'Mensen raken steeds meer doorgedraaid' Kerk Samenleving Eerste dekenaat-nieuwe-stijl in bisdom Rotterdam ARCHIEVEN Bisschop Casterman legt zijn functie neer Moeder Teresa klaar voof reis naar Europa en VS Bijbelgenootschap: druk uitoefenen op Oezbekistan J MAANDAG 5 ME11997 979 Redactie Dick van der Plas, 071 -5356 Hulpbisschop Castermans van Roermond legt zijn functie neer. Hij heeft paus Johannes-Paulus II zijn ontslag aangeboden, „omdat de lasten van de jaren zich beginnen aan te dienen". De paus heeft het ontslag van de 73-jarige hulpbisschop aan vaard, zo is afgelopen zaterdag vanuit Vaticaanstad gemeld. Castermans' ontslag gaat met onmiddellijke ingang in. Bis schop Wiertz heeft de paus ver zocht een nieuwe hulpbisschop voor zijn diocees te benoemen. Mgr. Alphonsus M.H.A. Cas termans trad in 1982 aan als hulpbisschop van het zuidelijk ste en ook meest conservatieve bisdom van Nederland, volgde altijd in alles de lijn zijn omstreden bisschop i dr. J.B.M. Gijsen. Castern werd in maart 1951 tot prjt gewijd. Na zeven jaar kape te Heerlen en veertien jaar tor van het rooms-kathol ziekenhuis 'De Godde Voorzienigheid' in Sittard, de in 1972 zijn benoeming vicarus-generaal van het dom Roermond. Tien jaar werd hij hulpbisschop Roermond. Castermans is van plan n zomer pastoraal werk te f doen in het bejaardentei Sint Maarten in Bom, alwaa van plan is zich te vestigen. de ontmoeten. Gedurendet' reis wordt moeder Teresa! eind vorig jaar ernstig ziekt begeleid door een arts en verpleegster van haar orde.!) gin augustus wordt ze in II terugverwacht. r Moeder Teresa verbleef jaar driemaal in het ziekeir wegens hart-, long- en i klachten. Ze heeft inmi<^ drie bypassoperaties achte mg. Toch is moeder Teresa: gens de behandelend arts fi noeg om te reizen. In nf werd ze als generaal-ovt van haar orde opgevolgd de 63-jarige Indiase zuster mala. De 86-jarige moeder Teresa be reidt zich voor op een reis naar Europa en de Verenigde Staten. Op 14 mei zal ze eerst aan Ro me en daarna aan Polen een bezoek brengen. Aansluitend vliegt ze naar de Verenigde Sta ten, zo meldde het Indiase dag blad The Telegraph gisteren. Naar verwachting zal moeder Teresa in Rome een ontmoeting hebben met paus Johannes Paulus II. Verder zal de winna res van de Nobelprijs voor de Vrede (1979) zowel in Rome als in Polen nieuwe leden van de Missionarissen van Naastenlief- se overheid de partij bijbel- naar het genootschap ondeu waren. Als reden zou het nr terie van justitie in Oezbeki hebben aangevoerd dat NBG 'missionaire activitei onder de moslims in het 1 ontplooit. De grondwet verb dergelijke activiteiten. Maai gens het NBG stelt het bijbS nootschap in Oezbeki; „slechts bijbels ter beschik aan mensen die daarom - gen". Dat is niet in strijd mi_ grondwet. Het Nederlands Bijbelgenoot schap (NBG) heeft minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken gevraagd druk uit te oefenen op president Karimov van Oezbe kistan om een partij van bijna 25.000 Nieuwe Testamenten vrij te geven. Ook hoopt het NBG dat de minister ervoor kan zor gen dat het genootschap in Oe zbekistan weer onbelemmerd zijn werk kan doen. Eerder dit jaar confisqueerde de Oezbeek- Leiding in handen van deken en pastoraal werker Bisschop A. van Luyn van Rot terdam heeft het dekenaat Zuid-Holland-Zuid opgericht. Het is het eerste van zes de- kenaten-nieuwe-stijl