Sassenheim mist de boot Dubbel lonkt voor volleybalsters RVV SSof'tballers Alphians zijn snel klaar met Haarlem Valse start voor Ferry Duivenvoorde op circuit van Zolder Vrouwen van Gemini doen vrijwillig een stapje terug Sport Rhijnsburger haalt limiet HONK/SOFTBAL PIETER VAN DER VLIET De heren softballers van Alphians hadden afgelo pen weekend een makkie. De gelouterde lands kampioen was in twee wedstrijden snel klaar met Haarlem. Werd het eerst 11-1 in zes innings, het tweede duel werd in vijf innings afgeraffeld en eindigde bij een 13-3 stand. De nieuwkomer in de hoogste klasse speelt de thuiswedstrijden op het veld van plaatsgenoot Sparks. Het probleem van dat speelveld is dat het buitenveld niet wordt afgesloten door een hek op softbal-afstand, maar door een afrastering van een honkbalveld. Het gevolg was dat de outfiel ders in de wedstrijd tegen Alphians diep konden gaan staan om zo homeruns te voorkomen. Aan vankelijk leek de thuisclub te slagen in de opzet, maar deze moest toezien hoe de gasten binnen vier innings al een riante 8-0 voorsprong namen. Tuti Rumai heerste als werper (10-1-3-2) en zag zijn ploeg de wedstrijd beheersen. Na een tegen- punt was het gebeurd met Haarlem. In de zesde inning werd bij 11-1 een einde gemaakt aan de wedstrijd. Arthur Marie had aan slag met .666 de beste papieren, terwijl Sandley Weina in staat bleek een homerun over meer dan 100 meter te produceren. De tweede wedstrijd stond in het teken van de debuterende pitcher Pascal van Velzen. De jonge Van Velzen is een welkome uitbreiding in de wer persstaf van de landskampioen, die de afgelopen jaren te veel leunde op de klasse van Rumai. Ge steund door zijn veld maakte Van Velzen een goede indruk (0-0-4-0) en leidde zijn ploeg in vijf innings naar een 13-3 overwinning. Reggie Val- port, Sander van der Veen en Peter Kolderie maakten met 1.000 aan slag geen fouten. Het debuut van de dames van Alphians in de landelijke eerste klasse was even wennen. In Alk maar bleek Alkmaria Victrix een te grote hobbel voor de ploeg van coach Glynis Kenepa. In een spannende eerste wedstrijd kwamen de Alphen- sen met 4-6 adem te kort, terwijl het vervolg met een verlies van 1-5 niet veel beter was. Onder lei ding van pitcher Jennifer Weber (2-3-6-5) gaf Al phians het ervaren Alkmaria goed partij. Jasha Rooswinkel, Jennifer Kok en Barbara Lodder de den met .666 aan slag goede zaken en zorgden bij het ingaan van de laatste inning voor een verras sende 4-4 stand. Toch liep. het bij de Alphensen niet. Op de beslissende momenten liet Alphians mensen achter op de honken en dat mbest duur worden betaald. Het venijn zat hem in de spreek woordelijke staart, want een veldfout en twee hits in de gelijkmakende laatste slagbeurt zorgden voor een 4-6 overwinning van de thuisploeg. In de tweede wedstrijd moest de ervaring van pitcher Celeste Rooswinkel (2-0-5-3) Alphians een overwinning brengen. Na een aanvankelijk goede start zakte Alphians weg. Het probleem bleek het raken van de bal te zijn. Met eenvoudi ge vangballen of regelmatig drieslag controleerde Alkmaria de wedstrijd. Aan slag viel de Alphense formatie door de mand en kon geen vuist maken. Twee veldfouten gaven in de vijfde inning de doorslag, waardoor Alphians met 1-5 op een tweede nederlaag werd getrakteerd. De honkballers van Alphians werden in hun openingswedstrijd op zaterdag in de landelijke eerste klasse verrast door Robur uit Apeldoorn. Volgens coach Dick Lenderink had zijn