'Kerkelijke kaart krijgt meer kleur' De Bazuin verlig kerkelijk eiland Paus wil vernietiging landmijnen Kerk Samenleving Onverwacht veel anim in Nederland voor Gra Baby's zijn welkom MAANDAG 21 APRIL 1997 REDACTIE DICK VAN DER PLAS, 071.; VATICAANSTAD DPA/RTR/AFP/CIC Paus Johannes Paulus II heeft gisteren opgeroepen alle land mijnen in de wereld zo spoedig mogelijk te vernietigen. Deze 'dodelijke wapens' doden jaren na de vijandigheden nog steeds onschuldige burgers, zei de paus tot actievoerders van een Italiaanse campagne tegen landmijnen op het Sint Pieters plein. Ruim een week geleden wer den vlak voor het bezoek van de paus aan Sarajevo 23 landmij nen onder een brug op zijn rou te ontdekt. De paus maakte daar geen melding van. Wel noemde hij Sarajevo een 'sym bool van deze eeuw'. Na geruchten dat moslimfun damentalisten een aanslag op de paus van plan zouden zijn, waren zondag de veiligheids maatregelen op het Sint Pieters plein duidelijk verscherpt. Kortgeleden noemde bis schop Van Luyn, voorzitter van de rk vredesbeweging Pax Christi, het vervaardigen, op slaan en verkopen van landmij nen één van de zwaarste oor logsmisdaden. Paus keurt vrouwenwijding opnieuw af VATICAANSTAD CIC Paus Johannes Paulus II heeft dit weekeinde opnieuw de priesterwijding van vrouwen af gewezen. Aanleiding was de re cente benoeming van Christina Odenberg tot eerste vrouwelijke bisschop in de Lutherse Kerk van Zweden. In een toespraak tot rooms- katholieke bisschoppen uit Scandinavië zei de paus: „De Lutherse Kerken hebben de af gelopen tijd opnieuw vrouwen in leidende posities benoemd, waaronder het bisschopsambt. Met nadruk wijs ik erop dat de kerk niet de bevoegdheid heeft vrouwen tot priesters te wijden. Alle gelovigen moeten zich aan dit besluit houden." Vijf jaar geleden werd Maria Jepsen in Hamburg de eerste vrouwelijke lutherse bisschop van de hele wereld. Leidse Binnenstadsgemeente presenteert beleidsplan De kerkelijke kaart in Leiden heeft met een actieve Binnen stadsgemeente zeker aan kleur gewonnen. Dat is één van de conclusies die wordt getrokken in het beleidsplan van de Leid se Binnenstadsgemeente, dat gistermorgen in de Hooglandse kerk is gepresenteerd. Onder de titel 'Gaandeweg...' wordt in dit plan teruggekeken op wat in de afgelopen drie jaar is bereikt en wordt aangegeven welke rich ting de geloofsgemeenschap de komende periode wil inslaan. De Leidse Binnenstadsgemeen te wordt gevormd door de voormalige hervormde wijkge- meente Kooi-Pniël en de gere formeerde Wijk B, die met Pinksteren 1994 een 'feitelijke samenwerking' aangingen. Als plaats van samenkomst werd gekozen voor de markante Hooglandse kerk, die - na een verbouwing tot 'winterkerk' - inmiddels het hele jaar door voor de erediensten kan wor den gebruikt. Dat bleek een goede greep: het monumentale Godshuis in het centrum van de stad oefent een grote aan trekkingskracht uit en biedt tal van mogelijkheden om - met uiteenlopende activiteiten - een grote groep mensen te be reiken. Het besluit om de Hooglandse kerk als centrale plaats van sa menkomst te kiezen, beteken de destijds ook een keuze voor het afstoten van de Bethlehem- kerk en de Oude Vestkerk. Niet alle bezoekers van deze twee wijkkerken hebben de overstap naar de nieuwe Binnenstadsge meente gemaakt, zo wordt in het beleidsplan vastgesteld. Een aantal van hen zocht aan sluiting bij andere wijkgemeen- ten of kerkgenootschappen. Per saldo is er echter duidelijk sprake van groei. Het gemid delde kerkbezoek - dat voor beide 'oude' wijkdelen samen lag op rond de 250 per zondag - steeg 'gaandeweg' naar 300 (eerste jaar), 330 (tweede jaar) naar375 (derdejaar). De pre sentatie naar buiten - onder meer met postercampagnes in de stad - en het met tal van ac tiviteiten nadrukkelijk aan de weg timmeren, werpt zijn vruchten af. Het monumentale Godshuis in het centrum van de stad oefent