waaraan een deken en een pastoraal werker gezamenlijk leiding ge ven. Het nieuwe dekenaat is ontstaan uit een fusie van de dekenaten Dordrecht en Zuid- Hollandse Eilanden. Van Luyn heeft J. Kraus, die al aan het hoofd van beide de kenaten stond, tot deken be noemd. Een dekenaal coördi nator, die voor het bestuurlijke en organisatorische werk ver antwoordelijk is, moet nog worden aangesteld. Vorige week benoemde bisschop M. Muskens van Breda J. Brok als eerste pastoraal werker die sa men met een deken de leiding van een dekenaat (Bergen op Zoom) op zich neemt. Door de daling van het aantal priesters wordt het steeds moeilijker om geschikte kandidaten voor de functie van full-time deken te vinden. Priestertekort Het bisdom Rotterdam besloot onlangs om het aantal dekena ten door fusies van veertien tot zes terug te brengen. De 190 parochies moeten binnen tien jaar in vijftig tot zeventig sa menwerkingsverbanden op gaan. Het priestertekort is een van de redenen voor de reorga nisatie. Alle bestaande dekena ten in het bisdom moeten pro jectgroepen vormen om de voorgenomen fusies voor te be reiden. Voor het einde van dit jaar stelt de bisschop de beoog de oprichtingsdatum van de nieuwe dekenaten vast. Het aartsbisdom Utrecht heeft het afnemend aantal voor de functie van deken beschik bare priesters kunnen opvan gen door inkrimping van het aantal dekenaten. In plaats van 23 dekenaten zijn er in Utrecht nog negen. Aan het hoofd staan nog steeds full-time dekens. Raad van Kerken steunt actie tegen 24-uurs-economie De Raad van Kerken in Neder land vindt dat de Nijverdalse campagne tegen een 24-uurs- economie navolging verdient. Op 7 juni is in de Bergkerk in Amersfoort een informatie-och tend. Daarop krijgen de kerken van Nijverdal (Twente) de gele genheid hun protest tegen de nieuwe winkeltijdenwet toe te lichten. Gehoopt wordt dat lan delijke mobilisatie de Tweede Kamer op andere gedachten zal brengen. Dit voorjaar verzamelden ze in Nijverdal 15.000 handteke ningen. Het succes leidde tot het vormen van een landelijk steunpunt. Daar kwamen een paar honderd instemmende re acties binnen, gekoppeld aan verzoeken om informatie. De laatste keer dat de kerken in ac tie kwamen tegen Haags beleid was tijdens het protest tegen de plaatsing van kruisraketten be gin jaren tachtig. Dat leverde, ook in Nijverdal, prompt verdeeldheid op. Met de campagne tegen de 24-uurs- economie ligt het anders, meent ds. Sjaak Weststrate. De predikant van de Vrije Evangeli sche Gemeente heeft daar wel een verklaring voor. Duidelijker dan met de actie van het IKV maakt de nieuwe winkeltijden wet volgens hem zichtbaar dat er in onze samenleving twee geesten werkzaam zijn. „Aan de ene kant het geloof in een onbe grensde groei die de mens in een moderne vorm van slavernij brengt; aan de andere kant de wijsheid dat het een keer ge noeg moet zijn en de kwaliteit van het leven belangrijker is dan de kwantiteit van mogelijk heden." Door een versoepeling van de arbeidstijden raakt vol gens hem het sociale, culturele en religieuze leven ontwricht. „Mensen raken doorgedraaid omdat de maatschappij steeds hektischer wordt en een geza menlijk moment van rust, zowel in de week als op zondag, ont breekt." Weststrate is gevoelig voor opmerkingen als zou de cam pagne tegen de 24-uurs-econo- mie een christelijke heiliging van de zondag als rustdag