleen dé rode achter lichten zien. Wie tegenwerpt dat de sta tionshal met zijn winkeltjes en eettenten juist is bedoeld om HET WOORD IS AAN Louis Rey Het leven ontrooft ons meer vrienden dan de dood. stevige buien 271-1» 5712" 77-140 60% 50% 50% 20% 30% 30% eeroverzicht op pagina 1Q VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland3 Buitenland5 Cultuur9 Economie8 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving14 Randstad16 Regio .13,15,17,19 RTV/programma's11 Schrijvende lezers14 Sport20,21 Strips 10 Uitgaan 18 bennekom anp De politie heeft een 35-jarige vrouw uit Veenendaal en haar 16-jarige zoon aangehouden wegens mishandeling van vier verpleegkundigen in het Gel derse Valleiziekenhuis in Ben- nekom. Moeder en zoon kregen on enigheid met personeel van de chirurgische afdeling, waar hun 15-jarige zoon en broer wordt verpleegd. De vrouw en haar zoon zouden de bezoekregelin gen geregeld hebben genegeerd en werden daarop aangespro ken. Dat hun familielid ver plaatst was van een tweeper soonskamer naar een zaal, viel evenmin in de smaak. De jongen deelde een vuist slag uit aan een vrouwelijke ver pleegkundige. Zijn moeder greep een andere verpleegkun dige bij de keel. Ook anderen raakten bij het handgemeen be trokken. In de conversatieruimte, waar de vrouw en de jongen waren heengeleid, bedreigde de jon gen de verpleegkundigen. Vier personeelsleden van het zieken huis hebben aangifte gedaan. het wachten prettiger te maken, en dat de doorkijkjes naar het perron ervoor zorgen dat de passagier pas op het laatste mo ment naar datzelfde akelige, to.chtige perron hoeft, vergeet dat niet alle reizigers de snel heid en lenigheid bezitten van een Nelli Cooman of Marko Koers. En ouderen vinden in de passage geen enkel bankje om hun moede benen op te laten rusten. Leiden Centraal is in goede bedoelingen blijven steken. Een jaar na de opening is het veel besproken station voor het ge voel 'niet af. Hoe het ook kan? In Nederland zijn naast Schip hol weinig voorbeelden van 'functionele en tóch gezellige' stations. Een retourtje naar Ma drid zou wonderen kunnen doen. Het HSL-station Atocha mét restaurantjes, zitjes én een tropische palmentuin compleet met waterverstuivers, is het ant woord op de in Leiden ontbre kende schakels. Pagina 17: 'Een station is geen rijtjeshuis' Glorix heeft nu - deze week voor ónze klanten - Iets nieuws. Het heet Glorix Sunflower tolletblok. En het ruikt naar de zomerse frisheid van zonnebloemvelden. U krijgt Glorix Sunflower tolletblok gratis, als u een extra voordelig pak AH Tissue toi letpapier koopt Is dat een zomerfris extraatje of niet? Ctl Tissue toiletpapier, pak 12 rollen Jtèff* Nu met jyatls Glorix tolletblok Sunflower (ter waarde van fl. 239)* Deze week alleen bij Albert Heijn. oh Aanbieding geldt t/m zaterdag 10 mei a.s 'Zolang de voorraad strekt ja, ik wil een abonnement op het Leidsel) Dagblad. Naam:Voorleitcrv frf /V 1 Adres:1 Postcode: 'Tel: - Plaais - (Lv role bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 92.05) l l automatisch (f. 31,95) Oacceptgiro (f. 93,05) I Nr. brink/girc - Handtekening: - Bij automatische betaling krijgt u een handige recreatiekaart cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Deze bon in een envelop, zonder postzegel. OF BEL 071-51 28030 8 "712141"400114" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1