een Dat uit zich overigens niet al leen in het kerkbezoek. Voor de kerkenraad en de werkgroepen die hun bijdrage leveren aan het gemeenteleven, is het vrij eenvoudig om leden te vinden. Ook het aantal huwelijks- en doopvieringen neemt toe. Maar het is niet alles goud wat er blinkt: in het beleidsplan is FOTO HIELCO KUIPERS ook sprake van 'groeipijn'. Op organisatorisch- en diaconaal gebied zijn er achterstanden, zo wordt geconstateerd. En de ontwikkeling die de geloofsge meenschap heeft doorgemaakt roept in bepaalde gevallen ook vragen op bij andere wijkge- meenten en centrale organen binnen de kerk. Nu het in Lei den niet mogelijk is gebleken om op centraal niveau een fe deratie-overeenkomst in Sa men op Weg-verband op te stellen, heeft de Binnenstads gemeente inmiddels een fede ratie-overeenkomst op wijkni veau opgesteld. Deze overeen komst tussen de hervormde en gereformeerde delen van de wijk zal door de bevoegde ker kelijke instanties moeten wor den goedgekeurd. Verhaal De Binnenstadsgemeente ka rakteriseert zichzelf in het be leidsplan als een trefpunt voor 'moderne orthodoxen' die de geloofstaal kennen en voor 'zoekers naar zichzelf en naar het hogere' die door deze ge loofstaal worden aangespro ken. De geloofsgemeenschap ontpopt zich meer en meer als een binnenstadsgemeente zoals die ook in andere grote steden rond een monumentaal kerkgebouw te vinden zijn. Of, zoals het in het beleidsplan wordt omgeschreven: de deur staat letterlijk en figuurlijk open naar zoekenden en van de kerk vervreemden. Naast de groep vaste kerkgangers ver schijnen steeds meer mensen vanuit andere stadsdelen en uit de randgemeenten in de zon dagse diensten in de 'Hoog landse'. Met het oog op 'een zorgvuldig en verantwoord pas toraat' staat de gemeente op het standpunt dat gelovigen die buiten de geografische wijkge- meente wonen als volwaardige gemeenteleden moeten wor den gezien. De Binnenstadsgemeente wil in de toekomst haar karakter ver der laten bepalen door een sterk accent op wat in het be leidsplan genoemd wordt 'het verhalen van het Verhaal' en het meebeleven van de vierin gen. Het plan maakt melding van een rijkgeschakeerd aan bod aan activiteiten, dat is ge rangschikt onder de drie noe mers 'leren, vieren en dienen'. Elk jaar zal aan de hand van een thema een bepaald accent worden gelegd. n AMSTERDAM ANP Het progressieve rk weekblad de Bazuin verliet enkele jaren geledenV het kerkelijk eiland. Kerk werd vervangen door ge loof. Veel lezers hadden genoeg van het binnenkerkelijke gekis sebis en wilden zich weer 'fat soenlijk' met het geloof bezig houden. Tot die conclusie komt de theoloog en historicus Lodewijk Winkeler in een analyse van het inmiddels tweewekelijkse 'opi nieblad voor geloof en samenle ving, cultuur en spiritualiteit'. Afgelopen zaterdag vierde de Bazuin het 80-jarig bestaan met een bijeenkomst in de Domini- cuskerk in Amsterdam. De Bazuin kreeg sinds 1986 niet alleen aandacht voor soci aal-economische kwesties, maar de laatste jaren vooral voor cultuur en spiritualiteit. Door kerk te vervangen door ge loof maakte de redactie duide lijk dat de belangstelling vooral uitgaat naar wat mensen be weegt, of dit vanuit de keil vanuit een andere spirituel weging komt. Joost Reuten, die zaterdi twaalf jaar aftrad als voot N, van de Stichting de Bazuin,^" woordde het als volgt: voc kerkelijke 'vervorming' va ,ai boodschap is minder be stelling, maar voor geloof, tualiteit en christelijke cil^ des te meer. Die laatste on ni keling wil de Bazuin nog t drukkelijker volgen. jL Bij de aanbieding van^ boek 'Grensgangers' van zuin-redacteur Jan van donk gaf de Nijmeegse thee jea Erik Borgman het advies nej perspectief nog meer te ve ïei den. Naar zijn mening mcu aandacht komen voor diei tjj sen en groepen dje vanuil positie midden in de sam ving op zoek zijn naar een "i gang tot het religieuze leve Bazuin