Bij de tafeltennissters is alleen de eetlust op peil Gepasseerde doelman Janssen stapt op bij VVS li Telstar voelt zich als crimineel behandeld Sport Luc Leblanc in het zonnetje gezet DINSDAG 29 APRIL 1997 Koeman neemt het op voor Vos Rotterdam Namens de spelersgroep van Feyenoord heeft aan voerder Ronald Koeman het Rotterdamse legioen opgeroepen Henk Vos de komende wedstrijden te steunen. De libero schrijft in een open brief aan de media dat de spreekkoren en het ge fluit, waarmee Vos in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard werd begeleid, 'door merg en been ging' en dat de spelersgroep van Feyenoord 'zich er enorm aan heeft gestoord'. „Als u Henk Vos uitfluit, fluit u ook ons uit." Finale EC bekerwinnaars uitverkocht Rotterdam De eindstrijd om de Europese beker voor bekerwin naars is uitverkocht. Alle kaarten zijn afgenomen door de finalis ten Barcelona en Paris Saint Germain. De wedstrijd is op 14 mei om 20.30 uur in de Kuip. Ballerini drie weken uitgeschakeld parijs Franco Ballerini is zeker drie weken uitgeschakeld. De Italiaan raakte zaterdag gewond tijdens de Amstel Gold Race. De voormalige winnaar van Parijs-Roubaix kwam aan de voet van de Cauberg hard ten val. Onderzoek in het ziekenhuis heeft uit gewezen dat hij een breuk van het heupbeen en een gebroken rib bij de val heeft opgelopen. Clinic Shahbaz bij Alecto leiderdorp De Pakinstaanse international Shahbaz Ahmed geeft zaterdag 10 mei een clinic voor de jeugd van Alecto. Shah baz, door velen beschouwd als de beste hockeyer ter wereld, kwam het afgelopen seizoen uit voor het Eindhovense Oranje Zwart. Vlak voor terugkeer naar zijn geboorteland doet hij Lei derdorp aan om een training te geven op De Bloemerd, van 12.00 tot 14.00 uur. Par 3 golftoernooi in Noordwijk noordwijk» Op het Golf Centrum Noordwijk wordt in het week einde van 17 en 18 mei het zogeheten ING Bank Open Par 3 kampioenschap gehouden. Het toernooi, waarvoor zich inmid dels 550 deelnemers hebben ingeschreven, wordt verspeeld in verschillende categorieën en over negen holes. Het evenement wordt onder meer omlijst door groepslessen voor mensen die met de golfsport kennis willen maken. Verder staat de nationale drivers test op het programma. Voor informatie over deelname of aan de beginnersles: 071-3646543. Ajax (L) tegen vrouwen Oranje oegstgeest Het Nederlands vrouwenelftal speelt aanstaande za terdag een oefenwedstrijd tegen de cricketers van Ajax (L). Het duel vormt het hoogtepunt van de open dag bij de cricketclub aan de Oegstgeestse Hofbrouckerlaan. Aan de hand van deze wedstrijd, die om 13.00 uur begint, kunnen geïnteresseerden uitleg krijgen over regels en gewoonten van deze typisch Engelse sport. Gijs van Heumen verlaat hockeybond bunnik» De hockeybond en technisch directeur Gijs van Heu men gaan uit elkaar. Van Heumen trad bijna vier jaar geleden, in september 1993, in dienst van de bond als technisch directeur. Daan.'oor was hij jaren bondscoach van de vrouwenploeg. Han gende de onderlinge besprekingen wilde de bond noch Van Heumen nadere mededelingen doen over de breuk. Volendam en AZ met KNVB in zee volendam FC Volendam, AZ en de KNVB district West 1 (ama teurs) gaan samenwerken. Met de bundeling hopen de partijen de talenten uit de kop van