Pijnlijke keuzes onontkoombaar' B oorschotense eugd laat het aassaal afweten )e sfeervolle ontdekkingen van Art of Seasons 32E Leiden Regio Corbuloschool jarig ANDELKfl WANDEL Leiderdor Voorschoten Warmond Wassenaar kt lisberg (BBL) wil 'fikse discussie' over afstoten zwembad DERDORP» JUDY NIHOF eden BBL laten verstek gaan [aanhangers van Burgerbelangen (BBL) in Leiderdorp laten (afweten. Bijeenkomsten van de partij trekken amper belang- jenden. Verder blijkt een aantal leden van Leiderdorps jong- politieke partij geen contributie te betalen. Zo zit het bestuur k een tijdje achter twintig leden aan, die een betalingsachter- ind hebben. BBL-wethouder A. van Dijk schrok van het hoge ntal wanbetalers. Dat kan de partij volgens hem niet hebben izij een verkiezingscampagne moet bekostigen. De wethouder !de voor om eens met de leden te gaan praten. „Ik zou wel Jlen weten of mensen wellicht ontevreden zijn. Dan kunnen Jl' ltdaar wat van leren." Een algemene ledenvergadering in de Muzenhof bracht gister- ond negen BBL'ers op de been. Wie steevast op ledenvergade- igen komen, zijn wethouder A. van Dijk, de raadsleden, de irgerleden en het bestuur. Waarom 'gewone' leden wegblijven, ^teri oeg niemand zich af. „Je ziet het overal. Een lage opkomst bij "nJ jenvergaderingen is de handicap van elke politieke partij", et* st fractievoorzitter J. Holsberg. Leiderdorp moet ernstig overwegen of het niet beter is om zwembad De'Does af te stoten. Dat zei fractievoorzit ter J. Holsberg van Burgerbelangen Leiderdorp (BBL) gis teravond tijdens een - slecht bezochte - ledenvergadering in de Muzenhof. leiderdorp judy nihof Als het aan Holsberg ligt, wordt het zwembad een van de aan dachtspunten in het verkie zingsprogramma van BBL. Vol gens de fractievoorzitter ont komt Leiderdorp niet langer aan het maken van pijnlijke keuzes. „Ik wil een fikse discus sie over de toekomstige exploi tatie van het bad. De financiële positie vraagt daarom. Een voorziening als het zwembad trekt een behoorlijke wissel op de gemeentekas. Je betaalt er per inwoner een aanzienlijk be drag voor, terwijl het relatief ge zien een kleine groep is die het bad bezoekt." Voor een meer dan trendma tige verhoging van de belastin gen voelt Holsberg vooralsnog niets. Hij vindt het 'te gemakke lijk' om de hand bij de burger op te houden. „Eerst moet je als gemeente efficiënt bezig zijn. Je moet eerst in eigen huis kijken welke taken je af kunt stoten. Heb je dan nog een tekort, dan kun je kijken naar de belastin gen." Holsberg mikt bij de komen de verkiezingen op drie raads- zetels voor BBL, het huidige aantal. Ook wil de partij weer graag deelnemen aan het colle ge van B en W. „Wat je nu be gint te 'bouwen', kun je in een volgende periode afmaken. Daar moeten we zelf bij zijn", weet Holsberg. De deelname aan het college is de partij goed bevallen. „We hebben directe invloed op het beleid gehad. Ar nold van Dijk is een stevige op ponent in de discussie binnen het college." Waarom BBL de discussie over het zwembad niet eerder heeft aangezwengeld (vorig jaar werd nog ruim een miljoen in de voorziening gepompt) komt volgens Holsberg omdat de tijd daar niet rijp voor was. „Een fundamentele discussie over het zwembad was niet afgesproken in het collegeprogramma." Volgens Holsberg heeft BBL zijn bestaansrecht sinds zijn en tree in de Leiderdorpse politiek, drie jaar geleden, wel bewezen. Al geeft hij toe dat hij zelf, raadslid S. Weeda en de burger leden vaak wel erg onopvallend aanwezig zijn. „Die kritiek kun je hebben. Maar het heeft ook te maken met de manier waar op we politiek willen bedrijven. Geen geneuzel, maar besturen op hoofdlijnen. Dat betekent dat je ons over bepaalde onder werpen niet zult horen. De leden van BBL willen zich de komende tijd beraden over de ideeën van