op het oog hebben. „Onze zorg is niet ingegeven om het eigen be lang van de zondagsviering te dienen. Wel omdat we vinden dat er fundamenteel iets mis gaat in de wereld. En dat is dat mensen vanwege het geld niet meer van ophouden weten." De nieuwe winkeltijdenwet vormt in feite niet meer dan de aanleiding voor de handteke ningenactie. Ze heeft als be langrijke onderstroom het groeiend onbehagen over een overheersing van economische belangen boven het menselijk welzijn. Weststrate wijst op een reactie die het landelijk steun punt kreeg uit Scheveningen, waar een immer uitdijende toe ristenindustrie de plaatselijke bewoners zorgen baart. De vereconomisering van de maatschappij is niet van de laatste tijd, maar is al geruime tijd sluipend in gang gezet. „We trekken misschien in een laat stadium aan de bel, maar daar om moeten we het niet laten. Anders komt er een markt over de mensen heen die het leven kapot maakt. Velen zijn al het Ds. Sjaak Weststrate: „We trekken misschien in een laat stadium aan de bel, maar daarom moeten we het niet laten. Anders komt er een markt over de mensen heen die het leven kapot maakt." foto dinand buisman slachtoffer van een doorslaand kapitalisme. Als de winsten niet hoog genoeg zijn, komen men sen aan de kant te staan. Zo is de mens niet bedoeld. Kerken moeten zich daarover durven uitspreken." De landelijke Raad van Ker ken heeft vorig jaar een open brief over geloof en economie uitgebracht. Die is in de Nijver dalse kerken nog niet breed aan de orde geweest. Doel van de campagne blijft vooralsnog de politiek in Den Haag op haar schreden te doen keren, als, naar verwachting rond de jaar wisseling, het parlement de wet op de verruiming van de win keltijden gaat evalueren. West strate: „We ontvangen signalen dat er bij de regeringspartijen, zeker bij de PvdA maar ook WD, beweging in de standpun ten zit. Het CDA is sowieso te gen een voortzetting van het ex periment. Als de campagne vanaf juni inderdaad verbreed kan worden, zal het zaak zijn om invloed uit te oefenen op de partijprogramma's voor de ver kiezingen voor volgend jaar." Een kwestie van het ijzer smeden als het heet is, meent hij. uit de Leidsch Dasblad ANN01897 Woensdag 5 Mei LEIDENDoor velen wordt het plan om gedurende de zo mermaanden in het Van-der-Werf-park eenige muziekuit voeringen te doen plaats hebben, met warmte toegejuicht. Zij gunnen der volksklasse uit de burgerij gaarne, dan ook haar. na de dagtaak, nu en dan eenig genot op deze wijze worde verschaft. Daar zijn er echter ook, die vreezen dat het kostbare plant soen in het park de dupe zal worden niet van ernstige luiste raars, maar van de baldadige jeugd en onattente wandelaars. Wij vertrouwen, dat zij, die zoo denken, zich in hunne meen ing zullen beschaamd zien, en dat allen zullen toonen dat zij de maatregelen van het Dagelijksch Bestuur op hun genoe gen te verschaffen, weten op pnjs te stellen. Het zou ons zelfs niet verwonderen dat de grooteren boven dien een oogje op de jongeren zullen houden, zoodat er van vernieling niet in het minst sprake zal zijn. Waarom zou, wat in andere plaatsen geschiedt in Leiden tot de onmogelijkheden behooren? Dat moet men nooit kunnen zeggen! LEIDENHouders van hondenkarren, ook wier hond onder den wagen gespannen is, worden er opmerkzaam op ge maakt dat, ingevolge art. 75 van de nieuwe