Noord-Holland langer aan zich te binden. Bovendien wordt de samenwerking tussen de amateurs en de profs bevorderd. In de driehoeksverhouding zorgt de KNVB voor de scouting en begeleiding en krijgen AZ en Volen dam inzage in de gegevens. De clubs betalen daarvoor een bij drage aan de KNVB. Verder maakte Volendam bekend dat net Luc Nijholt met een jaar is verlengd. Keeperstrai- Jaap Schilder tekende voor twee jaar bij. gpd Telstar 'pikt het niet' dat het als zondebok wordt aangewezen Voor 'een mislukt onderzoek'. Dat zegt secretaris Lex de Jager van de nummer voorlaatst in het betaalde voetbal. Als de ar beidsinspectie de beschuldiging dat de club 'fraude' pleegt door dat het de Japanse stagiair Yuzo Funakoshi de clubkleuren laat Verdedigen niet intrekt, worden er "stappen ondernomen'. „Morgenochtend ligt er bij de arbeidsinspectie een fax op het bureau waarin we dat stand punt duidelijk weergeven. Zeker zware termen als 'fraude' moe ten worden ingetrokken. Zo wordt van een mug een olifant gemaakt. Als er al van een mug sprake is." Telstar kreeg gisteren te ho- a spierdijk, 071 -5356464. f DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. manchester gpd Peter Engel wordt geplaagd door problemen. Het er in middels te veel om nog voor te kunnen weglopen, al be weert hij dat nooit te doen. De Duitse bondscoach van het Nederlandse tafeltennis trok bij het WK na het lan- dentoernooi niet voor het eerst een trieste conclusie. Ne derland dreigt voor lange tijd genoegen te moeten ne men met gerommel in de marge. Ier arriveerde zelfs verre van fit in Manchester. En aan Emily Noor kon Engel evenmin zien dat ze zich op dit WK verheug de. De derde troef die Engel wil de uitspelen had Gerdie Keen moeten zijn, maar kennelijk heeft de Duitser bij het delen geen gelukkige hand. De kop- vrouwe uit Randwijk kon maar niet aan de wisselvalligheid ont snappen. „Nooit was het hele maal licht, maar nooit ook hele maal schaduw", mijmerde En gel. Hij liet er nog andere fraaie vergelijking op volgen. Doelend op Keen, die zelfs tegen middel matige verdedigsters geen poot aan de grond kreeg. „Tegen dat soort speelsters heeft ze een overlevingskans van een sneeuwbal in de hoogovens." Toppers met hetzelfde pro bleem gingen die kwaal te lijf. Leerden dat taaie defensieve spel te ontregelen. Keen niet. „Je moet wel bereid zijn om het daartegen op te nemen", aldus De eindafrekening na zes dagen pingpongen loog er niet om. Met hangen en wurgen eindig de Nederland gisteren bij het WK in Manchester op het lan- dentoemooi als 23ste. Net vóór België, dat in de laatste wed strijd nog tegenstribbelde: 3-1. Gek genoeg voldeed de ploeg met die klassering aan de ver wachtingen van Engel. „Ik wilde in elk geval bij de eerste 24 ein digen, omdat we dan over twee jaar nog in de eerste categorie spelen. Als tenminste deze op zet blijft gehandhaafd. Als een nobele beschermheer droeg Engel excuses aan. Hij re fereerde kort aan de afzegging van Mirjam Hooman, die vlak voor het WK uit onvrede over de regeling voor privé-coaching uit de ploeg stapte. Bovendien wa ren bijna alle overige speelsters in de voorbereiding opgehou den door blessures. Melisa Mui- Engels. Met vrouwen is het lastig wer ken, gaf de Duitser toe. „Man nen zijn in de omgang zakelij