'Twaalfde man' wordt international De Kuip komt in zicht voor vv Katwijk Sport krajicek wint simpel ^an Philippoussis 'Wereldreis' van Bergkamp metprivé-chauffeur Verbazing bij Bosman IdassemenUtfui Barcelona zet de zaken bij Fiorentina even recht runuivi VASTGOED BV Scheurwater blijft bij Noordwijk moord wijk Patrick Scheurwater voetbalt ook komend jaar op het veld bij Noordwijk. De rechterspits van de zaterdaghoofd- Jjasser speelt dit seizoen op het veld en in de zaal bij eredivisio- nist Hindstore uit Haarlem. Volgens Scheurwater viel dat niet meer te combineren. Hij heeft besloten volgend seizoen het zaalvoetbal te laten schieten. Fan voorkomt blunder coach londen Een opmerkzame fan heeft manager Jan Smith van Derby County van een blunder weerhouden. De supporter wees de trainer er vlak voor de wedstrijd met Nottingham Forest op dat hij één niet uit de Europese Unie afkomstige speler te veel had opgesteld. In één duel mogen maximaal drie voetballers van buiten de unie meedoen. Als de supporter de fout niet had op gemerkt, hadden we nu waarschijnlijk één punt minder gehad", zei de trainer. Derby County speelde woensdag met 0-0 gelijk te- jen het Nottingham van Pierre van Hooijdonk. Van de Looi naar NAC iredaErwin van de Looi speelt de komende drie seizoenen voor NAC. De verdediger van Vitesse tekende gisteren een con tract bij de club uit Breda. Van de Looi kan sinds de komst van trainer Henk ten Cate niet meer rekenen op een basisplaats. Capello mag weg bij Real madrid» Fabio Capello mag aan het einde van het seizoen ver trekken bij Real Madrid, mits hij de eerst komende drie jaar niet uit bij Barcelona in dienst treedt. Voorzitter Lorenzo Sanz heeft dit op 17 februari in een brief aan de trainer laten weten. De Ma- drileense krant As onthult dit schrijven. Toch dispensatie Van Dijk zeist Jan van Dijk heeft van de KNVB toch toestemming gekre gen het seizoen als hoofdcoach van FC Groningen af te maken. De voetbalbond nam aanvankelijk het advies van de CBV (Coaches Betaald Voetbal) over de trainer geen dispensatie te verlenen. Ook Henny Lee bij Haarlem, Dolf Roks en Adri van Tiggelen bij Sparta en Jan van Staa bij Go Ahead Eagles mogen het seizoen bij de clubs voltooien. Nederlaag tafeltennissters manchester De Nederlandse vrouwenploeg is het WK tafelten- in Manchester met een nederlaag begonnen. De ploeg van bondscoach Peter Engel, die uitkomt op het hoogste niveau (eerste categorie), ging met 3-2 onderuit tegen Frankrijk. Bij 2-2 moest het duel tussen Keen en Boileau, de twee kopvrouwen, de doorslag geven. De 27-jarige Randwijkse, die nog.bijna nooit van de Frangaise won, wist zich eigenlijk al bij voorbaat kansloos. judobond wacht weer rechtszaak nieuwegeinDe Judo Bond Nederland wacht een nieuwe rechts zaak. Voormalig directeur/secretaris Jan Post neemt geen ge noegen met zijn royement, als onlangs door de commissie van beroep uitgesproken. Hij spant een kort geding aan tegen de Verlies handbalsters ijieuwegein De Nederlandse handbalsters koesteren de illusie ooit de aansluiting met de wereldtop te halen. Daartoe kiezen de internationals per 1 mei voor een profbestaan, omdat is bewe zen dat door meer trainen meer winnen haalbaar is. Kwalificatie voor het WK in december in Duitsland komt nog te vroeg, Ne derland verloor gisteren de kwalificatiewedstrijd tegen Rusland met 24-21. Zondag is de return in Moskou. vrt spierdijk. 071-5356464, plv -chef rob onderwater, 071 -5356463 Dennis Bergkamp, foto»archief Dennis Bergkamp is bereid bijna 4000 kilometer af te leggen per auto om een WK-interland te spelen tegen San Marino. De spits van Arsenal en Oranje is door bondscoach Guus Hiddink alsnog geselecteerd voor het kwalificatieduel in het Italiaanse ministaatje. Door de blessures van Patrick Kluivert en Youri Mulder zijn de spitsen niet meer zo dik gezaaid binnen de Oranje-se lectie. Bergkamp liet de vorige interland tegen Turkije aan zich voorbij gaan vanwege vliegangst. Hij kondigde toen aan ook het duel met San Marino niet te zullen meemaken, omdat hij het „tegen zo'n nietige tegen stander" niet de moeite vond om een lange autoreis te maken. Maar Hiddink wist de international te bewegen zich toch beschikbaar te stellen. „Ik belde hem op," zei Hiddink gisteravond, „en leg de hem een scenario voor dat ik zelf had bedacht. 