ploeg geen zicht op de Apeldoomse werpers. „Robur speelde degelijk honkbal zonder echt veel beter te zijn. Ons probleem was dat wij te veel op de mensen sloegen waardoor het verwerken van de bal eenvoudig was en aanvallend konden we geen vuist maken. Met slechts vier honkslagen hadden wij niets in te brengen", aldus Lenderink. Alphians-pitcher Jeroen Hollander (5-4-12-5) deed zijn best maar kon niet voorkomen dat zijn ploeg met 11-1 in zeven innings van het veld werd gemept. Heel anders verliep het de volgende dag in de return in Alphen. Met Donald Kok (4-7-4-0) op de heuvel bleek Alphians een totaal ander team. Ge steund door het eigen publiek speelde de thuis ploeg een goede wedstrijd en bouwde aan een re gelmatige overwinning. De Alphense slagploeg had na een goede nachtrust het vizier op scherp en via 4-2 en 8-2 werd het uiteindelijk 13-3 na ze ven innings. Remmert Fruitema bleek als slag man met .1000 over stalen zenuwen te beschik ken. Alphians-pitcher Huib Interna is voorlopig uit geschakeld. Een scheurtje in het schouderkapsel houdt de 26-jarige honkballer aan de kant. Inte rna, die tijdens de wintertraining weer last kreeg van de oude blessure, ondergaat deze week een kijkoperatie. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356464 Vivax besloot de competitie met een plichtmatige 8-12 zege op degradant Walvisch. Mark van Belkum coachte zijn laatste wedstrijd. Volgend seizoen staat speler Ron van der Harst op de kant. Het zou voor Vivax een welko me versterking zijn als Mark van Belkum definitief zou besluiten zijn caps weer uit de kast te halen en voor Vivax uitkomt. Paul Geurds vé\n Sassenheim (13) in actie tegen Rotterdam. Sassenheim won met 12-7. foto marklamers WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER Sassenheim is geen kampioen van de tweede klasse geworden. De ploeg van Frans van der Brink was afhankelijk van con current De Rijn. De Rijn moest verliezen van De Hoorn en Sas senheim moest winnen van Rotterdam. Dat laatste was ge tuige de 12-7 zege geen pro bleem. De Rijn speelde echter 7-7 waardoor de Edenaren vol gend jaar in de eerste klasse uit komen. Koudekerk deed wat het moest doen. KZC werd met 6-5 teruggewezen. Sander Emijs schoot een minuut voor tijd de winnende treffer binnen. Veilig is Koudekerk echter nog niet. Katwijk verloor de laatste wed strijd van WZK met 4-3, waar door de equipe uit Wassenaar de Koudekerkers een punt voor bleef. Koudekerk, KZC en Rot terdam eindigden alle drie op 18 punten. Op basis van het on derlinge resultaat zou Rotter dam degraderen. Rotterdam heeft echter protest aangete kend tegen de uitslag van de laatste wedstrijd tegen Sassen heim. Ook WZK is nog niet he lemaal zeker van lijfsbehoud. De ploeg uit Wassenaar heeft namelijk nog een gestaakte wedstrijd tegen Dolfijn staan waarvoor eventueel punten in mindering zouden kunnen vol gen waardoor degradatie een feit zou zijn. WZK, Koudekerk en Rotterdam verkeren dus nog in onzekerheid. Katwijk verloor met 4-3 van WZK. De Zeekanters waren vooral in de beginfase de min dere. In de slotfase kwam Kat wijk nog bijna langszij. Een ge miste strafworp bezegelde het lot van Katwijk. Alkemade kwam twee keer in actie. Voor de ploeg van Wilco van der Zeeuw stond er niets meer op het spel. Eerst werd DWT met 4-7 verslagen, vervol gens was De Meeuwen met 2-5 te sterk. Alkemade eindigde op een vijfde plaats. Wilco van der Zeeuw, die overigens ook vol gend seizoen langs de kant staat, was