ker, vrouwen maken zich al druk over met wie ze op de ka mer moeten liggen. Bij het minste of geringste slaat bij speelsters de twijfel toe, verzucht Engel. „Ze zijn op zo'n toernooi te zwak om weerstand te bieden als het even tegenzit." Naast mentale problemen zit bij sommige speelsters ook nog eens het lichaam in de weg. Het is een onderwerp dat Engel het liefst mijdt, maar wel bezig houdt. Muller en Noor hebben last van overgewicht. Engel: „Ze zijn zeker niet topfit. Het probleem is niet van gis teren en de oplossing evenmin. Muller en Noor laten zich alle bei adviseren door een diëtiste en raadplegen zelfs sportpsy- chologen, maar veel baat heeft dat kennelijk nog niet gehad. „Als je ttissendoor geblesseerd raakt, daardoor niet kunt trai nen en toch dezelfde eetlust houdt." Meer dan het probleem keer op keer aan de kaak stellen kan Engel niet. „Heb ik alternatie ven?" Nee, zei Engel. Zelfs Su zan Derkx, de vierde speelster bij het WK, moet oppassen. „Zij heeft dikke benen, waar geen spier aan zit." Nederland moet het er mee doen. Ook op de Europese kam pioenschappen in Eindhoven, volgend jaar. „De tijd is veel te kort om daar anderen voor klaar Misschien komt Hooman te rug op haar beslissing om niet voor het Nederlandse team te spelen, waarschijnlijk niet. Tot het selecte groepje kandidaat internationals behoort ook nog Diana Bakker, die uit teleurstel ling over haar rol als reserve ook het WK boycotte. Daarom is En gel allang niet meer overtuigd van haar goede wil. „Ze heeft in de voorbije twee jaar alle kan sen gehad die maar ze kon krij gen. En niet gepakt. Bovendien begrijp ik niet dat iemand moet nadenken of ze wel op een WK wil debuteren." Het opleiden van een nieuwe generatie neemt zeker vijf jaar in beslag. Engel deinst er niet voor terug, maar dan moet ie dereen de consequenties voor lief nemen. „We moeten meer in de breedte doen. En als we met meisjes van twaalf, dertien jaar aan de slag gaan, moeten we ook accepteren dat we inter nationaal een enorme stap te rug moeten doen." ren dat er proces verbaal tegen de club is opgemaakt wegens het overtreden van de Wet ar beid vreemdelingen (Wav). Tel star zou een buitenlandse spe ler, Funakoshi, onder contract hebben zonder een tewerkstel lingsvergunning. Minister Melkert meldde dit gisteren aan de Tweede Kamer, waarin hij gewag deed van de resultaten van het onderzoek dat de Ar beidsinspectie deed. Dat volgde naar aanleiding van berichten, vorig jaar november, over ver meende illegale tewerkstelling van voetballers die van buiten de Europese Economische Ruimte (EER) komen. Telstar is de enige club in het betaalde voetbal die daadwerkelijk wordt 'aangepakt'. De Velsenaren voe len zich als 'een club van crimi nelen behandeld'. san pellegrino nishte na een rit eerste rit op zijn Luc Leblanc staat na de tweede etappe van de Ronde van Trentino in het middelpunt van de belangstelling. De Fransman fi- over 160 kilometer voor de Rus Pavel Tonkov. Met zijn zege nam hij de leiderstrui over van de Italiaan Simoni, die maandag de bracht. foto ap Bij voetbalclub RCL neemt niet alleen trainer Leo Holl af scheid. Ook zijn assistent Dick van der Bijl, leider Henk van den Hoek en grensrechter Jo- han van Velzen houden het voor gezien Piet Hoogstraten wordt