IbPORT Toptijden op nieuw parcours Joeri Stoffels valt van z'n fiets en AZC is kansloos in play-offs lessures bij Ajax allen reuze mee en gewone jongenwint in Luik Spanning in hoofdklasse A Krajicek in de top vijf Loper ligt uit voor Van Gaal Jinst en verlies voor Piket ifTE-CARLODe Leiderdorpse schaakgrootmeester Jeroen Piket t het goed in Monaco in het 6de Amber-toemooi. Piket ver- rzaterdag weliswaar met 2-0 van Nikolic, maar herstelde zich leen 1 1/2-1/2 overwinning op AlexeySjirov uit Spanje, k van Wely, dit jaar voor de eerste keer deelnemer aan het itigieuze rapid- en blindschaaktoemooi, toont weinig ontzag irzijn tegenstanders. Met 4 1/2 uit 6 staat de Tilburger op de leelde tweede plaats, achter lijstaanvoerder en favoriet Vladi- Kramnik. gassi getrouwd met Brooke Shields jfTEREY» Tennisser Andre Agassi en actrice Brooke Shields zijn erdag tijdens een bescheiden plechtigheid in het huwelijk ge- Jen. Het paar gaf elkaar in een kleine kapel voor zo'n 100 nden en familieleden het jawoord. Het duo was al twee jaar loofd. Shields was in de jaren zeventig en tachtig een gevier- actrice in Hollywood. Momenteel speelt ze in de komische te- visiereeks Suddenly Susan. Haar filmloopbaan staat op een pitje. Shields koos jaren geleden voor een studie aan de uni- [siteit van Princeton. kan woensdag bijna op z'n st beginnen aan de return Juventus. Alleen Patrick lert is er niet bij. Winston irde en Jari Litmanen zijn 'gewoon' van de par- ijjani Babangida is nog een gieken. De blessures bij vallen dus reuze mee. ijdagavond werden Bogar- Babangida tegen NEC van veld gedragen. Coach Van zei later dat Litmanen ook zwaar geblesseerd was. garde heeft last van de en- Fysiotherapeut Pim van „Het gewricht is een je verzwikt. Dat is pijnlijk, rniet ernstig." bangida voelt pijn aan de lerknie. Van Dord: „In prin- dezelfde .blessure als Bo- alleen wat erger. Van de is hij de enige dubieuze, iwe hebben nog tijd." Litmanen had volgens Van al een week niet getraind Zes mannen onder de 2.09 in Rotterdam Aan de Poort van Europa vonden Domingos Castro en Tegla Loroupe de weg naar het atletiekwalhalla. De Por tugees en de Kenyaanse lieten zich over de golven van genot naar de overwinning in de vernieuwde Marathon Rotterdam voeren. Castro, rap in de benen en sluw van geest, rekende in de ultieme kilometer af met de debute rende Spanjaard Alejandro Gomez. Hij finishte in een fa belachtige tijd: 2.07.51. door een blessure aan het scheenbeen. „Hij heeft erg veel pijn", zei de coach vrijdag. Van Dord: „Dat snap ik niet. Er is niets met Litmanen aan de hand. Hij heeft vrijdag zelfs ge lopen." Bogarde en Babangida zijn zaterdag en gisteren intensief behandeld en reisden vanmid dag met de groep mee naar Tu rijn. Ajax kan tegen 'Juve' bijna op z'n sterkst verschijnen. Al leen Kluivert (operatie aan de knie) is er niet bij. Bij 'Juve' zijn Pessotto, Del Piero, Padovano en Torricelli - allen geblesseerd - nog steeds niet van de partij. Jugovic is ge schorst. Vieri, die zaterdag te gen Bologna teleurstelde, is vol gens trainer Lippi niet zeker van zijn plaats. De uitblinker in de eerste wedstrijd tegen Ajax wordt wellicht vervangen door Amoruso. Veel zal dat niet uit maken, Amoruso scoorde in de Arena ook voor Juve. ROTTERDAM FRANS DREISSEN GPD-VERSLAGGEVER Zo mogelijk nog indrukwekken der was de verrichting van Lo roupe: 2.22.07, de vierde tijd ooit door een vrouw gelopen. Nationale records en persoon lijke toptijden. Zes mannen on der de 2.09 uur, drie vrouwen binnen de 2.27 uur. Nooit lie pen in de Rotterdamse 'proces sie' zo veel mensen zo snel. Met de komst van de Erasmusbrug (De Zwaan) in plaats van de steilere Willemsbrug heeft de marathon beduidend aan snel heid gewonnen. Snelheid waar mee onder andere het presti gieuze duel met Londen in Ne derlands voordeel beslecht. De overwinning van Domin gos Castro, die net als Loroupe 61 seconden verwijderd bleef van het wereldrecord, was even dwaas als onvoorspelbaar. Pas op het laatste moment werd de tweelingbroer