Holsberg. Het verkiezingsprogramma moet in het najaar klaar zijn. schoten dimitri walbeek troi :d« lanwezigheid van een groep ara ;ens in de Schoolstraat voor- ;eze i veel goeds. Dat kan wel bin s druk worden tijdens de po te inspraakavond voor jon- :n in Voorschoten. De groep tiev p maandagavond echter het kkei ;e jeugdige dat rond de Ge- et ii sDeynootschool is te zien. >bei ide aula van de basisschool /ooi m wethouder H. Smits en aa ambtenaar om half acht de lsd rachte stroom jongeren vol- er d 5 voorbereid op te wachten; ibij kleine honderd lege koffie- ide trtjes op een tafel, vijf tafels ei* es gedekt en aan de zijkant .-id. i ze fs, enigszins voorbarig, een stapel klapstoeltjes. Er tob tnog net geen microfoon. TgK t Voorschotense jongeren - 'esLmits geeft toe dat dat nogal iw is in het dorp - zijn ge- igd om op hun vrije avond rtoekomstig jongerenbeleid im raten. ;bt e wethouder peilt om kwart naa r acht teleurgesteld de op is ist. Een tafel met plaatselijke drij egionale pers en eentje met rlao vijftal medewerkers uit het fer ;erenwerk. Allemaal be- i ft iwd naar de reactie van de rke rschotense jeugd op een ai« ie versie van een nota Jon- ;ezt mbeleid. oeil ik had een lage opkomst wel wa beetje verwacht", syelt _j its „maar zó laag zeker niet. hebben in Voorschoten echt probleem met de jongeren |dat moeten we oplossen, we zijn in Voorschoten ■pn ■dat nog niet gewend aan dergelijke informele inspraakavonden. De jeugd laat zodoende de eenmalige kans om mee te pra ten, liggen. De professionele welwillendheid van vier volwas senen achter de tafel is massaal weggevaagd. Om de avond te redden ontaardt het in een soort voorgesprek voor dinsdag avond. Dan ontmoeten de wet houder en 'het jeugd- en jonge renwerk' elkaar achter gesloten deuren. Woensdag is de finale. De 'inspraakavond' duurt toch nog bijna drie uur. Behalve een luide roep om meer bege leiding viel bij de aanwezige vrijwilligers in het jongerenwerk een ander onderwerp op: drugs gebruik.'Opvallend daarbij was dat volgens een van die mede werkers een coffeeshop niet past in Voorschoten. „In zo'n klein dorp hoort dat niet. De so ciale controle is hier te groot." En over dc(i associatie 'jongeren- drugs'; „Drugsgebruik is een so ciaal probleem dat zich bij ons in het jongerencentrum uit." Wethouder Smits sluit de avond af met de mededeling dat hij deze inspraakronde het waardevolste gedeelte van de nota vindt. Jongeren kunnen hun stempel drukken, maar de avond was alleen in de gemeen telijke advertenties aangekon digd. „Mensen komen blijkbaar alleen wanneer het onderwerp hen direct raakt", concludeert Smits. „Zoals bij de dreigende komst van asielzoekers een paar zoeterwoude„Hiep, hiep hoera. Corbulo is jarig." Juichend en joelend wijzen kinderen van de Corbuloschool hun ballonnen na. De openbare basisschool in Zoeterwoude-Dorp bestaat deze week 25 jaar. Met de onthulling van een kunstwerk en het loslaten van gele en blauwe ballonnen, hebben kinderen sa men met oud-burgemeester J. Houdijkvan Zoeterwoude een begin gemaakt met een week vol feesten. Een eigen circusvoorstel ling, een bezoekje aan de Efteling en een vossenjacht zijn de hoogtepunten. Els Sche ren, die al sinds de oprichting bij de school is betrokken, kreeg een onderscheiding. Op de versierde speelplaats heeft directeur H. Blokzijl moeite de enthousiaste kinderen in toom te houden. Eerst een praatje door Houdijk over de heldendaden van naamgever Geneus Corbulo, vervolgens samen een zelf geschreven lied zingen, de huldiging van juf Scheren, de onthulling van het kunstwerk dat is gemaakt door de tekentalenten van de school, en dan eindelijk die ballonnen. „Als meneer Houdijk het zegt, en niet eerder, la ten we allemaal tegelijk de ballonnen los", had H. Blokzijl, directeur van de jubilerende