)e wonderbaarlijke wederopstanding van Lisse LRC stelt positie ver van huis veilig Katwijk doet het weer op het nippertje: 1-1 Üjnsburg is ief voor iche veilingen Sport Faase naar FC Lisse Quick Boys snakt naar het einde AN DAG 5 ME11997 19 aie wedstrijd krijgt bizarre wending in slotfase ijnlijk was ASWH-FC Lisse een saai potje. De stand na 20 minuten al 2-0 voor de thuisclub en de kampi- ^kandidaat uit de Bollenstreek maakte geen moment jjndruk iets aan die score te kunnen veranderen. Het 4iek uit Hendrik Ido Ambacht stond heerlijk zorge- 5 in het zonnetje en sprak zijn verbazing uit over de ïige kwaliteit van FC Lisse. Met nog vier minuten offi- vu,i speeltijd vonden de meeste ASWH'ers het de hoog tijd voor een verfrissend pijppie. c^eg naar de toog beleefden orstige supporters nog een jyi bizarre minuten. Binnen tiieconden zagen zij hoe FC de achterstand omboog in 'li-3 voorsprong. De teleur- chg in zwartwitte kring was et en heel erg begrijpelijk. Dit had ASWH niet verdiend, maar Koning Voetbal is soms wreed. Op het moment dat men de teleurstelling wilde wegdrin ken liet Izaak Verhoeven een onbedaarijk harde knal van zijn voet vertrekken. Doelman Ku- jach was volslagen kansloos: 3- 3. Waarmee het recht zijn be- Net bekomen van de zinde rende slotfase kregen spelers en de meegereisde Lisse-suppor- ters weer een beproeving voor hun kiezen: het radiootje luiste ren. Vijftig bloedstollende mi nuten later konden de armen de lucht in: Scheveningen speelde gelijk tegen Rijnsburgse Boys. Opluchting, de kampioenskan sen bleven in eigen hand. Ted Immers overlaadde zijn ploeg na afloop met compli menten. De Haarlemmer was bijzonder tevreden over de ge toonde veerkracht. Veerkracht en karakter hadden de Lisse- naars zeker laten zien. Maar er was ook een keerzijde. De kop loper had zijn trainer en achter ban wel heel erg lang in onze kerheid laten zitten. Voordat FC Lisse begon aan de sensationele inhaalrace, speelde geelblauw matig en zonder inspiratie. FC Lisse had geen antwoord op de overrompelende start van ASWH. Zelfs het snelle wegval len van de sterke spits Edwin Middendorp deerde het elftal van trainer Van der Zouwen nauwelijks. De invaller, de bon kige routinier Ron van der Neut, kopte in de 16de minuut de 1-0 binnen. Dit overigens na knullig balverlies van Stefan Spruijt, die zich even later zeer simpel liet uitspelen door Ron Tempelaar. Tony Wurth wipte de bal na een voorzet keurig over de kansloze Kujach: 2-0. Een mooie aanleiding voor een verbeten jacht op eerher stel. Maar FC Lisse worstelde met zichzelf en de makkelijk combinerende tegenstander. Il lustratief voor het belabberde spel van Lisse was het aantal kansen voor rust: niet een. Na de rust, met Marco Kleijn voor de aangeslagen Remco van Bemmel, was het met de inzet beter gesteld. Maar het spel- beeld veranderde niet echt. AS WH bleef loeren op de counter en FC Lisse zocht vergeefs naar de gaatjes in de drukbezette AS- WH-defensie. Leon van der Zwet (vrije trap) en Jimmy Si mons waren dichtbij een treffer. Ted Immers bracht Harry Wiebenga (voor Wubben) en Fred van Rooyen (voor Spruijt) nog in het veld. Het leek lood om oud ijzer. Totdat de 86ste minuut aanbrak. Het doelpunt van Marco Kleijn, hij kapte doelman Barendregt schitte rend uit, was de aanleiding voor een korte, maar zeer hevige in haalrace. Jerrel Linger, tot dat moment onzichtbaar, stond