Nederlands elftal hard aan vakantie toe Tuis Oliveira, het goudhaantje van België Hiddink: 'Andere opzet kwalificatie' Sport Een goal per tweeduizend kilometer voor Bergkamp DONDERDAG 1 MEI 1997 23 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef rob onderwater. 071-5356463 Chicago Bulls verder in NBA new york De Chicago Bulls hebben de tweede ronde van de play-offs van de Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie (NBA) bereikt. De titelverdediger won de best-of-five serie tegen Was hington Bullets met 3-0. De laatste wedstrijd in Washington ein digde in 96-95. Mega-ster Michael Jordan werd topscorer met 28 punten, waarvan 10 in de laatste vier minuten. In de halve fina les van de Eastern Conference spelen de Chicago Bulls tegen de winnaar van het duel tussen de Atlanta Hawks en de Detroit Pistons. In de Western Conference bleven de Portland Trail Bla zers in de strijd. Na twee nederlagen tegen de Los Angeles La- kers wonnen zij de derde wedstrijd, in eigen huis met 98-90. Anand beste blind- en snelschaker monte-carlo Viswanathan Anand uit India heeft in Monte-Car- lo het zesde Amber-toernooi gewonnen. Anand versloeg de in Nederland woonachtige Bosnische grootmeester Predrag Nikolic met 11/2-1/2. Doordat Veselin Topalov tegen Alexey Sjirov niet verder kwam dan 1-1, is Anand met nog één ronde te gaan niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Anand won het jaar lijkse blind- en snelschaaktoernooi reeds in 1994. De Nederlan ders Jeroen Piket en Loek van Wely hebben het zwaar in het twaalf deelnemers tellende veld, waarvan de helft in de top-10 van de laatst verschenen wereldranglijst staat. Van Wely en Piket staan respectievelijk op de 8ste en 10de plaats. Bramati wint derde rit in Trentino dobbiaco De Italiaan Davide Bramati heeft de derde etappe van de wielerronde van Trentino gewonnen. De rit over 170 kilo meter ging van Moena naar Dobbiaco. De Fransman Luc Leb- lanc bleef leider in het algemeen klassement. Bramati, die een tijd van 4 uur, 4 minuten en 19 seconden nodig had, zegévierde in een massasprint. De Tsjech Jan Svorada werd tweede, de Itali- _aan Maurizio Fondriest eindigde als derde. In het klassement heeft Leblanc een voorsprong van zeven seconden op de Rus Pavel Tonkov. Pacers-coach Brown neemt ontslag Indianapolis Coach Larry Brown van de Indiana Pacers, de club a van Rik Smits, heeft ontslag genomen. Zijn verbintenis liep offi cieel nog twee jaar door. Brown leidde de Pacers dit seizoen naar een negatief resultaat, 39-43. De Pacers misten de playoffs voor de eerste keer sinds 1989. Brown verlaat de Indianapolis als n de meest succesvolle coach van de Pacers in het clubbestaan met 190 overwinningen en 138 nederlagen. De coach is in beeld iij de Boston Celtics De Pacers willen Larry Bird, oud-speler ran de Celtics en inwoner van Indiana, als nieuwe coach. Êeges Tsjechië en Verenigde Staten Ihelsinki Tsjechië en de Verenigde Staten hebben in Finland tij- Idens de wereldtitelstrijd ijshockey voor A-landen hun derde overwinning behaald. De Tsjechen wonnen in Helsinki voor roep A met 3-1 van Slowakije, de Amerikanen zegevierden in Turku voor groep B met 4-2 over Italië. Een dag eerder kwam olympisch kampioen Zweden voor groep B ook al tot de derde (achtereenvolgende triomf. Romario op dreef )\aiami Romario was op dreef in de oefenwedstrijd Brazilië - Mexico (4-0), die gisteren in Miami werd gespeeld. Voor 51.500 toeschouwers maakte de oud-PSV'er drie doelpunten. Nadat Leonardo in de vijfde minuut de score had geopend, had Roma rio binnen vijf minuten tweemaal succes. Zijn eerste doelpunt "«kwam voort uit een strafschop. In de 75ste minuut bepaalde Ro mario de eindstand op 4-0. If Benfica in Portugese bekerfinale tissABONBenfica