RKC wint alvast 'finale' Heister verliest ondanks 'foutloos' spel Michels uit kritie op Eredivisie NV! Groen licht Kan Sport Dahlia flirt met Aji Op Simon staat geen maat UVS - ELINKWIJK ZATERDAG 3 MEI 1997 n Willemze op kop na zege op De Vreugt leiden De Leidse jeugdschaker Jeroen Willemze heeft Dennis de Vreugt een onaangename verrassing bezorgd. Gisteren versloeg de Leidenaar in zijn eigen woonplaats zijn rivaal uit Lisse in de tweede ronde van het Nederlands kampioenschap. Willemze bleef daardoor ongeslagen. De Vreugt tuimelde naar de midden moot. Remko van der Erf bleek snel hersteld van zijn onfortuin lijke nederlaag in de eerste ronde. Tim Lammens was geen partij voor hem. Linda Jap Tjoen San merkt hoe zwaar het is om bij de sterkste mannelijke jeugd te spelen. Tegen Mark Smits kwam de Leiderdorpse er niet aan te pas'. Trainer Burns ontslagen bij Celtic Glasgow Het bestuur van Celtic Glasgow heeft trainer Tommy Burns ontslagen. Hij wordt verantwoordelijk gesteld voor de ma tige prestaties van de Schotse club, die hij drie seizoenen leidde. Dit seizoen is Celtic allerminst succesvol. In de competitie is aartsrivaal Glasgow Rangers op weg naar de negende achtereen volgende titel, in de halve finale van het bekertoernooi verloor Celtic verrassend van Falkirk. Burns was bij Celtic de kwelgeest van Pierre van Hooijdonk. De Nederlandse.international was ondanks zestien doelpunten in de competitie geen vaste keuze van de trainer. Van Hooijdonk vertrok begin maart naar Not tingham Forest, de nummer laatst van de Premier League in En geland. Neef van Sörensen naar Rabo-ploeg utrecht Jan Raas heeft zijn Rabo-wielerploeg met Danny Jo- nasson tussentijds versterkt. De 22-jarige Deense wielrenner heeft een contract getekend tot het einde van 1998. Raas was op zoek naar versterking wegens de langdurige uitschakeling van Jan Boven en Max van Heeswijk. De manager van de Rabo-ploeg werd door Rolf Sörensen geattendeerd op de jonge Deen. Sinds 1993 maakt Jonasson, een neef van Sörensen, deel uit van Deen se nationale selecties. Bij het laatste WK eindigde hij in de cate gorie tot 23 jaar als twaalfde. Fraude veteranenwinnaars in Boston boston John (61) en Suzanne (59) Murphy wonnen de mara thon van Boston bij de veteranen. Het echtpaar uit Califomië was op 21 april buitengewoon snel bij de streep. John na 2.43.09, Suzanne na 3.12.18, beiden veel eerder dan de andere vetera nen. Bij de drie controleposten werden de twee keurig geregi streerd, maar op de video-opnames kwamen hun gezichten niet één keer voor. Óp zeven punten op het parkoers stonden video camera's, geen van zeven vertoonde beelden van de twee win naars. Op grond van dat bewijsmateriaal werden John en Suzan ne Murphy alsnog gediskwalificeerd. Het spectaculairste bedrog in Boston kwam voor in 1980. Uren na de huldiging van winna res Rosie Ruiz kwam aan het licht dat de aüete kort voor de fi nish in de wedstrijd was gestapt. SC Freiburg nu al gedegradeerd rostock SC Freiburg is zonder te spelen gedegradeerd uit de Bundesliga. Doordat Hansa Rostock op de dertigste speeldag thuis met 0-0 gelijk speelde tegen VfL Bochum, kan de voormali ge club van de Nederlander Harry Decheiver de vijftiende plaats op de ranglijst niet meer halen. SC Freiburg, dat vandaag thuis speelt tegen MSV Duisburg, heeft 18 punten uit 29 wedstrijden. Hansa Rostock kwam op 34 punten uit 