Politie-verorae- ning, aangespannen honden moeten voorzien zijn van een wijden lederen muilkorf, die het bijten verhinderd. ANNO 1972 Vrijdag 4 Mei LEIDENIn samenwerking met de kinderpolitie heeft de Leidse recherche een grote jeugdbende opgerold van meer dan 25 jongens rond de 18 jaar. Zii hadden nun werkterrein voornamelijk in Leiden, maar ook sloegen zij hun slag in Oegstgeest, Voorschoten, Wassenaar, Leiderdorp, Voorhout en zelfs in Eindhoven. Eind vorig jaar en begin dit jaar begin gen zij hier zeker 125 misdrijven, zoals inbraak, diefstal, joy riding. flessentrekkerij, oplicnting enz. De waarde van de totale buit wordt geschat op fl 80.000. De ze raming ligt volgens de politie nog aan de lage kant, omdat niet precies vast staat wat er in de omringende gemeenten is gestolen. LEIDENIn de Leidse binnenstad en een aantal buitenwij ken gaan tientallen vrijwilligers morgen handtekeningen ver zamelen, die komen te staan onder een protestbrief aan Den Haag. Het protest gaat tegen het uitgelekte voornemen van het ministerie om het Leidse begrotingstekort met de helft te verminderen. Dit betekent o.m.: geen subsidies aan muziek verenigingen, wijkcomité's, kindercrèches, telefonische hulp dienst, sportverenigingen en clubhuizen. De organisatoren van de handtekeningenactie hopen morgen 10.000 namen te kunnen verzamelen. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) LEIDEN - Geboren: Ben Benjamin zv. J.G.H. Paulij en A. van der Gugten Kim Maria Cornelia dv E.P.A. van der Salm en R.A. Sluijs Cornells zv. C. van Rijn en M. Kadé Mikezv. M.C. van Abswou- de én J. Kruijskamp Vera dv. A.C. Me- ijvogel en E C. Noordam Katie Louise dv. L.J. Ward John zv. J.G. Roest en CJ. Brandt Daniël Cornells zv. A. Nij- gh en L.C Oudshoorn Evertje dv. N.O. van Reeuwijk en E. Reurink Steef To bias zv. R.PC.W.M Brandsmaen H.J.M. Eijkemans Chantal Louisa dv. T. Yazici en S.M. Westerhout Bo dv. A. Beukers en S.D. Warmerdam Alissa dv. J.C. Remmelzwaal en C A. Jonker Jonna HendrikaTheresiadv. M.J.J. Tromm en J. Slomp Jeffrey zv. R. van Houten en A. van den Berg Laurens Daniël zv. P.G.A. Floris en B.M Meulen- berg Juriaan Willem Lourens zv. W.C.W. Wolfers en C.A. Kwakman Boudewijn Reinierzv. L.A. Pleij en M.B. Bierman Jelle zv. E.J. van der Walle en H. Gerritsma Emma dv. L. Hendriks en A. Bedijn Casper zv. J.W. van Mus- scher en J.W. Sloos Daphne dv. J. Houwaart en D. Varkevisser Wilhelmus Hubertus Jacobus zv. J.J.L. Gommans en M.T M. Weiten Floor dv. P.L.M den Hollander en G.M. Koeman Gülcan dv. S. Sahin en M. Sahin Roland Christi- aan Martijn zv. P.N.M.S. Huijskesen A.M. Verhoef Casper Etienne zv. T.J. Wenzel en L.T.C. Peltenburg*Gijsbert Tobias zv. F.D. Douwesen J.T.T. Bleijs- wijk Anna Catharina dv. J.C. Kroon en M.J. Tannenbaum Emily Charlotte dv. J.C. Kroon en M.J. Tannenbaum Sop hie Dorothé dv. J.C. Kroon en M.J. Tan nenbaum Eliane Gabriëlle dv. R.J. Winterdal en R.G. Newton Dagmar dv. M Guijt en M. de Koning Danielle dv. G.C.C. Lammers Lisnet en M.C. Sierat Alexzv. A. Smallenbroek en T.J. Heems kerk Corstiaan zv. P.A. van der Plas en J.W. Vooijs Freeke Maartine dv. M. den Duik en J.M, Molenkamp Aletta Grietje dv. A.J. Otto en E. van der Willik Yassir zv. M. Mahi en K. El Azouzi Dave zv. M.C. Duivenvoorden en M.E. Blijleven Lennart Marvin zv. T. de Jong en G.A. van der Plas Simon Franciscus zv. A.A van der Meij en M.F.H. van