van Dionisio Cas tro gecontracteerd. De inhalige manager van de Portugees vroeg volgens race-director Jos Hermens aanvankelijk een startgage van 70.000 dollar. Uit eindelijk bleef van die eis weinig meer over. „Ik heb zelfs aange boden om alles uit eigen zak te betalen. Ik wilde hoe dan ook in Rotterdam starten", verbeet Castro de financiële pijn. De vorstelijke winstpremie ver goedde evenwel veel. „De tijd is veel belangrijker dan het geld. Met 2.07 kan ik nu gaan oog sten", aldus de goedlachse at leet uit Lissabon. Met korte tempoversnellin gen schudde de schier onuit puttelijke Castro zijn concur renten één voor één van zich af. „Ik heb vier maanden gezwoegd voor deze marathon. Hoofdza kelijk in de Algarve. Ik voelde me sterk. Sterk genoeg voor een snelle tijd", aldus Castro die eerder in Parijs (1995) zegevier de. Van uitzonderlijke klasse is ook Tegla Loroupe. In het lopen De deelnemers aan de Rotterdamse marathon over de Erasmus-brug. van de Kenyaanse part-time postbeambte staat tomeloos heid gegraveerd. Eerzucht, am bitie. Gisteren zeeg de 24-jarige atletiekveelvraat na 2.22.07 uur naar het plaveisel op de Cool- singel en huilde vreugdetranen. Het hart jubelde. Met haar on voorwaardelijke strijdlust atta queerde Loroupe in de laatste kilometers nog het wereldre cord dat al twaalf jaar op naam staat van de Noorse Kristiansen (2.21.06). De aanval kwam te laat. „Ik ben te voorzichtig weg- TOKYO ANP Richard Krajicek staat op de vandaag verschenen wereld ranglijst op de vijfde plaats. De Hagenaar won gisteren het toernooi van Tokyo door een zege op de Fransman Lionel Roux. De hoge notering op de rang lijst leek Krajicek begin maart, in Ahoy' nog onmogelijk. „Die vijfde plaats is natuurlijk wel mijn doel. Maar ik geloof dat ik nog zo'n vier of vijf toernooien moet winnen voordat ik Ivani sevic voorbij ben." Het gat met de Kroaat was destijds groot. Maar de Neder lander had de afgelopen weken nauwelijks punten te verdedi gen omdat hij vorig jaar in deze periode geblesseerd was. Ivani sevic speelde toen goed, maar is de laatste weken zwak, ziek en misselijk. Krajicek, als eerste geplaatst in de Japanse hoofdstad, gaf in de finale zijn eerste set in het toernooi af: 6-2 3-6 6-1. gegaan. Dat is me opgebroken. Toch ben ik zeer tevreden. Ik loop dik vijf minuten onder mijn persoonlijk record. Vol gend jaar hoop ik hier zeker het wereldrecord aan flarden te lo pen", sprak Loroupe. Enkele minuten na de finish was niets meer van vermoeidheid te be speuren. Emotie gaat boven al les. „Met dank aan het geest driftige publiek", bracht ze net als haar mannelijke evenknie een saluut aan de enthousiaste toeschouwers. Loroupe waande foto anp zich even in de atletiekhemel. Viervoudig winnaar Densamo en Neerlands hoop Bert van Vlaanderen speelden geen rol op het voorste plan. De Ethio piër kreeg al snel last van steken in de zij, de loper uit Maartens dijk liep zo kort na terugkomst uit Mexico halverwege te suize bollen. Beiden staakten de strijd. Van Vlaanderen verliet na bijna twee uur pas het parcours. Veteraan Aart Stigter was met een tijd van 2.16.05 de snelste Nederlander. Met nog vier speeldagen voor de boeg is de spanning in de hoofdklasse A van het amateur voetbal helemaal terug. Na het verlies van Scheveningen tegen ASWH en het gelijke spel van FC Lisse tegen Heerjansdam lijkt ook Noordwijk nog kans te hebben op de titel. Scheveningen staat sinds de vierde speeldag (29 september 1996) onafgebroken aan kop, maar het gat met FC Lisse wordt iedere week kleiner. FC Lisse had halverwege de com petitie een achterstand van 12 punten op de regerend lands kampioen, waarvan er nu nog slechts 2 schamele puntjes over zijn. Het resterende programma luidt als volgt: Scheveningen (46 punten): Katwijk en Hoek (thuis) Rijnsburgse Boys en Achilles Veen (uit) FC Lisse (44 punten): Veere en Katwijk (thuis) ASWH en Rijnsburgse Boys (uit) Noordwijk (41 punten): Kloetinge en ARC (thuis) Heerjansdam en Quick Boys (uit) ASWH (40 punten): FC Lisse (thuis) Kozakken Boys, Veere en Heerjansdam (uit). Dure marathon ROTTERDAM GPD De uitbetaling neemt normaal niet meer dan een uur of twee in beslag. Maar die van de his torische 17de Rotterdam Mara thon duurde gisteravond veel langer. Voordat iedere toploper zijn handtekening onder de dol larrekening had gezet was het in het atletenhotel alweer vieren eenhalf uur verder. De 2.07-tij- den bij de mannen kostten twee keer 50.000 dollar bonus: voor de vier 2.08-tijden moest tel kens 35.000 dollar extra worden uitbetaald; en de twee lopers van 2.09 kregen ook nog eens 25.000 dollar bonus per per soon. Bij de vrouwen ging de top-drie met respectievelijk 50.000, 25.000 en 20.000 dollar naar huis. BARCELONA GPD De loper ligt uit voor Louis van Gaal bij Barcelona. Hoe wel voorzitter Josep Lluis Nunez de komst van de scheidende Ajax-trainer nog niet met zo veel woorden be vestigde was zijn uitspraak na het gewonnen duel tegen Atletic Bilbao duidelijk: „Ik hoop dat we Louis van Gaal hier binnenkort kunnen pre senteren." Nunez maakte al bekend dat er twee directeuren in het komende seizoen hun opwachting zouden maken: één voor het aankopen van nieuwe spelers; de ander voor het jeugdvoetbal. In Barcelona wordt verwacht dat deze week, na het Europa Cup-duel tegen Fiorentina, het aantrekken van Van Gaal en Van der Lem officieel be kend wordt gemaakt. fele Bartoli gaat aan de leiding in Luik-Bastenaken-Luik voor Laurent Jalabert ijl winnaar Michèle Bartoli, oomd door een batterij oalisten en fotografen, op te toon vertelde hoe één ter toch sterker kan zijn dan genoot iets verderop een de, grijze ploegleider stille- van het succes. Succes dat atste jaren een bijna onlos- elijk verbond heeft ge- ed tussen de wedstrijd Luik- enaken-Luik en de man in tóe, Giancarlo Ferretti. Die, 'erend zodat de renner in tóe het niet kon horen, be- !e dat hij maar aan één kan denken als hij Bartoli nie ziet: Moreno Argentin. kt voorspelt weinig goeds de renners die Luik-Bas- ken-Luik de komende jaren hun verlanglijstje hebben zijn cijfers waaraan alleen kan nibaal Merckx kon tippen. Daarom wordt Bartoli liever niet vergeleken met Argentin. Op de vraag wat het verschil tussen hem en Argentin is, ant woordde de 26-jarige renner gisteren resoluut: 'Ik ben Mi chèle Bartoli' en: 'Ik heb pas één keer gewonnen, Argentin vier keer'. Bartoli voelt zich vooralsnog een gewone jongen. En dat is hij ook, meent Henk Keiler, chauf feur van de door Bartoli's ploeg MG van Sauna Diana gehuurde bus. „Hij valt nauwelijks op, al leen door zijn eetlust", aldus de inwoner van Steenbergen. Het duurde gisteren extreem lang voordat de koers hard werd gemaakt. Een peloton van pak weg zestig renners waande zich nog tot aan de op twee na laatste beklimming, de La Re doute op ruim 35 kilometer van de finish, kanshebber. Maar op die puist opende Alex Zülle zo hard de aanval dat uiteindelijk alleen Bartoli kon pareren. Tot diens ongenoegen bleek op de top Zülles maatje Jalabert in het achterwiel van de Italiaan mee- geslopen. Dat supertrio bepaalde ver volgens de finale, ondanks te gensputteren van met name Museeuw en Sörensen. Maar ei genlijk bepaalde slechts één man de finale: Bartoli De bloednerveuze Italiaan leek zelfmoord te plegen door vol overtuiging zijn deel van de ar beid te doen, ondanks kalme rende woorden van Ferretti: „Ik heb hem tot rust gemaand om dat ik wist dat hij alle kans had om te winnen." Maar wat volgens alles en ie dereen Bartoli's dood moest worden, werden de gladiolen. De ONCE-tandem probeerde Bartoli te slopen met demarra ges maar bereikte het omge keerde. In de straten van Luik haakte eerst de totaal kapotge- reden Zülle af, onder de vlag van de laatste kilometer reed Bartoli haast achteloos de op permachtige winnaar van de ALPHEN AAN DEN RUN Bartoli, die na zijn zeges in de Brabantse Pijl, GP Pino Cerami, Driedaagse van De Panne en vorig jaar dus Vlaanderen al een Italiaanse 'Flandrien' werd ge noemd, kan nu ook in Wallonië niet meer kapot. De renner zei geen verschil