daar niet helemaal content mee. De vrouwen van LZ 1886 slo ten de competitie af met een 11-6 nederlaag tegen kampioen Rapido. De vrouwen van Gerard van der Kolk konden in het eer ste deel van de competitie de top lang volgen. Na de winter stop werd het allemaal wat min der. LZ 1886 eindigde in de middenmoot. In de tweede klasse won Alkemade met 4-1 van De Zijl- /LGB. Alkemade leverde als de butant in de tweede klasse een prima prestatie door ruim bo ven de degradatiezone te blij ven. De Zijl/LGB handhaafde zich ook in de tweede klasse. Sander Rhijnsburger van de Zijl/LGB heeft tijdens een meerkamp in Badhoevedorp een limiet voor de Nederland se kampioenschappen be haald. Op de 100 meter vrije slag kwam hij tot 1.04.0. Ande re opvallende resultaten kwa men onder anderen van Da niel Saraiva. Hij scoorde een tweede plek op de 100 vlinder (1.03.6). Clubgenoot Sven Meyers behaalde een bronzen plak op de 200 schoolslag (2.41.9). Dirk Jan Beugelsdijk behaal de in het zwembad De Zijl twee eerste plaatsen. Op de 100 vlinder (1.14.9) en 100 school (1.25.7). De Leidse zwemvereniging LZ 1886 ein digde in Den Haag in de strijd om de Waterthortrofee als vierde. Louis van Schaaren- burg behaalde twee limieten op de 100 school (1.17.9) en 100 vlinderslag (1.10.7). Bart van Zwicht dook onder de mi nuut op de 100 vrij (59.3). Jas per Vermeulen werd derde op de 100 vrij (1.05.9) en tweede op de 100 school (1.26.2.). AUTOSPORT WIM DE GROOD MEDEWERKER De start van het nieuwe autosportseizoen had Ferry Duivenvoorde zich iets anders voorgesteld. Vorige week bij de presentatie van zijn team was de Noordwijkerhouter nog optimistisch gestemd. Nog geen ronde na de start van de Marlboro Elf Renault Megane Trophy was dat gevoel volledig verdwenen. Botte pech was daar de oorzaak van. Omdat het Circuit van Zandvoort momenteel gerenoveerd wordt, moest er uitgeweken worden naar het Belgische circuit van Zolder. Het New Race Festival vormde afgelopen weekeinde het decor van een aantal Nederlandse races. Duiven voorde had tijdens de trainingen een zevende startplek bemachtigd. „Ik ben daar best tevreden mee", was het commentaar van de Noordwijker houter vlak voor de race. „Ik heb nog niet echt ki lometers met de Megane kunnen maken." Maar alertheid was flink geboden voor Duiven voorde. Bij een schermutseling tussen Marcel Al- deren uit Leimuiden en Sebastiaan Bleekemolen belandde de eerste vlak voor Duivenvoorde die toen al vijfde lag, op zijn zijkant. Duivenvoorde kwam geheel tot stilstand en kon zijn race pas vervolgen, toen het hele startveld voorbij was. De race kreeg hoe langer hoe meer het karakter van een slagveld. Een steentje in de remmen dwong Duivenvoorde de pits op te zoeken. Een echt goe de klassering zat er toen niet meer in. De Noordwijkerhoutse coureur, die dit seizoen uitkomt voor het Van Vegten Racing Team finish te als twaalfde. De race werd gewonnen door Mi chel Bleekemolen met Donald Molenaar op een tweede plaats. Opgefokte stemming heerste er in het kamp van de Pearle Citroen Saxo Cup voor het begin van hun race. Door allerlei incidenten was het tijdschema dermate uitgelopen, dat hun race drastisch ingekort werd. In België geldt een mo torstilte vanaf 18.30 uur, met als gevolg, dat er slechts tien ronden voor hun overbleven. Inge borg Wieten uit Koudekerk aan den Rijn verklaar de dat voor haar de lol eraf was. Gaby Uljee en teamgenoot Berend Gesman hadden tijdens de trainingen de nodige bandenproblemen