moet voor hun ved een podium worden opd; j' verhalen aanstekelijk voo ,r] deren kunnen werken. UTRECHT ANP Er bestaat in de Nederlandse kerken een onverwacht grote belangstelling voor de Tweede Europese Oecumenische As semblee eind juni in Graz. Van het werkdocument zijn in ons land al 12.000 exemplaren be steld. In de plaatselijke gemeen ten zijn er in dit kader allerlei activiteiten. Dit zei secretaris Ineke Bakker van de Raad van Kerken afgelo pen zaterdag in Utrecht tijdens het Festival rond Verzoening, het 'voorfeest' op weg naar Graz. In dit Oostenrijkse stadje is het thema Verzoening - gave van God, bron van nieuw leven. Dit thema sluit volgens Bak ker aan bij de Eerste Europese Assemblee, die in 1989 in Basel in het kader van het concilair proces voor gerechtigheid, vre de en het behoud van de schep ping werd gehouden. Zonder verzoening tussen de mensen kunnen gerechtigheid en vrede niet tot stand komen. Bakker spreekt dan ook van een vt ping van het thema. Als vervolg op Graz vin i volgend voorjaar in Kamp derde Nederlandse kerkt plaats, die als thema hee! op verzoening. Behalve d menhang met de Europes eenkomst waren er vocj^ Raad van Kerken nog overwegingen om voor di M ma te kiezen. De noodzE verzoening in deze wen heel helder. Het thema spiritualiteit en maatschap] engagement te verbindenj is verzoening een centra! ma, zo niet het centrale ll in het christendom, aldus ker. Maar verzoening heelt een paar nadelen, zei ds. tenga, bij de opening v, festival. Het lijkt erg binni kelijk. Het wekt de indrul terugkeer binnen de murj de kerken nadat in het goi proces de vernieuwing wereld centraal stond. uitdeLeidsch Dasblad ANN01897 Woensdag 21 April ALKEMADEBurgemeester en Wethouders der Gemeente Alkemade brengen ter algemeene kennis, dat het verzoek van A. Contijn, koek-en banketbakker, gewoond hebbende te Uithoorn, om in het perceel, kadastraal bekend sectie C. No. 2389 te Roelof-Arendsveen, eene koek-, brood- en banket bakkerij, met een oven, te mogen oprichten, door hen is in gewilligd. LEIDENOp den avond van den tweeden Paaschdag was de jongelieden-vereeniging "Vrij van Vroom", die iedere zon dagavond onder leiding van den heer K. Sijtsma in het wijk- gebouw "Geloof, Hoop en Liefde" hare bijeenkomsten houdt, eens recht gezellig bijeen. Na een inleidend woord van den voorzitter, die wees op de schone beteekenis van den naam der vereeniging en den jongens op het hart drukte, dat zij niet alleen nier, maar ook buiten zich dien naam waardig zouden toonen, met hun gedrag zouden bewijzen, dat fa- brieksjongens niet enkel vrij, doch tevens vroom kunnen zijn, werden er een paar toneelstukjes opgevoerd en eenige ernstige en luimige voordrachten gehouden, waardoor men elkander wederkeerig in eene opgewekte stemming bracht. Die stemming werd nog verhoogd door de chocolade, de broodjes en het gebak, door de zorgende hand van de echt- genoote van den concierge den knapen voortgezet en door dezen met smaak genuttigd, terwijl tusschenbeide een geurig sigaartje werd gerookt. ANN01972 Vrijdag 21 april VOORHOUTBij het ophalen van grof huisvuil troffen ge meentewerklieden in Voorhout onder andere een kartonnen doos aan met iets zwaars er in. Bij het openmaken bleek er een soort granaat in te zitten. Met de nodige voorzichtigheid werd het sinistere ding bij de politie gebracht, die de EOD (Explosieven Opruimings Dienst) waarschuwde. Na een des kundig onderzoek bleek het een kop van een pantsergranaat te zijn. Deze was gelukkig ongevaarlijk. Volgens de EOD kun nen leken echter niet beoordelen of zij al of niet gevaarlijk zijn. Was deze granaat wel gevaarlijk of nog intact geweest, dan zou dit in de vuilverbrandingsovens, waar dit vuil van Voor hout heen wordt gedirigeerd, mogelijk rampzalige gevolgen kunnen hebben gehad. Het is nog altijd zaak, wanneer men zo iets in huis heeft of zou vinden, niet lang te aarzelen, maar direkt de politie waarschuwen. LEIDENNa het in elkaar zijgen van de ALSV heeft Leiden het een tijd lang zonder actieve politieke studentenbeweging moeten stellen. In die lacune gaat nu weer worden voorzien. Sinds enige maanden stelt de nieuwe Leidse Studenten Bond daar althans pogingen toe in het werk. Het doel van de LSB is een studentenvakbond te worden. Voornaamste strijdonder- werp is momenteel de verhoging van de collegegelden tot 1000 gulden per jaar. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) LEIDEN Geboren Wiebe zv. T. Brouwer de Koning en A. Lam- mertink Rob Johannes Cornells zv. J.S.H.M. Witteman en P.H.M. Harteveld Florine Yvonne dv. M. Marks en L.D. van Bedaf Demi dv. W. Filippoen M. de Ruiter Eva dv. S. Vos en P.E.J. Ruigrok Beerent zv. S. Vos en P.E.J. Ruigrok Constance Abrahamina Henrika Maria dv. M.P. Berends en H.A.M. Albers* Jord Matthijs Roal zv. A.B. Nater en C.M. Berkeljon Fairouzdv. M. Hamidane en Y. Sahmaoui Romana Caya dv. J.T.J. van Steijn en A. Bosse Manon dv. H. Zwanenburgen M.S.M. van Werkhoven Charlotte Maria dv. A.M. Slingerland en E.M.A.T. van den Berg Maria Susanne dv. A.P.H. Mooijman en K. van Mourik Tim Antonius zv. A.P.H. Mooijman en K. van Mourik Sa- mira Dioekie dv. W.T.M. van Schie en I.C. Terlouw Roy zv. B. van Houten Chayenne dv. H.W. Goddijn en S. Nieberding Job zv. L. Verburg en P.C. We- demeier Melle Tijn zv. W.H. de Groot en P.J. Hartlief Justin zv. S.R. Baumann en J.W.E. Moy Vincent Philip zv. E.J. Wiechers en A.M.I. Wijnants Gerben zv. G.J. Hoogendoorn en N. van Wiefferen René zv. S. Petit en J.M. Wieringa Pancras Herre Willem zv. P.C.W. Hogendoorn en M.F. van Velthuysen *This- hem dv. Y. Nasla en F. Tannan Joey Bernardus Johannes zv. R.C.J, van den Berg en F.R. Ver molen Kim dv. J.T.C. van Parid on en H.J. van der Plas Anne Geertruida dv. C.A.M. Overdevest en C.B.A. Strijk Theresia Maria Romunda dv. J.A. de Ruiter en J.P.M. Seijsener Willem An- dries zv. W. van den Oever en T. Guijt Pirn Johannes zv. N.H J. Halsema en M.J.A. Dagevos Rickey Johanna dv. C.J. de Mooij en C.J. Noort Jakob zv. H. van der Meijden en C.J.C. Schuring Gaya Serena dv. M. Tegelaar Wessel zv. L. Torn en M.T.J. Wulms Marit Rianne dv. J.M.W. van den Ouweland en H. Amo- rison Jacobus zv. J. Schneider en H.J. van der Linden Cassan dra dv. J.R. Tooms en B. Hogers' Dorinda Janca dv. R. Posthuma en P.G.M. Zoetemelk Tom zv. H. Spruitenburgen M.G. Wessel Monica Gijsbertine dv. H.C. van der Meij en A.M. van Egmond Kevin Lean zv. M. van Duijn en A.C.M. Kiebert Rick Dirk-Jan zv. T.J. Heemskerk en M.E. Krook Roan zv. A.H. Soudan en M.P. den Hoed Kayleigh dv. R.P. Kerkman en J. Olijerhoek Matthias Johannes zv. J.P. Kruij- Op 4 april is Wiebe geboren. De zoon van Tim en Ank Brouwer de Ko- ning-Lammertink uit leiderdorp woog bij de geboorte 2750 gram. Ton en Karin Mooijman uit Zoeterwoude hebben op 2 april een twee ling gekregen. Om 16.39 uur is Susan geboren, om 16.48 uur volgde Tim. Justin Jacobus is op 21 maart om 23.23 uur geboren. Hij is de zoon van Annette Lasschuyt en Cees Sip. Foto's van uw pasgeboren baby zijn welkom bij het Leidsch Dag blad. U kunt ons binnen twee weken na de geboorte bericht stu ren, vergezeld van een fotootje en met vermelding van naam, namen van de ouders en de woonplaats. Insturen naar: Leidsch dagblad, o.v.v. baby's, postbus 54,2300 AB Leiden. eren L.M. Kortekaas Victor zv. S.E. Strandmoeen H. Mulder* Lasse Gerard zv. G.A. ten Napel en P.S.A. Pardoel Lisanne Ali- da dv. W.D.J. Muijzert en W.A. Boom Aukje Camilla dv. P.G.M. Vendeville en P.M.C. Kluck Frédérique Michèle Maria'dv. C. Stofferen M.M.van Damme. Overleden A.G. van Baekel, geb. 20 maart 1957, man A.J. Knijnenburg, geb. 8 febr 1930, man W, Brugman, geb. 24 febr 1913, man W. van Doesburg, geb. 18 april 1937, man G. Franke, geb. 23 sept 1908, geh. gew. met B. Mark H.G. van