school, nog gewaarschuwd. Ontsnapte bal lonnetjes dwarrelden toen al hoog boven het dorp. „Die van mij komt in China", wist een meisje met vlechten, foto loekzuyderduin eric de jager aan decorateurs Ellen en like Faas wordt gevraagd op nhu feest een winterse sfeer te ren, slepen de Leidsen niet een een slee de vloer op. een paar bungelende Jiatsen aan de muur is taboe. de ondernemers van 'Art eason' hebben zo hun eigen Hen op de juiste manier ge- peerd laken of subtiele ver is al voldoende. „Zon et echt bij na te denken, ben we onze eigen stijl ge len. Het mooiste zou na- lijk zijn als mensen straks ftalage of decoratie zien en een zeggen: dat is Art of Dn", zegt Ellen Faas. zusjes Faas zijn het vak of meer 'ingerold'. En tot De lijken het zondagskinde- alles gaat van een leien Hoewel het succes ook niet vanzelf komt aan- leu, de dames moeten de «wen wel degelijk opstro- tDe interesse voor decoratie d gewekt in de huiskamer. van hun eigen woning, ze bedachten dat ze hun tiviteit misschien wel in lende munt konden omzet- door bij anderen de aankle- 'van huis, zaal of kantoor te orgen. De eigenaars van het iratiebedrijf gaven zichzelf jaar ter voorbereiding. Ze ochten workshops, beurzen torsussen en nog voordat de lande voorbereidingstijd verstreken, ontvingen de tuses hun eerste opdracht. Ne werken het liefst met na- dijke materialen. Vandaar de naam 'Art of Seasons'. Nieuwe haring onder de thee De Leidse koffie- en theewinkel 'Simon Lévelt' verkoopt vanaf vandaag de eerste oogst Darjee ling thee. Voor theeliefhebbers is de aankomst van deze Dar- jeeling First Flush vergelijkbaar met de aankomst van de nieu we haring of de Beaujolais Pri meur. In Darjeeling, in de uitlo pers van het Himalayagebergte, ligt de theepluk gedurende de winter stil. In tegenstelling tot de meeste theegebieden, waar het hele jaar wordt geoogst, be gint het plukken van de thee in Darjeeling pas in maart. Meteen na de eerste pluk strijden thee handelaren om als eerste de 'champagne onder de thee' aan te bieden. De prijzen lopen op tot wel vijfhonderd gulden per kilo. Simon Lévelt heeft de pri meur voor Nederland en biedt de First Flush aan in de winkel aan de Botermarkt 1. CHEF HANS JACOBS. 071-5356414, PLV -CHEF RUDOLF KLEUN. 071-5356436 BLOEMENBUURT Het ontwerp-bestemmingsplan voor de omge ving van de Dorpsstraat is na veel vertraging eindelijk af. In het plan staat precies waar wel en niet mag worden gebouwd, ge- woonjl en gewerkt. Onduidelijk is nog, of en waar antiekboerderij Almondehoeve mag uitbreiden. Eigenaar Van der Rijde is het on eens met zijn buren over de plek waar de extra winkelruimte mag komen: aan de kant van de A4 of aan de achterzijde van de hoeve. VOORHOF Hen kastanjeboom aan de Waterleliekreek in Leider dorp mag blijven staan. Zo luidt althans het advies van de commis sie beroep- en bezwaarschriften aan de het Leiderdorpse gemeen tebestuur. De gemeente wil de boom kappen in verband met een ophoging van de bodem, waarbij de wortelhals bloot komt te lig gen. Dit zou de kastanje niet overleven. Volgens de commissie is kap van de beeldbepalende boom niet nodig. De bodem om de boom heen moet maar op een andere manier worden opgehoogd. GEMEENTEHUIS Bijna de helft van de Leiderdorpers is bereid deel te nemen aan milieu-activiteiten in zijn wijk zoals het groenonder houd of het schoonmaken. Dit is een van de uitkomsten van de te lefonische enquête over milieuzaken, die in februari in opdracht van de gemeente heeft plaatsgevonden. Verder blijkt dat milieube- schermende maatregelen als de gescheiden afvalinzameling op verregaande medewerking van de bevolking kunnen rekenen. Daarentegen ergert de Leiderdorper zich nogal eens aan de hoe veelheid hondenpoep en afval op straat en de verkeersoverlast. De gemeente wil aan de hand van de