30 ontmoetingen. Fortu- na Düsseldorf en FC St. Pauli staan op de zestiende en zeven tiende plaats. Cabeza van Elinkwijk naar Haarlem haarlem Haarlem blijft actief op de spelersmarkt. Gisteren leg de de eerstedivisieclub Mauri Cabeza vast voor volgend seizoen. Cabeza (21) speelde de afgelopen twee jaar voor zondag-hoofd klasser Elinkwijk uit Utrecht. De door het Haarlemse scouting- apparaat ontdekte rechterspits van Spaanse afkomst, maar in het bezit van een Nederlands paspoort tekende een contract voor twaalf maanden. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-j bussum anp Een dag voor de eerste aandeel houdersvergadering is de Eredi visie NV opnieuw onder forse druk gezet. Rinus Michels noemde het fenomeen 'bedrei gend' voor de toekomst van het voetbal. De oud-bondscoach sprak, zoals hij het noemde, na mens de technische familie van zijn sport. Als 'nestor' hield Michels gis teren in Bussum een betoog na mens de spelers (WCS), coaches (CBV) en scheidsrech ters (BSBV). Volgens de instan ties staat door recente ontwik kelingen (ook het Bosman-ar rest en het Sport 7-verhaal) ,,de rijke voetbalcultuur van ons land op het spel." Michels: „Daarom hijs ik de stormbal." Het probleem is volgens Mi chels duidelijk. „Het is een af- scheidingsverhaal. Mensen zon der technisch inzicht in de ma terie nemen maatregelen met verstrekkende gevolgen. Ze zeg gen dat ze clubs steunen die de graderen, dat de opleidinl bestaan. Het zijn cliché'K der onderbouw. Het ge\ dat een paar clubs del stroom gaan beheersen, verenigingen wurgcont met spelers afsluiten om blijven, de jeugd een e opdonder krijgt. De rode die voert van de jongste naar de top, de piramu onze sport, gaat verloren, rampzalig." De gevolgen? „De vrijw die aan de basis staat, w piramide op drijft, hou voor gezien. Hij is het z miljoenen om de oren i den geslagen. De nai teams, waar een geweldij motionele waarde vanui komen in het gedrang, men steeds meer buitenl. in de competitie, wat den rend werkt op de eigen ai Het recreantenvoetbal ra verval. En juist daaruit I de vrijwilligers, de coach scheidsrechters, maar o toppers." Gerald Vanenburg (FC Utrecht) probeert de RKC'ers Patrick van Diemen en Delano Hill op het verkeerde been te zetten. foto anf stockholm rtr waalwuk. anp RKC heeft een belangrijke overwinning behaald in de strijd tegen rechtstreekse degradatie. De ploeg van Bert Jacobs versloeg FC Utrecht gisteren met 1-0. Wijnhard scoorde een kwartier voor tijd. Met nog vier duels op het programma hebben de Waalwijkers vier punten voor sprong op AZ. De Noord-Hollanders spelen morgen te gen Volendam. burg zorgden voor gevaar het strafschopgebied van RKC. In zijn derde mogelijkheid van de wedstrijd scoorde Wijnhard toch nog. FC Utrecht probeerde het daarna nog wel, maar Van Dijk bleef overeind. RKC kreeg in de slotminuten nog de beste kans op 2-0. Dos Santos faalde. Ondanks deze overwinning kunnen de Waalwijkers de na- competitie bijna niet meer ont lopen. Twee jaar geleden moest RKC ook een extra ronde spe len. De club kon zich toen een voudig handhaven. De nummer zestien en zeventien van de ranglijst zijn veroordeeld tot de nacompetitie. NEC en RKC staan in punten gelijk (25 uit 30). Het doelsaldo van NEC is RKC speelt elke wedstrijd een fi nale. De spelers kunnen echter maar moeizaam wennen aan de druk. De voorhoede toonde weinig stootbracht. Pas