na een lepe omhaal van Jimmy Si mons vrij voor Barendregt. Via het lichaam schoot de Amster dammer raak: 2-2. Rene Ras maakte vervolgens van de te leurstelling en verbijstering in de ASWH-gelederen gebruik. Vogelvrij in de zestien knalde de middenvelder raak: 2-3. Normaal gebeuren dergelijke taferelen in strips, maar 1500 gelukkigen waren deelgenoot van de bizarre taferelen in Hen drik Ido Ambacht. Het verhaal kreeg nog een mooi slot met de fantastische treffer van Izaak Verhoeven, volgend seizoen met zijn trainer bij w Strijen te bewonderen. FC Lisse moest even slikken, maar kwam al snel tot de con clusie dat de bezoekers met een gelijkspel al rijkelijk waren be deeld. Naderhand klampten alle Lissenaars zich vast aan de wonderlijke wederopstanding. Ted Immers: ,,Als je de volgen de wedstrijd direct dit karakter toont, dan kan er toch weinig fout gaan." Stefan Spruijt: „Vroeger waren we verloren als we met 2-0 achterstonden, nu toonden we veerkracht. En had FC Lisse geluk, vergat de verdediger erbij te zeggen. Misschien wel het geluk van de kampioen. FC Lisse: Kujach: Polman, Spruijt (Van Rooyen), Van der Zwet, Strijks; Ras, Wubben (Wiebenga), Groeneweg; Van Bemmel (Kleijn), Simons, Linger LISSE ROB ONDERWATER FC Lisse heeft volgend seizoen Alex Faase in de gelederen. Faase speelt nu bij Bloemen- daal, dat volgend seizoen uit komt in de derde klasse. Vol gens Lisse-bestuurslid Frans van der Laan is de nieuwe aan winst „een nummer tien." Van der Laan: „Faase is 23 en moet je zien als een versterking voor de breedte." FC Lisse is nog in de slag met een verdedi ger. Na afloop van de competi tie maakt de fusieclub de naam bekend. J ,j» TIM BROUWER DE KONING je van ver haalt, smaakt vaak lekker, -pilsje waaraan ARC-trainer Frans jen zaterdag na de 3-1 overwinning lijn elftal in het verre Hoek lurkte, bovendien met de minuut aan ik. Toen de nederlagen van de de- atiekandidaten Heerjansdam en jinge binnensijpelden, leek het bij- plgische bier warempel wel een go- jrank. De scheidende trainer van de ense hoofdklasser kon in één teug fegradatiezorgen wegspoelen, ftd goed, al goed. Dat geldt zeker [Frans Koenen, wiens idee het niet lm na een moeizaam seizoen uit el ite gaan. Hij mocht het karwei met ■afmaken en voldeed, soms met de tl samengeknepen, aan zijn bodem- Stelling: handhaving. Dat andere ge- jgen in de club aan het begin van dit jen veel hoger inzetten, valt hem iaan te rekenen. Hoogstens had hij ook buitenskamers meer moeten fitiëren van de overspannen ver- jtingen op sportpark Zegersloot 3d goed, al goed. Dat geldt niet voor èrtrekkers. Met veel tamtam gepre- jterde 'dure jongens' als Danny Knp- (naar Tonegido) en Kenneth Braaf fen ARC niet naar het linkerrijtje loodsen. Wel pleit het voor laatstge noemde dat hij een dag na een verhel derend gesprek met Koenen op de brui loft van medespeler Rob Koster weer even deed denken aan 'de Braaf van Kat wijk', zijn vorige en wellicht ook weer volgende club. Marcel de Jong verkast naar Ter Leede en ook Edwin Verheul en Marco Parinussa verdwijnen bij ARC. Eind goed, al goed. Dat geldt zeker niet voor de blijvers. Aanvoerder Johan Boer is blij dat de as van ARC (Tuinen- burg, Langemaat, Balkhoven, Van Meg- gelen, Bos) vooralsnog blijft, maar vraag niet hoeveel moeite hij daarvoor heeft moeten doen. „Enkele weken geleden", zegt Boer onomwonden, „werd het mij zelfs te