'Heel leuk', antwoordde Dennis daarop. Hij wil echt gtyag voor het Nederlands elftal spelen en dat blijkt wel uit het feit dat hij gewoon in de auto stapt om mee te kun nen doen tegen San Marino." De bondscoach heeft bewondering voor de houding van Bergkamp, die dit seizoen in Engeland de ene na de andere voetbalshow in het shirt van Arsenal geeft en die gemakkelijk 'nee' had kunnen verkopen. „Maar je ziet dat de ene wereldster de andere niet is. Dennis voelt zich niet te groot. Hij wil er echt heel graag bij zijn en dat vind ik klasse van hem." Bergkamp vertrok gisteravond al per auto vanuit Noord-Londen naar Nederland. Via de kanaaltunnel reed hij naar Amsterdam. Een afstand van bijna 600 ki lometer. Zondagmiddag meldt hij zich samen met de andere internationals, onder wie ook debutant Boude- wijn Zenden en oudgediende John Bosman van FC Twente, in Noordwijk. 's Avonds en 's nachts rijdt hij dan met een door de KNVB gecharterde chauffeur via Arnhem, Keulen, Basel, Milaan, Parma, Bologna naar Rimini. Een rit van 1500 kilomter, die zo'n 15 uur in be slag zal nemen. Donderdag, de dag na de interland, rijdt Bergkamp in één keer terug naar Londen. Dat doet hij via Milaan, Basel, Straatsburg. Calais en opnieuw de kanaaltunnel. Deze rit is 1600 kilomter en duurt, mede door de tun nel, 19 uur. In totaal zit Bergkamp precies 40 uur in de auto. Boudewijn Zenden door bondscoach Hiddink bij selectie gehaald Vriend Ronaldo noemt hij een 'wereldtalent'. Zelf weet Boudewijn Zenden (20), hoe begenadigd ook, maar al te goed dat arbeid adelt. Verschillende keren werd hij bij PSV op zijn tekortkomingen gewezen, om zo tot een be tere voetballer uit te groeien. Hij heeft inmiddels een ba sisplaats bij de koploper uit Eindhoven verdiend. En werd gisteren voor het eerst door bondscoach Guus Hid dink opgeroepen voor Oranje. eindhoven marc hoeben gpd-verslaggever De één kijkt nog wat slaperig uit de ogen en stapt met een grom mend ochtendhumeur binnen. De ander heeft de nieuwe dag als een welkome gebeurtenis begroet en het voorjaarszonne tje in de armen gesloten. Het is kwart over tien in de ochtend. In de kantine van De Herdgang, het trainingscomplex van PSV, rinkelt de telefoon. „Met Dick Advocaat." Aan de andere kant van de lijn klinkt een vertrouwd stem- Aanvankelijk wist John Bos man niet eens dat het Neder lands elftal woensdag een in terland speelt. De 32-jarige aanvaller van FC Twente rea geerde dan ook zeer ver baasd op de uitnodiging voor het kwalificatieduel met San Marino. „Dat ik dit nog mag meemaken", was zijn eerste reactie over zijn rentree na ruim 2,5 jaar. Bosman is met Boudewijn Zenden en'Dennis Bergkamp de meest opvallende naam in het keurkorps van Guus Hid dink. Zenden maakt zijn de buut in de selectie. Hij speel de Phillip Cocu uit het team. In vergelijking met het laatste duel is ook Johan de Koek afgevallen. Hiddink kan geen beroep doen op de ge blesseerde Patrick Kluivert en Youri Mulder. geluid. Trainer Advocaat wenkt naar speler Boudewijn Zenden. Hij moet de tweede telefoon, achterin de kantine, maar even opnemen. „Met Boudewijn Zenden." „Dag Boudewijn. Met Guus Hiddink. Je bent gepromoveerd van Jong Oranje naar de A-se- lectie." Een kleine drie uur later her haalt Zenden - op verzoek - nog maar eens dat zinnetje. Het zal de komende dagen geregeld door zijn hoofd rondspoken. Simpele woorden, van grote be tekenis. De 24ste april 1997 