na twin tig minuten kregen Wijnhard en Boogers de eerste mogelijkhe den. De Utrechters, met coach Ronald Spelbos na zijn hartin farct terug op de bank, hadden de score toen al een aantal ke ren kunnen openen. In de tweede helft ging RKC goed van start. Wijnhard kreeg een aardige kans, maar de spits schoot over. Na deze opleving moesten de elf van Jacobs het initiatief weer overlaten aan Utrecht. Vooral Mols en Vanen iets minder slecht. Sparta staat één positie hoger met 29 uit 28. De Rotterdammers hebben nog wel een zwaar programma (PSV en Ajax thuis), maar lijken door RKC niet meer in te halen. De Brabanders moeten in hun resterende duels nog naar NAC en Sparta. Thuis staan de confrontaties tegen De Graaf schap en concurrent AZ op het programma. De Noord-Hollan ders moeten het naast het duel met RKC nog opnemen tegen Volendam, Fortuna Sittard (bei de uit), Willem II en FC Twente. Het resultaat in zijn eerste wedstrijd sinds het hartinfarct stemde de 42-jarige Ronald Spelbos niet vrolijk. „Maar ik ben blij dat ik terug ben", zei de trainer. Spelbos zat twee maanden geleden voor het laatst op de bank bij het duel met De Graaf schap. Vier dagen daarna werd hij getroffen door een hartin farct. De afgelopen drie weken hervatte hij langzaam zijn werk zaamheden. Maandag stond hij weer voor de groep om zijn spe lers voor te bereiden op de wed strijd tegen RKC. De oud-Ajacied vond niet dat hij met een ander gevoel op de bank had gezeten. Hij hield zich niet bewust in en sprong gere geld van zijn plaats. „Ik ben vol ledig gezond verklaard, dus ik hoef nergens rekening mee te houden. De oude Spelbos is te rug. Ik ben alleen een levenser varing rijker geworden. De trainer heeft wel geleerd dat er meer is dan voetbal. Hij probeert meer afstand te ne men van zijn beroep. „Ik heb geleerd dat ik maar één leven heb. Zo'n nederlaag probeer ik nu meer te relativeren. Dat is de belangrijkste les." RKC Waalwijk: Van Dijk; Kalezic (57. Leemans), Bogers, Hill en Van Diemen: Van der Leegte (61. Muller), Brands, Boogers en Van Aerde; Wijnhard en Dos Santos FC Utrecht: Postma; Asmus, Van Bu- rik, Nascimento en Obradovic; Bouss- atta (10. Van de Brink), De Jong, Va nenburg (77. Van Nieuwkerk) en Wit- schge; Mols en Hernandez Martin Dahlin schermt met een aanbod van Ajax. De Zwee ternational heeft besloten aan het einde van het seizoen te v ken bij Borussia Mönchengladbach, dat uitkomt in de bunt De 29-jarige aanvaller verklaarde gisteren in de Zweedse kr< pressen, dat hij een aanbieding van de Amsterdamse club ii weging heeft genomen. Morten Olsen, komend seizoen de opvolger van Louis vai heeft de spits laten weten serieuze belangstelling te hebben, heeft me laten weten dat hij me wil hebben. Het aanbod van interessant. Ik heb de leiding van Borussia laten weten in el niet bij de club verder te gaan. Italië is aantrekkelijk, maar een uitstekend alternatief. Ik laat alle opties open", tekende E sen op uit de mond van de grillige aanvaller. E cleveland efe' Nwanko Kanu is volledig her steld van de hartoperatie die hij vijf maanden geleden in Cleve land onderging. „De operatie was een succes", aldus cardio loog John Kramer. Bij de overgang van Ajax naar Inter Milan constateerden art sen van Inter een hartafwijking bij de 20-jarige Nigeriaan. In Cleveland verving Kramer in november een lekkende hart klep door een kunststof exem