technisch coördinator bij de jeugdafdeling van Lugdunum. Bij de 'kikkers' gaan in het volgende seizoen alle elf tallen in het zelfde shirt spelen als het eerste elftal Groote Lindt (Zwijndrecht) is na Ter Leede de tweede club die is ge promoveerd naar de hoofdklas se (zaterdag). In 1992 was Groote Lindt nog vierdeklasser De marathonschaatsers zijn nog drie jaar verzekerd van de spon soring van Unox De Leidse Culturele Stichting voor Aikikai en Aikido (LCSA) houdt op don derdag 8 mei (Hemelvaartsdag) een stage Aikido in de sportzaal aan de Pieterskerkgracht 7 in Leiden Wielrenner Marco Ver- meij is in topvorm. De ex-prof uit Lisse won na een zware etappe in de Teleflex Toer ook de GP Nicolas Franz in Luxem burg. Met Miquel van Kessel be hoort Jan van Velzen tot de bes te jongeren van het voorsei zoen. Van Velzen is een zoon van de Zoeterwoudse oudren ner Gerard van Velzen. Op 7, 8 en 9 november 1997 worden plaatsingswedstrijden short track gehouden op de Uithof in Den Haag. Er strijden dertig landen voor deelname aan Olympische Winterspelen in Nagano (Japan). Het schaatssei zoen duurt steeds langer. Door de Spelen zijn alle andere kam pioenschappen pas in maart 1998 Nieuwkoop is voor 8 juni opgenomen in de triatlon- teamcompetitie van Bom Sportcare. De Zuid-Hollandse plaats vervangt Rijkevoort, dat organisatorische problemen heeft Het Al team van de Noordwijkse Hockey Club heeft een site op internet: www.lei- .denitniv.nl/-vrijberg/NHCJAl De Indoor Hardrijclub Leiden en de ijsclub Leiderdorp gaan samenwerken. Er is een trai ningsgroep ALCEDO opgericht Bokser Fred Westgeest komt op maandag 26 mei in de ring in het Feyenoord-stadion. De tegenstander van de ongeslagen Wassenaarse prof-zwaargewicht is nog niet bekend Jeugdvoet baller Martijn Walter (UDO) heeft de halve finale van Goal- master in Alkmaar bereikt. Wal ter is nu uitgenodigd voor de fi nale in de Amsterdam Arena Jan Nieuwenburg (85), oud-eer ste elftalspeler van LFC is vorige week overleden. Nieuwenburg was ook lange tijd verzorger bij de kanaries Roy Beukenkamp (doelman van ADO Den Haag) is op 12 mei aanwezig op de keepersdag bij FC Lisse Ko mend weekeinde houdt Be Fiar het Open Alphens badminton- toernooi in sporthal Arena Voetbalvereniging De Sleutels heeft op vrijdag 9 mei een re ceptie naar aanleiding van de behaalde kampioenschappen van de zaal- en vrouwenteams De Nederlandse kampioen schappen studenten voetbal worden op 15 en 16 mei gehou den op het complex van LS- W'70 aan de Wassenaarseweg Bij de klassering van de 'Voet baller van het Jaar' van de KNVB in de hoogste zater- dagamateurklassen staat Jerrol Linger (FC Lisse) momenteel nummer één. Arthur van Orrs- sagen (UVS) neemt bij zon dagrangschikking een achttien de plaats in De conferentie van staatshoofden in Amster dam kost de kop van de wieler klassieker de Flevo Toer. De wedstrijd krijgt geen politiebe geleiding Noordwijker Cees Marbus (Volendam) kreeg in het oefenduel tegen amateur- club DWV een rode kaart Voorschoten '97 begint de nieu we voetbalcompetitie met ruim veertig jeugdteams In Den Haag wordt van 8 tot en met 10 mei het Nederlands kampioen schap schaken tot en met 12 jaar gehouden. Uit de regio ko men: Jael Eikerbout (OEW), An- nemieke Willemze (OEW), Su zanne van Rijn (Leiderdorp), Ar nold Jansen (OEW), Coen van Duyvenbode (Katwijk), Mare Erwich (Oegstgeest), Harry van Duyvenbode (Katwijk) en Jan Smeets (OEW) en Joris de Wind (Leiderdorp) SPORT OP TV 12.00-12.30 EURO' WK ijsl 12.30-13.30 EURO. Karten 13'00-16.03DI<n Sportsc 4.00-17.30 EURO: V 5.10-16.30 BBC 1 18-00-21 30 EURO. WK ijshocl 1843-18 51 Ned 2-Sportjoum 18.45-19.10 RTL Sport. 