gekend. Dat verklaarde de achtste respectievelijk twaalfde startplaats. Ingeborg Wieten bezette de tiende plaats op de grid. De uit Noordwijkerhout afkom stige Ton Kortekaas was best tevreden met zijn vijfde startpositie. De race zelf kende een daverende ontknoping. Vlak voor de finish maakte koploper Joost Koen- ders een foutje. Kortekaas die daar vlak achter reed, moest daardoor van het gas. Egbert Top kon hierdoor Kortekaas niet meer ontwijken en tikte hem aan. Hierdoor kwam Kortekaas op tien meter van de streep vol in de muur terecht en verspeelde zijn fraaie tweede plek. Al tollend en stuiterend werd hij toch nog, ongedeerd maar aangeslagen, derde. De race werd uiterst sterk ge wonnen door Veronica Contest-winnaar en de butant Joost Koenders. Berend Gesman uit Al phen aan den Rijn werd vijfde. Gaby Uljee, even eens uit Alphen, was met haar zevende plaats te vens de snelste vrouw. Ingeborg Wieten finishte als vijftiende. RIJNSBURG. CHRIS HARTMAN MEDEWERKER ds De volleybalsters van RW dach ten zaterdag hun kampioens wedstrijd te spelen tegen Inter Rijswijk 3. Het derde vrouwen team van Tonegido/Voorburg gooide echter roet in het eten door twee dagen eerder Sovicos Ij 2, de enig overgebleven concur rent van RW, te verslaan. De Rijnsburgse equipe was daardoor al kampioen toen ze an de wedstrijd tegen Inter be gon. Enerzijds was dat mooi meegenomen, anderzijds viel de spanning geheel weg en was er van een flonkerend kam pioensduel geen sprake meer. Trainer/coach Reno Jagtman: Fcht rouwig was ik er niet om dat we de titel in de schoot ge worpen kregen. Zo'n wedstrijd tegen Inter Rijswijk, derde op de ranglijst, kun je altijd verliezen. Bovendien was er een sterfgeval in de familie van Anja van der Meer, onze spelverdeelster. Nu kon ze rustig afzeggen." Het team van Jagtman begon de competitie geenszins als ti telkandidaat. Op zich was het al een wondertje dat RW in de promotieklasse mocht uitko men, want een seizoen eerder was het uit die klasse gedegra- leerd. Alleen doordat er in de indelijke divisies ploegen weg vielen mocht de ploeg het als- nog proberen in de hoogste klasse van het district. Cruciaal de competitie was de 3-2 overwinning op Sovicos 2 in Den Haag. Jagtman: „Pas toen we die wedstrijd wonnen, ben ik in een kampioenschap gaan geloven. Daarvoor stonden we er ook goed voor, maar had ik niet het idee dat een titel moge lijk was." Vergeleken met het seizoen 1995-1996 is er bij RW niet eens zo veel veranderd. Twee nieuwe speelsters, Anja van der f Meer en Esther van de Niet, "werden aan de selectie toege voegd. Jagtman: „Maar niet al leen de komst van die twee heeft de ploeg goed gedaan, de Lk' aderen zijn vergeleken met het D" voorgaande seizoen tactisch en technisch gegroeid. Onze kracht is dat we verdedigend veel heb ben en over een prima spelver- Bloemen, bekeren medaille. RW is kampioen. Sandra Koelewijn (rechts) omstrengelt een teamgenote. deelster beschikken. Ook de middenaanval is goed verzorgd, daar scoren we veel punten mee. Serverend kan het beter. Met onze service oefenen we nog te weinig druk uit." „In de derde divisie krijgen we straks te maken met een heel ander spelletje. Het gaat daar vooral veel sneller. En de servicedruk zal zwaarder zijn, waardoor we mogelijk passend ptoblemen krijgen. Als we de selectie kunnen uitbreiden met twee speelsters, moeten we ons kunnen handhaven. Tot dusver heb ik me met het aantrekken van eventuele versterkingen nauwelijks beziggehouden. Veel