plaar. De cardioloog onder wierp Kanu afgelopen wejr een serie zware tests en g; groen licht voor een ren' het voetbal. Inter kreeg gisteren he disch rapport uit Clev Daarin meldde Kramer tyj nu zonder beperkingen aan de slag kan. „Fysiek- sterker dan voor de ope schreef Kramer. „Hij is kis terug te keren in het proi_ nele voetbal." Kanu liet via zijn zaakw>- mer weten zich zo snel mj bij Inter te melden. Michael Stich begint aan afscheidstoernee hamburg «sip Michael Stich heeft vrijdag in Hamburg zijn afscheid aange kondigd. Een chronische schou derblessure dwingt de Wimble don-winaar van 1991 tot stop pen. De 28-jarige speler uit Elms- horn beëindigt zijn loopbaan in september met de Davis Cup wedstrijd tegen Mexico. Daar voor doet hij nog de drie grand slams aan, Roland Garros, Wim bledon en de US Open. Stich werd prof in 1988. Hij won achttien toernooien, stond in november 1993 tweede op de wereldranglijst en verdiende ruim 12 miljoen dollar aan prij zengeld. In 1992 won hij Ros malen, in 1993 de Grand Slam Cup en in het jaar erop het ATP wereldkampioenschap in Frankfurt. Vorig jaar stond hij in de fina le van Roland Garros, waarin hij verloor van Kafelnikov. In 1996 speelde hij slechts in 15 toer nooien, het minste uit zijn loop baan, door blessures aan schou der en enkel. In Antwerpen scheurde hij in februari de ban den in de linkerenkel, waardoor hij tien weken buiten spel stond. eerste onderdeel in de wereld beker, was de Oostenrijkse combinatie ook gisteren de bes te. Het zware parcours leverde twaalf ruiters voor de barrage op. Daarin was Simon met 39,39 de snelste, gevolgd door John Whitaker in 40,18. Franke Sloothaak eindigde op de derde plaats (40,54). Van de Nederlanders plaats ten alleen Jos Lansink en Peter Geerink zich voor de barrage. Daarin bleven ze steken op res pectievelijk de vijfde en tiende plaats. SCOREBORD PRIJSVRAGEN goteborg anp Libero H krijgt een opvolger. Een paard dat tijdens de we reldbekerfinale springen in Gö- teborg buitenaards over de hin dernissen scheert: E.T. Een ran ke vosruin die veel lijkt op het prijspaard van Lansink dat in 1994 in de wereldbekerfinale in Den Bosch alle omlopen fout loos reed. Die unieke prestatie wil Hugo Simon met zijn E.T. evenaren. Na de overwinning donder dag in het jachtspringen, het Lucky Ten Vrijdag 2 mei- 6-12-16-17-19-24-29-30-31 -33-38-51 - (onder voorbehoud) BADMINTON Almere. Top 6-toernooi. Poule A: Bruystens - Pongratz (Dui) 16-14 4-15 24-22, Bruil - Pongratz 15-6 10-15 15-8. Bruil - Bruystens 15-6 15-9 Poule B: Bush (Eng) - Palyama 15-10 15- 12. Palyama-Van Dijk 8-15 15-13 17-15, Bush-Van Dijk 12-15 15-13 15-11 Finale: Bruil - Bush 15-12 15-8 15-11 Keen overleeft maar één ronde Michael Stich zegt de tennissport spoedig vaarwel. In september 1992 trouwde Maandag begint hij in Duits hij met actrice Jessica Stock- land aan zijn afscheidstoernee. mann en verhuisde naar Salz- Hij begint in Hamburg, doet de burg. In november 1994 richtte World Team Cup in Düsseldorf hij de Michael Stich Foundation aan, speelt op gras in Halle en op om met HIV-besmette kin- na Wimbledon op het gravel in deren te helpen. Stuttgart. manchester gpd Ook voor Trinko Keen bleef deelname aan het individuele WK beperkt tot twee rondjes. Hij ging er gisteravond in vier games af tegen de Chinees Wang Tao, de nummer zes van de wereld. Daarvan baalde Keen