18.55-21.45 Did 1: Sportschau ls'sO^O 10 BRT Sport 0.00-22.31 Ned 2: St 0.30-20.35 RAI UNO 1 00-22.00 NBC:Gol 0-00.00 El o Sport- San M< jort. uropean PGA. )or de belangrijkste gebeurtenisser 3°30-23.55 RTL 5: SportnieuwsC 3.30-01.30 BBC 2 Sportsnight: S 3 5^0(340 RTL 5: Sport. 0.00-00.30 EURO WK i|shockey i 0.30-01.00 EURO: Tennis: ATP-o' 1.00-01 30 EURO: Voetbal: Brazil 2.30-04.30 Did 1 Sportschau: vo 12.30-12.35 Ned 3: Sportjournaal 13.05-16.05 Did 1: Sportschau Live. h 16 00-17.00 EUR( leiden. Tim brouwer de koning Laros onder de lat, die vorig seizoen naad getraind en moet nu het hootrte- met Sebastiaan. Hopelijk heb ik de gebeurt: zondag staat Laros onder d A brouwer de koning Sebastiaan Janssen heeft WSB de rug toegekeerd. De doelman van de zon dagtweedeklasser uit Noordwijkerhout kan geen begrip opbrengen voor de maatregel van trainer Paul van der Zwaan, die hem passeerde voor de be langrijke nacompetitiewedstrijd van aanstaande zondag tegen Lugdunum. In plaats van Janssen staat nu Hans Laros onder de lat, die vorig afscheid had genomen als doelman van WSB. Janssen vindt dat de trainer hem als zondebok aanwijst na de verloren competitiewedstrijd tegen Lugdunum (3-0). „Ik kan slecht tegen mijn verlies en maak soms een ongemotiveerde in druk", aldus Janssen. „Maar dat wil niet zeggen dat ik er met mijn pet naar gooi. Ik heb mij het hele seizoen uit de naad getraind en moet nu het hoogte punt, de nacompetitie, missen. De he le gang van zaken staat me zo tegen, dat ze me niet meer zien in Noordwij kerhout." Van der Zwaan kan zich de teleur stelling van de Leidse sluitpost, die aan zijn eerste seizoen bij WSB bezig was, voorstellen. „Ik moet weer vuur in fret elftal krijgen en denk dat dat met Hans Laros op dit ogenblik beter lukt dan met Sebastiaan. Hopelijk heb ik de goede beslissing genomen. Maar ik word betaald om de klus hier te klaren en had in deze fase van het seizoen geen tijd meer om sociale dingen te doen. Ik snap best dat Sebastiaan mij nu niet aardig vindt. Ik heb er rekening mee gehouden dat hij WSB de rug zou toekeren. Sommige spelers willen nog een poging doen om hem op andere gedachten te brengen. Maar wat er ook gebeurt: zondag staat Laros onder de lat." Door de afmelding van Janssen heeft Van der Zwaan geen reservekee pers meer achter de hand. Eerder dit seizoen hielden twee andere doelman nen het voor gezien. De mogelijkheid dat hij als oud-keeper zelf de hand schoenen aantrekt, sluit Van der Zwaan uit. „Ik weet dat ik een risico heb genomen, maar het is nu erop of eronder." SPORT SPEL Onder redactie van Loman Leefmans SCOREBORD Jambo's is kampic tweede plaatsen in de afgelopen twee seizoenen is het de Leide- naars dan eindelijk gelukt de ti- tel in de hoogste klasse van de regionale dartscompetitie voor zich op te eisen. In het laatste duel tegen degradant NFDT uit Ter Aar waren drie punten vol doende. Het