heeft de finale van de Portugese beker bereikt. ^Jftet versloeg de aanstaande landskampioen FC Porto met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Valdir in de 28e en Pache- i co in de 36e minuut. De tegenstander van Benfica in de Eindstrijd op 10 juni is nog niet bekend. Belenenses speelt in de ^andere halve finale tegen de winnaar van het duel tussen Maia en Sporting Lissabon. «Primeur voor De Faeröer Valletta Tody Jonsson heeft zich op De Faeröer onsterfelijk ge maakt. De aanvaller maakte gisteravond in de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Malta het winnende doelpunt: 2-1. Met een fraaie schuiver bezorgde hij zijn eiland de eerste zege in de WK- historie. NK-schakcn voor jeugd van start jkjiDEN» Het NK-schaken voor A-jeugd (tot en met 20 jaar) is van- - Efüaag van start gegaan. Tot en met 10 mei wordt er in de Leidse ei Waag aan de Aalmarkt door 23 jongens en één meisje (Linda Jap ;Mljoen San uit Leiderdorp) gestreden om de nationale titel. De 1 Wedstrijden beginnen dagelijks om 11.30 uur. Zaterdag begin gen de A-meisjes aan hun toernooi. De wedstrijden in de jonge- re-leeftijdsklassen beginnen volgende week maandag en worden «gehouden in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad. SAN MARINO GPD Gerekend werd er al weer snel na de productie van Dennis Bergkamp. Twee goals tegen San Ma rino, nog drie doelpmiten dus verwijderd van het absolute record van Faas Wilkes in de geschiede nis van het Nederlands elftal. Eén schamele tref fer nog slechts verwijderd van de nummers twee, Johan Cruijff en Abe Lenstra die er in hun glan zende carrières 33 produceerden in het Oranje shirt. En als we dan toch aan het rekenen slaan: 4000 kilometer en twee goals? Dat is 2000 kilometer over de Europese wegen per treffer. Er zijn spe lers die minder grote afstanden hoeven af te leg gen om aan hun doelpunten te komen. „Ik weet het," sprak Dennis Bergkamp lachend om zijn eigen 'wereldreis' per auto. „Maar ik heb er echt geen seconde spijt van gehad dat ik al die moeite heb gedaan. Nee, niet voor de statistie ken. Daar geef ik echt niet om. Statistieken zijn pas leuk als je gestopt bent met voetballen en je met je plakboek achterover leunt. De enige reden waarom ik blij ben dat ik deze reis heb gemaakt, is dat ik de belangrijke eerste goal scoorde voor het Nederlands elftal. Daarmee werd de ban ge broken, want we liepen op een gegeven moment behoorlijk gefrustreerd te voetballen. De spits van Arsenal scoorde Oranjes eerste en laatste doelpunt. Hij leek ook de enige voetballer die daadwerkelijk geïnspireerd was om er tegen de semi-profs uit het dwergstaatje iets moois van te maken. De overige Oranje-klanten rommelden een uur lang maar wat aan, al kon Bergkamp het achterwege blijven van spektakel wel verklaren. „In de eerste helft dachten we inderdaad: wat doen we hier, waar zijn we mee bezig? We pro beerden van alles. We probeerden het via de zij kanten, met hoge ballen in de zestien meter, maar het was vreselijk moeilijk. Het frustrerende is dat je blijft opgezadeld met een tegenstander die niet wil voetballen. Dan kun je nog zo je best doen en nog zoveel kwaliteit in huis hebben, maar een mooie wedstrijd wordt het nooit. We mogen slechts van geluk spreken dat we in de tweede helft de score nog een behoorlijk aanzien gaven." Bergkamp vindt dat Nederland zich pas zorgen moet maken als het tegen de sterkere landen een onvoldoende zou scoren. „Maar we pakken juist punten en laten goede dingen zien tegen de sterkste landen." Tegen irritante voetballandjes als San Marino, die in wezen niets te zoeken hebben en ook niet zouden moeten worden toegelaten in het kwalifi catietoernooi voor het wereldkampioenschap, is er weinig eer te behalen vindt Bergkamp. „Je