Kampen Roeland zv. N.P Schuitemaker en C.A. van Leeuwen Bo Franklin zv M.C. Tdlohreg en K. Hollander Isa Trijntje Sophie dv. R Burgeren M.C.J. Streeder Laura Marianne dv. A.A.M. van der Zon en L. Bronsgeest Sterre Willemijn dv. W.R. ten Hove en J.M Lugtenburg* George zv. S. Wu en L.P. Wang Emma Mathilde dv. C.A. de Zeeuw en R.C. van Anna Louise Elizabeth is de doch ter .van Charlotte en Lennard Ze mel-Van Ginkel uit Leiden. Zij is op 15 april om 3.42 uur geboren. Bij de geboorte woog ze 3720 gram en mat ze 54 centimeter. Bo Franklin is de zoon van Mi- cheal Tdlohreg en Karin Hollan der. Het nieuwe Leidenaartje is geboren op 19 april om 21.01 uur. Baby's zijn welkom Foto's van uw pasgeboren baby zijn welkom bij Leidsch Dagblad. U kunt ons binnen twee weken na de geboorte bericht sturen, verge zeld van een fotootje en met vermelding van naam, namen van de ouders en de woonplaats. Insturen naar: Leidsch Dagblad, o.v.v. ba by's, postbus 54,2300 AB Leiden. de Wal Klaas zv K. van der Plas en E.P. van Beelen Thomas Robert zv. N.R. Saunders en J.H Rosier* Sarah dv C van de Meent en S.M.H.T. Offer mans Cem Eren zv. G. Safak Caecilia Monica zv. G.B van Wijk en M.J.M van Koert. Overleden: Th. Winkler, geb. 11 okt 1918, geh. gew. met J. de Wit C.H. Hettema, geb. 10 nov 1904, geh. gew. met F. Neuteboom S.A. 't Hart, geb. 21 april 1920, geh. gew. met L. van Va- rick N.N.A. Sewpersad, geb. 23 maart 1964, ev. J.M. Chote H.W.M.J. Godef- roy, geb. 16 aug 1947, man G.H de Bes, geb. 19 mei 1912, geh. gew. met A. Woudstra M. Smit, geb. 19 okt 1996, zoon D. van Gulik, geb. 1 juli 1926, man M. Vella Critien, geb. 25 jan 1988, zoon G.N. Insinger, geb. 3 juli 1963, man G. van der Linden, geb. 3 dec 1906, geh. gew. met J. Va- vier H.M.J. Lenselink, geb 24 sept 1919, ev. J.T.L. Zonneveld G. de Raadt, geb. 23 maart 1926, ev. H.W. Hartman Th.M. van der Krogt, geb. 20 febr 1912, ev. R. Verplancke A. Smits, geb. 25 maart 1921, man P. Kersten, geb. 2 sept 1925, man N.H. Bakke- nes, geb. 20 dec 1912, geh. gew. met H. Bol D. van den Heuvel, geb. 11 april 1920, man H.H. van Maanen, geb. 13 maart 1908, man J.J.W. Boeijen, geb. 17 juni 1919, geh. gew. met H.C. Jansen W. Wijle, geb. 26 fe br. 1932, man J. Versluis, geb. 16 ju ni 1918, man W. Verboon, geb. 9 okt 1925, man J.J. van der Werff, geb. 6 maart 1934, man C.E.M. Meijer, geb. 10 sept 1907, geh. gew. metA.H.J.J. van der Weiden T. van Roijen, geb. 5 sept 1907, geh. gew. met L. Groenen dijk A. van Aalst, geb. 4 mei 1925, man M.G. Lieverse, geb. 26 febr 1993, dochter F. van der mark, geb. 9 maart 1936, vrouw P. de Roode, geb. 16 aug 1909, man G. van Duiven voorde, geb. 7 mei 1946, ev. J. Dijkhui zen G. Koree, geb. 29 dec 1900, man O.J.M. Klomp, geb. 13 febr 1990, Gehuwd A. Assaid en T. Meijer A.J. van Rossen en J. Galjaard M.F. Spetter en M. Verhoogt R. Meisenbacher en M. Dibbetz* W.F. Jongen S.C.M. Koppe* A.M.J. Chevalier en S. Florquin G. Koolmoes en L.J. Restrepo Martinez. VOORSCHOTEN - Geboren: Courtney Antonia Eliza dv. V. de Hooge Alec Mi- chiel zv. G.M. Bakker en A.J. Rusche Pieter Eduard zv. R.F. Wentink en E.M. Graaf Emma Johanna dv. J.M.N, de Wit en C.J.M. van Eijk. Overleden: C.H. Hettema, w,v. Neute boom, oud 92 jaar M.M. Beijersber- gen.oud 86 jaar. Gehuwd: H.J.A. de Jongh en C.A. Ter Laak A.G.W.M. Schrijver en L.M.M De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Peron- ne. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 4; R. v/d Geer 2, 3, 5; H. Gijsman 6; R. Pietersz 7; Vinkesteijn/de Roo 8; M. Gijsman 9; comb, v/d Blom 10. PV De Reisduif N. de Groot zn. 1, 2, 5, 6, 7, 9, 10; comb. J. Hartevelt 3, 4; S. van Iterson 8. PV Het Oosten B. van Putten 1, 2, 3, 7, 8; P. Mooten 4, 5, 10; W. v/d Hoogt 6; W. Kop 9. PV LPC H. Pen 1,3,4, 5, 6; Groenendijk Korte 2, KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-535635.6 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr.18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071 -5128 030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (ad/und) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W. Bank (ad/unctai.) PUBLIC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M. Jacobs, chef red. Groot Leiden AJ.B.M. Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties: 071-521 Familieberichten: 023- 53| 023- 53) Redactie: 071-53 Hoofdredactie: 071-5; ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 ut 071-53' RUBRIEKSADVERTENTIES 11 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 uP 071-51» ABONNEMENTEN t bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) IJ per jaar (acceptgiro) fv Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afscty van het abonnementsgeld, ontvanger korting per betaling. VERZENDING PER POST l< per kwartaal (NU /li LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEB/p PV De Vriendenclub P. Hartevelt 1, 8; comb, van Weeren/Pracht 2, 5, 6; L. Polane 3; comb, v/d Nieuwendijk 4, 10; A.W.P. Ligtvoet 7,9. ZIEKENHUIZEe ONGEVALLENDIENST f Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf 1< woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)t dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS :1 (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdelmg: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -11..15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19 00-19.30 uur en n overleg met de dienstdoende verpleegkundige. tl Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkunjl Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uuren 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14 00-15.00uuren 18.30-19.30 uur, klasse I enh daarnaast ook 11.15-12 00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18 30-19 30 uur (voor vaders tot 21.00 uu^ Kinderafdeling: 14 30-19.00 uur (voor ouders de geheledag) Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14 00-14.30 uur en 18.30-19.OOuur. Spoedeisende hulp. dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uuren 18.30-19.30uur, klasse I en-, daarnaast ook 11.15-12.00 uur. li Geen spoedeisende hulp meer mogelijk e ACADEMISCH ZIEKENHUIS 1 (tel. 071-5269111) alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15 00 uur en 18.30-19.30 uur. 1 Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19 00-20 00 uur(A//ejj Partners/echtgenoten met kinderen. -j Voorzwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voo/„ partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen voor ouders van opgenomen kinderen is t mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende ti/den: keel-, neus- en oorheelkunde neurologie: 14.15-15 00 uur en 18 30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uuren 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10