gortig. Toen ben ik op 'ze' afge stapt met de mededeling dat het zo niet langer kan. Dat als ze niet naar de voet ballers luisteren, ik met een groep eer- ste-elftalspelers zou overstappen naar pakweg Rijnsburgse Boys. Daarvan zijn ze behoorlijk geschrokken. Met 'ze' bedoelt de 32-jarige Alphe- naar het bestuur van de Racing, dat in zijn ogen aan de hand loopt van voorzit ter Cees Boot. Boer is er inmiddels aan gewend dat van hogerhand het ene na het andere ambitieuze Alphense top voetbalplan het levenslicht ziet, maar bespeurt nog steeds geen enkele door braak. Sterker nog, als ARC op deze ma nier blijft kwakkelen in de kelder van de hoofdklasse, loopt het vroeg of laat ver keerd af. Boer wil zijn nek wel uitsteken om verder onheil af te wenden, maar komt in de eerste plaats naar Zegersloot om te voetballen. „Alleen ais ik dan hoor dat onze nieuwe trainer Berkenkamp met een selectie van slechts zestien spelers aan de nieuwe competitie wil beginnen, vrees ik het ergste. Zo werkt het niet in de hoofdklasse. Was dan wat zorgvuldi ger omgesprongen met een jongen als Parinussa, voor wie nu geen plaats meer is." Eind goed, al goed. Dat geldt wel weer voor de harde kern van de ARC-aan- hang. Met spandoeken en vuurwerk troefden de Alphense diehards de om hun fanatisme bekende Hoek-suppor- ters ruimschoots af. Toegegeven, voor de middenmoter uit Zeeuws-Vlaahderen stond er niets meer op het spel. Maar ook van uitgebluste tegenstanders moet eerst nog maar eens worden gewonnen en zo veel won ARC dit kalenderjaar nog niet. Vandaar dat de vooruit- en meege reisde ARC-fans zaterdag spekkoper wa ren. Op het zonovergoten sportpark Den- oek lieten hun gretige favorieten slechts een enkel steekje vallen (vlak voor rust kwam Hoek via Geert de Poorter terug Hoek terug tot 1-2), maar daar stonden vroege Alphense treffers van Rene van Meggelen en Mark Meyering en een be nutte strafschop van Boer (1-3) tegen over. Het laatste half uur trokken de tus senstanden bij andere hoofdklasse-duels meer aandacht dan de verrichtingen op het veld. Eind goed, al goed. Dat gaat niet op voor het bestuur van ARC, dat zijn vlag genschip ook dit seizoen niet in het kiel zog van de succesvolle hoofdklassers uit de Bollenstreek kreeg. Voor Boot en co. zou het nieuwe seizoen voor de veran dering eens goed kunnen beginnen met een evenwichtige selectie, dito techni sche leiding en bobo's langs de kant die zich niet per se als de beste stuurlui wil len manifesteren. Het verhaal mag dan bij de Alphense Racing Club al jaren hetzelfde klinken, het hoofdklasse-sprookje is nog steeds niet uit ARC: Tuinenburg; Van Muyden (78. Verheul), Balkhoven, Langemaat, De Roo; Dijkman, Braaf, Van Meggelen, Melsen (46. Van Harselaar): Boer, Meyering (75. Van Velzen) KATWUK NICK VERWOERD MEDEWERKER Katwijk doet het de laatste tijd steeds op het nippertje. Ander halve week geleden werd door een treffer van Geoffrey Tetro in de slotminuut het duel met Tonegido om de districtsbeker winnend afgesloten, vorige week bracht John van der Meer in de laatste tellen van de strijd met Scheveningen de ge lijkmaker op het scorebord en zaterdag was het opnieuw zo ver. Terwijl Kozakken Boys al meende de winst op zak te hebben, kopte Tetro in de 90ste minuut de 1-1 binnen. De oranjehemden, die op Koninginnedag in een krach ten slopend toernooi met de overige bekerwinnaars net naast een ticket voor