eidsch Dagblad 21 oden waterleiding ineller vervangen \i Leve de Koningin! Het extraatje van Duyvis. onflict Rotterdamse )olitie zit muurvast Oranje boven Stadsgehoorzaal gaat 'plat' voor new age futu's doden schoolmeisjes 'Ik heb strijd geleverd, hoor' TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. INSDAG 29 APRIL 1997 OPGERICHT 1 MAART 1860 I* Binnenland Buitenland Cultuur en Kunst Uitzetting naar Iran betekent doodvonnis journalist Amerikaanse politie belegert 'republiekTexas' 'Gouden meid' Teddy Scholten kan nu ook nog aquarelleren Sport John Bosman 'veteraan' in selectie van Hiddink VR past programma aan na advies over gezondheid zuigelingen Dod kan bij kleine kinderen ge- ragsstoornissen veroorzaken, it intelligentiepeil drukken en aanmaak van rode bloedcel- n in de war schoppen. Woord- lerder J. van der Erf van de VR zegt dat dit al bekend was. nds 1993 wordt ouders die n woning hebben met een insluiting op loden waterlei- ngen geadviseerd de kraan :rst een tijdje te laten lopen al liens leidingwater te gebrui- itterdam gpd o'n vijf procent van de klanten van de Energie- en Wa- ■rvoorziening Rijnland (EWR) zijn de waterleidingen van lood. Dat komt neer op zo'n 7.500 aansluitingen, e EWR ziet zich genoodzaakt de loden leidingen sneller vervangen dan gepland. Aanleiding daartoe is het ad- les van de Gezondheidsraad, die beweert dat water uit iden leidingen de gezondheid van zuigelingen kan be- reigen als het wordt verwerkt in flesvoeding. ken. ,,De toegestane hoeveel heid lood in drinkwater is met de factor vijf verlaagd. Om risi co's nog meer uit te sluiten, is het aanbevelenswaardig alle lo den leidingen te vervangen." Het vervangingsprogramma van de EWR liep tot 2005. ,,De deadline is nu echter op 2000 gesteld. Ik heb er eerlijk gezegd wel een hard hoofd in of die haalbaar is. Nee, de financiën vormen niet het grootste pro bleem, eerder is er sprake van een capaciteitsprobleem. Er e ondernemingsraad (OR) van politiekorps Rotterdam- ijnmond en de politievakbon- in zien geen heil in het voor- el van Rotterdams burge- [j eester Peper om opnieuw te aten over het conflict met Dofdcommissaris Brinkman, ülgens de OR komt het initia- ;f van Peper, waarbij de bur- imeesters van Krimpen aan de isel en Spijkenisse als onder- indelaars optreden, als 'mos- rd na de maaltijd'. „We zijn bereid om over de ïelpunten te spreken, maar we -an en geen rol meer weggelegd ngior Brinkman", aldus OR- voorzitter Notenboom. Ook de vakbonden, die gisteren samen met de OR het vertrouwen in de korpschef opzegden, vinden een nieuwe bemiddelingspo ging bij voorbaat kansloos. De drie politiebonden zullen de le den bij het regiokorps raadple gen. Daarin zullen ook voorstel len aan bod komen om het ver trek van Brinkman te bespoedi gen. Acties worden niet uitge sloten. De Rotterdamse gemeenteraad steunt de verzoeningspoging wel. Pagina 2: Experiment in Rot terdam loopt spaak moeten dan in een relatief kort tijdsbestek heel veel mensen worden aangenomen om de klus te klaren." Volgens Van der Erf kan de vervanging voor particulieren wél een groot financieel pro bleem vormen. De EWR is al leen verantwoordelijk voor de dienstleidingen. Particulieren zonder zuigelingen doen er vol gens de EWR-spreekbuis toch goed aan voor leidingen van ko per of kunststof te zorgen. „Lood hoort gewoon hele maal niet in water. Het zit er ook niet in, maar water dat in loden leidingen heeft stilge staan, kan de stof wel bevat ten." Landelijk zijn er naar schat