tijd om elders rond te kijken heb ik namelijk niet. De doel stelling bij RW is trouwens zo veel mogelijk eigen jeugd in te passen. Wat de competitie be treft hoop ik straks op een plaats in de middenmoot. Als het even kan in het linker rijtje." In het duel met Inter Rijswijk 3 fungeerde Corine Offereins bij RW als vormgeefster. Helemaal vlekkeloos verliep dat niet, maar Inter Rijswijk was niet bij mach te daarvan te profiteren. In de eerste set pakte RW via 7-2 en 11-10 de winst met 15-11. San dra Nederstigt deed het goed als middenaanvalster en was even eens succesvol vanaf de service lijn. De tweede set gaf een op alle fronten heersend RW te zien, dat via een 15-3 score na drukkelijk de winst afdwong. De derde episode bood meer span ning. Tot 13-13 kon Inter bijblij ven, daarna toonde RW zich opnieuw de sterkste: 15-13. Aanvoerster Corien Ringlever, bezig aan haar vierde seizoen bij RW: „Persoonlijk had ik lie ver een echte kampioenswed- foto henk bouwman strijd gespeeld, maar dat was door de nederlaag van Sovicos nu eenmaal niet mogelijk. Hoe wel het niet meer noodzakelijk was, wilden we per se van Inter Rijswijk winnen. Ik ben ook blij dat het gelukt is. Nu nog een partij voor de competitie en dan op 10 mei in Rijswijk de dis trictsbekerfinale tegen Bouw markt/DOS. Toevallig is die ploeg ook de tegenstander in onze laatste competitiewed strijd. Nu we zo ver gekomen zijn, willen we de finale ook winnen. We gaan nu voor de dubbel." VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De vrouwen van Gemini/ Kan- geroes spelen komend seizoen weer in de tweede divisie. Het team uit Voorschoten degra deert vrijwillig uit de eerste divi sie. De ploeg van trainer/coach Bernhard van der Pols heeft (waarschijnlijk) recht op het spelen van een promotie/degra datiewedstrijd tegen een num mer twee van de tweede divisie, maar ziet daarvan af. Van der Pols: „De speelsters hebben het hele seizoen op hun tenen moeten lopen en steeds moeten opboksen tegen kwali tatief betere teams. Daar heb ben ze geen zin meer in. Per soonlijk had ik de uitdaging nog wel aangedurfd, maar als de groep het niet wil, houdt het op." In Lichtenvoorde speelde Gemini zijn voorlaatste compe titiewedstrijd tegen Longa '59. In de eerste en tweede reeks kwamen de bezoeksters er niet aan te pas: 15-4 en 15-1. Pas na dat in de derde set jeugdspeel- ster Danielle van der Pluym haar opwachting had gemaakt, leefde Gemini op. Mede door een goede serveerbeurt van Renate ten Have kwam het op 0-4. Tot 7-7 kon de Voorscho- tense equipe de tegenstander bijbenen, toen was het gedaan: 15-9. Van der Pols: „In de derde set hebben we een beetje gevol leybald. De eerste en tweede waren heel matig." De vrouwenformatie van Ley- thon was in de uitwedstrijd te gen Vollido niet altijd bij de les. En juist op de momenten dat de Leiderdorpse ploeg verslapte, sloeg de opponent uit Hendrik- Ido-Ambacht toe. Zowel het eerste als het vierde speldeel eindigde in 15-9. Leython had slechts zes selectiespeelsters ter beschikking. Toen Loekie van de Kuyl halverwege de derde set afhaakte, werd haar plaats inge nomen door Marieke Kranen burg, normaal een speelster van het derde team. Vollido, dat de punten goed kon gebruiken, werd gesteund door veel pu bliek. Die toeschouwers zagen Leython de tweede (14-16), der de (8-15) en vijfde reeks (8-15) voor zich opeisen. Leython- aanvoerster Arine van Vliet: „In de laatste set zijn we geen mo ment in gevaar geweest. In