weet dat het gebeurd is met die gasten als je ze breekt. Als de eerste goal er eenmaal in vliegt, zijn ze kapot. Daarna moet je alleen maar zien te sco ren. Het glanzende voetbal van Oranje is dan even niet belangrijk. Het Nederlands elftal vloog meteen na de wed strijd al terug naar naar Nederland. Ook Berg kamp had weinig trek om nog langer dan nodig was in Italië te blijven. Op het moment dat zijn collega's het vliegtuig instapten, nam hij plaats achter het stuur van zijn auto en begon hij in ge zelschap van zijn familie aan het eerste deel van zijn lange terugreis naar Londen. Hij moest wel, want Arsenal-coach Arsene Wenger eist dat hij morgenochtend vroeg weer in de startblokken staat op het trainingscomplex aan de Noord-rand van Londen. Bergkamp: „Eerst een stukje rijden, dan een hotelletje en op donderdag weer verder. Moet geen probleem zijn. Ik heb het er graag voorover." Achter het stuur toch niet een beetje stiekem dromend van het record van Faas Wilkes? Berg kamp: „Echt niet. Iedereen roept maar van alles over het record dat ik ga breken. Ik zie het wel. Ik wil in elke interland scoren, niet voor mijzelf maar voor het elftal. Dat zal tegen de Belgen (Rot terdam) in september niet anders zijn. Die wed strijd zal ik niet missen, hoor. Vergeleken bij San Marino is dat maar een klein stukkie vanaf Lon den..." Oranje heeft weer drie dure punten aan zijn totaal toe gevoegd. Meer zat er gis teravond in San Marino niet in. Geen flitsend spel, geen vorm, geen allure. De koploper van WK-poule 7 kon ondanks de 6-0 over winning op de amateurs uit het mini-republiekje zijn status noch zijn pre tenties waarmaken. SAN MARINO GLtSBERT SPIERENBURG GPD-VERSLAGGEVER Op 6 september krijgt de ploeg van Hiddink de kans zich te re habiliteren tegen België, de enig overgebleven concurrent. De overtuigende 3-1 zege van gis teravond in Turkije betekent dat Oranje met de onder Leekens opgeleefde zuiderburen nog niet klaar is. Die septemberavond in Rot terdam staat de eerste plaats en 'de rechtstreekse kwalificatie voor de eindronde in Frankrijk op het spel. De nummer twee krijgt nog een herkansingswed strijd. De strijd tegen de Belgen wordt voor Oranje de laatste se rieuze opgave. Het achtste en afsluitende kwalificatieduel is in oktober tegen de Turken die zich geen illusies meer moeten maken. Een partijtje prijsschieten, net als eind maart in de ArenA, bleek voor Nederland gister avond in San Marino ander maal niet weggelegd. Het ont brak Oranje gisteravond aan in zet, tempo en aanvankelijk ook doelpunten. Van de zes vielen er vijf na rust, waarvan vier in de laatste twintig minuten toen de Sanmarinezen aan het einde van hun Latijn waren. De equipe van Hicfdink wekte de indruk hard aan vakantie toe te zijn. Het was puur zomer avondvoetbal wat er op de berg te zien was en er was bijna nie mand die er enig plezier aan beleefde. Ook niet het handje vol betalende toeschouwers (1881), waarvan de meeste nog uit Nederland. De tactiek waarvan Neder land zich op last van Hiddink bediende, bleek allerminst een gelukkige. Er was in het cen trum van de aanval gekozen voor een lange topspecialist, Dennis Bergkamp wordt neergelegd door Marco Mazza. Bergkamp nam tegen San Marino twee goals voor zijn rekening. Van Hooijdonk, en daarentegen slechts voor één buitenspeler, Zenden op de linkerflank, die hem met voorzetten moest be dienen. Seedorf was rechtsbui ten en stond voor een vrijwel onmogelijke opdracht. Het is een voor hem vreemde plek en Hiddink had dat moeten weten. „De acties van Seedorf konden door de beugel. In Nederland hebben we nu eenmaal te ma ken met een tekort aan mensen die op de rechterkant kunnen spelen". Seedorf deed zijn best, in de gegeven situatie zelfs meer dan van hem kon