behoorlijk. Keen had zich wel wat voor gesteld van de confrontatie met zijn trainingsmaatje in Duits land. Wang Tao ook, hoewel dat niet was af te leiden uit de eer ste game. Die won Keen met 21-8. Dat overkomt Chinezen niet zo vaak. Maar Dikkertje Dap' van de Chinese ploeg deed het vanaf dat moment wat be ter, al kon Keen nog twee games gelijke tred houden. Hij verloor ze wel: 16-21 en 22-24. In de vierde game legde Keen het hoofd in de schoot. Na 8-0 had het kleine Nederlandse legioen er weinig vertrouwen meer in. Keen ook niet, gaf hij achteraf toe. Keen, die in de eerste ronde met twee vingers in de neus van de Brit Billington had gewon nen, zat stuk. „Ik speel hier één wedstrijd goed en die win ik niet. Terwijl dat er wel had inge zeten." Keen verdween in de tweede ronde niet alleen van het toneel. Naast een batterij wereldtop pers dropen ook Gerdie Keen en Chen Sung af. BILJARTEN Brno. EK 71/2, kwalificatie. Groep A: Volleberg - Büscher (Dui) 200- 150/11. Groep C: Van de Heuvel - Lassig (Dui) 200- 168/12. Grethen (Lux) - Van de Heuvel 200-140/5 Groep G: Onderka (Tsj) - Tilleman 200- 93/8. Groep H: Ottenhof - Szolnoki (Hon) 200- 13/2. GOLF Brescia. Italiaans Open Stand na tweede ronde: 1 Romero (Arg) 137 slagen, 2. Brand (Eng), Davis (Eng), Sjöland (Zwe) 138. 5. Jacquelin (Fra), 01a- zabal (Spa), Luna (Spa), Clarke (Nle), Björn (Den), Quirici (Zwi) 139 SCHAKEN Leiden. Nederlands kampioenschap tot en met 20 jaar Tweede ronde: De Vreugt - Willemze 0-1, Van Delft - Gommers 1-0, Middelburg- Dambacher 0-1, Kuipers - Berendsen 0-1, Meyer - Janssen 0-1Ernst - Van Beek Bakker - Solleveld Lammens-Van der Erf 0-1, Smits - Jap Tjoen San 1-0, Ve- lema - Zult 0-1, Manten - Kalisvaart 1-0, Kuitert - Snuverink 1-0. Stand na twee ron de: 1. Van Delft, Dambacher. Willemze. Berendsen 2, 5. Janssen 1,5 6-1 4-6 6-1, Sanchez-Lorenzo (S?^ chita Martinez (Spa/2) 7-5 5-7 6-ih Bol (Kro), 200.000 gulden rj Kwartfinale: Morariu (VSt) - Kruge; 1 2-6 6-4, Gagliardi (Zwi) - MarujL 6-4 6-1. hl RKC Waalwijk - FC Utrecht 1-0 l Wijnhard 1-0. Scheidsrechter: Toeschouwers: 4700 Gele kaart* (RKC), Asmus (FC Utrecht) 29 20 29 19 29 17 28 14 4 8 55, 9 5 51 manchester gpd Als tafeltennisser lacht het geluk je nooit toe als je het nodig hebt, moet Danny Heister gisteren bij het WK in Manches ter gedacht hebben. Patrick Chila, na vijf bloedstollende games de bedwinger van Heister, ventileerde een iets andere me ning. Heister ligt er bij de WK in Manchester al uit. Dat is hard, sneu en spijtig tege lijk. Heister en Chila verdienden allebei een plaatsje in de derde ronde, de laatste 32, maar vooraf beseften beiden dat er één zou worden teleurgesteld. Lang had het er in de partij alle schijn van dat Heister het slachtoffer zou wor den. Hij verloor de eerste twee games (19-21 en 18-21). „Omdat hij het net. de kanf, de rand mee had en de ballen op de tafel pielde." Maar de Amsterdammer, die in de eerste ronde nog vijf games nodig had gehad om de Turk Yaldiz van zich af te houden, beet zich vast in een simpele opdracht: de volgende game winnen. Hij geselde in game drie en vier de nummer zeventien van de wereld, die twee dagen eerder in de finale van het landentoer- nooi tegen China nog de pannen van het dak had geslagen. Het kwam zelfs nog op een vijfdè game aan, waarin Heister een 18-12 voorsprong prijsgaf. ,-,Maar ik betwijfel of ik toen wat fout heb