de sets die we verloren hebben we veel onnodige fouten gemaakt." Wat er al maanden zat aan te komen gebeurde zaterdag: de mannen van Gemini/Kangeroes keerden na een eenjarig verblijf in de tweede divisie terug naar de derde divisie. Vooral na de winterstop presteerde het team van Casper Brussee belabberd. In twaalf wedstrijden verzamel de het slechts drie punten. De trainer/coach: „We spelen bij vlagen goed. Dat was ook tegen US 2 weer het geval. Maar bij vlagen goed spelen is niet vol doende." Tot 11-9 in de eerste periode was Gemini kansrijk. Vervolgens kreeg spelverdeler Matty de Tombe geen bespeel bare bal meer en werd het 11- 15. In de tweede set toonden de Voorschotenaren hun beste spel. Ze waren strijdlustig en vooral succesvol met de mid denaanval: 15-12. Het juiste vervolg bleef echter uit. Het der de bedrijf was een drama (3-15) en ook het vierde (9-15) was niet best. Op bezoek bij koploper Mar- tinus 3 had de mannenploeg van NOVO ook al weinig in de melk te brokkelen. De Amstel- veners, een verzameling oud- eredivisiespelers, waren de Noordwijkers op alle fronten de baas: 15-6, 15-6 en 15-6. NOVO- coach Nico Halsema: „Alleen als we een topdag hebben, kun nen we een goed resultaat tegen zo'n tegenstander boeken. Zo'n dag hadden we niet. In het be gin van de competitie hebben we goed gespeeld, daarna is de motivatie verdwenen. Althans bij een deel van de spelers groep. NOVO speelt de laatste maanden de competitie plicht matig uit." Het is duidelijk dat Halsema, die ook het komend seizoen de scepter zwaait bij de club uit Noordwijk, na afloop van het seizoen afscheid neemt van een aantal spelers. Hal sema: „Er gaat inderdaad het een en ander veranderen." Ondanks de 3-2 nederlaag bij Bouwmarkt/DOS behielden de mannen van RW hun derde positie op de ranglijst. DOS kwam weliswaar een punt dich terbij, maar staat nog steeds vierde. Als de Rijnsburgers hun laatste wedstrijd van Switch '89 winnen en Ekspalvo 2 verliest van kampioen Nel Stutter- heim/MVC, eindigen RW en Ekspalvo gelijk op de tweede plaats en is een beslissingwed strijd noodzakelijk om de ploeg aan te wijzen die een promotie duel mag afwerken. In de strijd met DOS kon RW het karwei in de vijfde set niet afmaken. De thuisclub zette een 12-14 ach terstand om in 16-14. Daarvoor verschenen setstanden van 15- 5, 13-15, 15-10 en 9-15 op de borden. RW-coach Piet van Rijn: „We waren volledig aan el kaar gewaagd." De scheidsrech ter toonde in dit duel een DOS- speler de rode kaart en gaf een collectieve gele prent aan het RW-team. In de promotieklasse stond de derby tussen de vrouwenteams van DAC en Orion op het pro gramma. Voor aanvang van het duel deelden de ploegen de ze vende plaats. De wedstrijd was spannend van begin tot eind en werd met 3-2 gewonnen door Orion. In Alphen aan den Rijn verschenen de volgende setstanden op het scorebord: 15-10, 15-12, 10-15, 13-15 en 12-15. In het vierde bedrijf ver speelde DAC een 12-6 voor sprong. Bij de mannen won Ori on simpel met 3-0 van Inter Rijswijk 3. Setstanden: 15-2, 15- 11 en 15-2. Ook Graficon/Donar maakte geen fout. Het zegevier de in Leiden met 3-1 over be kerfinalist Skania. Koploper Leython versloeg in zijn voor laatste wedstrijd Inter Rijswijk 2 met 3-1. Omdat ook Delta 2 won, valt de beslissing omtrent de titel in de laatste wedstrijd. Leython, dat drie punten voor staat, ontmoet Orion. Delta 2 duelleert met Inter Rijswijk 3.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25