KZ Leiden is ie afdeling ;>nel weer uit korfballers Crescendo kijken nog altijd omhoog Oegstgeest sluit seizoen uiterst zwak af MSV stelt teleur in laatste ronde Vrouwen van Oase zijn het winnen nog lang niet moe Sport Jan van der Marei derde Persoonlijke toptijd Bakker in Rotterdam lederlaag blijft zonder gevolgen Z Leiden is na één seizoen afwezigheid terug in de lan- Ed elijke veldcompetitie. De afdelingsclub had vooraf op Pfi en glorierijke rentree gerekend, maar uitgerekend in het impioensduel tegen Actief werd de eerste nederlaag ge- lag eden: 8-12. Alleen door het falen van achtervolger De d wervers kon de promotie worden veiliggesteld. nJa ipEN» MICHEL VAN GENT let zag er allemaal uitstekend bij het beginsignaal van KZ eiden - Actief. Er stond veel pr ubliek langs de lijn, het weer as behoorlijk en een speciaal igehuurde blazersband zorgde jor muzikale verstrooiing. Al leen kwartier zette het orkest- We are the champions' in, aar het klonk heel ingetogen, lat was ook wel logisch, want dat moment stond de titel- ietendent 2-5 achter. KZ Lei en had namelijk totaal geen ütwoord op de vertragingstac- ek van de tegenstander, die sti erder enkel routine en fysieke 1-acht als wapens in de strijd H on werpen. Je ziet het gebeuren en je int er als coach niets tegen Den. Het is toch spanning of Tiuwen of zoiets. Vooraf was dereen ontspannen, maar na- it de scheidsrechter had inge- 1 )ten, ging het mis", consta- erde KZ-coach Cees Blok, die Drig jaar nog in dienst was van ctief. Hij werd daar opgevolgd door Herman Godefroy, die op zijn beurt weer coach was van KZ Leiden en momenteel nog trainingscoördinator van de jeugdploegen. Opmerkelijk was ook dat Actief zijn materiaal vergat mee te nemen en derhal ve in de Leidse reserveshirts moest spelen. Blijkbaar speel den bij deze ploeg vanwege de promotiekansen ook de zenu wen op. Gaandeweg de eerste helft kwam KZ Leiden beter in de wedstrijd. Lucienne Bastiaans, Martin Verhorik en Annelies van der Blom haalden op tot 5- 6, waarna bij 5-7 de kleedka mers werd opgezocht. „Ik heb ze in de rust gezegd om een ho ger tempo te gaan spelen, zodat wij onder het slappe gedoe van Actief zouden uitkomen. Dat gebeurde ook wel, alleen gooien wij die bal er niet in. Kom je ge lijk tegen zo'n oude ploeg, dan ga je er ook overheen, daar ben üc van overtuigd", meende Blok. Zijn veronderstelling werd ech ter niet op haar waarheidsge halte onderzocht, want -Arwin Akse en Annelies van der Blom KZ Leiden leed gisteren de eerste nederlaag van het seizoen. De ploeg speelt volgend seizoen toch landelijk. konden enkel de aansluiting herstellen (6-7 en 7-8). Met invallers Ronald Siera en Sandra Langezaal kreeg de begi- naanval van KZ Leiden wel ver se krachten, maar ook zij ont beerden schot. De bezoekers bleven met opportunisme en zonder tempo doorspelen en zagen zomaar drie schoten door de mand vallen, 7-12. Jan Wil lem van der Kaay die net als Sandra Verhorik en Lucienne Bastiaans op normaal niveau speelde, bepaalde de eindstand op 8-12. Terwijl Blok zijn spelers trachtte op te beuren, kwam het bericht binnen dat De Zwervers verloren had. „Je bent nu in elk zijn nu de druk van te moeten foto henk bouwman liever gewonnen, ook al omdat er zoveel georganiseerd was voor een kampioenschap. Wij geval zeker van promotie", rea geerde Blok laconiek op de blij de mare. „Dat is een geluk bij ongeluk, maar ik had toch DEWERKER !l q let drie speelronden te gaan zijn tal in clubs uit de Leidse regio volop be en okken bij de strijd om promotie en ^gradatie. KZ Leiden verzekerde zich JU [gelopen weekeinde alvast van bevor- [c ering. Tempo en Crescendo zijn hard