Kagia is niet te benijden |U Oegstgeest blijft derdeklasser na winst op SV'35 FC Rijnland nog steeds verdwaald Sport Volleyballers RVV kunnen druk niet a Kwartfinales LD-Cup Vrouwen Ter Leede schot tegen Rijsoord j MAANDAG 5 ME11997 996 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, O: Kagia bevindt zich, ondanks de 3-2 winst op De Sleutels, in een weinig benijdenswaardige positie. Trainer Aad Branderhorst, die een eenjarig verblijf in Lisserbroek niet verlengd ziet, gaat deze week 'lekker' met va kantie, en wie Kagia in het restant van de nacompetitie zal begeleiden, zal hem op z'n zachtst gezegd worst zijn. LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Daarmee volgt Branderhorst min of meer het voorbeeld van Jeffrey den Butter, het grootste Lisserbroekse talent, dat het du el tegen De Sleutels niet belang rijk genoeg vond om er een weekend-uitje voor op te offe ren. ,,En daar baal ik van, dan toon je geen mentaliteit", bromde Branderhorst, die met gemak van hetzelfde beticht kan worden. „Maar ik moet bij Kagia weg", weersprak de Haar lemmer, die volgend seizoen door de van FC Lisse afkomstige Anton Wijsman wordt opge volgd. Een afscheid dat in zijn ogen een direct gevolg is van een actie van de door elke trai ner gevreesde Vijfde Colonne'. Ontevreden spelers, maar ook mensen uit zijn eigen staf zou den de poten onder zijn trai nerszitje hebben weggezaagd. „Ik zou jonge spelers geen kans geven en anderen niet in de op stelling kennen. Nou, laat ik je zeggen dat van de 28 man in de selectie, er maar 6 tegen mij zijn, en dat zijn vooral spelers uit het tweede." Branderhorst trok toch aan het kortste eind en spuide zijn gal, even onverwacht als de ze ge van Kagia tegen De Sleutels, dat de geblesseerde Klaas Dek ker node miste, totstandkwam. Ondanks de problemen rond de trainerswissel, bleek Brander horst zijn huiswerk goed te heb ben gemaakt. Het lesgeld was immers betaald. In de competi tie ging zijn ploeg tegen de Vlietbewoners tweemaal onder uit. Branderhorst: „Ik had er toch alle vertrouwen in. De wedstrijden die we al eerder hebben gespeeld, heb ik geana lyseerd. De zwakte van De Sleu tels ligt achterin." Een constate ring die de toekijkende Fred Fi- lippo, trainer van Leiden en de volgende regenstander van De Sleutels, afgaande op dit duel ook wel zal hebben gedaan. Met een onzekere John Eradus voor de verhinderde Ed Neuteboom in het doel en een kansloze Dennis Ooyendijk tegen de ge slepen Lisserbroekse aanvoer der Richard Trompert in het centrum, bleek de defensie van De Sleutels meer barsten te ver- i Wmk tonen dan trainer Siem van der Linden lief was. Ooyendijk is fysiek misschien wel tegen Trompert opgewas sen, maar de ervaring van de Kagia-aanvoerder bleek van doorslaggevende betekenis. Van der Linden: „We hebben het nog uitgebreid over meneer Trompert gehad, en toch liep hij steeds vrij." De vrijheid waar mee de Spits de openingstreffer achter Eradus kopte en na de 1-1 van Siem van der Linden ju nior de 1-2 van afstand bin- nenknalde, maakte van de wed strijdbespreking bijna een mon ster zonder waarde. Goedbe schouwd beschikt Van der Lin den over betere spelers dan zijn collega Branderhorst, maar tac tisch speelden De Vlietbewo ners het dramatisch. En onge lukkig. Eelco Hillebrand, die een geblesseerde indruk maakte en na een handsbal aan rood ont snapte, kopte opzichtig onder de bal door waardoor Hein Lommerse met enkele knappe bewegingen de 1-3 in het Leidse doel kon schuiven. Met Fer van Kampen voor Ron de Bruin, Matthijs Noppe voor Wils van Oosten en Michel van de Broek voor Patrick Kooien probeerde Van der Lin den het tij nog te keren. Een fout van de verder goed keepen de Cock Kaak leverde nog de 2- 3 van Noppe op, maar pogingen van Marcel van den Burg (in de tang bij Ronald Gresnigt), Van de Broek en Noppe liepen op niets uit. Trompert, vanwege een bloedneus de tweede helft met een flinke dot watten in beide neusgaten, liep ondanks de fysieke malheur na afloop van het duel opgetogen rond. „We hebben gewonnen omdat we het slimmer hebben ge speeld." De vraag rest nu of Ka gia zonder Branderhorst gis genoeg is, om ook het in De Sleutels - Kagia 2-3 (0-1). 