is een gedenkwaardige dag. Het is de dag van zijn eerste oproep voor het 'grote' Oranje, voor de wedstrijd van woensdag tegen San Marino. „Het dringt eerst niet echt tot je door. Het besef komt pas later." Van binnen jubelt het. Hij belt nog even met z'n moeder, die het goede nieuws aan vader Pierre, judocommentator van de NOS, doorbrieft. Vlak voor de ochtendtraining roept Advo caat op het veld de groep bij zich. „Jongens, we hebben er wéér een international bij." Felicitaties gaan er richting Zenden. En, zoals het onder profs hoort, even later komen de eerste geintjes los. Hij, twin tig jaar 'pas' en uit Maastricht afkomstig, laat het zich met graagte welgevallen. „Het is een droom. Net als toen ik bij de A-selectie van PSV kwam. Mannen als Jan Heintze en Hans van Breukelen kende ik van de televisie, ik zei bijna 'meneer' tegen ze. Op zondag keken wij thuis altijd naar Stu dio Sport, dat was vaste prik. Dan is het een vreemde gewaar wording om op een gegeven moment jezelf terug te zien." Missschien kijkt hij straks Boudewijn Zenden promoveerde van Jong Oranje naar de A-selectie. foto anp naar beelden van zichzelf in het ten. Maar dat is al dichter bij Hij is van de generatie die het shirt van Oranje. Maar voor de het veld dan op de tribune. Elke Nederlands elftal in 1988 de Eu- wedstrijd tegen San Marino minuut is meegenomen. En de- ropese titel zag behalen. Zen- gaat hij daar voorlopig niet van buteer ik, dan is dat helemaal den - toen ook nog een getalen- uit. „Ik zal wel op de bank zit- fantastisch." teerd judoka - zat als elfjarige inneren. Nu schaart hij zich misschien in de rij van roemruchte inter nationals. De oproep van bondscoach Hiddink mag hem overdonderd hebben, met de kleur van het tricot is hij ver trouwd. Zenden doorliep vanaf de categorie tot en met veertien jaar alle nationale jeugdelftallen en gold tot voor gisteren als een vaste waarde van Jong Oranje. „De kweekvijver", zo om schrijft hij zelf die laatste groep. „Wat dat betreft kun je dit een logische weg noemen. Maar het blijft natuurlijk te gek. om nu zo dicht bij het vuur te zitten." Ook bij PSV heeft hij inmid dels de warmte van het vuur le ren kennen. In korte tijd is er veel voor hem veranderd. Hij zou niet in het systeem van PSV passen en heette altijd de 'idea le twaalfde man'. Hij heeft een gloeiende hekel een dat etiket. „Zo heb ik mijzelf nooit gezien. Je krijgt vanzelf dat stempel als je vaak niet in de basis start." Zenden mocht dit seizoen 28 keer opdraven. Meestal als in valler, soms zelfs voor een paar minuten. Die rol vrat aan hem, niet voor niets verlengde hij zijn contract dit seizoen 'slechts' tot medio 1999. PSV wilde hem voor langer vastleggen. „Het is zeker niet gemakkelijk. Je komt in principe fit in het veld, maar kunt in vijf minuten leeg zijn. Ook al omdat je niet in het rit me van de wedstrijd zit. Als sportman wil je altijd spelen. Misschien was ik te gretig." Solisme, het te ver doorvoe ren van individuele acties, werd hem geregeld verweten. Dan klonk het gemopper uit de ke len van zijn teamgenoten. In de periode na de winterstop is de kritiek langzaam verstomd. Na de laatste wedstrijden tegen NAC, Ajax en De Graafschap wordt hij zelfs alom geprezen. Hij is basisspeler en dat bete kent een aanzienlijk verschil. „De mensen zeggen dat ik an ders, rustiger speel. Zelf voel ik dat niet zo. Maar als je negentig minuten meedoet, kost het na tuurlijk wel minder moeite de bal een keer terug te leggen." florence rtr Zeilster Carolijn Brouwer blijft het goed doen in de Europe- klasse tijdens de Olympische Week in Hyeres. Na acht races voert de Voorhoutse opnieuw het klassement aan. In de Tor nado doen Ron van Teylingen en Herbert Dercksen het prima. De tweede race werd afgesloten met een tweede plaats. Ze voe ren het klassement aan. Barcelona heeft eenvoudig de finale bereikt van het