ooi p weg dit voorbeeld te volgen na rui- zeges op Atlantis en Sperwers. De allmaïden, PernLx en Fluks moeten ioï chter bang zijn voor een terugval, n Sporting Trigon maakte in de eerste fei elft bij Ready goed gebruik van het idvoordeel. De Leidse overgangs eer moest tot 3-3 zijn opponent last zich dulden, om vervolgens via -7 door te stomen naar een 5-11 rust- ind. Nadien veranderde er niets aan et spelbeeld, zodat het verschil zelfs Dt tien punten opliep (5-15 en 9-19). Hired Lambooy en Tim van der Horst •aren beiden goed voor vier doelpun- ?n. De laatstgenoemde werd vanwege 'n handblessure nog gewisseld voor Molloy, die uit zijn eerste actie ieteen scoorde, eindstand 13-21. De Danaïden genoot de twijfelachti- naj :eer als eerste dit seizoen te verliezen ali van hekkensluiter Keizer Karei: 10-16. Ingrid Slingerland (2), Arne Heijman en Paul Hüsken lieten de score tot 4-5 gelijk opgaan, maar daarna viel het gat (6-11 rust). Dit was in hoofdzaak te wijten aan de zes doelpunten van de hoofdaanvaller van de tegenpartij. Coach Edwin Muntjewerff vertrouwde de bewaking van deze speler na rust toe aan invaller Marcel Keijzer, die hem nagenoeg lam legde. Dit bracht echter geen ommekeer meer. Tot over maat van ramp kreeg Arne Heijman rood voor het onreglementair afstop pen van zijn tegenstander. Al in de eerste helft legde TOP de basis voor de 20-12 overwinning op VEO. De tweede aanval telde met Mir jam de Klijn en Peter Boeren twee in vallers, hetgeen de slagvaardigheid geenszins schaadde. Michiel Kok (3), Petra van Niekerk, Steven Baart en Jeroen van der Wolf (allen tweemaal) zorgden voor een 3-9 ruststand, waar bij één tegentreffer nog een strafworp was. Nadien werd de voorsprong moeiteloos vastgehouden door lang durig aanvallen en effectief achterver- dedigen. Gezien de spelverhoudingen was de 20-10 nederlaag van PernLx tegen Ani mo geflatteerd. De Leidenaars waren voor rust sterker en bezaten door Ka ren Arnoldus, Ellen Lagendijk en Sjoerd van der Kooy ook drie keer een minieme voorsprong (0-1, 3-4 en 4-5). Zij verzuimden echter aan het begin van de tweede helft hun kansen af te maken, terwijl hun tegenstanders dit tussen 10-8 en 20-9 wel optimaal de den. Alleen Van der Kooy deed in deze fatale fase met een strafworp iets te rug. Vlak voor rust kwam Fiks voor de eerste en laatste keer twee punten los van Oranje Nassau(A) door toedoen van Erwin de Best. De tweedeklasser uit Oegstgeest kampte namelijk met een schotloze tweede aanval, waar schutter Matthijs de Visser node werd gemist. Bij 15-11 zette coach Jasper Engel Manon Klinkhamer in, die prompt 15-12 liet aantekenen. Deze vlotte treffer bracht echter geen nieu- weinspiratie: 19-13. Tempo kan promotie door de 16-8 winst bij Atlantis en de misstap van Fiks nauwelijks meer ontgaan. Het achttal van Bob Berghoeff liet in één minuut een 3-0 voorsprong tot 3-2 slinken. Marcel Hanegraaff (2), Marijke van der Erf, Martijn Hooijer en Ben Nikkels stelden voor de thee echter al weer orde op zaken met 3-8. Mocht de thuisclub nog illusies koesteren, dan waren die na de 'dubbelslag' van Nik kels (5-10 en 5-11) wel verdwenen. Fluks won voor de tweede keer op rij met 9-7, ditmaal van Valto. De Noord- wijkers kwamen door een hattrick van Ronald van Drongelen op 4-2, maar liepen zich vervolgens vast op hun ver dedigers, die fysiek sterker waren (6-7). Marleen Passchier en Paul Witteman maakten 8-7, waarmee zij hun oppo nenten dwongen meer risico's te ne men. Daardoor kreeg Theo Passchier gelegenheid om de eindcijfers nog wat te verfraaien. De topper tussen Crescendo en Sperwers bezat totaal geen spanning, zoals de 19-6 score al