ting nog 400.000 loden dienst leidingen en 275.000 in particu liere woningen. Ongeveer 11.000 zuigelingen zouden wa ter dat lood bevat drinken. Heineneken stopt luchtbed-actie wegens cadmium zoeterwoude anp Heineken stopt met zijn actie met luchtbedden, die bij een krat blikbier te krijgen zijn. In de luchtbedden is een te hoge concentratie cadmium aange troffen. De brouwerij heeft de luchtbedden teruggehaald uit de winkels. Consumenten die er een in huis hebben wordt verzocht die terug te sturen. Het gaat om enkele tiendui zenden luchtbedden. leiden Oranje doet het goed deze week. Vooruitlopend op Koninginnedag hebben winkeliers hun etalages weer versierd. Ook de bakkers doen een duit in het zakje met feestelijk gebak, zoals hier bij banketbakkerij Jacobs aan de Nieuwe Rijn in Leiden. Dat morgenavond ook het Oranje voetbalelftal in actie komt, maakt oranjewaar extra aantrekkelijk. foto henk bouwman leiden ad van kaam Liggend op een matras kijken naar een concert. Dat is weer eens wat anders dan turen naar de scheuren in het plafond van de slaapkamer met een koptele foon op het hoofd. Terwijl mu sici zich op het podium staan uit te sloven, ligt het publiek op z'n luie rug. Nieuwe tijden bre ken aan, new age in de Stadsge hoorzaal. In mei 1996 gaf Coen Baïs twee ligconcerten in het Am sterdamse Concertgebouw. Alle stoelen gingen er uit om plaats te maken voor matrassen. Er was ruimte yoor vijfhonderd personen. De kaartjes vlogen de deur uit. Het NOS-journaal kwam langs om een zaal in beeld te brengen die al plat was gegaan nog voordat er één noot was gespeeld. Op woensdag 19 november geeft Baïs zo'n horizontaal ge- utu-strijders hebben in zon- een bloedbad aange- cht op een meisjesschool in tt Rwandese dorp Murumba. iventien leerlingen, de Belgi- he directrice en vier buren amen om het leven. Dertien leisjes liepen verwondingen De vermoorde directrice in de school is de 62-jarige re ligieuze Griet Bosmans. Volgens ooggetuigen drong een aantal met geweren, grana ten en kapmessen gewapende Hutu's de school binnen. „We moesten naar buiten. Daar moesten we ons in groepjes van etnische en regionale afkomst opstellen. Toen we weigerden, begonnen ze te schieten", aldus één van de overlevende meisjes. Op woensdag 30 april zijn alle 7 IKEA vestigingen gesloten. Donderdag 1 mei zijn wij gewoon geopend tot 21.00 uur. Iedere woensdag, donderdag en vrijdag hebben alle vestigingen koopavond tot 21.00 uur. IKEA informatielijn 0184-495 555. Twee oudere broers slaan jonge inbrekers huis uit Bram Dreef en een paar gevolgen van de knokpartij in beeld: een kapot te klok en een serie pleisters. foto henk bouwman leiden herman joustra hans koenekoop Bram Dreef, toch een stevige vent, is aardig toegetakeld. Hij heeft een grote pleister op zijn rechterwang. Hij heeft ook een pleistertje op zijn neus waar door je nog duidelijk een forse snee kunt zien en hij heeft een pleister op zijn linkerwenk brauw. „Die moest gehecht worden." Zijn rechterhand zit in het verband. „Die moest ook gehecht worden." Verder nog iets? „Een gat hier in mijn ach terhoofd. Moest ook gehecht worden. Maar ik heb strijd gele verd, hoor." Wat heet strijd geleverd: de 68-jarige Bram sloeg samen met zijn tien jaar oudere broer Kees die toevallig een nachtje bleef slapen, zondagnacht hoogst persoonlijk drie inbrekers zijn huisje aan de Lusthoflaan uit. Ineens stonden ze voor Brams bed. Ergens tussen drie en half vier in de nacht. Pluis, het klein ste van de drie schoothondjes