Europa Cuptoernooi voor bekerwin naars. In Florence werd Fioren tina met 2-0 verslagen. Die stand was al bij de rust bereikt door doelpunten van Couto en Guardiola. Twee weken geleden kwam Barcelona thuis niet ver der dan 1-1. Paris Saint-Ger- main is de tegenstander in de eindstrijd, de Fransen verloren met 2-0 bij Liverpool, maar wonnen eerder thuis met 3-0. Fiorentina begon voortvarend maar kon niet tot scoren ko- - men. Barcelona trok langzamer hand de wedstrijd naar zich toe. Couto vocht zich na een vrije trap van De La Pena knap vrij en kopte Barcelona in de 30ste minuut naar een voorsprong. Vijf minuten later scoorde Gu ardiola uit een prima vrije trap. Het spel ging daarna op en neer. Fiorentina kreeg nog een paar goede kansen. Bij Barcelo na kreeg Ronaldo een paar goe de mogelijheden. Halverwege de eerste helft begonnen de supporters van Fiorentina allerlei rotzooi op het veld te gooien. Spelers van Bar celona werden bekogeld. De tweede helft was uiterma te rommelig. Een paar keer dreigde de Zweede scheidsrech ter Frisk de wedstrijd te staken. Ook Bobby Robson moest het ontgelden. Via de speaker van het stadion werd het publiek opgeroepen zich te gedragen. Dat hielp niet veel. Beide teams eindigden met tien man. In de 48ste minuut werd Luis Oliviera na een twee de gele kaart van het veld ge stuurd. Zeven minuten voor tijd moch Miguel Angel Nadal voor tijdig gaan douchen. Paris Saint-Germain verde digde in en tegen Liverpool een voorsprong van 3-0. Dat lukte, al was de slotfase benauwd. Robbie Fowler gaf de Engelsen hoop door al na twaalf minuten te scoren. De treffer die het spannend maakte kwam echter rijkelijk laat. Mark Wright zorg de er voor met nog ruim tien minuten te gaan. Tot een ver rassing liet de hekerhouder het niet komen: 2-0. voorburg rob onderwater Na de Cup wacht nu de Kuip. Bij de W Katwijk hebben ze wel zin in een feestje met de Friezen en de Limburgers. Na de 2-1 finalewinst op Tonegido gisteravond op het veld van Wilhelmus hebben de oranjehemden alleen nog maar een toernooizege nodig om toegang te krij gen voor het 'opwarmertje' voor Heerenveen - Roda JC op Hemelvaarts- dag. Dat toernooi speelt zich af op Konin ginnedag in Oud Beijerland, op het veld van SHO. Met vier andere districtswin naars (onder andere Utrecht 2) bindt Katwijk de strijd aan om een plek in die amateurfinale. Op een andere plek in Nederland spelen de andere vier distric ten om de andere finaleplaats. Het seizoen wordt stilaan loodzwaar voor de ploeg van Bob Kootwijk, die de competitie ook nog eens volwaardig wil afsluiten. Als de zaterdaghoofdklasser blijft winnen, kan de Haagse trainer niet zo met het ellenlange seizoen zitten. Kootwijk: „Ik wil straks wel tussen die Friezen zitten." Naast de beker incas seerde Katwijk een ticket voor de voor ronde van de grote Amstel Cup. De voorronden worden in juni gespeeld. Katwijk bewaarde het leideerste gister avond voor het laatst. In blessuretijd passeerde Geoffrey Tetro doelman Lem- my Stevens met een keurige lob: 2-1. Daarmee kwam de eerste beker van het nieuwe district West 3 verdiend bij Kat wijk terecht, maar overtuigend was het allemaal niet. Geoffrey Tetro kon er niet zo mee zit ten. Hij omlijstte zijn invalbeurt met een gouden randje. Een kwartier eerder was de 22-jarige Hagenaar ingevallen voor Seger Oudshoorn. Koud in het veld knal de Tetro tegen de lat, even later raakte hij uitzinnig van vreugde na zijn treffer, op aangeven van Marco de Ridder. Tetro kwam met trainer Bob Kootwijk mee van het Voorburgse Devjo naar Kat wijk. Tot zijn 20ste was hij actief voor Feyenoord, maar de Rotterdamse club vond hem niet goed genoeg voor een contract. Tetro werd naar Katwijk ge haald om de vacature van rechtsbuiten op te vullen. Aanvankelijk deed hij het goed, maar na de winterstop kwam er een terugslag en belandde Tetro op de bank. „Eigenlijk", onthult