11. Trompert 0-1, 50. Van der Linden jr 1- 1. 57. Trompert 1-2, 76. Lommerse 1-3, 90. Noppe 2-3. Scheidsrechter: Van der Perk. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Buvn en Hillebrand (beiden De Sleu tels), Bijker (Kagia). De Sleutels: Eradus; De Bruin (Van Kampen), Ooyendijk, Hillebrand, HouihofT; Van dë Linden jr. Buyn, Van Oosten (Noppe), De Graaf; Kooien (Van de Broek), Van den Burg. Kagia: Kaak; Gresnigt, Bijker, Clemens, Ham; Van der Ham, Vittalie (Mesman), Annokee (Van Nobelen), Konekaas; Lommerse, T rompert. WAALWIJK CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Voor de volleyballers van RW is het seizoen teleurstellend geëindigd. De beslissingwed strijd tegen Ekspalvo 2, die om onduidelijke redenen in Waal wijk afgewerkt diende te wor den, ging kansloos met 0-3 verloren. Vooral de manier waarop de Rijnsburgse ploeg de wedstrijd uit handen gaf, zat coach Piet van Rijn dwars. Van Rijn: „Zowel in de eer ste als de tweede set stonden wij ruim voor, maar ineens was het over. Ik vrees toch dat we op de beslissende momen ten de druk niet aankunnen." Waarom de beslissingswed strijd, noodzakelijk omdat RW en Ekspalvo in de derde divisie E met een gelijk pun tentotaal achter kampioen Nel Stutterheim/MVC waren geëindigd, in Waalwijk werd afgewikkeld, was niemand duidelijk. Ekspalvo komt uit Dordrecht en RW uit Rijns burg, dus lag een plaats als Den Haag of Rotterdam meer voor de hand. De beslissing was zeker niet genomen van wege het formaat van het speelveld, want dat was in Waalwijk aan de krappe kant. RW, dat in de reguliere competitie de thuiswedstrijd tegen Ekspalvo met 3-0 ge wonnen had en in Dordrecht met 2-3 ten onder was ge gaan, begon optimistisch aan het karwei. In de eerste reeks bereikte het via 6-2 en 10-4 een 11-6 voorsprong. Opval lend in deze set was dat Arjen de Mare, de beste aanvaller van RW, nauwelijks werd aangespeeld door spelverdeler Ronald Verheij. De Mare kan door zijn werk onvoldoende trainen en mocht niet overbe last worden. Na 11-6 was het ineens gedaan met RW palvo, uitstekend geleid een zestienjarige spelver scoorde negen punten en incasseerde daarm( eerste setwinst. Merkwaardig genoeg RW niet onder de indru deze tegenvaller. Zekei toen het halverwege het de speldeel vrijwel moeil van 7-6 wegliep naar Vanaf dat moment gin echter weer compleet Een Dordtenaar serveer stand van 12-7 naar 1 Deze klap kwam RW meer te boven. In het bedrijf liep het voortdi achter de feiten aan er het van begin tot einde loos: 7-15. Dennis Schon mocht van Van Rijn in set in de basis beginnen ven Bijker werd naar de gehaald. Een van de pi men waarmee de RW-i kampte was natuurlijl smalle basis, want Schon was de enige wisselspele naast hem op de bank zaï Van Rijn: „Deze nede komt voor mij onverw Vooraf was ik ervan over dat we de wedstrijd zo winnen. In de eerste en I de set hadden we ook g kansen, in de derde set onze mentale weerbaa gebroken. De verdienste Ekspalvo was dat het de ten maakte op de momi dat dit nodig was. Bij on: te dat juist niet. Bover beschikte Ekspalvo over uitstekende spelverdeler jongen traint elke week met het eerste team, dat eredivisie uitkomt. Hij zijn acties prima te camc ren. Diverse keren is het gelukt ons blok finaal wi