aangeeft. De be zoekers speelden namelijk het eerste half uur met een dame minder. Gert- Jan Hensing (4), Debby Blogg, Moni que Kooien, Ctermen Zitman, Wijnand Alberts en Edwin van der Kraan profi teerden hier met 9-3 optimaal van, al scoorde het incomplete vak wel twee keer. In de tweede helft lieten de vol gelingen van Robin Sommeling echter zien dat zij ook met acht tegen acht beduidend meer klasse in huis had den. De beginaanval van Madjoe zag te gen Vriendenschaar(B) zowat al haar afstandsschoten door de windvlagen verwaaien. Zij kwam in 48 minuten tijd dan ook niet verder dan goals van Remco van de Meeberg (3-2 rust) en Andrea den Heijer (6-3). De laatste scoorde als invalster voor de gebles seerde Maaike Gravekamp gelijk uit haar eerste doorloopbal. Ook haar zus Jorien liet zich gelden: zij forceerde een strafworp voor Hanne Veldman en nam zelf de laatste treffer voor haar re kening: 7-6 winst. Velocitas had duidelijk moeite met het fysieke spel van ACKC. Femmy van Nieuwkoop (4), Selma Hulst, Arjen Kwestro en Emanuel Vlagsma (2) brachten hun club op een maximale voorsprong van drie punten (5-2, 6-3 en 10*7). In het slotkwartier gaf coach Janko Breedveld opdracht langer bal bezit te houden, aangezien het 10-9 werd. Vlagsma maakte ten slotte aan alle onzekerheid een einde door 11-9 te vervaardigen. oor de mannen van Oegst- eest is het eredivisieseizoen op en dramatische manier geëin- igd. De ploeg van Joop van der org werd na de 6-1 zeperd in 11 igen huis tegen Van Sloun op \ierde plaats gedrukt en in de persoon van preses Verkerk, met gemengde tvoelens afscheid van Jurgen astoors en good-old Herman an den Broek. Aan de Leidse rahmslaan mocht Scylla zich net afstand de beste ploeg noe- oen in de eerste divisie. Het lam zal derhalve na vier jaar irugkeren op het hoogste podi- m. De return tussen de mannen an Pecos en Van Sloun was er en om snel te vergeten. De wij- waarop Oegstgeest de 4-3 oorsprong verdedigde had iets met topsport te maken, rote hoofdrolspeler, dat stond uiten kijf, was echter arbiter iaillard die totaal niets begreep tn de spelregels. Zo haalde de "an uit Krimpen aan de IJssel ich de woede op de hals van ed van den Berg. De ergernis iVan den Berg tekende zich af n(j i de partij tegen de Belg outeiller. „Toen hij serveerde L ng het balletje tegen zijn shirt, 'riep let en kreeg prompt een t tegen. Even later kreeg hij een let, en werd mijn ser- nog een keer afgekeurd, oen was voor mij de maat vol, ik uit kwaadheid m'n batje spot en hoefde het voor mij £t meer. Het was een hele tohte scheidsrechter. Van den Berg werd niet alleen u steund door zijn opponenten, ®ar ook door Gaillards collega istelblom. „Ik vind inderdaad 't Gaillard er een puinhoop ut heeft gemaakt. Ik weet niet Lachende gezichten bij Scylla na het behalen van de titel. Van links naar rechts: Gerard Bakker junior, Bader Lfatmi, voorzitter Hein Chrispijn, Martin van Rijn en teambegeleider Jan Spit. foto hielco kuipers wat de man bezielde door zo star te reageren op een wed strijd die niets om het lijf heeft. Maar ik wil me ervan distantië ren, ik heb geen problemen met die jongens gehad", aldus Dis telblom. Het werd 0-2 voor Van Sloun omdat Jurgen Pastoors had verloren van Han Gootzen, die een punt achter zijn carrière zet. Dat doet ook Herman van den Broek na 15 jaar Oegstgees- ter dienst. De routinier versloeg nog wel verdediger Peter Heis ter, maar verloor later van Goot- zejn. De aangeslagen Van den Berg had in de slotpartij geen verweer tegen Heister en zo bloedde de wedstrijd dood tot 1-6. Veel somberder dan de 6-1 nederlaag is de toekomst voor Pecos waar door het vertrek van