Tetro, „ben ik een middenvelder. Voor mij is het op die positie moeilijk voetballen." Wie er ook rechtsbuiten speelt, de geest van de naar MVKV uitgeweken Kees Krayenoord waart op die plek nog steeds rond. Ronald Pronk is daar nu de eerste mem, maar hij is van origine ook geen aanvaller. Tetro voelt zich nog niet ver slagen. De dip is achter de rug, de vorm van voor de winterstop is aan het terug komen. Kootwijk: „Geoffrey heeft basis kwaliteiten, maar spelen voor een topa- mateurclub is wat anders. Hij komt er wel, het Katwijkse publiek moet geduld met hem hebben. Ze moeten hem niet vergelijken met anderen die op die posi tie hebben gespeeld." Geoffrey Tetro trok gisteren een lange neus naar zijn criticasters. Hjet gebeurde na een wedstrijd die sensationeel begon. Na 7 minuten passeerde Carlo van Zeist na een ingestudeerde corner van John van der Meer doelman Stevens van dichtbij: 1-0. Na een kwartier lag de ge lijkmaker al in het net achter goalie Hugo van Duyn. De sluitpost was niet blij, want de gelijkmaker was het gevolg van een klassieke blunder (schot Barn- hoorn onder het lichaam door) van de verder betrouwbaar operende Katwijker. Daarmee hadden de 300 toeschou wers het lekkerste gehad. Katwijk vatte het karwei daarna zeer makkelijk op en stond het aangeslagen Xonegido toe te rug in de wedstrijd te komen. Harry de Haas miste een uitstekende mogelijk heid op 2-1. In de tweede helft bleel" To negido de gevaarlijkste ploeg. Maar de mannen van Wim Schaap, ex- Lugdunum, scoorden niet en tekenden daarmee hun eigen doodvonnis. Katwijk trok. gesteund door de aanwe zigheid van de ingevallen Hans Zwaan, de finale steeds meer naar zich toe. Dat gebeurde op de orthodoxe manier: de lange bal naar voren. Het was niet fraai, maar wel effectief. Een kwartier voor tijd zette Bob Koot wijk zijn laatste troef in. Het bleek een gouden wissel. Katwijk-Tonegido 2-1 (1-1). 7. Van Zeist 10. 15. Bamhoorn, 90. Fetro 2-1. Scheidsrechter Van der Beek. Gele kaarten: L'Ami (Katwijk), Herbert (To negido). Toeschouwers: 300 Katwijk: Van Duyn: Robbers. Van Zeist, Van der Meer, Teeuwisse; l.'Ami, Oudshoom (Tetro), Van der Plas, Pronk (Zwaan), De Haas, De Ridder ichard Krajicek heeft zich ge- l n laatst voor de kwartfinale van ty et graveltoernooi van Monte r(j{ arlo. In de derde ronde won rajicek met 6-3 en 6-2 van de ustraliër Mare Philippoussis. de volgende ronde is Carlos )ya de tegenstander. Veel moeite had Krajicek niet de Australiër. Alleen in het n van de eerste set liep het at stroef. Bij een 3-0 achter land pakte Krajicek de zaken rieuzer aan en speelde in een u ;er door naar de setwinst. Hij ad wel de hulp van Philip- x v oussis, die niet best serveerde. ye ijn sterkste wapen liet hem da- c ig in de steek. Veel eerste ser- ey ces waren niet goed. Krajicek |(j{ rofiteerde daar gretig van. In ;ni i eerste set sloeg de Australiër 'jj, echts één ace. In de tweede set ging Krajicek irect voortvarend van start. Hij de sterkste. Binnen korte tijd stond hij 5-2 voor. Op de service van Philippoussis verzil verde hij het tweede matcht- point. Na de wedstrijd zei Kraji cek dat hij zijn jetlag na zijn vlucht uit Tokio helemaal te bo ven was. „Ik voel me erg sterk en ben vol vertrouwen voor de wedstrijd tegen Moya." De ongeplaatste Fransman Fabrice Santoro zette zijn zege tocht in Monte Carlo voort. Na zijn opvallende winst op Tho mas Muster, won hij nu in drie sets van de Spanjaard Sergi Bruguera. Santoro heeft daar mee deze week van de beste twee gravelspelers gewonnen. Alberto Costa verloor van Marcelo Rios. De Chileen speel de een bijna perfecte wedstrijd. Hij serveerde consequent op de forehand van Costa om te voor komen dat de Spanjaard zou scoren met zijn sterke back hand. Rios komt in de kwartfi nale uit tegen de Zweed Mag nus Larsson.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21