spelen." De kwartfinales van het toer nooi om de LD-Cup worden morgenavond gespeeld. Quick Boys neemt het op tegen UVS (20.00), terwijl ARC thuis SJC ontvangt (20.00). Noordwijk speelt om 19.00 tegen FC Lisse en WSB komt uit tegen Rijns burgse Boys (19.00). Dinsdag 13 mei hebben de halve finales plaats. De winnaar Quick Boys/UVS speelt thuis tegen de winnaar Noordwijk/FC Lisse. De winnaar ARC/SJC ontvangt de winnaar WSB/Rijnsburgse Boys. Bij de reserve-elftallen is het toernooi tot de halve finales ge vorderd. In deze klasse gaat Lugdunum 2 op bezoek bij Scheveningen 2. SJC 2 speelt thuis tegen Ter Leede 2. De fi WASSENAAR CHRIS HARTMAN nales van het toernooi om de LD-Cup worden op 24 mei ge speeld op de velden van w Noordwijk. MEDEWERKER Oegstgeest voetbalt ook het komend seizoen in de derde klasse. De ploeg van interim-trainer Henk Swaak won zaterdag de beslissingswed strijd tegen de Haagse Harry's van SV '35 met 2-0. Op de overwinning van Oegstgeest, op het hoofd- veld van Blauw Zwart bewerkstelligd, viel weinig aan te merken. Oegstgeest speelde tenminste nog volgens een concept, bij SV '35 wekten de team leden niet de indruk eerder met elkaar gebald te hebben. De wedstrijd tussen de twee degradatiekandi daten was zeven minuten oud toen Oegstgeest een voorsprong nam. Voorstopper Jan Bouwe Blanken, ver opgerukt, veroverde met een sliding de bal en transporteerde het speeltuig in een be weging richting John Pierik. De lange centrum spits had het geluk dat Arie Schaap, zijn bepaald niet zachtzinnig optredende directe tegenstan der, even niet in de buurt was. Pierik profiteerde optimaal van zijn vrijheid en schoot de bal met een dróge knal, onbereikbaar voor doelman Wim Dijkhuizen, in de linkerhoek. Dit ruggensteuntje deed Oegstgeest duidelijk goed. De ploeg van Swaak, na de winterstop de plaatsvervanger van Wim van Harskamp, had de hele eerste helft het beste van het spel. Veel hoef de Oegstgeest daar niet voor te doen, want SV '35 speelde angstig en chaotisch. De opbouw van achteruit was matig verzorgd, waardoor de twee spitsen nauwelijks aan de bal kwamen. Slechts eenmaal was er sprake van een perspectiefrijke situatie toen aanvoerder Rico Salomons en Bert de Best gezamenlijk op het Oegstgeestse doel af stevenden. De pass van Salomons was echter niet op maat, waardoor de scoringskans verloren ging. In de 36ste minuut bouwde Oegstgeest zijn voorsprong uit tot 2*0. Blankert, bij gebrek aan een tegenstander opgeschoven naar het midden veld, kreeg ineens een vrije doorgang en liet dit buitenkansje niet ongebruikt. In een poging zijn ploeg nieuw leven in te blazen wisselde SV '35- trainer Pronk in de rust twee spelers. Bovendien kreeg middenvelder Salomons de opdracht zich als derde spits aan het front te melden en diende de Haagse defensie man tegen man te spelen. In valler-voorstopper Ralph Roeleveld werd de vier de man op het middenveld. Het waren begrijpe lijke maatregelen van een trainer in nood, maar veel hielpen ze niet. SV '35 creëerde op zijn hoogst een optisch veldoverwicht. Het probleem was echter dat het er niets mee deed. De aanvallen waren voorspel baar van opzet, reden waarom het gewillig naar achteren leunende Oegstgeest er altijd wel een been of hoofd tussen kon steken. Ook van forse charges, de SV'ers Salomons en Michel Vink kre gen daarvoor geel, raakte Oegstgeest niet onder de indruk. De ploeg kreeg bij uitbraken zelfs de beste kansen. Zo kopte Blankert de bal na een hoekschop van invaller Rein Grooters tegen de lat en zag Ed van Grieken een inzet bovei dwarsligger belanden. SV '35 kwam niet.' dan een handsbalgoal van Roeleveld. Trainer Swaak, die in augustus wordt volgd door Leen de Goeij: „We hebben ve gewonnen in een slechte wedstrijd. Het i we dit seizoen zo laag geëindigd zijn, is i- ogen toch het gevolg van een gebrek aan kt in de selectie. Aan het eind van vorig seizo; we zeven man kwijtgeraakt, zo'n verlies is lijk op te vangen. In het nieuwe seizoen ko' een stuk of zeven A-junioren over naar d^ tie, van wie er twee tot drie niet zouden m in het eerste. Bovendien hoop ik op vers van buitenaf." Oegstgeest-SV '35 2-0 (2-0). 