resultaten het milieubeleid bepa len. Daartoe wordt ook nog een discussieavond georganiseerd. KLINCKENBERGERPLAS De teksten op de borden bij de Klinckenber- gerplas kloppen niet. Tot die conclusie kwam de gemeenteraad van Oegstgeest vorige week. Volgens de borden moeten honden rond de plas worden aangelijnd. Een opmerking, die volgens ambtena ren van Oegstgeest in strijd is met de regels van de gemeente. Hon denbezitters klagen geregeld over de onduidelijke situatie rondom de plas. „De ene agent zegt: u mag hier uw hond niet los laten lo pen, terwijl de andere agent vriendelijk naar je zwaait", kregen de raadsleden te horen. De borden zijn overigens niet door de ge meente maar door de provincie bij de plas gezet. MORSEBEL De belangengroep voor ouderen en gehandicapten Oegstgeest Zonder Obstakels (OZO) is kwaad op de gemeente. Oegstgeest wil langs de Hendrik Petrus Berlagelaan een gebouw met 31 woningen laten bouwen met aan de waterzijde een trap die naar de voordeur leidt. „Naar mijn idee kan dat absoluut niet", stelde OZO-woordvoerder M. den Hollander in de commissiever gadering voor ruimte en groen. De belangenclub beroept zich op een oude afspraak met de gemeente om alle 550 nieuwbouwwo ningen in de Morsebel toegankelijk voor rolstoelen te maken. „De ze 31 woningen vormen op die afspraak een uitzondering", luidde het antwoord van verantwoordelijk wethouder G. van Eisen. POELMEER De geluidsschermen bij zwembad Poelmeer moeten hoger. Dat blijkt na onderzoek, uitgevoerd door de gemeente. De geluidoverlast van het buitenbadje van Poelmeer is zo groot dat de schermen liefst drie meter hoog moeten. Overigens wordt het be stemmingsplan voor het zwembad zodanig aangepast, dat het mo gelijk wordt een extra buitenbad te maken. „Maar gezien de pro blemen die we nu al hebben met de geluidsoverlast, verwacht ik niet dat zo'n bad er snel zal komen", zei wethouder G. van Eisen vorige week tegen omwonenden. NASSAUWUK Theatergroep Domino speelt deze week het stuk 'De Magische Melodie'. Het is een eigen productie, gebaseerd op de opera 'Die Zauberflöte' van Mozart. Theatergezelschap Domino is ondergebracht in Dagcentrum Voorschoten en bestaat uit verstan delijk gehandicapten. De Magische Melodie wordt op 25 en 26 april om 19.30 uur in het Cultureel Centrum, Prinses Marijkelaan 4. Kaarten a' 10 gulden zijn te reserveren via 071-5323923. DUIVENVOORDE Kasteel Duivenvoorde opent op 1 mei zijn deuren weer voor het publiek. Van dinsdag tot en met zaterdag geven gid sen tweemaal per dag (om 14 en 15.30 uur) een rondleiding door het zeventiende-eeuwse kasteel. Naast het recentelijk gerestaureer de interieur, de collectie familieportretten en de collecties aarde werk en porselein is er dit jaar een speciale tentoonstelling inge richt onder de naam 'De Silveren halve Maen' met de belangrijkste voorwerpen uit de zilvercollectie. Daarnaast zullen er in de zomer maanden zes avondconcerten gegeven worden. Een rondleiding bij kaarslicht sluit het seizoen in oktober af. RUBRIEK VOORZAKEUJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 36. FAX071-532 1921 GEMEENTEHUIS De hoofddirecteur van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), de heer Van den Berg en de directiesecretaris Oosters brengen vanmiddag een bezoek aan Warmond. Van den Berg en Oosters komen kennismaken met de recreatiegemeente. Het gemeentebestuur vertelt de twee bezoekers over het reilen en zeilen van een kleine gemeente, de zelfstandigheid en de rol die de VNG voor kleine gemeenten kan vervullen. Het gezelschap maakt ook een rondvaart over de Kagerplassen. STRAND Leerlingen van groep 7 en 8 gaan samen met het perso neel van de gemeentereiniging op donderdag 24 april de vervuiling op het Wassenaarse strand te lijf. Dit in het kader van de landelijke strandschoonmaakdag, waaraan