die elke avond met hem het bed delen, sloeg aan. „Ik ga zitten en zie drie kerels in de deuropening staan. Jonge gasten, een jaar of 22, 23. Eentje slaat meteen met een hard voorwerp op mijn kop. Ik dacht dat het een revolver was. Daar na begint de rest ook. Acht, ne gen keer slaan ze op m'n her sens. Ze duiken met z'n drieën op me, de lafaards. Overeind blijven, denk ik. En ik gééf er eentje een schop voor z'n pens." „Ik gil ook naar mijn broer. Die lag in de kamer naast me. Hij pakt een klok, een kleine pendule, en dat ding slaat-ie meteen aan flarden. Op de her sens van de eerste de beste die hij tegenkomt. Die vent gillen om zijn vader en moeder! En ik pak een eikenhouten stoel en sla een ruit in. Om alarm te slaan. Volgens mij hebben de buren het horen rinkelen. En daarna geef ik me er toch eentje een heut met die stoel. Ik dacht dat ik hem in tweeën sloeg. Mijn broer gooit er nog één zo de trap af. Die borden die daar beneden staan, met honden voer, helemaal kapot." „Weet je, volgens mij hebben ze geweten dat ik hier alleen HEINEKEN LUCHTBED Geachte Heineken drinker, Het spijt ons zeer u te moeten informeren over een onvolkomenheid in een van onze promoties. Het betreft de luchtbed-activiteit rondom Heineken blik 33 cl. Deze luchtbedden bevatten een iets te hoge dosering milieubelastende stoffen. Heineken voelt zich echter verantwoordelijk voor een zorgvuldig beheer van ons milieu en verzoekt u dan ook vriendelijk deze luchtbedden te retourneren naar de Heineken Brouwerijen op onderstaand antwoordnumer (een postzegel plakken is niet nodig). U krijgt dan 7,50 vergoed. Om dit goed te laten verlopen, verzoeken wij u uw naam, adres, postcode en woonplaats te vermelden op een kaartje dat u bij het luchtbed insluit in een stevige enveloppe. Vergeet u hierbij niet uw bank- of gironummer te vermelden. Wij zorgen er dan voor dat de kosten van het luchtbed en van uw verzend-enveloppe, tezamen ƒ7,50, zo snel mogelijk aan u worden vergoed. Heineken betreurt het ten zeerste dat dit heeft kunnen gebeuren en biedt hiervoor excuses aan. Mocht u nadere informatie wensen, dan kunt u bellen met ons gratis telefoonnummer 06-0227789. HEINEKEN BROUWERIJEN Antwoordnummer 19081 2300 VD ZOETERWOUDE Sorgdrager lichtte Kamer foutief in haarlem allard besse Minister W. Sorgdrager van jus titie heeft de Tweede Kamer in oktober vorig jaar opnieuw ver keerd ingelicht in de IRT-affaire. Ze heeft de Kamer voorgehou den dat belangrijke stukken staatsgeheim waren en derhalve niet aan de Kamer konden wor den verstrekt. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat in elk geval een deel van de opge vraagde documenten op dat ogenblik allang was ontdaan vein het stempel 'staatsgeheim'. Sorgdrager had de gevraagde stukken dus moeten verstrek ken. Het ministerie van justitie gaat in een reactie niet in op het foutief inlichten van de Kamer. streepjescodes van onderstaande pro ducten opstuurt kunt u 2 toegangs kaartjes gratis krijgen (totale waarde f 65.-). Meer Informatie In de winkel. 3/ Duyvis Knabbelnoten, drie soorten, voordeelzak 400 gram of Duyvis pinda's gezouten of ongezouten, Q QQ dubbelpak 500 gram Nü J.j J Duyvis Dry roasted pinda's en Pin da's speciaal licht pittig of *1 "7Q barbecue, zak 175 g T99* X. Alleen voor onze klanten gaat Wa- libi Fievo, op 21 juni, voor het eerst Met voor snelle inzenders: gratis 's avonds open. En als u snel drie toegang Walibi Revo." Deze week alleen bij Albert Heijn. Ö11 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 3 mei as 'Zolang de voorraad strekt LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 HET WOORD IS AAN Alfred de Vigny Er is geen mens die het recht heeft anderen te verachten. 