Pastoors naar Cosmos en het af scheid van Van den Broek slechts Ted van den Berg over blijft. Van den Berg: „Ik heb van de club begrepen dat ze hun best doen om spelers aan te trekken, maar ik denk dat ze niet voor het oprapen liggen. Er zijn er nog weinig die een club binding hebben. Ik hoop wel dat het lukt, want anders ben ik ook weg." Scylla gaat een zonnige toe komst tegemoet. De Leidse ta feltennisclub acteert volgend seizoen weer in de hoogste klas se. In december 1995 moest het Leidse team, dat weggezakt was tot de derde divisie, zich uit de competitie terugtrekken vanwe ge een tekort aan bekwame spe lers. Acht maanden geleden ging het roer drastisch om bij de topclub van weleer. Ex-inter national Gerard Bakker junior hield zijn Duitse avontuur bij Rhein Treu Bokkum voor gezien en keerde terug op zijn geliefde oude nest. Dat deed ook Martin van Rijn na een 'mislukte' po ging bij FVT. Met het piepjonge, door Gerard Bakker senior ge vormde talent Bader LFatmi (14) wilde Scylla het verloren gegane terrein spoedig herove ren. De Leidse club vroeg bij de tafeltennisbond een plaats in de eerste divisie, maar kreeg slechts de tweede divisie toebe deeld. Gerard Bakker: „Daar was ik niet rouwig om, want voor Bader was het in het kader van zijn ontwikkeling juist goed. We bewandelen de weg van de geleidelijkheid." Met de komst van oude rot Peter Paul de Vrind nu nog spelend bij het Duitse Niederkassel moet Scylla in staat geacht worden om een solide plaats te verwer ven in de eredivisie. „We kijken wel hoe het uitpakt. We hoeven echt geen kampioen te worden in de ereklasse. Belangrijk is echter dat we met eigen spelers werken, daar willen we op voortborduren. In de toekomst willen we met de eigen jeugd verder gaan." En die jeugd Ger ry Kloor, Jesse Bremmer en Martijn van Leeuwen) staat vol gende week thuis tegen het Groningse GTTC volop in de schijnwerpers met het Neder lands kampioenschap bij de ju nioren. Bakker hoopt dan ook dat Scylla in de breedte weer gezond wordt. „We willen zelf opleiden en niet Nederland uit kopen, want anders verliezen we onze identiteit. Ook op re creatief gebied leiden we spelers op." In de vierde divisie lijken de kansen voor Play-Fair op het kampioenschap kleiner gewor den. De Leimuidenaren kwa men in de eigen zaal tegen Hot- ak '68 niet verder dan 5-5. In Hoogerheide wist de ploeg van de nog altijd ongeslagen Ed van den Berg nog met 7-3 te zege vieren. Het uitgespeelde Play- Fair moet nu wachten wat de reserves van Rijnsoever doen te gen WPK. Ook de met degradatiezorgen geplaagde vrouwen van Pecos stelden teleur door met 7-3 te verliezen van Hoonhorst 2. Met de uitwedstrijd tegen koploper Amsterdam voor de boeg lijkt afdaling een feit te worden. Sporting Trigon op herhaling Sporting Trigon gaat morgen avond op eigen veld op herha ling tegen Ready. Het betreft een duel voor het bekertoernooi van Rijndelfland. De inzet is een plaats in de halve finales en de aanvang is 19.00 uur. Ook Velo citas komt dezelfde avond in actie. De afdelingsclub uit Lei derdorp speelt voor de competi tie tegen ODI in Schiedam, waarvan vorige week nog nipt met 7-6 werd gewonnen. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MEDEWERKER MSV heeft zijn succesvolle sei zoen op een teleurstellende ma nier afgesloten. In de laatste wedstrijd van het seizoen was Early Bird met 69-67 te sterk voor de Noordwijkers. Speler- coach Jan Koek noemde de ne derlaag teleurstellend omdat de tegenstander uit Purmerend met een veredeld veteranen- team aantrad, maar: „Voor de meesten bij ons was de energie gewoon op. Het was een lang seizoen, en we hebben met een heel kleine selectie gespeeld." MSV liet vooral in het begin van het duel de tegenstander glippen. Jan Koek ontving in de vierde minuut drie fouten ach ter elkaar, waardoor hij de rest van de wedstrijd niet meer in het stuk voor kwam. Na tien mi nuten keken de Noordwijkers tegen een 12-28 achterstand aan. Hoewel bij rust (32-33) de tegenstander bijna achterhaald was, kon MSV in de tweede helft niet doordrukken. Telkens als de aansluiting bijna bereikt was, zorgden de goede schut ters van de ploeg uit Purmerend via een driepunter weer voor af stand. Via Zeger van Leeuwen, opnieuw de beste man bij de Noordwijkers, bleef de thuis club aandringen, maar het team miste de bezieling om in de slotfase voor de volle winst te gaan. MSV, dat vorige week nog won van kampioen Prisma Col lege, sloot een onverwacht goed seizoen af met een onnodige nederlaag. Toch heerste er ook tevredenheid bij Jan Koek: „We hadden ons aan het begin van het jaar bijna teruggetrokken, nu worden we vijfde. Dat is heel knap, met zo'n kleine groep. Scores MSV: B. Koek 19. Van Leeuwen 18. Duindam 15. De meisjes junioren van BV Leiderdorp boekten een mon sterzege op De Groene Ster. Het werd in Leiderdorp 134-42 voor de thuisclub. Leiderdorp speel de een felle pressieverdediging, waar de ploeg uit Leeuwarden keer op keer de bal tegen var- speelde. Vooral Irene van den Burg, die twaalf intercepties pakte, profiteerde van het vele balverlies van de bezoekers. Scores BV Leiderdorp: Van den Burg 38, Van der Voort 28, Stijger 19. Mulder 16, Van Rooijen 16. Van Bakkum 10. DVZ/Grasshoppers behaalde in en tegen Hoofddorp een knappe overwinning: 36-43. Te gen de taaie zoneverdediging van de Katwijkse junioren kwam de thuisploeg moeilijk tot scoren. Toen na rust (18-13) de Katwijksen zelf wel makkelijker de basket vonden, liep het team van coach Hans Steenbeek via een aantal goede fast breaks naar een voordelige marge. Scores DVZ/Grasshoppers: T. Versteeg 17, Guyt 11. promoveren kwijt. Misschien helpt dat om de laatste punten alsnog binnen te halen." Belg achterhaalde, bleken vanuit het achterveld de Japan ners Shimgo Tani en Yoshimori Tamura sterkere marathonlo pers in de hitte. In 7.41.31 finis- te de ingenieur uit Ter Aar als derde, bijna vijf minuten achter Tani (7.36.47). „Gegeven de omstandigheden en de fase van het seizoen ben ik best tevre den", aldus Van der Marei. Jan van der Marei greep giste ren naast de winst in de Strong man triathlon op het Japanse eiland Miyahojima. Na een goe de zwemetappe van drie kilo meter fietste hij naar de tweede plaats achter de Belg Dirk van Gossum. Hoewel de winnaar van de triathlon in Almere de Sprinter Martijn Ungerer is het baanseizoen gisteren in Den Haag aardig begonnen. In de juniorencompetitie liep de at leet van AAV '36 de 400 meter in 50,37 en twintig minuten later met storm tegen de 100 meter in 11,51. Sterk was ook de esta- fettetijd die hij met Maurits Bui telaar, Mark van Kints en Wou ter Spreij op de klokken bracht. Het viertal legde de 4x100 meter af in 43,56. Spreij zelf sprong met ruime meewind ver: 6,69 meter. De ploeg van AAV '36 krijgt het op de elfde plaats nog moeilijk om zich te kwalifice- ROTTERDAM WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Erik Bakker van De Spartaan uit Lisse is na de Rotterdam Mara thon de snelste regio-atleet op de marathon. De Sassenheimer verbeterde in zijn tweede mara thon de persoonlijke toptijd naar 2.33.35. Dat was ruim 26 minuten na winnaar Castro. Bakker was de 77ste van de dui zenden lopers die de eindstreep haalden. Bakker was het dus goed be vallen. „De eerste tien lölometer gingen voor de wind vrij hard, maar met