in totaal ruim 4.200 kinderen in 26 kustgemeenten deelnemen. Gewapend met handschoenen en vuilniszakken zullen de leerlingen van de St. Jozefschool en Den Deyl rondslingerend afval verzamelen. Het afval is niet alleen slecht voor het milieu, maar ook hinderlijk voor wandelaars en badgasten. De schoonmaak is onderdeel van een uitgebreid lespakket op de basisscholen. Wethouder Pruijs geeft om 13.15 uur het startschot. rfyi.W. De kleuren van de seizoenen en de feesten die bij die seizoenen horen geven ons oneindig veel mogelijkheden", leggen Ellen en Maaike Faas ombeurten uit. Zoals het echte zussen betaamt. „De samenwerking is perfect. Je -weet precies wat je aan elkaar hebt", vertelt Maaike. „We kun nen elkaar makkelijk flink de waarheid zeggen en daarna weer vrolijk verder werken. Bo vendien vullen we elkaar goed aan. Maaike is romantischer, ik houd meer van modern, de strakke lijn", zegt Ellen. De veelzijdigheid van het werk spreekt de kersverse on dernemers aan. Dan weer een feestje opsieren, dan weer een kantoor aankleden, dan weer een etalage inrichten. „Het is ie dere keer wat anders. Net als het aankopen van materiaal. We struinen rommelmarkten af en nemen dingen mee waarvan de meesten niet weten wat ze er mee zouden moeten doen." 'Art of Seasons', is in trek, maar de beginnende decora teurs hebben hun part-time baantjes nog niet opgegeven. „We kunnen nog niet van 'Art of Seasons' leven. Elke cent die we verdienen investeren we weer in de volgende opdracht", leg gen de zusters uit. De toekomst zien zij rooskleurig in. „Veel concurrenten hebben we niet. Ellen en Marij ke Faas van Art of Seasons. foto loek zuyderduin We zijn alleen in Wassenaar ie mand tegengekomen die het zelfde doet. En mensen hebben tegenwoordig veel geld over voor de aankleding van hun omgeving. Steeds vaker be steedt men de inrichting bij speciale gelegenheden als the mafeesten en Kerstmis uit aan specialisten." Art of Seasons, Richard Holpad 24, 2343 NZ Oegstgeest. Telefoon: 071- 5175979 071 -5803056. CENTRUM Het werk van de kunstenaressen Doke Meiman en Ellen Faber siert de komende weken raadhuis 'De Paauw', Raadhuislaan 22. De schilderijen van Meiman tonen vereenvoudigde gebouwen in zorgvuldig uitgewerkte landschappen. Het werk van Faber ken merkt zich door veelzijdigheid. Van liturgisch meubilair' en ab- stracte beelden tot pentekeningen geïnspireerd op het dagelijks le- Startersbljeenkomst ven- De expositie is te zien van 24 april tot en met 22 juni op don derdag tot en met zondag van 12 tot 16 uur en gratis toegankelijk. Beginnende ondernemers zijn welkom op de oriëntatiebijeen komsten voor starters in de re gio. De Kamer van Koophandel Rijnland organiseert deze in sa menwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf en de Stichting Werkgelegenheid Lei den. De voorlichting wordt ge geven op dinsdag 13 mei te Al phen aan den Rijn, op 27 mei te Leiden en op 10 juni te Lisse. Aanmelden kan bij de Lissese vestiging van de Kamer van Koophandel op telefoonnum mer 0252-421999 of faxnummer 0252-423112- VVD bespreekt onderwijsbestuur oegstgeest Aanleiding voor de avond zijn de recente bestuurlijke veran deringen in het onderwijs. Sinds het begin van het jaar heeft de gemeente meer te zeggen over het schoolbestuur, terwijl de scholen meer verantwoordelijk- heid hebben gekregen. Veel ge meenten bezinnen zich nog op de vraag hoe er precies aan de nieuwe rol invulling moet wor den gegeven. Wie bestuurt wat in het onder wijs? En op welke manier? Die vragen staan morgenavond centraal op een bijeenkomst van de Oegstgeester afdeling van de WD. Vanaf ongeveer 20.45 uur houdt raadslid I. Kot- terman een lezing over dit on derwerp. De bijeenkomst vindt plaats in De Roode Leeuw.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15