worden verwacht. Met een specialist op de vleugel zou stellig meer kunnen worden uitgericht. Bergkamp of Ronald de Boer zou het ook hebben ge kund. Beiden hebben op die positie in elk geval meer erva ring, maar kennelijk heeft de bondscoach het de twee vedet ten niet durven vragen. Berg kamp zou er nooit voor in de auto zijn gestapt. Het schijnt een heikel onder werp. Hiddink, een zachtmoe dig man, houdt zijn spelers lie ver te vriend. Er is in de zomer in Engeland al genoeg herrie in de tent geweest. De coach is blij dat de gelederen, na het tumult rond de strafschop van Seedorf in Turkije, weer zijn gesloten. Oranje kwam aan de Adriati- schë kust met horten en stoten uit op 0-6, dankzij Bergkamp (2), Winter, Van Hooijdonk, Frank de Boer en Bosman, de invaller die in dit soort wedstrij den altijd scoort. Het was een aardige score, maar een bescha mende prestatie. Hiddink ver ontschuldigde zich na afloop nauwelijks voor de vertoning. „Het was matig. Ik zie geen re den om dat te ontkennen. Er was genoeg inspiratie, helaas wat minder concentratie. Daar door was er links en rechts meer balverlies dan nodig was". Bergkamp was een positieve uitzondering. Als één van de weinigen was hij geïnspireerd. Hij brak het eenzijdige duel en de doodvervelende eerste helft open met een doelpunt, waar aan een schitterende actie voor afging. De man van Arsenal maakte het eerste en laatste doelpunt en had veel lof voor doelman Gasperini. „Keepers van dit soort landen zijn óf om gekocht óf ze hebben de avond van hun leven." En lachend stapte hij weer in de auto naar huis. Hij had geen spijt van zijn komst. Oranje sloot gisteravond een bewogen en tamelijk tumultu eus seizoen af. Zeven wedstrij den, vijf overwinningen, twee nederlagen, veel heisa rond de posities van Seedorf en de door vliegangst geteisterde Berg kamp en een geruchtmakend strafschop-incident in het verre Bursa dat zowel de aanvoerder als de coach zich kon aantrek ken. De start in het WK-kwalifica- tietoernooi was veelbelovend en na het echec op het EK in Enge land nauwelijks voor mogelijk gehouden. Drie triomfen, op Wales (3-1, 7-1) en België (3-0) maakten indruk en brachten het team van Hiddink meteen aan de leiding in de WK-poule. Aan de succesvolle ommekeer lag een gewijzigd concept ten grondslag (4-4-2 in plaats van 4- 3-3), maar in de eerste plaats toch de verbeterde onderlinge verhoudingen in de spelers groep. In Parijs, eind februari, kwam de klad in de opmars van Oran je. In de vriendschappelijke in terland tegen Frankrijk leed het team onder een gebrek aan lei derschap. Hiddink, die ziek was, ontbrak en Seedorf ging in zijn jeugdige overmoed op de solo toer. De nederlaag tegen de Fransen bleek geen incident. Er volgden, tegen San Marino (4-0) en Turkije (0-1), opnieuw twee slappe vertoningen en onver wacht was de onaantastbare positie in de poule in het ge- ding. Waar Nederland tien maan den na het EK in Engeland en ruim een jaar voor het WK in Frankrijk precies staat, valt niet te zeggen. Het blijft gissen naar de werkelijke kracht van het nieuwe Oranje, die volgens Cruijff niet moet worden over dreven. In een van zijn inter views was de maestro vorige week hard in zijn oordeel: „Dit elftal wordt geen wereldkam pioen." De redenen zijn volgens hem aanwijsbaar: „Geen kwali teit." San Marino: Frederico Gasperoni; Gobbi, Valentini, Matteoni, Guerra en Vannucci; Muccioli, Francini en Mazza; Bryan Gasperoni (78. Leone Gasperoni) en Montagna (49. Bianchi) Nederland: Van der San Winter (73. Reiziger), Stam, Frank de Boer en Nu- man; Seedorf, Jonk, Ronald de Boer (66 Bosman) en Zenden; Van Hooijdonk en Bergkamp fanky van der Eist (36) en Lo- inzo Staelens (33) vierden gis- iren in Turkije hun verjaardag, laar de meeste felicitaties