Tel lingen, geb. 25 maart 1914, geh. gew. met J. Nijhuis P.L.M. Zwetsloot, geb. 1 juli 1919, ev. J.J. Burgmeijer P.H.C. Verhoef, geb. 15 aug 1913, man A.C. Alwart, geb, 27 jan 1934, ev. S.G.C. Mijnhijmer* M. Smole- naars, geb. 5 juli 1932, geh. gew. met A.L. Koning J.T.C.P. van der Hoorn, geb. 18 febr 1946, man J.H. de Jongh, geb. 16 april 1942, man M.N.A. van den Berg, geb. 11 april 1924, man A.M.P. Zwart, geb 5 juni 1923, geh. gew. met J. van der Heiden K.A. van der Plas, geb. 28 sept 1914, geh. gew. met B. Zuyderduin C.M. Holverda, geb. 26 juni 1905, geh. gew. met J.Klein N. Zirkzee, geb. 17 nov 1929, man* M. Filippo, geb. 26 juli 1917, ev.C. Fasel*M. van der Linden, geb. 3 april 1930, ev. A.J. van den Eikhoff J. van Duijn, geb. 28 april 1910, man C. Zeulevoet, geb. 1 maart 1945, ev. R.B. Lageweg C.C.H. Tuithof, geb. 24 juli 1914, geh. gew. met J.J. Verberg. Gehuwd W.R. van der Does en E. Joziasse J.P.P. Verplancke en A.F. van Kapel R.A. Grup- pen en N.M.W.E. Smet M.W. Eriksen C.N.A. Karsowidjojo M. Ager en J.A. de Bruin R. Fasseuren C. Rozier. VOORSCHOTEN Geboren Benjamin zv. J.C. van Dijk en M.A. Luke van Dijk Neil Yan- nickzv. J.T.P. van der Hulsten J. van der Harst Pepijn Korneel zv. P.C. de Ruiter en M.K. Bruijn Peer Hendrik zv. M.W.J. van Paassen en K. Wassink Hubert Arie Cornelis zv. A. Mooiman en W.C.Y.M.L. Hoek.* Overleden E. Veldhoen, oud 73 jaar A. Kemeling, oud 82 jaar E.V. Walsarie, wv. Kooij, oud 68 jaar A. van der Laan, wv. Goed hart, oud 88 jaar J.E. Mooij, oud 53 jaar J. van de Peppel, oud 67 jaar Ph.L. Hakker, oud 73 jaar. KANTOOR Rooseveltstraat82 071-5356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorgmg: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (ad/unct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W.B.M.E. Bank (al) PUBLIC RELATIONS W.H'. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M.Jacobs, chef red. Groot Leiden' A.J.B.M. Brandenburg, chef eindred. regio F. Blbk, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco Redactie: 071-E Hoofdredactie: 071-ï ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17. ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (a< per kwartaal (a per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afsd van het abonnementsgeld, ontvange ge korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTES Voor mensen die moeilijk lezen, slech o] ogen hebben of blind zijn (of een anti j leeshandicap hebben), is een samenvat! u het regionale nieuws uit het Leidsch Dar geluidscassette beschikbaar. Voonnfora 0886-482345 (Centrum voor Gesprok# e Lectuur, Grave). N H U I Z E Mtduemibl.il ^.leiteiuiuib Vdiidi idieiuay u.uu l/iii uinsuoy u.uu en vano> woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhwi dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -1115 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19 00-19.30 uurenr ,r overleg met de dienstdoende verpleegkundige. u Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegki»1 Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse I en daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling 14 30-15.30 uur en 18 30-19.30 uur (voorvaders tot 21.00 e, Kinderafdeling 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care(IC): 14 00-14.30 18 30-19.00 uur Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15 00 uur daarnaast ook 11.15—12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS Ttel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15 00 uur 18.30-19.30uur Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19 OOuur, 19.00-20.00 uur(A"« Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voet a partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezot mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden keel-, neus- en oorheelkun 118.30-19.30 uur, klasse I en

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8