De Kuip grepen, waren in hun nopjes met het laat binnengehaalde punt. Trainer Bob Kootwijk: „De wil is er wel, maar je ziet dat je door zo'n toernooi nu net de scherpte mist. Het kost te vandaag heel veel inspan ning om in de wedstrijd te ko men, maar uiteindelijk is dat toch gelukt. Blij dat we loon naar werken hebben gekregen, vooral voor de moraal met het oog op de wedstrijd van vol gende week tegen Lisse." Dan zal Katwijk weer hele maal uitgerust zijn. In de gene rale repetitie was dat niet het geval. Met name voor rust zat Katwijk vast. De eerste helft was dan ook duidelijk voor de fris spelende bezoekers uit Werkendam. Al in de ope ningsfase onderstreepten zij hun dadendrang door twee maal doelman Hugo van Duyn op de proef te stellen. Bij inzet ten van Johan Bruggeman en Paul Malherbe bleef de goalie knap overeind. Halverwege de eerste rondgang moest Van Duyn echter capituleren. Bij een voorzet van Arjan Sloots kwam spits John Verbaan net voor zijn bewaker Wilfred Kwestro en kopte keurig in de bovenhoek: 0-1. De Kootwijk- -brigade moest het antwoord op Verbaans negende compe titietreffer voorlopig schuldig blijven. De combinaties liepen niet, de duels werden veelal verloren en als Marco de Rid der of Ronald Pronk eens de achterlijn haalde, was de eind- pass onnauwkeurig. Kozakken Boys-goalie Johan van der Werff, volgend seizoen onder de lat bij Sparta, kreeg dus weinig te doen. Toch on derscheidde de sluitpost zich. Zijn perfecte uittrappen be reikten steeds medespelers en zorgden meteen voor flinke terreinwinst. Vooral in de tweede helft moest de formatie van coach Danny Molendijk het daar aanvallend van heb ben. Combinerend lukte het toen bijna niet meer om ge vaarlijk te worden, omdat Kat wijk aanmerkelijk meer pressie uitoefende. Molendijk: „We willen opbouwend voetbal spelen als het kan. Katwijk maakte dat onmogelijk. Dan heb ik geen moeite met de lan ge bal. We hebben er de spe lers voor." De Katwijkers moesten bij de verre uittrap pen van Van der Werff op de beweeglijke Verbaan inder daad goed bij de les blijven. Dat deden ze niet altijd. Zo kreeg Kozakken Boys na rust diverse kansen om de voorsprong te vergroten. Brug geman en Verbaan misten. De beste doelkans was echter voor Katwijk. Twintig minuten voor tijd legde arbiter Van de Weer- thof de bal op de stip. Bij een hoekschop van Tetro zochten heel wat elkaar hinderende spelers het luchtruim en een van hen was de vallende Carlo van Zeist. Tot verbazing van vriend (Van Zeist: „Het was echt geen penalty!") en vijand (Molendijk: „Dit was een aan fluiting.") werd zijn buiteling met een strafschop beloond. Van der Werff pareerde de elf meter-trap van de voor Hans Zwaan ingevallen Albert de Haas heel knap. Knap was het ook dat de gastheren zich snel over deze teleurstelling heen zetten. Kat wijk bleef gaan. Met alle risi co's van dien. Zo kon één mi nuut voor tijd de door Verbaan weggestuurde Malherbe de wedstrijd beslissen, maar oog in oog met Van Duyn faalde de Werkendammer. Niemand van Kozakken Boys maalde erom. De winst leek toch al binnen. Zestig tellen later kopte Tetro bij de tweede paal een voorzet van De Haas evenwel fraai in de kruising en moest roodwit met een puntje genoegen ne men. Katwijk deed dat ook. Graag zelfs. Katwijk: Van Duyn; Robbers, Van Zeist, Van der Meer, Kwestro (Teeu- wisse); L'Ami, Tetro, Van der Plas; Pronk (Roodakkers), Zwaan (De Haas), De Ridder. 