wa il in toch voor hun ploeggenoot - ais Oliveira. De aanvaller van Morentia scoorde in de eerste I elft drie keer voor België. ankzij de kapitale inbreng van liveira won de ploeg van Dndscoach Georges Leekens iet 3-1. De eindstand was al bij 6 mst bereikt. De knappe over- inning in Istanboel bracht de (immer twee van groep zeven .m stapje dichter bij het eind- •lernooi om de wereldtitel, vol- I'nd jaar in Frankrijk. Turkije is et zeven punten uit vijf duels ijwel uitgeschakeld. Indien België op 7 juni voor jen publiek ook San Marino Rekent, staan de Rode Duivels j eer op gelijke hoogte met Ne- Srland. De onderlinge topper 6 september beslist dan waarschijnlijk over de eerste Maats, goed voor rechtstreekse ïjvalificatie. Üuitsland is in de kwalificatie- inde voor het eindtoernooi om i wereldtitel in Frankrijk 1,998) nog steeds ongeslagen, fc ploeg van bondscoach Berti fcgts versloeg woensdagavond npkraïne met 2-0. De treffers in 'Temen vielen pas in het laatste ïlf uur. Na een uur brak Bier- bff de ban, 0-1. Het doelpunt ■|n Basler in de 72e minuut ■■felde de Duitse zege veilig, ekraïne bleef ondanks de /eede nederlaag koploper in Irakil Zoidze, doelman van Georgië, voorkomt op stijlvolle wijze een treffer van Alan Shearer. groep 9. Duitsland klom naar de tweede plaats, één punt achter de leider en met één duel min- In groep 1 haalde Denemar ken uit tegen Slovenië: 4-0. Al lan Nielsen (twee), Per Pedersen en Brian Laudrup maakten in Kopenhagen de doelpunten. Jon Dahl Tomasson, nog even van Heerenveen, kwam in de volle negentig minuten niet tot scoren. Denemarken nam op doelsaldo de eerste plaats over van Griekenland, dat op eigen veld met 1-0 van Kroatië ver loor, Davor Suker (Real Madrid) scoorde in de 74e minuut. Kort daarvoor schoot Boban nog op de Griekse paal. Kroatië heeft één punt minder, maar één wedstrijd meer gespeeld dan Denemarken. Italië liet zich in groep 2 niet verrassen door Polen. De favo riet zegevierde in Napels met 3- 0. Di Matteo, Paolo Maldini, de zoon van bondscoach Cesare, en Roberto Baggio troffen doel. Laatstgenoemde maakte<na een absentie van twintig maanden zijn rentree bij de vice-wereld- kampioen als invaller. De achterstand van Engeland op Italië bleef vier punten. Het team van bondscoach Glenn Hoddle rekende op Wembley af met Georgië. Het befaamde aanvalsduo Shearer/Shering- ham verzorgde de produktie. Noorwegen leverde in groep 3 de eerste punten in. Finland hield de koploper in het vierde groepsduel op 1-1. Antti Sumi- ala (NEC) scoorde in Oslo voor de Finnen. Solskjaer maakte in de slotfase gelijk. Behalve Sumi- ala deed ook Litmanen (Ajax) mee bij Finland. Kolkka (Willem II) viel in de 82e minuut in. Zwitserland won in dezelfde groep met 1-0 van Hongarije. Turkyilmaz scoorde zeven mi nuten voor tijd. Zweden stopte in groep 4 de succesvolle reeks van koploper Schotland. De Scandinaviërs wonnen in Göteborg met 2-1. Kennet Andersson (Bologna) bracht beide treffers op zijn naam, met dank aan het voor bereidende werk van Dahlin. Gallacher scoorde voor Schot land, dat twee wedstrijden meer heeft gespeeld dan de rest van de teams in de afdeling. Spanje sloeg in groep 6 de aanval van Joegoslavië op de eerste plaats af. De topper in Belgrado eindigde in 1-1. Hierro bracht Spanje in de eerste helft uit een strafschop op voor sprong. Mijatovic herstelde pas tóe minuten voor tijd, even eens uit een strafschop, het evenwicht. In groep 8 is Roemenië nog altijd zonder puntverlies. De koploper won in Boekarest ook de zesde wedstrijd. Ierland werd met 1-0 verslagen. Het doelpunt kwam op naam van Adrian. Ilie. Na de rust miste Roy Keane voor Ierland een strafschop. Mario van der Ende leidde de wedstrijd in -, goede banen. Hij deelde vijf gele