gedaan. En Paul Haldan kon het me ook niet ver tellen." Heister is met afstand de beste Neder landse speler in Manchester. „Ik ben in vorm en ik blijf in vorm. Ik zit zicht te gen de wereldtop aan. Dat durf ik wel te zeggen." Heister is in zijn doen en laten wat evenwichtiger dan maatje Trinko Keen. Toch hebben de twee internationals ook veel parallellen. Ze zijn even oud (25), linkshandig en spelen in dé Bundesliga, waar je sterker en 'rijker' wordt. Beiden verloren nog niet zo lang geleden hun vader, een grote steun en toeverlaat; en beiden debuteerden op het mondiale podium bij de wereldkampioenschap pen in 1989 (Dortmund). Heister als 17- jarige toen tegen een jonge Fransman, Patrick Chila. Toen won Heister. Dit jaar triomfeerde de Parijzenaar al twee keer over de geboren Didammer. Heister had tot gisteren op het WK in Manchester al dertien partijen achtér zijn kiezen, waarvan hij er negen won. Maar weinig andere spelers kwamen in het landentoernooi zo vaak in actie, om dat coaches hen spaarden. Heister draaide gisteren ook de knop om. want vandaag staat hij nog met Trinko Keen achter de tafel. In Manchester verdwenen Melisa Muller, Emily Noor en de jonge Jorg de Cock al in de eerste ronde uit het indivi duele toernooi. De benjamin van de Ne derlandse ploeg kreeg een mooi afscheid op tafel 1Gevangen tussen de tv-came- ra's stond de jonge Veldhovenaar oog in oog met wereldkampioen en huidige nummer één van de wereld, Kong Ling- hui. De Cock maakte zich vooraf geen il lusies. Ook tijdens de partij niet, hoewel hij vond dat hij de der jle game had moe ten pakken. „Maar dan had hij ongetwij feld in de vierde nog een niveautje hoger gespeeld." Na gisteren is De Cock zelfs geen on bekende meer in China. De partij tegen Kong Linghui werd gisteren op hetzelfde moment door miljoenen Chinese tv-kij- kers bekeken. Dat is volgende week, als De Cock weer met zijn club FVT/Visser tegen Irene om het Nederlands kam pioenschap speelt, wel even anders. PAARDENSPORT Göteborg (Zwe). WB-finale springruiters. Tweede onderdeel (met barrage): 1. Simon (Oos) E.T. FRH 0- 39,39, 2. John Whitaker (GBr) 0-40,18, 3. Sloothaak (Dui) San Pa- trignano Joly 0-40,54, 4. Kursinski (VSt) Eros XX 0-42,91, 5. Lansink Carthago Z 0- 42,94, 6. Melliger (Zwi) Calvaro 005 0- 43,10, 7 Billington (GBr) Virtual Village It's Otto 0- 43,67, 8. Hutchison (VSt* America I 4-40,16, 9. Beat Mandli (Zwi) City Banking 4-40,24, 10. Geerink LBH Royal Bravour 4-41,39, 11. Ledermann (Fra) Rochet M 4-42,35, 12. Neto (Bra) Arisco Aspen 8-44,99, 13. o.a. Van der Schans/Leroy Brown 4-76,00, 30. o.a. Van de Pol/Juriquilla 12-81,69, 36. Rayma- kers/Jewel's Emerald 16-74,18. Stand na twee onderdelen: 1. Simon 88 punten, 2. John Whitaker op 3,5 punt, 3. Geerink en Sloothaak 6, 5. Beat Mandli 6,5, 6 Melli ger 8, 7. Kursinski en Lansink 8,5, 9. Nie- berg 10,5, 10. Beerbaum 12, 22. o.a. Van der Schans 23,5, 26. o.a. Raymakers 25, buiten finale: 30. Van de Pol 26. Internationaal concours, met barrage (1.50 m): 1. John Whitaker/Virtual Village Gran- nusch 0-28,40, 2. Miranda Neto/J. Caroff- na 0-29,00, 3. Beerbaum/Sprehe It's Me 0-29,13, 4. BackstrOm (Zwe) Shalom Hall 0-30,78, 5. Melliger/Domina III 0-30,96, 6. Van der Schans/Goldenbrtdge 0-32,03, 7. Lansink/Bachus Z 4-28,45, buiten bar rage- 16. Raymakers/Jewel's Dominard 4- 64,85, 18. Geerink/LBH Romulus 4- 65,51, 