te willen maken tussen beide overwinningen. „Ze zijn me alle twee even lief." Maar hij gaf wel toe dat deze ze ge zwaarder bevochten was dan die van Vlaanderen verleden jaar. „Omdat ik in de finale met twee ploegmaten moest afreke nen." Hij had echter geleerd van 1995 toen hij in de Ronde van Lombardije in een soortge lijke situatie te grazen Vverd ge nomen door het duo Faresin en Nardello. Volgens Ferreti komt er nog meer. „De fysieke eigenschap pen van Argentin heeft hij, nu alleen nog wat meer rust en koersinzicht." De Alphense waterpolovereniging AZC is er niet in geslaagd het seizoen op een gepaste wijze te besluiten. In de tweede ronde van de nacompetitie maakte bekerhouder AZPC uit Amersfoort al na twee duels korte met ten met de Alphenaren. Zaterdag hield AZC zaterdag lange tijd gelijke tred met de inter nationals van Amersfoort om toch nipt met 6-5 te verliezen. Een dag later kwam in het volgepakte zwembad de Thermen het krachtsverschil tussen beide ploegen beter tot uiting. Het nuchter spelende AZPC won ruim met 14-10 en besliste al in een vroeg stadium van de nacompetitie de strijd om de landstitel. De Alphenaren hadden in de ontknoping va de competitie het geluk niet aan hun zij de. Donderdag kukelde AZC-speler Joeri Stoffels van zijn fiets. De international liep geen zware blessure op, maar een aantal hechtingen in het bovenbeen belette hem wel zijn teamgenoten in het water bij te staan. Vooral gisteren deed het gemis van Stoffels zich voelen. De aanjager van AZC was er wellicht wel in geslaagd de Amers- foortse krachtpasters aan banden te leggen. Zijn medespelers bleven in verdedigend opzicht in gebreke. Niet zelden ontworstel de een Amersfoorste midvoor zich met suc ces aan een Alphense omklemmimg. De openingstreffers van de ploeg van Johan Aantjes waren tekenend voor het overigens sportieve duel. Het duo Harrie van der Meer (afstand) en Eelco Uri (midvoor) maakte luttele minuten na het eerste fluit signaal al duidelijk dat het hen menens was (0-2). De Amersfoorters profiteerden daarbij optimaal van het mindere optreden van Wim Vermeulen. De doelman eiste twee weken geleden tegen Polar Bears nog een hoofdrol voor zich op. Vermeulen onder scheidde zich in dat duel tegen landskam pioen Polar Bears met knappe reddingen. Tegen AZPC was hij minder op dreef. Vermeulen toonde zich in elk geval niet de evenknie van zijn collega Arie van der Bunt van AZPC. De international sleepte zijn ploeg er in de moeilijke fase wel doorheen. Toch kan de nederlaag van AZC niet op het conto worden geschreven van Van der Bunt. De Alphense club is jong, speelt fris van de lever maar komt in de 'krakers' nog ervaring te kort. En juist op die zere plek legde coach Jacob Spijker na afloop de vin ger. „We hebben meer van dit soort wed strijden nodig, oordeelde de Leidenaar in Alphense dienst. „AZPC hakt al een aantal jaren met dit bijltje. AZC heeft nog wat tijd nodig. Onze ploeg is gemiddeld toch een aai)tal jaren jonger. Het is dan ook niet verwonderlijk dat in AZC de kampioen van de toekomst wordt gezien. Met een brede achterban lijken de Alphenaren de komende jaren niet stuk te kunnen. Teleurgesteld was Spijker dan ook niet, hoewel hij zijn eerste landstitel graag gisteren had gevierd. AZPC stak daar voorlopig nog een stokje voor. De Amersfoorters sloegen toe in de derde periode. Een schot van Boom vond geen genade in de ogen van arbiter Bras en de bekerwinnaar maakte van de verwarring gebruik door de stand naar 7-10 te tillen. Die marge werd in de laatste rondgang al leen maar groter. AZC blijft niet met lege handen achter. Als finalist speelt AZC het komend seizoen in het Europa Cup 2-toer- nooi. „Dat wordt een leerzame ervaring", aldus Spijker. AZC - AZPC 10-14 (2-4, 3-3, 2-4, 3-3). Doelpunten makers AZC: Gert Jan Coevert 3, Björn Boom en Kim- mo Thomas 2, Fred Grooters, Niels Zuidweg en Bob Brebde. Richard Krajicek viert de twaalfde toernooizege in zijn carrière. foto rtr

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15