werd 9-1 voor de ploeg, be staande uit Jos Vasen, Mario Aanhout, Jack de Haas, Michiel Sjouke, Paul Hogenboom en Jan Honsbeek. Zij mogen op 29 juni in Diemen de Leidse regio inclusief de Kust-, Rijn-, en Bollenstreek vertegenwoordigen op het NK voor teams. Bullshit uit Roelo- farendsveen, de kampioen van vorig jaar, moest genoegen nemen met een tweede plaats. Behalve NFDT is ook Hunterboys uit Noordwijkerhout afgezakt naar de eerste di visie. Voor hen in de plaats komen de teams die luisteren naar de namen Bottespeer en Vierkant Dames, de v Eredivisie, eindstand: 1 en kampioen: Jambo's (Ix'i den) 22-178, 2 Bullshit (R.a.veen) 22-170, 3. Brande wijn United (Leiden) 22-158, 4. Bull I (Oegstgeest) 22 117, 5. Jetstream (N.vv.hout) 22-114, 6. Cleanen (Noordwijk) 22-1)2, 7. Bk' Protectors (Leiderdorp! Brandewijntje 2 22-147, 3. Raspoetin 22-132, 4. MC Noordwijk 22-127,5. Puntje d'r in 22-119, 6. FPTL22- 101, 7. Lowlanders 22-108, 8. Vierkant 2 22-103, 9. 't Buytenbeentje 22-87, 10. Harbour Turbo's 22-89, 11. Alphrame Ravens 22-80,12. Mystery Girls 22-56. Eerste divisie B, eindstand: 1. Vierkant Dames I 20- 15-1. 2 Beer 'n Barrels 20-1 12.Downstairs 2 20-120. 4. In de Gauwe Geit 22-125, 5. Harbour Generals 20- 111, 6. Pretcafé 20-113. 7. Punt Uit 20-108. 8. Spons 20-95. 9. VW 20-81, 10. Kanjers 20-59. 11. Bullshit S. De titelrace in de landelijke ere divisie verloopt voor kampioen -m Tornado's moeizamer dan in de vorige jaargangen. Infinity uit Wageningen blijft de Leidenaars op de hielen zitten. Door het uitvallen HOB Nijmegen en de maximale 9-0 op Ketel Schiedam neemt Tornado's weer iets afstand van de directe concurrent. Brunswick Eredivisie, stand: 1. Tornado's (Leiden) 10-73, 2. Infinity (Wageningen) 9-62, 3. Hague Five (Den Haag) 10-54, 4. Ketel (Schiedam) 9-34; 5. Cue Action (Groningen) 9-29, 6. Thurston (Rotterdam) 9- 25, 7. Zandbergen (Lelystad) 10-10. Agenda: Maandag 5 mei: NRM Bollenstreekbokaal bij 't Dijkje in Leiden. J7 Het Leidse Snookerij 0 is op het einde van het seizoen ontke tend. De voormalige degrada tiekandidaat is na de recenfe re sultaten in het zogeheten linker rijtje terug te vinden. Pompadour uit Breda vormde het laatste slachtoffer. Met 6-3 won het vlaggenschip van het regionale snooker met Pascal van Westerop als grote man. Hij pakte alledrie zijn frames. In de eerste divi sie blijft ook Snookerij 1 het goed doen. Het trio zegevierde eveneens met 6-3. zigt (Den Haag) 16-86, 4. Hatsjiekie D. 16-78, 5. Snookerij 0 (Leiden) 17-75, 6. De Loods (Maassluis) 16-72, 7. Delflandplein (Delft) 17-76, 8. Pompadour (Breda) 16-67, 9. PomaT.T. (Breda) 17-64,10. Spijke- nisse 17-61,11. HOB-Nijmegen 16-54. Eerste divisie (Zuid Holland), stand: 1. Capelle 0 15-96. 2. Snookerij 1 (Leiden) 18-94, 3. Snookercafé 16-77, 4. Capelle 1 15-76,5. Lijnbaan 3 16-63,6. Jum bo 1 (Warmond) 14-60, 7 Hade Delta 15-52, 8. Multi Star 2 16-46. Eerste divisie (Noord West), stand: 1. Millers 12- 72. 2. QS IJmuiden 13-71, 3. Strawberry 13-72, 4. Snooker Academy 14-67, 5. Balustrade 13-61. 6. 't ehuys 13-59, 7. Snookerij 7 (Leiden) 15-59, 8. PRIJSVRAGEN Lucky Ten Dinsdag 29 april: 1-2-3-7-9-15 -24 - 25 - 33 - 37 - 40 - 46 - 55 - 56 - 57 - 60 - 64 - 65 - 68 - 69. Toto 17 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: to f 5337, IC).' 