tegenwind kwam ik alleen te zitten. Gelukkig werd ik ingehaald door een groepje met één van de koplopers bij de dames, waar ik mee ben opge lopen. Ik kwam pas de laatste vier kilometer echt moeilijk te zitten." Bakker verloor wat ter rein op het einde, Jan Rietdijks schema bleef juist vrij 'vlak'. De atleet van AAV '36 bleef ook ruim binnen de 2.40 (117de). Erika van de Bilt en Joke Kleij- weg deden in het Duitse Kor- schenbroich een snelheidstest voor de Singelloop van komen de vrijdag. De drie rondjes om de kerk die na vier kilometer al waren gelopen, bleek een inter nationaal sterkbezette wed strijd. De Kenyaanse Chepkunei won in 12.33, met Van de Bilt en Kleijweg als 16de en 22ste in 13.24 en 14.09. „Het was nog bar en boos koud ook", meldde junioren kampioen Ungerer die vorig jaar slechts één keer boven de elf seconden bleef over 100 me ter. De Havo-scholier is op jacht naar de 10,74 (100 meter) en 21,54 (200 meter) waarmee hij zich kan plaatsen voor het Eu ropees jeugdkampioenschap in Ljubljana (24-27 juli). De meis jes gooiden op de vijfde plaats veel hogere ogen. Meest opval lende prestatie was wederom voor talent Femke Rietdijk, die alweer voorzichtig startte maar de 400 meter toch in 58,11 afraffelde. Jessica Linting nestel de zich met een vertesprong van 5,23 eveneens op de senio renranglijsten van het jonge sei zoen. Dik verlies Saturnus HANDBAL FRANK BONTE MEDEWERKER In de veldhandbalcompetitie konden de mannen van Satur nus in de regionale tweede klas se geen afdoend verweer bieden tegen HVC, 15-25 (rust 7-13). In de afdelings eerste klasse lijken de vrouwen van Oase in de veldcompetitie verloren terrein te gaan herwinnen, net als in de zaal. In Den Haag was HEC niet in staat om de productie van de ploeg uit Oud Ade te beteu gelen: 8-12 (6-7). In de zaalcompetitie promo veerden zij, dankzij de versterk te promotieregeling, als num mer twee van de ranglijst, naar de derde divisie. In de veldcom petitie gaat Oase op kop met twee punten voorsprong op EHC uit Leidschendam. Saturnus kreeg volop kansen maar kwam in het benutten van die kansen niet verder dan een gemiddelde van een op negen. Aan de andere kant trof HVC in de eerste helft een onzekere keeper Kasper Adema die scho ten liet passeren die hij in de af gelopen zaalcompetitie zonder met de ogen te knipperen zou hebben gestopt. Die factoren leidden tot de grote winst van HVC dat qua spel bepaald niet boven Satur nus uitstak. Weliswaar kwam Ad van Fessem na rust voor Kasper Adema in het doel maar dat veranderde het spelbeeld niet. Saturnus bleef de ene na de an dere vrije schotkans missen en HVC profiteerde gretig van de break-outmogelijkheden. Daar kon zelfs Ad van Fessem weinig aan doen. Topscorers Saturnus: André van Es 4, Fedor Brugman, Frank Nieuwenhuys en André Nieuwenhuys 3. In Voorhout wordt met grote belangstelling uitgekeken naar de kansen van de vrouwen van Foreholte die in de zaalhand balcompetitie het kampioen schap in de tweede divisie pak ten ten koste van DSS uit Heemskerk. De blessures in de ploeg deden het ergste vrezen voor de strijd van komende week in Veldhuizen tegen de andere kampioenen van de tweede divisie, Blerick, Aeolus en Hermes. Maar het weekje rust na de kampioenswedstrijd tegen DSS heeft naar het zich laat aanzien gunstig uitgepakt. Een compleet Foreholte gaat zich vrijdagavond op Papendal voorbereiden op het toernooi van de kampioenen in Veldhui zen. De wedstrijden worden in tpernooivorm gespeeld. Twee keer twintig minuten. Niet on gunstig voor de groenwitten die doorgaans aan het eind van een speeihelft terugvallen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23