7. 1-0 Pierik, 36. BI; 0. Gele kaarten: Salomons. Vink (beiden SV '35). I rechter: Verbree. Toeschouwers: 400. Oegstgeest Willen Jan Bouwman; Jungerius. Blarü melaar. Van den Broeck; Alders, Van Grieken, (Stouten); Harfaoui, Pierik, Jeroen Bouwman (Groot LEIDEN GERARD BAAS MEDEWERKER Voor FC Rijnland zal dit seizoen na de 1-2 nederlaag tegen War- munda waarschijnlijk als mis lukt de geschiedenisboeken in gaan. Volgende week in War mond krijgen de mannen van Peter Slingerland nog negentig minuten om de kansen te ke ren, maar er is geen Rijnlander die weet waar de broodnodige vorm vandaan gehaald zal wor den. De groengelen zijn na een fantastisch begin (24 punten uit acht duels) al maanden de weg kwijt en een week lijkt te kort voor een koerscorrectie. De winnaar van de barrage tussen Warmunda en FC Rijnland over twee duels mag vervolgens de strijd aanbinden met drie ande re winnaars uit de vijfde klassen B, C, en D voor drie plaatsen in de vierde klasse. Na de nederlaag gingen de gedachten onwillekeurig terug naar een paar maandjes gele den. Misschien ging het alle maal wel te makkelijk, mis schien hebben we wel boven onze stand geleefd en mis schien krijgen we nu wel pech waar we toen het geluk aan on ze zijde hadden. „Het is mis schien allemaal wel waar", vol gens Slingerland, die in de 'goe de tijd' dacht bij te tekenen bij een aanstaande vierdeklasser. De slechte gesteldheid van de velden vindt hij zelf de meest logische verklaring: „Mijn ploeg kan niet uit de voeten in een knollentuin." Warmunda wél. Schouten en co hanteren een onderschatte maar moeilijk te bestrijden lange-halentactiek, die zich weinig aantrekt van hobbels en kuilen. Dat is te danken aan de balvastheid van het spitsenduo Henk Strijbos en Michel Schouten. Laatstge noemde, begonnen op de bank vanwege een trainingsachter stand, was na rust ouderwets op dreef en scoorde met een slim migheidje de gelijkmaker: 1-1. Het zag er eenvoudig uit, maar de manier waarop het enfant terrible de forse Ed Klink opzij zette verraadde zijn extra klasse. Helaas voor de Warmonders ziet het er naar uit dat het één van zijn laatste kunstjes voor Warmunda was, omdat Schou ten naar Friesland verhuist. Een zorgelijke gedachte bij een eventuele promotie naar de vierde klasse. Wie dan leeft, wie dan zorgt, is het motto bij Warmunda dat over meer goede spelers be schikt met als belangrijkste troeven de lengte en de schot kracht van aanvoerder Tom Schuiling en het inzicht van Ni co Lakenberg. Trainer Koos Schouten heeft ook zonder zoon Michel een uitgebalan ceerde selectie die het een klas se hoger best zou kunnen red den. FC Rijnland, dat net als Warmunda op één puntje van kampioen WM eindigde, heeft in totaliteit ook genoeg kwaliteit voor de vierde klasse, maar zal zich op bepaalde plaatsen moe ten versterken. Vooral in defen sief opzicht laten de statische Leidenaars veel steken vallen en doelman Henk Scheepmaker is sterk in de lucht maar matig over de grond. Het tweede doel- Nico Lakenberg (Warmunda) worstelt zich langs Wim Pikaar van Rijnland. punt van Warmunda mocht Scheepmaker zich dan ook vol ledig aanrekenen. Door zijn grabbelwerk kon Ron Schuiling van dichtbij de vrije trap van broer Tom intikken: 1 -2. FC Rijnland toonde na deze treffer aan dat de pijp leeg