8r 8 Pn|S' WmnaarS' rU Eerste ronde: Labat (Arg) - Carlsson (Zwe) 6-3 6-2, Rittner (Dui) - Klösel (Dui) 6-1 5- 7 6-3. Pierce (Fra/to) - Schnyder (Zwi) 6-1 6-1, Langrova (Tsj) - Lubi i) 6-3 6-3, P (VSt) 6-4 6-3. Bol (Kro), 200.000 gulden. 55. Timko 2-1,87. Simon 3-1 (strafschop) WIELRENNEN Lord Taylor overleden Suarez (Arg) - Gro "(ro), 200.00 ronde: Kruger (ZAf.) - Oremans (6) 6- 3 3-6 7-6, Coetzer (ZAf/1- Schnell (Oos) 6-1 6-2, Kleinova (Tsj) - Van Roost (Bel/2) 6-2 7-6, Studenikova (Slo/4) - Pena (Spa) 6-4 6-3, Fusai (lta/5) - Zrubakova (Slo) 7-6 0-6 6-1, Pizzichini (lta/7) - Ruano-Pascual (Spa) 6-2 2-6 7-5. Talaja (Kro) -' Ellwood Leblanc (Fra) l60 k I, 7. Simoni (Ita), 8. Bel li 0.40, 4. Gotti 0.41, 5. Si- München, 750.000 gulden. Eerste ronde: Rosset (Zwi/5) - 2-6 6-3 6-2. Sinner (Dui) - I TENNIS (Aus/8) 6-2 6-2 EK onder 21. groep >ng Oranje 0-7 (0-4) 9. (Fra) 152.5 k 8. Pantani, 9. Dotti 1.25, Vijfde etappe, Erdevan - Trignac: 1Barb Musampa 0-1, 24 Van den Bergh 0-2, 26. (Fra), 3. Dr< Wooter 0-3, 42. Bruggink 0-4, 54. Makaay 0 02. 5. Nitsji 1.19.26. 2. Guillom 4. Fetterlein (Den) - Carretero (Spa) 7-6 6- Praag. 650.000 guld (Bul) 6-4 6-3, Portas (Spa) - Champio Craca (Dui) - Golmard (Fra) 5-7 6-46-2, i 0-7. Scheidsrechter: Scha; Dumond (Fra (Rus) 0 28. Klas 14 36 12. 2. Li iger (Fra) 0 15, 3 Delalande (Fra 4 McCann (Ier) 0.33. 5 Beaum Nanni) en Matteo A i Fessem (46. Postm in 2.44,58. 2. Liese (Dui) 0.01,4, 3. Schlickum (Dui) 0.01.7, 4. Muller (Dui) 0.02,2, 5. Farber (Dui) 0,02.3, 6. Ypen- burg 0.02,7, 9. Barendse 0.04.5 i 13-46, 9. Chi 2 13-44,10. Red Ball 2 13-43. Agenda: Zondag 4 mei: SBAN A-toernooi bij inookerij in Leiden. Maandag 5 mei: Kampioe chap van Warmond bij Jumbo SC. Gorriz (Spa) - Gross (Dui) 6-4 6-1 Atlanta, 600.000 gulden Eerste ronde: Van Scheppingen - Kult: (Zwe) 6-3 6-3, Schalier (Oos) - Humphries (VSt) 6-0 6-3. Viloca (Spa) - Zabaleta (Arg) 6-3 6-2, Norman (Zwe) - Fredriksson (Zwe) 6-3 6-0, Van Herck (Bel) - Stafford (ZAf) 6- 3 7-5, Woodruff (VSt/8) - Carlsen (Den) 6- 2 6-2 Makaay en Van den Bergh Montpelher 0 - 1, 2-0). Stand: 1 Bordeaux 34 - 55 Slowak.]e 2-3 (7-5). 5. ind b-0 (2-0 2-0 >-4 (4-2). 2. Fin- Rusland 2-3 (7-3). 4 iburg, 875.000 gulden. -0(2-13). Groep B: Zweden - Noorwegen 4-1 (0-1 2 0 2-0). Stand: 1. Zweden 3-6 (16-6), 2. Verenigde Staten 2-4 (8-5), 3. Canëda 2-2 (9-7), 4. Italië 2-2 (8-9), 5. Letland 2-0 (8-10), 6. Noorwegen 3-0 (2-14) redden. De commissie die na de Hills- borough-ramp in' Sheffield de Engelse stadions verplichtte te moderniseren, stierf gisteren aan kanker. Hij werd 66 jaar. Vorig jaar maart stopte Taylor met zijn werkzaamheden bij Justitie, nadat bij hem de ziekte was geconstateerd. In 1989 von den tijdens de halve finale van de FA-Cup in het Hillsborough- stadion 96 aanhangers van Li verpool de dood. In het staan- vak waren veel te veel suppor ters die elkaar letterlijk dood drukten. De hekken sloten de uitvalswegen naar het veld af. Nadien kwam een groots op gezet onderzoek op gang dat er toe leidde dat alle verouderde stadions moesten worden ge moderniseerd. De clubs waren verplicht mee te werken. Het Taylor-rapport reorganiseerde het totale Engelse voetbal.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18