4716° 6717° "714° 10% 20% 20% 70% 40% 50% tf (tgebreid weeroverzicht op pagina VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie programmeerd concert in de Stadsgehoorzaal. De muziek zonder beat kabbelt voort als een bergstroom en daar schijnt een therapeutische werking van uit te gaan. woon. En dat ik niet armlastig ben. Ik heb mijn hele leven in de bouw gewerkt. Niet voor een baas, maar voor mezelf. In elk geval wisten ze waar ze moes ten zijn. Ze zijn meteen doorge lopen naar boven, om me bui ten westen te slaan. Dus dat viel ze flink tegen. Ze hebben alle drie klappen gehad. Want ja, mijn broer is nog potiger dan ik. Die heeft geen schrammetje. Waar gehakt worden vallen spaanders. Ze hadden zo'n haast om weg te komen, dat ze hun inbrekerspullen hebben la ten staan op het binnenplaatsje. Ik heb het alarmnummer ge beld en de politie was hier zo." De politie is nog op zoek naar de daders, een buurtonderzoek heeft niets opgeleverd. Behalve de pleisters en de kapotte pen dule. is er niet veel meer van de vechtpartij te zien. Bram lijkt ook niet erg onder de indruk. „Ik vecht me liever kapot dan dat ik me overgeef. Zo bijzonder is dat toch niet? Zegt die dokter toen ik in het ziekenhuis kwam: wat is er nou met jou gebeurd? Ik zeg: er is bij me ingebroken en er was een goeie knokpartij. Meer niet." Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving14 Randstad16 Regio13,15,17,19 RTV/programma's11 Sport20,21 Strips10 Uitgaan18 Kortingsbon voor cabaret programma 'Wallebakken' van Reinder van der Naait in de Muzenhof in Leiderdorp. In verband met Koninginne dag verschijnt de krant mor gen al in de ochtenduren. Onze kantoren zijn de gehele dag ge sloten. Voor klachten over be zorging kan tussen 10.00 en 12.00 uur worden gebeld met: (071) 512 80 30. Rechter beslist over Katwijks Oranjeconcert katwijk paul van der kool! De rechter moet vanmiddag uitmaken of het pleintje bij de Katwijkse Badstraat morgen toch een concertterrein mag worden. De gemeente heeft een streep gehaald door de plannen van winkeliers om tussen drie uur 's middags en elf uur 's avonds twee bandjes uit de re gio te laten optreden met tus sendoor 'mechanische muziek'. De winkeliers weigeren zich daarbij neer te leggen en vragen de president van de rechtbank vanmiddag om die beslissing te schorsen. Ze willen er zo voor zorgen dat .de concerten ge woon door kunneh gaan en het pleintje volgens de plannen in gericht kan worden. Probleem is volgens de ge meente dat het plan in geen en kel oranjeprogramma staat en de oranjevereniging aanvanke lijk meldde dat het ook niet in te passen viel. Vorige week liet de oranjevereniging alsnog we ten dat het concert een aardige proef zou kunnen zijn, maar be greep de burgemeester dat de politie zo'n extra activiteit er niet meer bij kon hebben. ,Na, Postcode: f Tel: Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. (l.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal QëhtOmatisch (f. 92,05) automatisch (f. 31,95) Oacccptgiro (f. 93.05) - Handtekening: - Nr. bank/giro: Bij automatische betaling krijgt u een handige recreatiekaart cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. /elop, zonder postzegel. 2300 VB Leiden OF BEL 071-5128 030 712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1