1URG MARK BAKKER -,/VERKER '8 veningen is moe. Dood- Het team uit de vissers- s wordt iedere zaterdag ker en zaterdagmiddag in jburg vloekte de competi- slder met het chaotische ge- Biel (3-3). Ondanks de mati- t^rm en de lege accu kan de 'tend kampioen nog altijd s maanden gereserveerde ti- ikken. J sportpark 'Middelmors' 2;de Scheveningen in de ise geslacht te gaan wor- In een kwartier zou het sei- j voor de ploeg die meer twintig maanden de sterk- ■pnateurklasse van Neder- domineerde aan diggelen en geschoten. Schevenin- werd in Rijnsburg gekiel- :rl maar overleefde. Met ..aan Rijnsburgse Boys. de 82ste minuut stormde 'ïond Buis kansrijk op Dave ijenbrink af, maar zijn slap- chot leek geen probleem de potige sluitpost. Totdat -jjenbrink met de bal in panden niet meer van gras opstond en om een ;1 vroeg. De doelman werd drie man van het veld ge- %n. Trainer Cock Jol had ((daarvoor Jerry de Rijk als 3e Scheveninger laten inval- Daarom trok de kleinste van het veld, Frans Danen, ijceeperstrui en handschoe- aan. Nog geen minuut later Scheveninger Reggie Mar- onbesuisd een duel aan 'door hij daarna niet meer dan hinkelen. Rijnsburg de titelaspiraties van het Ir gedecimeerde Scheve- en kunnen ontnemen de (ige scheidsrechter De Wit i geel-zwart door tot de 98e jiut door te laten spelen doelman Danen zag in dat dtier slechts één keer eeh iet langs zijn doel zeilen, voor en daarna kon Danen zijn rug tegen een doelpaal zitten. Met dank aan Arie er, want die wisselde met in de Louw en Steven Fa- ber twee van zijn beste mensen 'omdat een punt mooi is voor Rijnsburg en de competitie'. Scheveningen overleefde de moeilijke klus in Rijnsburg doordat Lisse eveneens twee punten liet liggen. Maar Noord- wijk heeft zich inmiddels ook gemeld als serieuze concurrent. Tot afgrijzen van Cock Jol staat het slot van de competitie dit seizoen bol van de spanning. Met dank aan zijn Schevenin gen dat de laatste weken gros siert in puntenverlies. De oor zaak voor de Scheveningse val is moeilijk aan te geven. Jol nam de scepter dit seizoen al snel over van zijn broer Martin. Maanden daarna kwam de klad in de Scheveningse prestaties. Het verband tussen de trainers wissel en de mindere vorm is moeilijk hard te maken maar Cock Jol mist wel het charisma en de gezonde bluf van zijn voorganger. Na afloop van het duel in Rijnsburg praat de Sche veningse trainer te vaak over de fouten van de scheidsrechter die voor zijn ploeg nadelig uit pakten, de schorsing die Albert van Oosten (niet meer dan een degelijke back) boven het hoofd hangt en de knieblessure van keeper Kraaijenbrink. Zijn broer had daar geen aandacht aan be steed en gebluft dat zijn ploeg op zeker zes punten gaat pak ken, maar Cock Jol klinkt alsof Ron Cramer, Ron de Jager en John Blok morgen op wereldreis gaan. Tegen Rijnsburgse Boys had Ron Cramer in de vierde mi nuut de score moeten openen. De sterke aanvoerder schoof de bal van dichtbij op de paal. Vier minuten later was het aan de andere kant wel raak. Steven Faber had met een uitstekende kans slechts een corner ver diend. Deze werd door Faber zelf voor het doel geslingerd waarna De Louw met het hoofd verlengde en Peter van Duyn zomaar kon inkoppen: 1-0. Twee minuten later was het al weer gelijk: Robin Knoester kon in het vijandelijke strafschopge bied aannemen en een hoek Peter van Duyn scoort 1 -0 voor