kaarten uit. san marino gpd Bondscoach Guus Hiddink pleit voor een splitsing van de inter nationale kwalificatietoernooi en in A- en B-landen. Niet al leen de overvolle speelkalender, ook de kwaliteit van de deelne mende landen maken volgens de Achterhoeker een andere op zet dringend noodzakelijk. Landen als San Marino, de kansloze tegenstander gister avond van het Nederlands elftal in de WK-voorronde, zouden van de hoofdtoernooien moe ten worden geweerd. Naar het oordeel van Hiddink is hier een taak weggelegd voor de FIFA, de wereldvoetbalbond. Hiddink ventileerde zijn me ning gisteravond na afloop van de WK-kwalificatiewedstrijd San Marino-Nederland (0-6). De destructieve en harde speel wijze van de amateurs uit het ministaatje wekten veel ergernis op, niet alleen bij de bonds coach ook bij het merendeel van zijn spelers. Drie van hen - Ronald de Boer, Pierre van Hooijdonk en John Bosman - haalden niet on geschonden het einde. De Boer liep een kneuzing op in de rug, Van Hooijdonk een knieblessu re, Bosman een scheur in de kin die ter plekke moest worden ge hecht. WK KWALIFICATIE Denemarken - Slovenië 4-0 (2-0) 4 Niel sen '1-0, 27. Pedersen 2-0, 51. Brian Laudrup 3-0, 55. Nielsen 4-0. Scheids rechter: Krug(Dui). Toeschouwers: 41.728 Griekenland - Kroatië 0-1 (0-0) 74. Suker 0-1. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: 35.000 schouwers: 3000, Zweden - Schotland 2-1 (1-0) 43. Kennet Andersson 1-0, 63. Kennet Andersson 2-0, 83. Gallacher 2-1 Scheidsrechter: Collinha (Ita). Toeschouwers.- 40 000. Oostenrijk-Estland 2-0 (0-0) 48 Vastic 1-0, 87. Stei ger 2-0. Scheidsrechter: Ancion (Bel) Toeschouwers-, 27,500 Slovenië 6 3 1 2 10 8-4 Oostenrijk 5 2 3 0 9 10 - 6 Zweden 1 0 3 3 3 - 9 Letland Scheid- Groep 7 5 3 1 1 10 5-3 Nederland 5 3 0 2 9 9 - 5 België Turkije - België 1-3 1-3) 12. Oliveira 0-1,31. Olivei ra 0-2, 35. Derelioglu 1-2, 45 Oliveira 1-3. Scheids rechter: Heynemann (Dui). Toeschouwers: 29.700 Gele kaart-Van der Eist (Bel) San Marino - Nederland 0-6 (0-1) 38, Bergkamp 0-1, 63 Winter 0-2, 71 Van Hooijdonk 0-3, 74. Frank de Boer 0-4, 85. Bosman 0- 5, 90. Bergkamp 0-6. r: Georgiou Toeschouw s: 2832 7 2 1 14 5 0 1 - 13 Groep 2 Italië - Polen 3-0 (2-0). 23. Di Matteo 1-0, 37. Maldi ni 2-0, 66 Roberto Baggio 3-0. Scheidsrechter. Gar- cia-Aranda (Spa). Toeschouwers: 35.000. Engeland - Georgië 2-0 (1-0) 43 Sheringham 1-0, 90. Shearer 2-0. Scheidsrechter: Harrel (Fra). Toe schouwers 71.208 6 5 1 0 16 11 - 1 Engeland 0 1 12 9 - 4 1 1 2 4 3 - 3 0 0 3 0 0 - Moldavië Groep 3 Noorwegen - Finland 1-1 (0-1) 60. Sumiala Solskjaer 1-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). To wers. 22.287. Zwitserland - Hongarije 1-0 (0-0) 83 Turkyiln 4 3 1 0 10 10 - 1 4 2 0 2 6 4-4 58. Grisjin 2-0, 60. Simoetenkov 3-0. Scheidsrech ter: Rowbotham (Sch). Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: 59. Strasser (Lux) Rusland Bulgarije Cyprus Luxemburg 4 3 0 1 9 10 - 5 IJsland 6 1 1 4 4 5-14 Liechtens 5 0 0 5 0 1-13 Groep 9 6 2 1 3 7 14 - 12 6 0 0 6 0 0-31 5 3 0 2 9 6 - 6 0 0 6 0 2-31 Malta - Faeröer 1-2 (1-0)8. Sultana 1-0, 60. Hansen 1-1 (strafschop), 90. Jonsson 1-2. Scheidsrechter: Koren (Isr). Toeschouwers: 1200. Joegoslavië - Spanje (0-1) 19. Hierro 0-1 (straf schop), 87 Mijatovic 1-1. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschouwers: 53.000 1 1 2 4 5 - Spanje 1 0 3 3 2 - 10 Slow 7 5 2 0 17 20 - 1 1 16 21 - 0 1 12 14 - d 0-0 Scheidsrechter: Nilsson (Zwe) Toeschouwers: 2500. Duitsland - Oekraine 2-0 (0-0) 62. Bierholl 1-0, 72, Basler 2-0. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschou wers: 33.242. 5 3 2 0 11 11 - 4 6 1 0 5 3 7 - 23 Albanië 7 0 0 7 0 1-29 6 2 3 1 9 5 - 5 0 14 1 3-10

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23