28. Van de Pol/Rubin 9.25-73,11 SNOOKER Sheffield. WK Halve finale (best-of-33): Doherty (ler/7) - Robidoux (Can/14) 17-7. Finale: TAFELTENNIS Manchester. WK individueel. Enkelspel, eerste ronde: Chen - Krcil (Tsj) 21-10 21-10 21-18, Heister - Yaldin (Tur) 20-22 21-17 21-13 14-21 21-15, Kong Linghui (Chn) - De Cock 21-13 21-9 21- 18, Keen - Billington (Eng) 21-10 21-6 21-11 Tweede ronde: Chila (Fra) - Heister 21-19 21-18 16-21 16-21 22-20. Wang Tao (Chn) - Keen 8-21 21-16 24-22 21-5, Blaszczyk (Pol) - Chen 19-21 21-11 21- 1221-16 Dubbelspel, eerste ronde: Keen/Heister - Tsjetsjetinine/Tsiokas (WRu/Gri) 21-12 21-16, Podpinka/Sonnet (Bel) - Chen/De Cock 16-21 21-14 21-12 Vrouwen Enkelspel, eerste ronde: Garkauskaite (Lit) stase (Roe) - Noor 21-16 21-14 17-2i 21- 13, Keen - Pavlovitsj (WRu) 21-19 21-14 18-21 21-12. Tweede ronde: Ellö (Hon) - Keen 21-19 21-19 11-21 21-19 Dubbelspel, eerste ronde: Yip/Bank (VSt) - Noor/Muller 21-11 14-21 21-18. Gemengd-dubbel, tweede ronde: Nemeth- /Zhu (Hon/Chn) - Keen/Keen 21-19 21-13, TENNIS Praag, 700.000 gulden Kwartfinales: Ulihrach (Tsj/3) - Portas (Spa) 2-6 6-4 6-4, Santoro (Fra) - Rios (Chl) 4-6 6-3 6-0, Pioline (Fra/4) - From- berg (Aus) 6-4 4-6 6-2, Alvarez (Spa) - Graca (Dui) 6-3 7-5. Atlanta, 500.000 gulden. Kwartfinales: Stoltenberg (Aus/7) - Melige- ni (Bra) 3-1 opgave Meligeni, Filippini (Uru)-Schalier (Oos) 6-1 6-2. München, 750.000 gulden Kwartfinales: Philippoussis (Aus/8) - Gau- denzi (Ita) 7-5 4-6 6-4, Dosedel (Tsj) - Fet- terlein (Den) 7-6 6-4, Corretja (Spa/6) - Sinner (Dui) 5-7 6-2 6-1, Rosset (Zwi) - Moya (Spa) 7-5 7-6. Vrouwen Hamburg, 875.000 gulden Kwartfinales: Majoli (Kro/4) - Pierce (Fra/6) 2-6 6-4 6-4, Dragomir (Roe/7) - Schett (Oos) 6-1 7-5. Sidot (Fra) - Langrova (Tsj) 29 13 11 5 50 tl 30 14 7 9 49», 29 13 9 7 48, 29 10 9 10 39'JC 29 10 6 13 36 29 7 11 11 32* 29 7 11 11 3211 30 6 14 10 32 29 8 7 14 31. 29 7 9 13 30'e 28 8 5 15 29 30 5 10 15 25f. 30 6 7 17 25n 29 5 6 18 21 GA Eagles FC Zwolle Den Bosch Helm.Sport Excelsior Telstar 8 5l0| EERSTE DIVISIE Cambuur L - Emmen 0-1 (0-0) 80 Ko: Scheidsrechter: Jol Toeschouwers. 8000fr Elzinga (Cambuur L), Umken (Emmen) Emmen 30 17 7 6 58^ MW 29 16 9 4 57g Cambuur L. 30 16 7 7 55|p 29 14 n c,p" 29 15 29 14 29 14 5 10 47", 29 12 8 9 44*11 29 12 7 10 4316 29 11 9 9 42 29 11 7 11 40 v 29 11 5 13 38id 29 9 4 16 3lL 29 7 9 13 30r' 29 8 4 1 7 28' 29 6 5 18 231 29 6 5 18 231' 29 4 5 20 17j C Emmen, AD0 Den Haag en Cambuur L. iyj DUITSLAND: Düsseldorf Bielefeld 1 -1 Bochum 0 - 0 BayernM. 29 - 62 Dortr 59 Bochum 3(— 55 1860 Müncl! TURKIJE: Samsun - Bursa 2-3 Galatas 30 - 70 Trabzon 3 Besikt 30 - 65 Bursa 31^ Fenerb 30 - 64 Kocaeli 31 SPORTPARK "KIKKERPOLDER" HOOFDKLASSE Crab Verhoeven makelaars o.g. A Stationsweg 2b 071 - 512 16 45 Stevenabloem 305 071 - 532 00 99 EREDIVISIE: Volendam - Ajax 0-5 WIElUl Ronde van Thüringen Derde etappe, Erfurt - Hildburghl Lauke (Dui) 171 km in 4.32.11, (Dui) 0.26, 3. Scholz (Dui). Klas* IJS. Helsinki/Turku (Fin). WK A-lander^. Groep A: Finland - Slowakije 5-2 3-1). Stand: 1. Rusland 4-7, 2. 6 (18-5), 3. Tsjech ié 4-6 (9-6), kije 4-3, 5. Frankrijk 4-2, 6. Duits Groep B: Zweden - Letland 1-1 1). Stand: 1. Zweden 4-7, 2. tt Staten 4-6, 3. Canada 4-5, 4. ltaVt Letland 4-2. 6. Noorwegen 4-1 1ZAAL# EERSTE DIVISIE: McDonald's - E-'

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24