Rijnsburgse Boys. Gert van Beelen wil zijn felicitaties overbrengen. uitkiezen. Rijnsburg mocht van de gasten na de gelijkmaker weer op jacht naar een nieuwe voorsprong en kreeg kansen via De Louw en Faber waarbij Stefan 't Hart op de doellijn moest assisteren. Tien minuten voor de thee kwam de thuis ploeg toch weer op voorsprong doordat Gert van Beelen door mocht gaan na een overtreding op Albert Spaans waarna de slimme boogbal door Erwin Hermes binnen werd gekopt: 2- 1. De nieuwe Rijnsburgse voor sprong duurde drie minuten want doelman Marcel Ijzen- doorn verkeek zich faliekant op een slappe omhaal van Cramer: 2-2. Het was het beeld van de wedstrijd. Scheveningen, toch de koploper, speelde zonder vertrouwen en alleen met een achterstand op de borden trok men ten aanval. Tekenend voor de angst van de Scheveningers was het verzoek aan de Rijns burgse speaker om de tussen stand van het duel tussen AS WH en Lisse niet te vermelden. Dat is niet het gezicht van een kampioen, die hebben normali ter maling aan andere ploegen en uitslagen. Vlak voor de rust kwam de ploeg van Kurver door een tref fer van Faber opnieuw op voor sprong maar vlug erna trokken de gasten via invaller Danen de oud-prof was door Cock Jol gepasseerd weer gelijk. Rijns burgse Boys ging daarna voor de winst, kreeg ook kansen via Van Duyn en Buis, maar koos al snel voor een punt. Omdat het de competitie spannend houdt en FC lisse op de slotdag naar 'Middelmors' komt. Rijnsburgse Boys: IJzendoom, Roest, Van Meizen, Heemskerk, Cadel, Van Beelen (Vonk), Van Duyn, De Louw (Kurver), Faber (Slingerland), Buis, Hermes. Quick Boys hunkert naar het einde. De spelers zijn moe en kunnen zich, nu er niets meer op het spel staat, moeilijk moti veren. Tegen Achilles Veen hield Quick Boys een uur lang de schijn op nog iets van de wedstrijd te willen maken. Maar nadat Veen in de 60ste minuut via Francois Pagie de score opende, was het met de moraal van de Katwijkers gedaan. De koppies gingen omlaag en ge voetbald werd er nauwelijks meer. In de tweede helft scoor de Come Sterrenburg 2-0. In de eerste helft hadden de Katwijkse voorwaartsen Hicham Rbii en Walter de Kievit nog kansen gehad op de eerste tref fer. Quick Boys was veelvuldig in balbezit, maar de blauwwit- ten deden er weinig goeds mee. Het ontbrak de bezoekers, zon der de geschorsten Leonard Pluimgraaff en Ronald van Dijk, aan doortastendheid. In de tweede helft werd dui delijk dat Quick Boys naar het einde snakt. De nieuwe trainer, Cees Tempelaar, is al druk bezig met de selectie van komend sei zoen. Henk Wisman, de huidige trainer, heeft de afgelopen week gesprekken gevoerd met de se lectie van Rijnsburgse Boys. Kortom, niemand die zich nog echt druk maakt om het lo pende seizoen, dat voor Quick Boys teleurstellend is verlopen. Na het onverwachte wegvallen van Gert Aandewiel en Guido Smits het niet reëel om van de Katwijkse club een hoge positie te eisen. Maar de huidige 10de postitie is naar de kwaliteit ge meten veel te laag. Daarom denkt Quick Boys al aan 'morgen'. Arie van der Padt en Guido Smits (beiden ADO- /Den Haag) zijn reeds aange trokken en er volgen nog meer spelers. Quick Boys: Kromhout, Jansen, Hans van der Plas, Jaap van Duijn (Arwin Pluimgraaff), Kees van Duyn; Sloot weg, van Hooy, Steenvoorden, Crooy; Rbii, De JGevit (Heemskerk)

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19