is. Fantasieloos probeerde de thuisclub Warmunda onder druk te zetten, maar verder dan een goede kans voor Zivko Vucovic kwam groengeel niet. Voor rust was het nog redelijk gegaan. Rijnland kreeg wat leu ke kansen en kwam verdiend door een goal van Danny Min- nema op voorsprong, zodat de Leidenaars er halverwege goed voor stonden. „Ik dacht aan twee of drie-nul", zei Slinger land na afloop. En met een po sitieve blik naar volgende week: „We moeten dan gewoon weer aan de bak. Dat zou ook zo ge weest zijn als we vandaag niet hadden verloren." FC Rijnland - Wajrmunda 1-2 (1-0). 2u. Minnema 1-0. 50. Schouten 1-1,72. Ron Schuiling 1-2. Scheidsrechten Hoonhout. Toeschouwers: 200. Gele FOTO HENK BOUWMAN kaarü Klink (FC Rijnland). FC Rijnland: Scheepmaker; Dros, Klink, Storsbergen, Kluivers; Minnema (Buyn), Pikaar, Van Wieringen, Schel lingerhout (Van Wanrooy); Vucovic (Van Alphen), Van den Hoed. Warmunda: Van de Zwet; Koudijs, Van Delft, Tom Schuiling, Van Egmond; Rijnsburger (Schouten), Lakenberg, Wanders, Barry van Rijn (Hans van Rijn); Ron Schuiling, Strijbos. LEIDEN ANNEKE AMIR MEDEWERKER De vrouwen van Ter Leede slo ten het voetbalseizoen af met een 6-4 overwinning op degra dant Rijsoord. Echt veel stond er niet meer op het spel. Bij een ruime zege en verlies van Zwart Wit'28 had de ploeg van trainer Hein van Heek nog een plaatsje kunnen opschuiven naar de zesde plaats. Van Heek: „We wilden nog zesde worden, en de bedoeling was het helemaal uit te spelen. De eerste helft lukte dat goed, maar daarna gaven we het een beetje uit handen." Met rust stond Ter Leede riant met 3-0 voor. Saskia Drommel reageerde alerter dan de Rotter damse keepster op een omhaal van Caroline Roem en maakte de openingsgoal. Vervolgens scoorde Roem zelf twee keer met het hoofd. Na rust kreeg Rijsoord de gelegenheid om te counteren, omdat Ter Leede het defensief te gemakkelijk op nam. Roem scoorde 4-1 uit een mooie voorzet van Jaclyn Lei- wakabessy, Sarina Wiegman zette Drommel vrij voor het doel, die voor 5-1 zorgde. Een minuut voor tijd rondde Wieg man een actie met een af standsschot af; 6-3. Rijsoord, dat over het geheel duidelijk te- kortkwam, bleef voetballen en bracht de score op slag van het eindsignaal op 6-4. Ter Leede 2 ontnam Vlissin- gen de kans op het kampioen schap in de tweede klasse zater dag door in Zeeland met 2-1 te winnen. Hoewel de hele Sassen- heimse voorhoede geblesseerd toekeek, kreeg Ter Leede de meeste en beste kansen. Toch was het Vlissingen dat d* na een kwartier opende?, door niet van de wijs ge, voetbalde Ter Leede stu&' en lukte het in de laatsj, wel om de kansen te v^ ren. Jantine Slootweg tj, stand weer gelijk, gevolg,, linkspoot Gabriëlla Mon vijf minuten voor tijfy rechts het winnende dcj-, scoorde. In de tweede klasse speelde De Sleutels zijn-, partij tegen GDA. st Wilfried van der Vorst (r aantal speelsters, vorig \tQ in dienst bij de Haags(, wilden zich van hun bes)( laten zien. De eerste fajr het duel was door de zqs een beetje rommelig, 1% vrouwen herstelden zichS( wonnen overtuigend m£, Claudia van de Water en[0 ka Bos scoorden voor de^ opnieuw Bos en Sandra Iz na. Na een botsing moe^ Bekkers dizzy het veld v(e Haar tegenstandster 1% fikse hoofdwond op die fe, moest worden. UVS kw&r in actie omdat KFC'71 ic elftal op de been kon brei£ Quick Boys wacht ine1 ning op de beslissingswe g om het kampioenschap derde klasse zaterdag w Coal, dat zijn laatste wtsj nipt met 1-0 won van i|e Oegstgeest won met Berkel. Voor rust scoor{e riëlle van der Meer u scrimmage 1-0. Het tweqj drijf was aanmerkelijk slre Gelukkig voor Oegstgeeg Anneke van B rakel go^ schot en maakte zij twee .^j

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20